Citim Postuar mė parė nga martini1984 Lexo Postimin
Kjo nuk ka rendesi Serafim,por mendoj qe rendesi do kishte ku ka <fluturuar> ari ose floriri i Krrabes.
Kete nuk e di se ku!!!

Floriri i Krrabes nuk ka rendesi,nuk ka rendesi as kush e vodhi dhe as sikur te kthehet floriri i vjedhur,sepse nuk ndryshon mentalitetin o kulturen e atij populli. Do vidhej e do rividhej perseri siē eshte vjedhur e rivjedhur qe nga 1944 e deri tani. Do ishte mbase nje e vertete e vogel ne nje "mal" mashtrimesh e genjeshtash qe ka historia shqiptare qe mbas 1944. Nje ngushellim i vogel qe nuk ndryshon asgje.