Close
Faqja 0 prej 3 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 48
    Voleur du coeur.. Maska e Roi
    Antarsuar
    10-06-2004
    Vendndodhja
    Ne vendin tim....
    Postime
    2,303

Thai fton Tadiqin n Prishtin !!!!!

Thai fton Tadiqin n Prishtin

do pllmb e territorit t Kosovs, sht atdhe i t gjith qytetarve t saj, pa dallim etnie. Andaj, prve ftess pr kthim, Qeveria e Kosovs ofron edhe mirqenie dhe mbrojtje pr ata q dshirojn t kthehen n shtpit e tyre. Kshtu tha kryeministri Hashim Thai gjat nj debati t sotm n agllavic ku u debatua m kthimin e pakicave, n veanti serbve.

Kryeministri Thai me kt rast, e ftoi edhe presidentin serb Boris Tadiq, pr nj takim n zyrn e tij n Prishtin, pasi sipas tij, sht koha ti shtrngojn duart dhe t nisin krijimin e raporteve t mira fqinjsore e jo si n luft t ftoht..

Po me duket se edhe ky i krimbur. Ncuk Ncuk Ncuk
    Asnjher gjer m sot nuk kam dgjuar q Tadiq ose qeveria e Beogradit t ket reflektuar pr t kaluarn, pr gjith ato vrrag q i lan Kosovs.
    E tani Kryeministri yne i dashur done edhe ti shtrin duart e te perqafohet me ta..

Mendimet tuaja ju lutem..!!??
    Fal po munde, mos ndrysho por ruaje tenden...

tHeKtHi MaMa :P
    Antarsuar
    24-11-2008
    Vendndodhja
    new york
    Postime
    1,708
    Ku jeton ti Roi ska shansa te jet ikrimbur si thu ti a se din ti qa esht fjala

POLITIK
    if love is the answer, could you rephrase the question?

i/e regjistruar Maska e Llapi
    Antarsuar
    08-08-2002
    Postime
    10,979
    Citim Postuar m par nga Roi Lexo Postimin

do pllmb e territorit t Kosovs, sht atdhe i t gjith qytetarve t saj, pa dallim etnie. Andaj, prve ftess pr kthim, Qeveria e Kosovs ofron edhe mirqenie dhe mbrojtje pr ata q dshirojn t kthehen n shtpit e tyre. Kshtu tha kryeministri Hashim Thai gjat nj debati t sotm n agllavic ku u debatua m kthimin e pakicave, n veanti serbve.

Kryeministri Thai me kt rast, e ftoi edhe presidentin serb Boris Tadiq, pr nj takim n zyrn e tij n Prishtin, pasi sipas tij, sht koha ti shtrngojn duart dhe t nisin krijimin e raporteve t mira fqinjsore e jo si n luft t ftoht..

Po me duket se edhe ky i krimbur. Ncuk Ncuk Ncuk
    Asnjher gjer m sot nuk kam dgjuar q Tadiq ose qeveria e Beogradit t ket reflektuar pr t kaluarn, pr gjith ato vrrag q i lan Kosovs.
    E tani Kryeministri yne i dashur done edhe ti shtrin duart e te perqafohet me ta..

Mendimet tuaja ju lutem..!!??
    Citim Postuar m par nga Llapi Lexo Postimin

Thai fton Tadiin n Kosov: T bisedojm pr bashkpunim ndrshtetror

e diel , 08 mars 2009

Beogradi do dit krkon pranga dhe qeli pr mua personalisht. Po prkundr ksaj un e ftoj presidentin Tadiq q n vend t prangave dhe qelive q t m vizitoj n zyrn time, n zyrn e kryeministrit t Republiks s Kosovs q t bisedojm pr bashkpunim ndr-shtetror.

Po sa tema Po u dashka te Hapen te njejta more bala
    e more mashkuj qe ne kohen e luftes u futet ne dimija te grave e tani i keni hap disa tema ishe po thoni diqka
    jo jo oj dimija din Thai qka ban per ata ja ka dhan populli voten
    dhe eshte kah qevesis per mrekulli
    pas lirimit na e solli edhe shtetin e bo...tha e dimijagjive po i tregoin ati a ka ba mire a keq pa lexojeni njiher veq shiqone qfar ftese i ka ba tani folni o dimijagjit trima haaaa

Lus Albon ta mbyll ket tem ketu tek elita
    edhe tri tema te njejta jan hap me par

http://www.forumishqiptar.com/showthread.php?t=106357

thaqi dadiq eja te pres
    beni33

http://www.forumishqiptar.com/showthread.php?t=106331

MmEeTtIi
    Do ti luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

Antarsuar
    24-11-2008
    Vendndodhja
    new york
    Postime
    1,708
    o llapi po lei se jon bo marak te kapen per Hashimit ol

e more mashkuj qe ne kohen e luftes u futet ne dimija te grave e tani i keni hap disa tema ishe po thoni diqka
    pas lirimit na e solli edhe shtetin e bo...tha e dimijagjive po i tregoin ati a ka ba mire a keq pa lexojeni njiher veq shiqone qfar ftese i ka ba tani folni o dimijagjit trima haaaa

thaqi dadiq eja te pres
    beni33

MmEeTtIi
    N do Forum Hashimiiiiiiiiiiii ka vn mbykqyrsa si ky far Llapi "Bac u kry"mos u nervozoni me kta tipa se pun e kan me kontrollu e me shkru.Nuk jan t part e as t fundit . Se ky Hashimiiiii ka me br "kosovo-n" Bae me lule dhe populli ka me ngran me Lug t Floririt,si "Shoku Enver q e bri Shqiprin Bae me Lule dhe Populli u lodh duke gran me Lug Floriri.

Perjashtuar
    Antarsuar
    26-10-2008
    Vendndodhja
    Republic oF Kosovo
    Postime
    1,162
    ...ahhahaaha...

kishe po foli diqka ...ncncncnc...

Vetevendosje & kuq e zi Maska e ABytyqi
    Antarsuar
    19-05-2006
    Vendndodhja
    Belgjik
    Postime
    475
    Shkau s bsoj q do ta pranon nje krkes t till edhe pse sht dasht rugova se m ta ka hanger m nj sahan si qent... nejse de qy veq se thaqi si ka spjgu se je i kushtzum me njoft se paku dukumntaciont kosoves sepse pa viz smund t hush ne token pergjakur me duart e tua bir i shkines.
    Kosova sht Zemra e Shqipris !

thaqi dadiq eja te pres
    beni33

MmEeTtIi
    Bekim Jashari: Jo Bac, nuk u Kry!

i/e regjistruar
    Antarsuar
    16-06-2003
    Postime
    569
    Nga kjo shihet se thaqi ka filluar te vuaje nga nje sindrom i mendjemadhesise. Duke jetuar ne luks, ju ka mbush mendja qe po drejton boten. Nuk e sheh qe as Kosoven nuk e ka nen kontroll dhe i lejon vetes gafa te tilla si "Rusia do te njohe pavaresine e Kosoves", "Serbia te hape ambasaden ne Prishtine", "Ftoj Tadiqin ne Prishtine" e te tilla gjera.
    Kjo do te ishte mire sikur reagimet e pales se kundert te mos e nxjerrin Thaqin ne pozite qesharake.
    Ministri Rus u shpreh "Thaqi eshte personi i fundit qe munde te flas ne emer te Rusise"
    Beogradi u shpreh "Per Thaqin kemi vend vetem ne burg" etj.

Derisa te mos e kuptoj Thaqi qe armiqte tane nuk mposhten me lule e dhurata por me vendosmeri per te vendosur ligj ne gjith Kosoven, keq do ti kemi punet.

Antarsuar
    10-06-2004
    Vendndodhja
    Ne vendin tim....
    Postime
    2,303
    Citim Postuar m par nga mendimi Lexo Postimin
    Nga kjo shihet se thaqi ka filluar te vuaje nga nje sindrom i mendjemadhesise. Duke jetuar ne luks, ju ka mbush mendja qe po drejton boten. Nuk e sheh qe as Kosoven nuk e ka nen kontroll dhe i lejon vetes gafa te tilla si "Rusia do te njohe pavaresine e Kosoves", "Serbia te hape ambasaden ne Prishtine", "Ftoj Tadiqin ne Prishtine" e te tilla gjera.
    Kjo do te ishte mire sikur reagimet e pales se kundert te mos e nxjerrin Thaqin ne pozite qesharake.
    Ministri Rus u shpreh "Thaqi eshte personi i fundit qe munde te flas ne emer te Rusise"
    Beogradi u shpreh "Per Thaqin kemi vend vetem ne burg" etj.

Derisa te mos e kuptoj Thaqi qe armiqte tane nuk mposhten me lule e dhurata por me vendosmeri per te vendosur ligj ne gjith Kosoven, keq do ti kemi punet.
    Mendim une pajtohem me ty plotesisht.
    Une nuk e fyej as Thaqin as Nje politikan tjeter se pjes e tyre jam edhe une po mu per ate qe thua ti qe ne Kosove duhet te ket vetem ligj e jo SHANTAZHE te ndryshme. Lulet nuk na kan ndihmuar asnjeher, por ato na kan fut ne telashe sa her. Si perseritja e Historis qe ishte gjithmon...
    Une e di se per far ai e ftoi. Ti tregoj se ketu ka shtet... Por duhet te ben ligje te njejta e jo per 100 njerz ne shtet te shtyhen edhe tabelat per automobil te RKS..

Dikush me tha se une nuk kuptosha asgje ne Politik, Ndoshta por as qe dua te kuptoj se jeten time ja kushtova keti vendi kontribova aq sa munda, Nuk ka rendesi.. Por fyrjet nuk jan te mira per askend..

E sa i perket Dimigjinjeve siq e kishte cekur patrioti i Forumit sigurisht ato te perkasin ty pasi po i permand si shpesh..
    Mua nuk mu kan dasht kurr, e ndava te miren e te keqen me popullin tim..
    Une tani nuk gjindem ne Kosove, Por aty isha nga 1996 deri 2000..
    Mos perqaj me parti e me politik se ne jemi shqipetare te gjithe e te gjith i thomi vetes Patriot po jo si puna JOTE..Eshte mekati me i madhi te perqash more njeri.. Po siduket dikush edhe ne forum eshte i paguar te perqaj te flet marrezira...

Une kete tem e hapa vetem per disa njerz qe llomoritin neper forum me ftyra te ndritshme te popullit siq jan edhe keta te fundit.. Une nuk jam kurr kunder Thaqit e as Ramushit Po as Rugoves, Secili e beri punen e vet dhe kontriboi ne menyra te ndryshme.. Une jam kunder rrencav qe thash llomitin ne forume, se ata qe e duan kete Popull nuk beje perqamje kurr....

Dhe lus Administratoret te mos ma mbyllin temen por te lene te vazhdoj biseda..

Ju pershendes te nderuar Ju lutem krioni pak respekt per njeri tjetrin dhe per Fytyrat tona politike te kaluarat dhe te tanishmet..

Respektet e mia..

Antarsuar
    08-08-2002
    Postime
    10,979
    a e keni gati ju formacioni "patriotik politiko-ushtarak dimijat"ta fitoni luften qe i keni shpallur Thait ei haaaaa e myt krejt nierin as buk spo mun han prej tutes

Antarsuar
    10-06-2004
    Vendndodhja
    Ne vendin tim....
    Postime
    2,303
    a e keni gati ju formacioni "patriotik politiko-ushtarak dimijat"ta fitoni luften qe i keni shpallur Thait ei haaaaa e myt krejt nierin as buk spo mun han prej tutes
    Nuk kam than une badihava qe ti je Papak, ti je prqars shqipfoles me zemer Shkau.. Askush nuk i shpall luft njeriut te vet oo Prqars, Se me t than ndonje emer te shtazeve ti se meriton se hidhrohen edhe kafsht.
    Sinqerisht a ka more Administrator ketu pse nuk iprejashtoni keta njerz qe mundohen te bejen keso sene.. Anti Shqiptare...

Patriotizmi nuk tregohet ketu ne forume por ne Mitrovice tani.. Pse nuk shkon more ti atje more trim i trimava. more patriot me Baterija..

Antarsuar
    08-08-2002
    Postime
    10,979
    Nuk kam than une badihava qe ti je Papak, ti je prqars shqipfoles me zemer Shkau.. Askush nuk i shpall luft njeriut te vet oo Prqars, Se me t than ndonje emer te shtazeve ti se meriton se hidhrohen edhe kafsht.
    Sinqerisht a ka more Administrator ketu pse nuk iprejashtoni keta njerz qe mundohen te bejen keso sene.. Anti Shqiptare...

Patriotizmi nuk tregohet ketu ne forume por ne Mitrovice tani.. Pse nuk shkon more ti atje more trim i trimava. more patriot me Baterija..
    Ne Mitrovicen jau kemi lan juv organizates patriptike politiko-ushtarake"DIMIJAT"
    nashta e qetsoni ju haaaaaaa

dhe ngo kha balit me ta zan qat mesuesin tan pa ta rreh thuper by.thve se kisha lan qe te ka mesue me sha e me i urrejt kaq shum UK-ne

Antarsuar
    10-06-2004
    Vendndodhja
    Ne vendin tim....
    Postime
    2,303
    Ne Mitrovicen jau kemi lan juv organizates patriptike politiko-ushtarake"DIMIJAT"
    nashta e qetsoni ju haaaaaaa

dhe ngo kha balit me ta zan qat mesuesin tan pa ta rreh thuper by.thve se kisha lan qe te ka mesue me sha e me i urrejt kaq shum UK-ne

Hahahah Bal o bal itretit te kat...
    Mesusit tem ja kishe puth b**** ti hahahahaha edhe naj sen tjeter bile..
    Se UK-ne une nuk e urrej per kuder asaj une e perkrahi dhe e ndihmoj gjdo dite te lume, Po mu per ate po them se qifti yt qe flet keshtu e bene UK-ne mos me dasht populli se thot UNE KAM QEN NE LUFT, ka tani nese ke qen qka ...More pordhan...
    Edhe te lutem mos e perzi gjakun e deshmoreve e te Uk-se Mos luj me krenarin e UK-se, te lutem laje gojen kur i permen ti UK-ne ne temat tua o pis, Ata qe kan luftu nuk jan si ty. Po ata e kan koken lart dhe nuk mirren me keto gjera o perqares..
    Ti je i paguar nga UDBASHIT me perqa Shqiptar o m......

Lus Administratoret te mbyllin kete tem . Faleminderit...
    Ndryshuar pr her t fundit nga Roi : 10-03-2009 m 12:21

Antarsuar
    08-08-2002
    Postime
    10,979
    Hahahah Bal o bal itretit te kat...
    Mesusit tem ja kishe puth b**** ti hahahahaha edhe naj sen tjeter bile..
    Se UK-ne une nuk e urrej per kuder asaj une e perkrahi dhe e ndihmoj gjdo dite te lume, Po mu per ate po them se qifti yt qe flet keshtu e bene UK-ne mos me dasht populli se thot UNE KAM QEN NE LUFT, ka tani nese ke qen qka ...More pordhan...
    Edhe te lutem mos e perzi gjakun e deshmoreve e te Uk-se Mos luj me krenarin e UK-se, te lutem laje gojen kur i permen ti UK-ne ne temat tua o pis, Ata qe kan luftu nuk jan si ty. Po ata e kan koken lart dhe nuk mirren me keto gjera o perqares..
    Ti je i paguar nga UDBASHIT me perqa Shqiptar o m......

Lus Administratoret te mbyllin kete tem . Faleminderit...
    Haaaaaaaa
    prej kujna jam i paguar nuk eshte me rendesi ta dish ti hiqqqq
    por nja ta dish se ende po ta niej eren e dimijave ku je mshef ti more burrec
    e mua mos ma qaj fort hallin ku kam qen e qka kam ba se kush duhej ta di e din
    e per kesi trimash te dimijave une se rruej hiq qka thoni pasha balin e msuesin tan

Pasioni pr shkencn Maska e KILI MERTURI
    Antarsuar
    23-01-2008
    Vendndodhja
    evrop
    Postime
    1,838
    Nuk o kry Bac hala.
    Kur ti vjen shkau kti tanit n zyre kryhet me ka krejt Bac!

Qeshtu po lypet pi kosvarve , Bac!
    Na qe jemi shqiptar jemi duke humbur t drjetat tona cdo dit e m shum.

Shpejt po vjen dita kur do t filloj nj lvizje shqiptare n Kosov pr t mbrojtur kulturen kombtare n kt pjes t toks arbrore.

Bac , po m vjen keq po duhet me t thon.
    Kta t tut po na e shembin elementin shqiptar n Kosov , ashtu qysh ka pas qef shkinija me shekuj , tash po e kryejn punen kta tut.

Kili

SHQIPRIA ETNIKE SHT GJAKU IM Q NUK FALET!
    N dreq t mallkuar t gjith antishqiptart dhe tradhtart e kombit!

Antarsuar
    10-06-2004
    Vendndodhja
    Ne vendin tim....
    Postime
    2,303
    Citim Postuar m par nga KILI MERTURI Lexo Postimin
    Nuk o kry Bac hala.
    Kur ti vjen shkau kti tanit n zyre kryhet me ka krejt Bac!

Qeshtu po lypet pi kosvarve , Bac!
    Na qe jemi shqiptar jemi duke humbur t drjetat tona cdo dit e m shum.

Shpejt po vjen dita kur do t filloj nj lvizje shqiptare n Kosov pr t mbrojtur kulturen kombtare n kt pjes t toks arbrore.

Bac , po m vjen keq po duhet me t thon.
    Kta t tut po na e shembin elementin shqiptar n Kosov , ashtu qysh ka pas qef shkinija me shekuj , tash po e kryejn punen kta tut.

Kili

SHQIPRIA ETNIKE SHT GJAKU IM Q NUK FALET!
    KILI MERTURI,

Nuke di a e ke has N nj Intervist per Bota sod lajmron nipi i Adem Jasharit Murat Jashari se i biri i Adem Jasharit nuk sht perfshir ne mesin e FSK_s

Murat Jashari tregon se n Kosov ligjrisht nuk sht pranuar lufta, e as n kushtetut nuk ka dshmor. Sipas Muratit do t bhet edhe nj ``pastrim`` (Thojza) sic u b nga UCKTMKFSK. Ai tregon edhe gjendjen e veshtir morale te Jasharve pasi qe Lulzimi i biri i Ademit se sht mbeti i pa pun...!
    Jo BAC NUK U KRY..
    E kan harru bacin krejt..

Antarsuar
    24-11-2008
    Vendndodhja
    new york
    Postime
    1,708
    roi ke ende per te shtuar se si duket spo mjafton vetem kaq

Antarsuar
    08-08-2002
    Postime
    10,979
    KILI MERTURI,

Nuke di a e ke has N nj Intervist per Bota sod lajmron nipi i Adem Jasharit Murat Jashari se i biri i Adem Jasharit nuk sht perfshir ne mesin e FSK_s

Murat Jashari tregon se n Kosov ligjrisht nuk sht pranuar lufta, e as n kushtetut nuk ka dshmor. Sipas Muratit do t bhet edhe nj ``pastrim`` (Thojza) sic u b nga UCK–TMK–FSK. Ai tregon edhe gjendjen e veshtir morale te Jasharve pasi qe Lulzimi i biri i Ademit se sht mbeti i pa pun...!
    Jo BAC NUK U KRY..
    E kan harru bacin krejt..
    shif shif kinse ju te organizates patriotike politiko-ushtarake "DIMIJAT"
    po u brengoseshim per Familja Legjendare Jashari ma shum se shoket e tyre
    aman mos qitni petlla ne uji se si han as qeni se le ma njerzia
    shkoni pastronu nga era e nendimijave more mjerana se na bat hor

Antarsuar
    10-06-2004
    Vendndodhja
    Ne vendin tim....
    Postime
    2,303
    Citim Postuar m par nga prishtinase Lexo Postimin
    roi ke ende per te shtuar se si duket spo mjafton vetem kaq
    Po pa tjeter..
    Se me te vertet eshte mekat per njerzit qe u ndosh keshtu..
    Vetem zonjush lexoj te gjitha postimet e nese nuk kam drejt trego...
    Une e kam cek se nuk jam kunder askujt por vetem kunder atyre qe flasin ne forune ne emer te tjeter kujt.. Por besom se atni me nuk po me duket interesant se po i kuptoj njerzit..
    Ata qe mundohen me fol diqka e nuk thon asgje.. Patriota te forumeve..
    Me shume respekt qe kam per UCK dhe Familjen Jashari si dhe per Kryeministrin dhe lidershipin e Kosoves dhe niashtu per Dr Ibrahim Rugoven . Beso se i urrej perqarjet..

ja nje intervist te shkurt ..

Flet Lulzim Jashari Klanet e FSK-s

Lexojeni kush eshte Patriot njeriu qe flet te verteten dhe vetem te verteten..
    Dhe largohet nga lojrat e ndryshme..

Nuk do t jet pjes e FSK-s. Arsyet pr kt jan t shumta. Ato fillojn nga parragullsit q jan br n przgjedhjen e pjestarve t saj dhe prfundojn n nj forc q nuk ka lidhje me ish-UK-n dhe TMK-n. Thot se ashtu si n TMK, edhe n FSK, ka klane. Nj prej tyre sht ai i gjeneralve Sylejman Selimi dhe Rrahman Rama. Pr her t par, Lulzim Jashari, djali i Komandantit Legjendar Adem Jashari, flet pr kt proces.

Express: Pse nuk jeni n FSK?

Lulzim Jashari: Ka shum probleme q sillen n vazhdimsi, e q un nuk jam n FSK. Jan disa parregullsi dhe shkelje t kritereve q jan br dhe pr kt arsye un nuk kam aplikuar fare t jem pjes e FSK-s.

far shkeljesh?

Lulzim Jashari: ...Kan t bjn me kriteret q kan qen dhe shkeljet q u jan br atyre kritereve pr seleksionimin dhe przgjedhjen e pjestarve t TMK-s n FSK. Aty shkruan se, edhe nj dnim t veturs nse e ka dikush, do t merret parasysh...

Express: Nuk jan marr parasysh kto kritere?

Lulzim Jashari: Nuk jan marr parasysh asnj. Kriteri, mendoj q sht shkelur prej s larti e posht dhe t mos keqkuptohemi dhe elaborojm kt pr pjestart me grada t ulta, por tek ata me grada t larta, jan br shkelje t kritereve n rend t par, e pastaj sht vazhduar edhe te t tjert.

Express: Duke pasur parasysh emrin tuaj, mendoni se pas do t’iu vijn edhe t tjer, q do ta zhveshin uniformn dhe do ta ln FSK-n?

Lulzim Jashari: Ne kemi shum pjestar t cilt jan pranuar n FSK, e t cilt jan t shqetsuar pr kt q ka ndodhur. T gjith kan menduar se do t ndodh dika tjetr. Ktu prkundrazi, vlerat e lufts dhe kontributet e njerzve nuk jan respektuar askund. Kjo q sht ndrtuar sot, nuk sht ndrtuar mbi gjakun dhe sakrificn q sht br m hert. Kjo sht br n interes t bashksis ndrkombtare, pr interesa t veta, q sht luftuar dhe po luftohet q ashtu si sht shprehur edhe Murati (Murat Jashari), n Kushtetut, nuk jan prmendur as dshmort, asgj tjetr. Dhe ktu ndodh nj eliminim i elementit UK, i vlerave t lufts dhe gjithka t kthehet n favorin dhe interesin e tyre.

Express: Por fakti se FSK-ja nuk do t jet pasardhse e TMK-s, sht ditur shum koh m par. Pse nuk keni reaguar m hert por tash?

Lulzim Jashari: Kt nuk e kan lejuar as ndrkombtart dhe as disa klane, q t mos ket transformim....

Express: far klanesh?

Lulzim Jashari: Jan grupe t caktuara si udhheqsit e TMK-s dhe FSK-s, t cilt n bashkpunim me disa ndrkombtar, edhe i kan krijuar ato klane qysh hert. Ata nuk i kan treguar asnjher para komandantve t zonave. Pastaj reagimet kan qen prej disa komandantve t zonave q kan qen gjeneral brigade me grada dhe t cilt kan qen t shqetsuar. E ato shqetsime nuk kan shkuar asnjher jasht Shtabit t Prgjithshm.

Express: A kan emra kto klane?

Lulzim Jashari: Nuredin Lushtaku n vazhdimsi ka shprehur shqetsimet pr rrjedhat se si ka ecur TMK-ja dhe formimi I FSK-s...”. I cili m von ka dhn dorheqje, sepse nuk i ka marr parasysh shqetsimet e ktyre t tjerve. Kta q kan shprehur shqetsimet, jan edhe gjeneral brigade si Bashkimi (Bashkim Jashari) e shum t tjer q kan shprehur shqetsime rreth ksaj force q sht duke u ndrtuar.

Express: Por Nuredin Lushtaku n njfar forme sht vetdistancuar me largimin tij nga FSK-ja?

Lulzim Jashari: Nuredin Lushtaku, kur e shikon q ka shkelje prej kreut t FSK-s q emrohet nga TMK-ja, dhe se nuk sht duke u krijuar nj forc q kemi menduar se do t’i shrbej vendit, Kosovs dhe qytetarve tan, e ka br kt. Ather ne n at moment e kemi par, edhe klanet, edhe grupet e caktuara q kan qen dhe i kemi sot, n krye t FSK-s, e kemi par se ata jan pjes e asaj dhe jan prgjegjs pr kt tranzicion q sht br.

Express: E keni fjaln pr gjeneral Sylejman Selimin?

Lulzim Jashari: Rrahman Ramn, Sylejman Selimin..., e rend.

Express: A keni pasur kontakte nga zyrtart e lart t vendit q ju t jeni pjes e FSK-s?

Lulzim Jashari: Un personalisht kam pasur takime edhe me kryeministrin, z. Thai dhe kryetarin e Kuvendit, z. Krasniqi.

Express: Ju kan br ftes q t jeni pjes e FSK-s?

Lulzim Jashari: Jo ftes, por jan interesuar dhe m kan pyetur Krasniqi dhe Thai se ku jam dhe si do t veproj. Un u kam treguar me koh se nuk do t jem pjes e FSK-s.

Express: Reagimi i tyre, cili ishte?

Lulzim Jashari: Ka qen bukur shqetsues. Por duke par pozicionin tim personal dhe t familjes sime, ata kan insistuar q un t jem n kto procese. Ata ndoshta edhe e kan ditur se far force po ndrtohet dhe kan insistuar shum, se, si that edhe ju, m par sht ditur se kjo nuk do t jet vazhdimsi e UK-s dhe TMK-s.

Express: Tash me far do t merreni?

Lulzim Jashari: Tash jam duke pushuar. Nuk po merrem me ndonj aktivitet. Rri me shokt e mi, si kam qndruar edhe m hert. Po e shoh nj situat jo edhe aq t qet. Duhet ta shoh situatn se si po rrjedh dhe disa gjra t bien n vendin e vet. T shoh nse koha apo nevoja, mund t jem diku tjetr, por nuk e di.

Express: Jeni ndier keq kur n “Epopen e UK-s” nuk ka parakaluar FSK-ja?

Lulzim Jashari: Tash ‘Epopeja e UK-s’ lidhet me familjen. Ndoshta po flas m shum si qytetar i thjesht. Por kur luftohet me nj uniform dhe emblem dhe mbi t ndrtohet gjithka tjetr q vjen pas saj dhe i sheh ata djem, vajza, burra e gra q kan dhn jetn pr Kosovn dhe ne sot nuk i nderojm, kjo sht bukur e rnd. Ka qen rnd pr t gjith njerzit. Pr kt nuk sht faji te nj person, por te t gjith. Asnj lule nuk e ka qitur mbi varret e dshmorve uniforma e FSK-s. Kjo t jep t kuptohet pse nuk jam brenda ksaj FSK-je.

Express: Ka spekulime se ju nuk jeni n FSK, pr shkak t mospajtimeve tuaja me kryeministrin Hashim Thai?

Lulzim Jashari: Nuk ka t vrtet ktu. Un kam raporte shum t mira me kryeministrin Thai. Ndoshta nuk pajtohemi n shum gjra, por nuk jam krejt n rrjedha q ta di se si i ka problemet. Por un nuk kam ndonj problem pse nuk jam n FSK. Kam raporte t mira t ndrtuara me kryeministrin, jo tash, por vite m par, q nga koha e paralufts.
    Ndryshuar pr her t fundit nga Roi : 11-03-2009 m 08:13

Faqja 0 prej 3 FillimFillim 12 FunditFundit

Tema t Ngjashme

1. Kush ishte n t vrtet Josip Broz - Tito?
    Nga Cimo n forumin Historia botrore
    Prgjigje: 284
    Postimi i Fundit: 19-01-2015, 10:36
  2. Tito dhe shqiptaret e Kosoves ?
    Nga Petrit_AK47 n forumin Historia shqiptare
    Prgjigje: 19
    Postimi i Fundit: 13-07-2011, 18:43
  3. Fondacioni "E Ardhmja"
    Nga Anton n forumin shtja kombtare
    Prgjigje: 27
    Postimi i Fundit: 06-12-2007, 06:51
  4. Prgjigje: 139
    Postimi i Fundit: 14-06-2005, 06:29
  5. Romani shqiptar numeron 500 tituj ne 130 vjetorin e tij.
    Nga macia_blu n forumin Enciklopedia letrare
    Prgjigje: 18
    Postimi i Fundit: 23-09-2002, 22:14

Regullat e Postimit

• Ju nuk mund t hapni tema t reja.
  • Ju nuk mund t postoni n tema.
  • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
  • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
  •