Close
Faqja 23 prej 103 FillimFillim ... 1321222324253373 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 441 deri 460 prej 2056
  1. #441
    United States of Albania Maska e USA NR1
    Anëtarësuar
    18-01-2010
    Vendndodhja
    KU
    Postime
    5,430
    Citim Postuar më parë nga Zëu_s Lexo Postimin
    A t'kujtohet qysh para se me shkue Rugova n'Hage kunder Millosheviqit, na shurdhojshin bothen kta Thaqoviqat tu na thane "E shihni ju kur t'shkojne Rugova n'Hage e t'ja qesin Milloshevi tradhtiat n'fushe".
    Shoj Rugova n'Hage edhe ia lodroj t'amen Millosheviqit. Aty sy me sy e bani pyke, e bani Slloben me fole vet me veti. Dhe kta sllobodanat tone e mshelen gojen.

    Te gjith armiqt e Shqiptarve me shum e urrejne Rugoven se çdo hero tjeter, se ai u kan kundershtar i pamposhtur pur ta. Me ate s'ka pase kili-vili e verrca-merrca si me Hashim Tadiqin. Ai u kane njeri i vendost qe i ka djege tu kesh armiqt e Shqiptarve. Q'asi na duhen neve, e jo trullana, smutana e qyqana si kta t'sodit. Por s'kemi çka me ba, se veq ni here ka ba nana Ibrahim Rugova e nuk ban ma.
    hahaha sa kam keshe me fjalen tende Hashim Tadiqin LOOOL

    se veq ni here ka ba nana Ibrahim Rugova e nuk ban ma,
    POLITIKAN MODERN
    Pershendetje

  2. #442
    Citim Postuar më parë nga i_paEpuri Lexo Postimin
    ...shume thjeshte per ty i nderuar vella nga Kumanova, po te kishte armik milloshi rugoven do ja bente si te madhit UKSHIN HOTI apo Albin Kurtit apo patrioteve te tjere qe vertet ishin te rrezikshim per regjime barbar e terrorrist te milloshit, po rugovs ishte krejt e kunderta e shume patriotev te tjere pra ishte nje mik i madhe i milloshit se ai ja kishe vene ne gjumin 3 miljon Shqipetare ne ishe Jugosllavi millosheviqit duke i frikesuar ata dhe duke mbajtur nje monopol absurdi mbi ata pra mbi popullin e vete, milloshi do te krenohet ne dejtone me rugoven dhe prishtinen,

    ...kur e pyeten ne dejton per kosoven ai i tha me te qete e kame prishtinen sesa beogradin, sepse e kishte mikune e forte qe ishte kunder cfardo rezistence qe duhej ta bente populli shqipetare i Kosoves, por qe nen ombrrellen e rugoves ishte i gjunjezuar dhe i nenshtrua si nje pule para knusit, kemi qene ne ate kohe populli i mjerimit dhe i turpit ne krye me turpesiren e shekullit i.r...

    ...Fale UCK-se dhe Adem Jasharit popullit i kthehet edhe vetebesimi dhe dinjiteti i humbur me nje udheheqes qe e kishte tradhetuar popullin dhe e kishte denuar ne rrugen e zhdukjes dhe te asimilimit...

    ...Fale FLAKES dhe YLLIT te PASHUAR ADEM JASHARI ME SHUME VLLEZER NGA GJITHE BOTA SHQIPETARE UCK-SE KRESHNIK SHQIPETAREV JU KTHEHET VLERA DHE DINJITETI NJERZORE...

    ...shkjet ne mitrovice qojne kry se nuk jane sahnelepiresa dhe nuk mashtrohen e as nuk frigohen edhe pse armiq ne kete rrafshe jane shume me large nesh, shume me te bashkuar kur eshte ne pyetje qeshtja e perbashket...

    ...ta krahasoshe ADEM JASHARIN dhe ushtaret trima te UCK-se me ishe presednikun e ishe kosoven nen serbi dhe nenprotektoratin e unmikut eshte nje turp i madhe qe as toka se mbane, sepse dallimi eshte si nate me dite...


    tungiii
    Plotesisht 100% pajtohem me kete teze tende I Pa Epuri.

    Sa ishte lufta ne Kroaci perkatesisht ne Bosne, as Franjo Tugjmani e as Alija Izetbekovici nuk u takuan apo nuk deshen te takohen me Miloshevicin sikurse qe Rugova u takua me te, Sa ishte lufte ne Kroaci e Bosne, as Tugjmani e as Izetbekovici nuk i mbajten zgjidhjet ne kohe te luftes sikurse Rugova, gjate luftes ne Kroaci e Bosne, as Tugjmani e as Izetbekovici nuk e shjaten apo nuk iu thane ushtareve te tyre si dore e zgjatur e serbise apo njerez te flistruar sikurse Rugova qe ia vuri tiketen Luftetareve te Lirise.

    Perkundrazi edhe Franjo Tugjmani edhe Alija Izetbekovici i veshen robat e ushtrise dhe e bene popullin e tyre gati per ta luftuar serbin, ndersa Rugova beri te kunderten, ai ne fakt bere percarje tek popullin qe per fat te keq edhe sot e kesaj dite egziston kjo dukuri negative.

    Nje pyetje per Rugovistat. Tregomni vetem nje gje. A dini ndonje shtet apo vend ne bote qe gjate kohes se luftes ne ate shtet apo ne ate vend, kryetari i atij shteti apo atij vendi ben zgjedhje.

    Preshndtje.
    BASHKIM KOSOVE ME SHQIPERINE DHE JO PAZARLLEQE ME SERBINE E GREQINE

  3. #443
    i/e regjistruar Maska e Brari
    Anëtarësuar
    23-04-2002
    Postime
    18,826
    nuk ka pas koh te luftes ather o ariani i qoses se edvinit ..
    xhep selimi me daut trullanin e hajvanin.. i shpallen luft serbise pa e pyetur Kryetarin e atij populli.
    pastaj nji ushtri me zedhensa.. an e mbar botes e perforcuan kte shpallje lufte.. duke llomotitur neper ekranet e botes ..
    kjo ushtri zedhensaash vet i kish guzicat atje ku nuk mbrrinte bajoneta arkane..
    skemi pa ndoj te gervistme neper guzicat e rogneristave e plurat sejdive e milazim zekave..
    qasi luftrash kushdo mundet me shpall 7 her ne dit..
    e thjesht fare..
    por populli i kosoves ku ishte..
    ate pytje sja ban kurr vehtes qosistet shpallso luftrash..
    te vetmen pytje qe i ben ja ban guzicave te veta..
    a je mejr oj guzic ktu ne zhenev a ne mynshen.. a ne rogner a ne london derr..
    mejr u tha guzica jemi..
    ashtu a..hajt pra shoka dalim e shpallim luften.. slloboes se kurgja sna ban neve ushtris zedhens-ore.. guzic-majmore.. kollarore cant e portofol .mbush me doc-markore..

    mirpo kryetari rugov nuk ishte lojtar.. luftash..
    ai e dinte srebrenicen e mostarin.. dhe nuk ja deshironte fmive te kosoves furren e djegjes.. as pleqve te kosoven me ja shti arkani ne bark bajoneten.. as grave e nuseve e qikave shqiptare me u perdhunue pi arkanave ne cdo shpi te mbetur pa mbrotje te kosoves..
    mendonte gjat i ngrati rugov or arianat e qoses pi zvicre e gjermanije.. qe luften e bete duke uleritur neper europ.. uck uck..
    po luftat sjan ashtu..

    e rugova desh me i than botes e e xhepave selim qosa se poplli i kosoves nuk e don bajoneten arkane ne bark te fmive..

    mirpo ju thoshit..hajt se ska kurgja se pak stervitje ju ban mire..

    se si mundesh me e quajt stervitje bajoneten arkane ne bark te grave e fmive shqiptar.. ate un nuk u kuptoj kurre..
    duhet me qen shtaz si demaqi me e kuptue..

    ani..

    e pra ajo nuk ish luft..por ju qosistet e ftuat ushtrin serbe me ardh me e myt shqiptarin.. edhe se mir e dijshit se ushtria dautore xhep selimore nuk ish tjeter vec nji ekip hendbolli me 5 vet..

    e keshtu nuk ban me u tall me nji popull..

    mirpo juve sja u ndinte per at popull sepse ju.. atdhe e popull e ideal kishit bedri islamin.. me kopuka tjere..


    ..
    Ndryshuar për herë të fundit nga Brari : 22-01-2010 më 03:19

  4. #444
    i/e regjistruar Maska e Preng Sherri
    Anëtarësuar
    19-02-2007
    Postime
    1,274
    Citim Postuar më parë nga Zëu_s Lexo Postimin


    Xerrxe shoq Xerrxe e jo Cerrc, se Cerrc i thojne shkiet, sepse nuk munden ta shqiptojne germen X.
    Ti po ja futshe për " hava": Xërxë është tjetër fshatë në Komunën e Rahovecit dhe Cërcë në Komunën e Istogut!
    Njëmend a keni dëgjuar që:
    Ishte dekë Ibrahim Rugova?!
    KURR' SHQIPERI S'KAM ME T'HARRUE
    EDHE N'VORR ME T'PËRMENDË KAM!

  5. #445
    i/e regjistruar Maska e Preng Sherri
    Anëtarësuar
    19-02-2007
    Postime
    1,274
    Citim Postuar më parë nga Brari Lexo Postimin
    nuk ka pas koh te luftes ather o ariani i qoses se edvinit ..
    xhep selimi me daut trullanin e hajvanin.. i shpallen luft serbise pa e pyetur Kryetarin e atij populli.
    pastaj nji ushtri me zedhensa.. an e mbar botes e perforcuan kte shpallje lufte.. duke llomotitur neper ekranet e botes ..
    kjo ushtri zedhensaash vet i kish guzicat atje ku nuk mbrrinte bajoneta arkane..
    skemi pa ndoj te gervistme neper guzicat e rogneristave e plurat sejdive e milazim zekave..
    qasi luftrash kushdo mundet me shpall 7 her ne dit..
    e thjesht fare..
    por populli i kosoves ku ishte..
    ate pytje sja ban kurr vehtes qosistet shpallso luftrash..
    te vetmen pytje qe i ben ja ban guzicave te veta..
    a je mejr oj guzic ktu ne zhenev a ne mynshen.. a ne rogner a ne london derr..
    mejr u tha guzica jemi..
    ashtu a..hajt pra shoka dalim e shpallim luften.. slloboes se kurgja sna ban neve ushtris zedhens-ore.. guzic-majmore.. kollarore cant e portofol .mbush me doc-markore..

    mirpo kryetari rugov nuk ishte lojtar.. luftash..
    ai e dinte srebrenicen e mostarin.. dhe nuk ja deshironte fmive te kosoves furren e djegjes.. as pleqve te kosoven me ja shti arkani ne bark bajoneten.. as grave e nuseve e qikave shqiptare me u perdhunue pi arkanave ne cdo shpi te mbetur pa mbrotje te kosoves..
    mendonte gjat i ngrati rugov or arianat e qoses pi zvicre e gjermanije.. qe luften e bete duke uleritur neper europ.. uck uck..
    po luftat sjan ashtu..

    e rugova desh me i than botes e e xhepave selim qosa se poplli i kosoves nuk e don bajoneten arkane ne bark te fmive..

    mirpo ju thoshit..hajt se ska kurgja se pak stervitje ju ban mire..

    se si mundesh me e quajt stervitje bajoneten arkane ne bark te grave e fmive shqiptar.. ate un nuk u kuptoj kurre..
    duhet me qen shtaz si demaqi me e kuptue..

    ani..

    e pra ajo nuk ish luft..por ju qosistet e ftuat ushtrin serbe me ardh me e myt shqiptarin.. edhe se mir e dijshit se ushtria dautore xhep selimore nuk ish tjeter vec nji ekip hendbolli me 5 vet..

    e keshtu nuk ban me u tall me nji popull..

    mirpo juve sja u ndinte per at popull sepse ju.. atdhe e popull e ideal kishit bedri islamin.. me kopuka tjere..


    ..
    Për Tru thatin si nip i serbëve:

    Ti definitivisht ose je një mbeturinë serbo-jugosllave ose je një njeri me sëmundje psiqike!
    Sipas teje dhe trurit tëndë kashtë lufta kur po u bëka ajo po u bëka si në filmat e Stanlio dhe Olis me shampite dhe torta fytyrës ku do t^qëllojn secili secilin.
    Dhe sipas teje " serbia ia paska kajt nanen dymiljon shqiptarëve" ndërsa unë të them që Serbis ia kajtën nënën dy miljon shqiptarë.
    Sikur t'mos fillonte lufta dhe sikur Rexhep Selimi dhe të tjerë të mos përkuleshin para Millosheviqit si Rugova; të cilët nuk nënshkruanin dokumente me të cilat njihnin Millosheviqin si president akoma sot e kësaj dite do t'na dhunoheshin Nuset si rasti Në Gjilan; akoma sot e kësaj dite një polic serbë ( në kohën e Rzugovës para UÇK-ës) do t'hyntë në një fshatë apo lagje qyteti dhe do t'maltretonte një popullatë të tërë!
    Mos fol budallaqe nëse me të vërtet ke kokë budallaqe!
    Serbia nuk u mundua të largoj shqiptarët me dhunë gjatë vitit 1998-et apo edhe më herët por ajo me kartën e " Tokës së Djegur" filloj të luaj pas 24 marsit kur NATOJA sulmojë Serbinë!
    Dhe ti o kokë-thatë këtë gjë nuk e di se secili zog në degë e di që: NATOJA nuk hyri në luftë për ta humbur atë!
    Pastaj, sikur të mos kishim UÇK-ë dhe Luftë - kurrë NATOJA apo edhe AMERIKA s'kishin me sulmue SERBIn! KURRë!
    Sa për RUGOVEN dhe politiken e tij poshtëruese dhe kapitulluese kurrë!
    E Kujtojm DEJTONIN kur vet presidenti Klinton thirri Millosheviqin dhe Tugjmanin dhe Izetbegoviqin dhe me ta nënshkruan marrëveshje Paqeje ndersa më vonë Millosheviqin e quanin si njeri të paqes!
    O ti tru-thatë atë vit Millosheviqi ishte ndër të propozuarit për çmimin Nobel për Paqe!
    Amerikanët e thirrën Millosheviqin në Dejton por jo edhe Rugovën!
    Milloshevgiqi thoshte se më të qetë e ka situatën në kosovë se sa në Beograd!
    Lëvdohej o tru thatë!
    Por Lufta, UÇK-ja dhe Selimat i treguan botës dhe atij se Millosheviqi rrente se në Kosovë s'kishte qetësi!
    pastaj të tjerat i dini të gjithë Ju!
    E Ty o tru thatë gjoja tu paska dhimbë Kosova se kur sulmoj Natoja shqiptarët i përzenin nga toka e tyre e natoja që sulmonte më vonë do t'thoshte: okej mir+e ua b+et+e*
    Ti ishe i sëmurë ore zotëri!
    Shikone tani, ky gjoja po vajtoj për ata shqiptarë që i përzinte pushteti i Millosheviqit ndersa pa ata shqiptarë, pa ato viktima dhe pa ato pushkë lirie kurrë-kurrë-kurrë sa për politiken që ndjekte Rugova s'do të kishim pavarësi
    ja shembulli:
    Edhe pse Natoja sulmoj; edhe pse u bënë masakra; edhe pse patë të shpërngulur; edhe pse e derguan Millosheviqin në hagë Bota nuk ishte e gatshme për pavarsin e Kosovës. Iu deshën më shumë se nëntë vite për t'vendosur për ta bë Shtet Kosoven!
    Hë, si mendoni sikur t'mos kishte Luftë, t'mos kishte refugjatë, t'mos na e kante nanen serbia e këtë gjë mos mund ta deshmonim para botës - si do të arrinim Lirinë apo edhe pavarsin!
    Ti more brari mirë e ka Kili merturi që po të quante " brari - gomari".
    Ti po pallshe si gomari pa menduar shumë!
    KURR' SHQIPERI S'KAM ME T'HARRUE
    EDHE N'VORR ME T'PËRMENDË KAM!

  6. #446
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    10-08-2008
    Postime
    1,280
    Havel: "Rugova na mungon të gjithëve"

    Prishtinë, 21 janar 2010 - Në pamundësi që personalisht ta pranojë "Medaljen e Artë për Paqe, Demokraci dhe Humanizëm - Dr. Ibrahim Rugova", ish-Presidenti i Republikës së Çekisë, Vaclav Havel, i ka dërguar letër Presidentit të Republikës së Kosovës, Dr Fatmir Sejdiu. Në këtë letër thuhet: "Më lejoni të shpreh falënderimet e mia të përzemërta për shpërblimin që po e marr sot. Eshtë nder për mua të jem personi i parë që nderohet me Medaljen e Artë, e cila e mban emrin e një personaliteti të shquar të historisë së shtetit tuaj të ri. Unë kam qenë shumë i lidhur me dr. Ibrahim Rugovën, me lidhje të miqësisë. Ai ishte partner në të cilin shtetet perëndimore i kishin vënë shpresat e tyre për një bashkëjetesë paqësore dhe për zhvillim demokratik të mbarë rajonit. Me siguri që na mungon të gjithë neve. Kurrë nuk do ta harroj vizitën time në Kosovë, në kohën kur Kosova kalonte nëpër krizën e një katastrofe humanitare të shkaktuar nga nacionalizmi postkomunist, i cili vepronte me anë të spastrimit etnik. Megjithatë, edhe tani nuk mund të jemi të sigurt që zhvillimet e tilla nuk do të mund të përsëriten, por vërtet besoj se anëtarësimi i ardhshëm i vendeve të Ballkanit në Bashkimin Evropian do të ndihmojë në zvogëlimin e atyre konflikteve dhe ndodhive historike, deri në atë masë sa pjesëtarët e gjeneratave të reja do të rriten në paqe dhe respekt për njëri-tjetrin. Më vjen keq që sot nuk do të mund të jem i pranishëm personalisht, për të marrë këtë mirënjohje dhe e falënderoj ambasadoren tonë që më përfaqëson në këtë rast të rëndësishëm. Z. President, juve e bashkëqytetarëve tuaj, si edhe familjes Rugova, i uroj sukses dhe lumturi në të ardhmen!", thuhet në letrën e z. Havel.

  7. #447
    Pasioni për shkencën Maska e KILI MERTURI
    Anëtarësuar
    23-01-2008
    Vendndodhja
    evropë
    Postime
    1,838
    O mos e shpërndani gov(n)en bre!

    Edhe këtu po vërtetohet se sa më shumë e shpërndan m*in aq më shumë shpërndehet edhe era e tij!

    Kili
    SHQIPËRIA ETNIKE ËSHTË GJAKU IM QË NUK FALET!
    BAC, U KRYMB , E HASA ME SHOKË PO LAVDËROHET ME KRYMBJEN!

    BAC , HALA KA ASI NJERËZ QË E DOJNË gov(n)en. ufffffffffffff
    Në dreq të mallkuar të gjithë antishqiptarët dhe tradhtarët e kombit!

  8. #448
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    22-05-2009
    Postime
    20
    paj tybe me me merit e me i dashur ne opinjon ka qene dhe eshte Ibrahim Krakova (Leci)se sa Ibrahim Rugova,po leni keto budallakina e mos rrasni hunt aty ku nuk dini dhe shumica prej juve ketu e keni te me ndime e jo me te perjetume--ishte po ai rugov qe asnjehere goja e tij nuk tha USHTRIA CLIRIMTARE E KOSOVES-por thojke sakrifica qe ja vlen te permendet-po ai ka qene per turp dhe me durimin e ti u pa se sa viktima e sa te rinje u mbyten e helmuan,,Mos shkruni me te degjume por shenoni ate vet qe e keni jetu..
    “Çdo mëkat është rezultat i bashkëpunimit.”

  9. #449
    i/e regjistruar Maska e fegi
    Anëtarësuar
    29-05-2009
    Postime
    5,767
    http://www.botasot.info/img/kater_vjeto.jpg

    Rugova, njeriu simbol për Kosovën
    Lirie Hajdari, Bota Sot
    Presidenti Fatmir Sejdiu, nën patronazhin e të cilit është mbajtur kjo akademi, presidentin e ndjerë Rugova e ka cilësuar arkitekt dhe ikonë e pavarësisë së Kosovës, shenjë me të cilën identifikohet shteti më i ri në botë- Republika e Kosovës.
    Ikona e pavarësisë dhe shtetësisë së Kosovës, është cilësuar presidenti i ndjerë dr. Ibrahim Rugova, jo vetëm nga liderë të Kosovës, por edhe nga liderët botëror, të cilët vdekjen e presidentit Rugova e kishin quajtur “ironi të vrazhdë të historisë”.
    Katër vjet më parë, më 21 janar të viti 2006, populli dhe institucionet e Kosovës, mbetën pa Prijësin që na kishte prirë me urtësi e me largpamësi në etapën më të vështirë që kaloi jo vetëm vendi ynë, po i gjithë rajoni. Lajmi për vdekjen e presidentit të parë të Kosovës, dr. Ibrahim Rugova, tronditi jo vetëm Kosovën dhe popullin e saj, por edhe mbarë botën demokratike.
    Presidenti i Kosovë, Fatmir Sejdiu, por edhe përfaqësues tjerë të institucioneve shtetërore, të subjekteve politike, ambasadorë të akredituar në Kosovë, deputetë, ministra, akademikë e shumë personalitete të tjera në Kosovë, ishin mbledhur sot për të shprehur nderimet më të larta dhe falënderimin për punën e jashtëzakonshme që presidenti Rugova ka bërë për lirinë, pavarësinë dhe demokracinë e vendit tonë, ndërkohë për herë të parë presidenti Fatmir Sejdiu ka ndarë medaljen e artë për “Paqe, Demokraci dhe Humanizëm- Dr. Ibrahim Rugova”, për ish-presidentin çek, Vaslav Havel.

  10. #450
    Citim Postuar më parë nga Preng Sherri Lexo Postimin
    Për Tru thatin si nip i serbëve:

    Ti definitivisht ose je një mbeturinë serbo-jugosllave ose je një njeri me sëmundje psiqike!
    Sipas teje dhe trurit tëndë kashtë lufta kur po u bëka ajo po u bëka si në filmat e Stanlio dhe Olis me shampite dhe torta fytyrës ku do t^qëllojn secili secilin.
    Dhe sipas teje " serbia ia paska kajt nanen dymiljon shqiptarëve" ndërsa unë të them që Serbis ia kajtën nënën dy miljon shqiptarë.
    Sikur t'mos fillonte lufta dhe sikur Rexhep Selimi dhe të tjerë të mos përkuleshin para Millosheviqit si Rugova; të cilët nuk nënshkruanin dokumente me të cilat njihnin Millosheviqin si president akoma sot e kësaj dite do t'na dhunoheshin Nuset si rasti Në Gjilan; akoma sot e kësaj dite një polic serbë ( në kohën e Rzugovës para UÇK-ës) do t'hyntë në një fshatë apo lagje qyteti dhe do t'maltretonte një popullatë të tërë!
    Mos fol budallaqe nëse me të vërtet ke kokë budallaqe!
    Serbia nuk u mundua të largoj shqiptarët me dhunë gjatë vitit 1998-et apo edhe më herët por ajo me kartën e " Tokës së Djegur" filloj të luaj pas 24 marsit kur NATOJA sulmojë Serbinë!
    Dhe ti o kokë-thatë këtë gjë nuk e di se secili zog në degë e di që: NATOJA nuk hyri në luftë për ta humbur atë!
    Pastaj, sikur të mos kishim UÇK-ë dhe Luftë - kurrë NATOJA apo edhe AMERIKA s'kishin me sulmue SERBIn! KURRë!
    Sa për RUGOVEN dhe politiken e tij poshtëruese dhe kapitulluese kurrë!
    E Kujtojm DEJTONIN kur vet presidenti Klinton thirri Millosheviqin dhe Tugjmanin dhe Izetbegoviqin dhe me ta nënshkruan marrëveshje Paqeje ndersa më vonë Millosheviqin e quanin si njeri të paqes!
    O ti tru-thatë atë vit Millosheviqi ishte ndër të propozuarit për çmimin Nobel për Paqe!
    Amerikanët e thirrën Millosheviqin në Dejton por jo edhe Rugovën!
    Milloshevgiqi thoshte se më të qetë e ka situatën në kosovë se sa në Beograd!
    Lëvdohej o tru thatë!
    Por Lufta, UÇK-ja dhe Selimat i treguan botës dhe atij se Millosheviqi rrente se në Kosovë s'kishte qetësi!
    pastaj të tjerat i dini të gjithë Ju!
    E Ty o tru thatë gjoja tu paska dhimbë Kosova se kur sulmoj Natoja shqiptarët i përzenin nga toka e tyre e natoja që sulmonte më vonë do t'thoshte: okej mir+e ua b+et+e*
    Ti ishe i sëmurë ore zotëri!
    Shikone tani, ky gjoja po vajtoj për ata shqiptarë që i përzinte pushteti i Millosheviqit ndersa pa ata shqiptarë, pa ato viktima dhe pa ato pushkë lirie kurrë-kurrë-kurrë sa për politiken që ndjekte Rugova s'do të kishim pavarësi
    ja shembulli:
    Edhe pse Natoja sulmoj; edhe pse u bënë masakra; edhe pse patë të shpërngulur; edhe pse e derguan Millosheviqin në hagë Bota nuk ishte e gatshme për pavarsin e Kosovës. Iu deshën më shumë se nëntë vite për t'vendosur për ta bë Shtet Kosoven!
    Hë, si mendoni sikur t'mos kishte Luftë, t'mos kishte refugjatë, t'mos na e kante nanen serbia e këtë gjë mos mund ta deshmonim para botës - si do të arrinim Lirinë apo edhe pavarsin!
    Ti more brari mirë e ka Kili merturi që po të quante " brari - gomari".
    Ti po pallshe si gomari pa menduar shumë!
    Te Lumte Preng Sherri per keto Fjale te Sakta.

    Per Brar Rugovistin dhe Shume Rugovista tjera natyrisht se nuk ka pase lufte fare. Teza e I Rugoves si dhe Rugovistave tjere si Brari: ishte, eshte dhe do mbetet Autonomija e Kosoves nen Serbi. Brari eshte nje Jugoslav qe din te flasi e te shruan shqip ( Shqip Foles ), atij e besa shume tjereve ju mungon Serbia.
    Populli i Kosoves per fat te keq ka ra prej provimit madheshtor menjeher pas luftes ne vitin 2000 kur ne zgjidhjet e para prap e vuan ne pozite njeriun qe ishte me mish e shpirt kunder protestave te studentve, kunder luftes e kunder luftetarve te lirise.
    BASHKIM KOSOVE ME SHQIPERINE DHE JO PAZARLLEQE ME SERBINE E GREQINE

  11. #451
    i/e regjistruar Maska e fattlumi
    Anëtarësuar
    03-01-2010
    Postime
    3,412
    Per keto postime qe po flitete ne kete forum fajin kryesor e kane historianet e Kosoves qe nuk po e kan guximin e as vullnetin ta shkruajne historine ashtu siq qe ne fakt.

    Nese dikush nuk pajtohet me mua urdheroni ne debat.A eshte e vertete se 1.000.000 shqiptare te debuar nga Kosova ishin ne duart e shkieve dhe paramilitareve.A eshte e vertete se Kosova u shperla nga serbet per vetem tre dite(mos ti permendi pjesen tjeter te popullit qe mbeti brenda neper male,edhe ata ne duar te shkieve sepse u pane masakrat me vone).A eshte e vertete qe i tere ky popull qe u perndjek nga Kosova u kthye ne vatrat e veta vetem pasi hyri ushtria e Natos.A eshte kjo histori e vertete?A ka ndodhur keshtu?Atehere per qfare flisni ju.Perderisa nuk shkruhet historia e re e shqiptareve(si ne Kosove ashtu edhe ne Shqiperi)une femijut tim do tja mesoj vetem historine ilire,edhe pse ajo histori eshte e shkruar nga te huajt,e si duket edhe historine e re do te na shkruajne te huajt sepse ne jemi qyqare,servil,rrenca dhe mendjekrymbur.

  12. #452
    i/e regjistruar Maska e Preng Sherri
    Anëtarësuar
    19-02-2007
    Postime
    1,274
    fatlum,
    E para, ti mësoja fëmijëve të tu historin, ashtu siç e di dhe do ti: është e drejtë e jotja e pamohueshme mirëpo t'i s'ke të drejt Historin tua mësosh masave ngaqë ajo bëhet vet nga ato masa.
    Nuk është e vërtetë ajo që thoni Ju ngaqë merreni si të doni më shumë kishte shqiptarë mbrenda Kosovës se sa jashtë saj dhe këtu e kemi fjalën pikërishtë pas sulmeve të NATO-s.
    Mos harroni që shqiptarët në gjendje më të vështirë ishin gjatë vitit 1912 dhe gjatë vitit 1921 gjerë në vitin 1912-er se që ishin gjatë kohës së Luftës së fundit Çlirimtare.
    Në faktë kishte shumë nga ata shqiptarë të aftë për luftë, të cilët shoqeronin Familjet e tyre gjerë në Shqipëri dhe pastaj ktheheshin në front- serish. Po t'shikojm shenimet e UNHCR numri i shqiptarëve të larguar si refugjatë ( kryesishtë gra, pleq dhe fëmijë) arrinte dikund shifren e 760.000 mijë refugjatëve.
    Mirëpo, po ashtu dijmë që në kohën e sulmeve të NATO-s, Ushtria Çlirimtare e Kosovës kishte nën armë gati 30.000 mijë ushtarë dhe po ashtu gati tre herë më shumë ishin ata që prisnin për t'hyrë por në mungesë të armatimit ishin në pritje.
    Armatimi mungonte ngaqë Qeveria e Kosovës bojkotonte Luftën.
    Në secilin vend të Botës duke marrë parasysh praktikat e më hershme - aty ku zhvillohen Luftimet- bëhet zhvendosja e popullsis.

    Kosova nuk është e vërtet që u shpërla nga serbët për vetëm tre ditë sepse ajo që nga 1912-t megjithëse serbët bënin memeorandume të shumta- ishte dhe mbeti shqiptare.
    Në faktë edhe gjatë kohës së Luftës në Kosovë - kemi vendbanime- të cilat nuk ishin të përfshira në luftë dhe për këtë kemi sa të doni shembuj. Së paku në disa qytete apo edhe qyteza s'kishte luftime të rrepta si në zonën e Drenicës, Dukagjinit dhe të Llapit.
    Kur në Luftë përfshihen shumë palë- pala kryesore por që ndjehet e rrezikuar në fund ngadhnjenë. Në kohën e Luftës së Parë Botërore kur Austria sulmoj Serbinë, serbët u larguan nga vendet e tyre me ndihmen e Francezëve dhe të tjerëve dhe i dërguan në Kretë e Selanik prej nga prisnin fundin e luftës. Lufta përfundoj- Austria humbi- fituan të tjerët dhe i kthyen serbët.
    Shqiptarët duke e ditur që, NATO-ja sulmoj Serbinë- iknin për në Maqedoni dhe Shqiperi ngaqë e dinin që së shpejti do të ktheheshin sepse po të ishte ndryshe, ata edhe me çmimin e jetës nuk do ta bënin këtë gjë. kemi shembujt e viteve 1997-1998 ku, megjithëse bëheshin masakra në Kosovë , populli qëndronte aty dhe qe besa edhe bënin Protesta Publike për çdo ditë!

    Unë me sa e di, para se të hynte NATO-ja në Prishtinë hynë rusët dhe aty kishte akoma shqiptarë se përndryshe rusët nuk do të largoheshin. Pastaj shohim ne që kur hynë NATO-ja atë në rrugë e prisnin, duartrokisnin dhe u jepnin Lule shqiptarët dhe jo ndonjë popull tjetër. Refugjatët filluan të ktheheshin ma vonë.
    PRa, po të shikojm në mënyrë matematikore sipas statistikave të UNHCR-it nëse ishin ta zëmë dikund 800.000 mijë shqiptarë jashtë vendit ( duke llogaritur edhe emigrantët ekonomik dhe politik) atherë mbrenda vendit paskan qenë më shumë se Një miljon shqiptarë.
    Meqë të tjerët u futën në luftë nuk ishte nevoja që të bëheshin edhe më tutje " mish për top".
    Dhe në3 fund JU pyesni se për çfarë flasi¨m ne dhe çfarë bëjmë duke përmend Historin: Ne flasim për ngjarje të ndodhura dhe nuk flasim për Historin.
    Historia fletë vet për veten e saj.
    KURR' SHQIPERI S'KAM ME T'HARRUE
    EDHE N'VORR ME T'PËRMENDË KAM!

  13. #453
    i/e regjistruar Maska e fattlumi
    Anëtarësuar
    03-01-2010
    Postime
    3,412
    Preng te gjitha keto qe ti po i permend jane edhe tema te hapura nga une(shiqoje temen nga une "Pse Kosova nuk Padit Serbine per gjenocid")e per mua keto jane te njohura bile aty mund te shohesh edhe fakte qe me siguri nuk i ke lexuar kurre.Une po flas per te verteten.Nese ke qene ne kete kohe ne Kosove OK,nese jo po te tregoj se i pari te mramin nuk e ka prit(per me ik eshte fjala).As ne Shqipri disa nuk kane guxu mu nal.Ky eshte fakt.E per kete shkak po them qe historia duhet shkruar ashtu siq ka qene e kete histori me se miri e din populli sepse ai i ka mbajt mbi supe te gjithat,masakrat,perdhunimet,djegjet,te gjitha e nuk i kane mbajt mbi supe ata qe kane nejt edhe vetem kane jap deklarata per media.Nuk mund te shkruhet historia nga 5 ose 6 veta,por nga 2 milion shqiptar sepse te gjithe e kane te njejten histori: E KANE PERJETUAR FERRIN(INFERNO)

  14. #454
    Pasioni për shkencën Maska e KILI MERTURI
    Anëtarësuar
    23-01-2008
    Vendndodhja
    evropë
    Postime
    1,838
    E , CFRË MUND TË NDODHË TEK NE , NUK NDODH GJËKUNDI!

    Jemi një popull shum i cuditshëm!

    Ne besojmë më shum cfarë thonë të tjerët se sa cfarë shofim vet!

    Për sa i përket kryetarit , fatkeq sejdiu , dihet pse ai arranzhon e shpikë kësi far medaljesh të shpifura.
    Havel , natyrish , kur e merr një medalje të tillë, duhet thën dicka të mirë.
    Nuk besoj se Havel , do të lavdëronte ndonjë cek të vetin , po të bënte ato maskarrallëqe që na i ka bër neve him gova!

    Vazhdoni tradhtin , se edha ashtu në vend se t`ju luftoi , hasa ëshë bër me ju!

    Por , tradhtarët ngulen shumë më shpejt se sa ata e paramendojn nguljen!

    Kili
    SHQIPËRIA ETNIKE ËSHTË GJAKU IM QË NUK FALET!
    BAC, U KRYMB , E HASA ME SHOKË PO LAVDËROHET ME KRYMBJEN!

    BAC , HALA KA ASI NJERËZ QË E DOJNË gov(n)en. ufffffffffffff
    Ndryshuar për herë të fundit nga KILI MERTURI : 22-01-2010 më 09:24
    Në dreq të mallkuar të gjithë antishqiptarët dhe tradhtarët e kombit!

  15. #455
    i/e regjistruar Maska e Disa
    Anëtarësuar
    16-12-2009
    Postime
    2,304
    Citim Postuar më parë nga Arb Lexo Postimin
    Ani deklaratat e kujt popit Milazim Krasniqi, Fadil Magjup Hyses, kryeshkaut Shkelzen Maliqi...

    Nonen e nons gjithkush po i thote vetit analist...


    hahhahha,qudi kur kan qen keta perkerahes te rugoves ju nuk i kritikojshi,tash pasi qe po ja qesin dolloveret Rugoves ne shesh qenkan te kqija,e truri i peshkut bre....

  16. #456
    i/e regjistruar Maska e Disa
    Anëtarësuar
    16-12-2009
    Postime
    2,304
    Po cuditem me kete popull,pas gjith asaj qka beri ky njeri prap keta e perkerahin,eshte mir mi mba do analiza mbi keto popull qka eshte puna e tina,me perkerha nje njeri qe nuk e ka perkerha luften e UCK-se madje e ka quajtuar terorist,me perkerah nje njeri qe kurr nuk e vizitoj familjen e Komandantit Legjendar Adem Jashari,me perkerah nje njeri qe kurr nuk i vizitoj familjet e deshmorve ,invalidet e luftes,etj,me perkerah nje njeri qe nuk i perkrah demonstrata e vitit 1998 te organizuara nga studentet.
    Me perkerah nje njeri qe ne vititn 1997 kerkon nga interpoli dhe FBI,per ta ndejkur UCK-ne sepse nuk i mjaftonete UDB-ja.
    Me perkerah nje njeri qe ne vitin 1998 organizonet zgjedhje ne Prishtine,kuse ne anen tjeter Drenica u digjke flak.
    M e perkerah e me perkerah......

    A thu pas gjith ketyre qe ka ber ky njeri ky qyqar,ky tradhetar,prap duhet ta perkerahim kete njeri?

    Populli yn ja nuk eshte vedishum qe e perkerah kete njeri,ja eshte pro serbis.

    Po une lutem qe popolli yn te jete me mir ne rangun e atyre qe uk jan te vedishum,se sa ne ata qe jan pro serbis.

    Ma mir te jesh i pa vedishum sesa te jesh pro serbis,edhe pse kjo mos vedija e popoullit tone pona kushton shum po qe ti besh,nuk na mbetet tjeter veq sa ta lusim ZOTIN e madh qe ta vedison kete popull,ne menyre qe ta dalloje te miren nga e keqja,driten nga terri.Amin

  17. #457
    i/e regjistruar Maska e Preng Sherri
    Anëtarësuar
    19-02-2007
    Postime
    1,274
    Citim Postuar më parë nga fattlumi Lexo Postimin
    Preng te gjitha keto qe ti po i permend jane edhe tema te hapura nga une(shiqoje temen nga une "Pse Kosova nuk Padit Serbine per gjenocid")e per mua keto jane te njohura bile aty mund te shohesh edhe fakte qe me siguri nuk i ke lexuar kurre.Une po flas per te verteten.Nese ke qene ne kete kohe ne Kosove OK,nese jo po te tregoj se i pari te mramin nuk e ka prit(per me ik eshte fjala).As ne Shqipri disa nuk kane guxu mu nal.Ky eshte fakt.E per kete shkak po them qe historia duhet shkruar ashtu siq ka qene e kete histori me se miri e din populli sepse ai i ka mbajt mbi supe te gjithat,masakrat,perdhunimet,djegjet,te gjitha e nuk i kane mbajt mbi supe ata qe kane nejt edhe vetem kane jap deklarata per media.Nuk mund te shkruhet historia nga 5 ose 6 veta,por nga 2 milion shqiptar sepse te gjithe e kane te njejten histori: E KANE PERJETUAR FERRIN(INFERNO)
    Sot s'do të kem kohë për ta shikuar Temën apo Temat që ke hapur nga kureshtja për të lexuar, siç shpreheni " që kurrë si kam lexuar".
    Tashti, ne s'po flasim për atë se i pari se ka pritur të mbramin ngaqë zakonisht është kështu. jo vetëm në kohë lufte por edhe në gara sportive. Por, Ju s'duhet të harroni një gjë shumë të rëndësishme.
    Përshembull
    Popullsia e cila ikte nga një vendbanim për një vendbanim tjetër, në të njejtin vend vinin të tjerë. Po të marr një shembull.
    Ta zëmë prishtinasit iknin nga Prishtina dhe Llapjanët vinin dhe vendoseshin ne Prishtinë. Ose kishte edhe këso gjëra:
    NGa një lagje e qytetit iknin banorët dhe shkonin tek një lagje tjetër. Ata të asaj lgjeje tjeter iknin dhe shkonin në tjetrën. NGa Bazhdarhanja iknin në prizren dhe vendoseshin në Tusus ndersa fshatarët e Korishës vinin nga atje dhe vendoseshin në Bazhdarhane.
    Edhe unë jam për atë gjë, që Historia tëshkruhet ashtu siç ishte. Nëse t'i thua dhe kritikon ata që kanë dhënë deklarata për MEDIA këtu me siguri duhet ta kesh parasysh faktin që RUGOVA ishte nga ata që vetëm jepte deklarata bajate ndersa në kohën kur i mpari siç thua ti nuk e zinte të mbramin dhe gjerë sa të ikurit merrnin rrugë për kufijtë e Shqiperis dhe të Maqedonis I. Rugova nuk e priti as të parin dhe as të mbramin por fill e në BELIGRAD!
    Është e vërtet që Historia nuk mund të shkruhet nga 5 ose 6 veta sikurse që është e vërtetë që Historia nuk shkruhet nga 2 Miljon veta!
    Ata dy Miljon e bëjnë Historin ndërsa e shkruan Ay që mbetet i fundit!
    KURR' SHQIPERI S'KAM ME T'HARRUE
    EDHE N'VORR ME T'PËRMENDË KAM!

  18. #458
    i/e regjistruar Maska e Arb
    Anëtarësuar
    06-12-2002
    Vendndodhja
    Little Albania, NY
    Postime
    1,723
    Citim Postuar më parë nga Preng Sherri Lexo Postimin
    Edhe unë jam për atë gjë, që Historia tëshkruhet ashtu siç ishte. Nëse t'i thua dhe kritikon ata që kanë dhënë deklarata për MEDIA këtu me siguri duhet ta kesh parasysh faktin që RUGOVA ishte nga ata që vetëm jepte deklarata bajate ndersa në kohën kur i mpari siç thua ti nuk e zinte të mbramin dhe gjerë sa të ikurit merrnin rrugë për kufijtë e Shqiperis dhe të Maqedonis I. Rugova nuk e priti as të parin dhe as të mbramin por fill e në BELIGRAD!
    Pse o njeri flliq me goje, e don me shpik dicka qe nuk eshte ne toke te bukes.

    Presidenti me disa te tjere ishin te vetmit qe pas Konferences se Rambujese u kthyen ne Prishtine, qe te ndajne fatin me popullin e tyre. Te tjeret qe familjet e tyre i kishin strehuar me heret, u ndalen ne Tirane.

    Rugova me familjen e tij e me ata bashkepunetore jane zene rob lufte nga Shkijet.

    Te thuash per Rugoven se "menzi s'priti me shku ne Beograd" eshte sikur me thane edhe per qindra Shqiptare te tjere qe u zene robe nga Shkijet dhe u morren me vete ne Shkini. Per nje pjese te tyre nuk dihet as sot asgje.

    U pa edhe ne Hage ne deshmine e Rugoves se cfare ndodhi me te e familjen e tij gjate bombardimeve.
    Talent wins games, but teamwork wins championships.
    Micheal Jordan

  19. #459
    i/e regjistruar Maska e Llapi
    Anëtarësuar
    08-08-2002
    Postime
    10,979
    Citim Postuar më parë nga Arb Lexo Postimin

    Rugova me familjen e tij e me ata bashkepunetore jane zene rob lufte nga Shkijet.
    aiiihhhhh as qeni se han ket prrall
    Do t´i luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

  20. #460
    i/e regjistruar Maska e Disa
    Anëtarësuar
    16-12-2009
    Postime
    2,304
    "Rugova me familjen e tij e me ata bashkepunetore jane zene rob lufte nga Shkijet. "

    Pse nuk u zin robe Adem Jashari?

Faqja 23 prej 103 FillimFillim ... 1321222324253373 ... FunditFundit

Tema të Ngjashme

  1. Kështu foli Tahir Zemaj
    Nga Nice_Boy në forumin Historia shqiptare
    Përgjigje: 123
    Postimi i Fundit: 01-01-2014, 18:52
  2. Tahiraj: Rrefime mbi luften ne Kosove
    Nga Kuksjan_forever në forumin Çështja kombëtare
    Përgjigje: 22
    Postimi i Fundit: 09-11-2010, 14:42
  3. Vrasja e Kolonel Ahmet Krasniqit..
    Nga Brari në forumin Historia shqiptare
    Përgjigje: 47
    Postimi i Fundit: 04-10-2010, 04:41
  4. Kushtetuta e Republikës së Kosovës
    Nga YlliRiaN në forumin Kulturë demokratike
    Përgjigje: 12
    Postimi i Fundit: 01-04-2009, 19:17

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •