Close
Faqja 2 prej 45 FillimFillim 123412 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 891
  1. #21
    i/e regjistruar Maska e flag
    Anëtarësuar
    24-04-2005
    Postime
    348
    Citim Postuar më parë nga FierAkja143 Lexo Postimin
    Un kam patur nje shoqe te ngusht Serbe (gjithashtu nje Maqedonase dhe nje Greke) ne Canada.
    Nuk me duket ndo nje gje e temershme per nje shqiptare te bjeri ne dashuri me nje Serb. Zemra nuk kontrollohet dot ne raste te tilla.
    Eh sikur te kisha mundur te hyj ne trurin tuaj e te shoh, nese ke tru, si funksionon ai tru i yt.

    Po cka ka te beje kjo me temen, nese e ke apo jo nje shoqe serbe, greke e maqedone? TI mund te ke edhe relacion seksual me to dhe prap nuk ndryshon dhe nuk ka te beje asgje me thelbin e temes.

    A lexoni more ju apo veq hajt tja futi kot? Me trego moj FerrAkja kur klikove ne kete faqe, lexove komentin e pare apo vetem titullin dhe ja fute se zemra nuk kontrollon raste te tilla.

    Me trego moj FerrAjka, kush te tha dhe ku lexove ti qe keto martesa jan bërë nga dashuria? Si nuk e lodhe pak, madje nje grimc, ate trurin tend e te logjikosh?
    A thua si eshte e mundur qe nje vajz e re Shqiptare, nga nje fshat i varfer Shqiptar te shkoj e te martohet me nje plak Serb? Si ka mundur te dashurohet ne te, ku dhe si kan mundur te takohen ata?

    Mandej, meqense ketu nuk eshte fjala per nje rast por me mbi 40 raste, si nuk te shkoj mendja se a thua ka mundesi qe te gjitha Shqiptaret martohen ne te njejtin fshat e rrethinë sepse ai fshat paska djem hyjnor prandaj edhe dashurohen kaq leht? Lexo o ferrajka lexo, mendo e mandej eja e kontribo ne kete forum.

    Sidoqofte, sa i perket temes, eshte per keqardhje dhe jo vetem dyfishë por 200 fishë.
    Nuk eshte problemi se jan martuar me Serb por problemi eshte se jan shitur me para nga prinderit e tyre, te cilet i kan kushtet shume te veshtira ne Shqiperi dhe per 500 euro ata shesin vajzat e tyre te reja per pleq Serb te cilet nuk i do askush.

    Fatkeqsisht ende ka aso familje patriarkale qe shesin vajzen per nje shume simbolike te hollave, e vendosin vajzen ne makin dhe e dergojn te shtepija e dhendrit.

    Ky artikull qe na ofroj renea ne fillim, eshte vetem nje pjese e cka ne realitet po ndodhe ne keto fshatra Serbe. Ne nje artikull ku e kam lexuar, gazet Serbe kjo, tregon mjaft mire se si nje Serb ka qen i martuar disa here por asnje grua nuk i ka ndejt dhe kete e ka detyruar te blej nje vajz-grua nga Shqiperia.

    Ai Serbi ishte mbi 40 vjeqar ndersa vajza Shqiptare 21. Tani ai eshte njeriu me i lumtur sepse vajza Shqiptare jo qe qenka me e bukura ne ate fshat por te gjitha punet e shtepis po i bënte, nga prerja e druve ne mal, levrimi i tokes, mbikqyrja e kafsheve etj etj.

    Tani ne ate rrethinë, edhe ata Serb qe jan te martuar po ju lakmojn ketyre dhendureve te Shqiperise dhe kan filluar, pak raste, me i leshuar grat e tyre Serbe ne menyre qe te martohen me vajza te reja Shqiptare te cilat jan rritur te behen rob i burrave, jan me shume puntore se plakat Serbe.

    Ka raste ku nje grua Serbe ka insistuar te burri te merr nje grua te re Shqiptare, ajo Shqiptarja i bënë te gjitha punet e shtepis dhe ka kontakt me burrin Serb vetem 1 here ne jave, sepse burri flen me gruan Serbe gjat gjithe javes. Plaku Serb krenohet me dy gra ne fshatin e tij. Kjo nuk eshte dukuri te Serbet te jetojn me dy gra, aq me pak nje grua Serbe kur nuk do te lejojnte nje gje te tillë por sipas kesaj gruas Serbe, te gjitha punet po ja kryen Shqiptarja, prandaj nese e lejon burrin e saj te flen 1 here ne jave e vlen.


    Ne kete tragjedi apo mbrapa kesaj tragjedije qendron qeveria Serbe e cila i hjek te gjitha hargjimet e dasmes te gjithe atyre qe marrin nje vajz Shqiptare dhe shperblime per cdo femij Serb qe do lind nga keto vajza Shqiptare. Ky eshte nje investim i vogel per qeverin Serbe krahasim me interesat kombetare te Serbis, sepse me kete do shumohen Serbet dhe keto fshatra do te mbesin-mbijetojn me popullat Serbe, falë vajzave te reja Shqiptare.

    Mos harroni, nuk eshte fjala ketu per nje djal te ri Serb e nje vajz Shqiptare qe jan njoftuar ne ndonje internet kaffe, apo qytet, por per nje Serb te vjeter qe per shume arsye nuk ka mundur te martohet, i ka mbushur 35+ dhe tani falë qeveris Serbe dhe ndermjetsueve te saj, keta Serb te pa aft martohen(blejn) nuset e tyre, vajza te reja Shqiptare.

    Shqiptaret patriarkal te cilet jan te kufizuar ne koke, vetem per te larguar vajzen nga shtepia, dhe te mos qeshen nga fshati se vajza e tyre i ka mbush 20 vjeq e ende nuk eshte martuar, per 500 euro nga ndermjetsuesi i Serbis, e shet vajzen pa asnje hezitim.

    Kjo eshte tragjedi e nderuara Ferrjake e jo shoqeria jote me nje Serbe apo greke e Maqedone. Meqe na tregove per shoqet tuaja, a mundesh ti pyetesh keto shoqet tuaja Serbe e Greke, a do t'ju duket atyre normale qe nese nje Shqiptar plak, i varfer, i paafte ne nje fshat shume te varfer ne Shqiperi, te ishte martuar me nje vajz te re 20 vjeqare, qoft Serbe, Maqedone apo Greke, dhe te perdoret si rob i ketij plaku Shqiptar.

    Besoj se shume leht eshte te kuptosh kete fenomen dhe mbasi te pyetesh ato, te lutem eja e na trego pergjigjen. Kam frikë se lere qe pergjigja e tyre do te jete JO dhe kategorisht Jo, por ato as qe do te flasin me ty, nga fakti qe i ke nencmuar, edhe pse kjo do te ishte vetem pyetje.

    Me nderime
    Flag

  2. #22
    Citim Postuar më parë nga unikkatil Lexo Postimin
    Kë po dashuron?
    A duhet të sjelli foto të fëmijëve shqiptarë të masakruar?
    Daku piji lengun nacionalizmit kur flet me mua. Sje duke folur as me serb e as me grek. Dengla te tilla shko e beji diku tjeter dhe me njeri tjeter. Nese ske tru te kuptosh ca kam shkruar me mire mos u pergjigj fare dhe i ben vetes dhe te tjereve nje nder

  3. #23
    me 40 hajdutë Maska e alibaba
    Anëtarësuar
    12-12-2005
    Vendndodhja
    Ne shpellen e pirateve
    Postime
    5,671
    Daku piji lengun nacionalizmit kur flet me mua. Sje duke folur as me serb e as me grek. Dengla te tilla shko e beji diku tjeter dhe me njeri tjeter. Nese ske tru te kuptosh ca kam shkruar me mire mos u pergjigj fare dhe i ben vetes dhe te tjereve nje nder
    Jo, të kam kuptu mjaft mirë. Serbi na ka dhuru vdekje, dhe gjëmë. Sot po e shpërblejmë me kënaqësi seksuale, fëmijë, dhe femra robë për të ja bere punet e shtepise.

  4. #24
    Ore ca flet se po le nam. Sa shqiptarë/e ke patur te martuar me serb para se te fillonin trazirat ne Kosove (flas qe ne 1981)? Une kam njohur disa qe kane patur njerin nga prinderit serb. Apo ne ate kohe ishin harruar masakrat e Rankovicit dhe te tjereve para tij? Pse e ngaterron temen kot. Une e theksova me shume se njehere qe flas per rastet kur ka dashuri ne mes. Sa per mbleserira me qellim perfitimi ajo gje eshte e shpifur si me serb si dhe me vete shqiptare. Nje gjuhe po flasim dhe prape spo merremi vesh...

  5. #25
    me 40 hajdutë Maska e alibaba
    Anëtarësuar
    12-12-2005
    Vendndodhja
    Ne shpellen e pirateve
    Postime
    5,671
    Ore ca flet se po le nam. Sa shqiptarë/e ke patur te martuar me serb para se te fillonin trazirat ne Kosove (flas qe ne 1981)? Une kam njohur disa qe kane patur njerin nga prinderit serb. Apo ne ate kohe ishin harruar masakrat e Rankovicit dhe te tjereve para tij?
    I njëjti soj, si ata qe u martun atehere, si keta qe po martohen sot.

    Une e theksova me shume se njehere qe flas per rastet kur ka dashuri ne mes.
    Paj, dashuria mes serbit e shqiptares nuk lind në bjeshket e kelmendit po lind ne keto metropolet inter-raciale, ne tirane, prishtine, shkup etj

  6. #26
    Texas Ranger Maska e Clauss
    Anëtarësuar
    19-06-2003
    Vendndodhja
    Athens
    Postime
    1,483
    Skandal!!!! Turp!!! qe ketej e tutje cdo gje te kalohet ne referendum forumor. do te @@hesh? kap 51% ndryshe ska fru-fru. natyrisht kjo vetem per gocat, se cunat lirshem, nga 3-4 bile.
    laaaart me laaaart oooo shoooke flamureet e kongresit!!!
    You were meant for me. Perhaps as a punishment.

  7. #27
    i/e regjistruar Maska e flag
    Anëtarësuar
    24-04-2005
    Postime
    348
    Citim Postuar më parë nga unikkatil Lexo Postimin
    I njëjti soj, si ata qe u martun atehere, si keta qe po martohen sot.
    Ata atehere kan qenë mashkuj Shqiptar qe per te hyre ne zemer liderve te partis komuniste jan martuar me nje Serbe nga fshati. Por edhe nga kjo martes, kur kan lindur femijet, ata femije jan rritur me emer Shqiptar dhe numruar si Shqiptar. Ndersa sot, keto vajza te reja, nuk jan duke u martuar nga dashuria e nuk besoj as nga deshira por thjesht po shiten nga prinderit e tyre per 500 euro. Dhe kur te lindin femije, ata femij do te rriten si Serb, me emer Serb dhe te njejten urretje ndaj Shqiptareve, sikur cdo Serb tjeter. Ky eshte pra problemi.

    Paj, dashuria mes serbit e shqiptares nuk lind në bjeshket e kelmendit po lind ne keto metropolet inter-raciale, ne tirane, prishtine, shkup etj.
    Ketu as ne bjeshket e Kelmendit e as Tiranë e Prishtinë sepse Serbi kur nuk do te dashurohet ne nje Shqiptare e aq me pak nje Serbe ne nje Shqiptar.

    Rasti me lart eshte thjesht politikisht i lidhur dhe njekohesisht, pse mos me i martuar ata Serb pleq te pa afte qe askush nuk i deshi, dhe ti shumojn Serbet ne ato fshatra qe edhe ashtu jan mbetur pak.

    Nuk po me vjen aq keq qe jan martuar me Serb, sa po me vjen pe faktin qe jan detyruar dhe jan shitur e qe pastaj me blerjen e ketyre vajzave, ato trajtohen si rob, gje qe edhe po trajtohen.

    Gjithashtu po me vjen keq qe nuk po mundem te gjej ate artikullin qe kam lexuar para nje muaji ku shkruan detalisht ato qe i shkrujta me lart.

    Me nderime
    Flag

  8. #28
    automotive Maska e ClaY_MorE
    Anëtarësuar
    16-05-2004
    Vendndodhja
    Deutschland
    Postime
    4,456
    Njerëz janë të gjithë.

    Nëse jeni të zotë shkoni u kapni femrat e bëhuni baraz!
    Jeta ime, mban emrin e saj..

  9. #29
    i/e larguar Maska e selina_21
    Anëtarësuar
    22-07-2004
    Vendndodhja
    ≈ღ≈United States!ωho thє Hєll ωants to livє Hєяє Foяєvєя!!=Iм α cгαzу вαву...Hαte IT OR LOVE IT.ღ
    Postime
    1,099
    LOL
    Njeriu kurr bie ne Dashni nuk duhet me shiku se nga eshte/nga ka ardhur/ apo kesi gjena te tilla.



    Dashuria nuk ka KUFI..

    Kaq..



    PS: Goca dashuroni Ke Te Deshironi & Kujdes ne Dashni.

  10. #30
    Femrat shqiptare me ke spo martohen, edhe me zezake te Kongos jan duke u martuar, lere me serbet qe i konsiderojne yje.

  11. #31
    me 40 hajdutë Maska e alibaba
    Anëtarësuar
    12-12-2005
    Vendndodhja
    Ne shpellen e pirateve
    Postime
    5,671
    Ata atehere kan qenë mashkuj Shqiptar qe per te hyre ne zemer liderve te partis komuniste jan martuar me nje Serbe nga fshati. Por edhe nga kjo martes, kur kan lindur femijet, ata femije jan rritur me emer Shqiptar dhe numruar si Shqiptar. Ndersa sot, keto vajza te reja, nuk jan duke u martuar nga dashuria e nuk besoj as nga deshira por thjesht po shiten nga prinderit e tyre per 500 euro. Dhe kur te lindin femije, ata femij do te rriten si Serb, me emer Serb dhe te njejten urretje ndaj Shqiptareve, sikur cdo Serb tjeter. Ky eshte pra problemi.
    po ata femije kan fol shqip po kan ga kah nanat e tyne, e kan dal rrenca sikur shkit, e tash po e shesin atdheun,
    a kishe pranu ti qe xhozefina topalli te martohet me vuk drashkovicin e te beje nje femije ne shqiperi e te sundoje ai fmiu ty?

  12. #32
    Kush eshte Vuk Drashkovici?

  13. #33
    me 40 hajdutë Maska e alibaba
    Anëtarësuar
    12-12-2005
    Vendndodhja
    Ne shpellen e pirateve
    Postime
    5,671
    Kush eshte Vuk Drashkovici?
    Paj, s'ja kam mbajt qirin me ditë kush, po osht nje nga te gjith ata politikaj serbe.

  14. #34
    Te ka rraf Getoari ty apo akoma? Se ti kishte bo bete do te rrifte sa te shkoje ne kosove.

    Pa leji femrat shqiptare se e kan tregu me se miri se cfar jan ne gjendje te bejn, sic thashe me lart, jo vetem me serb qe po martohen, po edhe me kongoles nga kongo.

    lol

  15. #35
    me 40 hajdutë Maska e alibaba
    Anëtarësuar
    12-12-2005
    Vendndodhja
    Ne shpellen e pirateve
    Postime
    5,671
    Pa leji femrat shqiptare se e kan tregu me se miri se cfar jan ne gjendje te bejn, sic thashe me lart, jo vetem me serb qe po martohen, po edhe me kongoles nga kongo.
    lej ato magjupe le te martohen, me ke te duan, magjupi me magjup martohet. femrat shqiptare jan si yll,

  16. #36
    i/e larguar Maska e selina_21
    Anëtarësuar
    22-07-2004
    Vendndodhja
    ≈ღ≈United States!ωho thє Hєll ωants to livє Hєяє Foяєvєя!!=Iм α cгαzу вαву...Hαte IT OR LOVE IT.ღ
    Postime
    1,099
    Citim Postuar më parë nga Morning star Lexo Postimin
    Te ka rraf Getoari ty apo akoma? Se ti kishte bo bete do te rrifte sa te shkoje ne kosove.

    Pa leji femrat shqiptare se e kan tregu me se miri se cfar jan ne gjendje te bejn, sic thashe me lart, jo vetem me serb qe po martohen, po edhe me kongoles nga kongo.

    lol


    hei ti..
    Cke me Femrat Shqiptare...

    ???????????????????????????????????????????/

  17. #37
    Citim Postuar më parë nga unikkatil Lexo Postimin
    lej ato magjupe le te martohen, me ke te duan, magjupi me magjup martohet. femrat shqiptare jan si yll,
    Si yje jan, po paskan qene kismeti zezakve/serbeve/kongolezve

    hei ti..
    Cke me Femrat Shqiptare...

    ???????????????????????????????????????????/
    Asgje!! Pse ku qendron problemi?

  18. #38
    i/e regjistruar Maska e flag
    Anëtarësuar
    24-04-2005
    Postime
    348
    Citim Postuar më parë nga unikkatil Lexo Postimin
    po ata femije kan fol shqip po kan ga kah nanat e tyne, e kan dal rrenca sikur shkit, e tash po e shesin atdheun,
    a kishe pranu ti qe xhozefina topalli te martohet me vuk drashkovicin e te beje nje femije ne shqiperi e te sundoje ai fmiu ty?

    Ok ose ju nuk me kuptuat mua ose une juve.

    Thash me lart se nese baba eshte Shqiptar e nena Serbe atehere ai femij numrohet si Shqiptar ndersa nese baba Serb e nena Shqiptare ai femij numrohet si Serb. PO flas me mentalitetin Ballkanas e jo evropian ku ne kete rast femiju numrohet gjysë-gjysë edhe pse prap zyrtarisht gjithenje si eshte baba eshte edhe femiju.

    Tani per pyetjen e Vuk Drashkoviqit, nuk e dij pse erdhe me kete pyetje/shembull apo e keni keqkuptuar komentin tim lart.

    Me nderime
    Flag

    P.S Selina_21, ketu nuk po flitet per vajza te dashuruara, te lutem lexo temen e mos ja fut kot. Po te premtoj se po te ishin te martuara nga dashuria me siguri nuk do te kishin zgjedhur Serb pleq e ne fshat por me siguri ndonje ne qytet ku madje jeten do te kishin me te mire se qe e kan pasur ne fshatrat ku jan lind e rritë. Thjesht nuk jan pyetur fare por jan derguar te Serbi plak per disa lekë, e kjo po me dhemb me shume.

  19. #39
    i/e regjistruar Maska e derjansi
    Anëtarësuar
    14-04-2005
    Postime
    6,730
    ka naj shembull konkret me emer e mbiemer psh

    se poi qitni kto numrat jo 400 jo 500 sikur me qan kumlla
    JO NEGOCIATA VETËVENDOSJE

  20. #40
    Puck Love Maska e Black_Mamba
    Anëtarësuar
    01-11-2006
    Vendndodhja
    Tetovë
    Postime
    2,501
    Aman le te martohen me krejt vetem me Kinez jo,se kur vijn krushqit 1 milion me e mar gocen sdin ku i mba hahahahahahhaahah.
    SIKUR EDHE 1 MILION SHQIPTAR DO VRITEN NGA SLLAVET JU PERSERI DO THONI MIRE JEMI!!TURP

Faqja 2 prej 45 FillimFillim 123412 ... FunditFundit

Tema të Ngjashme

  1. Identiteti evropian i shqiptarëve
    Nga Iliriani në forumin Portali i forumit
    Përgjigje: 572
    Postimi i Fundit: 02-05-2012, 15:45
  2. Si mund të ulet ndikimi grek në shqipëri ?
    Nga Anton në forumin Çështja kombëtare
    Përgjigje: 192
    Postimi i Fundit: 14-08-2011, 17:46
  3. Kryengritja Popullore Shqiptare E 1912 – 1915
    Nga ORIONI në forumin Historia shqiptare
    Përgjigje: 3
    Postimi i Fundit: 12-07-2005, 14:44
  4. Përgjigje: 139
    Postimi i Fundit: 14-06-2005, 06:29
  5. Brukseli: Zgjedhjet e 2005, shansi juaj i fundit
    Nga Brari në forumin Tema e shtypit të ditës
    Përgjigje: 32
    Postimi i Fundit: 12-04-2005, 14:53

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •