Close
Faqja 9 prej 9 FillimFillim ... 789
Duke shfaqur rezultatin 161 deri 168 prej 168
 1. #161
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  11-11-2002
  Postime
  6,667
  Faleminderit
  0
  20 falenderime nė 19 postime

  Pėr: Si tė ushqehemi ??

  A eshte e demshme buka e thekur ?

  Une e thek cdo vakt buken.

 2. #162
  human Maska e LAINA
  Anėtarėsuar
  13-03-2007
  Vendndodhja
  waiting...
  Mosha
  41
  Postime
  349
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim

  Pėr: Si tė ushqehemi ??

  Pershendetje Dardajan. Do te te ishia shume mirenjohese nese do kishe mundesi te flisje persa i perket menyres sesi e trajton mjekesia homeopatike intolerancen ndaj laktozes dhe nje seri problemesh te tjera shendetesore qe e shoqerojne kete intolerance. Faleminderit paraprakisht, Laina!
  ....asgje teper e bukur ose teper e shemtuar zgjat per nje kohe teper te gjate....

 3. #163
  Gentle Creature Maska e starbright
  Anėtarėsuar
  17-07-2007
  Postime
  888
  Faleminderit
  42
  16 falenderime nė 13 postime

  Pėr: Si tė ushqehemi ??

  Citim Postuar mė parė nga EuroStar1 Lexo Postimin
  A eshte e demshme buka e thekur ?

  Une e thek cdo vakt buken.
  Nuk eshte aspak e demshme, ne fakt eshte me mire ta hash te thekur buken ose te djeshmen se te hash buke te gatuar sot. Majaja qe perdoret per fermentimin dhe ardhjen e brumit eshte e demshme per stomakun.

 4. #164
  i/e regjistruar Maska e Elian70
  Anėtarėsuar
  30-07-2006
  Vendndodhja
  Vlorė
  Postime
  1,940
  Faleminderit
  31
  171 falenderime nė 126 postime

  Pėr: Si tė ushqehemi ??

  Citim Postuar mė parė nga starbright Lexo Postimin
  Nuk eshte aspak e demshme, ne fakt eshte me mire ta hash te thekur buken ose te djeshmen se te hash buke te gatuar sot. Majaja qe perdoret per fermentimin dhe ardhjen e brumit eshte e demshme per stomakun.
  buka e thekur mund te jete e demshme vetem ne rastin kur je me diete....dhe kur ke marsella ne goje e se pertyp dot.....
  sa per punen e majase buka nuk mund te behet pa maja, ndryshe quhet pite apo petulla....por asnjeanesohet me sheqerin qe hidhet ne buke, 24 oreshi qe duhet ta lesh te lidhet brumi, kjo gjithnje ne rastin kur e ben vete. po e bleve as buka e thekur s'hyn ne pune se diten tjeter ta garantoj une qe del llastik.
  p.s. flas per buken e prodhuar ne shqiperi
  Te Dish, te Besh, te Dish te Besh, Bej te Ditur!

 5. #165
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  26-03-2013
  Postime
  22
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim

  Pėr: Si tė ushqehemi ??

  Dieta e limonit pėr tė humbur peshė dhe pėr tė pastruar organizmin

  Ndonjėra nga ne, duke pare femrat e famshme pyet veten si ja bėjnė pėr te qene gjithmonė kaq te bukura, te holla dhe perfekte. Pėrgjigja e pyetjes tuaj, ja dieta me limon! Do te ishte mire para se gjithash te kuptoni se sa e rėndėsishme ėshtė me te vėrtet te jesh e bukur si Jennifer Aniston, sepse asnjė femėr e bukur pėr njė mije arsye nuk dėshiron te jete ” e bukur si…”. Duke u nisur nga krahasimet nuk i bėn mire shėndetit dhe mendjes. Ėshtė mire te pėrpiqeni te zbuloni kėtė mode te re te dietės me limon. Limoni ėshtė prezent ne tavolinat tona, ne fakt moda e re qe ka pėrfshirė te gjithė si njė diete, vjen drejte nga Hollywood-i.

  Filozofi dhe principe baze te dietės me limon

  PEr me shume nga dieta me limon http://www.lajm-shqip.com/2014/01/di...l-www-ikub-al/

  si dhe recetat me te mira per gjithe amvisat i gjeni ketu : http://www.lajm-shqip.com/kategoria/receta-gatimi/

 6. #166
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  24-11-2015
  Postime
  2
  Faleminderit
  1
  0 falenderime nė 0 postime
  pershendetje
  jam nje djal 22 vjec,
  problemi im qe po vuaj shume eshte stomaku,semundja gastrit ,kam bere sonden para ca vitesh dhe dola me gastrit,me dhan nje recete ilacesh por skam pasur permisime nga kjo kure.
  do te ta di shume per ndere qe te me ndimoje me ndonje kure ose djet ditore qe te me sheroje nga kjo semundje
  ju faleminderit

 7. #167
  cherry blossom girl
  Anėtarėsuar
  14-05-2010
  Postime
  6,112
  Faleminderit
  55
  245 falenderime nė 202 postime

  Pėr: Si tė ushqehemi ??

  Citim Postuar mė parė nga Aldo Hoxha Lexo Postimin
  pershendetje
  jam nje djal 22 vjec,
  problemi im qe po vuaj shume eshte stomaku,semundja gastrit ,kam bere sonden para ca vitesh dhe dola me gastrit,me dhan nje recete ilacesh por skam pasur permisime nga kjo kure.
  do te ta di shume per ndere qe te me ndimoje me ndonje kure ose djet ditore qe te me sheroje nga kjo semundje
  ju faleminderit
  testin per bakterin Helicobacter pylori e ke bere?

 8. #168
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  02-04-2009
  Postime
  5,652
  Faleminderit
  633
  179 falenderime nė 161 postime

  Thumbs up Pėr: Si tė ushqehemi ??

  Citim Postuar mė parė nga broken_smile Lexo Postimin
  testin per bakterin Helicobacter pylori e ke bere?
  Sa e ADHUROJ une KETE......BRILIANT WOMEN.
  Kane fat te tjeret.

Faqja 9 prej 9 FillimFillim ... 789

Tema tė Ngjashme

 1. Si tė ushqehemi?
  Nga dardajan nė forumin Kuzhina shqiptare dhe e huaj
  Pėrgjigje: 133
  Postimi i Fundit: 05-10-2012, 06:30

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •