Close
Faqja 1 prej 2 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 26
 1. #1
  Wćy ųf tħé Šąwņ Maska e _Elena_
  Anėtarėsuar
  06-02-2006
  Postime
  976
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime

  Boxing - Kick Boxing

  Ju pershendes te gjithve
  Po hap kete teme pasi jam shume kurioze te di mendimin tuaj

  - Boxing eshte nje nga sportet me te vjeter.Lozen shume leke
  Shume njeres shofim Boxing,King Boxing
  Ky lloj sporti eshte nje nga sportet qe ekziston dhuna dhe do doja shume te dija si eshte e mundur te lejohet ky sport?!
  - Si eshte e mundur,kur lojtarve po u rezikon jeta?
  Shume nga ata ngelen me pasoja,paralizohen etj..

  Une sa here qe rastis te shof King Boxing tmerohem,nuk i shof dot...

  Cfare mendoni ju?!  Ľųšŧ ļŋ Ťħųūġħŧ

  나는 당신이 정말 싫어

 2. #2
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  05-10-2004
  Vendndodhja
  Greqi
  Postime
  1,601
  Faleminderit
  3
  2 falenderime nė 2 postime
  Kick Boxing kam bere per 3 muaj por eshte nje sport shume i veshtire sidomos per vajzat.Une ne fakt e kam bere per qejf.Eshte i veshtire nga ana fizike sepse vajzat nuk kane eshte trup fizikisht te nje djali.Keshtu qe mendoj ky sport i pershtet vetem djemve.
  Kur beja kick boxing kisha shume dhimbje ne pjeset e trupit si kembet,mesi etj.
  Kjo ishte nje nga arsyjet qe nuk e vazhdova me.

 3. #3
  Wćy ųf tħé Šąwņ Maska e _Elena_
  Anėtarėsuar
  06-02-2006
  Postime
  976
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  Pershendetje YaSmiN
  Me then te drejten une nuk durroj dot te shof meshkujt te merren me kete sport jo me femrat
  Ti ke patur shume kurrajo te cilen ndoshta shume femra nuk e kane
  Te pergezoj qe ke heq dore nga King Boxing pasi nuk eshte per ne femrat...
  Ajo qe une nuk arrij te kuptoj eshte pse lejohet ky lloj sporti?!
  Ndodhe qe ne ring lojtaret ngelen pa ndjenja,ndodhe te ikin nga jeta...
  Ligje,ligje dhe vetem ligje dalin per dita
  Per kete sport pse nuk del nje ligj?
  Ndoshta keto mendimet e mia u duken te pa vlera por kembengul te mesoj me shume nga ju,ate qe ju mendoni

  Rrespekt!
  Ľųšŧ ļŋ Ťħųūġħŧ

  나는 당신이 정말 싫어

 4. #4
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  05-10-2004
  Vendndodhja
  Greqi
  Postime
  1,601
  Faleminderit
  3
  2 falenderime nė 2 postime
  Faleminderit por eshte tjeter te luash me nje shoqen tende ne paljester edhe eshte tjeter ta frekuentosh si sport.Mendoj se Keci eshte nje sport qe ngjan shume me kick boxing por eshte shume me i rezikshem per jeten nga kick boxing.Une e bera per qejf te them te verteten por di nje njeriun tim qe merresh me box vrau nje person pa dashje qe e qelloji ne stomak.
  Ky ligj i pershtatet cdo shteti edhe ligjet qe ka ai shtet.
  Mendimi jot nuk eshte pa vlere eshte nje dicka e rendesishme sepse kur shkoja une ne paljester shikoja femije 15-16 vjec qe merreshin edhe donin te merreshin me kete lloj sporti ndoshta ky sport eshte nje sport qe duhet te bazohet me shume ne nje spikologji te njeriut se sa ne vleren qe ka.Mendimi im eshte ky sport duhet te behen seminare edhe per rrezikun qe ka ne fillim pastaj duhet te marresh masat ose parasysh qe te merresh.
  Jeta edhe e ardhmja e cdo njeriu mendoj se eshte e drejta e cdo njeriu.
  Pergezimet e mija per temen.

 5. #5
  i/e regjistruar Maska e SnoW~DroP
  Anėtarėsuar
  05-05-2004
  Postime
  432
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  Citim Postuar mė parė nga _Elena_
  Pershendetje YaSmiN
  Me then te drejten une nuk durroj dot te shof meshkujt te merren me kete sport jo me femrat
  Ti ke patur shume kurrajo te cilen ndoshta shume femra nuk e kane
  Te pergezoj qe ke heq dore nga King Boxing pasi nuk eshte per ne femrat...
  Ajo qe une nuk arrij te kuptoj eshte pse lejohet ky lloj sporti?!
  Ndodhe qe ne ring lojtaret ngelen pa ndjenja,ndodhe te ikin nga jeta...
  Ligje,ligje dhe vetem ligje dalin per dita
  Per kete sport pse nuk del nje ligj?
  Ndoshta keto mendimet e mia u duken te pa vlera por kembengul te mesoj me shume nga ju,ate qe ju mendoni

  Rrespekt!


  Mos qaj,mos qaj per jeten o njeri(meqe lexova per Djemt e detit )
  Lexo pak me shume moj cuce se nuk i paske te qarta te gjitha..

 6. #6
  *~100% Shqiptare~* Maska e Zemrushja
  Anėtarėsuar
  19-11-2002
  Vendndodhja
  Larguar!!!!!
  Postime
  2,800
  Faleminderit
  0
  10 falenderime nė 10 postime
  Citim Postuar mė parė nga SnoW~DroP
  Mos qaj,mos qaj per jeten o njeri(meqe lexova per Djemt e detit )
  Lexo pak me shume moj cuce se nuk i paske te qarta te gjitha..
  Ja psh merr shembull nga Snow~Drop qe di me shume psh. si lagen komshinjte me uje nga ballkoni, por kjo eshte pjese e lojes se "king box ne jet reale" lol..

  Yasmin, m'thuj i cik me ke ziheshe ne "ring"? Prandaj te eshte dredh dhe dora, shyqyr t'ka shpetu koka thuj
  Jeta eshte labirinth.. nese do ta fitosh.. zbuloje

 7. #7
  Wćy ųf tħé Šąwņ Maska e _Elena_
  Anėtarėsuar
  06-02-2006
  Postime
  976
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  Citim Postuar mė parė nga SnoW~DroP
  Mos qaj,mos qaj per jeten o njeri(meqe lexova per Djemt e detit )
  Lexo pak me shume moj cuce se nuk i paske te qarta te gjitha..
  Prandaj e hapa dhe kete teme qe te mesoj nga ju
  Te shof mendimet tuaja
  ahaa ti qenke me keq se une
  Ľųšŧ ļŋ Ťħųūġħŧ

  나는 당신이 정말 싫어

 8. #8
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  15-11-2005
  Postime
  10
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  un ushtroj taj boks vertet qe jan sport te rrezikshme po qa me bo

 9. #9
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  15-11-2005
  Postime
  10
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  jam riadi nga peja ushtroj tajboks jam 16 veq boj shparing me trajner e me shok aty ne fillim kisha dhimbje brive komve me te vertet esgt shum sport i rrezikshem

 10. #10
  The Furious Maska e kapedani2001
  Anėtarėsuar
  19-08-2002
  Vendndodhja
  E U
  Postime
  98
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  ktu paska vec meme
  Live and let the others live
  see ya don`t wana bee ya

 11. #11
  The Furious Maska e kapedani2001
  Anėtarėsuar
  19-08-2002
  Vendndodhja
  E U
  Postime
  98
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  shifni ketu me te fortin e Austris shqipetar i fierit

  www.cage-fight.at
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga kapedani2001 : 27-06-2008 mė 00:35
  Live and let the others live
  see ya don`t wana bee ya

 12. #12
  Deny Ignorance Maska e Darius
  Anėtarėsuar
  25-04-2002
  Vendndodhja
  Agartha
  Postime
  13,942
  Faleminderit
  0
  673 falenderime nė 479 postime
  Kur quan te rende kick boxing cduhet te thuash per Ultimate Fight, sidomos ne cage ose octagon sic quhet ndryshe Une jam tifoz i madh i ketij sporti dhe te preferuarin tim kam Chuck Liddell i mbiquajtur Iceman. Eshte sport qe do zara dhe jo te gjithe kane stomak ta shikojne e jo me ta bejne.


 13. #13
  i/e regjistruar Maska e spy_baby
  Anėtarėsuar
  07-03-2007
  Vendndodhja
  Everywhere
  Mosha
  40
  Postime
  17
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Smile

  Citim Postuar mė parė nga YaSmiN Lexo Postimin
  Kick Boxing kam bere per 3 muaj por eshte nje sport shume i veshtire sidomos per vajzat.Une ne fakt e kam bere per qejf.Eshte i veshtire nga ana fizike sepse vajzat nuk kane eshte trup fizikisht te nje djali.Keshtu qe mendoj ky sport i pershtet vetem djemve.
  Kur beja kick boxing kisha shume dhimbje ne pjeset e trupit si kembet,mesi etj.
  Kjo ishte nje nga arsyjet qe nuk e vazhdova me.
  Pershendetje te them te drejten une e kam bere per kohe te gjate kick boxing dhe me pelqen shume ,nuk kam pasur ndonjeher dhimbje te tilla as ne palester nuk kam ndegjuar nga vajzat apo djemte e tjere te kene pasur ndonjeher ...
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga spy_baby : 16-12-2008 mė 04:00

 14. #14
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  30-08-2006
  Vendndodhja
  askund
  Postime
  9,058
  Faleminderit
  68
  49 falenderime nė 44 postime
  Citim Postuar mė parė nga kapedani2001 Lexo Postimin
  shifni ketu me te fortin e Austris shqipetar i fierit

  www.cage-fight.at
  ku eshte ky me iforti i austrise
  JO SEKS PARA MARTESE

 15. #15
  Wćy ųf tħé Šąwņ Maska e _Elena_
  Anėtarėsuar
  06-02-2006
  Postime
  976
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  Citim Postuar mė parė nga Darius Lexo Postimin
  Kur quan te rende kick boxing cduhet te thuash per Ultimate Fight, sidomos ne cage ose octagon sic quhet ndryshe Une jam tifoz i madh i ketij sporti dhe te preferuarin tim kam Chuck Liddell i mbiquajtur Iceman. Eshte sport qe do zara dhe jo te gjithe kane stomak ta shikojne e jo me ta bejne.
  Ultimate Fight thua ti? OMG! Fight mbrenda rrjetes dhe kush del gjalle doli thua ti
  Sport i tmerrshem,jam kurioze te shikoj por s'ma bene zemra,sepse sa here kam pare po bertisja sikur po vrisnin mua ....lol
  Ľųšŧ ļŋ Ťħųūġħŧ

  나는 당신이 정말 싫어

 16. #16
  Deny Ignorance Maska e Darius
  Anėtarėsuar
  25-04-2002
  Vendndodhja
  Agartha
  Postime
  13,942
  Faleminderit
  0
  673 falenderime nė 479 postime
  Well cdo here qe ka divisions (hera e fundit qe pashe ishte UFC 85) une shkoj tek Filthy McNasty ne Duncan & King. Eshte sport's bar dhe me tifozllik qe te kenaq shpirtin. Nga rednecks tek natives, nga skaters tek suit and tie. Hahet, pihet, shikohet ndeshja dhe po te jesh me fat sheh dhe ndonje ndeshje tjeter aty brenda barit lol...

 17. #17
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  19-05-2002
  Postime
  1,232
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  Ku ka si K1 - Fight Club, jam fans i Aleksandr Pichkunov, eshte i magjishem. E shikoje shpesh kete lloje sporti dhe mendoje se eshte nje nga me te frikshmit, shum sportist nga ringu kan dal me pasoja te renda dhe kan humbur jeten. E jep shpesh Eurosport 2. Provoni ta shikoni, po njerezit qe jane me zemer te dobet do benin mire mos ta shikonin se mund te ken probleme kardiake.

 18. #18

  Anėtarėsuar
  08-02-2003
  Postime
  1,799
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Jiu Jitsu dhe Aikido jane shume interesante.Une kam i kam pare nga afer keto sporte.Ndersa Judo eshte shume i ngrire sme pelqen fare.

  Shikoni kete video.(Nice he)


 19. #19
  Iliro-Thrakas Maska e Sturmgewehr
  Anėtarėsuar
  12-03-2008
  Postime
  317
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga _Elena_ Lexo Postimin
  Ju pershendes te gjithve
  Po hap kete teme pasi jam shume kurioze te di mendimin tuaj

  - Boxing eshte nje nga sportet me te vjeter.Lozen shume leke
  Shume njeres shofim Boxing,King Boxing
  Ky lloj sporti eshte nje nga sportet qe ekziston dhuna dhe do doja shume te dija si eshte e mundur te lejohet ky sport?!
  - Si eshte e mundur,kur lojtarve po u rezikon jeta?
  Shume nga ata ngelen me pasoja,paralizohen etj..

  Une sa here qe rastis te shof King Boxing tmerohem,nuk i shof dot...

  Cfare mendoni ju?!


  http://video.google.com/videoplay?do...28808272534200
  http://www.youtube.com/watch?v=EzU0g...elated&search=


  Oj vajz si e para kete qe e thua ti nuk ben kuptim nga vete fakti qe jo cdo njeri e praktikon kete sport si sport profesional, Box-i eshte sport Tradicional shume i vjeter edhe eshte praktikuar qe ne civilizimet me te vjetra njerzore.

  Kick-Boxi eshte perzjerje e Box-it me Muay-Thai/Karate/Tae Kwondo, ne kickbox eshte bere perzjerja efektive e goditjeve me grushta edhe Kembe.

  sa per informim nuk eshte KING BOX por KICK BOX.

  Gabimi i dyte i joti eshte ku ke postuar videon e dyte, ajo video nuk ka te beje fare me Kick-Box, videoja e 2t eshte nje ndeshje ne MMA ( Mixed Martial Arts ) = Artet Luftarake te perzjera edhe kjo ska lidhje me Kick-Boxing edhe pse ne keto ndeshje perdoren teknikat e kick-boxit po nese shkojm me regullore kickboxi nuk ndodhen ashtu.

  Ne Kick-Box jane te lejuara goditjet me Grushta ( njesoj si ne boks ) edhe goditjet me kembe, Kick-Box mund te dnodhe ne 2 menyra FULL CONTACT ku jepen goditje me grushta edhe kebm mbi kerthizen e kundershtarit ose LOW KICK ku mund edhe ti goditish kembet ose gjunjt e kundershtarit me kembet tende.

  Kick-Boxi nuk eshte si ajo Videua jote e 2t ku nese kundershtari meren Knock - DOWN ti mund te vazhdosh ta goditish, ne Kick-Box nese ti e godit kundershtarin edhe ai bje posht ( Knock-Down ) ti nuk ke te drejt te vazhdosh ta godasish kurse ne MMA ne ate videon tende eshte e kunderta aty mund ta godisish derisa referi ta ndale lojen ose lojtari te bjere pa ndjenja ( Knock-Out)

  Kick-Boxi po edhe Boksi pa edhe MMA jane sporte te mira nese praktikohen per vetmbrojtje, poashtu eshte mire nese i praktikon edhe si sporte profesinale po duhet te kihet kujdes edhe te ushtrohet shume intenzivisht qe mos vije derri ke demtimi i rende i shendetit tend.

  Si do qe te jete 90% te popullates qe e ushtrojne kete sport e ushtrojne me qellim vetmbrojtje dhe jo me qellim per rafje ose ndeshje profesjonale, vetem 10% meret me kete sport profesionalisht edhe jeton nga ky sport, me kete sport meren vetem ato qe jan jashtakonisht te talentuar ose gjenetikisht te bere per kete sport, jo cdo njeri mund te meret profesionalisht me kete sport, jo cdo njeri mund te jet i fuqishem edhe i shpejt si Floyd Mayweather ose Mike Tyson, ose Sammy Schilt.

  eshte e njejta si futbolli, gjith bota meret me futboll ose ushtrojn futboll por nje perqindje e vogel meren me kete sport profesionalisht dhe jetojn nga ky sport nuk do te tyhot qe cdo njeri i 2ti qe luan futboll eshte fudbollist.

  disa gjera nuk duhet perzier.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Sturmgewehr : 21-04-2010 mė 08:31
  Mia San Mia

 20. #20
  i/e regjistruar Maska e Akulli_ch
  Anėtarėsuar
  19-06-2010
  Vendndodhja
  Zürich / CH
  Postime
  189
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  Ju pershendes te gjithve
  Po hap kete teme pasi jam shume kurioze te di mendimin tuaj

  - Boxing eshte nje nga sportet me te vjeter.Lozen shume leke
  Shume njeres shofim Boxing,King Boxing
  Ky lloj sporti eshte nje nga sportet qe ekziston dhuna dhe do doja shume te dija si eshte e mundur te lejohet ky sport?!
  - Si eshte e mundur,kur lojtarve po u rezikon jeta?
  Shume nga ata ngelen me pasoja,paralizohen etj..

  Une sa here qe rastis te shof King Boxing tmerohem,nuk i shof dot...

  Cfare mendoni ju?!


  Nuk ary te kuptoj pse nje Sport i till duhet te kuptohet si i tmershem apo shume herre ndegjoj fjal Agresive etj .

  I till Sport eshte si gjithe Sportet tjera ,i ''tmereshme'' mund te themi qe eshte edhe Futbolli qe shume leher mund te thysh kemben ,edhe Tenisi etj .

  Une mendoi qe Thai-Bok.apo Kik-boks jan Sport luftarake si shume sporte tjera dhe nuk duhet te tmerohemi nje Kik -bokser kure del ne Ring eshte e njejta si nje Futballer kur del ne Fushe te Sportit .

  Kurre te ushtrohet teknika ,kondukcioni,etj eshte gjithēka normale si gjithe Sportet tjera edhe Kik-Boksi .

  Pershendetje
  nese keni ndonje pyetje me shume mund t'ju ndimoj
  .
  Mbi te gjitha Atdheu

Faqja 1 prej 2 12 FunditFundit

Tema tė Ngjashme

 1. Luan Krasniqi i jep fund karrierės
  Nga SUPERSTAR_N1 nė forumin Sporti nėpėr botė
  Pėrgjigje: 394
  Postimi i Fundit: 29-12-2011, 14:08
 2. Kick Boxing ne Tirane?????
  Nga jushe nė forumin Ndihmoni njėri-tjetrin
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 01-06-2009, 08:16
 3. Britani, njė shqiptarė kampion nė kick boxing
  Nga Shijaksi-London nė forumin Shqipe nė Evropė
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 20-04-2009, 15:30

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •