Close
Faqja 3 prej 25 FillimFillim 1234513 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 60 prej 486
  1. #41
    Ankese kriminale dhe dokumenti zyrtar nga FBI:

    http://fl1.findlaw.com/news.findlaw....ka50707cmp.pdf

  2. #42
    i/e regjistruar Maska e Llapi
    Anëtarësuar
    08-08-2002
    Postime
    10,979
    Kryetari Thaçi: Kosova dhe shqiptarët kanë qenë, janë dhe do të jenë pjesë aktive e luftës kundër terrorizmit global, - jemi krenarë që jemi populli më proamerikan në Evropë

    08.05.2007
    Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Hashim Thaçi përgëzon dhe përshëndet autoritetet amerikane për suksesin në luftë kundër terrorizmit.
    “Arrestimi i sotëm i personave që planifikuan sulme terroriste në SHBA, prej të cilëve disa me kombësi shqiptare, është lajm shokues për kombin shqiptar.
    Njerëzit e tillë janë kundër humanizmit, demokracisë dhe vlerave civilizuese.
    Këto veprime nuk kanë asgjë të përbashkët me vlerat humane dhe civilizuese që përfaqëson kombi shqiptar.
    Kosova dhe shqiptarët kanë qenë, janë dhe do të jenë pjesë aktive e luftës kundër terrorizmit global. Shqiptarët janë krenarë për faktin që janë populli më proamerikan në Evropë”.
    - thuhet në deklaratën e kryetarit të Partisë Demokratike të Kosovës z.Hashim Thaçi.
    Do t´i luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

  3. #43
    Peja o qytet i bekuar
    Anëtarësuar
    28-03-2002
    Postime
    310
    Citim Postuar më parë nga FeeZee
    O SHQIPTARË
    SHKA ia keni ndrru kahjen temes bre a???

    Ky send ka ndodh, ky nuk duhet me ndiku qe tash me bo ndarje Muslimanet edhe te Krishteret, sepse veprimet e disa individeve (Bin Laden me dosta) ka ndikuar qe Lufta te mos ndalet kurr ne Irak, njerzit po vdesin, ndoshta nuk i ka fajet as ai, por besimi,... sepse gjithmone kand ndodh lufterat ma te kqija dhe me mizore per shkak t'fejes, Kryqezatat kan qene te tilla, tash XHIHADI...

    UNE nuk jam qe temat te trajtohen ne kete menyre... jeni qu Muslimane e te Krishtere per shkak 4 idiotave me bo ktu temen 1 cope plehu... mosni o njerz... mos te sherbej 1 veprim i idiotave ta ndaj forumin ne dysh... une jam Musliman, ama nuk kam lidhje me ata njerz,

    Vatani edhe me fe duhet, ata e kan kuptu gabimisht kete qeshtje, por edhe do ta paguajn...

    Une jam qe temat te mos e marrin kahjen e tille, Madje kryesori i Muslimaneve Myftiu Naim Tërrnava u distancu prej atyne t'poshterve, sepse edhe ky i konsideron Amerikanet miq.

    Mos u ngutni me sulmu o njerz, sepse kjo veq shkakton urrejte..

    merrne qete, po ju thom edhe 1 here merrne qete...
    Religious MODERATION eshte duke bere pengesa qe te shikojme fytyren e vertete te besimeve te tilla. Shumica e shqiptareve nuk dijne shume rreth fese islame dhe prap e quajne veten muslimane, ndersa ata qe dijne dhe kane lexuar rreth fese muslimane konsiderohen fanatika nga te cilet nuk kane lexuar rreth asaj feje. Une mendoj se nese kjo levizje e fundamentalisteve nuk ndalet ne Kosove dhe trojet tjera shqiptare, cmimi do te jete shume i larte ne te ardhmen. Edhe une sikurse ju e kam quajture veten musliman por pasi kam arritur ne moshen e arsyjese dhe pasi qe i kam lexuar liberat e asaj feje dhe disa feve tjera(krishterimit) qe kontradiktojne gjerat, atehere nuk kam pasur rrugedalje por te krahasoj veten si agnostic. Eshte koha qe shqiptar sidomos te rinje te mos manipuloheni, dhe kjo mund te arrihet me nje sistem me te fort edukative ne shkolla.

    Feja e shqiptarit duhet te jete shqiptaria.
    no respect whatsoever for authority - Richard Feynman.

  4. #44
    i/e regjistruar Maska e Kosovar2006
    Anëtarësuar
    23-11-2005
    Postime
    443
    @Genesis

    Nuk ekam ditur se te duash Statu te ben ty Shqiptar. FeeZee e ka shum mir leje kjo te qetsohet dhe luteni zotin se kjo nuk do te perdor kunder nesh e Pavaresi e Kosoves le te jipet. Personalisht mendoj edhe ketu ka shum mashtrime dhe ta shofim qka do te behet se nese nuk jipet apo zgjat mandej sitauate vertet do te veshtirsohet.

    Se hynem shum lugina sesa duhet te qelur nje tem tjeter dhe nuk i perket kesaj kategorie.

    Me Respekt
    BAC, SU KRY

  5. #45
    R[love]ution Maska e Hyllien
    Anëtarësuar
    28-11-2003
    Vendndodhja
    Mobil Ave.
    Postime
    7,708
    Ti je Musliman qe beson ne Zot a Sofist(rrenacak me i llaf) ? Me ke kujton se po tallesh ? Un po te shkruaj me argumenta dhe po te trajtoj si te barabarte ne debat, ti kujton se un smarr vesh lojen tende ? Lexo mire atje dhe jep nje pergjigje nese do, nese nuk do me mire mos shkruj se vec tregon nivelin tend.
    "The true history of mankind will be written only when Albanians participate in it's writing." -ML

  6. #46
    Restaurator Orbis Maska e Baptist
    Anëtarësuar
    20-11-2004
    Postime
    8,690
    Lexova me habi qe shqiptaret kane konspiruar me qellim dhe me vetedije te plote per te hedhur ne ere punonjes te nje shteti te trete.

    Analiza:

    1. Shqiptaret, jave para shpalljes se pavaresise se Kosoves, konspirojne te ndihmojne shtetin e vetem qe me shume ka mbeshtetuar kauzen e pavaresise se Kosoves, pos Anglise se Blair.

    2. Shqiptaret, pikerisht para lajmerimit te ardhjes se Bushit ne Tirane dhe kembimeve ne larg te larte me SHBA, konspirojne te demtojne maredheniet ne rruge te mbare.

    3. Shqiptaret, konspirojne te vrasin, jo dokudo, por pikerisht ne rajonin e New Jerseyt, ku jane mbeshtetur dhe ndihmuar Kosovaret viktima te luftes spastruese Serve.

    4. Shqiptaret, jane aq (jo)fetare sa nuk shkojne te vrasin armikun qe i ka nxjerre dhe po i nxjerr nga shtepia e stergjyshve, po shkojne te vrasin mikun.

    5. Shqiptaret, pranojne se terroristet qe hedhin ne ere njerezit qe shkojne ne pune neper zyra, trena, prinderit dhe femijet qe shkojne me vizitu gjysherit, jane rob qe zbatojne fjalen e zotit ne toke. Me nje fjale, fetari me i madh eshte ai qe vret sa me shume njerez, qe ashtu si edhe ata vete luftojne cdo dite per te mbajtur veten dhe familjen. Libri i shenjte lexon qe: "Kush vret nje njeri eshte sikur te kete vrare gjithe njerezimin".

    Konkluzion: Keta njerez mund qe kane kane kombesi te njejte me ne, por nuk jane shqiptare. Shqiptari nuk pret ne bese popullin e vet, vret te pafajshmin, blehet nga armiku, eshte mosmirenjohes ndaj atij qe i ka lejuar jete te dyte. Kriminelet dhe bastadet humane nuk kane kombesi. Kur nuk jane njerez, eshte e pamundur, ti gjykohen mbi atribute njerezore, si pershembull spiritualiteti, ose sic themi besimi fetar.

    Kjo ngjarje nuk mund te tolerohet, se me nje llaf kemi te bejme me idjote. Ne se dikush deshiron ta toleroje, le te mesohet ta toleroje varesine nga Servet! Keta nuk jane idjote, por mercenare te blere me qellim, per te luajtur ne kohen e duhur. Pse pikerisht ne Janar e shkurt fillojne te blejne arme, dhe jo nje vit me pare, ape edhe disa vjet me pare kur kishte kosovare ne kamp? Arsyeja eshte e thjeshte. Jane paguar te lujne ne ne momentet e para se te vendoset pavaresia e Kosoves!Skenari eshte i njejte me ate te djegjes se kishave dhe manastireve te Kosoves bash ne kohen qe ngjarjen marrin ne favor te kombit shqiptar.

    Le te marrim shembull nga qeveria koreane qe idergoi nje note keqardhje asaj amerikane per vrasjet e fundit ne Virginia nga nje korean. Sigurisht qe edhe ai ishte idjot korean, por megjithate kombi korean protestoi duke dale ne rruge dhe duke shprehur solidaritet me viktimat.

    Le te bejme te njejten gje.

    Po ashtu, kleri yne, qe gjithmone ka ndejtur ne rrugen e drejte te "Selam"-it le te hartoje nje peticion me firma nga te gjithe kleriket me ne ze te Maqedonise dhe Shqiperise ku te shprehet distancimi nga ky veprim mosmirenjohes. Peticionet te drejtohen ne Ambasadat Amerikane ne Shkup dhe Tirane.

    Gazetat, kemi gazetare plot ketu, perfshi edhe M. Veliun, le te shkrujne kronika te mendimit te vertete te shiptareve, nepermejt intervistave te marra ne ne faltore, rruge, qendra pune.

    Le te punojme dhe shpejt. Ndryshe faljani Serbit dhe Grekut tokat se me te vertete nuk jemi te zotet dhe nuk meritojme t'i mbajme.
    Ndryshuar për herë të fundit nga Baptist : 08-05-2007 më 20:15
    Aeneas Dardanus
    Lavdi, pasthirrme fosilesh, germadhash e rrenojash vershelluese. -Eja pas meje!...

  7. #47
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    04-03-2007
    Postime
    22
    degjo o kosovare2006 ti çenke nje rrote **** si gjith shoket e tuaj kosovare.njerez si ppuna jote eshte ti djegesh ne benzine.ik o ********** e jeto ne arabi ose ne turqi se ju sjeni shqiptareju jeni te ardhur nga turqia.e vini na beni moral me ate fene tuaj muslimane.ju jeni mbeturinat e tokes.do ju vije dita kur do thoni se kam emrin abdullah ose mahmud.po mark.

  8. #48
    Restaurator Orbis Maska e Baptist
    Anëtarësuar
    20-11-2004
    Postime
    8,690
    Ti Ljubo. Mos digj jorganin per pleshtat. Po te te mos te cahej per kosovaret, do pertoje te postoje, sespe me se fundi me kete akt i eshte prishur pune vertet.

    Feja nuk ka asgje te beje me terroristet. Feja PERDORET nga terroristet, dhe shte perdorur historikisht.
    Aeneas Dardanus
    Lavdi, pasthirrme fosilesh, germadhash e rrenojash vershelluese. -Eja pas meje!...

  9. #49
    *~100% Shqiptare~* Maska e Zemrushja
    Anëtarësuar
    19-11-2002
    Vendndodhja
    Larguar!!!!!
    Postime
    2,753
    Dy rezultate te bukura do kete nga kjo ngjarje:

    1- Do pezullohet vizita e Bushit ne Shqiperi!!
    2- Do bllokohen portat per bashkimet familjare!!

    Kto po me vijne ne mendje

    Vdekshin jarebi ata dhe kush u ka dhen buk me henger ktyre tipave
    Jeta eshte labirinth.. nese do ta fitosh.. zbuloje

  10. #50
    i/e regjistruar Maska e elen
    Anëtarësuar
    07-01-2005
    Vendndodhja
    United States of Albania
    Postime
    919
    Se ka fajin feja myslimane (ne kesi rastesh terrorizmi ) por ata qe e perdorin si mjet per punet e tyre ashtu si nuk e kishte fajin feja e krishtere para qindra vjetesh per Kryqezatat.. .
    Faktikisht me kete qe ndodhi ta qajme pavaresine e Kosoves per ca kohe..

    Personalisht mendoj se keto jane lojra te trasha fare te luajtura me hollesi te medha nga ustallare te fushes aktuale per arsye te ditura sepse nuk mendoj se keta shqiptaret e Shqiperise apo shqiptaret e Kosoves kishin takat te organizonin keshtu gjanash.....
    kush kuptoi ,kuptoi..
    shendet
    Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway

  11. #51
    ish- Ballisti_Tetove Maska e Cimo
    Anëtarësuar
    11-12-2004
    Postime
    2,443
    Citim Postuar më parë nga Zemrushja
    Dy rezultate te bukura do kete nga kjo ngjarje:

    1- Do pezullohet vizita e Bushit ne Shqiperi!!
    2- Do bllokohen portat per bashkimet familjare!!

    Kto po me vijne ne mendje

    Vdekshin jarebi ata dhe kush u ka dhen buk me henger ktyre tipave
    Eshte oficiale apo ti e parashikon kete ?

    p.s Vizita e Bushit eshte historike per ne

  12. #52
    *~100% Shqiptare~* Maska e Zemrushja
    Anëtarësuar
    19-11-2002
    Vendndodhja
    Larguar!!!!!
    Postime
    2,753
    E kush po thote se nuk eshte historike?!

    Puna eshte qe s'te lene mortjet te ngresh koke...
    Jeta eshte labirinth.. nese do ta fitosh.. zbuloje

  13. #53
    i/e larguar Maska e dibrani2006
    Anëtarësuar
    29-01-2006
    Vendndodhja
    Europe
    Postime
    2,693
    Cka po shikoj ketu vetem njeri ishte i sigurte kush ishin keta te tjeret vetem bejne blla blla blla,tani tregohen secili me Shqipetar nga tjetri edhe jeni duke shkuar lesh njeri me tjetrin ndegjoni mire dhe informohuni mire,sepse njeri i dinte me mire keto informata se kush ishin keta trashanike sepse ato punojne per para dhe nuk punojne as per fe dhe as per kombe kjo eshte nje intrige budallai qe shet bithen per para dhe tjetra eshte sepse ne po behemi shume merak nga amerikanet sepse amerikanet punojne bashke me keta qe te zbulojne te tjeret................vazhdon

  14. #54
    Citim Postuar më parë nga Kosovar2006
    Dua te them disa Shqiptareve ketu ne forum dhe me gjere pak ma nga dal ne fyerjen e Fejes Islame. Dhe tash ju mos e perdorin ket rrast te i shpallni Lufte fejes Islame per tju avancuar qellimet e juaj anti-islamik.
    Degjo ketu ti kosovar2006. Problemi me i madh qe keni ju (dmth tipa si ty) eshte qe vdisni pak per tu vet viktimizuar. Ti kujton se njerezit jane ndare ne mysliman dhe ne kundra mysliman. Kujton ti se te gjithe e vrasin mendjen per fene sic e vret ti apo ndonje tjeter. Zoteri po te kujtoj nje fakt shume te thjeshte:

    Ne shqiptaret e Shqiperise nuk jemi futur, nuk futemi dhe skemi per tu futur ndonjehere ne konflikt me asnje per pune feje. E kemi deshmuar kete gjate gjithe historise dhe do vazhdojme ta deshmojme. Ti je kaq naiv dhe miop ne arsyetimin tend sa nuk arrin te shikosh ate qe ke perpara syve. Ti se kupton qe ketu demin me te madh dhe mbase fatal e ka Kosova jote dhe me pas emri si shqiptar e me pas Shqiperia vete (ndonese komplet pa faj). Dhe ne nje moment qe vendi yt kercenohet seriozisht qe te humbase mbeshtetjen me te madhe qe ka patur ndonjehere ne histori dhe si e tille te humbase dhe ate pavaresi qe mezi pret ta fitoje, ti gjen nerva dhe kohe te rebelohesh se po fyhet islami dhe del me pretendimin qe po i behet lufte islamit?

    Ne kete forum gjithe temat per fene islame hapen nga njerez si ty dhe me background tend. Askush ne Shqiperi se can koken jo te zihet per fe por as te bisedoje dhe aq me pak te sulmoje islamin per inat dhe te ngreje fene e vet. Po ta them une nese nuk e di qe 99 % e muslimaneve shqiptare e kane kete emer thjesht per tradite dhe jo per besim. Po ashtu dhe te krishteret. Ne si popull u mbrujtem ateiste per pothuajse 30 vjet dhe kjo nuk eshte pak. Brezi qe u rrit ne ato vite u pasua nga te tjera breza me te njejtin interes ndaj fese. Plus qe nuk jemi shquar ndonjehere per fetare te medhenj. Pra mos i shiko gjerat me kete sy. Nese ne Kosove njerezit mendojne kaq shume per fene dhe jane gati te sakrifikojne cdo gje per hir te Islamit atehere mos harro qe ky eshte realiteti kosovar dhe jo ai i Shqiperise. Besoj se ju te Kosoves keni me shume gjera te vlefshme dhe shqiptare qe t'i paraqisni perpara bashkekombasve tuaj pervec fese. Cdo teme me karakter fetar (mysliman) qe hapet eshte nga ju. Cdo sherr fillon po nga ju. Cdo deklarate ekstremiste del nga ju. Po ashtu dhe cdo urrejtje ndaj perendimit aplifikohet perseri nga ju. Kur them nga ju e kam fjalen per tipa si ty dhe shoket e tu dhe jo gjithe kosovaret. Kam patur shume shoke kosovare dhe disa prej tyre i kam patur si vellezer.


    Citim Postuar më parë nga Kosovar2006
    Dulen Islamofobet Ne Shesh siq Shihet. Me pyeten, te deklaroj diqka ?!

    Deklaroj se jam Musliman E Shqiptar
    Deklaroj se jo Amerika dhe ata klyshet te saj po te gjith bota le te qohet ne Kemb un nuk do te largona nga Islami dhe perkrahjen e saj e saj.

    E perse ketyre Hipokritave Ameriken e Evropian nuk i besohet dot se ndosht siq that edhe par eshte Fabrikim per te Avancuar luften e tyre kunder fejes ISLAME.
    Dmth ty ste behet vone se 4 shqiptare nga Kosova apo Maqedonia moren pjese ne nje corbe qe sdihet se ku do e nxjerri jehonen. Per ty ka rendesi feja dhe deklaron (ma merr mendja me sy te skuqur nga histerizmi dhe trupin e ngercuar nga idiotizmi) se jo Amerika po gjithe bota te cohet ne kembe ti nuk largohesh nga islami.
    Po kurre mos u largofsh nga Islami ti. Mbaje me shendet madje piji dhe lengun. Po ctaksirat kemi ne te tjeret qe perpara Islam e Krishterim duam shume te Shqiperine dhe duam ta shohim te behet (sic thonin njehere e nje kohe ata Rilindasit tane). Nqs ti e konsidero Ameriken dhe Europen si hipokrita ai eshte mendimi yt. Po si i behet qe ajo Amerika eshte e para qe mbeshteti pavaresine e asaj Kosoves tende. Si i behet qe je ne Europe dhe nuk shkon dot ne Arabine tende qe te qan shpirti?

    Citim Postuar më parë nga Kosovar2006
    Personalisht mendoj edhe ketu ka shum mashtrime dhe ta shofim qka do te behet se nese nuk jipet apo zgjat mandej sitauate vertet do te veshtirsohet.

    Cfare mashtrimesh mor qyp? Kaq imbecil qenke ti? Ketu u cane mediat, u cane kanalet televizive dhe spo pushojne asnje moment ti thua mashtrime. Sa u degjua per 6 shqiptare filluan direkt duke na pare me cudi njerezit se sja kishin idene qe shqiptaret te ngaterrohen me terrorrizmin. Ptuj mer fara e keqe se na moren fytyren. Te barazohet shqiptari me arabin per terrorrizem. O zot ca skandali dhe ca turpi.

    Bravo i qofte (dora e kujt eshte) se na goditen aty ku sna e merrte mendja. Le qe me keto bageti qe blegerijne edhe neper forume per Islam, Xhihad dhe lufte kunder kryqalive, duhej pritur. Po te pakten bejini aty ku jeni dhe mos perzjeni gjithe shqiptaret dhe sidomos Shqiperine. Ne skemi pune me Islamin, skemi pune me fondamentalizmin dhe as me terrorrizmin.

  15. #55
    .... ...
    Anëtarësuar
    30-01-2005
    Postime
    4,049
    Don Zuan, kapedan jugu, fol shqip se me demek kemi dhe dialektin zyrtar ne te jugut, keshtu qe duhet ta kesh edhe me kollaj.

    Persa i perket ketij incidenti: Te them te drejten me erdhi turp, dhe ne te njejten kohe inat, neveri edhe urrejtje ndaj ketyre individeve. Nuk po u ve kombesi sepse nuk kane (kuptohet po flas per katershen ne fjale.)
    Per dashamirasit e teorive konspirative, do sygjeroja te lexonin lajmet me hollesi, investigimi i ketij grupi ka filluar qe ne janar te 2006, dmth ka pothuajse nje vit gjysem ... pra para se te lihej vizita e Bushit, para se te fillonin me qarte bisedimet konkrete ne Keshillin e Sigurimit (qe meqe ra fjala vazhdojne dhe sot ne New York ne OKB.)

    Bile, nga ana e kanaleve te televizionit, pervec se njehere nga ora 2 pasdite (kam gjithe diten qe ndjek lajmet) ku u permend qe 4 nga 6 ishin "ethnic Albanians" ne raste te tjera u quajten si nga ish-Jugosllavia, do te thosha pothuajse nje tentative "me dije" per te mos permendur emrin "shqiptar." Po ta hapesh harten e Ballkanit, nuk ka me ish-Jugosllavi.

    Agron Abdullahu sipas publikimeve te investigimit te FBI ka qene "sniper" qe ka luftuar me UCK. Ishte ai qe u mor pak a shume me stervitjen "ushtarake" te te tjereve. Per 3 vellezerit nuk dihen shume bema por qe ishin ilegale ne US.

    Per retorikat e kosovarit me shoke/shoqe, as ia vlen barra qirane te komentoj, plus qe Genesis po ua ve pikat mbi "i".

  16. #56
    Restaurator Orbis Maska e Baptist
    Anëtarësuar
    20-11-2004
    Postime
    8,690
    Darius, ndonese shume dakord me tonin qe ke shkruar postimin dua te elaboroj nje gje shume te vogel por me vlere te larte. Besimi eshte bota e brendshme e njeriut. Per kete arsye, gjykimi nuk behet ne baze populli, por si individ. Terroristet ketu ja kalojne edhe Zotit, duke gjykuar kombet dhe denuar me terror.

    Duke thene kete, besimi mbetet ceshtje individuale, sic e ka perserit 100 here Darius. I takon individit ta ruaj besimin me jeten e vet, ose ta humbase ne se nuk ne demin/perfitimin e vet gjithmone. Ndersa, kombi dhe shteti na perkasin te gjitheve dhe do i ruajme me thonj e me gjak te gjithe. Pyetja e dyte pas emrit eshte kombesia. Kombi te eshte dhene i shenjte edhe nga feja Kosovar, ty edhe gjithe feve te tjera.

    Dua the theksoj, se njerezit qe nuk dallojne, ose me dije perziejne te miren me te keqen si keta mercenaret serbe te New Jerseyt, jo vetem qe nuk besojne, por s'kane ndonje komb. Ata i perkasin familjes boterore te krimineleve, perkrah Sllobos.
    Aeneas Dardanus
    Lavdi, pasthirrme fosilesh, germadhash e rrenojash vershelluese. -Eja pas meje!...

  17. #57
    i/e larguar Maska e dibrani2006
    Anëtarësuar
    29-01-2006
    Vendndodhja
    Europe
    Postime
    2,693
    .........o Gagstera O Rrumpalla Po Jeni Duke Share Njeri Tjetrin Per Cka Per 4 Shpiuna Per Dy Para Qe Punojne Per Fbi Dhe Per Teroristet,po Jeni Duke Share E Duke U Shpelare Nga Veriu Gjer Te Jugu Nga Lindja Deri Ne Perendim Edhe Sikur Te Ishit Kaq Te Ndershem Te Respektoni Njeri Tjetrin Ju Jeni Duke Ja Futur Zjarin Deri Ne Fund Po Sbehet Shqiperia Me Sharje Ketu Na Mbulloj Dhe Racizmi Ne Ket Forum Dhe Sepse Nuk E Rroj As Per Prift Dhe As Per Hoxhe Kjo Eshte Nje Intrige Politike Duke U Shitur Kater Palacos Per Kater Para Bithe Qe Bashkpunojne Per Njerin Tjetrin Asgje Me Teper Nuk Do Te Kete Me Shume Te Shikojme Fundin Se Si Eshte Puna E Ketyre Bytheshitesve Edhe Atehere Do Te Mbesim Me Gishta Ne Goje.........vazhdon

  18. #58
    Styx sdoja te perdorja ton te ashper dhe u mundova te isha sa me i qete po te them te drejten mu prish gjaku keq. Jo thjesht per permendjen e emrit shqiptar por me shume per demin qe mund te vije nga kjo gje.
    Kam parasysh dhe temat qe shkruajme te nenforumi i historise dhe se cfare presim ne qe te te behet. Shiko tani si mplekset gjerat dhe hajde gjeja koken se ku do e nxjerri.

  19. #59
    .... ...
    Anëtarësuar
    30-01-2005
    Postime
    4,049
    E de se publiku mesatar amerikan, injorant ne pergjithesi persa i perket gjeografise se kombit te tyre e jo me Ballkanit e te botes, do e beje lidhjen menjehere (sidomos sa te shikoje emrat, se i njohin shume.)

    Ne MSNBC, CNN, dhe ABC perdoren termin ish-Jugosllavi. Fillimisht, pa ditur emrat, mendova se do ishin Boshniak, ashtu si ai para disa muajsh qe vrau nja ca veta ne nje "mall" dhe qe kur e cuan trupin ne Bosnie, e varrosen si hero.

    Fatkeqesisht, kur dolen emrat, u be e qarte nga ishin.

  20. #60
    i/e regjistruar Maska e malo666
    Anëtarësuar
    26-04-2007
    Postime
    564
    Citim Postuar më parë nga Ballisti_Tetove
    Të gjashtë kosovarët hetoheshin prej një viti nga autoritetet amerikane ndërkohë që ata u arrestuan teksa përpiqeshin të blinin armë automatike. Sipas informacioneve te para mesohet se tashme ekzistojne edhe dokumenta dhe video ku vertetohet dhe shihet stervitja e shqiptareve me arme gjysmeautomatike ne pyjet midis Nju Xhersit dhe Pensilvanise. Sipas zëdhënësit të zyrës së prokurorit të përgjithshëm të SHBA, Greg Reinert, te arrestuarit dyshohen per lidhje me organizata islamike. Dix, ku qendrojne 7 mije e 500 persona ushtarake dhe civile, eshte baza kryesore ku sterviten ushtaret amerikane qe nisen me mision ne Irak, Afganistan dhe zona te tjera me konflikte ne bote. Se shpejti pritet qe FBI te dale ne menyre zyrtare ne nje konference per shtyp per sqarime te metejshme.

    Pritet qe 6 kosovaret ata shpejt të dalin para Gjykatës amerikane të disktriktit Kadmen në Nju XHersi për t'u përballur me akuzën e komplotit për të vrarë ushtarë amerikanë. Në bazën e Fort Dix, sterviteshin ushtare qe me pas shkonin ne irak. Në vitin 1999 kjo bazë ka strehuar më shumë se 4000 refugjatë kosovare gjatë sulmeve të NATO-s kundër Jugosllavisë.
    I.K.
    ANSA/Associated Press/balkanweb
    nje gje nuk shkon ketu, ne nje artikull tjeter thonin qe te arrestuarit po prisnin te blinin armet dhe fbi i kapi perpara se kjo te ndodhte. ketu thote qe ne vidjo po benin stervitje me arme automatike.

    brockulla te tilla vetem publiku amerikan dhe femija i han, se ne fund te fundit, nuk ka komb ne bote qe i beson medias aq shume sa amerikoni. kuptoni dicka, keto ndrysira vetem kerkojn ti sencionalizojn gjerat.
    jo me shume se 4 vjet me pare, thonin qe kishin kapur nje grup terroristesh ne virginia, keto terrorist ishin vetem adoleshent qe lunin me paintball neper pyje dhe pellisnin si debila kunder amerikes per te treguar trimerine etyre. nuk kishte njeri ti analizonte kto gjera ama, u hodhen te tere perjet me gazetar me te gjith, ne fund te fundit kalamojt u kuptuan se ishin vetem kalamoj edhe shengren as nje dite burg. a e mori vesh ndonje njeri kete vendim? jo aspak.

    nje vit me pare ne kanada e njejta gje ndodhi, thonin se kishin kap nje grup te madh terroristash dhe se kerkonin tja prisnin koken kryeministrit, armet e terroristave aman perbeheshin nga fertilizer dhe disa kile benzine. e shikon njeri absurditetin ktu? hecni te shpija ime do gjeni dhe aty nja tre qese plot me fertilizer dhe nja 10 kile benzine. keni per te pare qe e njejta gje do ndodhi dhe me kto bolet ketu, se ne fund te fundit, po te kishin ndermend te vrisnin sa me shume ushtar qe te jete e mundur, nuk do kishin pritur nje vite te plot, po do e kishin bere, apo me verte ja ha mendja se te duhet ju duhet nje vit i tere njerzve per te blere arme ne amerik?

    mbani mend do kaloj nja nje vit, vendimi do dali se kane qene te pafajshem ose e shumta do hajne nje 5 muaj community service, po ama sdo e shikoni te shkruajtur ne faqen e pare te cdo gazete dhe sma ha mendja se amerikonet do jene aq te gatshem te na lepijne ****** sic ja lepin kto langojt tane.

Faqja 3 prej 25 FillimFillim 1234513 ... FunditFundit

Tema të Ngjashme

  1. Përgjigje: 3
    Postimi i Fundit: 24-11-2016, 09:56
  2. Pasqyra e temave historike
    Nga Fiori në forumin Historia shqiptare
    Përgjigje: 4
    Postimi i Fundit: 31-05-2011, 15:43
  3. Paketa e propozuar nga Ahtisari për statusin final të Kosovës
    Nga Nice_Boy në forumin Çështja kombëtare
    Përgjigje: 451
    Postimi i Fundit: 21-10-2007, 12:59
  4. Gjergj Kastrioti sipas pikëpamjeve antishqiptare
    Nga Davius në forumin Historia shqiptare
    Përgjigje: 77
    Postimi i Fundit: 28-04-2006, 12:45
  5. Ortodoksia dhe Shqipëria
    Nga shendelli në forumin Komuniteti orthodhoks
    Përgjigje: 258
    Postimi i Fundit: 07-04-2004, 18:16

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •