Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 7
  1. #1
    i/e regjistruar Maska e CooL_Djale
    Anėtarėsuar
    11-11-2005
    Vendndodhja
    Prishtine:D
    Postime
    59

    Question Kur u izolua Shqiperia?

    Pershendetje te gjitheve te gjithe e dime kohen kur ka qene shqiperia e izoluar,,Por une kam deshire te bejem nje debat te paster mbi kete qeshteje,dua te di se cka mendoni ju pse E.Hoxhe e izoloj shqiperin,a ishte ne ate periudhe e nevojshme izolimi?
    Gjdo gje e ktheva ne vendin e vete...

  2. #2
    i/e regjistruar Maska e Kreksi
    Anėtarėsuar
    20-11-2004
    Vendndodhja
    Francė
    Postime
    5,632
    Pika ZERO !

    Shqiperia u IZOLUA per here te dyte ku e mori opsajdin nga europa, me 1991, ku Sali Berisha e futi vendin ne Aleancen Islamike !
    E tani per tani jemi ende aty, ne piken ZERO !
    ne jemi pra ne, Zona zero !

    Po ua sjelli nder mend per ata qe nuk e dijne....vetem kaqe....

  3. #3
    Warranted Maska e Qerim
    Anėtarėsuar
    06-12-2003
    Vendndodhja
    Home
    Postime
    1,641
    Citim Postuar mė parė nga CooL_Djale
    Pershendetje te gjitheve te gjithe e dime kohen kur ka qene shqiperia e izoluar,,Por une kam deshire te bejem nje debat te paster mbi kete qeshteje,dua te di se cka mendoni ju pse E.Hoxhe e izoloj shqiperin,a ishte ne ate periudhe e nevojshme izolimi?

    Izolimi kishte shume shkaqe ..

    1.Fillimi i luftes se ftohte ,i cili e ndau boten ne 2 kampe te ndryshme dhe ngurimi i Shqiperise per ti perkitur nje kampi te caktuar.

    2.Etja per pushtet absolut te fituesve te LNC dhe deshira e tyre per gjenocid ndaj popullit.

    3.Shumellojshmeria,diversiteti,larmia,ekstremet qe paraqiste populli shqiptar ne Shqiperi i ndare ne fe dhe krahina te ndryshme ,shtronte ne menyre te ngutshme nevojen per omogjenizim dhe vigjilence ndaj rrezikut te shperberjes.

    4.Mungesa e tradites se shtetit ne Shqiperi.Shqiperia kishte vecse disa vjet qe kishte dale nga zgjedha e Perandorise Osmane dhe fuqia e shtetit shqiptar ishte ende e brishte.

    5.Pavendosmeria dhe hamendja e aleateve per nje qendrim te caktuar dhe te prere ndaj Shqiperise ,e cila ende paraqiste per ta nje mister historik,etnologjik,fetar,kulturor etj.

    6.Armiqsia e hapur dhe e kamotshme me vendet fqinje.

    7.Zhgenjimi dhe coroditja e pergjithshme qe mbizoteronte ne ate kohe ne Evrope ,por edhe ne Shqiperi.

    Ka edhe shkaqe te tjera.Ndoshta do ti permend here tjeter.

  4. #4
    I come back
    Anėtarėsuar
    01-10-2005
    Postime
    345
    Shqiperia nuk u vetizolua, por ngeli peng i Rusise komuniste.Evropa nuk guxonte te fuste duart ne Shqiperi sepse Rusia sllavo-ortodokse nuk e lejonte.Ashtu siē po e pengon edhe sot Kosoven.

  5. #5
    1.2.3...I
    Anėtarėsuar
    10-09-2005
    Postime
    1,967
    Citim Postuar mė parė nga qafezezi
    Shqiperia nuk u vetizolua, por ngeli peng i Rusise komuniste.Evropa nuk guxonte te fuste duart ne Shqiperi sepse Rusia sllavo-ortodokse nuk e lejonte.Ashtu siē po e pengon edhe sot Kosoven.
    Nuk pajtohem me ty nuk jan te ngjajshme tani koha e kosoves me shqiperin e asaj kohe,,,,,,plus qe shqiperia po qe beri vetizolim te shtetit

  6. #6
    1.2.3...I
    Anėtarėsuar
    10-09-2005
    Postime
    1,967
    Citim Postuar mė parė nga CooL_Djale
    Pershendetje te gjitheve te gjithe e dime kohen kur ka qene shqiperia e izoluar,,Por une kam deshire te bejem nje debat te paster mbi kete qeshteje,dua te di se cka mendoni ju pse E.Hoxhe e izoloj shqiperin,a ishte ne ate periudhe e nevojshme izolimi?

    Djali teme e mire kjo,do japi mendimin tim ndonjeher tjeter se jam me ngut tani,lol.

  7. #7
    i/e regjistruar Maska e CooL_Djale
    Anėtarėsuar
    11-11-2005
    Vendndodhja
    Prishtine:D
    Postime
    59
    flm te gjitheve mirepres positimet dhe mendimet e juaja me respekt
    Gjdo gje e ktheva ne vendin e vete...

Tema tė Ngjashme

  1. Hapja e dosjeve tė sė shkuarės komuniste
    Nga Albo nė forumin Portali i forumit
    Pėrgjigje: 81
    Postimi i Fundit: 24-12-2004, 20:56

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •