Close
Faqja 13 prej 21 FillimFillim ... 31112131415 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 241 deri 260 prej 407
  1. #241
    i/e regjistruar Maska e XH.GASHI
    Anėtarėsuar
    07-03-2007
    Vendndodhja
    Prishtine
    Postime
    1,123
    Janulla Rrapi eshte shkaktari kryesor i mos marrjes se cmimit nobel me letren e vet, drejtuar komisonit ndares per cmimin nobel.
    Pamvaresisht se cili person eshte i nominuar per cmim , nese eshte e verrtet se vajza e Ismail Kadares , Gresa apo si e ka emrin nese e ka abortue femiun e Renatos pa dashjen e vet ne muajin e 5 ose 6 nese me urdherin e tyre eshte ba nje veper e tille keta prind jan per denim kriminalistike,mendimi im edhe 100 gjuhe te perkthehet vepra e ISMAIL KADARES rasti femiut te abortuar.rasti dhunes ndaj Renatos do te jene kunder e lere me dhuna dhe maltretimi ndaj kesaj familje .
    Po Ismail Kadare do te ishte mjeshter i shkrimit sikur t'ja kushtonte nje veper nipit-meses qe si lindi si dhe tja paguante sigurimin mjeksor Renatos per traumat psiqike te shfaqura pas dajakut qe e mori nga regjimi i ENVER HOXHES.
    Te kota jane lavdatat kur pas te ndjek pasqyra e zeze.

  2. #242
    Restaurator Orbis Maska e Baptist
    Anėtarėsuar
    20-11-2004
    Postime
    8,690
    He ku je udbash bre, nuk do me harru zanatin e mocem.
    Aeneas Dardanus
    Lavdi, pasthirrme fosilesh, germadhash e rrenojash vershelluese. -Eja pas meje!...

  3. #243
    i/e regjistruar Maska e XH.GASHI
    Anėtarėsuar
    07-03-2007
    Vendndodhja
    Prishtine
    Postime
    1,123
    Cka ke more lesh mos je vete udbash qe me ban mua udbash ti je vet beogradsko dete sedi gdi si jer za tu nisi
    E verrteta nuk ndryshohet ......................

  4. #244
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    11-11-2008
    Postime
    2,899
    Citim Postuar mė parė nga XH.GASHI Lexo Postimin
    Janulla Rrapi eshte shkaktari kryesor i mos marrjes se cmimit nobel me letren e vet, drejtuar komisonit ndares per cmimin nobel.
    Pamvaresisht se cili person eshte i nominuar per cmim , nese eshte e verrtet se vajza e Ismail Kadares , Gresa apo si e ka emrin nese e ka abortue femiun e Renatos pa dashjen e vet ne muajin e 5 ose 6 nese me urdherin e tyre eshte ba nje veper e tille keta prind jan per denim kriminalistike,mendimi im edhe 100 gjuhe te perkthehet vepra e ISMAIL KADARES rasti femiut te abortuar.rasti dhunes ndaj Renatos do te jene kunder e lere me dhuna dhe maltretimi ndaj kesaj familje .
    Po Ismail Kadare do te ishte mjeshter i shkrimit sikur t'ja kushtonte nje veper nipit-meses qe si lindi si dhe tja paguante sigurimin mjeksor Renatos per traumat psiqike te shfaqura pas dajakut qe e mori nga regjimi i ENVER HOXHES.
    Te kota jane lavdatat kur pas te ndjek pasqyra e zeze.
    Sa mire e njeh kete Janullen ti Xhgashi se po me intereson ta di? Jo per gje po keto dite eshte emisare dhe e kishes se Janullatos. Me siguri ja kane falur mekatet, dhe shpresoj edhe viktima e pafajshme, i biri.
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga javan : 05-09-2009 mė 15:53

  5. #245
    Restaurator Orbis Maska e Baptist
    Anėtarėsuar
    20-11-2004
    Postime
    8,690
    Citim Postuar mė parė nga XH.GASHI Lexo Postimin
    Cka ke more lesh mos je vete udbash qe me ban mua udbash ti je vet beogradsko dete sedi gdi si jer za tu nisi
    E verrteta nuk ndryshohet ......................
    Hup shpiun!
    Aeneas Dardanus
    Lavdi, pasthirrme fosilesh, germadhash e rrenojash vershelluese. -Eja pas meje!...

  6. #246
    i/e regjistruar Maska e XH.GASHI
    Anėtarėsuar
    07-03-2007
    Vendndodhja
    Prishtine
    Postime
    1,123
    Shko thuj tjeter kuj spiun o idiot o hakubeti laknave lexo letren idiot,une se kam shkruar.
    Letra e Janulla Rrapit adresuar Komitetit pėr vlerėsimin e kandidatėve pėr Ēmimin Nobel


    Tė nderuar zonja dhe zotėrinj

    Quhem Janulla Rrapi dhe jam nėna e njė djali tė sėmurė, viktim e torturave tė pa reshtura tė sistemit shnjerėzor komunist, qė mbizotėroi fatin e popullit tė mjerė. Pas vdekjes sė tim shoqi nė vitin 1977, mua mė ra bara e rėndė qė tė risja dy fėmijėt e mi, djalė e vajzė, qė ata tė gėzonin jetė mė tė bukur. Unė isha shumė krenare me talentin qė tregoi im bir nė shkollėn e muzikės dhe me disa role kryesore filmash. Por, paralelisht me ate krenari nėne, mua m’u pėrplasėn vuajtje dhe dhimbje tė mėdha. Djali im 18 vjeēar Renato, atė kohė ra nė dashuri me zonjushėn Gresa Kadare, e bija e shkrimtarit tė mirėnjohur shqiptar Ismail Kadare, i cili, kur mori vesh, urdheroi tė bijėn qė tė mos takohej mė me tim bir. Meqė ajo ishte 6 muajshe shtatėzane dhe priste me endėrra e dėshira tė pafajeshme pėr frutin e dashurisė sė tyre, i jati e detyroi vajzėn ta abortonte filizėn e barkut tė vet, gjė qė la shumė bashkėqytetarė tė habitur nga ky akt kriminal, i egzekutuar pre njėrit nga shkrimtarėt qė shihej prej tė gjithėve si njė liberal, e sidomos nė ēėshtje dashurie.
    Nė orėn 5 tė mėnjezit nė 24 prill 1984, shtėpia jonė u rrethua me mbi 40 policė tė armatosur e tre xhipsa tė mbushur me agjentė me tesha civile, e tė udhėhequr prej vet Ismail Kadaresė dhe Sigurimit tė Shtetit dhe ministri Hekuran Isaj, pėr tė na internuar nė fshatin Kosovė tė rrethit Elbasan. Atje na futėn nė njė barakė tė vogėl, pa ujė, pa nevojtore, e me ēati qė ridhte brenda.
    Mbas shumė kėrkesave dhe me urdhėr tė Ramiz Alisė, u kthyem. Pa u vonuar, policia sekrete ndėrhyri pėr tė mos e pranuar djalin nė konkurs tė Institutit tė Lartė tė Arteve, me qenė se kishte qenė nė internim. Hapi dosjen e Renatos me akuzėn se gjoja im bir e kish kėrcėnuar me thikė dashnoren e tij, sipas sė cilės e arrestuan e burgosėn, e rahėn mizorisht sa mė pastaj e mbyllėn me detyrim nė psiqiatrikun e Elbasanit.
    Kur lėvizjet e para demokratike nė Shqipėri shembėn diktaturėn gjysėm shekullore nė 1990, dhe ku vetė Kadareja i frikėsuar nga e ardhmja kerkoi azil politik nė Francė, unė e ēova djalin nė Greqi pėr kura shėndetėsore dhe atje kėrkuam azil politik nė SH.B.A. Mjekėt nė Amerikė, qė e morėn pėrsipėr ēėshtjen shėndetėsore tė tij, vunė re qė ato dėmtime tė mėdha psiqiatrike ishin shkaktuar nga goditje tė rėnda nė kokė me mjete metalike prej egzekutusve tė torturave dhe dozave tė elektroshokut.
    Renatua edhe sot e kėsaj dite ri i mbyllur nė njė dhomė pa dashur tė shohė njeri nga frika e tmerrit qė ai ka pėrjetuar, vetėm e vetėm se iu pėrgjegj ndjenjes mė fisnike tė njeriut, dashurisė sė pastėr e tė pa fajshme ndaj vajzės sė atij dhe pėr ta dėmtuar pėr jetė djalin tim, krimi i tė cilit ishte dashuria.
    Ėshtė e kuptueshme, nė tė njejtėn kohė, qė zoti Kadare, si ēdo kriminel tjetėr i njohur, i ka mohuar dhe i mohon tėrė akuzat e nxjera nė pah kohėt e fundit, bile dhe nga dosjet e hapura nga ish Shefi i Sigurimit - Zyliftar Ramizi - se vetė Kadareja ka qenė bashkėpunėtor i veēantė nė Shėrbim tė Sigurimit. Si do tė shpjegohej ndryshe fuqija e tij e padiskutueshme, kur bėhej fjalė pėr zhdukje tė jetėve njerėzore tė varura prej vendimit tė tij vetiak.
    Prandaj edhe unė po ju drejtohem juve, tė nderuar zoterinj, tė vini dorėn nė zemėr, dhe si bijė nėnash qė jeni, dhe pėr hatrin e tyre, qė janė dergjur mbi kryet kur ju ishit ende tė mitur, qė ato nėna ju ushqyen me gjakun dhe qumėshtin, a do t’ja mohonit kėrkesėn mė tė dhimbėshme, qė tė ndėrhyni pranė gjithė organeve pėrkatėse botėrore, qė kriminelit Ismail Kadare t’i jepet denimi i merituar pėr ato sėrish krime qė ai ka kryer kundėr djalit tim tė pafajshėm, kundėr vajzės sė tij tė dashuruar, kundėr njė fėmije qė s’ju dha rasti tė dilte si tė gjithė nė dritė dhe kundėr humanizmit nė botė. Kusurin une ia kam lėnė ndėrgjegjės tuaj fisnike, por, nėse kombi shqiptar do tė pėrfaqėsohet nga kriminelė tė tillė, kjo do tė thotė qė prapambetja jonė ėshtė e justifikuar.
    Me respekt pėr ate qė unė jam e bindur qė ju do e bėni, dhe pėr dhimbjet e mėdha tė tim biri e tė mijat, si nėnė me pėrvoja tė hidhura, unė mbetem qytetare e ndershme dhe e drejtė, pa e ndyrė dorėn me gjakun e tė tjerėve.

    Me respekt Janulla Rrapi. New Jork 9. 11. ‘96.

  7. #247
    i/e regjistruar Maska e XH.GASHI
    Anėtarėsuar
    07-03-2007
    Vendndodhja
    Prishtine
    Postime
    1,123
    Javan pamvarsisht kush eshte Janulla dhe Renato nese eshte bere dicka e tille eshte krim i regjimit Enverian krim .

  8. #248
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    11-11-2008
    Postime
    2,899
    Kombi shqiptar do te perfaqesohet nga kriminele? Kriminele qe jane ngritur ne saje te punes se tyre dhe jo duke spiunuar familjet e duke shtyre femijte te perfitojne?

    Por ju jeni turpi dhe mizerja e kombit qe mbroni nje leter te tille. Me vjen keq te te uroj Gashi qe nje histori e tille, t'i ndodhte familjes tende. Se nje gje eshte e sigurte, ti do ta kishe vrare me pare tet bije para se ta shikoje te shkonte ne banken e akuzueve kunder teje, dhe te perballej me shitjen e moralit njerezor per nje cope reputacion fallso.

    Te mbrosh nje moral te tille, do te duhej te jesh patjeter deri ne gryke me njolla morali, por edhe armik i betuar i popullit tend. Le qe cfare them une. Ajo lejoi femine te neperkembej e vazhdon edhe sot me reklama publicitare per te bere associimin potencial me emrin Kadare.
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga javan : 05-09-2009 mė 16:10

  9. #249
    i/e regjistruar Maska e XH.GASHI
    Anėtarėsuar
    07-03-2007
    Vendndodhja
    Prishtine
    Postime
    1,123
    JO I NDERUAR
    NJERZIA DHE DIKTATURA NUK KRAHASOHEN NEN NJE RANG.
    PRINDI DUHET KUJDES PER FEMIUN GJER SA TE MER DREJTIMIN E DUHUR SE ME PAS ESHTE E KOT. Ndryshe te ne thone prite punen sa su ba se kur te bahet mos b'zaj.

  10. #250
    Restaurator Orbis Maska e Baptist
    Anėtarėsuar
    20-11-2004
    Postime
    8,690
    Citim Postuar mė parė nga XH.GASHI Lexo Postimin
    Shko thuj tjeter kuj spiun o idiot o hakubeti laknave lexo letren idiot,une se kam shkruar.
    Letra e Janulla Rrapit adresuar Komitetit pėr vlerėsimin e kandidatėve pėr Ēmimin Nobel


    Tė nderuar zonja dhe zotėrinj

    Quhem Janulla Rrapi dhe jam nėna e njė djali tė sėmurė, viktim e torturave tė pa reshtura tė sistemit shnjerėzor komunist, qė mbizotėroi fatin e popullit tė mjerė. Pas vdekjes sė tim shoqi nė vitin 1977, mua mė ra bara e rėndė qė tė risja dy fėmijėt e mi, djalė e vajzė, qė ata tė gėzonin jetė mė tė bukur. Unė isha shumė krenare me talentin qė tregoi im bir nė shkollėn e muzikės dhe me disa role kryesore filmash. Por, paralelisht me ate krenari nėne, mua m’u pėrplasėn vuajtje dhe dhimbje tė mėdha. Djali im 18 vjeēar Renato, atė kohė ra nė dashuri me zonjushėn Gresa Kadare, e bija e shkrimtarit tė mirėnjohur shqiptar Ismail Kadare, i cili, kur mori vesh, urdheroi tė bijėn qė tė mos takohej mė me tim bir. Meqė ajo ishte 6 muajshe shtatėzane dhe priste me endėrra e dėshira tė pafajeshme pėr frutin e dashurisė sė tyre, i jati e detyroi vajzėn ta abortonte filizėn e barkut tė vet, gjė qė la shumė bashkėqytetarė tė habitur nga ky akt kriminal, i egzekutuar pre njėrit nga shkrimtarėt qė shihej prej tė gjithėve si njė liberal, e sidomos nė ēėshtje dashurie.
    Nė orėn 5 tė mėnjezit nė 24 prill 1984, shtėpia jonė u rrethua me mbi 40 policė tė armatosur e tre xhipsa tė mbushur me agjentė me tesha civile, e tė udhėhequr prej vet Ismail Kadaresė dhe Sigurimit tė Shtetit dhe ministri Hekuran Isaj, pėr tė na internuar nė fshatin Kosovė tė rrethit Elbasan. Atje na futėn nė njė barakė tė vogėl, pa ujė, pa nevojtore, e me ēati qė ridhte brenda.
    Mbas shumė kėrkesave dhe me urdhėr tė Ramiz Alisė, u kthyem. Pa u vonuar, policia sekrete ndėrhyri pėr tė mos e pranuar djalin nė konkurs tė Institutit tė Lartė tė Arteve, me qenė se kishte qenė nė internim. Hapi dosjen e Renatos me akuzėn se gjoja im bir e kish kėrcėnuar me thikė dashnoren e tij, sipas sė cilės e arrestuan e burgosėn, e rahėn mizorisht sa mė pastaj e mbyllėn me detyrim nė psiqiatrikun e Elbasanit.
    Kur lėvizjet e para demokratike nė Shqipėri shembėn diktaturėn gjysėm shekullore nė 1990, dhe ku vetė Kadareja i frikėsuar nga e ardhmja kerkoi azil politik nė Francė, unė e ēova djalin nė Greqi pėr kura shėndetėsore dhe atje kėrkuam azil politik nė SH.B.A. Mjekėt nė Amerikė, qė e morėn pėrsipėr ēėshtjen shėndetėsore tė tij, vunė re qė ato dėmtime tė mėdha psiqiatrike ishin shkaktuar nga goditje tė rėnda nė kokė me mjete metalike prej egzekutusve tė torturave dhe dozave tė elektroshokut.
    Renatua edhe sot e kėsaj dite ri i mbyllur nė njė dhomė pa dashur tė shohė njeri nga frika e tmerrit qė ai ka pėrjetuar, vetėm e vetėm se iu pėrgjegj ndjenjes mė fisnike tė njeriut, dashurisė sė pastėr e tė pa fajshme ndaj vajzės sė atij dhe pėr ta dėmtuar pėr jetė djalin tim, krimi i tė cilit ishte dashuria.
    Ėshtė e kuptueshme, nė tė njejtėn kohė, qė zoti Kadare, si ēdo kriminel tjetėr i njohur, i ka mohuar dhe i mohon tėrė akuzat e nxjera nė pah kohėt e fundit, bile dhe nga dosjet e hapura nga ish Shefi i Sigurimit - Zyliftar Ramizi - se vetė Kadareja ka qenė bashkėpunėtor i veēantė nė Shėrbim tė Sigurimit. Si do tė shpjegohej ndryshe fuqija e tij e padiskutueshme, kur bėhej fjalė pėr zhdukje tė jetėve njerėzore tė varura prej vendimit tė tij vetiak.
    Prandaj edhe unė po ju drejtohem juve, tė nderuar zoterinj, tė vini dorėn nė zemėr, dhe si bijė nėnash qė jeni, dhe pėr hatrin e tyre, qė janė dergjur mbi kryet kur ju ishit ende tė mitur, qė ato nėna ju ushqyen me gjakun dhe qumėshtin, a do t’ja mohonit kėrkesėn mė tė dhimbėshme, qė tė ndėrhyni pranė gjithė organeve pėrkatėse botėrore, qė kriminelit Ismail Kadare t’i jepet denimi i merituar pėr ato sėrish krime qė ai ka kryer kundėr djalit tim tė pafajshėm, kundėr vajzės sė tij tė dashuruar, kundėr njė fėmije qė s’ju dha rasti tė dilte si tė gjithė nė dritė dhe kundėr humanizmit nė botė. Kusurin une ia kam lėnė ndėrgjegjės tuaj fisnike, por, nėse kombi shqiptar do tė pėrfaqėsohet nga kriminelė tė tillė, kjo do tė thotė qė prapambetja jonė ėshtė e justifikuar.
    Me respekt pėr ate qė unė jam e bindur qė ju do e bėni, dhe pėr dhimbjet e mėdha tė tim biri e tė mijat, si nėnė me pėrvoja tė hidhura, unė mbetem qytetare e ndershme dhe e drejtė, pa e ndyrė dorėn me gjakun e tė tjerėve.

    Me respekt Janulla Rrapi. New Jork 9. 11. ‘96.
    He more shpiun shtisakeq se e dijme na kush hamamin je ti mire.
    More Beogradsko dete, Ti qe je rrite neper beograda, e ku do neper krejt jugosllavi ku t'ka cu udba me i shpiunu njerzit e ndershem kishe po punoj ndertimtari e hamam e hyra neper shtepi e banesa. Se pak ka pase pune t'profesionit tand ne Kosove a? S'kish tjeter kush me ju ndreq shpijat andej neper shkini e jugosllavi vec ti!

    Sa njerez i ke marr n'qafe kishe po punoj neper shpija te tyne e kishe nuk di serbisht qi me fole ata shlire nder sy teje?

    A jugosllvensko dete, prej beogradit e n'slloveni pa t'preke kamba n'toke kurr i here a?

    A udbash?
    Vakt i mire a?

    E ketu kush te ka pru?
    Kur je kthy ti n'Kosove? Per cka t'kan kthy knej?
    Aeneas Dardanus
    Lavdi, pasthirrme fosilesh, germadhash e rrenojash vershelluese. -Eja pas meje!...

  11. #251
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    11-11-2008
    Postime
    2,899
    Citim Postuar mė parė nga XH.GASHI Lexo Postimin
    JO I NDERUAR
    NJERZIA DHE DIKTATURA NUK KRAHASOHEN NEN NJE RANG.
    PRINDI DUHET KUJDES PER FEMIUN GJER SA TE MER DREJTIMIN E DUHUR SE ME PAS ESHTE E KOT. Ndryshe te ne thone prite punen sa su ba se kur te bahet mos b'zaj.
    Jo vertet nuk krahasohen. Se diktatura nuk qe me njerez dhe me spiune njerezish por me specie kafshesh, te cilet "edhe kur nuk bahet, prap bezajne". Dhe me te tjere qe publikojne ne internet aferet personale dhe emrat e femijeve 15 vjecare ne ate kohe, por qe sot kane nje jete tjeter qe ndjekin.

    Nje mik i imi dikur tha qe me llumin nuk behet llogjike. Dhe une nuk e kisha dalluar llumin. I falenderohem!
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga javan : 05-09-2009 mė 16:16

  12. #252
    i/e regjistruar Maska e XH.GASHI
    Anėtarėsuar
    07-03-2007
    Vendndodhja
    Prishtine
    Postime
    1,123
    Po sa mire te paskan informue baptist IDIOTI INJORANTI .
    Dora jem ne Serbi dhe kama jem kurre ne jete skan punue po serbishten e di e di edhe rusishten edhe gjermanishten edhe kroatishten se i kam mesue edhe sot po mesoj e nuk mirrem me shizofrena si ti njerz te shperlare nga trut,morali,egoizmi juaj do te mbyt nje dite mos mendo se je unikal ne kete bote ti je njeri me komplekse te qoroditura je psikopat verrtet je ,,beogradsko dete'' femij i beogradit.

  13. #253
    i/e regjistruar Maska e Dorontina
    Anėtarėsuar
    22-09-2006
    Vendndodhja
    "In your dreams making you happy"Nese e ke humb dashurin e ke humb aryen e jetes, nese ende se ke gjet ke arsye te jetojsh "
    Postime
    3,488
    Citim Postuar mė parė nga bl3nd Lexo Postimin
    Eh si flasin nerzit kot
    Per te folur per I.Kadare,se pari duhet te qoheni ne kemb,te tregoni shenje respekti,pastaj te shprehni mendimin tuaj!
    ju keni te drejt me dasht Kadaren por skeni drejt te ja impononi te tjerve ta duan si TI

    une se du dhe pik !
    sepse ne sy te tij te gjith shqiptaret nuk jan egal e une nuk du ndarje dhe perqarje fetare, ky njeri a asht shkrimtar apo qka ?...........

    kur dush me dhen mend dikujt duhet me pas mend per shtepin tende ....
    ky vet nuk asht i martum me shqiptare dhe PIK.
    "Msyja Henes po smujte me u ndal ne Hene,mbi yje ateron gjitsesi" ....

  14. #254
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    11-11-2008
    Postime
    2,899
    Citim Postuar mė parė nga Dorontina Lexo Postimin
    ju keni te drejt me dasht Kadaren por skeni drejt te ja impononi te tjerve ta duan si TI

    une se du dhe pik !
    sepse ne sy te tij te gjith shqiptaret nuk jan egal e une nuk du ndarje dhe perqarje fetare, ky njeri a asht shkrimtar apo qka ?...........

    kur dush me dhen mend dikujt duhet me pas mend per shtepin tende ....
    ky vet nuk asht i martum me shqiptare dhe PIK.
    Ti a je belge a?

  15. #255
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    11-11-2008
    Postime
    2,899
    Se gruaja e Kadarese, eshte dhe ka qene nje gjithmone, me emrin Elena Gushi, e lindur ne Fier. Mbase nga nje familje belge, si ajo e jotja.

  16. #256
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    27-07-2009
    Postime
    391
    Citim Postuar mė parė nga Dorontina Lexo Postimin
    ju keni te drejt me dasht Kadaren por skeni drejt te ja impononi te tjerve ta duan si TI

    une se du dhe pik !
    sepse ne sy te tij te gjith shqiptaret nuk jan egal e une nuk du ndarje dhe perqarje fetare, ky njeri a asht shkrimtar apo qka ?...........

    kur dush me dhen mend dikujt duhet me pas mend per shtepin tende ....
    ky vet nuk asht i martum me shqiptare dhe PIK.
    debile njeqind here ta kane thene dhe andej nga forumi tjeter,gruaja e Kadarese nuk eshte ruse,e ngatarron me dritero agollin ti,qe ka pas nje grua ruse apo me avni mulen.
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga strider : 05-09-2009 mė 16:32

  17. #257
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    11-11-2008
    Postime
    2,899
    Citim Postuar mė parė nga XH.GASHI Lexo Postimin
    Po sa mire te paskan informue baptist IDIOTI INJORANTI .
    Dora jem ne Serbi dhe kama jem kurre ne jete skan punue po serbishten e di e di edhe rusishten edhe gjermanishten edhe kroatishten se i kam mesue edhe sot po mesoj e nuk mirrem me shizofrena si ti njerz te shperlare nga trut,morali,egoizmi juaj do te mbyt nje dite mos mendo se je unikal ne kete bote ti je njeri me komplekse te qoroditura je psikopat verrtet je ,,beogradsko dete'' femij i beogradit.
    Mbaje kalin fort Xhgashi. Nuk po flet me Janullen e kategorise tende.
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga javan : 05-09-2009 mė 16:33

  18. #258
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    27-07-2009
    Postime
    391
    Citim Postuar mė parė nga XH.GASHI Lexo Postimin
    Po sa mire te paskan informue baptist IDIOTI INJORANTI .
    Dora jem ne Serbi dhe kama jem kurre ne jete skan punue po serbishten e di e di edhe rusishten edhe gjermanishten edhe kroatishten se i kam mesue edhe sot po mesoj e nuk mirrem me shizofrena si ti njerz te shperlare nga trut,morali,egoizmi juaj do te mbyt nje dite mos mendo se je unikal ne kete bote ti je njeri me komplekse te qoroditura je psikopat verrtet je ,,beogradsko dete'' femij i beogradit.
    e mir,shko meso dhe shqip tani.

  19. #259
    Pro diturise Maska e Gjelosh PRekaj
    Anėtarėsuar
    07-07-2008
    Vendndodhja
    N'rranjen e Rozafs
    Postime
    681
    Gashi mesa di une Kadarese i doli goja mrapa tuj kerku per me hap dosjet te rregjimit komunist, apo jam gabim?

  20. #260
    Restaurator Orbis Maska e Baptist
    Anėtarėsuar
    20-11-2004
    Postime
    8,690
    Citim Postuar mė parė nga XH.GASHI Lexo Postimin
    Po sa mire te paskan informue baptist IDIOTI INJORANTI .
    Dora jem ne Serbi dhe kama jem kurre ne jete skan punue po serbishten e di e di edhe rusishten edhe gjermanishten edhe kroatishten se i kam mesue edhe sot po mesoj e nuk mirrem me shizofrena si ti njerz te shperlare nga trut,morali,egoizmi juaj do te mbyt nje dite mos mendo se je unikal ne kete bote ti je njeri me komplekse te qoroditura je psikopat verrtet je ,,beogradsko dete'' femij i beogradit.
    S'kam cka me fol ma me ty.
    Ti e njeh beogradin n'gishta.

    Pa hi ma fell hiq;
    Une si ta kam pa plisin ne fotografi e kam dite qi ti je shpiun me dokumenta.
    Tash u bane me shpif edhe kunder Kadarese. Bravo.
    Aeneas Dardanus
    Lavdi, pasthirrme fosilesh, germadhash e rrenojash vershelluese. -Eja pas meje!...

Faqja 13 prej 21 FillimFillim ... 31112131415 ... FunditFundit

Tema tė Ngjashme

  1. Premisa tė gabuara
    Nga Arrnubi nė forumin Komuniteti musliman
    Pėrgjigje: 3
    Postimi i Fundit: 30-04-2012, 18:25
  2. Pėrgjigje: 10
    Postimi i Fundit: 06-10-2011, 14:03
  3. Leter drejtuar Ismail Qemal bej Vlores
    Nga Brari nė forumin Problematika shqiptare
    Pėrgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 28-11-2006, 14:14
  4. A po realizohet teoria e konspiracionit hebre?
    Nga DEN_Bossi nė forumin Problematika shqiptare
    Pėrgjigje: 9
    Postimi i Fundit: 20-11-2006, 12:27
  5. Historia fetare pėrmes historisė dramatike (nga Ismail Kadare)
    Nga macia_blu nė forumin Toleranca fetare
    Pėrgjigje: 23
    Postimi i Fundit: 13-01-2004, 12:15

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •