Close
Faqja 1 prej 48 12311 ... FunditFundit
Duke renditur temat 1 deri 50 prej 2385 gjithsej

Forumi: Historia shqiptare

Diskutoni mbi historinė tonė duke servirur fakte historike qė mund ti sillni nga libra historie, shtypi apo nga vetė ata qė e jetuan njė pjesė tė historisė.

Nėn-Forume Postimi i Fundit

 1. Ju ftojme qe te pasuroni kete forum me shkrime, artikuj, diskutime mbi arkeologjine, antropologjine shqiptare apo boterore.

  Moderatorėt:

  1. Darius,
  2. Uriel,
  3. Albo,
  4. shigjeta

  Komandat e Forumit:

  Forum Statistics:

  • Tema: 472
  • Postime: 17,951
 2. Ne kete forum mund te sillni dokumenta apo shkrime ne gjuhen shqipe qe hedhin drite mbi historine e shteteve nga mbare bota.

  Moderatorėt:

  1. Darius,
  2. Uriel,
  3. Albo,
  4. shigjeta

  Komandat e Forumit:

  Forum Statistics:

  • Tema: 281
  • Postime: 4,134
» Kryetemat
 1. Kryetemė Kryetemė: Kanuni i Lekė Dukagjinit

  Hapur nga Darius, 12-12-2007 10:52
  15 Faqe
  1 2 3 ... 15
  • Pėrgjigje: 281
  • Lexime: 138,066
  29-08-2017, 07:42 Shko tek mesazhi i fundit
 2. Kryetemė Kryetemė: Kodikėt e Shqipėrisė, Pėrmendore Tė Kulturės Njerėzore

  Hapur nga Darius, 15-09-2014 18:36
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 7,249
  15-09-2014, 18:48 Shko tek mesazhi i fundit
 3. Kryetemė Kryetemė: Deklarata e Pavarėsisė sė Shqipėrisė

  Hapur nga Uriel, 13-11-2010 17:14
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 30
  • Lexime: 33,677
  18-12-2012, 19:24 Shko tek mesazhi i fundit
 4. Kryetemė Kryetemė: Antropologjia e Ballkanit

  Hapur nga Darius, 04-07-2007 00:26
  15 Faqe
  1 2 3 ... 15
  • Pėrgjigje: 296
  • Lexime: 119,941
  10-12-2012, 18:59 Shko tek mesazhi i fundit
 5. Kryetemė Kryetemė: Statutet e Shkodrės

  Hapur nga puroshkodran, 04-06-2011 13:30
  • Pėrgjigje: 19
  • Lexime: 15,017
  29-09-2012, 13:52 Shko tek mesazhi i fundit
 6. Kryetemė Kryetemė: Pasqyra e temave historike

  Hapur nga Fiori, 26-09-2006 14:43
  • Pėrgjigje: 4
  • Lexime: 34,314
  31-05-2011, 16:43 Shko tek mesazhi i fundit
 7. Kryetemė Kryetemė: Historia e Popullit Shqiptar

  Hapur nga Darius, 08-02-2008 19:47
  7 Faqe
  1 2 3 ... 7
  • Pėrgjigje: 128
  • Lexime: 91,952
  03-03-2009, 12:16 Shko tek mesazhi i fundit
 8. Kryetemė Kryetemė: Rilindja Kombėtare

  Hapur nga Darius, 09-06-2007 11:04
  6 Faqe
  1 2 3 ... 6
  • Pėrgjigje: 114
  • Lexime: 104,070
  10-06-2007, 14:04 Shko tek mesazhi i fundit
 9. Kryetemė Kryetemė: Mesjeta shqiptare dhe periudha e pushtimit osman

  Hapur nga Darius, 08-06-2007 13:16
  8 Faqe
  1 2 3 ... 8
  • Pėrgjigje: 143
  • Lexime: 83,807
  08-06-2007, 20:47 Shko tek mesazhi i fundit
 10. Kryetemė Kryetemė: Shtetet Ilire

  Hapur nga Darius, 08-06-2007 11:22
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 35
  • Lexime: 37,885
  08-06-2007, 12:32 Shko tek mesazhi i fundit
 11. Kryetemė Kryetemė: Mbreteria Dardane

  Hapur nga Darius, 07-06-2007 10:52
  • Pėrgjigje: 6
  • Lexime: 15,307
  07-06-2007, 11:04 Shko tek mesazhi i fundit
 12. Kryetemė Kryetemė: Historia e Shqipėrisė

  Hapur nga Albo, 14-08-2004 23:30
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 19,203
  14-08-2004, 23:30 Shko tek mesazhi i fundit
Temat nė Vazhdim
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 217
  08-01-2018, 15:57 Shko tek mesazhi i fundit
 1. 136 vjet nga Lindja e tė Madhit Fan S. Noli

  Hapur nga pirro10, 06-01-2018 08:45
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 194
  07-01-2018, 15:16 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 164
  03-01-2018, 13:33 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 250
  03-01-2018, 07:17 Shko tek mesazhi i fundit
 2. DNA test

  Hapur nga shkodrane~, 24-12-2017 14:48
  • Pėrgjigje: 6
  • Lexime: 325
  02-01-2018, 05:07 Shko tek mesazhi i fundit
 3. Gjenetika Shqiptare

  Hapur nga skerdilaidas, 26-07-2017 23:29
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 378
  28-12-2017, 13:47 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 6
  • Lexime: 953
  12-12-2017, 06:57 Shko tek mesazhi i fundit
 4. Imazhe nga historia dhe personalitete historike Shqiptare

  Hapur nga Rrjeti, 13-11-2016 07:46
  7 Faqe
  1 2 3 ... 7
  • Pėrgjigje: 131
  • Lexime: 13,543
  03-12-2017, 13:30 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 3
  • Lexime: 647
  29-11-2017, 16:07 Shko tek mesazhi i fundit
 5. Sa ka qene i lart numri i koloneve osmane?

  Hapur nga Eed, 09-07-2017 14:41
  • Pėrgjigje: 6
  • Lexime: 815
  29-11-2017, 09:06 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 260
  13-10-2017, 07:02 Shko tek mesazhi i fundit
 6. Filozofia inovative e Fishtės

  Hapur nga abica, 09-10-2017 12:43
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 281
  09-10-2017, 12:43 Shko tek mesazhi i fundit
 7. Mbi origjinėn e disa fiseve nė Shqipėri

  Hapur nga Eni, 27-06-2002 10:38
  44 Faqe
  1 2 3 ... 44
  • Pėrgjigje: 863
  • Lexime: 325,904
  13-09-2017, 10:04 Shko tek mesazhi i fundit
 8. Greqishtja E Lashte Dhe Shqipja

  Hapur nga Seminarist, 12-12-2005 08:08
  33 Faqe
  1 2 3 ... 33
  • Pėrgjigje: 640
  • Lexime: 105,478
  24-08-2017, 04:55 Shko tek mesazhi i fundit
 9. Kleopatra e Egjiptit.

  Hapur nga Lazo, 26-07-2017 11:46
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 296
  26-07-2017, 11:46 Shko tek mesazhi i fundit
 10. Ok, so about the same amount of incest..

  Hapur nga goldfreee, 25-07-2017 16:10
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 271
  25-07-2017, 16:10 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 313
  25-07-2017, 08:09 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 351
  06-07-2017, 23:33 Shko tek mesazhi i fundit
 11. Qysh Shqiperia u be nje shtet Musulmane?

  Hapur nga Drini_Mene, 25-06-2017 11:16
  istoria shqipetare, musilmane
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 464
  25-06-2017, 19:32 Shko tek mesazhi i fundit
 12. Te Drejtat e Shqiperise Etnike

  Hapur nga Akuamarini, 04-06-2017 05:05
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 25
  • Lexime: 2,432
  23-06-2017, 13:24 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 816
  30-05-2017, 14:34 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 647
  27-05-2017, 13:25 Shko tek mesazhi i fundit
 13. Minoriteti grek ne Shqiperi

  Hapur nga Eed, 01-05-2017 16:49
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 656
  20-05-2017, 14:08 Shko tek mesazhi i fundit
 14. Historia e ēajit rus

  Hapur nga Val9, 10-05-2009 15:56
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 25
  • Lexime: 13,371
  02-05-2017, 15:13 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 652
  19-04-2017, 04:20 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 557
  14-04-2017, 21:14 Shko tek mesazhi i fundit
 15. Exclamation Mbiemrat e Familjeve Shkodrane me Prejardhje te huaj.

  Hapur nga Ura e Cekajve, 12-07-2013 23:16
  4 Faqe
  1 2 3 ... 4
  • Pėrgjigje: 71
  • Lexime: 13,942
  05-04-2017, 14:08 Shko tek mesazhi i fundit
 16. Fahri Xharra-SHASI ILIR I 365 KISHAVE

  Hapur nga Rrjeti, 31-03-2017 11:49
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 471
  31-03-2017, 11:49 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 693
  19-03-2017, 10:18 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 1,603
  17-03-2017, 16:39 Shko tek mesazhi i fundit
 17. Post Jenikale pershkrim nga Evlia Ēelebi

  Hapur nga GezimKopani, 16-03-2017 05:23
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 620
  16-03-2017, 05:23 Shko tek mesazhi i fundit
 18. Islami dhe Kazaja e Pukės

  Hapur nga GezimKopani, 10-03-2017 17:29
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 656
  10-03-2017, 17:29 Shko tek mesazhi i fundit
 19. Harta e Ilirise

  Hapur nga Capitalius, 03-03-2017 17:51
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 633
  03-03-2017, 17:51 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 9
  • Lexime: 1,642
  01-03-2017, 15:57 Shko tek mesazhi i fundit
 20. Shqiptarėt nė perandorinė osmane

  Hapur nga Xhemis, 08-09-2013 07:58
  7 Faqe
  1 2 3 ... 7
  • Pėrgjigje: 123
  • Lexime: 22,879
  18-02-2017, 14:25 Shko tek mesazhi i fundit
 21. Post Ura e Hoxhės, Gomsiqe,Pukė

  Hapur nga GezimKopani, 14-02-2017 07:33
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 823
  14-02-2017, 09:24 Shko tek mesazhi i fundit
 22. Gjenocidi i Ēamėrisė

  Hapur nga Eed, 04-02-2017 09:16
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 693
  04-02-2017, 09:16 Shko tek mesazhi i fundit
 23. SS Skanderbeg

  Hapur nga IllyrianWarlord, 06-04-2004 00:52
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 26
  • Lexime: 8,971
  02-02-2017, 20:42 Shko tek mesazhi i fundit
 24. Demografia historike e Kosoves ne Wikipedia

  Hapur nga Eed, 21-01-2017 13:28
  • Pėrgjigje: 3
  • Lexime: 806
  02-02-2017, 11:15 Shko tek mesazhi i fundit
 25. Shqiperia ne vitin 1916

  Hapur nga SERAFIM DILO, 24-01-2017 01:38
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 526
  24-01-2017, 02:26 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 23
  • Lexime: 2,697
  23-01-2017, 21:53 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 709
  22-01-2017, 13:16 Shko tek mesazhi i fundit
 26. Regjistri turk i popullsise i vitit 1485

  Hapur nga Eni, 23-04-2002 04:31
  • Pėrgjigje: 16
  • Lexime: 8,558
  21-01-2017, 14:31 Shko tek mesazhi i fundit
 27. Rritja e Tiranės

  Hapur nga Lazo, 19-01-2017 17:00
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 750
  19-01-2017, 18:34 Shko tek mesazhi i fundit
 28. kalaja e tepelenes

  Hapur nga abcdef, 14-01-2017 10:18
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 553
  14-01-2017, 12:27 Shko tek mesazhi i fundit
 29. Feja dhe gjuhes shqipe.

  Hapur nga SERAFIM DILO, 04-01-2017 22:36
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 734
  08-01-2017, 19:23 Shko tek mesazhi i fundit
 30. Stradiotėt

  Hapur nga ajzberg, 04-01-2017 18:36
  • Pėrgjigje: 4
  • Lexime: 951
  05-01-2017, 15:58 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 6
  • Lexime: 972
  04-01-2017, 17:23 Shko tek mesazhi i fundit
 31. Cameria gjate rruges se pavaresise

  Hapur nga Albo, 11-01-2013 19:37
  • Pėrgjigje: 10
  • Lexime: 2,035
  15-11-2016, 20:09 Shko tek mesazhi i fundit
 32. Shkoza dhe Baba Arshi Bazaj

  Hapur nga Albo, 24-03-2013 15:45
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 27
  • Lexime: 11,262
  13-11-2016, 14:04 Shko tek mesazhi i fundit

Faqja 1 prej 48 12311 ... FunditFundit

Informacion dhe Mundėsite e Forumit

Moderatorėt e kėtij forumi

Mundėsitė e Shfaqjes sė Temės

Use this control to limit the display of threads to those newer than the specified time frame.

Allows you to choose the data by which the thread list will be sorted.

Rendit temat nė rangun...

Note: when sorting by date, 'descending order' will show the newest results first.

Legjenda e Ikonave

Postimet e reja
Postimet e reja
Nuk ka postime tė reja
Nuk ka postime tė reja
Me shumė se 100 pėrgjigje ose 150 lexime
Temė interesante me postime tė reja
Me shumė se 100 pėrgjigje ose 150 lexime
Temė interesante pa postime tė reja
Temė e Mbyllur
Tema eshte e mbyllur
Tema Pėrmban njė Mesazh tė Shkruar nga Ty
Ju keni postuar nė kėtė temė

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •