Close
 1. Njoftim:
  Mė ndihmo! Dua tė marr pjesė nė forum!
  Albo (Shpirt Shqiptari)
  11-01-2021
  Lexime:
  1,072
Faqja 1 prej 49 12311 ... FunditFundit
Duke renditur temat 1 deri 50 prej 2425 gjithsej

Forumi: Historia shqiptare

Diskutoni mbi historinė tonė duke servirur fakte historike qė mund ti sillni nga libra historie, shtypi apo nga vetė ata qė e jetuan njė pjesė tė historisė.

Nėn-Forume Postimi i Fundit

 1. Ju ftojme qe te pasuroni kete forum me shkrime, artikuj, diskutime mbi arkeologjine, antropologjine shqiptare apo boterore.

  Moderatorėt:

  1. Darius,
  2. Uriel,
  3. Albo,
  4. shigjeta

  Komandat e Forumit:

  Forum Statistics:

  • Tema: 489
  • Postime: 18,061
 2. Ne kete forum mund te sillni dokumenta apo shkrime ne gjuhen shqipe qe hedhin drite mbi historine e shteteve nga mbare bota.

  Moderatorėt:

  1. Darius,
  2. Uriel,
  3. Albo,
  4. shigjeta

  Komandat e Forumit:

  Forum Statistics:

  • Tema: 294
  • Postime: 4,261
» Kryetemat
 1. Kryetemė Kryetemė: Kanuni i Lekė Dukagjinit

  Hapur nga Darius, 12-12-2007 10:52
  15 Faqe
  1 2 3 ... 15
  • Pėrgjigje: 284
  • Lexime: 189,621
  14-10-2018, 07:01 Shko tek mesazhi i fundit
 2. Kryetemė Kryetemė: Kodikėt e Shqipėrisė, Pėrmendore Tė Kulturės Njerėzore

  Hapur nga Darius, 15-09-2014 17:36
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 14,479
  15-09-2014, 17:48 Shko tek mesazhi i fundit
 3. Kryetemė Kryetemė: Deklarata e Pavarėsisė sė Shqipėrisė

  Hapur nga Uriel, 13-11-2010 17:14
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 30
  • Lexime: 48,952
  18-12-2012, 19:24 Shko tek mesazhi i fundit
 4. Kryetemė Kryetemė: Antropologjia e Ballkanit

  Hapur nga Darius, 03-07-2007 23:26
  15 Faqe
  1 2 3 ... 15
  • Pėrgjigje: 296
  • Lexime: 168,558
  10-12-2012, 18:59 Shko tek mesazhi i fundit
 5. Kryetemė Kryetemė: Statutet e Shkodrės

  Hapur nga puroshkodran, 04-06-2011 12:30
  • Pėrgjigje: 19
  • Lexime: 23,791
  29-09-2012, 12:52 Shko tek mesazhi i fundit
 6. Kryetemė Kryetemė: Pasqyra e temave historike

  Hapur nga Fiori, 26-09-2006 13:43
  • Pėrgjigje: 4
  • Lexime: 42,050
  31-05-2011, 15:43 Shko tek mesazhi i fundit
 7. Kryetemė Kryetemė: Historia e Popullit Shqiptar

  Hapur nga Darius, 08-02-2008 19:47
  7 Faqe
  1 2 3 ... 7
  • Pėrgjigje: 128
  • Lexime: 127,044
  03-03-2009, 12:16 Shko tek mesazhi i fundit
 8. Kryetemė Kryetemė: Rilindja Kombėtare

  Hapur nga Darius, 09-06-2007 10:04
  6 Faqe
  1 2 3 ... 6
  • Pėrgjigje: 114
  • Lexime: 155,151
  10-06-2007, 13:04 Shko tek mesazhi i fundit
 9. Kryetemė Kryetemė: Mesjeta shqiptare dhe periudha e pushtimit osman

  Hapur nga Darius, 08-06-2007 12:16
  8 Faqe
  1 2 3 ... 8
  • Pėrgjigje: 143
  • Lexime: 120,578
  08-06-2007, 19:47 Shko tek mesazhi i fundit
 10. Kryetemė Kryetemė: Shtetet Ilire

  Hapur nga Darius, 08-06-2007 10:22
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 35
  • Lexime: 51,611
  08-06-2007, 11:32 Shko tek mesazhi i fundit
 11. Kryetemė Kryetemė: Mbreteria Dardane

  Hapur nga Darius, 07-06-2007 09:52
  • Pėrgjigje: 6
  • Lexime: 22,503
  07-06-2007, 10:04 Shko tek mesazhi i fundit
 12. Kryetemė Kryetemė: Historia e Shqipėrisė

  Hapur nga Albo, 14-08-2004 22:30
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 26,167
  14-08-2004, 22:30 Shko tek mesazhi i fundit
Temat nė Vazhdim
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 84
  11-01-2021, 01:01 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 90
  11-01-2021, 00:56 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 71
  10-01-2021, 23:06 Shko tek mesazhi i fundit
 1. Pema gjenealogjike e familjes

  Hapur nga Diana.2011, 27-12-2020 14:24
  census, familje, fis, gjenealogji
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 346
  27-12-2020, 14:24 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 3
  • Lexime: 3,822
  15-10-2020, 23:52 Shko tek mesazhi i fundit
 2. Beteja e Fushė-Kosovės nė vitin 1389 nė Drenicė

  Hapur nga ZANOR, 29-04-2009 12:14
  25 Faqe
  1 2 3 ... 25
  • Pėrgjigje: 480
  • Lexime: 143,746
  09-10-2020, 21:05 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 1,398
  14-06-2020, 17:54 Shko tek mesazhi i fundit
 3. Plani greko-osman pėr zhdukjen e SHQIPES

  Hapur nga Akuamarini, 26-04-2020 02:33
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 1,601
  30-05-2020, 15:13 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,280
  24-05-2020, 14:17 Shko tek mesazhi i fundit
 4. Dem Ahmet

  Hapur nga fegi, 19-11-2009 17:54
  • Pėrgjigje: 5
  • Lexime: 9,416
  15-05-2020, 10:12 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 8
  • Lexime: 2,193
  05-04-2020, 07:26 Shko tek mesazhi i fundit
 5. Gjurmė Shqiptare - Lufta e madhe nė Shqiperi

  Hapur nga Akuamarini, 26-11-2018 03:06
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 35
  • Lexime: 12,323
  07-03-2020, 17:37 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 2,376
  17-02-2020, 15:52 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 3,057
  08-02-2020, 17:41 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,434
  03-02-2020, 15:54 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 7
  • Lexime: 3,310
  25-01-2020, 17:40 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,662
  17-01-2020, 14:51 Shko tek mesazhi i fundit
 6. Imazhe nga historia dhe personalitete historike Shqiptare

  Hapur nga Rrjeti, 13-11-2016 07:46
  7 Faqe
  1 2 3 ... 7
  • Pėrgjigje: 132
  • Lexime: 34,057
  07-01-2020, 18:01 Shko tek mesazhi i fundit
 7. Shkollat e rrethit Puke ne vitin 1938

  Hapur nga Forumi Pukjan, 03-01-2020 12:18
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 3,491
  03-01-2020, 12:18 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 992
  02-01-2020, 15:59 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 1,845
  25-12-2019, 17:07 Shko tek mesazhi i fundit
 8. Jusuf Buxhovi shkruan historinė e Kosovės

  Hapur nga Dar_di, 18-10-2010 10:31
  5 Faqe
  1 2 3 ... 5
  • Pėrgjigje: 91
  • Lexime: 31,871
  04-12-2019, 04:33 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 5
  • Lexime: 4,180
  17-11-2019, 11:50 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,910
  15-11-2019, 07:00 Shko tek mesazhi i fundit
 9. Oktapod - Bota flet shqip

  Hapur nga Akuamarini, 23-03-2018 06:10
  • Pėrgjigje: 8
  • Lexime: 3,800
  04-08-2019, 15:59 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 5,036
  04-08-2019, 14:52 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 5
  • Lexime: 2,806
  07-07-2019, 16:14 Shko tek mesazhi i fundit
 10. Dy dekada nga bombardimet e NATO-s

  Hapur nga Akuamarini, 24-03-2019 15:14
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 1,896
  24-03-2019, 22:35 Shko tek mesazhi i fundit
 11. Fiset Shkrel dhe Bytyē

  Hapur nga Mals, 06-03-2019 02:25
  adn, bytyē, fiset, fiset shqiptare, shkrel
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 2,458
  06-03-2019, 02:25 Shko tek mesazhi i fundit
 12. Vendlindja e Skenderbeut

  Hapur nga ArbenNYC, 20-02-2007 15:52
  • Pėrgjigje: 7
  • Lexime: 10,407
  27-01-2019, 14:52 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 3
  • Lexime: 3,029
  13-01-2019, 11:17 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 5,480
  17-11-2018, 17:10 Shko tek mesazhi i fundit
 13. Fjalor katergjuhesh i vitit 1760

  Hapur nga Archicad, 31-12-2010 18:14
  • Pėrgjigje: 11
  • Lexime: 7,714
  17-11-2018, 14:36 Shko tek mesazhi i fundit
 14. Mbi origjinėn e disa fiseve nė Shqipėri

  Hapur nga Eni, 27-06-2002 09:38
  44 Faqe
  1 2 3 ... 44
  • Pėrgjigje: 870
  • Lexime: 414,785
  17-11-2018, 13:36 Shko tek mesazhi i fundit
 15. Gjurmė Shqiptare - Himara pėrtej detit

  Hapur nga Akuamarini, 11-11-2018 16:45
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 2,528
  11-11-2018, 16:45 Shko tek mesazhi i fundit
 16. Histori shqiptare nga Alma Ēupi -

  Hapur nga Akuamarini, 11-11-2018 06:18
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 2,093
  11-11-2018, 06:22 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 11
  • Lexime: 3,800
  02-11-2018, 18:09 Shko tek mesazhi i fundit
 17. Aleanca: Kosovė - Amerikė

  Hapur nga Akuamarini, 24-10-2018 10:58
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 2,621
  24-10-2018, 10:58 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 2,978
  22-10-2018, 05:24 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 2,369
  18-10-2018, 03:31 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 5,303
  14-10-2018, 11:30 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 2,589
  30-09-2018, 05:00 Shko tek mesazhi i fundit
 18. Masakrat serbe ndaj shqiptarėve nė Kosovė

  Hapur nga Nertili, 30-04-2007 06:44
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 34
  • Lexime: 24,943
  10-09-2018, 08:29 Shko tek mesazhi i fundit
 19. Binak Alia dhe brezat pas tij

  Hapur nga Akuamarini, 09-08-2018 13:37
  • Pėrgjigje: 3
  • Lexime: 2,728
  16-08-2018, 15:54 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 2,600
  14-08-2018, 05:45 Shko tek mesazhi i fundit
 20. Ku gjindet Kulla e Oroshit te Kanunit gjitheshqiptar?

  Hapur nga Baptist, 30-11-2006 16:55
  10 Faqe
  1 2 3 ... 10
  • Pėrgjigje: 193
  • Lexime: 42,595
  09-07-2018, 14:06 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 4,964
  05-07-2018, 07:02 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 3
  • Lexime: 2,897
  31-05-2018, 00:02 Shko tek mesazhi i fundit
 21. Legjenda dhe Historia e Durresit…

  Hapur nga ALBA, 26-07-2005 18:40
  • Pėrgjigje: 7
  • Lexime: 17,430
  22-05-2018, 14:43 Shko tek mesazhi i fundit
 22. A ėshtė shqip fjala Dushman?

  Hapur nga alibaba, 13-04-2008 22:54
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 27
  • Lexime: 10,361
  19-05-2018, 08:35 Shko tek mesazhi i fundit

Faqja 1 prej 49 12311 ... FunditFundit

Informacion dhe Mundėsite e Forumit

Moderatorėt e kėtij forumi

Mundėsitė e Shfaqjes sė Temės

Use this control to limit the display of threads to those newer than the specified time frame.

Allows you to choose the data by which the thread list will be sorted.

Rendit temat nė rangun...

Note: when sorting by date, 'descending order' will show the newest results first.

Legjenda e Ikonave

Postimet e reja
Postimet e reja
Nuk ka postime tė reja
Nuk ka postime tė reja
Me shumė se 100 pėrgjigje ose 150 lexime
Temė interesante me postime tė reja
Me shumė se 100 pėrgjigje ose 150 lexime
Temė interesante pa postime tė reja
Temė e Mbyllur
Tema eshte e mbyllur
Tema Pėrmban njė Mesazh tė Shkruar nga Ty
Ju keni postuar nė kėtė temė

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •