Close
Faqja 4 prej 7 FillimFillim ... 23456 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 61 deri 80 prej 133

Tema: Lufta DULCES

 1. #61
  Kjo eshte komplet pa kuptim sic do e nxjerri dhe dalja ne drite e cdo informacioni nga FOIA ne lidhje me UFO-t. Kerkesat e FOIA-s (Freedom of Information Act), ka detyruar qeverine pergjate disa viteve te deklasifikoje me qindra faqe dokumentash per UFO-t por ato permbanin fare pak ose fare informacion ne lidhje me operacionin Majestic 12, renie te disqeve, qeniet aliene apo bazat sekrete. Nese Projekti Phoenix mbeshtetet ne dokumentat e botuara me pare si burim te informacionit te tyre, ne nuk i kemi ekzaminuar ato ende me kujdes. Nga ana tjeter, nese projekti me te vertete ka dokumenta ti tilla kaq eksplozive, le ti shikojme ato. Publikimi i tyre do stabilizonte kredibilitetin e projektit.

  P.P. “ PROJEKTI GRUDGE: Ky projekt ka qene fillimisht i krijuar nga presidenti Eisenhower ne vitin 1953 dhe u vu nen kontroll nga CIA, NSA dhe MAJI. Projekti Grudge u vazhdua i fshehte dhe nje tjeter projekt u caktua te vazhdonte punen e tij publikisht, Projekti Sign. Ne vitin 1960 emri i ketij projekti u ndryshua ne Projektin BlueBook.”

  Kjo eshte totalisht gabim. Projekti Sign u krijua fillimisht ne vitin 1947 dhe ishte nen kontrollin e Forcave Ajrore, jo CIA. Emri me pas u ndryshua ne Projekti Grudge ne vitin 1949 dhe me pas ne Projektin BlueBook ne vitin 1952 jo ne vitin 1960. [Per detaje me te hollesishme lexoni “Raporti mbi Mjetet Fluturuese Te Paidentifikuara” nga Edward J.Rupert i cili drejtonte projektin nga viti 1951 deri ne vitin 1953.] Datat mund te kene ndonje variacion te vogel kohor ne varesi te references po kjo eshte vetem me disa muaj, jo ceshtje dekadash sic pretendoni ju. Si ka mundesi qe agjentet me eksperience te Projektit Phoenix te benin kaq gabime trashanike ne nje rrjesht te vetem?

  ParaNet Information Service - via ParaNet node 1:104/422
  UUCP: !scicom!paranet!User_Name
  INTERNET: ParaNet.Information.Service@p0.f428.....FIDONE T.ORG

  -----------------------

  From: ParaNet.Information.Service@p0.f428.....FIDONE T.ORG
  (ParaNet Information Service)
  Newsgroups: alt.alien.visitors
  Subject: Phoenix Response - Conclusion
  Message-ID: <139865.2A9405B4@paranet.FIDONET.ORG>
  Date: 20 Aug 92 20:25:11 GMT
  Sender: ufgate@paranet.FIDONET.ORG (newsout1.26)
  Organization: FidoNet node 1:104/428.0 -
  Lines: 222
  * Forwarded from "ParaNet UFO Echo"
  * Originally from ParaNet Information Service
  * Originally dated 08-20-92 13:24

  <<..Vazhdon nga mesazhi i meparshem>>

  Ne fakt e gjithe kjo histori ka qene nje ngaterrese shume e sikletshme qe detyroi Projektin Phoenix te leshonte nje dokument “te sakte” per te sqaruar gjerat. Por ne menyre ironike dhe vete korrektimi eshte i gabuar.
  Ne mund te vazhdojme papushim te sqarojme dhe demaskojme kete projekt por besoj se jeni te qarte qe sja vlen. Projekti “Sekreti i Fundit” eshte thejsht nje perbledhje e plehrave te njerezve te tjere. Nje perpjekje e deshtuar per disinformim dhe konfuzion.

  P.P. “Ne, ne menyre te vazhdueshme kemi inkurajuar hetues te ndryshem qe te perdorin informacionin qe ne kemi paraqitur dhe i kemi kerkuar atyre qe te nderrmarin hetimet e tyre personale. A mund te beni ju zoti Corbin, ose ParaNet ose Mufon te njejten deklarate? Apo eshte e vertete qe rezultatet e hetimeve te kesaj natyre mbahen te fshehta dhe te shenjta nga elita e lidershipit te organizates dhe nuk ndahen me pjestaret e organizates apo dhe me vete publikun?”

  Ne smund te flasim per organizata te tjera, por ne si ParaNet i kemi bere gjithmone publike rezultatet e hetimeve tona sapo kane perfunduar.

  P.P. ”Ne mesazhin tuaj, ju keni lene te kuptohet qe per shkak te se kaluares sone ushtarake dhe te kaluares si pjestare ne inteligjence, motivet e Projektit Phoenix jane te dyshimta. Po ashtu ju keni hedhur dyshimin qe ne jemi operative te qeverise qe po tentojme te fusim studiues te ndryshem ne qorrsokak.”

  Duke patur parasysh historine e meparshme te disinformimit te paraqitur nga qeveria per ufologjine, shumica e tij eshte hartuar dhe kryer nga organet e inteligjences dhe viktimave te tyre. Cdokush qe ka nje te kaluar (1) si inteligjence e ushtrise, (2) qe refuzon te paraqesin identitetin e tyre, (3) propagandon disinformacion te njohur si te tille duke u perpjekur ta paraqesi si te vertete, duhet te presi qe te konsiderohet i dyshimte deri sa te provoje te kunderten. Eshte shume naive nga ju te mendoni qe mund te ndodhi e kunderta.

  P.P. “Nese dikush ka nevoje per siguri qe e verteta mbi UFO-t do mbetet ne thellesi te erreta si nje sekret e papershkueshem – ata duhet te jene te sigurt qe jane pjese e lojes. Ka nje numer agjensish qeveritare qe do i prisnin tipa te tille me krahe hapur.
  Ne jemi te sigurt se se anetaret e ndershem dhe te sinqerte te ParaNet dhe te organizatave te tjera studimore UFOloge [dhe ka shume te tilla] duhet te jene te konsiderojne seriozisht pozicionin tuaj si kualifikues, hetues apo studiues ne fenomenin ne fjale, si dhe pozicionin tuaj ne lidershipin e organizates.”

  (Shenim: Sipas eksperiences sime personale me disinformacionin, agjentet disinofrmues dhe ata pergenjeshtrues, ka shume pak perpjekje per te shpejguar ne menyre rracionale burimin e informacionit, vete shpjegimini e tij apo te dhenat dhe detajet e dhena nga nje individ. Shume nga perpjeket e agjenteve te tille jane te drejtuara direkt ndaj vete individeve nepermjet vrasje se “karakterit” apo sulmeve fizike. Ne shumicen e rasteve ate e DINE qe individet nuk mund ta refuzojne informacionin dhe ne kete menyre ata perpiqen ta diskretitojne informacionin nepermjet eleminimit fizik. A “diskretitojne”oficeret e policise menjehere theniet e nje shperndaresi droge qe per te lehtesuar veten e tij, nxjerr kokat e grupit trafikant, apo se cfare thote nje i akuzuar per molesti te femijeve qe per te lehtesuar akuzat ndaj tij, tregon per rrjetin e abuzimit dhe permasat e trafikut ne te cilini eshte perfshire? Jo, sidomos nese ka prova te mjaftueshme per te mbeshtetur theniet e tyre. Dikush qe ka qene i perfshire personalisht ne ndonje aktivitet ilegal eshte shume here me i besueshem se ndonje qe vetem ka degjuar fjale tek tuk per kete aktivitet. Pra strategjia e vrasjes se karakterit nga disa agjente nuk pi uje dhe sidomos ne nje rast te tille, pak rendesi ka nese oficeret e ParaNet kane patur karakterin dhe integritetin e tyre te sulmuar PADREJTESISHT ne menyre qe te LARGOHET VEMENDJA nga subjekti kryesor ose TE LARGOHET VEMENDJA NGA MUNGESA E ARGUMENTAVE BINDESE QE I MUNGOJNE VETE AGJENSISE. Personalisht nuk pretendoj te jem nje qenie e pagabueshme ose qenie njerezore perfekte. Une kam rekord burgu dhe ka vuajtur nga simptoma te paaftesise emocionale dhe psikologjike si rezultat i asaj qebesoj se ka qene nje kontat i vazhdueshem nder vite me qenie aliene negative dhe me agjenden e tyre keqdashese si dhe disa qenie njerezore dhe agjensi qe bashkepunojne me ta. Ndonese shqetesimet e karakterit emocional dhe psikologjik nuk kane qene faji im, arsyeja e burgosjes ka qene thjesht rezultat i papergjegjshmerise time. Ajo qe dua te them eshte se nuk deklaroj te jem me i miri, aspak me shume se nje njeri mesatar, pra pse duhet te angazhohem ne nje ‘karakter vrases’ kunder dikujt i cili jeton ne nej bote ku te gjithe banoret e saj jane ne pergjithesi me mungesa te theksuara perfeksioni ne karakter? Me tregoni ndonje qe ka ndergjegje te plote mbi “te miren dhe djallezoren”, i cili ska thyer kurre ndonje ligj ose ndonje nga 10 komandamentet (urdherat). Pervec vete Mesias, ska qenie njerezore ne Toke qe mund te beje nje deklarate te tille. Pra ne kerkim te te vertetes per ate qe ndodh realisht ne kete bote, do sugjeroja qe mos ngecni ne kurthin emocional te ndersjellte apo sulmet e karaktereve te cilat vlejne vetem per te mjegulluar nje ceshtje te caktuar e cila ne rastin tone ka te beje me faktin NESE INFORMACIONI ESHTE APO JO I SAKTE !Branton)

  Perkundrazi po ndodh e kunderta. Njerezit tane na jane mirenjohes per paralajmerimin dhe po dalin vete ne konkluzionet qe ne kemi parashtruar.

  P.P. “Ne vend qe te ndermerrni nje perpjekje te ndershme per te vleresuar apo mohuar gjetjet tona ne lidhje me subjektin e permendur, ju zgjodhet te beheshit te fiksuar mbas faktit per te determinuar identitetin e personelit te Projektit Phoenix. Per cfare arsye? A keni ju nder mend te vleresoni informacionin, bazuar ne kredencialet e atyre qe e kane siguruar ate informacion? Disa njerez do e interpretonin kete gje sikur te duash te vesh karrocen perpara kuajve.”

  Ndersa disa njerez do e interpertonin si nje determinacion per te mos rene pre i te njejtit batak mashtrimi ku shume nga studiuesit e kesaj fushe e gjejne veten e tyre sot, te cilet besuan njerez te panjohur dhe shpenzuan kohen e tyre me vite te tera per te gjurmuar dicka qe nuk ekzistonte, ose dhe me keq...

  P.P. “Ju sugjeroni nje lidhje te mundeshme midis organizates sone dhe asaj te America West. Me falni po ju jeni komplet gabim. Na ka mberritur nje informacion nga burime te ndryshme qe ne nuk jemi ne listen e njerezve favorit per ta. Po perfitojme nga ky rast per te mohuar cdo lloj lidhje me America West, botimin e tyre “Phoenix Liberator” dhe cdo publikim tjeter qe ata kane paraqitur. Mos prisni nga ne qe te pergjigjemi per koincidenca te tjera, supozime, insinuata dhe pikepyetje qe permban mesazhi juaj.”

  Pse? Mbase sepse ka disa insinuata te tjera qe smund te mohohen? Ne fakt ne kemi nje konfirmim te forte te njeres prej insinuatave tona qe ka te beje me faktin se Richard Miller i cili ka pronesine e Advent Publishing eshte ne fakt i njejti Richard Miller qe “kanalizonte” Hatonn. Ky konfirmim ska ardhur nga burime dosido por nga vete zoti Miller. Pra besoj se nuk jemi te paqarte ne “insinuatat” tona.
  Duke konsideruar mohimin tuaj te sinqerte per lidhje me America West dhe nen driten e informacioneve te me passhme qe u dhane nga zoti Miller, ne terheqim sugjerimin tone te meparshem per nje lidhje te mundeshme te Projektit Phoenix me operacionet e America West/Phoenix Liberator. Sic e kemi deklaruar me pare, keto sugjerime presin hetime te metejshme sepse keto te bera aktualisht nuk kane zbuluar asnje gje qe te suportoje teorine tone. Fatkeqesisht kjo eshte situata ne te cilen Projekti Phoenix e ka futur veten e tij qe ne momentin qe vendosi te paraqitet ne publik si nje organizate klandestine.

  P.P.
  “Meqe ju permendet America West dhe Phoenix Liberator, pse nuk e drejtoni hetimin tuaj ndaj ketyre organizatave. Supozoni per nje moment qe Milton Cooper eshte i lidhur me keto organizata. Kjo eshte intriguese... Dhe barabar intriguese eshte te gjesh se nga i marrin fondet. Apo numrin e madh te shkrimtareve qe pergatiten materialin mbi Hatonn dhe perdorimin e modemeve me shpejtesi te madhe per te siguruar nje kopje per cdo numer javor te “Phoenix Liberator” dhe duzinat me libra qe ata prodhojne. Sipas mendimit tone behet fjale per nje operacion te madh. Ju po ashtu mund te kontrolloni pikat ku ata shtypin materialet, qendrat e shperndarjes dhe qarkullimin ne mbare boten. Po ashtu shume e cuditeshme eshte ngritja e tyre ne majat me te larta, brenda disa vjeteve, ne krye te levizjes New Age. Mbase ju do pyesnit veten, pse Levizja New Age? Cfare lidhje te mundeshme ka midis operacioneve te hapura qeveritare mbi aktivitetin e UFO-ve apo te Rendit Te Ri Boteror me Levizjen New Age ? Pergjigja per kete mund te gjehet nese futeni ne thellesi dhe zbuloni lidhjet me modeme super te shpejte midis shtabeve te tyre dhe disa organizatave qe ndodhen ne Langley dhe Ft. Mades. Po, nese germoni mund te gjeni dhe zbuloni shume gjera interesante per America West.”

  Faleminderit per informacionin.

  (Shenim: Mund te jem gabim por kjo tingelloi shume e ngjashme me nje grup kultistesh te cilet jane shkeputur nga sekti “meme”dhe qe duan te krijojne nje sekt te tyrin... ne esence duke rene dakrot me sistemin e besimit themelor i cili ne kete rast mund te jete komunikimi i inteligjences Ashtar dhe nderkohe duke deklaruar se ata dhe jo ish lideret e tyre, jane fuqite kresore ne Toke.)

  P.P. “Ndersa ne lidhje me perpjekjen tuaj per te indentifikuar stafin e Projektit Phoenix, ju urojme fat te mbare. Mbase na duhet te pranojme qe ju mund te keni fat dhe te gjeni disa prej tyre, por duke qene se jane te shumte, ju smund te shkoni me thelle se aq.”

  Interesimi yne i vetem per stafin e Projektit Phoenix eshte per te determinuar nese Projekti Phoenix ka ndonje agjende te fshehte apo eshte nje organizate e lidhur ne menyre te hapur me organizata te tjera me agjenda te njohura tashme. Ky lloj interesi u be i nevojshme nga vete natyra klandestine e Projektit tuaj dhe mungesa e theksuar e besueshmerise publike. Pra ju e keni futur veten tuaj ne nje pozicion te tille dhe e vazhdoni akoma me shume me qendrimin tuaj armiqesor gje qe na ben te ndihemi komfort me bindjet tona dhe dyshimet tona.
  Hetimi yne vazhdon. Do ja u bejme te ditur gjetjet e tij.

  Michael Corbin

  Drejtor

  ParaNet Information Service.

  Fund.

  --
  ParaNet Information Service - via ParaNet node 1:104/422 UUCP: !scicom!paranet!User_Name
  INTERNET: ParaNet.Information.Service@p0.f428.....FIDONE T.ORG

 2. #62
  KAPITULLI I TETEMBEDHJETE  BUXHETI I ZI DHE PERANDORIA E NENDHESHME  Ne 20 tetor 1991, studiuesi nga California Michael Lindemann, themeluesi i “The 20/20 Group” dha nje lecture perpara nje numri te madh hetuesish te interesuar. Gjate mbajtjes se lektures se tij, ndersa diskutonte per Kompleksin Ushtarako-Industrial ne nje baze te nendheshme jashte Lancaste, California, ai beri deklaraten e meposhtme:

  “…Sa prej jush ka pare librin “Ceku i Bardhe” ?... Nuk eshte nje liber per Ufot. Ju keshilloj ta lexoni sepse keshtu do kuptoni dicka sesi jane financuar projekte te tilla pa miratimin e Kongresit. Shume qytetare psh, nuk e dine se National Security Act i vitit 1947 e ktheu ne ilegale te deklaroje se sa para shpenzohen nga CIA dhe te gjitha agjensite e tjera te inteligjences. Ska rendesi nese flisni per CIA-n, NRO, NSA apo DIA etj, te gjitha jane ne te njejten kategori.
  Ju nuk mund te thoni se sa kushtojne keto gjera. Ajo qe mund te beni nese doni te mesoni, eshte te shtoni numrat ne Buxhet te cilat nuk jane te shenuara per asgje dhe me asgje. Ka nga keto kategori qe kane miliarda dollare ne kontroll dhe qe skane ndonje emer tjeter vecse “projekt special”... Dhe cdo Kongres e miraton si kukull kete buxhet i cili ka nje shifer te tille, $300.000.000.000 ose dhe me shume, e shoqeruar me nje sasi paraje kesh nen etiketen e projekteve speciale. Gje e pazakonte. – 10 miliarde dollare. O.K. mire po ku shkon gjithe kjo sasi e pazakonte parash? Shkon per projektet e pazakonta dhe sigurisht njera prej tyre eshte ajo e bazave te nendheshme dhe sic thote autori i librit Ceku i Bardhe, TIM, ne bazat e nendheshme shpenzohet buxheti i zi me shume se ne cdo gje tjeter.
  Tani nuk mendoj se 35 miliard qe eshte me perafersi sasia e parave per buxhetin e zi qe ju mund ta gjeni duke analizuar buxhetin, eshte sado pak afer me te verteten sepse kjo sasi plotesohet me nje sasi tjeter gjigande parash te perftuara ne rruge ilegale nepermjet trafikut te droges dhe atij te armeve. Nje nga shembujt me te persosur per ajo qe doli ne drite me skandalin e B.C.C.I. per te cilin shpresoj se keni degjuar... nje numer shume i madh zyrtaresh te larte amerikane qe ishin perfshire ne afera korruptive...
  Populli amerikan sdo e gelltiste dot kollaj kete gje nese do kishte informacionin e duhur dhe kjo eshte arsyeja pse ne duhet te bejme te pamunduren qe ky informacion te shkoje tek te gjithe dhe ta marrim ate shume seriozisht sepse behet fjale per parate tona dhe te ardhmen tone qe po kalon ne sistemin e “kesteve”.
  Por miku im qe ka punuar ne bazat e nendheshme si teknik ndertimi, rreth 30 nivele nentoke, thote se keto baza mbase jane 30-35 kate poshte, si tip rrokaqellash nentoke. Sic e thashe nuk jane thjesht si tunele minierash por jane ndertime gjigande, blloqe te tera qyteti ne gjendje te strehojne me mijera njerez. Njera prej tyre, stacioni YANO [kjo na u tha nga shefi i zjarrfikseve qe ishte thirrur aty per te zgjidhur nje problem te vogel sigurie] ka 400 vende parkimi per makinat ne nivelin e pare por makinat sjane pare ndonjehere te futen dhe te dalin prej aty. Ato jane makina qe perdoren vetem BRENDA.

  O.K., pra eshte nje situate shume interesante aty poshte. Ky miky yne merrej me vendosjen e paletave murale ne katin e 30-te, mbase kati i 30-te nentoke. Ai dhe skuadra e tij punojne me njerin nga muret dhe aty ngjitur eshte nje dere ashensori. Dera e ashensorit hapet dhe dihet qe per refleks syte te shkojne menjehere aty dhe ai pa tre njerez, dy prej tyre inxhinjera qe ai i kishte pare me pare. Midis tyre qendronte nje tjeter por vetem se ishte 8 kembe ose 8 kembe e gjysem i gjate (le te themi 2 metra e gjysem). Lekure e gjelbert, me te dhena reptiliane, krahe ekstra te gjate dhe qe kishte veshur nje perpase laboratori dhe nje tabele ne dore...
  Kam tendencen per ta besuar kete histori sepse para se gjithash kemi te tjera histori te ngjashme nga burime komplet te pavarura dhe te ndryshme dhe ajo qe eshte me e rendesishmja eshte qe ky person ne te njejten dite, la punen. Duhet te kemi parasysh qe ai paguhej me shifra astronomike. Kjo ka arsyen e saj, nese je thjesht nje punetor ndertimi dhe puna jote eshte te merresh me paletat qe veshin muret, e vetmja menyre per te te mbyllur gojen per punen e rendomte qe ben eshte te te paguash nje shume te madhe.
  Pra ai braktisi punen. Shoku i tij qe bente pjese ne te njejten skuader pak kohe me pas u shnderrua ne nje te alkolizuar. Kjo eshte dicka shume nervozuese. Nuk ishte se ai alien doli papritur e kujtuar nga hicmosgjeja, ai ishte ne shoqerine e dy humaneve dhe qendronte midis tyre sikur te ishte gjeja me normale per disa minuta deri sa dera u mbyll.
  Miku im pati nje ndjesi qe ashensori kishte probleme funksionimi perndryshe ai kurre sdo kishte pare ate qe pa, pervec se rastesisht.
  Duke ju referuar ish punonjesit te Wackenhut, Michael Riconosciuto, ka nje lidhje direkte te nendheshme midis Kompleksit Ushtarak te Nevadas me stacionin e nendheshem afer lancaster, California sic eshte baza ne malin Tehachapi. Ka shume njerez qe i referohen aktiviteteve te nendheshme aty si dhe nje lidhje operacionale midis Dulces, New Mexico dhe Dreamland ose baza Area 51 ne Nevada, lidhje qe ekziston nepermjet Dugway, Utah dhe Page, Arizona. Nese forcat aliene kane nder mend te marrin kontrollin mbi planetin tone, atehere do ishte logjike per ata qe te vinin ne shenjester pikat tona kerkimore te teknologjise ushtarake dhe qendrat e zhvillimit. Kjo mund te perfshije dhe nje “infiltrim” aktual te kompleksit tone industrialo-ushtarak dhe kontrollin e linjes se komandes nepermjet kontrollit te mendjes e nje personeli specifik dhe strategjik. Sa me poshte te zbresesh ne perandorine aliene te nendheshme, aq me shume rritet personeli i sigurise dhe qe do te thote qe kontrolli eshte me i madh aty poshte ne kete tentative pushtimi nga poshte lart. Ne shume raste amerikane patriote jane gjendur midis kesaj lufte te nendheshme midis forcave besnike te personelit ushtarak amerikan dhe alienve ose personelit te kontrolluar nga alienet sic ishte rasti i luftrave te Dulces dhe asaj Groom. Disa kane arritur te shpetojne nga keto takime te temerrshme dhe ne menyre te vullnetshme apo jo kane ngritur zerin dhe kane treguar per gjerat qe kane pare duke shkaktuar shqetesim madje dhe zemerim ne rradhen e atyre qe kane dashur ti degjojne.

  Biseda e meposhtme, ne lidhje me Kompleksin Ushtarak te Nevadas dhe stabilimenteve te nendheshme eshte zhvilluar ne emisionin “Billy Goodman Happening” – Radio KVEG 840 AM, Las Vegas, Nevada ne 19 nentor 1989. Materiali eshte transkriptuar nga nje rezident i Las Vegasit.
  Aksidentalisht, Billy Goodman kishte planifikuar personalisht ne bashkepunim me Radion KNBC ne Los Angeles, te vezhgonte Disqet te cilat testoheshin ne Groom Lake, Nevada. Goodman dhe te tjeret deklaruan te kishin pare disqe funksionale ne fluturim dhe theniet e tyre i mbeshteten me materiale filmike. Ne njeren nga videot tregohet nje objekt fluturues qe kryen nje ngritje vertikale, ndalon ne mes te ajrit qe ndiqet me pas nga nje kalim horizontal dhe me pas nje tjeter ngritje vertikale. Dicka e tille eshte e pamundur per cdo lloj mjeti fluturues konvencional. Billy Goodman i cili qe prej asaj kohe ka levizur ne nje tjeter stacion radioje ne Los Angeles, ka qene me te vertete shume i rendesishem ne gjetjen e materialeve mbi bazaen e nendheshme ne Zonen 51 [Area 51]. Njeri prej informatoreve tane na ka thene se njeri prej miqve te saj kishte zbuluar disa deshmi shume shqetesuese nga disa punetore ndertimi te perfshire ne instalimin e disa aparaturave ne brendesi te tuneleve poshte Kompleksit Ushtarak te Nevadas dhe vecanerisht ne zonen poshte Mercury, Nevada. Shume prej tyre me pas vdiqen ne rrathana shume te dyshimta dhe kishte zera se te tjeret qe kishin punuar aty, mbaheshin rob nentoke sepse kishin pare shume. Kjo informatore, Stacy Borland, u gjet me pas e vdekur sebashku me njerin nga vellezerit e saj, ne Las Vegas. Mesa duket, dikush kishte hyre ne banesen e saj dhe e kishte vrare bashke me te vellane. Ne transkriptimin e meposhtem, telefonuesi i cili deklaroi se ishte nje punetor ne njeren nga bazat e nendheshme poshte Mercury, Nevada do identifikohet me germen T (telefonuesi) ndersa Billy Goodman me germen G:

  G: Pershendetje ! Ju jeni ne programin Billy Goodman Happening ne KVEG ! Zoteri, cfare mund te bej per ju kete mbremje?

  T: O.K. A jeni gati? Mbahuni fort ne karrigen tuaj. Ja ku po vjen ! Po zbresim 3 mije kembe nentoke! O.K. Mberrijme ne destinacion, 3 mije kembe. Dalim ne nje atmosfere ku sundon celiku dhe betoni dhe gjendemi midis njerez qe jane ah... punetore ndertimi dhe konstruktore qe kuptohet duhet te gjenden ne nje zone ndertimi. Me pas na afrohen njerez te tjere te cilet na fusin ne nje dhome duke na shtyre. Ata na thone: “Mos dilni nga ajo zone, derisa tju thuhet qe te dilni.” Keta djelmosha jane marinsa te ores se pare. Ata na thone: “Nese nuk beni sic ju themi, dikush nga ju mund te demtohet!” O.K ? Pra ne jemi thjesht punetore ndertimi!

  G: Ku jeni duke punuar? Ku eshte vendi qe po na pershkruani?

  T: Ne nje zone te caktuar!

  G: Ne nje zone te caktuar? Nuk mund te na e thoni se ku?

  T: Eshte pak si e ngaterruar. Ne nuk e dime se cfare po ndodh. Po fitojme shume para dhe cdo gje na erdhi si nga qielli por ata po na lendojne! O.K. ? Ne jemi punetore me kontrate. Jemi vetem punetore! O.K. ? Eshte nje person qe e miora ne telefon dhe i tregova se cfare po ndodh dhe ai me keshilloi qe te telefonoja ju dhe tja u thoja. Dhe kete jam duke bere tani. Telefonuar ju !

  G: Ju e paraqitet te gjithe kete situate ne nje menyre shume te cuditshme. Para se gjithash nuk e dija nese ju do ishit serioz. Po me thoni se jeni nje punetor ndertimi dhe se duhet te punoni 3 mije kembe nentoke? Para se gjithash cfare doni ju aq poshte nentoke? Pra le te fillojme me kete pyetje me pare!

  T: Ne instalojme ndricimin dhe linjat elektrike.

  G: Kush ja u ka ngarkuar kete pune?

  T: Eshte nepermjet Reynold’s Electronics. Me duhet ta them kete sepse e marr cekun tim te pageses nga dikush tjeter! (shenim: Reynold’s Electronics eshte nje dege e korporates “E.G. & G “ e cila ne fakt punon me kontrate ne Zonat e Proves ne Utah dhe Nevada)

  G: Ata ju thone ju qe te instaloni dritat nentoke?

  T: Po, por ka me shume se kaq. Kam nje fare frike te shprehem qarte. A po flas me ju apo jo?

  G: Po, ju po flisni direkt me mua!

  T: O.K. E dini, disa nga gjerat qe po ndodhin nuk duhet te ndodhnin. Duhet bere cdo gje publike! Publiku duhet te dije se cfare dreqi po ndodh! Dhe kjo me tremb per vdekje. Ajo qe nuk nxirret ne shesh. Per shembull, a mund tju jap nje shembull? Ja ku e keni nje shembull! Disa jave me pare ne ishin brenda ne nje lloj shpelle dhe pershkonim korridore te veshura me beton dhe celik qe zgjatoheshin drejt veriut. Leviznim ngadale duke montuar linjat elektrike dhe ndricimin. Kishte dhoma te shumta qe dukeshin si dhoma operative. Krejt pa pritur hapet nje ashensor dhe dalin disa marinsa amerikane qe na kapen prej leckash dhe duke shtyre dhe share na futen ne nje dhome. Kjo per mua eshte shume veshtire qe tja u tregoj. Shefi i tyre erdhi ne dhome dhe filloi te na informonte per gjendjen ndersa marinsat bene gati armet duke mberthyer bajonetat. Tani, une kam luftuar ne Vietnam dhe mendoja se keta djema ishin njerezit tane! Por jo! Harroje! Keta persona jane prej jashte hapesires! Keta futen ne dhome keto qenie te vogla, O.K.? Ata kishin koka te medha dhe trupa te vegjel dhe u futen ne nje dhome te vogel. Dhe mbas tyre ishin disa doktora me perparse te bardha. Nuk dinim ca te mendonim... nuk dinim se cfare po ndodhte! Ishim te gjithe te shokuar, e kishim para syve!... Isha i trembur per vdekje!

  G: Tani ju nuk e dinit se cfare po ndodhte dhe cfare te prisnit prej asaj. Besoj se kjo gje ju zemeroi fillimisht. Me mendimin qe ishit midis njerezve tuaj gjeja e pare qe ju vjen ne mendje eshte mendimi qe pse te trajtoheni ne ate menyre. Dhe kjo eshte e kuptueshme, te pakten me aq sa arrij te mendoj une nga vendndodhja juaj.

  T: E dija se ku isha! Kam punuar aty perdite! Mbaj shenime dhe mund te pergjigjem per cdo gje nese dikush me pyet. Po ju them miku im se ata sna tregojne te verteten se cfare po ndodh! Ka dicka qe shkon shume gabim ne qeverine tone. Degjova vetem nje pjesez informacioni nga ai shkenctari ne televizor (ka shume mundesi qe ti referohet Robert Lazar –Branton), por e di qe ai stregon gjithshka ka pare dhe qe di. Une jam thjesht nje punetor. Nje njeri i cekicit dhe i gozhdave. Ndersa ai shkenctari ka shume me teper tru se une dhe natyrisht qe di me shume per kete ceshtje. Ka dicka aty brenda qe ata sna e tregojne!

  G: O.K. E kuptoj kete. Tani cfare kerkoni qe te bejme ne?

  T: Ta ekspozoni!!!

  G: Mendoj se juve sapo e bete kete gje. Ju sna e keni treguar vendin se ku punoni dhe kjo eshte shume e rendesishme sepse keshtu mund te kemi nje ide me te qarte se ku eshte. Shpresoj qe ju e kuptoni se ne kete moment...

  T: Punoj ne Mercury, Nevada dhe jam elektricisti me i mire aty. Kjo te mbetet midis nesh. Nuk dua asnje tjeter qe te dije per kete gje.

  G: Po ju jeni ne transmetim direkt zoteri !

  T: Doni te thoni se pervec meje dhe jush, dikush tjeter e degjoi kete qe thashe?

  G: Po ju po flisni ne telefon me nje emision radioje ne trasmetim direkt zoteri. Kushdo qe eshte ne Bregun Perendimor dhe qe degjon programin, sapo ju degjoi edhe ju. Pra ju e nxorret kete fakt ne publik. Tani le te shohim nese dikush tjeter di dicka per te njejten gje. Mbase, them mbase ndonjeri nga shoket e tu te punes do telefonoje.

  T: Prisni nje minute! Ju doni te thoni qe dikush tjeter pervec meje dhe jush, i degjoi gjerat qe sapo thashe?

  G: Tani ky eshte nje emision radiofonik zoteri. Une jam ne radio dhe ju me telefonuat ne emisionin qe une po transmetoj direkt.

  T: Oh Zot i Madh !!!

  G: Cfare ka te keqe ketu? Ju i telefeonuat nje emisioni radiofonik.

  T: Mendoja se po flisja vetem me ju !

  G: Po ju me thashe se dikush ju sugjeroi qe te me telefononit dhe te flisnit me mua. Ky dikush punon me ju?

  T: Po.

  G: Askush nuk e di se kush jeni ju. Ju se keni permenduar emrin tuaj ose ndonje detaj tjeter. Tani le te shohim nese ndokush do mbeshtesi theniet tuaja!

  T: Nuk e dija qe njerez te tjere do degjonin ate qe kisha per te thene. Tani jam i trembur per vdekje per jeten time. Aty poshte ka gjera te frikshme qe mbahen te fshehta. Ka korrupsion te brendshem dhe per kete ata qe qerojne pa nje pa dy.

  G: Po mire, kjo eshte ajo qe bejme ne ketu. Ne sjellim informacionin ne drite dhe jane njerez si ju te cilet e bejne kete gje te mundeshme. Ata na sjellin informacion gjithe kohes. A po perpiqeni ju te nxirrni ne shesh kete informacion sepse nuk ju pelqen ajo qe po ndodh?

  T: Kam frike per jeten time sepse kam pare se cfare ndodh! Kam frike per jeten time sepse qeveria ime me genjen.

  G: O.K. Pse trembeni per jeten tuaj? A ju kane kercenuar?

  T: Perpara se ju te shkoni ne vendin e punes, ata te kercenojne ! Dhe te thone se nese nxjerr ndonje fjale nga goja per ate qe shikon aty rrotull, JE I VDEKUR !!!

  G: Por ju nuk po thoni me shume se ckeni pare. A ka ndonje gje tjeter qe deshironi te thoni perpara se te mbyllim telefonaten?

  T: Po dhe dicka tjeter. Kur bie fjala per gjera te vecanta dhe te cuditshme apo jashtetokesore, njerezit duhet te jene te sigurt qe ato qe shikojne neper tv apo revista jane te verteta. Ne kemi 6 trupa te vegjel aty poshte !!!

  G: Faleminderit dhe te lutem vazhdo te na kontaktosh. O.K. ? [Fundi i transkriptimit.]

 3. #63
  KAPITULLI I NENTEMBEDHJETE

  DULCE & NDERMARRJA INDUSTRIALO-USHTARAKE
  Studiuesi William F.Hamilton ka qene njeri prej te pareve qe ka shkruar per kolonine e nendheshme TELOS te Malit Shasta, nje qytet i nendheshem i cili thuhet se eshte krahu perendimor i mbreterise se nendheshme te cilen disa nga vellazerite aziatike i referohen si networku ‘Agharti’. Zoti Hamilton eshte takuar personalisht me “princeshen e kurores” se Telosit, Sharula – si dhe me disa nga te afermit e saj ne mes te viteve 80-te gjate njerit prej hetimeve te tij ne nje baze te nendheshme ne Ameriken e Veriut. Bazuar ne ate qe Bill ka mesuar, Telosi mund te mos jete nje vend shume i sigurt per te jetuar sic mund te mendohet. Ashtu si dhe ne cdo vend tjeter te tokes, vete Telosi vuan nga konflikte te ndryshme midis fraksioneve me agjenda te ndryshme qe zhvillohen midis atyre qe jane rrjeshtuar perkrah “Federates Andro-Pleiadiane” dhe besimit te tyre “Jo Nderhyres-Individualist) dhe atyre te cilet jane rrjeshtuar ne krahun e “Perandorise Drako-orion” dhe filozofise se tyre “Nderhyrese-Kolektiviste”.
  Dikush mund te thote se skenari qe po ndodh ne Telus eshte nje fare menyre krahu tjeter i nje konflikti te ngjashem qe po ndodh midis “Sirius” dhe qeverise se Shteteve te Bashkuara. E njejta gje mund te jete e vertete per te gjithe networkun ‘Agharti’ i cili e ka qendren e tij te aktivitetit nen shkretetiren Gobi te Mongolise dhe qe sic pretendohet ka dy fraksione opozitare gjate Luftes Se Dyte Boterore: Teknologjistes te cilet ne menyre sekrete u bene aleate me Forcat Aleate dhe Okultistet te cilet u vune perkrah forcave nazi-fashiste. Duke qene se aleanca Telos-Agharti eshte e lidhur me kolektivin Ashtar, eshte mese e kuptueshme qe ka disa konflikte te brendeshme nepermjet ketyre kulturave, te njejta me konfliktet qe jane raportuar se ekzistojne midis Orioniteve nderhyres dhe Peiadianeve jo nderhyres brenda perbrenda vete kolektivit Ashtar.
  Te gjitha keto jane te bazuara ne theniet e te kontaktuarit Israel Norkin dhe te tjereve
  Qe thone se kolektivi Ashtar eshte infiltruar nga agjentet Drako-Orion te cilet jane shtirur si “mjeshtrat e lartesuar” dhe qe nje segment i madh i “Komandes se Ashtar” eshte demtuar nga keto forca kolektiviste-nderhyrese dhe eshte ndare nga segmentet e tjera te aleances e cila ka qene e lidhur mesa duket me Federaten Andro-Pleiadeane. Ajo qe i dallon te dyja eshte qe Federata Ando-Pleiadeane beson ne Te Verteten-Individualizmin-Jo Nderhyrjen ndersa Perandoria Draco-Orion mbeshtetet ne filozofine e Mashtrimit-Kolektivizmit-Nderhyrjes.
  Sipas te kontaktuarit Alex Collier, keto dy fraksione jane tani ose kane qene ne lufte me sistemin Sirius-B dhe ku konflikt ka hyre ne sistemin tone Diellor me hyrjen e reptilianeve Draco-Orion dhe lordeve te tyre parafizik te cilet veprojne nga kometa Hale-Bopp ne bashkepunim me rebelet okultist Sirian te cilet jane keta qe drejtojne levizjen e Hale-Bopp nepermjet te infiltruarve te tyre ne kolektivin Ashtar. Ky objekt i ngjashem me Saturnin eshte pare DHE fotografuar nga te dy Chuck Shramek dhe po ashtu eshte apre ne nje nga fotot qe eshte bere nga Teleskopi Hubble, sebashku me objekte te tjera qe mesa duket jane anije me te vogla qe orbitojne kometen. Ky skenar duket si nje kopje e sakte e filmit FORCA TE JETES i cili pershkruan nje rrace aliene te ngjashme me dragojte, “vampira” ne natyre, qe hyjne ne sistemin tone te pazbuluar duke u fshehur ne bishtin e nje komete. Alex Collier deklaron se Jo Nderhyresit nga konstelacioni Pleiade dhe Andromeda, nga Tau Ceti dhe Prycon si dhe nga sisteme te tjera, kane “bllokuar” sistemin tone Diellor afer Neptunit ne menyre qe te mos lejojne forcat Draco-Orionite dhe ti mbajne ata larg nderhyrjes ne punet e brendeshme te planetit tone qe po kalon nje moment shume kritk dhe vulnerabel historik. Sipas vete Collier dhe te tjereve si ai, jane zhvilluar beteja shkaterrimtare midis forcave me deme nga te dyja palet, nje lufte e vertete ne qiell [qe vazhdon edhe ne momentet qe po shkruhen keto rrjeshta] qe perfshin sistemin tone diellor... nje lufte e cila eshte shperngulur nga Sirius ne sistemin tone. Pra le te Lutemi per “miqte tane” te cilet po rrezikojne jeten e tyre per shpetimin tone. Kjo eshte me e pakta qe mund te bejme...

  William Hamilton, aksidentalisht ka permendur shqetesimin e tij qe Sharula, duke qene nje pjestare e klases drejtuese te Telos, duket te jete e perfshire ne kete konflikt aktual qe po zhvillohet midis dy fraksioneve Ashtar, fraksioni Drako-Orion dhe fraksioni Andro-Pleiadian dhe nuk eshte e qarte sesa ka ndikuar ky fakt ate personalisht. Kjo mund te jete e vertete dhe per gjithe “Urdherin Melchizedek” i cili ka nje prani te madhe ne Telos, ne bazen e njeres prej henave te Saturnit, ne Sirius, ne Arcturus dhe diku tjeter. Shume nga kultistet e devijuar Sirian jane shtyre te besojne se Rendi I Ri Boteror po orkestrohet per qellim qe te stabilizohet paqja ne bote dhe pergatitur terrenin e nje “kalimi planetar” ne nje dimension me te larte, me harmonik dhe perfekt. Por ata harrojne historine e mizorive te kulteve antike Bavareze-Romake te cilet po promovojne Rendin e Ri Boteror dhe ate te bartesve reptiliane ne Draconis dhe Orion... masakrat ne Lyra, Rigel dhe Prycon te cilat jane vetem disa shembuj. (nese nuk e kuptoni se pe cfare po flas, ne mbarim te leximit te plote te ketij libri do e keni te qarte me se miri. –Branton).
  Shkurtimisht, Drakonianet dhe Orionitet, psikologjikisht dhe emocionalisht jane duke manipuluar ndjekesit e tyre human te kultit ne Sirius-B, perandorine e Gizes dhe Bavarezet te cilet jane lidhur me “anen e erret” te kolektivit Ashtar per te stabilizuar nje qeveri globale te cilet ata kane nder mend tj ankesojne perandorise kolektive Luciferiane Interyjore te tyre.

  Vete William Hamilton ka fituar nje eksperience te madhe dhe njohuri te shumta mbi sekretet e bazave te nendsheme te qeverise, shume prej te cilave, ndersa shkruhen keto rrjeshta, jane nen kontrollin e kolaboracionisteve dhe atyre ushtarakeve industrialist te cilet jane shitur tek tek kolaboracionistet humanoid-reptiloid nga Draconis, Orion & Sirius-B qe ju eshte dhene dore e lire ne sistemin e networkut te nendheshem te qeverise sekrete. Ne nje artikull qe doli ne njeren nga NewsLetters te Patrick O’Connell “Tendenca dhe Parashikime Analitike”, Volumi i 6, numri 2 [korrik 1990] William Hamilton shkruan:
  “...Fshjehja e te vertetes filloi menjehere mbas rrezimit te diskut ne Roswell, New Mexico. Ne donim te dinim: 1- Kush ishin ata, 2- Pse ndodheshin ketu, 3- Si punonte teknologjia e tyre. Mbulimi i te vertetes u kthye ne nje ceshtje te SIGURISE KOMBETARE [nje fjale qe sherben si mbuloje per te fshehur mashtrimin dhe sekretin]. Mbulimi i te vertetes perfshin organizata sekrete perbrenda qeverise sone si psh MJ-12, PI-40, MAJI, Delta dhe Dijetaret e Jasonit si dhe organizata te njohura te inteligjences si Inteligjenca Detare, Zyra Speciale e Hetime e Forcave Ajrore, CIA, NSA dhe shume te tjera ! Perfshin gjigande te fuqishm si Rand, Fondacionin Ford, Institutin Aspen dhe Brookings. Perfshin korporata si Bechtel, GE, ITT, Amoco, Northrup, Lockheed dhe shume te tjera. Perfshin SHOQERI SEKRETE qe mund te jene drejtueset e fshehta te cdo ngjajrje [kolaps ekonomik, luftra, vrasje, konspiraci per te kontrolluar dhe manipuluar njerezit dhe ne kete menyre per te ushtruar kontroll te plote mbi fatin e rraces njerezore], Illuminati, Masonet, Knight of Malta, etj. Ndersa aktoret individuale jane te shumte qe te arrijme ti listojme te gjithe. E gjithe kjo konspiraci formon nje LIDHJE TE NDERTHURSHME. Qellimi i vetem thuhet se eshte arritja e NJE QEVERIE BOTERORE [Diktakture].

  “Kombi i Nendheshem” – Simpoziumi i Rand i mbajtur per Ndertimet e Thella Nentoke indikon qe ne vitet 50 jane nderrmarre hapa per te ndertuar baza te nendheshme, laboratore dhe komplekse-qytete te lidhura me nje rrjet fantastik tunelesh per te ruajtur dhe mbrojtur interesat sekrete ne zhvillim te shoqerive sekrete. Keto shoqeri sekrete ben nje pakt me qeniet aliene ne menyre qe te konsolidonin me shume dominimin e tyre...”

  Aktualisht, sic mesohet, ATA [shoqerite sekrete] tani po dominohen nga vete alienet. Dikush mund te mendoje se nese disa humane shesin vete rracen e tyre tek nje rrace aliene duke hyre ne kete menyre ne nje aleance te pashenjte per te fituar dominim ndaj pjeses tjeter te rraces njerezore, atehere duhet te konsiderohet shume fakti qe edhe vete keta, duke ju bindur nje ligji universal, jane ne te njejten menyre te “hapur” per tu bere objkekt manipulimi dhe kontrolli nga te ashtuquajturit “bamires”. Kjo tregon sesa cmenduri eshte shpresa per te stabilizuar dominim mbi shumicen duke kerkuar asistence nga nje force imperialiste aliene. “Elita” humane mund te mendoje se mbartesit e kolektivizmit reptilian do e shuajne egoizmin e tyre me blatime dhe dhurata si shkembim per bashkepunimin e tyre ne tradhetine ndaj planetit por relaisht drakonianet i konsiderojne eliten humane si nje “fare” pa vlere, sic konsiderojne pjesen tjeter te rraces njerezore dhe i mbajne afer per ti perdorur dhe shtrydhur me te realizuar agjenden e tyre.

  Zoti Hamilton vazhdon...”Komplekset e nendheshme nuk kufizohen vetem ne USA. Nje kompleks jashtezakonisht i madh i nendheshem i drejtuar nga USA, ndodhet ne Pine Gap, afer Alice Springs, Australia.

  “...Mesa duket, shoqerite sekrete ne mesin tone jane ndergjegjesuar per katastrofen e ardhshme ekologjike dhe mundesine e nje ndryshimi te poleve ne nje te ardhme te afert ne planetin tone. Duke vezhguar Token nga siper me statelitet dhe anijet kozmike dallohet nje DEM KATASTROFIK QE KA NDODHUR NE EKOSFERE ! Planeti yne po dridhet ne akset e tij dhe fusha e tij magnetike po dobesohet.! Vrima ne shtresen e ozonit dhe efekti greenhouse po rrezikojne me shpejtesi jeten ne planetin tone. Alternativa, te cilat perfshijne – 1) zgjidhje te problemit atmosferik, 2) ndertuar strehime te nendheshme dhe 3) te iket per ne trupa te tjere planetare ne sistemini diellor, jane hartuar ne sekret te plote. Sidoqofte mendohet se ka dhe nje Alternative 4 te mundeshme e cila varet me shume nga nje ide komplet ndryshe sesi te shpetohet Toka... (kjo mund te jete ne esence nje projekt per te kolonizuar “frekuenca” te tjera dimensionale ose densitete qe ekzistojne perbrenda sprektrit te nje “realiteti” Omniversal... megjithese te tjeret kane sugjeruar qe Alternativa 4 mund te perfshije manipulime ne atmosfere te tipit HAARP ne menyre qe te arrihet kontrolli mbi situaten)

  Me pas Bill Hamilton shpjegon disa nga misteret qe rrethojne te ashtuquajturit hibride qe jane hasur nga te rrembyerit e UFO-ve dhe arsyen pse kryqezimi ndermjet humanoideve dhe reptiloideve nuk mund te realizohet kurre [fale zotit]:
  “...Eshte e pamundur qe reptilianet gri jane duke u kryqezuar me humanet. Reptilianet i kane organet e tyre seksuale brenda ne trup dhe riprodhohen me veze qe celin nga ngrohtesia e diellit. Reptoidet kane sy te zhvilluar shume mire, jo gjendra qimesh dhe jo kerce veshore sic eshte e zakonshme tek shumica e specive reptile. Duke qene se menyra e tyre e riprodhimit eshte e papajtueshme me tonen, sugjerohet se humanet (femrat-Branton) mund te fertilizohen nga grite ne menyre artificiale duke fekonduar spermen njerezore ose duke perdorur uterusin femeror si nje lloj dhome inkubatori.”

  (Shenim: Te dhena te tjera indikojne qe reptilianet injektojne ose enkodojne embrionin human me ate reptilian ose ADN tjeter gjate fazave fillestare te zhvillimit. Madje nga disa te rrembyer besohet se reptilianet kane aftesine te riprogramojne informacionin gjenetik qe ne ‘veze’, perpara se te fekondohet. Persa i perket te ashtuquajtur hibride, deklarata e Hamilton konfirmohet edhe nga te tejre, perfshi ketu te rrembyer te cilet kane dhene detaje per fetuset hibride qe aktualisht duken si aliene ose per fetuset hibride qe duken me shume humane dhe qe jane te nderzuar nga fara e meshkujve humane dhe e femrave te rrembyera. Me pak fjale, fetusi do anoje nga njera specie ose nga tjetra, ose si alien pa matriksin “shpirt”, ose nga ana njerezore me matriksin “shpirt”. Thuhet se brenda perbrenda shoqerise se hibrideve, ata me pamje humane e konsiderojne veten me superiore se ata me pamje aliene. Te dhenat fizike me humane jane nje burim krenarie ndonese shume nga hibridet jane thjesht sherbyes te rendomte te Grive. Disa te rrembyer kane deklaruar se kane pare eksperimente qe perfshijne tentativen per te perzjere ADN humane me ate te bagetive te trasha per te krijuar nje qenie hibride. Shume nga hibridet jane as me pak dhe as me shume humane ne esence. Ne kete rast, Hu-brids pra hibridet humanoide kane gjak te kuq ose ai qe quhet crimson, 5 gishta, bebe syri te rrumbullakta, veshe dhe organe riprodhuese te jashteme, ndonese keto te fundit mund te jene te vogla ne permase dhe jo funksionale. Pra nese keto hibride perbajne qofte edhe nje nga keto tipare, eshte shume e mundur qe ato te kete dhe “shpirt” si te gjithe njerezit e tjere. Re-bridet ose hibridet reptiloide kane ne pergjithesi gjak ne ngjyre te gjelbert sic e kane ne pergjithesi Grite,jkater gishta, bebe syri opake ose vertikale, vesh jo te dukshem dhe jo organe riprodhuese te jashteme. – Branton)
  Hamilton vazhdon...”Mjetet fluturuese aliene testohen ne qendren teknologjike fizike ne S-4, Zona e proves ne Nevada. Ato replikohen ne Kirtland AFB&Sandia Laboratories dhe ketyre replikave ju referohet si ARVs [Alien Reproductive Vehicles]. Nese kjo teknologji perdoret nga forcat tona te mbrojtjes jemi dakort por kjo teknologji eshte monopolizuar per interes te Rendit Te Ri Boteror nen patronazhin e Reptilianeve/Grive dhe te shitureve te Kompleksit Industrialo-Ushtarak qe jane pro Drakoniane. Nje veprim i tille duhet konsideruar nje tradheti e larte sic duhet konsideruar venia ne dispozicion e komplet flotes ajrore te avioneve Stealth ne sherbim te Kombeve Te Bashkuara/ Rendit Te Ri Boteror.
  Te pakten tre lloje nga keto mjete mbahen ne hangaret e Bazes se Forcave Ajrore te Norton, California. Pretendohet se sistemi shtyres i tyre eshte prodhuar nga General Electric ndersa materialet perberese nga Amoco. Mjetet aliene gjenerojne nje fushe artificiale graviteti e cila fokusohet dhe intensifikohet per udhetime ne shpejtesi te medha... Organizmat aliene dhe teknologjia biologjike testohet ne pjeset e siperme te laboratorit biogjenetik ne bazen e nendheshme te Dulces, New Mexico. Inxhinjerimi gjenetik dhe klonimi dhe teknologjia kryogjenike aliene studiohet me nje qellim per te rritur genet humane, deshifrimin e genotipit human dhe perftimin e avantazheve biologjike nepermjet INXHINJERISE ARTIFICIALE BIOLOGJIKE. Shume qenie me forma nga me te cuditshmet jane krijuar ne keto laboratore...”

 4. #64
  KAPITULLI I NJEZETE

  KUSH E KONTROLON KOLEKTIVIN DRAKONIAN?

  Kapitulli i meposhtem eshte i bazuar ne disa mendime dhe pyetje qe kane qene fillimisht ne mendjen time per nje fare kohe, derisa keto pyetje moren pergjigje kur zbulova nje volum shume interesant te titulluar UDHETIMI KOZMIK nga zoti Courtney M.Brown, Ph.D. Ky material trajton eksperiementet personale te vete autorit me “shikimin ne distance” ose sic quhet ndryshe remote viewing, sebashku me trajnuesin e tij Ed Dames, nje ish ‘shikues ne distance’ per Inteligjencen Ushtarake te USA dhe qe i mesoi Courtney Brown sekretet ushtarake “R.V.” ose “Astral-Magnetik body” [Trupi Astral Magnetik] tekniken e shikimit te cilen ai vete e kishte mesuar duke qene pjestar i trupave te inteligjences psiqike ushtarake.
  Duke u nisur nga perspektiva ime personale, ‘shikimi ne largesi’ operon nepermjet trupit ne nenhapesire e nje qenie njerezore i cili eshte i afte te fokusohet ne fushen universale fizionike. Meqenese fusha fizionike eshte themeli i realitetit material te hapesire-kohe, i ashtuquajturi “programi master” i universit i cili eshte i perbere nga ‘fusha e fizionit ose energjia e formes mendore, jo domosdoshmerisht eshte e kufizuar nga limitet e hapesires, kohes dhe materies. Fusha fizionike mesa duket kombinohet me strukturen e rrjetit elektromagnetik te te gjithe trupave gravitacionale, me fushen elektromagentike-gravitacionale te te gjithe atyre trupave qe sherbejne si ‘kurthe’ fizionike per formen e mendimeve te cilat jane esencialisht tepricat psiqike te te gjitha qenieve mendore dhe si shkembim matriksi kujtese i akumuluar i te gjithe atyre trupave planetare.

  Keto fusha fizionike permbajne ENERGJI MENDIMI. Tani, mendimet mund te jene te bazuara ne te verteten ose ne mashtrimin, pra vetem pse kjo ‘form-mendimi energji’ eshte akumuluar ne strukturen e rrjetit gravitacional te palentit –QE NGA koha qe qeniet qe mendojne bashkeveprojne me nje sfere gravitacionale- kjo sdo te thote qe informacioni me te cilin jane “programuar” ne kete fushe “energji fizion-emocion” eshte gjithmone i vertete. Realiteti, imagjinata, e verteta dhe mashtrimi i bazuar ne mendim-forme jane te gjitha te “rregjistruara” pa patur rendesi per permbajtjen e tyre ne vete keto rrjete gravitacionale elektromagentike, ne te njejten menyre sic mund te rregjistroje dikush nje cd nepermjet teknologjise lazer. Le te supozojme per nje cast qe dikush mund te kete teknologjine e duhur ne gjendje pershkoje nje mur, nje gur ose cdo lloj objekti tjeter nepermjet formes se mendimit, zerit ose vibracioneve vizuale te cilat jane akumuluar ne vete ate objekt gjate kalimit te viteve. Ata ne menyre letrare te themi mund te jene ne gjendje te lexojne te kaluaren ne keto objekte.

  Si nje lloj radiomarrese bio-kimike, disa individe, per mire ose per keq, kane aftesine te sinkronizohen dhe te “lundrojne” ne “ndergjegjen universale”, “linja rrjedhese” ose matriksi i kujteses “Akasha” qe lidh te gjitha qeniet qe mendojne bashkarisht ne nivelet me te thella te humbjes se ndjenjave duke i lejuar ata te udhetojne ne vende specifike te hapesires dhe kohes. Ju mund te thoni qe te qenurit i NDERGJEGJSHEM perbehet nga vale te shkurtra neurale te cilat jane te lokalizuara ne vete individin, ndersa te qenurit ne gjendje te pandergjegjshme perbehet nga vale te gjata neurale te cilat shkojne pertej individit dhe kjo gjendje neurale qe eshte atkive gjate enderrave shpjegon faktin pse eshte raportuar shume here qe disa persona te ndryshem qe “kane pare” te njejten enderr. Ju mund te krahasoni aktivitetin neuro-fisionik me nje oqean. Ne “siperfaqe” jane ishujt qe perfaqesojne ndergjegjen tredimensionale individuale ndersa sa me thelle te shkosh aq me shume mendimi-forme nderthuret me njeri tjetrin, pikerisht si toka e zhytur poshte nje ishulli qe eventualisht lidh ishuj te tjeter ne nivele me te thella, duke perfaqesuar nje gjendje jo te ndergjegjshme kolektive ku mendimi-forme e te medituarit te qenies bashkohet ne nje “rezervuar”.

  Nje nga “shenjestrat” ku u perqendrua trajnimi i zotit Brown nga eksperti ushtarak i RV ishte mendja kolektive e alieneve Gri dhe me specifike, ai u instruktua te kerkonte komanden ose qendren e kontrollit te kolektivit.
  Pak kohe mbasi ky eksperiment i vecante filloi [njeri prej te shumteve], zoti Brown e gjeti veten ne nje zone ku punon disa Gri por ai nuk e dinte me saktesi se ku gjendej ky vend. Ai “ndoqi” mendjen kolektive ose rrjedhjen e mendimeve dhe zbuloi qe ajo ishte masive duke i dhene pershtypjen e dickaje te pakufijshme dhe pothuajse universale. Sidoqofte ai arriti te dedektonte nje qender, nje lloj rrahje zemre te ketij matriksi masiv kolektiv ne te cilin dhe nga i cili rridhte dhe qarkullonte nje rreke e vertete informacioni.
  Ne nje moment te caktuar ai vuri re se nje qenie e pazakonte e “subspace” qe dukej sikur drejtone aktivitetin e Grive qe ai po veshtronte dhe zbuloi qe vete trupat e Grive misheroheshin ose ajo qe quhet incarnation nga keto qenie te cilat hynin ne trupat embrionik te Grive dhe i perdornin ato thjesht si ene per te manipuluar realitetin fizik.
  Me pas Brown u instruktua te lokalizonte te tjera qenie te tilla te cilat mesa dukej kontrollonin Grite nga realiteti i subspace ose ai astral dhe e gjeti veten e tij ne nje zone ku ishin te lokalizuara disa qenie te tilla te subspace ose parafizike. Ndersa ai vazhdonte drejt kesaj “qendre” numri i ketyre qenieve te subspace ose jo fizike u rrit ndjeshem deri sa ai u gjend ne nje vend ku aktiviteti ishte shume i madh, dicka e ngjashme me nje stacion qendror ku keto qenie ishin shume aktive dhe merreshin me shume gjera te ne njejten kohe. Ai ne te vertete nuk e dinte me saktesi se ku ishte ky vend por vuri re se sa me shume i afrohej qendres se kontrollit aq me shume ndjente rritjen e nje atmosfere te akullt ,ekzigjente dhe kontrolluese te tipit ushtarak. Ai mberriti ne nje zone ku e ndjeu se duhet te ishte qendra drejtuese e gjithe aktivitetit te qenieve jofizike dhe ne mes te saj ndodheshin nje “keshill prej 10 “ qeniesh subspace ose parafizike te nje niveli te larte. Keta mesa duket ishin kryesoret qe drejtonin te gjithe operacionet. Niveli i sigurise ketu ishte i pabesueshem. Me pas ai arriti te lokalizonte LIDERIN SUPREM te ketij keshilli prej 10 qeniesh parafizike dhe ne ate moment, zoti Brown u zbyth serisht brenda trupit te tij. Ai ndjeu qe lideri kuptoi pranine e vete trupit subspace apo astral ose magnetik te cilin Brown kishte projektuar dhe e ndoqi RV e futur deri ne burimin e tij fizik. Brown dhe traineri i tij kur ndodhi kjo gje, ndjen nje silloj reje te erret qe zuri vend ne dhome duke shkaktuar nje ndjesi shume te keqe per me shume se 1 minute. Me pas u largua duke gjykuar qe dy nderhyresit ishin shume mjerane qe te humbisje kohen me ta.
  Perpara se Brown te “flakej” jashte qendres se komandes ai arriti te perceptonte per nje cast faktin se ajo qenie ishte mese e gjalle. Ai ishte nje qenie shume e fuqishme por dhe me nje personalitet te ndrydhur dhe i mbushur me keqdashje. Mesa duket kjo qenie ose me mire te themi kjo FORCE kishte rene ne konflikt me nje tjeter FORCE qe e konsideronte armike. Tek kjo qenie, Brown perceptoi nje ndjesi sikur kjo qenie kishte nje super vleresim per veten si rrjedhoje e forces se madhe qe posedonte si dhe nje deshire te madhe qe te tjeret ti peruleshin dhe faleshin. Brown u be shume konfuz kur perceptoi se qeniet parafizke dhe si rezultat reptilianet\Grite komandoheshin ne fakt nga kjo qenie ne veprimtarine e tyre vetshkaterruese. Mesa duket kjo qenie donte qe vartesit e tij ti nenshtroheshin cdo gjeje dhe nen kercenimin ne denimeve shpesh fizike duke bere te mundur keshtu mbajtjen e nje kontrolli te plote mbi qeniet parafizike dhe me pas te kolektivit reptiliane/gri.
  Brown po ashtu perceptoi FRIKE dhe KRENARI si dhe nje nevoje te madhe per tu adhuruar si perendi , gje qe e mbante larg negociatave me armiqte e tij te vjeter. Brown ju krijua nje pershtypje e forte qe kjo qenie ishte kryekeput dhe padiskutim, terrorristi me i frikshem dhe universal qe ai kishte pare ndonjehere. Per shkak te egoizimit te pashoq, kjo qenie sdo i perkulej kurre “armikut” te saj dhe e njeta gje dukej se ishte duhet thene per gjithe kasten drejtuese te hierarkise qe varej nga adhurimi i bashkepunonjesve per te mbajtur iluzionin e te qenurit i rendesishem.
  Dikush mund te thote se keto qenie prej kohesh dhe me vullnetin e tyre te lire, duke u shnderruar ne “vrima te zeza spirituale” me te gjithe oreksin konsumues dhe si parazite astrale, kane perjashtuar “driten” nga vetja e tyre dhe tashme jane te paafta te kthehen perseri tek drita. Te paafta te emetojne “drite” ata jane katandisur ne qenie te degjeneruara dhe shkaterrimtare te jetes dhe pafajesise se qenieve qe ju dalin ne shteg. Lideri i ketij kolektivi subspace, prej kohesh ka terhequr qenie te tjera te erreta si vetja e tij, njesoj sic vepron nje yll ne vdekje e siper qe terheq cdo trup qiellor qe i kalon afer.
  Por sic do shikojme me vone, gjendja e pakthyeshme mund te mos jete aplikuese per te gjitha qeniet parafizike.
  Nese shikojme Librin e Apokalipsit, kapitullin e 12-te gjejme ate qe, lideri absolut i mendjes kolektive ose i mendjes HIVE te races se gjarperinjeve eshte Luciferi, i njohur ndryshe dhe si Dragoi i Madh i Kuq, Gjarperi i Vjeter, Djalli, Satanai, te gjithe keto emra brenda te njejtin kapitull. Luciferi ishte njeri nga kryeengjejt [perbri Michael dhe Gabriel] dhe seicili prej tyre kishte karikuar me shume se nje te treten e qenieve te drites qe i Plotfuqishmi ka krijuar... ka mundesi me miliarda dhe trilione.
  Tani nese ju jeni nje mbeshtetes i flakte i teorise se evolucionit, mbase nuk do donit te vuanit duke lexuar pjesen e mbetur te ketij kapitulli pasi evolucioni fizik nuk i pranon qeniet shpirterore dhe sidomos shpirtin e njerezor. Persa me perket mua personalisht kam nje koncept “krijues-evolucionist” te realitetit ose qe jeta ne kete univers eshte krijuar nga nje Inteligjence e Pafundme dhe me pas u lejua te evoluoje nga pika fillestare ne kahe te ndryshme, nen drejtimin e Krijuesit. Ndofta nje term me i drejte do te ishte “ndryshim” sesa “evolucion” sepse ne mendjen e shumices, evolucioni eshte i lidhur me darvinizmin. Mbani parasysh se ka qene gjithmone Teoria e Evolucionit dhe jo Ligji i Evolucionit. Nese dikush eshte i ndershem me vetvehten , atehere duhet te pranoje se evolucioni dominon mbi LIGJIN E DYTE TE TERMODINAMIKES. Ky po qe eshte nje ligj, jo nje teori, pra ke duhet te besojme? Duhet te shtojme si rrjedhoje se nje numer i madh molekulash proteine duhet te kishte ekzistuar ne gjendje per te krijuar formen jetesore me te thjeshte. Sesi keto molekula u bashkuan dhe krijuan nje kompleksitet kaq te nderlikuar sic eshte ADN, kjo per mua eshte e pamundur ta konceptoj. Sipas ligjit te probabilitetit me gjithe jetegjatesine e nje galaktike do ishte e pamundur per nje molekule proteine te bashkohej me nje tjeter duke patur parasysh distancat e pamasa qe ekzistojne te mbushura me hapesira te erreta pa jete dhe kaos. Dhe perseri me lind pyetja se nga erdhi materia fillestare qe u krijua sic supozohet nga BigBan [teoria], nese ka ndodhur ndonjehere si ngjarje...

  Luciferi, ashtu sic e dine dhe shume prej jush nga traditat teologjike dhe eskatologjike, reflektoi “drite” e pafundme te Krijuesit dhe per kete arsye ju dha emri Lucifer qe do te thote “mbajtes i drites”. Luciferi reflektoi driten e te Plotfuqishmit ashtu sic reflekton nje diamant driten e diellit. . Por Luciferi filloi te merrte mbi vete vemendjen per Burimin e drites dhe te Jetes dhe filloi te quante veten e tij si burimi emetues i drites qe shperndante dhe hapi i mepasshem ishte i paevitueshem. Ai u be xheloz per pozicionin e te Plotfuqishmit.
  Tani e kuptoj se shume prej jush kane koncepte te ndryshme per Zotin por le ti nenshtrohemi nje mendimi eksperimental per nje moment. Nese pranojme konceptin e Trinitetit, atehere nuk mund te akuzojme Zotin per mburrje pasi perpjekjet e Atit jane ato qe te lartesoje Birin [perfaqesuesi i botes se gjalle] dhe Shpirtin [te cilin Ati dhe Biri ndajne te dy]. E njejta gje eshte e vertete dhe per Birin dhe Shpirtin. Te dy perpiqen te lartesojne Atin. Por si mund te jete Zoti me tre personalitete te ndryshme dhe perseri te quhet nje Zot? [Shumesi Elohim Zotat dhe Jehovah Zot, ne te njejten kohe?] Dikush po ashtu mund te pyesi sesi universi eshte nje i vetem dhe ne te njejten kohe te konsistoje ne Kohe, Hapesire dhe Materie... tre aspekte te ndryshme qe po hoqe nje te vetem, universi smund te ekzistoje? Ne mund te perdorim “trinitetin” e spektrit te drites ultraviolet-dukshme-infra te kuqe, [Drita] ose gjatesi, gjeresi, lartesi [Hapesire] dhe te shkuaren, te tashmen dhe te ardhmen [Koha], energji, levizje, fenomen [Materie], proton-neutron-elektron [Atomet] dhe manifestime te tjera tripaleshe ne natyre si dhe tek vete humanet qe eshte trupi fizik-material, , trupi mendor-shpirteror dhe trupi shpirteror-astra (ose yjor) dhe nen nivelet e sejciles prej ketyre kategorive.. ne vete jemi tre qenie brenda nje te vetmes.
  Nese po tingelloj paksa si shume predikues atehere le te jemi sebashku ne kete predikim. Besoj se shume prej jush i bashkoheni mendimit tim se fenomeni Gri i ka te dyja, fizike dhe supernatyrale dhe nuk mund te kuptojme drejt njeren prej tyre nese nuk pranojme ekzistencen e tjetres. Kjo lloj ndarje ndodhi perbrenda komunitetit te ufologove ne vitin 1950 dhe 1960 ku njera pale thoste se UFO-t jane anije fizike dhe materiale ndersa grupi tjeter pretendonte ne natyren eterale dhe supernatyrale te fenomenit. Po pse jo te dyja bashke?

 5. #65
  Pra atehere, Luciferi me xhelozine e tij, grupon pasuesit e tij [nje te treten e qenieve engjellore] se bashku dhe i bind ata se Zoti po tregohet i padrejte sepse ai po perpiqet per ta dhe ka te drejte te jete ai i Plotfuqishmi Zot sic eshte vete Zoti. Dhe me pas ai i drejtohet qenieve qe e pasojne duke i thene se edhe ata vete mund te behen Zota te plotefuqishem, mjafton te pasojne Luciferin ne rrebelimin e tij.
  Tani ti premtohet atyre pozicioni i zotit eshte paksa shume e cuditshme sepse sa me shume “zota” te jete, aq me shume humbet kuptimin e tij emri ZOT. Eshte njesoj si te thuash qe kur presidenti i SHBA-se gjate fushates elektorale ti premtoje cdo zgjedhesi qe me tu bere president, te gjithe ata qe votojne per te do behen presidenta! A nuk e shikoni cmendurine? Mbase jo por mua me duket shume e qarte. Sipas kendveshtrimit tim, nese te gjithe ne jemi Zota, SKA ME ZOT. Panteizmi duhet te te coje menjehere ne ateizem. Nese kjo eshte menyra qe ju doni te besoni atehere, jeni te lire ta beni. Por une personalisht po perpiqem te nxjerr nje ide timen te qarte te bazuar ne sistemin e besimit judeo-kristian dhe ajo qe sapo shkruajta eshte thjesht mashtrimi qe Luciferi perdor per te siguruar dhe mbajtur pasuesit e tij si i vetmja qenie e erresires apo Helmi i Gjarperit sic shkruhet ne librin e 3 te Zanafilles. Dhe ky eshte mashtrimi qe kultet e frymezuara nga gjarpri, Illuminati Bavarez nepermjet Scotich Rite of Freemasonry kane perdorur per te fituar rekrute per nje Rend Boteror Luciferian ne Toke, fillimisht duke infiltruar Masonerine dhe me pas te gjitha fete dominuese ne Toke. Ju mund ta pranoni kete qe sapo thashe ose ta flakni tutje, nuk po perpiqem te bind askend por thjesht po shtroj disa mendime llogjike per te shpjeguar natyren e mundeshme te forcave supernatyrale qe motivojne kolektivizmin e Grive. Duke qene se manipulimi teologjik eshte nje pjese kryesore e agjendes se Grive, komponenti eshatologjik eshte njeri me te cilet duhet te merremi me seriozitet nese duam te kuptojme pjesen e mbetur.

  Pra rebelimi filloi dhe qiejte u ndane ne dy pjese ndersa dy palet e engjejve ato qe qendronin dhe ata te renet filluan luften gje qe rezultoi me perzenien e ketyre te fundit nga mbreteria e perjetesise per ne universin fizik inter-galaktik. A ka mundesi qe qeniet e subspace te pershkruara nga Courtney Brown, te jene te njejtet qenie e rena te Drites apo engjejt rebele?
  Brown deklaron se ky “lider” ne kohet antike i ka patur pasuesit e tij te inkarnuar ne shoqerine e reptilianeve Gri dhe i ka urdheruar ata qe te sabotojne rracen e tyre. Planeti i Katert i Zeta II Reticuli ka qene ne ate kohe “atdheu” i grive, ndonese ylli Zeta II Reticuli ka nje mungese te sasise se karbonit per te mundesuar zhvillimin natyral te jetes bazuar ne karbon [kjo eshte per ata qe mbahen fort mbas teorise se evolucionit]. Pra mund te thuhet se Grite e kane kolonizuar ate planet ne ndonje epoke te larget.
  Sipas Brown, qeniet e subspace animuan vetvehten nepermjet Grive dhe i kthyen ata ne nje shoqeri vet-indulgjente dhe te kontrolluar menderisht. Ne momentin qe bota e tyre u shnderrua ne nje vend te ndohtur nga mbeturinat radioaktive, gje qe po kercenonte mbijetesen e tyre gjenetike, qeniet e subspace nen komanden e “liderit” te tyre ofruan nje zgjidhje –te gjithe Grite, ne menyre qe te mbijetonin, duhet te hiqnin dore nga te drejtat individuale dhe emocionet dhe ti nenshtroheshin mendjes kolektive e cila do kontrollonte cdo aspekt te jetes se Grive, kulturen – per te “miren” e tyre sic ju interpretua kuptohet. Duke perdorur justifikimin qe individualizmi ishte origjina e cdo problemi, kolektivistet e subspace i cuan gjerat ne ekstremin tjeter dhe ngulen kembe se asimili i grive ne nje shoqeri te mendjes se kontrolluar do ishte zgjidhja e problemit.
  Ne eksperimentet e tjera RV, Brown “pa” humanoide qe jetonin ne Mars ne kohe te shkuara. Nje planetoid i madh fshiku atmosferen me nje force kaq te madhe, pa u perplasur me siperfaqen, sa qe stuhi te nje magnetude te papare u perhapen ne te gjithe planetin dhe nje pjese e vete atmosferes u flak ne hapesire. Grite [te cilet po e observonin kete ngjarje dhe qe mund te kishin nderhyre per mte shmangur katastrofen] arriten ne planet ne kohen kur ky ishte duke u shkaterruar dhe u ofruan te “shpetonin” marsianet por me nje cmim qe, ata duhet ti dorezonin shoqerine e tyre kolektivit Gri ndersa te tjeret duhet te te ngriheshin te gjalle ne menyre te qe ruhej rraca e humanoideve te Marsit. Aktualisht, duke ju referuar Brown, arsyeja e vetme e projektit te ngrirjes [ngrirja e trupave dhe mbajtja e tyre ne temperatura shume te uleta] ishte ti “ruante” ose si burime materialesh gjenetike per te permiresuar here pas here rracen e Grive. Padyshim qe trupat e ngrire as do riktheheshin me ne jete, te pakten jo masivisht. Kjo ndodhi sidomos mbasi humanet e Marsit u fshehen nentoke dhe luftonin dite mbas dite per ekzistence.

  Tani, duke ju referuar Brown, Marsi eshte nen kontrollin e Grive ndonese disa grupe te shkeputara humanoidesh dhe “hibridesh” mund te jete ne vende te ndryshme nentoke. Disa burime te tjera informacioni deklarojne se ne vitin 1985, stacionet e perbashketa te nendeshme, pjese e Alternatives 3 ne Mars, u sabotuan dhe u moren nen kontroll nga Drakonianet ose reptilianet dhe Grite qe i sherbenin kolektivizmit Luciferian. Kjo mesa duket ishte njera nga spastrimet e shumta qe alienet kane bere here pas here per te siguruar konformitetin absolut te bashkepuntoreve te tyre humane ndaj agjendes se grive qe eshte spastrimi i elementeve renegate te cilet posedojne shume individualizem, gje qe eshte armiku me i madh i kolektivizmit te grive.
  Sipas raporteve ka nje force elitare prej 2000 Gri qe jane te vendosur ne henen Phobos te Marsit. Po sipas te njejtin raportim, keta gri jane mbartesit e te pakten disa milione kloneve qe jane krijuar per ti sherbyer elites reptiliane ne kete sistem diellor. Sic sugjerohet, Alternativa 3 ose e ashtuquajtura super raca e kulluar e humaneve Ariane ne Mars dhe Hene duhet te jete spastruar per shkak te rezistences se shfaqur ndaj kolektivisteve Drakoniane-Orion-Reticuli me te cilat ata bashkepunonin. Mesa duket keta humane pane sesi bashkepunimi dypalesh po kthehej ne nje diktature te njeaneshme kontrolli nga elita reptiliane dhe ky spastrim ne stacionet e Alternatives 3 ne Mars dhe Hene eleminoi fraksionet e rezistences dhe beri te sigurt mbijetesen e me te forteve dhe me te bindureve si skllever te arianeve te kontrolluar menderisht. Me fjale te tjera kjo ‘elite’ Ariane u be viktime e te njejtit fat qe ata kishin planifikuar per ne, “rracat”me inferiore ne planetin Toke.
  Nje burim tjeter informacioni ka deklaruar se keto ngjarje ne Mars dhe Hene kane qene ne qender te diskutimeve ne takimin e kryer midis George Bush, Mikhail Gorbachev dhe liderit shpirteror te Lindjes, Maitreya. Ky takim u krye ne ishullin e Maltes ne fund te viteve 80-te dhe rezultoi ne nje panik terrorri nga ana e Bushit dhe Gorbacovit mbi ngjarjet e ndodhura ne Mars dhe ne Hene si dhe per kercenime te ngjashme qe po ndodhnin neper objektet e ndertuara si rezultat i aplikimit te Alternatives 2, pra kolonite sekrete te nendhshme te menaxhuara nga kompleksi industrialo-ushtarak ne nje bashkepunim me Grite. Por le te kthehemi tek subjekti i meparshem.

  Ajo qe Brown perceptoi ishte qe Grite ndiheshin te deshepruar. Ata kane kuptuar qe jo vetem duhet te permiresojne gjenetikisht rracen e tyre por edhe te arrijne emocione individuale ne menyre qe kultura e tyre te mbijetoje [dhe kjo ka te beje mbase ne nje fare me menyre me projektet e hibrideve]. Sidoqofte ata jane ne kurth nga vete kolektivizmi ku bejne pjese. Eshte i pranishem nje ndjesi e madhe paniku perbrenda kolektivit e kombinuar me nje ndjesi te cuditshme protektive te cilen e siguron vete vazhdimesia e psiqikes kolektive. Ndonese ata ne menyre te deshperuar perpiqen te arrijne gjendje emocionale individuale, gje qe perpiqen ta perftojne nga kontaktet me humanet, asimilimin e geneve humane dhe prodhimin e embrioneve pothuajse gjenetike hibride, grite num mund te shkeputen teresisht nga kolektivizmi pa ndihmen e atyre qe tashme ekzistojne ne nje gjendje individuale, pra njeriut. Reptilianet nuk jane te vetem ne kete dileme. Shume shume kultura te tjera humanoide jane ne kurthin e kolektivizmit si psh ato qe jane pjese e kolektivit Ashtar ose Astarte.
  Problemi me kolektivistet Gri eshte qe ndonese ata kane nevoje per humanet—instruksionet vetshkaterruese qe ju vijne nga hierarkia Luciferiane jane qe te SABOTOHET cdo perpjekje per te komunikuar me humanet ne menyre normale. Kur ata realizojne nje marrveshje me nje kulture humane, ska rendesi se kush eshte motivi, kolektivi tenton te perdori marrveshjen per qellimet e tija imperialiste dhe bashkepuntoret humane tradhetohen dhe shkaterrohen sic ndodhi ne bazat e Alternatives 2 dhe 3 dhe rezulatit i pashmangshem eshte lufta.
  Pergjigja e vetme qe shoh per kete problem mund te jete koncentrimi ne shkeputjen e individeve te vecante gri dhe reptiliane nga kolektivi dhe te sulmohet vete “kolektivi”. Ne nje rast te tille sulmi teknologjik dhe ai spikologjik sdo te ishte i mjaftueshem dhe do te duhej nje sulm me forca te mbinatyrshme meqenese jemi duke folur per qenie te subspace. Ne kemi nevoje per ndihmen e engjejve te Qendrueshem dhe ne te njejten kohe duhet te jemi te kujdesshem sepse engjejt e Rene jane te afte te paraqiten si te Qendrueshem, gje qe ata e kane bere shpesh me ata humane qe kane “kanalizuar” keto qenie nepermjet menyrave okulte si ne rastin e lidereve te kultit Heavens Gate duke i ushqyer ata me idera falso, paraqitje te rreme dhe duke i cuar edhe deri ne vdekje.
  Ne duhet te kuptojme se e vetmja qenie qe eshte e lejueshme te kete individualizem ne gjithe kete kolektiv te erret, eshte lideri i tyre. Po ashtu dhe gjithe keshilli i brendshem qe permendem me siper nuk do deshironte qe reptilianet\grite te arrinin emocione individualiste. Po persa i perket “kolektivave” te tjere si ai Ashtar apo Astarte? Kush kush eshte Ashtar? Pse eshte kolektivi Ashtar kaq shume i perfshire ne aktivitetin e bazes se perbashket me reptiloidet/gri te Dulces? Sipas te kontaktuarit Israel Norkin arsyeja eshte sepse sistemi i yjeve te Orionit “I Pashenjti Gjashte” ka infiltruar kolektivin Ashtar ne nje mase te madhe? Po persa i perket Reptilianeve te gjate 9 kembe “nga Pleiades” qe pretendohet se jane shkeputur nga kolektivi Drakonian, Hatonn? Pse nuk eshte paralajmeruar Hatonn per kete infiltrim te vete kolektivit te tij? Apo eshte sepse ne menyre sekrete ai vete punon per llogari te Perandorise Drakoniane-Orion? Natyrisht nese do te ishte me te vertete e konvertuar nga kolektivi Drakonian atehere ai do te ishte me i perkushtuar per ta ekspozuar sidomos infiltrimin e tij ne kolektivin Ashatar.
  Nese do te ishim ne gjendje ti bsonim raporteve te “Luftes se yjeve’ qe po zhvillohet ne Sirius-B ku kolektivi Ashtar ka nje nga shtabet e tiij te pergjithshem me te medhenj, atehere kjo na le rruge te lire te mendojme se kolektivi i aleancen Ashtar eshte ne proces ndarjeje ne dy pjese midis nderhyresve Drako-Orion dhe jo nderhyresve Andro-Pleiadian...

  Le te vazhdojme me disa spekulime teologjike te metejshme...

  Ne Pjetrin 2:4 lexojme qe:

  “...Perendia nuk kurseu engjet qe mekatuan por i flaku ata ne ferr dhe i shperndau neper zinxhiret e erresires per ti ruajtur deri ne gjykim.”

  Ky varg duket qarte qe flet per lidere te nivelit te larte te ketij rebelimi antik te cilet ishin kaq keqdashes dhe djallezor sa u mbyllen ne burgjet e erreta nentoke. Sidoqofte Bibla jep disa informacione per engjet e rene dhe demonet te cilet jane teresisht aktive ne siperfaqen e tokes. Pra ne mund te konkludojme se keta ishin rangu i ulet i engjejve, ose thelbesoret te cilet vetem ndiqnin udhezimet meqe jane te lejuar te sillen rrotull lirshem neper siperfaqen e tokes. Nese keta engjej u denuan kur ndodhi lufta e pare ne qiej, atehere pse lejohen keta te sillen lirshem? A po i jem Perendia kohe atyre qe te konsiderojne veprimet e bera? Vargu i mesiper ka kuptimin qe te gjithe engjejt e rene jane te denuar perjetesisht? Apo krijuesi me gjithe meshiren e tij te pafundme ju ka dhene dhe nje mundesi tjeter per tu penduar atyre qe kane ende nje ndjenje faji per pjesmarrjen e tyre ne rebelim, nje rast te fundit duke ju lejuar atyre misherimin fizik tek grite dhe reptilianet? A shpjegon kjo faktin qe Grite jane kaq te deshperuar qe te arrijne individualitetin emocional nen thundren e nje kolektivi kaq vrastar? Eshte fati i tyre i perjetshem kaq ne fije te perit?

  Para disa vjetesh do e kisha refuzuar totalisht nje mundesi te tille qe engjejt e rene mund te jene te perfshire ne nje plan rehabilitimi, ndersa tani pyes veten...

  Perpara se te me etiketoni si nje heretik dua te citoj tre rrjeshta qe i perkasin rraces se gjarperinjve [Grite, Reptiloidet, etj]:

 6. #66
  “Gjarperi ishte shume inteligjent dhe dinak, me shume se cdo shtaze tjeter...Dhe Zoti i Plotefuqishem thote per gjarperin... Do fus urrejtjen midis tij dhe gruas dhe midis fares se tij dhe te saj.” – Gjeneza 6:1. 14-15
  Ne kuptimin e plote te tyre, keto vargje lene te kuptohet se kryengjelli i rene Lucifer ishte qenia qe kishte mishteruar kete repltilian te vecante, mundesisht dicka te ngjashme me nje velociraptor ose stenonychosaurus equallus ose ndonje saurian hominod dy kembesh te ngjashem. Si kembim te gjithe rraces e gjarperinjve ju premtua suhtrimi i fuqise mbi njeriun dhe natyren nese ata do lejonin Luciferianet te misheroheshin nepermjet rraces se tyre. Sido qe ta merrni kuptimin e ketij pasazhi, simbolik apo ne kuptimin e plote te fjales, mesazhi ne esence eshte i njejte. Luciferi perdori rracen e gjarperinjve per te mashtruar njeriun dhe sabotuar lidhjen e tij me Zotin dhe si rezultat sabotoi domonimin e tyre supernatyral mbi forma te tjera me te uleta te jetes dhe nga ky moment keto forma te uleta jetesore u kthyen ne gjendje te eger dhe te pazbutshme sepse rrjedhshmeria e “Jetes” dhe e “Rregullit” ne nivelin njerezor ishte prishur dhe Vdekja dhe Kaosi filloi te mbizoteroje. Njera nga rracat qe u rikthye ne instiktet baze kafsherore dhe ato te predatorit ishte natyrisht ajo e gjarperinjve e cila ne fillimet e saj mbane nje pozicion te ndermjetem midis njeriut dhe bishes. Per shkak te “renies” se rracen njerezore dhe alenaces se reptileve me Luciferianet, rraca e gjarperinjve filloi te merrte pjesen e siperme te rraces njerezore ose me mire te themi engjejt e rene filluan te krijonin superioritet mbi rracen njerezore nepmerjet rraces se gjarperinjve.
  Sot, dikush mund te thote se ne shohim te ndodhi e njejta gje por ne kete rast “Luciferianet” jane te njohur si qenie te subspace dhe “Gjarperintje” nepermjet te cileve ata jane misheruar, njihen si “Alienet Gri” qe po perpiqen te skllaverojne njerezimin duke ofruar veten si nje Kal Troje ose “frut i ndaluar” ne formen e teknologjise okulte ndaj atyre qe duan ta perdorin kete teknologji per te vendosur nje dominim prej perendie mbi njeriun. Mbreti Solomon ka thene dikur “nuk ka gjera te reja nen kete Diell”. Por ajo qe dua te them eshte se sipas ketyre vargjeve te mesiperme, engjejt e rene jane misheruar nepermjet grive dhe reptilianeve per mijera vjet me rradhe.

  Dhe nje tjeter varg:
  “Ne ate dite kur Zoti me pezmatimin dhe me shpaten e madhe dhe te forte, do denoje viganin, Gjarperin Theres, atehere duhet te ndeshkoje dhe dragoin qe eshte ne det.” Isaiah 27:1
  Ky varg, vetem neqofte se gabohem, flet per vete Kolektivin reptilian qe mund te konsiderohej si gjarperi theres. Ndersa vargu tjeter me shtang akoma dhe me shume:
  “Lutjuni atij , per te gjithe Engjejt, lutjuni atij per te gjithe qeniet... Lujtuni Zotit gjithe token, per dragoin dhe gjithe thellesite e tokes.” Psalmi 148: 2, 7

  Tani vetem neqoftese po e keqinterpretoj kete shkrim po duket qarte qe Zoti thote se [engjet e rrezuar qe jane misheruar] rraca e gjarperinjve duhet ti luten te Plotfuqishmit qe ne fund te fundit ka qene krijuesi i tyre perpara se ata te lejonin rracen e tyre ti nenshtrohej korrupsionit. Kjo mund te aplikoje ne te dyja, ne natyren shpirterore-engjellore dhe ate fizike-shtazerore te rraces se gjarperinve. Vargje te tjera qe ne mund te shtojme ne kontekst te asaj qe thashe me siper jane:
  “Le te lejome cdo gje qe merr fryme, ti falet Zotit.” –Psalmi 150:6
  “Dhe Ai ju drejtohet te gjitheve, Shkoni ne gjithe boten dhe predikoni lutjen tek te gjitha KRIJESAT.” Marku 16:15
  Ne menyre qe te jene ne gjendje te kuptojne vepren e Krishtit, Reptilodiet dhe Grite duhe te jene ne gjendje te zhvillojne aftesi emocionale dhe individuale dhe ne nje fare menyre te shkeputen nga kolektivi Luciferian. Ata e kane elementin e pare qe eshte te qenurit nje krijese qe merr fryme. Ne menyre qe, nje qenie e cila ka rreshkitur nga rruga e drejte ne ate te mekatit te falet ato duhet te kene natyre fizike dhe ate shpirterore. Nje pjese e natyres se tyre duhet te “vdesi”ne menyre qe te jetoje pjesa tjeter sic eshte rasti i krimit qe kthehet ne flutur. Ndonese ne kete rast simbolika eshte spirituale, ne esence eshte e njejta gje. Nje qene e tere spirituale sic eshte nje engjell i rene, nuk mund te falet nese nuk posedon nje trup fizik sepse ne nje rast te kundert nuk do posedonin nje trup fizik homolog te vetvehtes qe duhet te vdesi ne menyre qe homologu spiritual te jetoje. Kjo jo domosdoshmerisht duhet te jte nje vdekje fizik e trupit por nje vdekje e natyres se korruptuar ose e asaj te engjellit te rene qe jeton brenda ne te.
  Kjo natyre e korruptuar duhet te pranohet dhe identifikohet ashtu si cdo lloj semundje ngjitese ne menyre qe te kurohet.

  Nese e gjithe jeta FIZIKE ne galaksine tone apo ne te gjithe universin, e ka origjinen ne planetin Toke, atehere Toka duhet te jete vendi i duhur per te Plotfuqishmin qe te manifestohet ne forme fizike, te shpendaje gjakun e tij jetesor ne menyre qe krijimi te shpagohet nga vete kjo HYJNI dhe esenca e paster dhe e kulluar e jetes te cilen Krijuesi e ka humbur gjate krijimit te ketij “transfuzioni gjaku” hyjnor, nese mund ta quajme keshtu. Kjo rrjedhje hyjnore u humb ne universin fizik nepermjet esences se gjakut qe u desh per te krijuar jeten e mrekullueshme ne planetin tone.
  Shume e shume kultura neper yje te ndryshme po fillojne te kuptojne nepermjet teksteve te vjetra qe po zbulohen se planeti Toke eshte ne fakt djepi ku paraardhesit e tyre te lashte u linden, burimi origjinal i morise se geneve dhe se ne nje fare menyre ata jane te lidhur nga nje fije e padukshme ose nje lidhje me “kerthizen” e tokes Meme. Ata po fillojne te vijne ketu here pas here dhe me masivisht per te vizituar “boten e zanafilles” dhe se ne Tokesoret duhet te kuptojme qe ne nje fare menyre ata jane pjese e kesaj bote. Sfida per ne do jete te mesojme si te respektojme INDIVIDUALITETIN e te tjereve dhe sesi te shpallim LIRI qe eshte e drejta me e madhe e cdo qenieje njerezore per aq kohe sa ai ekziston dhe qe duhet praktikuar pa dhunuar hapesiren dhe pavaresine personale te fqinjeve tane, pavaresisht nga vijne, nga realiteti i poshtem, i siperm mbi apo edhe paralel me kete bote te mrekullueshme qe quhet planeti Toke.

  Per aq kohe sa nje force “aliene” me lidhje te vjetra te dokumentuara me planetin toke nuk deklaron prejardhje nga nje planet tjeter per te cilin ende nuk ka ndonje deklarate si psh zona e pazhvilluara nentoke, nuk duhet te kete asnje problem per ata qe jetojne ne siperfaqe. Por ne te njejten menyre, kulturat e mbitokes duhet te respektojne ato te nentokes. Duke qene se jam nje individualist, jam ne te njejten kohe dhe besimtar i faktit se cdo komb ne toke dhe nentoke meriton te ruaje individualizmin e tij dhe ndryshimet kulturale per aq kohe sa ato nuk dhunojne pavaresine e fqinjeve te tyre. Seicili vend ka te drejte te determinoje fatet e tija ekonomike dhe shpirterore nese ato nuk dhunojne apo cenojne fatet e kombeve te tjera.
  Pra sja vlen te permend ketu qe jam totalisht kunder cdo lloj qeverie kolektiviste boterore e cila nuk mund te toleroje individualitetin dhe pavaresine e cfaredo lloji. Sidoqofte humbja e pavaresise eshte shpesh si rezulat i lakmise njerezore. Psh bankieret nderkombetare japin huara me miliarda dollare vendeve te vogla duhe ditur mire faktin qe lideret makutqare te ketyre vendeve do shperdorojne parate dhe sdo jene ne gjendje te paguajne borxhet duke hapur ne kete menyre portat dhe duke nxjerre ne treg te gjitha te mirat materiale, natyrore, cdo burim mineral dhe cdo mundesi tjeter perfitimi ekonomik qe cojne gradualisht dhe ne humbjen e pavaresise se nje vendi te tille. Do te doja te shpresoja se respekti per pavaresine ne rang kombetar do zbresi dhe ne nivel individual.

  Duke patur kete gje parasysh atehere do ishte normale te pretendohej qe vetem nese ekzistenca e saj do kercenohej nga ndonje ndotje radioaktive ose rrezik tjeter, nje kulture e nentokes nuk duhet te perzihet me ate te mbitokes. Ata nuk duhet te grabisin burimet, te leshojne helme radioaktive ne ambjentin e siperfaqes, ose semundje biologjike, apo te gjymtojne kafshet, apo te rrembejne njerezit kunder deshires se tyre, ose te perdorin rreze elektronike te fokusuara per te dhunuar jeten private te atyre qe jetojne ne siperfaqe, ose te nderhyjne ne mendjen e banueseve te siperfaqes, ose te perfshihen ne NDONJE FORME PUSHTIMI NDAJ PAVARESISE SONE APO PAVARESISE TE NDONJE KOMUNITETI TJETER TE SIPERFAQES.

  Shume forca aliene, sidomos kolektivistet nderhyres drakoniane te cilet NUK RESPEKTOJNE pavaresine individuale, kane DHUNUAR kete ligj universal dhe si rezultat territoret e tyre duhet te PUSHTOHEN ne menyre te paevitueshme nga ato kultura te cilat jane bere pre e dhunimit, ne menyre qe keto te fundit te mund te ruajne integritetin e tyre dhe sigurine kombetare. Dhe ska nevoje te shtohet me shume qe baza e DULCES ka “fituar” cmimin e pare ne kete gje ne syte e publikut amerikane me mizorite e pashprehura qe kryhen aty ndaj rraces njerezore. Ne menyre absolute rekomandoj nje pushtim te plote me mbeshtjeten e Kongresit dhe marrje dhe bazes se Dulces dhe ambjentet qe e rrethojne, gje qe do jete teresisht e justifikuar. Kjo gje duhet bere sa me pare! Ne fund te fundit, a nuk kemi paguar ne QYTETARET AMERIKANE NDERTIMIN E PERANDORISE SE NENDHESHME ME DOLLARET E TAKSAVE TONA?

  Ne momentin qe rezistenca ne bazen e Dulces eshte derrmuar dhe ata qe mbahen aty jane liruar si dhe mbasui te gjitha aktivitetet e saj jane ekspozuar perpara Kongresit, ata agjente qe jane te perfshire ne aktivitetin e kesaj baze duhen gjykuar sipas ligjeve, qofshin ata humane apo aliene dhe nese nuk ekzekutohen ose burgosen, atyre duhet tu ndalohet hyrja ne planetin tone deri sa te provojne se do jene ne gjendje te respektojne invidiualitetin njerezor dhe lirine e tij. Ne vete duhet te nxjerrin mesim nga kjo sepse ne shume raste kane qene humanet ata qe kane dhunuar besimin dhe pavaresine Kushtetuese te shtetasve amerikane si dhe te qytetareve te botes dhe qe na kane tradhetuar apo shitur tek keta aliene parazitare duke ju hapur atyre dyert qe te hyjne ne mesin tone. Dhe kjo per te vetmin qellim qe te sigurojne dominimin e tyre ndaj pjeses tjeter te njerezimit.

  Kur baza e Dulces te jete pushtuar dhe ekspozuar, ne duhet te perpiqemi te lirojme zonat e tjera ne brendesi te rrjetit te nendheshem. Le te mos harrojme se perkrah faktit qe duhet te asistojme ne lirimin e tyre, ne si amerikane ose qytetare te botes nuk duhet te nderrmarim asnje veprim ndaj qendrave te tjera nentokesore, te dhunojme territoret apo pavaresine e banoreve te tjere te nentokes te cilet nuk kane marre pjese ne rrembimet e bera nga drakonianet apo sulmet ndaj qytetareve amerikane dhe te te gjithe botes.

 7. #67
  KAPITULLI I NJEZETENJE
  FORCAT SPECIALE: MBROJTES TE PLANETIT TOKE?

  Misteriozi i ‘brendeshem’ Commander X ne njerin nga raportet e tij te shumte ka relatuar materialin e meposhtem:

  “...Ne numrin e ripunuar te Shtatorit, 1959 me titull EFEKTET E ARMEVE ATOMIKE, e pergatitur per dhe me bashkepunim te Departamentit te Mbrojtjes te SHBA-se dhe Komisionin e Energjise Atomike te US nen drejtimin e Laboratorit Shkencor te Los Alamos, lexojme sesa e desherueshme eshte kompletimi i bazave te nendheshme. Ne faqen 382: ‘Ne dukje nuk ka asnje veshtiresi themelore per te ndertuar dhe operuar tipa te ndryshem instalimesh Nentokesore. Stacione te tille mund te vendosen ne miniera ekzistuese ose mund te germohet nje sistem i ri per kete qellim.’
  Ne referim te ‘Delta Force” e cila besohet se perdoret per sigurine e projekteve te klasifikuara mbi ato top sekret ne lidhje me alienet [grite, etj] ky i brendeshem i qeverise deklaron:

  “Grupi DELTA eshte pare [ne brendesi te aktiviteteve te suportuara nga inteligjenca] me distinktiv qe ka nje trekendesh te zi ne nje fushe te kuqe.
  Delta eshte germa e kater e alfabetit grek. Ka formen e nje trekendeshi dhe shfaqet dukshem ne disa sibole Masonike.
  CDO BAZE KA SIMBOLET E SAJ. Simboli kryesor i Dulces eshte trekendeshi me germen greke ‘Tau’ (T) brenda tij dhe vete simboli eshte i permbysur ne menyre qe maja e trekendeshit te shikoje poshte.
  Simboli i tekendeshit dhe tre linjat anesore jane pare ne disqet fluturuese [te transportit], Simboli Tri-Lateral/ Simbole te tjera percaktojne vendet e zbritjes se anijeve dhe disqeve ‘Aliene’...”

  Ne 10 Janar, 1989, ish oficeri i Marines William Cooper postoi deklaraten e meposhtme ne nje network kompjuterash dedikuar hetimit te fenomeneve paranormale qe jep detaje te metejshme per forcen Delta. Vini re se Delta sipas William Cooper, John Lear dhe Thomas E. Castello ka lujtur nje rrol te madh ne te ashtuquajturen Luften e Dulces qe filloi ne vitin 1979.
  Informacioni i meposhtem eshte shkeputur nga nje trankript i gjate midis nje individi dhe nje tjetri i cili ishte caktuar ne Delta Security:

  “01: Delta security eshte shume e lidhur me projektet e sherbim-groposjes.

  “02: Simboli Trilateral [alien] eshte i vlefshem dhe eshte perdorur per te etiketuar pajisjet.

  “03: E gjithe gjeja eshte e zymte dhe sduket te permiresohet.

  “04: Simboli Trilateral eshte pare neper disqe ne Edwards AFB, California dhe ne Area 51 ne Nevada.

  “05: Ka nje hangar ne Edwards qe i referoheni si hangari Delta.

  “06: Hangari Delta eshte ne Bazen Veriore te Edwards.

  “07: Ju duhet nje distinktiv special per tu afruar aty. Eshte nje distinktiv i kuq me nje trekendesh te zi ne pjesen ballore dhe nga mbrapa eshte informacioni personal.

  “08: Disk ne nje hangar ne Edward eshte pershkruar te kete simbolin ne pjesen e poshtme anash dhe ne maje. Ishte rreth 50 kembe ne diameter, dukej ne nje ngjyre te argjende pa shkelqim dhe rreth 15 -18 kembe i trashe. Kishte nga ato qe dukeshin si dritare perreth pjeses se ngritur nga toka dhe qe jane pershkruar ne forme drejtkendore. Disku perreth kishte nje vije qe dukej si brazde rreth 4 kembe nga skajet. Ne pjesen e poshtme kishte nje hapesire qe dukej si ventilator ose si dritare ajrimi.

  “09: Kur njerezit e caktuar per te qene pjese e Deltas, kalojne ne gjendje depresive, krejt papritur fillojne te qajne dhe kalojne gjendje nervore te rende pa arsye te dukshme, ata largohen asnjeri nuk i shikon me.

  “10: Mesa duket NRO [National Recon Organization] rekruton per Deltan jashte Fort Carson, Colorado.

  “11: Pothuajse te gjithe ata qe caktohen tek Delta jane jetim dhe skane asnje te aferm.

  “12: Gjurmues private te cmimeve te vena nga qeveria per kriminelet jane te lidhur me Dreamland.

  “13: Nese ju punoni ne Dreamland dhe shkoni me pushime ose nuk ktheheni ne pune ne kohen e duhur, atehere ata nisin keta gjurmues per tju gjetur. Ky eshte vendi ku jetojne ‘visitoret’... aty ka nje stacion te nendheshem...

  “14: Area 51 eshte ne Groom Lake, Nevada. Aty testohen disqet testohen per fluturim.

  “15: Njeri nga disqet dukej si nje diamant i kthyer me koke poshte.

  “16: Ka nje rrezik te dukshem radioaktiviteti kur disa nga disqet fluturojne.

  “17: Askush nuk rri ne Dreamland me shume se disa muaj.

  “18: Cdo gje eshte tej mase jashte kontrollit...”

  Nga pozicioni i tij ne brendesi te Komunitetit te Inteligjences, “Commander-X” deklaron se eshte ne dijeni te informacioneve te niveleve shume te larta dhe te fshehta. Njeri prej raporteve te shumta qe ka kaluar ne tavolinen e zyres se tij eshte ai qe flet per eksperiencen e nje gruaje e cila ishte rrembyer dhe cuar ne nje distance prej 1 mije miljesh ne nje stacion te nendheshem poshte Dulces, New Mexico:

  “...Kam folur njehere me nje grua e cila ishte rrembyer nga catia e nje pallati ne New York City dhe mesa duket u mbajt nentoke ne stacionin e Dulces. Fillimisht ajo u cua ne nje kabine ne shkretetire qe perdorej si hyrje e kamufluar per ne bazen ‘aliene’. Me pas ajo u shoqerua per tek laboratoret per tu perdorur si subjekt testimi, por ne castin e fundit arriti te largohej fale nderhyrjes dhe ndihmes se njerit prej alieneve te tipit Nordik i cili i ofroi ndihmen e tij dhe i tregoi nje dalje sekrete te paruajtur nga rojet.

  Kur u ndodh perseri ne shkreteri aty ajo u shpetua nga pjestaret e Forcave Ajrore, Berretat Blu dhe me pas u soll ne Manhattan. Gjate sesionit te pyetjeve me ushtaraket ajo u urdherua qe te mbante gojen mbyllur per eksperincen qe sapo kishte kaluar. Cdokush qe do degjonte nje histori te tille do mendonte qe kjo grua ishte e cmendur. Ju be e qarte se nese guxonte te hapte gojen, do mbyllej ne nje spital psiqiatrik me justifikimin e ruajtjes se sekretit dhe per te miren e sigurise kombetare dhe ate te te gjithe botes.”

 8. #68
  KAPITULLI I NJEZETEDYTE

  DUKE GERMUAR ME THELLE ‘ENIGMEN’ E DULCES
  Informacioni i meposhtem mbi anomalite e siperfaqes dhe ate te bazes se Dulces eshte hartuar nga studiuesi dhe eksploratori John Rhodes:

  Legjenda nga te gjitha anet e globit flasin per nje bote te nendheshme te banuar nga qenie mistike te formave te ndryshme. Besoj se reptilianet [rraca] vazhdon te jetoje ne ditet e sotme nentoke. E fshehur ne thellesite e erreta te tokes dhe ne thellesite e oqeaneve. Evidencat qe mbeshtesin kete deklarate jane po ashtu te disponueshme nepermjet raporteve te fundit si dhe dokumentave historke...

  Ne fillim te viteve 60-te, nje shperthim atomik i nendheshem ndodhi rreth 30 milje ne jugperendim te Dulces, New Mexico, sapo del nga rruga kombetare U.S. 64. Ky shperthim atomik u krye nen ombrellen e projektit Plowshare dhe u quajt Gassbuggy. Kohet e fundit eshte pretenduar se ky shperthim i vecante nen siperfaqen e token u krye per te hapur nje tunel per zhvillimin e nje nenstacioni per nje sistem tunelesh super sekrete te lidha me nje projekt per nje baze te nendheshme.
  Duke ju referuar te pafatit Thomas Castello, nje ish teknik sigurie i bazes se Dulces—ky qytet i nendheshem eshte nje baze e nje sekreti te larte e operuara nga humanet si dhe nga alienet reptiliane dhe klases se llojit te tyre, ata qe jane takuar me shpesh, Grite. Mesa duket, ketu kryhen nje mori eksperimentesh dhe projekte eksperimentale. Kryesisht eksperimente gjenetike qe behen me burra, gra dhe femije te rrembyer.
  Ka nje mori projektesh te tjera shkencore dhe speciale qe kryhen ne bazen e Dulces qe perfshije por qe nuk kufizohen vetem ne: manipulimi atomik, klonimi, studimi i aureoles njerezore, aplikime te avancuara te kontrollit te mendjes, hibridizimi midis kafsheve dhe njeriut, rregjistrimin vokal dhe visual, lista vazhdon e gjate...

  Dulce, New Mexico eshte nje vend me te vertete i cuditshem. Eshte nje qytet i fjetur ne rreze te Rrafshnaltes se Archuleta Mesas ne jug te kufirit me Coloradon ne veri te New Mexico.
  Turistet qe pershkojne ndonjehere qytetin shohin pak me shume jete se ajo e levizjes se bishtit te nje qeni. Disa thone se sapo hyjne ne qytet, automjete me ngjyre te zeze dhe me xhama te erret i ndjekin nga pas deri sa ata dalin nga qyteti!...

  Per me teper. Shume burime te tjera te cilat deshirojne te mbeten anonime kane raportuar gjera jo normale gjate punes se tyre ne projektin ‘Plowshare’ ne vitin 1960. Projekti u krijua nen ombrellen e perdorimit te bombave atomike ne kohe paqeje dhe u vazhdua me tej nen emrin e “Eksplorimit te Gazit Natyror”. Ne fakt, disa prej ketyre shperthimeve prej disa kilotonesh u perdoren si nje menyre e shpejte per te hapur dhoma gjigante te nendheshme per stacionet qe po ndertoheshin. Eshte raportuar se teknologjia per te pastruar radiacionin tashme ekziston dhe perdoret ne projekte te tilla.
  Gjate lektures qe mbajta ne Las Vegas te premten me 13 Gusht 1993, bera publik per here te pare planimetrine e nivelit te pare dhe atij te gjashte te bazes se Dulces. Kjo planimetri ishte nje riprodhim i asaj te hartuar nga Thomas Castello dhe qe ja kishte dhene njerit prej miqve te tij. Ky mik nuk i kishte publikuar keto harta me pare sepse po i perdorte ato per te verifikuar deklaratat e te rrembyereve per ato qe kishin pare aty. Sot hartat origjinale jane bere publike dhe kane mohuar shume nga historite qe qarkullojne ne fushen e ufologjise. Miku i Thomas Castellos beson se tashme ka ardhur koha qe te filloje te nxjerri pjeset qe mungojne...
  Planimetria ishte ilustruar nga Thomas Castello dhe i publikova ato gjate lektures sime ne Las Vegas, Nevada. Menyra e ndertimin nese e studion me kujdes duket qe eshte bere me nje strategji te kujdeshme.
  Nga nje pike shikimi vertikale duket si nje rrote me nje bosht qendror dhe korridoret qe e pershkojne si spica. Ky ‘bosht’ eshte pjesa kryesore e te gjithe bazes. Eshte i rrethuar nga nje siguri qendrore dhe qe perhapet ne te gjithe bazen.
  Besoj se kjo berthame eshte thembra e Akilit per te gjithe kompleksin. Eshte e mundur qe te permbaje komunikime me fibra optike dhe linjat elektrike. Kjo shpjegon faktin qe ruhet aq mire si dhe vazhdimesine e saj ne menyre vertikale ne te gjitha nivelet. Me te gjitha linjat e komunikimit dhe te energjise te perqendruara ne kete bosht, ka mundesi qe seicili nivel te “mbyllet” nga vete personeli i sigurimit ose boshtet e sigurise si nga siper ashtu dhe nga poshte. Kjo do siguronte nje kontroll maksimal te te gjithe kompleksit.
  Spicat ose korridoret e shumte qe burojne nga boshti qendror te shpien ne nje numer te madh laboratoresh ne pese drejtime te ndryshme. Nga siper kjo baze duket si simotra e Pentagonit ne Washington D.C. e kompletuar me holle, mure dhe simbole ushtarake! Meqenese nuk kemi ende te qarte kreun e korridoreve, mendoj se mund te thuhet se ka nje linje magnetike.
  Kur shikohet nga anet baza duket si nje peme ku trungu eshte ne qender ndersa dyshemete zgjatohen ne te kunderten si te ishin dege. Nese ky do ishte njej stacion i shkences atehere mund ta quaje me lehtesi si nje pamje e kopjuar nga ajo e Pemes se Diturise (Shenim: Fjala origjinale ne gjuhen cifute per pemen e diturise eshte Dah’ath ose Finok. Sipas besimit judeo-kristian ishte kjo peme ku gjarperi i mbushi mendjen Eves qe te merrte pjese ne rrebelimin kunder te Plotfuqishmit duke i premtuar asaj dhe Adamit qenien perendi. Duke pranuar pranuar lutjen fallso te vet-hyjnizimit, sic thuhet ne Librin e Gjenezes, Eva dhe burri i saj qe ishte me te ne ate kohe, ju bashkuan rrebelimit. Duke qene se e ata e konsideruan veten si zota te plotfuqishem, ata skishin me nevoje te vareshin nga i Plotfuqishmi si burim i tyre dhe kur ky referim u prish, perfeksioni qe njihte bota njehere e nje kohe u shkaterrua dhe njerezimi dhe gjithe jeta e gjalle filloi te kthehej ne gjendje te “eger”. Ne referim te kesaj paranteze, ka mundesi qe baza e Dulces te jete Pema e Diturise e diteve tona ku fara e Gjarperit dhe ajo e Eves jane bashkuar perseri ne nje aleance te pashenjte dhe ne nje forme shume me te sofistikuar? Nese ky eshte rasti, atehere ‘gjarperi’ duhet te jene Grite ndersa “fruti i ndaluar” duhet te jete Teknologjia Okulte qe eshte ofruar nga keto qenie te poseduara nga demonet per eliten humane te cilet kane vendosur te luajne rrolin e zotave ne kurriz te njerezimit! Ka mundesi qe skenari Edenik te mos kete pushuar kurre se ekzistuari por vazhdon te perseritet deri sa “fara e Eves” te thote njehere e mire “MJAFT” dhe te perbuzi gjarperin njehere e mire?! –Branton)

  Pra a ishte ndertuar baza ne kete menyre thjesht rastesisht apo eshte dicka e qellimshme?

  Disajni i plote i bazes te kujton nje nga vendbanimet shume degeshe te nendheshme te indianeve Hopi kiva. Ndonese mendoj se eshte fyerje e drejtperdrejte te krahasosh nje baze te tille me gjithe llahtaret qe kryhen aty me nje vendbanim paqesor Hopish, ngjashmeria nuk duhet lene mbas dore...

  Duke qene se kultura te ndryshme perreth globit kane tendencen te sjellin stilin e arkitektures se tyre gjate periudhave te emigrimit, mbase te njejten gje ka bere dhe nje civilizim i avancuar i cili ka ndertuar fillimisht bazen e Dulces. Nese influenca e reptilianeve eshte aq e madhe dhe arkaike sa del ne dokumentat e vjeter dhe mitet, atehere duhet te kete koloni te tjera te ngjashme ne vende te ndryshme te botes...

  Materiali i meposhtem permban disa fakte dhe komente te tjera qe lidhen me Thomas Edvin Castello dhe qe nuk jane permendur me pare ne kete liber. Keto te dhene jane perifrazuar nga studiuesi John Rhodes:

  Ne vitin 1961, castello ishte nje rreshter i ri i vendosur ne Bazen Ajrore te Nellis afer Las Vegas, Nevada. Puna e tij ishte ajo e nje fotografi ushtarak me nje akses sigurie te larte. Me pas ai u transferua ne West Virginia ku u trajnua ne inteligjencen fotografike te avancuar. Ai punoi per nje fare kohe ne nje instalim te nendheshem sekret dhe per shkak te natyres se punes se tij te re, aksesi i sigurise ju rrit ne TS-IV. Thomas qendroi me Forcat Ajrore si fotograf deri ne vitin 1971, moment kur ju ofrua nje pune ne Korporaten Rand si Teknin Sigurie dhe keshtu ai u transferua ne California ku Rand kishte nje qender te madhe dhe aksesi i tij i sigurise u rrit akoma dhe me shume duke kaluar ne ULTRA-3. Nje vit me pas ai u njoh me nje grua te quajtur Cathy, u martuan dhe linden nje djale, Eric.
  Ne vitin 1977 Thomas u transferua ne Santa Fe, New Mexico ku paga e tij u rrit ndjeshem dhe aksesi i sigurise ju ndryshua perseri... kete here ne ULTRA-7. Puna e tij e re ishte ajo e specialistit te fototve te sigurise ne instalimin e Dulces ku ne menyre specifike ai duhet te mirembante, kalobronte dhe kontrollonte te gjitha videokamerat neper te gjithe kompleksin e nendheshem dhe te shoqeronte vizitoret per ne destinacionet e tyre.
  Sapo arriti ne Dulce, Thomas dhe disa “rekrute” te rinj moren pjese ne nje mbledhje te detyrueshme ku ju paraqit Genjeshtra e Madhe qe:
  “...qeniet subjekte te perdorura per eksperimente gjenetike ishin te cmendur te pashprese dhe se studimet beheshin per arsye mjekesore njerezore.”
  Pertej kesaj, cdo pyetje duhej te behej vetem nese kishte lidhje me punen. Udhezimi perfundoi me disa kercenime per denime te ashpra nese kapeshin duke folur me te “semuret mendore” apo duke folur me te tjeret qe nuk perfshiheshin ne lemin e punes se htyre. Verdallosja neper vende te punes qe skishin lidhje me ate te caktuar per sejcilin ishte e ndaluar dhe sidomos perfolja e ekzistences se bazes se perbashket USA/Aliene jashte ambjenteve te kesaj baze do konsistonte ne masa jashtezakonisht te ashpra, deri ne perndjekje vdekjeprurese.
  Thomas beri punen e tij ashtu sic ja kerkuan superioret. Takimi i tij i pare me grite dhe reptilianet aktuale ishte trondites por shume shpejt ai u be i ndergjegjshem qe gjerat nuk ishin ashtu sic ishin paraqitur nga eproret. Gradualisht ai filloi te ndjente se ekzistonte nje tension i brendshem midis disa punonjeseve te personelit dhe vete atij. Shpesh ai ecte neper korridoret e bazes dhe punonjesit nderprisnin menjehere dialogun sapo e shihnin. Ai ishte oficer i sigurise dhe ata ulnin zerin apo mbyllnin gojen deri sa ai largohej.
  Nje nga detyrat e vecanta te punes se tij ishte shkuarja ne zona te caktuara te bazes dhe rregullimi i linjave te kamerave vezhguese te sigurise, kur kjo gje ishte e nevojshme. Kjo gje i jepte mundesine te shikonte dhe te behej deshmitar i shume ngjarjeve ne baze, gjera qe turbullonin shume imagjinaten e tij. Me pas ai tregoi se kishte pare laboratoret, si vijon: Fusha e Energjise Aureale Njerezore, Analiza dhe Aplikime te Kontrollit te Avancuar te Mendjes, Njohja e Kujtese se Trurit Njerezor, Perftimi dhe Transferimi i saj, Manipulimi i Materies, Replikim i Shpejte i Trupit Njerezor duke perdorur transferimin e energjise materie [kompletuar me memorien individuale marre nga bankat kujteses ne kompjuter] dhe avancime te tjera shkencore.
  Shpesh ai do shikonte dhe disa nga krijesat e frikshme gjenetike qe mbaheshin ne sektore te vecante te bazes. Keta, ai e dinte qe skishin te benin fare me semundjet mendore apo kerkime shendetesore. Ai skishte nevoje te shikonte me shume se aq. Cdo here qe ai zbulonte nje copez me shume ne ate hulli te nendheshme, behej akoma me e veshtire per ta pranuar si realitet. Sidoqofte mendja kurioze e Thomas e shtynte ate te kerkonte te verteten ndonese nje ze i brendeshem i thoshte ta evitonte ate temerr.

 9. #69
  Nje dite, atij ju afrua njeri nga punonjesit dhe e terhoqi ne njerin prej korridoreve. Aty ju afruan dhe dy zoterinj te tjere qe i peshperiten fjalet me te temerrshme... burrat, grate dhe FEMIJET per te cilet thuhej se ishin te semure mendore, ishin ne fakt viktima mjerane te RREMBIMEVE. Ai i paralajmeroi ata se fjalet e thena mund ti krijonin probleme nese vendoste ti raportonte. Ne kete moment, njeri prej tyre i drejtohet Thomas duke i thene se ata kishin kohe qe e vezhgonin dhe kishin vene re qe ai ndihej shum ekeq me gjerat qe behej deshmitar. Ata ishin te bindur se ai kishte nje ndergjegje dhe se do ishte miku i tyre.
  Dhe kishin te drejte. Thomas nuk i raportoi kurre tek eproret e tij. Ne vend te kesaj ai mori vendimin e rrezikishem te fliste me gjysem zeri me njerin nga personat e mbyllur ne kafaz ne zonen e quajtur “Holli i Maktheve”. Ndonese ata ishin ne gjendje te droguar nga sasia e vazhdueshme e ilaceve qe ju injektohej, Thomas e pyeti per emrin dhe adresen se nga vinte. Me pas, kur ndodhej jashte kompleksit ne fundjave ai me kujdes verifikoi theniet e ketij “te cmenduri”. Gjate kerkimeve qe beri Thomas zbuloi se personi ne fjale ishte deklaruar si i humbur mbas zhdukjes se mistereshme dhe te papritur duke shtyre familjen dhe miqte e tij ne kerkime te kota dhe te deshperuara qe nuk sollen asnje rezultat. Shume shpejt ai zbuloi se shume nga njerezit qe mbaheshin ne baze, me mijera, nga te gjitha anet e botes, ishin deklaruar te zhdukur ne menyre te pashpjegueshme neper vendet e tyre. Thomas e dinte se ishte i pafuqishem te bente dicka per ti shpetuar, sic e dinin dhe shoket e tij. E vetmja gje qe mund deri sa situata te ndryshonte te bente ishte qe duhej te kishte kujdes te madh me mendimet dhe ndjenjat e tij. Aftesite telepatike te alieneve Gri i lejonte atyre te “lexonin” mendjen e personave qe kishin perreth dhe nese Thomas tregonte nje zemerim intensiv, ky do ishte nje fund i sigurt per te dhe per miqte e tij.
  Ne vitin 1978 tensioni ne bazen e Dulces u rrit ndjeshem. Disa prej teknikeve te sigurise dhe te laboratoreve filluan te sabotonin eksperimentet gjenetike. Rritja e shqetesimit, tensionit dhe e paranojes coi ne ate qe te gjithe i referohemi i Lufta e Dulces. Ishte nje beteje e vertete midis reptilianeve dhe humanve per KONTROLLIN e bazes se Dulces. Ishin reptilianet ata qe e vazhdonin me shume se humanet Genjeshtren e Madhe dhe insistonin te perdornin humanet ne eksperimentet e tyre. Ata qe nuk i mbijetonin ketyre eksperimenteve perdoreshin si burim per proteinat e lengeshme me te cilat ushqeheshin fetuset embrionike te Grive si dhe vete Grite e rritur. Lufta fillimisht plasi ne Nivelin e Trete.
  Askush se ka te qarte sesi filloi, por ne dime, nepermjet materialet te Thomas se perfshiu FORCAT E SIGURISE se bazes te armatosura me arme me rreze te njohura se Flash Gun, automatike te perdorura nga ushtaraket amerikane dhe speciet e alieneve Gri (qe mesa duket u perpoqen te kthenin forcat e sigurise se bazes dhe ushtaret amerikane kunder njeri tjetrit). Kur u shpernda tymi, 68 humane ishin vrare, 22 ishin avulluar komplet ndersa 19 arriten te ikin neper tunele. Shtate prej tyre u kapen ndersa 12 te tjeret vazhdojne edhe sot e kesaj dite te rrine te fshehur. Thomas u rikthye ne vendin e punes ne pritje per te planifikuar arratisjen e tij.

  (Shenim: Nuk dihet sesa gri jane vrare ne konflikt por eshte e qarte se personeli njeresor i sigurise ishte shume here me i paket ne numer se ai i alieneve sepse sipas Castellos kishte me mijera gri qe punonin ne nivelet e poshteme te bazes se Dulces. Ka te dhena se konflikti ka filluar per shkak se disa prej shkenctareve qe punonin ne nivelet e poshtemeqe kishin mesuar te verteten mbi MASHTRIMIN E MADH te alieneve dhe genjeshtrave te tyre ne lidhje me te rrembyerit u zune rob nga Reptilianet dhe u mbyllen ne nivelet e poshteme te bazes nen Vargmalin UTE ne juglindje te Colorados dhe jugperendim te Utah. Disa te tjere mesa duket arriten te ikin dhe lajmeruan ata te niveleve te siperme per ate qe po ndodhte. Reptiloidet/Grite nuk mund te lejonin te zbulohej fakti qe ata kishin shkelur cdo pike te marrveshjes se bere me MJ-12 dhe qe ne fakt e kishin shkelur prej kohesh, qe ne fillimet e saj pa patur aspak ndermend ta respektonin. Ata kishin shpresuar qe humanet nuk do e kuptonin operacionin e Kalit te Trojes derisa te kishte perfunduar komplet infiltrimi i planetit. Te pakten 100 forca speciale u derguan nga eproret te cilit ishin injorant te faktit se cfare po ndodhte realisht dhe u perpoqen te shpetonin shkenctaret e zene rob si dhe te merrnin kontrollin e bazes, por alienet shume me te shumte ne numer dhe ne pajisje teknologjikevrane 66-68 prej tyre. –Branton)

  Ne vitin 1979, presioni i madh qe ishte shkaktuar ne vendin e punes e detyroi Thomasin qe me ne fund te thyente kodin e heshtjes. Nepermjet nje cope leter qe ja kaloi dorazi ai i tha mikut te tij me te ngushte se punonte ne nje instalim gjigand nentoke jashte Dulces, New Mexico.
  Ai i tha mikut te tij se punonte krah per krah me aliene gri qe e konsiderojne veten e tyre autoktone ne Toke dhe se trekendeshi me kokeposhte dhe me germen T ne gjyre floriri te kthyer poshte ishte simboli i projektit.
  Thomas e kishte te qarte qe duhej te braktiste vendin e punes per hir te qetesise se tij mendore por tani qe dinte te verteten mbi te rrembyerit qe mbaheshin ne baze per te do ishte qe ketej e tutje te bente nje jete normale. Ata do ta mbanin vazhdimisht nen survejim dhe kercenim deri ne diten qe do vdiste. Kjo do te thoshte qe mundesia qe ai te vdiste nuk do ishte ajo vjetersise se moshes por mund te ishte “aksidentale”.
  Ne njeren nga fundjavat e zakonshme jashte bazes, Thomas vendosi te kthehej ne pune. Por kete rradhe nepermjet nje tuneli ajrosjeje qe ruhej pak dhe me pas nepermjet rrugeve sekrete do hynte ne baze. Ne momentin qe arriti te futej ai u shtir sikur cdo gje ishte normale dhe u perpoq te kontrollonte mire mendimet kur kalonte afer Grive. Sapo arriti ne vendin e punes, mori foto te bazes, marrveshje te firmosura me firmat autentike te Guvernatorit te Californias Ronald Reagan, disa individeve te tjere dhe disa Grive. Po ashtu Thomas arriti te merrte nje filmim prej 7 minutash ne bardh e zi nga nje videokamera survejimi qe tregonte ekeprimentet gjenetike, njerezit neper kafaze, Grite si dhe vete skema te aparateve aliene dhe formula komplekse gjenetike. Keto materiale nuk ishin vetem nje siguri per te ne rast se do i kercenohej vdekja por edhe nje arme e fuqishme per te ekspozuar te verteten per publikun amerikan dhe gjithe boten.
  Ai beri kopje te filmit, fotove dhe dokumentave, i paketoi ato dhe ju dha instruksione te caktuara disa njerezve te ndryshem te cilet i besonte qe, ti groposnin dhe fshihnin deri sa te vinte momenti i duhur.
  Me pas Thomasit ju be e ditur nga disa burime se gruaja dhe djali i tij ishin marre peng dhe cuar ne nje baze te nendheshme te panjohur, deri sa ai te rikthente cfare kishte marre nga baza e Dulces. Ne kete pike Castello e dinte mire se edhe nese rikthente gjerat e marra, gruaja dhe djali i tij [nese do ktheheshin] nuk do ishin me kurre njesoj mbasi ti ishin nenshtruar manipulimit agresiv te kontrollit te mendjes. Ai po ashtu e kishte te qarte qe vete Ai dhe familja e tij do perfundonin te zhdukur ne menyre permanente, mbase ne ndonje aksident tragjik ose ndonje gje te ngjashme. Pra skishte asnje rrugedalje. Thomas vendosi qe te fshihej dhe te bente nje jete per ikanaku. Nga shteti ne shtet, nga kufiri ne kufi, neper motele etj. Gjithmone duke pare nga mbrapa kraheve per duke u perpjekur me te gjitha forcat per te pare te ardhmen perpara...”

  Shenime te metejshme te John Rhodes:

  Gjate periudhes fillesater te evazionit, Thomas ishte ne gjende te nxirrte ne shesh informacione te konsiderueshme per ate qe po ndodhte mbrapa skenes dhe se cfare planesh po beheshin nga qeveria (qe eshte elementi fashist-korporate ne mesin e inteligjeces-industriale-ekzekutive te qeverise si agjensite NSA, MAJI & AQUARIUS qe kane ristabilizuar bashkepunimin vetem dy vjet me pas kur ishin nderprete te gjitha marrdheniet humane-aliene.) dhe grite. Disa nga materialet jane mbajtur nga miqte e tij me te afert per te verifikuar deklaratat e te rrembyereve dhe zbulimet e studiuesve. Me besoni, ka disa njerez shume te njohur te cilet po fitojne para me grushte duke shitur informacion te ketij lloji dhe qe kane genjyer vazhdimisht per ‘eksperiencat’ e tyre.

  (Shenim: A ka nga keto deklarata fallco qe jane perfshire ne kete volum? Nuk e di dhe ne momentin qe fillova shkrimin e ketij libri nuk kam perjashtuar asnje informacion te mundshem ndonese kam opinionet e mija personale per informacione te caktuara si psh ato qe jane dhene nga ‘studiuesit’ e Projektit Phoenix. Sidoqofte, vendosa te shpalos cdo gje perpara syve te te gjitheve dhe tja leme te ardhmes te gjykoje per vertetesine e tyre. Edhe sikur njeri ose disa prej dokumenteve te jete disinformues, rastesia qe cdo gje e perfshire ne keto deklarata te jete fallso eshte me probabilitet e pamundur. Mbase menyra me e mire per te qene i sigurt eshte te behet sic ka thene heroi i pashpallur paul bennewitz qe te behet nje sulm i pergjithshem usharak ne baze , te pushtohenn te gjithe alienet, qofshin ata te vertete apo te krijuar gjenetikisht dhe te cohen aktivitetet e tyre perpara Kongresit. Jam i sigurt se sdo mungoje pjesmarrja e rekruteve per nje sulm te tille nese kemi parasysh ata qinidra e mijera te rinj amerikane qe jane cuar ne te kaluaren per te mbrojtur operacionet e droges te zhvilluara nga CIA ne TREKENDESHIN E ARTE apo te japin jeten e tyre per Kombet e Bashkuara “Rendin e Ri Boteror” apo ne luftra te cilat ishin te paracaktuara per t’u humbur. Me duhet te deklaroj per hir te te vertetes se ne Luften e Vietnamit dhe ate te Korese ka patur me te vertete nje rrezik te mundshem nga komunizmi dhe shume te rinjj te guximshem vdiqen per te mbrojtur lirine. Ndonese patriotizmi dhe shpresat per fitore te tyre shpesh u sabotuan nga simpatizantet e Komunizmit brenda per brenda OKB-se, zyrtareve apo atyre qe zhvillonin operacione klandestine te droges dhe agjendave te fshehta. Me fjale te tjera nese ne kemi lufutar ne te kaluaren kunder ‘tentakulave’ te bishes atehere nuk shoh asnje arsye pse rekrute te mundshem te rrijne larg nje beteje qe kete rradhe drejtohet kunder vete ‘kokes’ se Bishes, sidomos kur kete beteje e konsiderojme si clirimtare dhe me impakt galaktik. Njeri nga problemet me Luften e Dulces ka qene fakti se u derguan vetem 100 forca speciale te cilat kishin nje nivel shume te larte aksesi sigurie, kunder 18 mije Grive. 44 nga keta luftetare sic raportohet i mbijetuan betejes dhe duke konsideruar disavantazhin numerik, eshte nje numer i kenaqshem. Sidoqofte me zhvillimet e fundit ne teknologjine ushtarake dhe ne inteligjencen aktuale civile qe ekziston ne baze, fale Paul Bennewitz dhe te tjereve dhe me ata miliona amerikane kristian patriote te cilet padyshim do jene te gatshem te fillojne Luften e Shenjte kunder forcave te erreta kolektiviste Drakoniane ne Toke, sulmi i ardhshem ushtarak mbi Bazen e Dulces nuk do jete me i pabarabarte. – Branton).

  Ai [Thomas Castello] shpreson se ky informacion eshte interesant dhe i vlefshem.
  Ne ndjejme se eshte imperative qe te nxjerrim sa me shume informacion duke pare sesa i rende eshte fakti i rrembimeve. Nese dikush prej jush vendos te nderrmari nje hetim personal mbi bazen e Dulces atehere duhet te mendoheni dhe te pergatiteni mire!... Mos e merrni kete informacion kaq lehte. Thomas Castello, ish oficeri teknik i sigurise ne baze dhe miku personal i dy prej anetareve te skuadres OZ mund te kete dhene jeten e tij per ta bere kete informacion te mundshem per te gjithe. [U be kohe e gjate qe ai nuk eshte ndjere dhe te gjithe kane frike se ka ndodhur ajo qe i trembeshim].

  Ne nje vend tjeter te doreshkrimit te John Rhodes lexojme:

  “Natyrisht nese keta njerez-gjarperinj ose reptiliane kane jetuar njehere e nje kohe midis popullates se Homo Sapiens, ata kane marre masa ekstreme per te mos zbuluar ekzistencen e tyre meqe u fshehen kaq mire nentoke... dhe progresi YNE eshte monitoruar me kujdes prej tyre qe kane jetuar ne brendesi te shpellave ne thellesi te Tokes...
  Legjenda nga pjese te ndryshme te globit flasin per nje bote te nendheshme te banuar prej qeniesh mistike te formave te ndryshme. Besoj se rraca reptiliane vazhdon te jetoje ne ditet tona nendhe, e fshehur ne thellesite e Tokes dhe atyre te oqeaneve. Evidencat qe suportojne deklarata te tilla jane te disponueshme nepermjet raporteve te fundit dhe dokumentave historike... Nese ju me te vertete doni te shikoni Shown e madh, atehere mos shikoni siper kokave tuaja, por poshte kembeve tuaja!”

 10. #70
  KAPITULLI I NJEZETETRETE
  MISTERI-MAVERICK JIM CAMBELL SFIDON ENIGMEN DULCE-BENNEWITZ

  Dokumenti i meposhtem [nder te tjeret] e ka origjinen si burim nga nje punonjes i inteligjences i cili eshte zhdukur prej disa kohesh. Pjestare te familjes qe jane shqetesuar shume per mungesen e tij zbuluan kete dokument ne nje sirtar personal te tij ku mesa duket punonjesi mbante disa prej letrave. Ky dokument si dhe te tjera qe ai i mbante mund te kene lidhje me shkdukjen e tij por se cfare eshte kjo lidhje, kjo mbetet e paqarte.
  Kopje te ketij dokumenti dhe te tjerave mesa duket kane rene ne dore te disa studiuesve si rezultat i nje hetuesi i cili ka kontaktuar familjen e agjentit te humbur dhe ju dhane dokumentat prej tyre. Ky burim shprehet se familja e agjentit ishte shume e shqetesuar jo vetem per zhdukjen e djalit te tyre por edhe nga vete natyra e dokumentave dhe rroli qe mund te kene luajtur ne zhdukje.
  Ne kopjen e dokumentit qe citohet ketu, jane bere disa shenime. Ato duket se jane “korrigjime” ne pika te ndryshme dhe qe mesa duket jane bere nga vete Paul Bennewitz. Korrektimet do indikohen me simbolin[*]:

  PERMBLEDHJE E SHENIMEVE TE MBAJTURA NGA JIM MCCAMBELL QE LIDHEN ME... INTERVISTEN TELEFONIKE ME DR. PAUL F.BENNEWITZ:

  “Une jam Jim McCambell qe po rregjistroj nje episod te spikatur ne 13 Korrik 1984. Ka te beje me Baza UFO-sh, gjymtim bagetish, arme te avancuara, kontakte me aliene, etj.

  Episodi filloi rreth nje jave me pare kur mora nje reviste gjashtemujore te vogel te quajtur STIGMATA. Numri i saj i 21, Gjysma e Pare e 1984. Ky buletin i vogelishte pergatitur nga Thomas Adams me adrese P.O. Box 1994, Paris, TX 75460... (Meqe ra fjala, Tom Adams eshte ish burri i Christa Tilton).
  Ai ka shkruar nje artikull te gjate. Dikush mund te gjeje me interes faqen 9 dhe besoj se menyra e vetme per te dale ne kete konkluzion eshte ta lexojme te gjithe pasi eshte dicka thelbesore per te gjithe historine.

  “Citim: ‘Ne maj te vitit 1980 ndodhi nje ngjarje shume interesante ne veriun e New Mexico. Nje ndodhi shume e ngjashme ne shume aspekte me ate te rastit Doraty . Nje nene dhe djali i saj i vogel ishin duke ngare me makine ne nje autostrade rurale afer Cimarron, New Mexico. Ata pane dy ose me shume mjete fluturuese, njesoj si Judy Doraty, qe po rrembenin nje vic. Vete observuesit u rrembyen dhe i hipen ne dy mjete fluturuese te ndryshem dhe u cuan mesa duket ne nje instalim te nendheshem, ku gruaja u be deshmitare e gjymtimit te vicit. [*Gruaja u be deshmitare e gjymtimit perpara se te rrembehej ne disk dhe kafsha e vdekur u cua ne disk bashke me ta.]
  Pretendohet se ajo pa po ashtu nje vaske ku notonin pjese trupi te paidentifikuara [*bagetie] dhe NJE TJETER VASKE KU DUKESHIN QARTE PJESE TRUPI TE NJE NJERIU MASHKULL. Gruaja u be subjekt ekzaminimi dhe me pas sic thuhet ju injektua ne trup nje implant i vogel. E njejta gje u be dhe me te birin. Me shume se nje burim ka konfirmuar kete fakt qe kur asaj ju krye nje analize e quajtur CAT-scan u pa qarte implanti i futur ne trupin e saj.

  “Paul Bennewitz, presidenti i kompanise se tij shkencore ne Albuquerque dhe hetues i Organizates se Kerkimeve te Fenomeneve Ajrore, ka qene hetuesi kryesor i kesaj ngjarje. I intervistuar ne Prill te vitit 1983 ne studion e tij, Bennewitz raporton se nepermjet hinpozes regresive qe u aplikua mbi nenen e re dhe djalin e saj si dhe vete hetimeve te tija [perfshire komunikimin e arritur nepermjet terminalit te kompjuterit] ai ishte ne gjendje te percaktonte saktesisht vendndodhjen e stacionit te nendheshem , nje kilometer nentoke ne Rezervatin Indian Jicarilla Apache afer Dulce, New Mexico. [Qe nga viti 1976, nje nga zonat me te goditura me gjymtimin e bagetive].

  “...Nena dhe i biri u kthyen mbrapsht tek makina e tyre te njejten nate. Qe nga ai moment ata filluan te vuanin nga trauma te shpeshta dhe probleme serioze gjate perpjekjes per te kaluar ate qe ndodhi. Po e permendim kete fakt sepse eshte shume i rendesishem ne teresine e historise qe po tregoj por qe sjemi ne gjendje ta konfirmojme vertetesine e tij. Shpresojme qe ne te ardhem do arrijme te sigurojme me shume informacion per kete ngjarje dhe do jemi ne gjendje ta verifikojme. Pra mund ta marrim ne konsiderate kete raport dhe ne te njejten kohe te vazhdojme te kerkojme evidenca per te provuar vertetesine e tij.
  Ky eshte fundi i citimit te shkeputur nga STIGMATA.

  “...Arrita te komunikoj nepermjet telefonit me Dr. Bennewitz dhe i thashe se kisha lexuar materialin e mesiperm qe i referohet punes se tij dhe doja te kuptoja nese ai po keqinterpretohej apo ndonje arsye tjeter... Eshte me te vertete tronditese. Ja nje permbledhje e bisedes telefonike me te.

  “Ai eshte nje fizikant dhe vite te shkuara filloi te determinonte ne mendjen e tij nese UFO-t ekzistojne apo jo dhe pa e kuptuar as vete u perfshi ne mister me shume se cdo te donte apo do kishte enderruar. I KA SHKAKTUAR NJE PROBLEM SHUME SERIOZ ME GRUPET QEVERITARE TE INTELIGJENCES. Ai ka piktura te zones. Ai shkoi me nje oficer te patrulles se autostrades dhe te dy pane nje UFO ndersa ngrihej ne fluturim nga Rrafshnalta dhe po ahtu ka marre fotografi te atyre qe i quan anijet e leshimit te cilat 330 kembe te gjata dhe 130 kembe ne diameter. Fermeri qe ishte demtuar nga gjymtimet quhej Gomez dhe te dy shkuan perseri ne te njejten zone ku dalluan nje automjet survejimi, i gjate 5 kembe me 10 kembe, si nje satelit, sic u shpreh vete Bennewitz. Per fotot ai perdorte nje aparat Polaroid dhe me pas mori nje Hausel-Bladd qe realizonte foto shume me te mira. Paul instaloi nje stacion monitorimi dhe prej aty veshtronte UFO-t ne te gjithe zonen. Kishte marrdhenie me nje Major Edwards... [*komandat sigurie] i cili punonte per Manzano Security dhe po ashtu, une dhe gruaja ime pame kater objekte jashte nje depoje kokash nukleare ne nje largesi prej 2500 kembesh dhe realizuam nje filmim te tyre. Vet Paul ka rreth 6000 kembe shirit filmi nga i cili 5000 kembe eshte ne Super Tete. OBJEKTET KANE AFTESINE TE BEHEN TE PADUKSHEM, pra ti fshihen shikimit dhe kete e realizojne duke perkulur spektrin e drites qe i pershkon dhe kushdo qe shikon ne ate drejtim nuk dallon asgje. Pra shikimi thjesht pershkon tej e pertej objektin dhe nuk dallon gje tjeter vecse qiellin.

  “Ai konfirmoi faktin qe gruaja u rrembye kur aksidentalisht u be deshmitare e rrembimit te bagetise. Paul pagoi sherbimin patologjik dhe ate mjeksor. Patologjisti ishte ish kreu i departamentit te mikrobiologjise ne Universitetin e New Mexico. Ata bene nje Cat skan per te vertetuar qe gruaja dhe djali i saj kishin implente ne trup. [*ne konfirmuam qe vetem gruaja dhe jo i biri]. Ajo tani ka nje semundje vaginale si puna e streptokokut dhe ka provuar shume antibiotike qe te shkaterroje bakterian por pa sukses. ALIENET VAZHDOJNE TA BEZDISIN. [*E vertete edhe sot e kesaj dite].
  Paul e mbajti gruan dhe femijen ne shtepine e tij ndersa UFO-t vazhdonin te fluturonini siper tyre ne menyre konstante. . NUK KISHTE TE PERFSHIRE ESP POR VETEM FIZIKE TE THJESHTE.

  Ata leshojne nje rreze poshte nga disku i tyre dhe mund te komunikojne NEPERMJET KESAJ RREZE ndersa ajo ishte ne gjendje te kapte transmetimet e tyre. Paul disenjoi nje menyre komunikimi te bazuar ne kodin e saj alfbik ku nje eshte e barabarte me ‘jo’ ndersa dy jane te barabarta me ‘po’. Nepermjet ketij kodi ai arriti te komunikonte me alienet. Me pas ai kompjuterizoi nje sistem i cili do refuzonte informacione te huaja. PAUL THA SE ATA MUND TE JENE SHUME KERCENUES DHE KEQDASHES...

  Me pas Paul foli me njerin nga zyrtaret e Forcave Ajrore dhe ky i fundit i kerkoi qe te paraqiste faktet qe kishte perpara nje grupi te zgjedhur ushtarakesh te larte te Forcave Ajrore. Ne perfundim te raportit te tij, vete zyrtaret kryen nje fluturim me helikopter dhe bene fotografi te shumta te zones.

  Ai thote dhe ju mund te shikoni disqet qe qendronin ne toke. Paul ngul kembe se aty ka nje si tip koni, nje kon shume i madh dhe mjete te medhaja [*disqe] ulen siper konit ku maja e tij futet ne pjesen e poshteme te diskut. Brenda konit eshte nje ashensor qe shkon poshte ne brendesi te malit rreth nje kilometer. Mund te shihen alienet qe levizin neper baze dhe qe hipin e zbresin nga mjetet e tyre te transportit. Ata perdorin mjete te vogla per te levizur neper baze dhe qe jane pa rrota. Jane ne forme drejtekendeshe dhe rrine pezull. Nuk dallohen ne foto me ngjyra sepse jane shume reflektive si objekt por dallohen mire ne fotot bardh e zi. Paul thote se ka arme me rreze te vendosura ne zonat strategjike te bazes si dhe flet per nje rruge qe te con aty. Ai arriti te bente fotografi me rreze infra te kuqe nga nje lartesi prej 14 mije kembesh. Ka nje pjese autostrade qe shkon neper ate zone me nje gjeresi prej 36 kembesh. ESHTE NJE RRUGE QEVERITARE (pjese e nje rruge te ndaluar per njerez te zakonshem qe shkon midis Rezervatit Ute te Colorados dhe me pas ne jug perreth kufirit). Mund te shikohen karroceri telemetrike dhe ndertesa peskendeshe me nje kupole ne maje. Pra eshte nje procedure standarte ushtarake. Ka shume pika te ruajtura me se miri dhe sidomos ato qe jane kupolat e leshimit ose te ngritjes se mjeteve fluturuese te cilat shihen qarte. Ngjitur me kupolen e leshimit Paul pa nje LIMUZINE TE ZEZE DHE NJE TJETER TE PARKUAR PAK ME LARG. Jane automjetet qe perdoren nga CIA dhe pak me tej ishte dhe nje furgon ne ngjyre blu. Ai u tregua i kujdesshem ne lidhje me ato limuzina sepse po te afroheshe ato te nxirrnin nga rruga sic kishte ndodhur me pare ku kishte patur dhe viktima ne rradhet e kuriozeve. Ne krahun e veriut eshte nje zone per ngritjen e disqeve. Aty NDODHEN DY ANIJE TE PRISHURA; te gjata 36 kembe dhe me krahe ku mund te shikohen qarte serbatoret e hidrogjenit dhe oksigjenit. Po ashtu jane 4 objekte ne forme cilindrike te tipit Socorro ku dy prej tyre mbajne dicka gjate fluturimit. I gjithe operacioni eshte i bazuar ne nje marrveshje qeveritare dhe shkembimi teknologjik. Nga ky shkembim ne perftojme anijet atomike qe perdorin plutonium. Rasti Cash-Landrum ishte njeri prej tyre. Dyert qe ishin te mbyllura u hapen me force dhe prej tyre doli nje radiacion i fuqishem. Ai thote se qeveria po paguan faturen e spitalit per viktimat e Rastit Cash-Landrum. Mbushja me plutonium behet ne Los Alamos. Paul kishte foto te kesaj baze qe datonin vitin 1948. Foto te tjera te bera ne vitin 1962 tregojne qarte disqe te shumte ne baze. Po ashtu ka llogaritur shpejtesine e nje disku ne fluturim qe rezultoi te ishte mbi 15 mije milje ne ore dhe indikoi qe ato pilotoheshin nga personeli i NSA-se, AGJENCIA KOMBETARE E SIGURISE [Nation Security Agency]. Alienet kane patur sistem shtyres atomik prej 48 vjetesh, ose te pakten nje rrace e caktuar e tyre, mbase autoktone te Tokes dhe vete disqet funksionojne ne baze te nje shkarkese bazike elektrike qe ka te beje me nje semikonduktor kristalor. Mesa mbaj mend ai tha se nese rrisni voltazhin, korrenti nderpritet. Ne momentin qe po flasim ka 6 deri ne 8 mjete fluturuese ne zone por nganjehere numri i tyre shkon deri ne 100. ATO MUND TE DALLOHEN NEPER RE. Ato fshihen neper rete grumbullore dhe prodhojne nitrogjen nitridi. KUSHDO MUND TE SHOHI NJOLLA TE ZEZA NE KETO RE. Nese arrini te dalloni keto njolla ne re, atehere te jeni te sigurt qe disqet ndodhen aty.

  Paul me pas vazhdon ne lidhje me alienet se, ata vijne nga gjashte kultura te ndryshme dhe ne komunikimin e tij ai mesoi se DISA vijne nga nje sistem diellor binar, mbase nga Zeta Reticuli dhe nga distanca deri ne 32 vjet drite larg. Ata po ashtu duket se kane nje deri ne tre anije qe orbiton token ne nje lartesi prej 50 mije km. Ai qe te arrinte te komunikonte me ta formoi fjale qe u perfshine ne nje fjalor me 627 shprehje ne nje forme matriksi qe u perdoren ne nje kompjuter. Disqet fluturuese qe shikojne ne, jane te kufizuara te veprojne brenda atmosferes se planetit tone.

 11. #71
  Ne lidhje me problemin e bagetive, alienet po perdorin ADN NGA BAGETITE DHE PO KRIJOJNE HUMANOIDE. Ai beri foto nga videot e marra. DISA PREJ KRIJESAVE JANE SI KAFSHE, disa jane te peraferta me njeriun dhe te tjeret kane njerez me trupa te shkurter dhe me koka te medha (Hu-brids? Duket qe nese ky eshte rasti, atehere jo te gjithe te ashtuquajturit ’hibride’ jane te injektuar me ADN e reptilianeve por dhe me ADN e bagetive ose me nje varietet tjeter ADN nga burime te ndryshme qe ndodhen ne Hollin e Maktheve ne baze.) Ata rrisin embrionet. Mbasi embrionet behen aktive supozohet qe ju duhet te pakten nje vit trajnim qe te behen operativ. Kur ata vdesin, kthehen perseri ne vaske dhe pjeset e tyre rimerren.

  “Ne vitin 1979, ndodhi dicka dhe baza u mbyll. Pati nje konflikt te armatosur dhe njerezit tane u perzune nga baza. Ishin te perfshire me shume se 1 mije njerez. [Ne momente te tjera ai jep detaje te metejshme per kete fakt]... (ky duhet te jete rasti del numri 66- - 44 qe ka te beje me 100 forcat speciale qe u derguan dhe u detyruan te perballen me MIJERA Gri, 66 vdiqen ndersa 44 qe mbeten arriten te kthehen mbrapsht ne siperfaqe. )

  Baza eshte 4 mije kembe e gjate dhe helikopteret tane shkojne aty gjithe kohes. Kur u mor vesh qe Paul kishte dijeni per keto gjera, gjymtimi i kafsheve pushoi. [*E vertete]. Ata po i levizin embrionet e humanoideve nga kjo baze ne nje vend tjeter. E pyeta nese behej fjale per Albuquerque apo Los Alamos por ai mu pergjigj se nuk e dinte. [Per mendimin tim duket se eshte Albuquerque].

  (Shenim: Baza te nendheshme nen Albuquerque? Thomas E. Castello ka permendur faktin qe shumica e aktivitetit te Dulces eshte zgjeruar ne nje zone te madhe te aktivitetit te Grive, poshte rajonit te Los Alamos. Nje grup shkenctaresh, te cilet po studionin disa piktografe te sapo zbuluara ne te cilat dukeshin piktura me skena nga qenie aliene ne brendsi dhe perreth zones se Pyllit Kombetar te Santa Fe, ngulnin kembe se gjate kohes qe kishin ngritur kampin e tyre heret ne mengjes kishin pare nje duzine disqesh fluturuese siper maleve dhe menjehere mbas shfaqjes se tyre pane nje karvan shume te madh kamionesh te ngarkuar me bageti te cilet hyne ne ate zone dhe u larguan sapo shkarkuan ngarkesen qe mbanin. E gjithe kjo situate duket sikur te con ne konkluzionin qe qeveria po ‘ushqen’ grite ne Los Alamos i cili mesa duket eshte ‘cerdhja’ me e madhe e grive ne Ameriken e Veriut perkrah qendrave te tjera si ajo afer Madigan –Fort Lewis, WA; Lakeport-Hopland, Mt Lassen & Deep Springs, Ca; Area 51, NV; Dugway, Ut dhe qendra madheshtore poshte DULCES, New Mexico. Kjo mund te jete e gjitha pjese e nje operacioni i permasava te medha per te ‘shuar urine’ e alienve. Shkenctaret deklaruan se disa helikoptere te zinj te cilet mesa duket kishin dalluar makinat e shkenctareve filloi te fluturonte siper kokave te tyre ne perpjekje per ti lokalizuar por pa arritur ti gjente. Ata thane se i njejti skenar u perserit naten e ardheshme dhe ne mengjes.Branton)

  Paul tha se ka ende disa helikoptere qe operojne, zakonisht naten. [* te gjithe pa shenja dalluese]. AI SHKOI VETE ATJE ME NJE HELIKOPTER DHE ME PILOTIN I CILI ME PARE U INFORMUA NGA O.S.I GJE QE E SHTYU PAUL TE MENDONTE SE MBASE PILOTI ISHTE PJESE E GRUPIT TE INTELIGJENCES. Mbi zone pane pista leshimi helikopteresh te timit te Vietnamit dhe zona perreth dukej e shkrete me bimesine dhe pemet e shkuluara. Paul shprehet se eshte nje zone e eger dhe me premtoi se do me dergonte koordinatat e bazes.

  Ne lidhje me njerezit qe rrembjen, zgjidhen elemente me nje koeficient inteligjence te ulet por kjo nuk perjashton rrembime te personave me nje koeficient me te larte se ai normali, sidomos ata me nje memorie fotografike etj, ne menyre qe ti perdorin ata ne gjendje te pandergjegjshme ose ti neutralizojne aftesite e tyre intelektuale ne rast se shnderrohen ne nje rrezik potencial.
  Ata jane ne gjendje te gjejne grupe te tille njerezish mesa duket nepermjet nje analizues spektri magnetik. Kjo kategori rrembehet, implantohet dhe ju merren kampione te lekures, perfshi dhe veze nga femrat, sperme nga meshkujt dhe vete ADN.

  ATA MUND TI PROGRAMOJNE KETA NJEREZ SI SKLLEVER QE TE BEJNE CDO GJE QE ATA DUAN DHE KETA TE FUNDIT SDO KENE ASNJE GJE NE KUJTESE PER KETE NGJARJE. KJO KATEGORI KONSIDEROHET SI SHUME REZISTENTE DHE NUK PRANON TI NENSHTROHET SEANCAVE TE HIPNOZES REGRESIVE OSE ANALIZAVE ME RREZE. MUND TE DALLOHEN LEHTE NGA SYTE TE CILET KANE NJE SHKELQIM TE VECANTE DHE NJE MENYRE TE SHIKUARI DHE BUZEQESHJE PAKSA QESHARAKE. Hynek (i cili eshte i ndjeri J. Allen Hynek qe punoi per Projektin Blue Book per llogari te Forcave Ajrore dhe me pas u be nje ufologjist) di cdo gje me detaje per keto fakte dhe ka qene ne kontakt te vazhdueshem me Coral [Lorenzen]. Ai e konsideron Hynek si nje rrezik. [* Sma ha mendja, mendoj se ai eshte vetem nje mbulim nga ana e qeverise]. Ne shtepine e tij, Paul i tregoi Hynek filmimet dhe jashte ne oborr ne dick fluturues. Me pas e pyeti Hynek se cfare mendonte ne lidhje me rrembimet dhe sesa njerez mund te ishin bere viktima te tij. Hynek, pa HEZITUAR ASPAK U PERGJIGJ SE 1 NE 40 ISHTE I TILLE. (Burime te mevonshme indikojne se ky numer ka ndryshuar duke zbritur 1 ne 20 madje edhe 1 ne 10 amerikane. Kjo per faktin se nje numer gjithmone e me i madh dhe ne rritje po rrembehet dhe implantohet, shumica e te cileve nuk jane te ndergjegjshem per ate qe ju ka ndodhur fale procesit te shuarjes hipno-elektro-kimike te memories.)

  Paul thote se ka shume njerez qe vijne e trokasin ne deren e tij dhe mund tju dallohen lehte shenjat mbrapa qafes. Ato te vjetrat jane te kollajshme per tu dalluar ndersa shenjat e fresketa jane te veshtira. AI SHPREHET SE KJO ESHTE NJE SITUATE E TEMERRSHME.

  ALIENET JANE BERE ME AGRESIVE DHE PERDORIN SHUME INJEKTIMET NEN LEKURE. Ai vete eshte paralizuar kater here dhe i eshte nenshtruar 250 injektimeve te tilla ose sic i quan ndryshe hipodermike. Nje injeksion i tille te bllokon komplet dhe ata mund te bejne cdo gje me ty, shume nga te cilat jane verifikuar edhe nga mjeksia.

  Nje dite dikush i afrohet me nje dokument sekret qe datonte ne vitet 50-te, duke indikuar se nese dikush do merrte vesh per kete dokument, ate do e vrisnin. Kur u pyet nese kjo gje e shqetesonte ai u pergjigj se Jo.

  Paul tregon se ka pare disa filma Kodak ne shtate rruleta. Filmat ishin Ektakrom G te cilet nuk mund te zhvillohen ne laboratore normale, keshtuqe u detyrua ti conte tek studiot e Kodak. Filmi ju kthye nga Kodak i zhvilluar por mungonte nje segment qe ju rikthye mbas 2 muajsh. Ne kete pjese filmi mungonin rreth 3 metra film dhe aty ndodheshin pamje nga afer te ufove. Filmi i munguar me pas ishte perdorur ne nje DOKUMENT TOP SEKRET QE AI MUNDI TE LEXONTE ME PAS ME EMRIN E KODUAR AQUARIUS DHE ISHTE NJE PROJEKT I AGJENSISE KOMBETARE TE SIGURISE [* mua me kishin thene Nasa]. NSA perdori filmin e tij.

  Paul eshte kercenuar ne menyre indirekte nga Inteligjenca e Forcave Ajrore.

  “BAZA NDODHET 2 &#189; MILJE NE VERI-PERENDIM TE DULCES DHE POTHUAJSE RRETHON QYTETIN. NDODHET SIPER NE RRAFSHNALTE. Diskutuam bashkarisht per ngjashmerine e gjerave qe folem me filmin Takime nga Afer te Llojit te Trete. Ai tha se filmi ishte nje perpjekje spekulative per te zbuluar te verteten para publikut. Koordinatat e vendit nuk jane shume larg nga ato te bazes aktuale dhe mali ku zhvillohet filmi eshte shume i ngjashem me ate te vertetin.

  Pika tjeter qe folem ishte ajo per shkembimin ne baze te te ciles ishte bere marrveshja. Ja se cfare perftuam nga ky shkembim. Ne morem teknologjine atomike dhe mjetet fluturuese atomike. Disa prej tyre, i pari u rrezua ne toke dhe mund te shikohet dhe fotografohet nga ajri. I dyti dhe i treti po ashtu u rrezuan. Mesa duket ky i fundit u riparua dhe eshte ai qe ndodhej ne Huston dhe qe perben mjetin fluturues te famekeqit Rasti Cash Landrum. Gjeja tjeter qe morem prej tyre ishin armet me rreze, pra teknologjine e rrezeve dhe e treta ishin armet fizionike. Kjo eshte menyra nepermjet te ciles realizohet komunikimi. Ka nje karakter elektrostatik dhe me nje komponent magnetik dhe eshte menyra e vetme per te komunikuar me njerezit. Ne menyre qe kjo te perdoret duhet qe njerezit te jene te implantuar. Rrezimi ndodhi ne baze KUR U SHKAKTUAR NJE KONFLIKT DHE ALIENET VRANE 66 PREJ NJEREZVE TANE NDERSA 44 TE TJERE ARRITEN TE IKIN. Gjate nje argumentimi ata na u kthyen kunder.

  Paul ishte familjar me ate qe alienet quajne MPS qe do te thote Manipulim Per Sekonde, jo... Manipul Per Sekuence. Eshte nje fushe elektrostatike qe mund te manipulohet nepermjet konfigurimeve te ndryshme dhe anije mund te ndaloje. Ne menyre qe te shmanget kjo gje, fusha rregullohet cdo 40 milisekonda. Ai studjoi rrugen e UFO-ve qe duket se ndahet ne nje sasi pulsimi 62 per sekonde. Bazuar ne filmimet me ngjyra duket se ka nje komponent spektral dhe nje shperthim drite ne bashkepunim, me nje Vale Harkore ne pjesen ballore te Ufo-s me nitrogjen qe ngjyros pamjen ne te blerte dhe oksigjen ne ngjyre blu por nderkohe disku eshte i dukshem. Nese ata ndeshen me ndonje makine ose aeroplan, Vala Harkore mund ti shkaterroje. Ata smund ta penetrojne. Kur ndodhej ne White Sands, Paul ju treguan disa foto te nje avione F-15 qe leshonte raketa ne nje objekt, ndersa ufo vinte nga mbrapa, 30 kembe ne distance dhe fluturonte pikerisht ne mes te shperthimit. Ai nuk e kuptoi se kush ishte qellimi i ketij eksperimenti por dyshoi se kjo ishte per te treguar sesa te paprekshme jane ato. Sidoqofte disqet ndodh qe te kene probleme dhe ne nje fare menyre konsumohen.

  Kur Paul shkoi me helikopter ne Dulce, ata u ulen dhe lane disa pajisje ne toke dhe kur u kthyen piloti ishte jashtezakonisht nervoz. Me pas ai i kerkoi pilotit qe te uleshin ne baze por piloti kundershtoi me force. Ata u kthyen ne Dulce dhe ne pisten ku u ulen gjendeshin dy helikoptere te medhenj te tipit Huey. Patrulluesi i autostrades per zonen qe quhej Valdez hipi ne njerin nga helikopteret dhe pa qe ishte i mbushur PLOT ME FORCA KOMANDO. ATA LLOGARITEN SE NE TE DY HELIKOPTERET NDODHESHIN 75 KOMANDO TE ARMATOSUR DERI NE DHEMBE ME ARME M-1 DHE RAKETAHEDHESE.

 12. #72
  Ata nuk kishin asnje tregues gradash. Kishin vetem disa fasha ne krahe ndersa helikopteret skishin asnje shenje dalluese pervec numrave. Helikopteret ishin pjese e nje projekti te quajtur Drita Blu dhe ishin nga Ft.Carson, Colorado. Kur Paul dhe piloti u ngriten ne fluturim, u shoqeruan nga dy helikopteret Huey. Ndersa fluturonin sebashku, ne sfond ata pane te ngriheshin ne fluturim mjete te nje teknologjie haspinore shume te avancuar qe dukeshin si nje insekt dhe qe nuk i bindeshin aspak ligjeve te fizikes qe njohim ne. PAUL MENDON SE KJO ESHTE SHUME E RENDESISHME SI FAKT QE TE PUBLIKOHET PASI ESHTE JO KUSHTETUESE OER QEVERINE QE TE PERFSHIHET NE MARRVESHJE TE TILLA QE DHUNOJNE JETEN PRIVATE TE QYTETAREVE NEPERMJET IMPLANTIMEVE. AI SHPREHET SE NE MOMENTIN QE NJE PERSON IMPLANTOHET NGA ALIENET, AI NUK ESHTE ME KURRE I NJEJTI PERSON. [Besoj se kjo eshte mese e kuptueshme...Koment nga Jim McCampbell] Pra mesa duket per te patur privilegjin ne mbledhjen e materialeve biologjike gjate gjymtimit te kafsheve dhe rrembimit si dhe operacioneve ne bordet e anijeve fluturuese, qeveria prej kohesh ka lejuar te ndodhi kjo gje madje edhe te asistoje ne veprime te tilla vetem e vetem qe te merrte ne shkembim teknologji fluturimi atomike dhe embrione te cilat nxirren jashte bazes. [Nje histori shume fantastike...Koment nga Jim McCampbell] Paul e konsideron personin tim si nje qene shume konservative, jashtezakonisht me njohuri dhe nje shkectar i besueshem, familjar me pajisjet e sofistikuara laboratorike. Ndersa vete ai eshte nje shkenctar i perkryer dhe mjaft i besueshem. [Vleresimi i Jim mcCampbell].

  “...i kerkova me shume informacion per baza te tjera qe i referohet raporti apo artikulli “STIGMATA”. Ai mu pergjigj se e vetmja qe dinte ishte ajo ne jug, nje ne perendim dhe tjetra ne lindje dhe kjo i mjaftonte. (Disa burime kane deklaruar se niveli i pare i bazes se Dulces shtrihet nen qytetin e Dulces ne nje thellesi prej 200-300 kembe).

  “Diskutova mundesine per te perdorur informacionin ne pergatitjet e MUFON ne menyre qe te mund te gjenim qendren e gravitetit te gjymtimeve ne hartat qe qarkullonin dhe qe i perkisnin viteve 1972, 1982, 1983. Fjala gravtitet ngacmoi mendjen e tij dhe e beri te kujtohej per nje tjeter lidhje qe kishte te bente me Departamentin e Brendeshem i cili ka nje departament per gravitetin dhe ne fakt ata vezhgojne gjithe territorin e SHBA-se dhe me pas publikojne harta specifike me konturet gravitacionale. Ne zonen afer Dulces KA NJE GRAVITET SHUME TE DOBET. (Shenim: Po ashtu nje tjeter lexim i ulet graviteti ka zona perreth Creede, Colorado per te cilen eshte raportuar si nje zgjatim verior i stacionit te Dulces. Po ashtu ka dhe zgjatime te tjera ne juglindje deri ne Roswell dhe Carlsbad, New Mexico si dhe nje tjeter zgjatim ne jugperendim i cili duket se arrin deri ne Malin Superstition, ne linjde te Phoenix, Arizona. Keto “zgjatime” jo domosdoshmerisht jane komplekse bazash por tunele qe jane germuar nga alienet dhe qeveria sekrete ose kultura te lashta te tokes, ose te treja bashke, nepermjet mjeteve shpuese atomike te cilat eleminojne dheun dhe gurin e germuar duke e shkrire ate mbas shkembit dhe ngjeshur ate ndersa makina avancon neper tunel. -Branton.)

  Paul tha se anijet jane shume te ndjeshme ndaj nivelit te gravitetit dhe SUGJEROI SE MBASE NE ZONAT E TJERA MUND TE JENE VENDOSUR PO ASHTU PER SHKAK TE NIVELIT TE DOBET GRAVITACIONAL.
  Ai indikon faktin qe objektet gjate fluturimit dridhen ose tunden. Fotot qe kishte konfirmonin kete thenie. Paul ka matur shume kthime ne kend te drejte dhe po ashtu kthime ne nje kend te plote 180 grade brenda nje te njezeten e sekondes me objektin ende brenda Vales Harkore. Ai kishte observuar dhe fotografuar objektet ose dritat qe leviznin ne forme trekendeshi dhe katrore dhe shprehet se RADARET E FUQISHEM MUND TE INTERFEROJNE ME DISQET. Raportova ne takimin qe patem te dielen pasdite dhe konsultuam shume nga pyetjet qe u ngriten gjate mbledhjes. Njera prej tyre ishte qe pse te mos hiqen implantet? Ai u pergjigj se kjo gje eshte diskutuar dhe gruaja qe ka qene deshmitare ne gjymtim dhe me pas e rrembyer, e quajti te arsyeshme si veprim por kerkoi garanci qe ne rast heqje te implantit, sdo kishte demtim te nervave ne tru. Njeri prej implanteve duket te jete i vendosur perbri korteksit ne qender te trurit. Imazhi i Cat Skanit tregon nje si lloj spirali te vogel, sikur bashkonte dy nervat kryesore afer shtylles kurrizore. Me pas ne krahun e djathte nga mbrapa kishte nje tjeter implant i ngjashem me te parin. Ka dhe nje tjeter ne krahun e majte. Ndersa dy te tjere jane te vendosur ne pjesen ballore te kafkes qe duket si 2 elektroda 2 mm te gjata te vendosura perballe NERVAVE RADIALE.
  Me pas e pyeta per faktin qe satelitet e BRSS mund te shohin kete baze nga larte dhe ai e konfirmoi dhe shtoi se edhe satelitet tane e kane ate mundesi. Paul kishte patur disa replika me nje analist fotografie i cili ngulte kembe se kishte pare kamiona ne maje te kondres dhe nje piste fluturimi qe natyrisht nuk mund te ishte nje shkemb por nje ndertim artificial. Duke ditur rrezikun qe ka te shkosh ne ate zone e pyeta ne lidhje me kete fakt dhe mu pergjigj se ka patur persona qe kane provuar dhe jane zhdukur. Ndersa me nje helikopter mundesite jane te vogla dhe do jete me e sigurt dhe ajo qe do te beje ai eshte qe te kryeje disa foto survejimi nga lart. Dhe me pas te shkohet ne kembe me nje numer sa me te madh njerezish. Nje miku i tij, patrull e autostrades kishte shprehur gadishmerine ta shoqeronte ne cdo moment. Sic shprehet Paul, asnjeri ne nje rast te tille smund te reagoje ne menyre spontane por duhet te hartohet nje plan i kujdesshem.

  “Ai eshte presidenti i Thunder Scientific Corporation, nje operacion i njohur me se miri ne ate zone, i sepcializuar ne shpikjen dhe prodhimin e aparaturave qe masin temperaturen dhe lageshtiren. PAJISJET E TYRE JANE PJESE E ANIJEVE KOZMIKE SHUTTLE DHE SHUMICA E BIZNESIT TE TYRE PERFSHIN MBI 500 KOMPANI TE NDRYSHME.

  Kompania qe ka per pronar Paul ndodhet ne Sandia ne nje siperfaqe prej gjysem hektari ndersa tani eshte duke ndertuar nje tjeter ndertese me siperfaqe prej 3500 kembe katrore. Ka dhe nje tjeter organizate qe quhet Bennewitz Laboratory i cili eshte krahu studimor dhe kerkues i Thunder Scientific Corporation ne te cilin ai ka 90 % te aksioneve dhe drejtohet prej djemeve te tij. Te gjithe sebashku kane shpikur nje aparature degjimi e cila ka aftesine te beje nje njeri komplet te shurdher, te degjoje edhe zhurmen me te vogel. Kete e kane arritur duke zgjeruar rrezen e frekuences ne 100 Hz ne nje krah dhe zbritur ne 10 hz fundin e frekuences se ulet.

  Paul thote se u perfshi ne kete veprimtari thjesht per qejf dhe me pas u kthye ne nje obsesion. Deshira e tij ishte thjesht te mesonte se cfare ndodhte dhe te zhvillonte instrumenta per te matur te dhenat, etj. Duke qene se SINJALET QE VIJNE NGA UFOT JANE TE NJE FREKUENCE TE ULET, ATY RROTULL 200 Hz, cdokush mund te mendoje se po degjon thjesht nje zhurme normale. Mesa me kujtohet ai tha se ishte ne gjendje te filtronte sinjalet nepermjet nje “zgjerimi” te kujteses se aparatures dhe perdorimit te nje filtri special perndryshe ne kushte normale kjo gje sdo ishte e mundur me filtra te zakonshem.

  Ato leshojne sinjale te vazhdueshme, brenda dhe jashte ne vend te sinjaleve te zakonshme qe jane te karakterit 0 dhe 1 dhe dallimi behet i qarte nga gjeresia e tyre qe leviz nga ajo e ngushte ne ate me te gjere Kohet e fundit ai ka qene ne kontakt me O.S.I. gje qe verifikohet dhe nga libri Qellimi i Qarte por tani kur ai perpiqet ti kontakoje ata nuk pergjigjen me. Me pak fjale eshte ne nje situate heshtje te plote. E kam specifikuar me pare se ishin dy agjente O.S.I. [Office of Scientific Investigation]. Paul me siguroi qe ata nuk ishin te CIA-s dhe shtoi se grupi qe ai kishte komunikuar gjithe kete kohe i perkiste Zyres se Hetimeve Shkencore ose te Inteligjences. Po ashtu ai shton se eshte dhe nje grup tjeter qe po heton humanet dhe duket te jene te qeverise. I permenda nje fakt ne lidhje me nje rrjesht ne librin Qellimi i Qarte ku kishte deklaruar se ishte nen survejim te vazhdueshem dhe ai tha se informacioni i perfshire ne liber nuk kishte dale nga goja e tij, ndonese ishte i sigurt se ishte nen mbikqyrjen e panderprere te agjenteve qeveritare. Keta te fundit ishin te vendosur ne nje banese perballe shtepise se tij, me mjete pergjimi dhe kompjuter te shumte dhe aparatura rregjistrimi. Shtepia ishte marre me qera nga nje vajze. Paul pajtoi nje hetues privat i cili zbuloi se vajza perdorte nje emer te rreme dhe qe NUK KISHTE ASNJE NUMER SOCIAL. AI KA FOTO TE NJEREZVE QE HYJNE DHE DALIN NGA BANESA NDERSA MAKINAT E TYRE KANE TARGA ME EMRIN ‘NORAD’, FORCAT AJRORE, A.F. LABORATORI I ARMEVE. AI MENDON SE CDO GJE ESHTE E PERGATITUR NGA NSA. Me pas duke kapercyer subjektin e bisedes sone, Paul deklaron se i gjithe ky operacion, pra BAZAT E UFOVE, DETAJET E SAJ, JANE INFORMACIONE TE KLASIFIKUARA, ME LART DHE SE VETE PRESIDENTI I CILI NUK DI ASGJE PER KETE. [*e vertete].

  Po ashtu, ai eshte shume i shqetesuar sepse ne keto operacione jane te perfshira dy nivele te sigurise. (1) Projekti AQUARIUS i cili eshte TOP SEKRET dhe nje tjeter (2) akoma me sekret se i pari ku njerezit qe jane ne ngarkim dhe ne zoterim te nje niveli kaq te larte informacioni, DUKE PATUR NE KONTROLL MJETE KAQ TE AVANCUARA TEKNOLOGJIKE MUND TE MARRIN KONTROLLIN E QEVERISE NE CDO MOMENT. Paul u lidh ne telefon me shtabin e pergjithshem te Inteligjences se Forcave Ajrore ne Washington [*po kjo eshte e vertete]. Komandanti qe kishte sherbimin nuk ndodhej per momentin aty por ai foli me njerin nga kapitenet qe ishte dhe adjutant dhe ekzekutues. Ja beri te ditur situaten duke ja argumentuar me fakte dhe garantuar foto dhe prova fizike per cdo gje qe parashtroi dhe ne fund i drejtohet oficerit duke e pyetur se cfare mendonte per te gjithe ceshtjen. OFICERI I THA TE SHKRUANTE CDO GJE NE NJE RAPORT DHE TI PROPOZONTE ATYRE SE CFARE DUHEJ TE BENIN...
  Paul pergatiti nje raport prej 20 faqesh dhe Edwards e pa ate dhe e nisi urgjent me poste sekrete per ne Shtepine e Bardhe duke indikuar qe materiali brenda ne zarf ishte i nje rendesie dhe sekreti te madh. Edwards mori nje telefonate nga Koloneli Smith i cili ishte caktuar nga Shtepia e Bardhe per te hetuar se kush ishte ky Bennewitz. Edwards leshoi nje raport pozitiv ne lidhje me Bennewitz dhe Shtepia e bardhe tregoi nje interes te madh dhe leshoi urdherin qe TE STUDIOHEJ ME IMTESI, TE BEHEJ DICKA DUKE SIGURUAR EDWARDS QE BENNEWITZ DO KONTAKTOHEJ ME POSTE BRENDA DY JAVEVE.

 13. #73
  (Shenim: Kjo konfirmon faktin qe DY grupe, te dy te zgjedhur dhe te pazgjedhur, jane duke punuar ne menyre te pavarur perbrenda ‘qeverise’ dhe sejcili duket se ka agjende te ndryshme ne lidhje me menyren sesi duhet qeverisur, sesi duhet trajtuar problemi i alienvedhe probleme te natyrave te ndryshme. Vetem nje perqindje e vogel e krahut ekzekutiv ne Shtepine e Bardhe dhe mbase nje perqindje akoma me e vogel e Senatit, Shtepise se Perfaqesuesve dhe Kongresit ka dijeni se cfare ndodh me projektet e perbashketa. Krahu Ekzekutiv mesa duket di me shume sesa krahet e tjere te qeverise sepse eshte me afer me kompleksin Ushtarako-Industrial-Inteligjence si dhe per shkak te numrit te anetareve te emeruar ne vend te atyre te zgjedhur qe operojne ne brendesi te projekteve qe do te thote agjensite sekrete ‘Ekzekutive’ te cilat jane krijuar me qellimin e vetem qe te veprojne jashte vemendjes presidenciale per te krijuar “mohimin e justifikuar” dhe qe jane vene nen kontrollin e kompleksit industrialo-ushtarak ne vend qe te ishin nen kontrollin e Kongresit. Njera nga arsyet pse Kongresi dhe qeveria e zgjedhuhr nga elektorati ka humbur kaq shume kontrollin, duke u zevendesuar nga elita Industriale eshte sepse ata kane kapitulluar kete autoritetin mbi Presidentin dhe krahun ekzekutiv te qeverise ne nje kohe kur Presidenti, sipas Kushtetutes Amerikane duhet te sherbeje si nje zedhenes i Kongresit, Senatit dhe Shtepise se Perfaqesuesve. Ne menyre antikushtetuese ne kemi lejuar Presidentin qe te caktoje stafin e tij te pazgjedhur nga elektorati, te nderrmari Urdhera Ekzekutiv pa miratimin e Kongresit dhe te krijoje agjensi te cilat jane te pakontrolluara nga ‘syri’ i Kongresit. Meqe ra fjala kontrolloret kongresistedhe hetuesit jane lejuar te mbajne nje akses sigurie vetem ate te TOP SEKRET ne nje kohe qe shume agjensi te tjera si MJ12 te cilat u krijuan nga krahu ekzekutiv jane te klasifikuara MBI TOP SEKRET, madje dhe me lart. Me pak fjale ato jane ‘qeveri sekrete’ te pazgjedhura nga elektorati dhe qe veprojne si vemje perbrenda qeverise se zgjedhur, te afta te korruptojne kete te fundit sic eshte provuar me hartimin e projekteve te panumurta te zeza qe zhvillohen ne bazen e Dulces dhe ne vende te tjera. Aktivitetet qe kryehen ne bazen e Dulces kane dale jashte kontrollit dhe te gjitha ato mizori qe kryen ndodhin sepse NUK KA ASNJE KONTROLL KONGRESIONAL MBI KETO AKTIVITETE. Tani qe klonimi i kafsheve si deleve apo majmuneve eshte nj FAKT I NJOHUR PUBLIKISHT, ne nuk mund te injorojme deklarata te shumta mbi mizori te sofistikuara biogjenetike dhe kibernetike te cilat jane raportuar se ndodhin ne kete baze prej dekadash te tera. Dhe kete gje e di vete mire duke qene se jam edhe une nje produkt i nje ngaterrese te tille biogjenetike dhe kibernetike, sidoqofte ndonjeri nga ju mund te shprehet se jam nje prodkut ‘renegat’ i ketyre projekteve te zeza por qe ata e humben kontrollin mbi mua, duke perfshire dhe ato te dhena sekrete dhe sensitive qe ishin injektuar ne mendjen time te pandergjegjshme. Ne lidhje me problemet qe kercenojne qeverine tone kushtetuese, ti japesh Presidentit fuqine per te krijuar agjensi te cilat veprojne pa u ndeshkuar dhe larg syrit te Kongresit dhe qytetareve te Shteteve te Bashkuara te Amerikes, eshte e rrezikshme deri ne ekstrem. Kjo eshte shume e vertete sidomos kur ne konsiderojme rrezikun qe nje President i fuqishem, mund te jete kukulla e interesave te korporatave te medhaja, me lidhje te forta me median dhe si rezultat te afta per te manipuluar opinionin publik ne favor te kandidatit te perzgjedhur prej tyre dhe ne te njejten kohe duke diskredituar kandidatin kundershtar. Historia ka treguar se persona te korporatave te fuqishme jane me shume te interesuar te fitojne me cdo menyre edhe sikur kjo ti detyroje ata qe te na shesin te gjithe ne, ne vend qe te ruajne lirine dhe barazine. Shume prej korporatave ‘perandori’ te perfshira me qeverine sekrete i permbahen kushtetutes vetem ne gjerat qe nuk demtojne interesat e tyre. Kjo e ka cuar Ameriken ne nje nje prag te rrezikshem qe ndan nje DEMOKRACI te udhehequr nga Kongresi me nje MONARKI te drejtuar nga Korporatat, nje qe eshte e kontrolluar nga interesat e pazgjedhura te korporatave ne vend te anetareve te zgjedhur te Kongresit, Senatit apo Shtepise se Perfaqesuesve.Branton)

  Por nje leter e tille nuk u mor kurre. Me ne fund Koloneli Smith nga Sekretariati i Frocave Ajrore, i dergoi atij nje leter qe eventualisht ishte ne gjurmet e “linjes se vjeter” te letrave te meparshme. Ne kete leter nder te tjerat shkruheshe qe Paul nuk duhej te shqetesonte me shtabet e pergjithshme te Forcave Ajrore dhe zyrat Ekzekutive te Shtepise se Bardhe me gjerat e tij.

  (Shenim: Si rezultat i kesaj dhe ‘presioneve’ te tjera qe erdhen nga drejtime te ndryshme te komunitetit te inteligjences, nuk u be asnje veprim dhe natyrisht asnje “hetim kongresual” per aktivitetet qe zhvilloheshin afer Dulces, gje qe do ishte mese e perligjur. ‘Presioni’ mund te kete ardhur nga agjensite NSA-CIA-AQUARIUS-MAJI. Mesa duket i pretenduari agjent i inteligjences, “ufologjisti” William Moore luajti nje rrol kryesor ne perpjekjet per te sabotuar hetimin mbi Dulcen dhe te shkaterronte reputacionin e Bennewitz. Moore punonte per llogari te AVIARY, nje Agjensi skizofrene “Inteligjence Aliene” qe vepronte ne thellesite e labirintheve te kompleksit industrialo-ushtarak, nje agjensi qe mesa duket vepron sipas agjendes te organizatave te tjera skizofrene si MJ12, ose sipas superiores se saj agjensia MAJI [Majestic Agency for Joint Intelligence. Ne varesi se kush nga fraksionet kishte fituar terren ne MJ12, CIA dhe ne AVIARY - - qe eshte Organizata pro Amerikane e Marines dhe agjensia COM-12 apo Nazistet [doja te thoja NSA] pro Rendit te Ri Boteror agjensite MAJI dhe AQUARIUS - - rregullat e ketyre agjensive ne te kaluaren kane qene subjekt te ndryshimeve te menjehereshme madje do thoja ndryshimeve absolute. Ne rastin konkret, studiuesja e Gjymtimit te Bagetive, Liinda Moulton Howeu ftua ne Kirtland AFB ne Prill te vitit 1983 per te vizituar agjentin e AFOSI-t, Richard Doty. Gjate vizites Doty i tregoi Howe disa dokumenta ekstremisht sensitive qe provonin ekzistencen e alieneve dhe te pajisjeve aliene tashme ne dore te qeverise. Doty kishte pergatitur nje plan kompleks te detajuar per te nxjerre ne publik te gjithe sekretin mbi UFO-t dhe per kete ishte i interesuar te perdorte kontraten e zonjes Howe me HBO per te bere nje dokumentar mbi Ufo-t dhe Gjymtimin e Bagetive si nje pararoje per te nxjerre gjithe sekretin. Ishin hartuar plane te detajuara dhe ishin bere shume premtime por si rezultat i nje perplajse ‘briresh’ perbrenda komunitetit te Inteligjences, planet per publikimin e informacionit u rikthyen neper sirtaret e mykur duke lene Linda Howe jashte ne te ftohte dhe duke krruar koken mendueshem per gjithe ate qe kishte ndodhur. Dhe Linda Howe nuk ka qene e vetmja qe ka pesuar kete eksperience te cuditshme si rezultat i aktivitetit skizofrenik perbrenda komunitetit te inteligjences, sidomos ne lidhje me projektet dhe planet e ‘qeverise’ qe do te dali e lare persa i perket agjendes aliene. Mesa duket perbrenda qeverise ka patriote qe duan te bejne publike cdo fakt ne lidhje me natyren keqdashese te alieneve dhe shkallen e infiltrimit te planetit tone; ka nga ato interesa te korporatave qe NUK duan asnje nga keto fakte te dali ne publik gje qe i lejon atyre te mbajne pozicionet e pushtetit ekonomik dhe politik dhe si rezultat ndrydhin te verteten; ata agjente te vete alieneve qe duan qe e verteta te behet publik por ne menyre te tille qe alienet te dalin si dashamires dhe paqesore. Mendoj se ne kete te fundit perfshihet dhe lloji i propagandes qe ka per qellim te genjeje masat dhe ti beje ato te pranojne dhe te kapitullojne perpara kolektivizmit Drakonian/Reptiloid/Gri i cili ka infiltruar dhe kontrollon nivele te larta te kompleksit ushtarako-inteligjence-industrial.Branton).

  Bennewitz i tregoi letren Edwards i cili u terbua dhe kerkoi te komunikonte direkt me Kolonelin Smith. Brenda pak kohesh ata moren nje pergjigje nga Forcat Ajrore te cilet i thoshin se skishin dijeni dhe nuk ishin te interesuar per dicka te tille.
  Ne nje pjese tjeter te artikullit ‘STIGMATA’ flitet per nje fermer i cili mendon se pa dy aliene lakuriq. Kur pyetem gruan dhe djalin per dicka te tille, djali i vogel filloi te qeshte dhe tha se ata nuk kishin te pasme dhe te perparme. E pyeta nese e kishte fjalen per organet seksuale dhe ai u pergjigj se ata skishin fare organe te tilla. Informacioni qe kemi tregon se keto qenie kane nje ritem metabolik shume te larte, te ngjashem me ate te zogjve. Gruaja deshmitare shprehet se kur po shoqerohej nga alienet njeri prej tyre e kapi per dore dhe ajo shprehet se dora e tij ishte e nxehte. Paul mendon se temperatura e trupit mund te kishte qene 115 grade F. Keto krijesa nuk mund te durojne nje mjedis te pakontrolluar. ATA VESHIN UNIFORME SPECIALE PER TU MBROJTUR NGA NXEHTESIA. Ushqehen nga formula dhe kur ajo ju mungono lekura e trupit ju kthehet ne ngjyre te blerte. [*Kthehen Gri – Ata kane nje ngjyre te blerte me nje nuance te lehte te verdhe kur jane ne gjendje te shendetshme.] Zemra ndodhet ne krahun e djathte dhe kane vetem nje mushkeri. Konsumimi i formules kryehet nepermjet lekures. Keto krijesa jane shume te forta...

  “Ai thote se UFO-t mund te dedektohen me radare dhe po ashtu ato mund te aktivizojne dhe radaret e makinave te policise patrulluese te autostradave ose radareve portativ. Miku i tiji Valdez sipas sugjerimit te vete Paul po kerkonte per burime ujore qe derdhen ne zone dhe brenda 1 milje e gjysem nga kontrolli ai hasi nje disk ne nje distance prej 300 kembesh. INDIANET QE JANE PRONARE TE TOKAVE ATY JANE SHUME TE TREMBUR DHE SUPERSTICIOZ DHE 90 % E TYRE JANE TRANSFERUAR NE QYTET. Shefi i policise i tregoi njehere per nje eksperience te tijen personale. Njeri nga kryetaret e tribuse kishte dale per gjah dreresh ne njeren nga rrafshnaltat ne jug te Dulces. Kaluan dy dite. Kur ai nuk po kthehej, u organziua nje ekspedite kerkimore dhe ne mes te dites nje anije u ngrit pezull nga rrafshnalta, qendroi pak metra mbi siperfaqe dhe me pas u ul. Disa humane dolen nga disku, leshuan ne toke kryetarin e humbur dhe u futen perseri ne disk i cili u zhduk brenda pak sekondave perpara syve te te gjithe turmes. Kryetari kishte qene duke gjuajtur dhe kishte “rene” diku ne nje terren shkembor. Ai kishte nje kembe te thyer dhe me pas ishte marre ne anije nga persona te panjohur. Ata ishin te zinj [*Jo – Jo – anija ishte e zeze, ata kishin te veshur uniforma te zeza.] Ai filloi te fliste per disa aparatura te quajtura sferike te cilat jane optikale ne ze [*ato emetojne nje tingull gjate kohes qe fluturojne] dhe mesa duket jane te telekomanduara dhe kane nje diameter nga 1 inc e gjysem deri ne 12 inc. (1 inc eshte baraz me 2.5 cm). Keto sfera pluskuese jane pare po ashtu edhe ne bazat e nendheshme te cilat shkojne poshte ne thellesite e tokes deri ne 2 milje poshte Edwards Air Force Base ne California. Disa i kane quajtur ato me emrin grerezat spiune.
  Me Paul diskutuam per armet e perdorura nga alienet dhe nese jane perdorur ose jo per te paralizuar njerezit. Po, shprehet ai, ato konsistojne ne nje forme kubike rreth 2 inc dhe ata i mbajne te varura ne qafe me pjesen e lentes perballe. Keto kuba leshoojne rreze. Nje tjeter arme qe eshte ne disk leshon nje rreze BLU sic eshte pare nga shume deshmitare. Rrezja del nga nje aparature 4 inc e larte dhe 14 inc e gjate me viza te zeza qe e pershkojne. Ngjyra qe prodhojne eshte nje Blu e celet qe ngjan me ate te oksigjenit te jonizuar. Ai nuk kerkon publicitet per te gjitha keto gjera. Eshte i interesuar vetem qe te dalin ne shesh faktet...

  Mendoj se ky person eshte mese funksional dhe se ajo qe ai thote duhet marre shume seriozisht... [Koment nga Jim McCampbell.]”

  Ufologjistja penny Harper, ne njerin nga numrat e “KOHET E JETEVE TE PLOTA” ne vitin 1990 shton nje material te pazakonshem per ceshtjen e Bennewtiz. Ne nje artikull ajo zbulon te meposhtmen:
  ”Paul Bennewitz nuk i dihet vendndodhja. Ai ka qene nje shkenctar qe po hetonte rastin e nje rrembimi. Nje grua dhe i biri ishin duke ngare makinen e tyre drejt jugperendimit dhe u bene deshmitare te gjymtimit te nje bagetie. Alienet i kapen te dy, nen e bir dhe i cuan ne nje instalim te nendheshem.”
  “Gruaja u be deshmitare e shume gjerave te frikshme dhe mesa duket shume nga theniet e saj jane te ngjashme me ato te te rrembyeres Christa Tilton dhe te tjerve te cilen kane qene deshmitare te te njejtes pamje. Por nen e bir pane po ashtu:
  “...pjese te trupit te njeriut qe pluskonin ne nje vaske me nje substance ne ngjyre portokalli. Mbas disa oresh temerri te vertete, ajo dhe i biri u cuan mbrapsht ne makinen e tyre. Bennewitz arriti te percaktonte me saktesi faktin qe poshte Dulces ekziston nje baze aliene sekrete. Ai shkruajti Raportin e Dulces dhe ja nisi nje grupi civil Ufologesh te quajtur APRO [Arial Phenomena Research Organization]. Me pas Bennewitz u mbyll forcerisht ne Spitalin Shteteror te New Mexico si i semure mendor ku si terapi ju dhane goditje te vazhdueshme me elektroshok. Kur u la i lire nga spitali, ai sdonte me te fliste per subjektin e UFO-ve. Mesa kam degjuar ai vazhdon te jetoje por shendeti i tij, sidomos ai mendor eshte i shkaterruar.”

 14. #74
  KAPITULLI I NJEZETEKATERT
  BRENDA INTELIGJENCES NE BAZEN E DULCES
  Ne nje leter qe daton shtator 1990 te shkruar nga Thomas E. Castello dhe adresuar studiuesit ‘Jason Bishop’, ish-oficeri i sigurimit teknik te bazes se Dulces deklaron:
  “...Dhoma per [elektromagnetik] gjeneratorin eshte e nje diametri pothuajse 200 kembe. Kjo dhome rrethore shtrihet ne nivelin e peste dhe te gjashte [krahu ekstrem i jugperendimit]. Aty eshte gjeneratori intensiv magnetik. Ka nje zone amortizuese e ndertuar me qeramike dhe veshje plastike e cila eshte kater kembe e trashe ne te gjitha drejtimet. Jane pese hyrje te ndryshme [plus nje dalje sigurie ne nivelin e gjashte] ne sejcilin kat. Cdo dere eshte e dubluar [njera jashte zones amortizuese dhe tjetra brenda zones amortizuese]. Siguria eshte shume e rrepte. Roje te armatosura patrullojne pa nderprerje dhe si shtese ka pika kontrolli per peshen e trupit, kontroll gishtat dhe te retines se syrit. Askush nen nivelin e sigurise ULTRA 5 nuk eshte i lejuar ti afrohet dyerve. Ketu ndodhet aparatura qe furnizon transferimin e atomeve. Nuk ka informacion te disponueshem per personel me ULTRA 7 apo me pak. [Kam qene ULTRA 7].

  Oficeri misterioz dhe anonim i Inteligjences Ushtarake, “Commander X”, anetar i “COMMITTE OF 12” [COM-12?] i cili ka nxjerre ne drite informacion shume sensitiv nepermjet organizates se ufologeve Tim Beckley me qender ne New York ka deklaruar:

  “Baza e nendheshme jashte Dulces, New Mexico eshte mbase me e REFERUARA. Ekzistenca e saj eshte e njohur gjeresisht, perfshi ketu dhe disa te rrembyer prej UFO-ve te cilet mesa duket jane cuar aty per ekzaminim dhe qe kane arritur ne nje fare menyre te ikin ose jane liruar momentet e fundit nga ndonje nderhyrje miqesore.

  “Sipas UFO konspiracistist, ish Oficeri i Inteligjences se Marines Milton William Cooper, ‘... nje konflikt i armatosur shpertheu midis shkenctareve humane dhe alienve ne laboratorin e nendheshem te Dulces. Alienet kapen rob shume nga shkenctaret tane. U dergua nje grup nga Delta Force qe ti lironte por fuqia e tyre perballe numrit dhe armatimit te alieneve ishte e pallogaritshme. 66 njerez u vrane gjate ketij aksioni. Si rezulat ne u terhoqem per te pakten dy vjet nga operacionet e perbashketa me alienet.

  “SHEKUJ ME PARE, NJEREZIT E SIPERFAQES [disa thone ILLUMINATI] bene nje pakt me nje ‘Komb Alien’ TE FSHEHUR NE BRENDESI TE TOKES” thote Commander-X.
  “Qeveria [ekzekutive] amerikane, ne vitin 1933 ra dakort qe te jepte kafshe ne shkembim te njohurive te teknologjise se larte dhe ti lejonte atyre te perdornin [te pashqetesuar] BAZA TE NENDHESHME ne pjesen perendimore te Amerikes. U formua njen grup special qe do merrej me qeniet aliene. Ne vitin 1940 Format e Jetes Aliene ALF [Alien Life Forms] filluan te spostonin fokusin e operacioneve te tyre NGA AMERIKA JUGORE DHE AJO QENDRORE, NE SHTETET E BASHKUARA.
  NDARJA KONTINENTALE eshte e nje rendesie jetike per keto ‘qenie’. Nje pjese e kesaj ka te beje me magnetizmin [guret e nenshtreses] dhe gjendjen e larte te energjise [plazma]... Kjo zone ka nje koncentrim shume te larte te aktivitetit te rrufeve; ujera te nendheshem dhe sisteme shpellash; fusha atmosferike te jonizuara etj. “

  “...Duke u nisur nga vete puna ime ne inteligjencen ushtarake, mund TE THEM ME BINDJE TE PLOTE se njera nga shume arsyet pse publiku eshte mbajtur ne erresisre te plote per realitetin e UFO-ve dhe ‘alieneve’ eshte se e verteta per kete gje ekziston SHUME AFER SHTEPISE PER TE BERE DICKA PER TA NDRYSHUAR. Si mund nje zedhenes i Pentagonit te guxoje te pranoje qe 5 ose 10 mije kembe nendtoke EKZISTON NJE BOTE E TERE QE ESHTE ‘E HUAJ’ PER STRUKTUREN E BESIMIT QE NE KEMI PATUR PREJ SHEKUJSH? Si do te mund, psh nje avion me i shpejte bombardues i yni te perballet me invaduesit e tyre ajror kur ne vetem sa mund te imagjinojme rruget qe ndjekin, sepse ato shmangin radare pasi fluturojne shume ulet kur drejtohen per ne strofkat e tyre te nendheshme?

  “..’Grite’ ose EBE kane stabilizuar nje fortese te vertete, dukek u shperndare ne te gjitha anet e USA nepermjet nje sistemi te pamase tunelesh te nendheshem QE VIRTUALISHT KA EKZISTUAR PERPARA SE TE FILLONTE RREGJISTRIMI I HISTORISE SE PLANETIT TONE...”

  Val Valerian i Grupit “Leading Edge Research“ me baze ne shtetin e Washingtonit ka dhene deklaraten e meposhtme ne njerin nga numrat e publikuar nga organizata e tij:
  “KOMENTE TE METEJSHME MBI BAZAT ALIENE - - Ka nje lloj konfuzioni mbi subjektin e bazave aliene ne Shtetet e Bashkuara. Mesa duket ka shume prej tyre dhe ne vecanti jane disa qe kane nje aktivitet me te zgjeruar. Sic del, ME KRYESORJA ESHTE AJO QE NDODHET NE NEW MEXICO me nje detashment ne Dreamland dhe Area 51. Te dyja keto lokalitete perdoren per te testuar fluturimet e anijeve aliene [PROJEKTI GRUDGE/REDLIGHT]. Zona kryesore per testimin e fluturimeve eshte Area 51. Projekti EXCALIBUR eshte duke u zhvilluar ne LOS ALAMOS dhe ka per qellim prodhimin e armeve qe te jene ne gjendje te penetrojne ne bazat e nendheshme meqe ata [grite] kane vendosur te mos shkulen nga ky planet dhe prej kohesh nuk respektojne me marrveshjet e dyshimta qe kane bere me disa fraksione te qeverise.
  “...Ne shume nga keto instalime te nendheshme bahen qytetare si pengje eventualisht nga cdo pjese e globit.”

  Studiuesi William F.Hamilton nxorri ne shesh detajet e meposhtme ne lidhje me bazen e Dulces, informacione te cilat ishin siguruar nga ish drejtori i sigurise se bazes se Dulces –i cili tanime eshte i zhdukur dhe supozohet edhe i vdekur - -Thomas Edwin Castello. Ne librin e tij “TOP SEKRETET KOZMIKE”, faqja 109, Hamilton shkruan:
  “...Sipas Thomas, mbaresimi hermafrodit i alieneve eshte i afte te ndryshoje genet. Ne Dulce forma me e zakonshme e ripodhimit eshte poliembrioni. Cdo embrion mund dhe ndahet ne 6 deri ne 9 individe. Ata kane nevoje per ushqim qe eshte formula e cila zakonisht eshte e perbere nga plazma [gjak human/bageti], dioksihemoglobine, albumine, lisozime, fludie aminiotike etj.”

  E rrembyera Christa Tilton konfirmoi shumicen e thenieve te Thomas Castellos. Ajo pershkruan “...vaska te cuditshme te mbushura me nje likuid misterioz ... ka alienet rriten.” Ajo deklaroi se kishte “...duzina nga keto krijesa ne sejcilen prej fshikezave. Nuk munda te numeroja vaskat sepse kishte me qindra te tilla dhe fshikezat jane te zhytura ne nje si leng te verdhe. Duket me i trashe se uji. Krijesat pluskojne ne nje uje te ngjyrosur ne te verdhe te tejdukshme. Ndersa fshikeza eshte ne te blerte...” Krijesat qe rriten aty ose embrionet, nuk ishin humane, kishin lekure gri ne blu dhe elastike dhe tre gishta neper duar dhe dy neper kembe. Ajo kon firmoi faktin se pjese trupi te njeriut mund te perdoren si pjese e formules. Ajo shton se e perdoren ate per te mbarsuar nje femije te ngjashem me njeriun si cili tashme mbahet rob ne bazen e nendheshme.

  Val Valerian, nepermjet njerit nga raportet e LEADING EDGE RESEARCH botoi permbledhjen e meposhtme te titulluar ‘LETRAT E DULCES’ :
  “Letrat e Dulces perbeheshin nga 25 foto ne BARDH E ZI, NJE VIDEOKASETE PA DIALOG dhe nje sasi dokumentash qe perfshinin informacione teknike mbi stacionin e pretenduar [CIA-Alien] qe ndodhet 1 km nentoke ne rrafshnalten e Archuletas afer Dulce, New Mexico. KETO DOKUMENTA I ISHIN DHENE DISA PERSONAVE TE NDRYSHEM PER TI RUAJTUR. Shume prej tyre u informuan se cfare permbanin dokumentat por atyre ju mungonin njohurite teknike dhe dinin shume pak per gjerat qe lexonin. Materiali i meposhtem eshte shkruajtur nga njeri prej personave qe ka patur ne ruajtje paketen e dokumentave. Ai e pershkruan vdeiokaseten... Ajo qe shihni eshte ajo qe ekziston. Nuk mund te deshifroj me shume se ju ate qe eshte shkruar apo vizatuar. Po i kaloj keto letra dore me dore me te vetmin interes qe e verteta te dali ne shesh. Nga informacione te tjera qe kam, besoj se informacioni qe permbajne keto letra eshte i vertete. Besoj se stacioni ekziston dhe eshte AKTUALISHT OPERATIV. Besoj po ashtu qe jane 4 STACIONE TE TJERA TE TE NJEJTIT LLOJ, NJE I LOKALIZUAR DISA MILJE NE JUGLINDJE TE GROOM LAKE, NEVADA. Kush eshte e verteta? Vetem Zoti, MJ-12 dhe alienet e dine me siguri.

  “Letrat e Dulces: Shume letra-dokumenta qe flasin per HEKUR DHE MOLIBDEN, gjiashtu letra qe flasin per MAGNEZ DHE POTAS, POR SHUMICA FLASIN PER HEKURIN. Shume ‘TERMA MJEKSORE’ qe nuk i kuptoj. Nje fije leter qe permban skica dhe diagrama te cuditshme. Letra qe flasin per DRITE ULTRA-VIOLET DHE RREZE GAMA. Letra qe flasin per NGJYRA DHE BARDH E ZI DHE SESI TE SHMANGET DEDEKTIMI NEPERMJET PERDORIMIT TE DISA NGJYRAVE. Se bashku me keto letra jane dhe 25 FOTO NE BARDH E ZI, PLUS NJE VIDEOKASETE PA DIALOG, TE GJITHA TE MARRA BRENDA BAZES SE DULCES. KETO LETRA FLASIN PER ATE QE BEJNE ALIENET DHE SESI PERDORIN ATA GJAKUN E MARRE NGA BAGETITE. Mesa duket alienet absorbojne atome per te ngrene. ALIENET FUSIN KRAHET NE “GJAK”, SI NJE LLOJ SFUNGJERI DHE KESHTU USHQEHEN. NUK ESHTE VETEM USHQIMI AI QE DUAN, ADN tek bagetite dhe njerzit eshte duke u alteruar. KRIJESA E ‘TIPIT 1’ ESHTE NJE KAFSHE LABORATORI. ATA DINE SESI TE NDRYSHOJNE ATOMET DHE TE KRIJOJNE QENIE TE PERKOHESHME POTHUAJSE QENIE NJEREZORE. ESHTE E KRIJUAR ME INDET E BAGETIVE DHE VARET NGA KOMPJUTERI PER TI SIMULUAR KUJTESEN, NJE KUJTESE QE KOMPJUTERI E KA MARRE NGA QENIET E TJERA NJEREZORE. QENIET QE JANE POTHUAJSE NJEREZORE JANE TE NGADALTA DHE SI TE PLOGETA. (Disa prej Njerezve me te Zeza jane pershkruar ne te njejten menyre). HUMANET E VERTETE PERDOREN PER TRAJNIM. PER TE EKSPERIMENTUAR DHE MBARSUR ME KETA ‘POTHUAJSE HUMANE’ DISA NJEREZ RREMBEHEN DHE PERDOREN TERESISHT (edhe atomet e tyre). DISA MBAHEN NE DISA SI TUBA TE MEDHENJ DHE MBAHEN TE GJALLE NE NJE SI LENG ME NGJYRE TE VERDHE. DISA HUMANE TE TJERE JU BEHET LAVAZH I TRURIT DHE PERDOREN PER TE SHTREMBRUAR TE VERTETEN. DISA HUMANE MESHKUJ KANE NJE NUMER TE LARTE SPERMATOZOIDESH DHE KETA MBAHEN TE GJALLE. SPERMA E TYRE PERDORET PER TE ALTERUAR ADN DHE PER TE KRIJUAR QENIE PA SEKS TE CILAT QUHET ‘TIPI 2’. Me pas e njejta sperme rritet dhe ne nje fare menyre alterohet perseri, futet ne fshikeza te medha, shume shkaterrohen, disa te tjera alterohen perseri dhe me pas futen ne fshikeza te vecanta. ATA DUKEN HUMANE SHUME TE SHEMTUAR GJATE FAZES SE RRITJES POR DUKEN NORMAL KUR JANE TE RRITUR TERESISHT. I GJITHE PROCESI ZGJAT VETEM DISA MUAJ QE NGA MADHESIA NE FETUS. ATA KANE JETEGJATESI TE SHKURTER, ME PAK SE NJE VIT. DISA NGA HUMANET FEMRA PERDOREN PER MBARESHTIM. NJE NUMER I PAFUND FEMRASH KANE PESUAR DEMTIME MBAS MUAJIT TE TRETE TE SHTATEZANERISE. DISA PREJ TYRE AS QE E KANE DITUR NDONJEHERE QE KANE QENE SHTATEZANE. Disa te tjera ne nje fare menyre e mbajne mend kontaktin. FETUSI PERDORET PER TE PERZJERE ADN NE TIPAT 1 DHE 2. PERBERJA ATOMIKE NE KETE FETUS ESHTE GJYSEM HUMANE, GJYSEM POTHUAJSE HUMANE DHE NUK MUND TE MBIJETOJE NE BARKUN E NENES. Hiqet qe andej ne muajin e trete dhe cohet per tu rritur diku tjeter.”

 15. #75
  KAPITULLI I NJEZETEPESTE
  NETWORKU I DULCES - - SEKTORI VERIOR?  Materiali qe vijon i eshte derguar Bill Cooper nga nje ‘mik’ dhe u publikua nen titullin “Historia e Robertit”. Krahasoni kete raport me materialet e tjera qe kane lidhje me zgjatimet e bazes se Dulces ne verilindje te Arizona, juglindje te Utah dhe jugperendim te Colorados [Zona e Kater Qosheve] ku raportohet se shkenctare ‘desidente’ mbahen rob:

  Robert _______ _______, nje djale i ri ne fillimet e 20 vjeteve erdhi te punoje ne dyqanin tim si ndihmes gjate javes se dyte te tetorit 1986. Ne diten e pare te punes ai me afrohet dhe me pyet sesa isha i interesuar per fenomenin UFO. Dhe me pas me buzeqeshi, pushoi per nje cast dhe priti per reagimin tim. I thashe atij se isha i interesuar, sidomos per rrezimin/terheqjen e disqeve te rena dhe te atyre qe i pilotonin. Dhe qe isha shume i interesuar per fjalet qe qarkullonin per ‘alienet’ dhe nje grup aleance qe ishte vendosur vite me pare.
  Kur permenda faktin e dyte ai me nderpreu dhe me tha se donte te me tregonte dicka ne lidhje me interesin tim te dyte. Kjo eshte historia qe me tregoi [e kondensuar prej meje]:

  Ai kishte qene ne shtabin e pergjithshem ushtarak te Grupit te Kater Inxhinjerik ne Fort Carson, Colorado. Kishte ikur prej andej dy muaj me pare nga momenti qe po me tregonte kete histori.
  Me tregoi nje dokument identifikimi ushtarak te Fort Carson dhe nje tjeter me nje dizajn te cuditshem me kuadrata. Ai tha se kishte patur Super Top Sekret akses sigurise dhe kishte punuar si asistent laborant ne jugperendimin e Colorados, te lidhur me Grupin Delta jashte Fort Carson.
  Robert ishte bere deshmitar i nje eksperimentimi kriogjenik me qeniet njerezore. Ky eksperiment ishte kryer nga ‘aliene” dhe nje grup inteligjence Super Sekret.
  Disa ushtarake te rangut te larte dhe nje grup shkenctaresh ishin cuar poshte ne temperatura kriogjenike nepermjet nje procesi te thithjes se plote te gjakut te tyre dhe pompimit te nje perzjerje kimike ne sistemin e qarkullimit per te parandaluar shkaterrimin e qelizave gjate procesit te ngrirjes dhe shkrirjes.
  ‘Alienet’ ishin te vetmit qe dinin formulen e perzjere dhe procesin e shkrirjes graduale. Fillimisht ata refuzuan t’i jepnin formulen dhe procesin, grupit te shkenctareve dhe kercenuan qe te linin personelin ndaj te cileve po kryhej eksperimenti, ne gjendje te ngrire nese grupi i shkenctareve nuk do bashkepunonte ne pika te ndryshme.
  Ai po ashtu me tregoi dicka per disa teknika ‘aliene’ qe lidheshin me udhetimin ne kohe; udhetime dimensionale qe lidheshin me fushat e unifikuara fizike.
  Mbas rrefimit te kesaj historie kaq fantastike per mbi 3 jave rrejsht, ai nderpreu punen e perkoheshme ne dyqanin tim. Me ne fund arrita te mesoj qe babai i tij Robert __________ [i vjetri] sepse i biri quhej Robert _________ [i riu] mbas divorcit te prinderve te tij mori mbiemrin e burrit te dyte te nenes, kishte punuar me mua ne departamentin e rrafinimit te metaleve. Historia e meposhtme mu tha nga vete Robert _______ [i vjetri] ne 16 dhjetor te vitit 1986:
  Ne mbremjen e te merkures, 3 dhjetor 1986, Robert ________ djali im, me telefoni [nuk ishte ne shtepi prej nje jave]. Zeri i tij tingellonte sikur te ishte i trembur per vdekje. Ai tha, “Duhet te shkoj ne Colorado menjehere”. E pyeta perse. Ai me tha, “Kerkuesit e te jashteligjeshmeve me gjeten dhe me thane se duhej te shkoja me ta ne bazen e Colorados sepse dija shume.” E pyeta nese kishte ndonje mundesi qe ti shpetonte dhe te largohej? Robert me tha, “ Ata me thane qe kjo gje eshte e pamundur. Ishte vete shefi i tyre qe mi tha keto fjale ne fytyre.”
  Mesa duket Robert i Riu u perpoq ti shpetonte atyre. Por trupi i tij u gjet ne dhomen numer 5 ne Walls Motel ne Long Beach, California me nje revole ne dore dhe nje vrime plumbi ne koke. Ne dhome u gjeten droga te ndryshme por jo ne trupin e tij [nuk ishte tip qe drogohej].
  Departamenti i policise se Long Beach hetoi ceshtjen e cila u mbyll menjehere pa ndonje shpjegim te caktuar. Kur i pyeta ata pse e mbyllen ceshtjen kaq papritur, me perplasen ne fytyre fjalet, “kjo nuk eshte puna jote”. Raporti i autopsise finale konkludoi qe vdekja kishte lidhje me vetvrasje nga droga.
  Nuk mu lejua qe te shikoja trupin per nje jave rrjesht. Merrja ne telefon policine dhe ata me thoshin qe trupi ishte ne zyren e funeraleve. Zyra e funeraleve me thoshte qe ata nuk e kishin trupin. Kjo vazhdoi per nje jave te tere [5 dhjetor – 12 dhjetor 1986]. Kur me ne fund u be e mundur qe te shikoja trupin, mund te them me bindje qe nuk ishte ai! Ky trup i pretenduar se i perkiste Robert ________ ishte pothuajse 20 libra me i shendoshe dhe rreth 3 – 4 inc me i shkurter sesa djali im. Ai nuk ishte Roberti ndonese tiparet kryesore te fytyres dukeshin si te tijat.
  Perpara vdekjes se tij ai me tha dicka shume kuptimplote, “Baba ata po vijne te me marrin. Do te jap nje emer te koduar _________________ [vetem Roberti dhe i jati e dine ate emer]. Nese merr ndonje leter ose ndonje telefonate, ose ndonje mesazher ne nje te ardhme [me] kete emer te koduar do e kuptosh qe une jam i gjalle. Ata kane nevoje per mua per shkak te ADN time speciale, ja pse duhet te shkoj perseri atje.”

  Robert kishte fuqi okulte speciale dhe kishte qene gjithimone i interesuar mbas magjise. Ai thoshte se gjithe kjo historia me ufot ishte e lidhur direkt me okulten dhe magjine. Ne shkurt – prill 1987 te dy, Robert_______ [i vjetri] dhe une ishim nen survejim te vazhdueshem nga njeri qe ne e konsideruam si agjent, pjese e grupit qe mbulonte te verteten. Emri i tij ishte John Cunn. Me ne fund u ndodhem balle per balle me te dhe i thame se cfare mendonim. Ska nevoje te permend qe ai e la punen te njejten dite dhe nuk u be me i gjalle. Robert i Vjetri ishte kercenuar disa here nga nje individ qe donte ta conte ne zonen e Kater Qosheve. Ne 16 prill 1987 ai i tha se do e bashkonte me te birin. ________ u terhoq momentin e fundit.

  Me vone Robert i Vjetri u mor pa asnje arsye nga policia dhe u mbajt per nje jave. Kur u kthye ne shtepi pa qe ajo ishte e kthyer e tera permbys.
  Ne 9 nentor 1987, nje person qe ngiste nje motorciklete dhe ishte i veshur si motorist i afrohet ________ dhe e prezonton veten e tij si togeri Leed ose Reade dhe i thote se ai kishte nje akses Top Sekret dhe po ashtu kishte akses ne disa dokumenta qe lidheshin me projekte ne te cilat i biri vazhdonte te ishte i perfshire. Ai i tha se do e vinte ________ ne kontakt me Robert _________ dhe i tha se ai punonte ne nje baze te nendheshme. Me pas shtoi se ajo baze nuk mund te gjehet ne asnje harte civile apo ushtarake.

  Robert _________ ka qene ne njesine e meposhteme. - - HHC 4th STU BU., ABN., FBG 31905v Fort Carson, Colorado.

  Komandanti i Tij

 16. #76
  KAPITULLI I NJEZETEGJASHTE

  RREZIK POSHTE NE THELLESI: HISTORIA E CHRISTA TILTON

  Pjesa qe vijon eshte marre nga nje artikull me titull “Duke shkuar Nentoke” , shkruar nga e rrembyera Christa Tilton - - nje grua shume terheqese, Bjonde ‘Nordike ne dukje’ e cila tregon disa eksperienca te pakrahasueshme kontakti dhe rrembimi te cilat i ka provuar vete dhe qe perfshijne dhe bazen e Dulces. Christa u tregua e sjellshme mjaftueshem oer te kontribuar me eksperiencen e saj fantastike ne realizimin e ketij shkrimi dhe sqarimin e disa pyetjeve ne menyre qe te rrembyerit e tjere, si vete ajo, mund te kuptojne me mire takimet e tyre konfuze me rrembyesit aliene dhe per bazat e nendheshme.

  “Disa muaj me pare u vura ne dijeni per dy raste te ndryshme, nje ne Maj te vitit 1973 ne te cilin Judy Doraty nga Texas kishte patur nje eksperience te pazakonte ku ajo mund te jete cuar ne nje baze te nendheshme, si dhe nje rast rrembimi i hetuar nga APRO dhe nga zoti Paul Bennewitz ne Maj te vitit 1980 qe ka per protagonsite Myrna Hansen nga New Mexico e cila kishte patur nje eksperience te ngjashme gjate te ciles ajo ishte cuar ne nje baze te nendheshme.

  Duke qene se e po e zhvilloj kete hetim nisur nga eksperienca ime personale me bazat e nendheshme, e konsideroj kete gje fillimit te jete nje ndihme e madhe per mua si dhe te atyre qe kane provuar te njejten gje. Do detyrohesha te lexoja vete transkriptet e tyre. Per muaj te tere e vonova kete gje mbase sepse ne menyre te pandergjegjshme nuk desheroja te rijetoja eksperiencen time duke lexuar ate te dikujt tjeter. Tani jam e lumtur qe me ne fund e realizova. Do mundohem te gjej pikat e perbashketa midis tre eksperiencave ne menyre qe te tjeret qe kane ngjarje te tilla mund te avancojne dhe te tregojne ne publik ate qe ju ka ndodhur. “

  “Eksperienca ime ka ndodhur ne Korrik te vitit 1987. Kisha patur nje ‘mungese kohe’ prej 3 oresh te cilat me vone gjate seancave te hipnozes mesova se jane pjese e nates me te pazakonte te jetes sime... Nuk shkova tek anija me deshiren time. Dy aliene te vegjel me kapen nga dy krahet dhe duke me terhequr me futen ne pjesen e mbrapme te anijes se tyre mbasi me pare me pare me kishin shkaktuar nje gjendje te pavetedijeshme. Ajo qe kujtoj me pas ishte zgjimi mbi nje tavoline ne nje si anije te vogel. Nje ‘udhrrefyes’ me pershendeti dhe me dha dicka per te pire. Tani besoj se ishte nje simulant ose dicka e ngjashme sepse mbas asaj qe piva nuk isha me ne gjendje gjumi. Me nxorren nga anija dhe kur pashe rreth e rrotull, vura se se gjendesha ne maje te nje kodre. Ishte erresire por ne afersi te nje shpelle pashe nje drite te zbehte. Ne ecem neper ate zone dhe ne ate moment pashe nje burre te veshur me nje si kominoshe ushtarake ne ngjyre te kuqe [si ato qe veshin pilotet]. Udhrrefyesi mesa dukej e njihte ate person dhe ndersa e pershendeti ne u gjendem afer njeri tjetrit. Po ashtu dallova qe ai mbante nje si lloj steme dhe nje arme automatike. Ndersa ecnim neper tunel, kuptova se po shkonim ne brendesi te nje kodre te madhe ose mali. Aty ne u ndeshem me nje tjeter roje, i veshur me te kuqe si i pari dhe pashe disa pika kontrolli te kompjuterizuara me dy kamera ne cdo ane. Ne te majten time pashe nje si transhe te gjere ku nje automjet i vogel tranziti te conte me ne brendesi. Ne krahun tim te djathte nje si korridor i pafund me shume zyra. Ne hipen ne mjetin e tranzitit dhe mbasi udhetuam per nje kohe te gjate u afruam nje tjeter zone sigurie. Kur arritem aty me urdheruan te hipja ne nje si shkalle qe te conte perpara ekranit te nje kompjuteri. Pashe drita qe ndizeshin dhe fikeshin, numra qe llogariteshin dhe nga vrima poshte monitorit doli nje karte. Me pas kuptova qe ajo ishte nje lloj karte identifikimi kompjuterike. Pyeta udhrrefyesin tim ku po shkonim dhe pse. Ai nuk foli pothuajse gjithe kohes vetem nje moment me tha se do me tregonte dicka qe duhej ta dija dhe qe do ta perdorja per referenca te mevonshme. Ai me tha qe ne sapo kishim hyre ne Nivelin e Pare te nje ‘Stacioni’. E pyeta se cfare lloj stacioni ishte por ai smu pergjigj.

  Kjo histori eshte shume e gjate dhe e detajuar dhe shpresoj se nje dite do e shkruar te plote ndersa tani do nenvizoj vetem gjerat qe pashe... Me cuan ne nje ashensor qe ne dukej ishte madheshtor dhe pa dyer. Ai na coi poshte ne Nivelin e Dyte ku hasem dy roje te tjera me kominoshe ne ngjyre te ndryshme dhe me pas ecem neper nje korridor te madh dhe pashe shume zyra me kompjutera te vene ne rradhe ngjitur me muret. Ndersa ecnim me ra ne sy ndricimi qe ishte i cuditshem dhe nuk arrija dot ti identifikoja burimin se nga vinte. Shume njerez nga kalonin afer por asnjeri prej tyre nuk reagonte ndaj faktin qe une isha e huaj aty. Mu duk vetja sikur isha ne nje ndertese te pafundme me shume zyra dhe sektore. Me pas pashe nje zone gjigande qe dukej si nje fabrike madheshtore. Aty kishte anije te vogla aliene te parkuara neper qoshe. Ne disa prej tyre punohej poshte dhe aty pashe alienin tim te pare te llojit gri. Mesa dukej ata benin punen e pastrimit dhe ndersa kalonim afer asnjeri prej tyre nuk ngriti koken te na shikonte. Ngado qe te hidhje syte kishte kamera te instaluara.

  Me pas arritem tek nje tjeter ashensor dhe zbritem ne Nivelin Pese. Ishte aty ku provova nje ndjesi frike dhe temerri te pakrahasueshem. Udhrrefyesi me shpejgoi qe per aq kohe sa isha me ate, nuk kishte asnje rrezik per mua. Dolem nga ashensori dhe ne piken e kontrollit pashe roje te tjera. Kete here ata nuk ishin aspak miqesore dhe jepnin urdhera ne te majte dhe ne te djathte. Vura se se dy nga rojet po diskutonin me njeri tjetrin per dicka dhe shikonin panderprerje nga une. Doja te gjeja daljen me te afert qe te ikja nga ai vend por e dija qe tashme ishte shume vone. Kete here mu kerkua qe te nderroja rrobat dhe te vishja nje si nga ato veshjet e spitalit por fale zotit qe kishte nje te hapur ne kurriz. Bera sic mu kerkua sepse sdoja te shkaktoja asnje problem. Me pas hipa ne nje si peshore me nje ekran dhe krejt papritur ekrani u ndez dhe tinguj te shumte filluan te dilnin prej andej, disa prej tyre shume te larte aq sa po me dhimbnin veshet. Ajo qe mu duk shumee cuditshme ishte fakti qe rojet pershendeten gjithe respektin personin qe me shoqeronte, ndonese ai ishte i veshur civil. Ai kishte te veshur nje si kominoshe ngjyre te blerte por pa asnje steme. Ai me kerkoi ta ndiqja neper nje korridor. Ndersa kaloja ne piken e kontrollit ndjeva zukatjen e kamerave qe ndiqnin cdo hap timin. Zbritem poshte ne nje tjeter korridor dhe aty ndjeva nje ere te temerrshme. Ne kundershtim me historine e Judy dhe Myrna, e dija se cfare po nuhasja, ose te pakten mendoja se e dija. Mbante nje ere si formaldehid. Ngaqe kam njohuri ne mjekesi, u ndjeva komfort me kete situate pasi shpesh here me pare isha ndodhur ne situata ku nuk mungonin aroma te tilla.
  U gjenden perballe nje dhome te madhe dhe ndalova qe te shikoja se cfare kishte brenda. Aty pashe ca si vaska te medhaja me aparatura te kompjuterizuara te lidhura me to dhe nje si mekanizem ne forme krahu qe ndodhej ne maje te disa tubave qe humbisnin ne pjesen e poshteme te vaskave. Vaskat ishin rreth 4 kembe te larta keshtuqe nuk mund te shikoja se cfare kishin brenda. Ndejva nje si tingull zukates dhe te krijohej pershtypja sikur dicka po derdhej ne vaske. Fillova ti afrohesha vaskave kur ne ate moment udhrrefyesi im me kapi prej krahu ne menyre te vrazhde dhe me nxorri ne korridor. Ai me tha se nuk ishte e nevojshme te shikoja permbajtjen e vaskave, kjo gje vetem sa do komplikonte me shume situaten. Vazhduam ecen neper korridor dhe ne nje moment ai drejtoi gishtin ne nje laborator te madh.

  Ne ate moment u mrekullova sepse kam punuar ne nje laborator me pare por ketu po shikoja aparatura qe nuk mi kishte zene syri ndonjehere ne jeten time. Ne ate moment kur ktheva koken pashe nje qenie te vogel Gri te perkulur mbi dicka qe dukej si mates. Degjova tingullin e metalit qe perplasej mbas metalit. Te njejtin tingull kisha degjuar kur pergatisja mjetet kirurgjikale per doktorin qe do operonte. Aty udhrrefyesi im me kerkoi te shkoja dhe te ulesha ne tavolinen qe ndodhej ne mes te dhomes. I thashe se sdo pranoja kurre ta beja ate gje por ai u pergjigj se kjo do ishte per te miren time dhe do ishte me mire qe te bashkepunoja. Kur me tha keto fjale ai nuk buzeqeshte me dhe u ndjeva e frikesuar. Nuk doja te mbetesha vetem ne ate dhome me ate alien gri!

  Gjate momentin qe po mendoja keto gjera, nje human mashkull hyri ne dhome. Ai ishte i veshur si doktor me nje perparse te bardhe laboratori dhe mbante te njejten karte identifikimi qe me ishte leshuar kur hyra ne ate vend. Udherrefyesi im ju afrua ta pershendeste dhe ata token duart miqesisht. Fillova te dridhesha dhe kisha ftohte. Temperatura duhej te ishte shume e ulet. Udhrrefyesi me buzeqeshi dhe me tha se do me priste perjashta pasi do me duhej te rrija ne ate dhome per disa minuta. Fillova te qaja. Qaj kur jam e trembur. Alieni Gri me shikoi per nje cast dhe u kthye te vazhdonte ate qe po bente me pare. Doktori kerkoi me shume ndihme dhe ate moment nje tjeter alien gri u fut ne dhome. Nje moment me pas u keputa dhe filluan te me merreshin mende. E dija qe po me ekzaminonin nga brenda trupit dhe kur ngrita koken pashe ate alienin e frikshem qe me shikonte me syte e tij te medhenj te zinj. Ate cast ndjeva nje dhimbje te papershkruar. Ulerita me te madhe ndersa doktori human filloi te ferkonte dicka mbi stomakun tim. Ishte ftohte. Dhimbja u qetesua menjehere. Nuk mund ta besoja qe kjo gje po me ndodhte mua perseri. I lutesha qe te me linin te largohesha por ata vazhdonin te punonin akoma me shpejte. Mbasi mbaruan me thane qe te cohesha dhe te shkoja ne nje dhome te vogel ku duhej te vishja rrobat e mija te meparshme. Vura re qe isha e gjakosur sikur te me kishin filluar menstruacionet. Vazhdova te vishesha dhe kur dola jashte pashe udherrefyesin tim qe po fliste me doktorin ne nje qoshe te dhomes. Qendrova ne dhome e pafuqishme dhe pa levizur. U ndjeva me e vetmuar se kurre ne jeten time. U ndjeva si nje kavje laboratori. Mbasi dolem nga dhoma une vazhdoja te qendroja e heshtur dhe shume e zemeruar me udherrefyesin qe e lejoi ate gje te ndodhte. Ai me tha se ajo ishte e domosdoshme. Me tha te harroja cdo gje.

  Ndersa kaloja neper korridore shikoja gjithmone e me shume aliene ndersa ata si me pare me injoronin sikur te isha ndonje fantazem. I kerkova udhrrefyesit tim te me shpjegonte se ku ndodheshim. Ai mu pergjigj se ishim ne nje vend shume sensitiv dhe qe do me sillnin perseri ne vitet qe do vinin. Perseri e pyeta se ku ndodheshim dhe ai mu pergjigj qe do ishte me mire per mua qe mos e dija. Me pas hipem ne nje mjet te vogel tranziti qe na coi ne anen tjeter. Aty pashe gjene me shqetesuese nga te gjitha ato qe pershkrova me siper. Ne dallim nga dy grate e tjera (Myrna Hansen nga New Mexico qe u rrembye dhe cua ne bazen e Dulces ne maj te vitit 1980 dhe Judy Doraty nga Texas qe kishte patur nje eksperience te ngjashme ne Maj te vitit 1973 dhe qe u hetua nga AVRO dhe Paul Bennewitz) qe pane bageti ndersa gjymtoheshin, une pashe cfare dukej te ishin, njerez te te gjithe llojeve qe qendronin ne mur brenda disa kutiave si dhomeza. I shkova me afer dhe ata dukeshin si figura prej dylli. Nuk mund ta kuptoja se cfare po shikoja. Pashte po ashtu kafshe neper kafaze dhe qe ishin te gjalla...”

  Ne kete moment udhrrefyesi e shoqeroi Christan per tek ashensori dhe me pas u ngjiten siper ne nivele te ndryshme derisa arriten tek mjeti i pare i tranzitit qe e coi mbrapsht tek disku i alieneve dhe me pas ajo u cua ne shtepine e saj, 3 ore mbasi kishte filluar eksperienca e rrembimit.

  Aksidentalisht, Christa deklaron se ka patur kontakt dhe me qenie te ngjashme me njeriun nga bote te tjera. Nje alien i quajtur ‘Maijan’ qe kishte komunikuar me Christen gjithe jeten e saj, mbante gjithmone nje embleme te nje gjarperi me pende, ka mundesi simbolin e Majave te Lashte, Zotin Kecalkoatl. Ai deklaron qe ka stergjyshe qe i perkasin rraces se actekeve dhe majave, sic deklarojne shume nga ‘Telosianet’ qe banojne ne kolonite e nendheshme poshte Malit Shasta, California. Christa Tilton pranon se humanet e ngjashem nga Lyra dhe Pleiades qe ka takuar [perpos takimeve me grite e gjate] variojne nga ata qe jane strikt jonderhyres ne ata qe jane fraksione imperialiste te cilet besojne se pushtimi i planetit Toke eshte i justifikueshem si nje menyre per te nenshtruar armiqte e tyre mbi ose nen siperfaqen e ketij planeti. Nga kjo deduktojme ate qe eshte supozuar me pare qe Drakonianet mbajne qendra komande nentoke, nensiperfaqen e planetit tone nga ku drejtojne shume prej aktiviteteve te tyre nderhyrese interyjore.

  Si shtese e historise se mesiperme, Christa Tilton u tregua aq e sjellshme sa ju pergjigj disa prej pyetjeve qe kane te bejne me kete volum, ne lidhje me eksperiencen e saj personale. Keto pyetje dhe pergjigje jane si me poshte:

  PARATHENIE NGA CHRISTA: Kam hetuar bazat e nendheshme dhe Dulcen, aktualisht dhe baza te nendheshme ne te gjithe boten qe nga viti 1987. Kam patur disa eksperienca te mira dhe kam patur disa te keqija [me alienet, etj.]

  PYETJE: Gjate rrembimit ne Dulce dhe ne baza te tjera, a keni pare ndonje njeri te mbahet robt nentoke?

  PERGJIGJE: Para se gjithash me lejoni te deklaroj se ka shume me teper evidenca TANI per te provuar ekzistencen e nje baze ne vitin 1987, sesa atehere kur u rrembeva une (rreth 8 vjet te shkuara, mbas luftes se Dulces kur u nderprene operacionet e perbashketa per dy vjet) qe ishte ne nje proces zberthimi. Shpesh here qeveria i perdor ato per qellime te ndryshme dhe krejt papritur i mbyll ato dhe shkon e nderton nje tjeter baze ne nje vend tjeter. Ajo qe do ju them eshte kjo. Po i qendroj pyetjes. Ju me pyetet nese kam pare njerez te mbajtur rob kur u rrembeva ne Dulce? Me kujtohet qe kam pare disa individe gjate kohes qe ecja. Ata dukeshin sikur ishin te pezulluar ne veprim e siper. Ju afrova njeres prej atyre kasave ku mbaheshin dhe i pastrova xhamin. Mbeshteta duart ne xhap dhe u afrova ne menyre qe te shikoja nese ata do reagonin ne nje fare me menyre. Por pa rezultat. Ne ate kohe nuk isha ne gjendje te saktesoja nese ishin te gjalle apo te vdekur. Ata nuk leviznin dhe nuk arrija te dalloja nese kishte ose jo ndonje lloj lengu brenda ne kase. Ne kete rast te vecante mendoj se kasa ishte bosh. Persa i perket rastit kur jam cuar ne nje tjeter baze, sdua te bej asnje koment tani sepse po vazhdoj dhe po e hetoj ate rast. Jane bere spekulime dhe kane dale informacione nga oficere te Forcave Ajrore ne KIRTLAND AIR FORCE BASE qe une dhe disa gra e burra te tjere jemi rrembyer dhe cuar ne nje baze kerkimore te nendheshme afer Kirtland AFB. Ndodhet ne pjesen e malit Manzano ne jug te KIRTLAND AFB ku zhvilloheshin provat nukleare ne ate kohe.
  (Shenim: KIRTLAND AFB eshte baza ku ka filluar ndarja e Komunitetit te Inteligjences ne lidhje me bazen e Dulces dhe operacioneve te perbashketa dhe qe fillimisht perfshiu Kol. Doty, Kol. Edwards, Krahun Komandues dhe te tjere, nje ndarje midis anti-grive fraksione te U.S. Navy ne CABAL/COM-12 –mbeshtetur nga qeveria e “zgjedhur” dhe kundershtaret e tyre pro-gri fraksioni NSA ne AQUARIUS/MAJI - - mbeshtetur nga qeveria e ‘Korporatave’. –Branton)

 17. #77
  PYETJE: A permendi ndonjeri nga kontaktet e tua aliene ose humane, Luftrat e Dulces?

  PERGJIGJE: Jo. Qenia aliene qe pata kontakt ndersa ndodhesha nentoke nuk fliste me mua. Humani po, por asnjeri prej tyre nuk permendi asnje lloj lufte qe mund te zhvillohej aty poshte. Pra ne ate kohe nuk kisha dijeni per asnje lloj konflikti qe po ndodhte. Me cuan aty, sic besoj une, per ndonje arsye specifike dhe kur mbaruan pune me mua me kthyen mbrapsht. Sdo kishte asnje kuptim qe ata te me jepnin informacion per dicka qe skishte te bente me mua dhe qe skisha pse ta dija.

  PYETJE: Cfare lloji reptilianesh pate aty, nese pe ndonjerin?

  PERGJIGJE: Jam pothuajse e bindur qe nuk besoj se jam ndeshur perballe ndonje reptiliani alien. I vetmi lloj qe kam qene ne kontakt ne pothuajse te gjitha rastet e jetes sime kane qene alienet e vegjel gri, ata qe quhen bashkepuntore. Keta jane qenie qe besoj se skane materie shpirterore dhe qe punojne per nje rrace te caktuar aliene. Atyre ju jane dhene disa detyra te caktuara, pune te caktuara njesoj sic mund te na jepen neve kur punojme per ndonje kompani te madhe. Jam takuar dhe me disa qenie aliene te quajtura Grite e Gjate. Ndonese syte e tyre jane te medhenj dhe te erret, nuk kane paraqitje reptiliane. E kam parasysh se per cfare po me pyesni por jo, nuk kam pare asnje reptilian. Me te vertete, nuk kam patur asnjehere kontakt me ato qenie. (Shenim: Natyrisht nga deshmite e tjera te shumta, shumica e ‘Grive’ jane klone me baze reptiliane te cilet kane asimiluar gene te tjera nga insektoidet madje edhe nga forma jetesore me baze bimore. Padyshim ata, sidomos klonet, nuk duken ne aparence si reptilian gje qe eshte arsyeja pse ata perdoren me shume per tu perballur me ‘agjensite te inteligjences se planetit’. Rraca aliene e ngritur per te cilet grite punojne, sipas shume burimeve, jane me te gjate, me shume reptiloid ne paraqitje, perfshi ketu dhe Drakot e Bardhe qe jane rezidente te nivelit te gjashte dhe shtate ne te cilet Christa nuk mban mend te kete hyre. –Branton)

  PYETJE: A di ndonje baze tjeter per te cilen studiuesit nuk kane dijeni?

  PERGJIGJE: Kjo eshte nje pyetje me vend sepse pikerisht kohet e fundit po punoj me dy individe nga Britania e Madhe. Ata jane dy studiues te mrekullueshem te cilen jane te lidhur me Timothy Good. Nuk e di nese e ke lexuar materialin e tij “ME SHUME SE TOP SEKRET”. Eshte nje liber shume i bukur. Po ashtu dhe “KOORDINIMI ALIEN” eshte nje tjeter liber. Po, kam dijeni per shume, shume, shume stacione ose baza te nendheshme te cilat po perdoren per qellime te ndryshme. Shumica e tyre perdoren per qellime te fshehta ose qe implikojne qeverine e cila po ben disa lloj testesh qe konsiderohen me te sigurta nese behen nentoke. Ka baza, ne menyre te vecante si ajo ne Tucson, Arizona ku jam mese e bindur qe me kane cuar njehere dhe mban emrin e koduar “Aviacioni i Gjelberimit te Perjetshem”. Ata kane gjithe llojet e avionave atje por ajo qe kam z buluar gjate dhjete vjeteve te hetimeve te mija eshte qe ajo baze operohet nga CIA. Kam qene shume shume afer ketij stacioni, hipa mbi telat rrethues dhe u futa brenda me nje mikun tim pilot dhe arrita te beja disa fotografi shume te pastra te disa helikoptereve te zinj. Keta helikoptere te zinj jane pa shenja. Kishte dhe lloje te tjera mjetesh fluturuese aty, pra ne me te vertete besojme se shume baza ne shtete te ndryshme. Kam degjuar per baza ne pothuajse cdo shtet ketu ne SHBA. Dy individet me te cilet po punoj dhe qe jane nga Britania e Madhe po kryejne studime per bazat qe ndodhen ketu tek ne dhe ne Britani. Mendoj se ata me kontaktuan sepse ndjene nje lloj lidhje te brendeshme me mua dhe duan qe te ndajme informacionet qe kemi. Kjo do jete nje pune shume e mire dhe mund te saktesojme llojin e stacioneve. Ne shume prej tyre ata po bejne teste mjekesore, disa te tjera jane laboratore aktuale si ai ne Los Alamos. Ata bejne nje pune masive dhe te fshehte per llogari te Projekteve te Zeza te qeverise tone, pra po flasim per instalime te nendheshme dhe te mbidheshme ne te cilat behen gjera qe ne as qe e kemi idene. Kemi degjuar fjale natyrisht per ate qe behet. Ajo qe duhet te shtoj eshte qe mbas hetimit dhe studimit keto fjale kane rezultuar ne 90 % te rasteve te verteta.

  PYETJE: Une mendoj se grite veprojne sipas nje instikti bazik prej kafshe apo predatori ne agjenden e tyre per te shtuar fuqine dhe shkaterruar kulturat e tjera dhe ata do vazhdojne ta bejne kete gje si kolektiv deri sa te ndalohen nepermjet dhunes. Besoj se disa prej grive si te thuash jane ‘zbutur’ nga njeriu dhe kane perftuar nje shkalle individualizmi emocional nese ata mund te shkeputen nga mendja HIVE kolektive. Kush eshte kendveshtrimi juaj per kete ceshtje?

  PERGJIGJE: Jam dakort me ju ne pjesen me te madhe te kesaj qe thate. Natyrisht duket sikur Grite bejne gjera qe jane pjese e nje ndergjegjeje masive kolektive. Kam vene re se ata bejne gjera ne grup dhe pothuajse asnjehere ska diskutime midis tyre. Duket sikur ata punojne ne projekte ose ne gjera te caktuara qe u jane dhene nga instanca te larta ose qenie me te larta aliene ose humane. Ne te vertete sbesoj kurre se humant do ishin ne gjendje te ‘zbusnin’ ndonje inteligjence aliene ketu ne Toke. Nese duket sikur humanet jane duke punuar perkrah ose me grite, kjo ka eshte thjesht pjese e nje pakti te realizuar kohe me pare nga disa lloje agjensishe qeveritare. Besoj se keta aliene kane ardhur ketu per disa arsye dhe humanet qe punojne me ta, u jane dhene urdhera nga instancat e larta qe te bashkepunojne ne realizimin e dickaje qe mendoj se ka permasa globale. Derisa te kem prova te pakontestueshme qe alienet qe punuan mbi mua ose ishin ne shoqerine e humaneve, jane te ‘zbutur’, do jete shume e veshtire per mua ta besoj.

  PYETJE: A jeni takuar ndonjehere me lloje aliene te tipit nazist si ata qe jane pershkruar nga Barney Hill, Alex Christopher, Vladimir Terziski dhe te tjere, aliene ‘fashiste’ te cilet datojne mbrapa ne kohe me eksperimentet sekrete naziste me disqet fluturuese te cilet pretendohet se kane qene ne bashkepunim me Grite dhe Reptiloidet?

  PERGJIGJE: Kam degjuar per keta Nazista aliene. Natyrisht hera e pare qe kam degjuar ka qene prej TAL LeVesque ne vitin 1987. Jo, sjam ndeshur asnjehere me ndonje prej tyre, ndonese shume nga eksperiencat e mija kane qene te natyres mjeksore dhe eskperimente gjenetike mbi mua, vajzen time apo familjen time. Po duhet te them qe ‘vjen ere’ nese kujtojme eksperimentet e temerrshme te bera ndaj cifuteve gjate Holokausit dhe disa te ngjashme prej tyre u aplikuan mbi mua. Eshte e cuditeshme sepse une jam me origjine pergjysem gjermane. Vij nga nje familje e cila emigroi ne Amerike nga Gjermania, pra kam gjak gjerman ne venat e mija. Me pak fjale jo, skam ndeshur asnje alien te ketij tipi por kam degjuar shume per ta, kam degjuar qe jane shume aliene negative por nuk e di se kush eshte agjenda e tyre... Duke qene se nuk ka patur kontakte me kete lloj rrace e kam quajtur te pavlefshe te beja kerkime per ta. Kjo gje vlen edhe per reptilianet e gjate ndonese nga shume miq dhe studiues te tjere kam degjuar histori te shumta per rracen e alieneve reptiliane...

  PYETJE: Kush eshte kendveshtrimi juaj per nje nderhyrje te mundeshme me mbeshtetjen e KONGRESIT per te marre bazen e Dulces dhe si mendoni se duhe te trajtohet problemi nese Grite nuk dorezohen?

  PERGJIGJE: Gjate gjithe studimit qe kam bere dhe bazuar ne te gjitha provat qe kam arritur te marr ne rastet e shumta qe kam qene atje bashke me studjues dhe individe te tjere –nuk e di nese ju keni degjuar dicka- por jam mese e bindur qe ajo baze ose eshte braktisur ose nuk perdoret me nga qeveria JONE. Se kush eshte arsyeja, ate nuk e di. Besoj se ka te beje shume me nje aksion ushtarak per te cilin ne gjetem prova te shumta aty. Ne gjetem gezhoja predhash ne njeren nga hyrjet e shumta te bazes. Gjetem bomba tymuese, lloje te ndryshme antenash te cilat qeveria i perdor per komunikacion. Keto gjera jane gjetur ne zonat malore. Nese ju keni qene ndonjehere aty atehere do e kuptoni se per cfare po flas. Keto gjera me thone mua dhe studiuesve te tjere qe para disa kohesh aty ka patur ndonje nderhyrje ushtarake. Zonat per te cilat po flas, [ku jeton edhe njeri prej studiuesve qe eshte i njohuri im] kane patur hyrje per ne baze te cilat jane mbyllur dhe cimentuar. Kjo gje eshte bere nga dikush, sic mendojme ne nga ndonje organizate me mbeshtetjen e CIA-s. Ne Letrat e Dulces te hartuara prej meje, tregoj per nje zone te nje ferme ne veri te rrafshnaltes se Archuletas dhe ne nuk arritem te gjejme pronaret qe dikur zoteronin ate toke. Nga dikush qe jetonte ne afersi na u tha qe ne ate prone ka nje rrip toke ku jane ndertuar kulla te larta cuditerisht antiplumb... Arrita te futesha ne ate prone dhe te afrohesha mjaftueshem per te realizuar disa foto mjaft te pastra te ketyre kullave antiplumb. Kane qene gjithsej 20 te tilla dhe tani kane mbetur vetem 5. Ne vrame trurin te kuptonim pse ishin hequr dhe ku ishin cuar ato kulla. Sidoqofte realizova foto mjaft te pastra te tyre. Ato nuk jane kulla vrojtimi per zjarr. Fermeret e zones mund te thone qe, “oh keto jane kulla ku fermeret hipin per te kontrolluar per ndonje zjarr ne zone” dhe gjera te ngjashme. Gjeja me e cuditshme eshte qe kur ju afrohesh shikon qe kane xham te zi dhe te papenetrueshem nga plumbi apo antiplumb sic quhen ndryshe. Dhe cudia tjeter eshte qe hyrja qe kane ste lejon te futesh brenda. Se kuptojme dot pse jane vene aty por padiskutim qe kane patur nje arsye te caktuar. Gjate viteve ka patur vezhgime te mjeteve te ndryshme fluturuese ne ate zone. Askush ne qytetin e Dulces mesa duket nuk e di se kush e zoteron ate prone.
  Partneri im ne punen kerkimore arriti te binte ne gjurmet e atij qe e kishte patur kete prone 20 vjet te shkuara po mbas tij ishte e pamundur te gjeje se kush kishte qene pronari tjeter. Prona po ashtu kishte nje shtepi prej druri ku mund te futeshe brenda por qe ishte bosh. Kjo ndertese do ishte perfekte per nje baze te nendheshme sidomos po te kemi parasysh informacionet qe thone se me pare aty ka patur nje rrethim telash elektrike qe thuhej se ishte per te mbajtur larg bagetite. Por ne mendojme se qellimi i perdorimit te ketij rrethimi elektrik ka qene krejt i ndryshem per shkak te shenjave qe ishin te vendosura aty NDALIM KALIMI dhe keto ishin shenja te njejta me ato qe vihen re ne AREA-51, pra kjo na beri te mendonim se kishte dicka me shume. Le ti kthehemi perseri pyetjes suaj. Nese ka patur ndonje nderhyrje ushtarake, ajo tashme kishte ndodhur dhe baza ishte mbyllur...
  Pra ska me asnje prove aty. Disa prej indianeve te cilet jetojne ne token e Jicarilla Apache jane shume te mbyllur si njerez dhe nuk flasin kurre me te huajt. Informacioni qe mora doli nga brenda dhe mund tju them ju se cfare i tha nje indiani nje mikut te tij prej shume vitesh. Ai i tha se vite me pare po ngjitej neper shpatet e malit dhe neper kodrat qe ishin aty rrotull kur ne nje moment disa plisa dheu rane ne koken e tij. Dhe eshte normale qe nese jeni duke ecur ne nje zone te shkrete dhe dicka bie ne koken tuaj, reagimi i pare qe do benit do ishte ai i te ngriturit te kokes dhe te parit siper. Dhe natyrisht qe ai pa siper por ajo qe pa e temerroi. Ky person eshte nje burre ne fillim te 60-ve. Pra ky njeri pa siper dhe sic i tha shokut te tij, pa nje qenie gri me sy te medhenj te zinj qe e shikonte pa nderprerje. Indiani ferkoi syte me mendimin qe ajo qe shikonte ishte thjesht nje vizion ose nga lodhja po qenia ishte perseri aty. Kaq u desh dhe njeriu filloi te vraponte si i shkalluar, i trembur per vdekje. Vraponte per jeten e tij dhe i mpire nga ajo qe kishte pare. Eshte e cuditshme po ky njeri qe kishte lidhje te forta me keshillin e larte te indianeve te Jicarillas, e ka mbajtur sekret nga te gjithe kete fakt dhe ja tregoi vetem mikut tim studiues. Kjo kishte ndodhur vetem disa vite te shkuara (intervista eshte realizuar ne vitin 1996) gje qe me thote se ne zona te caktuara te bazes VAZHDON TE KETE ENDE ALIEN GRI te cilet mbas ‘vulosjes’ se hyrjeve me beton ndihen me te sigurt dhe qe mbase qeveria ka hequr dore nga ajo baze dhe ja ka lene alieneve. Nuk e di se cfare ka ndodhur gjate nderhyrjes ushtarake por jam totalisht e sigurt qe ka patur nje te tille. Po kush mund ta dije komplet te verteten? Ajo qe mund te them eshte qe njerez te cilet informojne per keto ngjarje nuk jane tipi i njeriut qe mund te sajoje dicka, ata skane as interesin me te vogel per ufologjine dhe ne asnje nga keto fenomene. Ne te vertete kur ju kerkohet informacioni ata nuk duan te flasin per te. Eshte shume e veshtire te hysh ne kontakt me kete komunitet. Kam patur shume veshtiresi qe te gjeja pergjigje te pyetjeve te mija aty por fale Zotit njeri prej miqve te mij studiues eshte rritur aty, babai i tij eshte rritur aty dhe ai ka jetuar ne ate zone qe kur ka lindur [Dulce]. Ai e di mire se cfare ndodh aty, ai i di mire te gjitha fjalet dhe peshperitjet dhe e di mire ate qe kane pare indianet.

 18. #78
  PYETJE: A ju kane cuar ne ndonje planet tjeter gjate rrembimeve tuaja?

  PERGJIGJE: Jo me aq sa me kujtohet, sidoqofte me kujtohet qe me kane cuar ne nje anije jashtezakonisht masive, duhet te kete qene ndonje anije meme. Ajo gje ishte masive, milje te tera e gjate. Nuk isha e sigurt se ku ndodhesha. Gjate kohes qe isha atje me dhane disa instruksione. Kishte “qenie te drites” ne ate vend. Ata dukeshin si qenie engjellore vetem se pa krahe. Mbanin te veshura rroba te gjata dhe me cuan ne nje zone ku ishte nje podium dhe nje si mesues doli aty dhe filloi te mesonte njerezit qe ndodheshin aty rrotull. Keto qenie ishin humane, nuk pashe asnje alien [grite] ne ate kohe dhe per kete arsye them qe nuk jam e sigurt se ku ndodhesha.

  PYETJE: A tu krijua mundesia te shikoje se cfare kishte brenda ne ‘vaska’ ?

  PERGJIGJE: Jo, jo gjate eksperiences ne Dulce. Fillova ti afrohesha njeres prej vaskave. Era qe vinte ishte e perzishme. Ishte nje arome qe mund ta krahasoj me ate te sulfurit. Me kujtohet kur shkova per here te pare ne praktiken mjeksore per te asistuar ne nje autopsi dhe sme hiqet nga mendja era e formalines, ajo arome disi e embel qe eshte shume e veshtire ti shpjegohet dikuj qe se ka provuar. Aroma qe ndjeva afer vaskave ishte shume e perafert. Oficeri, njeriu ushtarak qe ishte me mua, ose udhrrefyesi im nuk me lejoi qe ti afrohesha me shume dhe te shikoja brenda. Mund te them me hamendje qe aty brenda kishte dicka qe po ta shikoja do me trembte per vdekje dhe kjo nisur nga reagimi i shoqeruesit tim i cili me ndaloi prerazi te shkoja me tutje. Ju me pyetet nese kishe vaska per ushyerje dhe mbarshtim. Besoj se po sepse mesa me kane thene femrat e tjera qe i kane pare keto vaska, disa prej tyre pane pjese trupi aty brenda. Lloji i vaskave qe pashe perdoreshin per mbarshtimin dhe kultivimin e qenieve te vogla aliene. Gjeja e vetme qe mund te them eshte ta pershkruaj si imitimi i mitres se femres. Nje femer e mban femijen ne uterusin e saj dhe keto vaska mbareshtimi qe po me pyesni perdoreshin per te kultivuar ‘fetusin’ qe ata e nxjerrin nga barqet e individeve qe rrembejne dhe cojne aty. Ata e nxjerrin fetusin, sic kane bere me mua disa here dhe besoj se e vendosin ne keto vaska prej xhami.

  PYETJE: Cfare mendoni se ndjejne keto hibride ne pozicionin qe jane?

  (Shenim: Pyetjen e bera duke patur parasysh fetuset humanoid te cilet jane perzjere meADN jo humane, bagetite, cetacet ose Grite,, etj te cilet mbahen ne bazat e nendheshme ose neper anije. Ndersa Christa e kuptoi pyetjen time sikur lidhej me alienet hibrid NORDIK TOKESORE si puna e saj dhe e te bijes qe jetonin ne boten TONE te siperfaqes.Branton)

  PERGJIGJE: Kjo eshte nje pyetje me te vertete interesante dhe jo shume njerez mund ti pergjigjen... une personalisht duke qene se jam nje hibrid e ndjej veten time pa perkatesi. Vazhdoj te ndihem sikur nuk i perkas asnje shoqerie. E di qe keshtu eshte, e di qe jam e ndryshme dhe qe nuk perpiqem ti them kujtdo se cfare perfaqesoj. E kam pranuar kete gje dhe kam jetuar me kete ide por mund tju siguroj qe me cdo hibrid qe kam folur, me kane thene te njejten gje. Kane folur per ndjenjen e boshllikut dhe kotesine qe provojne. Ata ndjejne sikur nuk i perkasin realitetit te Tokes. Natyrisht qe te njejten gje ndjej edhe une.

  PYETJE: Nese bota e mbitokes arrin te shtije ne dore nje pjese te teknologjise se Dulces dhe fillon ta perdori per te kolonizuar bote te tjera, a do lehtesonte kjo gje popullaten e tokes, problemet ekonomike dhe ato te ambjentit si dhe probleme te tjera qe hasim perdite? Me fjale te tjera te hiqen barrierat qe na kane mbajtur brenda kufijve te planetit tone dhe ne esence te na krijohet mundesia te dalim, si te thuash nga ‘qerthulli’ ? Ne rradhe te pare Grite nuk duan qe tokesoret te fitojne avantazhe interstellare dhe ne kete menyre te shnderrohen ne nje kercenim te agjendes se tyre empirike dhe duke punuar nepermjet kulte te fuqishme ne toke ata ja kane arritur te mbajne teknologjine interplanetare jashte duareve tona, kane vjedhur burimet tona financiare dhe projektet e perbashketa nentokesore dhe mbitokesore, shumica e te cilave jane pushtuar totalisht prej tyre. Mbasi te kene perfunduar vjedhjen e plote te burimeve tona, Grite perdorin skllever psikologjike per te na ndersyer kunder njeri tjetrit dhe me pas te thone: “Oh ju njerez jeni shume te dhunshem qe te lejoheni te keni teknologji interyjore!” Ndonese ka patur shkembime teknologjike, duket sikur ato vete po perdoren nga Grite per te arritur akses ne shoqerine tone dhe qe te mund te imponojne nje diktature globale elektronike ose eshte nje teknologji qe na jepet nga Federata e ‘Nordikeve’ ne menyre qe ata te na ndihmojne per te mbrojtur planetin tone por perfitimi ne kete rast i shkon atyre si dhe ‘kusherireve’ te tyre humane ne Toke. Cfare mendoni per kete?

  PERGJIGJE: Besoj pa dyshimin me te vogel qe ne prej kohesh kemi punuar me projekte per te kolonizuar Henen, nentoke, si dhe per te kolonizuar Marsin... Kam folur me shkenctare, kam folur me ish astronaut te NASA-s te cilet besojne pa dyshimin me te vogel se kjo eshte ajo qe po ndodh. Ata thone se kjo nuk eshte nje teknologji aliene por dicka qe ne vete e kemi zhvilluar dhe qe numri i popullsise eshte nje problem per te cilen duhet menduar mire. Ky eshte nje konkluzion qe eshte arritur dhe prej te tjereve. Nuk jam dakort me kete, mendoj se dikur na eshte dhene nje teknologji nga alienet (ose e siguruar nga disqet e rrezuara) dhe mendoj se po avancojme me ndihmen e saj. Si ne rastin e Biosferes ku shume njerez mendojne se eshte thjesht per te mesuar per vete ekologjine tone dhe gjera si bimet, kafshet etj. Por di qe kjo ishte thjesht nje justifikim. Ato shkuan te gjitha nentoke. Ka po ashtu nje kompleks te nendheshem, te pamasa dhe jashtezakonisht te bukur. Teknologjia qe testohet aty eshte teknologji aliene. E gjitha ajo do perdoret kur ata te kolonizojne Henen dhe Marsin. Keto jane dy planetet qe flitet deri tani. Ne fakt Hena nuk konsiderohet dhe aq nje planet (pasi disa replikojne se Toke-Hene eshte ne fakt nje sistem dy planetor. Ndersa per planetet e tjera eshte llogjike te fillohet me rajonet polare te Venusit dhe rajonet ekuatoriale te Marsit) por nje satelit i Tokes dhe si i tille eshte vetem nje hap larg nga Toka per ne vendet e tjera. Pra kjo eshte ajo qe ndodh, nuk kam asnje dyshim per kete. Kam folur me shume shkenctare te cilet kane punuar ne projekte te fshehta ose projekte te zeza per qeverine tone te cilet thone se kjo eshte ajo qe po ndodh... (ne fakt pyetja ime ishte; nese teknologjia ishte jona apo e perdorur vetem nga ‘elita’ humane e kontrolluar nga alienet dhe jo per masat te cilat ne te njejten kohe duhet te depopullohen nepermjet semundjeve, luftrave dhe metoda te tjera genocidiale eugjenike.) Me te vertete besoj se si rrace njerezore ne sna ka mbetur dhe shume per te jetuar ne kete planet, klima po ndryshon ndjeshem dhe ne na duhet te kemi teknologjine per te shkuar diku tjeter. Kjo eshte ajo qe vete alienet bene shume kohe me pare. Alienet me te cilet kam kontaktuar, ata qe vijne nga konstelacioni i Lyras... ne planetin e tyre te origjines ata paten nje shperthim masiv (shkaktuar nga forcat pushtuese reptiliane nga Alfa Drakonis). Ata u evakuan dhe emigruan ne konstelacionin e Pleiades ku e dinin se kishte nje tjeter qyteterim alien qe jetonte aty. Ka shume lloje te ndryshme alienesh ne Pleiades dhe me kete thenie ju drejtohem atyre njerezve qe pretendojne se ka vetem nje rrace Pleaidiane. Grupi yjor i Pleiades konsiston ne 200 yje ku perfshihet dhe Dielli i cili rrotullohet kohet e fundit rreth yjeve qendrore te grupit te Pleiades qe njihet ndryshe dhe me emrin ‘shtate motrat’. Disa nga njerezit e ‘mi’ erdhen ne sistemin tone diellor dhe u vendosen ne Mars por aty ndodhi dicka qe i detyroi te futeshin per te jetuar nentoke.

  PYETJE: Kush mendoni se eshte pika me e dobet e Grive?

  PERGJIGJE: Mund tju them menjehere se pika e dobet e Grive eshte fakti qe ata skane shpirt. Mos i lejoni qe tju thone te kunderten. Disa prej tyre jane perpjekur qe te mbartin mbi vete disa filozofi fallco religjioze dhe shfaqur ate tek njerezit qe kane rrembyer. Duhet te kuptoni qe keta aliene kane agjenden e tyre dhe veprojne ne varesi te saj, gje qe ndjej se nuk eshte pozitive. Gjate gjithe kohes qe kam qene ne marrdhenie me ta kam kuptuar faktin se ata skane shpirt ndersa kur vjen puna tek vetja ime nuk kam frike te deklaroj se jam Kristiane, besoj ne Zot, besoj ne nje qenie superiore... Zoti i cili ka krijuar cdo gje, te gjithe qeniet aliene te cdo lloji... te gjithe konstelacionet e ndryshme te cilet jane kolonizuar nga rraca te ndryshme ne gjithe universin...qenie, kafshe, gjera per te cilat ne mbase nuk ja kemi fare idene. Natyrisht duhet te besoj se Grite jane si te thuash nje arke boshe. Ska asgje tjeter aty pervec se nje truri i nje tipi teknologjie te zhvilluar ne kafken e tyre. Pervec kesaj ata skane asnje lloj vlere per ne. Asnje. Ata perdoren per te mbartur teknologji te ndryshme dhe te na japin ne informacione. Por kur vjen puna per ti besuar, une nuk do i besoja kurre atyre.

  PYETJE: Kush mendoni se eshte pika jone me e forte si qenie njerezore?

  PERGJIGJE: Pika jone me e forte eshte besimi ne Zot.... forca jone me e madhe eshte aftesia dhe lidhja e vetme qe kemi ne si rraca te ndryshme, ne nje qenie supreme, Zotin. Tani besoj se Zoti ne nje moment te historise sone pa se kishim nevoje per nje udhrrefyes qe te na tregonte rrugen pozitive te te jetuarit. Besoj se Jezusi lindi si nje shembull i asaj rruge qe Zoti kerkonte nga ne qe te jetonim jeten tone... Nese ne besojme tek Jezu Krishti si Biri i Perendise, nje dhe i vetmi Zot, atehere duhet te besojme qe e gjitha kjo eshte e vertete. Besoj se Ai, Jezusi do kthehet perseri... besoj ne engjejt. “

  Materiali i meposhtem eshte “NJE RAST I NGJASHEM ME RASTIN TILTON” sic eshte raportuar nga Val Valerian ne librin e tij MATRIX – II, historia e Donavon Masters:

  “Pjesa qe vijon eshte ajo qe une besoj te jete nje eksperience e vertete dhe qe lidhet direkt me eksperiencen e Christa Tilton. Tre nga miqte e mij dhe une vete na cuan ne ate qe une perceptova te ishte nje baze e nendheshme qeveritare ose baze UFO-sh. I ‘quaj” miq sepse keshtu u ndjeva me ta ndonese nuk i kisha takuar kurre me pare. Me kujtohen ndjesite neper te cilat kaloja ndersa mendoja se isha droguar dhe cdo gje rreth meje dukej sikur levizte ngadale. Ne ishim vendosur ne nje si konvejer te lidhur nga kucet e duarve dhe te kembeve. Kur konvejeri u aktivizua dhe filloi te levizte, ne kaluam ne ca si blloqe drite shume intensive. Keto blloqe drite, mbase aparatura skanimi, ishin me ngjyre te blerte ose blu. Ne cdo bllok drite ndodhej nje qenie qe une e perceptova si robot kontrollor. Dhe ata vete ishin ne ngjyre te blerte ose blu. Ngjyra e tyre korrespondonte me ngjyren e vete bllokut te drites ku ata qendronin. Robotet kishin forma njerezore po pa tipare te dallueshme. Pergjate murit ne dhomen e pare kishte disa si fuci me nje lloj substance qe leshonte nje ere shpuese. Keto fuci ishin te vendosura ne grup, njera siper tjetres.
  Papritur u gjendem ne nje tjeter konvejer ose mbase ne fund te te parit. Ndersa rripi levizte ne nje mbeshtetese te rrumbullaket, ndaloi. Aty gjendeshin dy persona te ulur, me karakteristika dhe forme humane. Ata asistonin njeri tjetrin. Njeri prej tyre mori dicka qe mu duk si nje brisk dhe filloi te rruante nje pjese nga mbrapa ne doren e majte, pak me siper se kyci. Me kujtohet se ajo pjese e lekures filloi te gjakosej ne menyre te konsiderueshme. Mbasi mbaroi me mua, ajo procedure u perserit edhe mbi miqte e mij. Me kujtohet qe mendoja papushim “Cfare po ndodh me mua?” Dhe njeri prej tyre sikur te me kishte lexuar mendimet u pergjigj: “Ju sapo u implantuat me numrin e kontrollit te jashtem qeveritar”. Me kujtohet qe rrembeva nje pasqyre dhe shikoja pjesen e gjakosur. Aty ishte stampuar numri 04. Ne nje gjendje shume te acaruar u drejtova nga nje grua qe ndodh aty dhe protestova ne menyre esklamative: “Ju nuk mund ta beni kete gje ndaj meje!” I gjithe personeli aty mbante uniforma. Ndersa fola me gruan u riktheva perseri tek mbeshtetesja ku u stampova ne dore sebashku me miqte e mij. Dy kontrolloret qe ndodheshin aty, ata qe aplikuan procesin ndaj nesh, u duk sikur kerkonin te largoheshin me panik. Njeri prej tyre mbante te shtrenguar fort listen me emra ku perfshiheshin dhe emrat tane, i imi dhe i miqve te mij. Sinqerisht besoj se Christa Tilton ka qene ne kete stacion ne ate kohe ndonese mendoj se ky nuk ka qene takimi yne i pare.

  Nuk kam per ta harruar kurre heren e pare qe kam folur me Christa ne telefon. Ishte 20 Shtator 1987. Mu be sikur degjoja zerin e nje miku te vjeter, sikur ta njihja prej vitesh. Ajo me pas me dergoi nje foto te sajen e cila sa perforcoi me shume ndjesine qe kisha. Kur pashe foton e saj mu rikthyen ne kujtese pamje te sajat ne nje anije! Ishte nje moment shume emocionues per mua. Qe nga ajo kohe kemi krijuar nje marrdhenie te mrekullueshme shoqerore te mbushur me respekt dhe dashuri per njeri tjetrin. Ajo me te vertete eshte nje lule ne bahcen e jetes sime, nje mike e VERTETE. Ashtu si dhe Christa, jam torturuar nga endrra intensive te perseritura takimesh dhe komunikimesh me ata qe duken se jane qenie jo njerezore, te nje bote tjeter. Po ashtu jam shume i nervozuar nga fakti qe sjam ne gjendje te mesoj te verteten e plote te eksperiencave te mija ndonese Christa ka qene nje ndihme e pakrahasueshme ne kalvarin tim ne kerkim te te vertetes duke vertetuar se kur njerezit punojne sebashku per nje qellim, arrijne gjithmone dicka...

  Megjithate Christa dhe une sjemi vetem, ka me mijera te tjere si ne, mbase te frikesuar qe te kerkojne ndihme dhe per te kuptuar me mire eksperiencat e tyre nga ideja qe te tjeret mund te qeshin me ta. Eshte nje e vertete ndaj te ciles jeta ndonjehere mund te behet shume mizore per shkak te in jorances ose mungeses se njohurive qe lidhen me kete subjekt kaq te gjere dhe ekzotik. Mbase dhe nga fakti qe disa ju pelqen te fusin koken ne rere si struci sepse kane frike te bejne pyetje qe lidhen me fatet e tyre.”

  PER ME SHUME INFORMACION NE LIDHJE ME EKSPERIENCEN E CHRISTA TILTON DHE KERKIMET E SAJ TE SHUMTA MBI STACIONIN E DULCES:

  Christa Tilton ka perpiluar disa qindra faqe me informacion, dokumenta, ilustrime dhe foto qe lidhen me PAUL BENNEWITZ dhe BAZEN E DULCES. Hetimet e saja jane te thell dhe ne vazhdimesi, pra nese deshironi te mesoni me shume per kerkimet e saja te fundit per Dulcen dhe baza te tjera te nendheshme, ju lutem dergoni nje zarf me adresen tuaj dhe me pulle tek INTEL-ADVOCATES., c/o Christa Tilton., 2163 South 78th East Avenue., Tulsa, Oklahoma 74129-2421.

 19. #79
  KAPITULLI I NJEZETESHTATE
  SHPELLAT E DULCES DHE MITOLOGJIA E PUEBLOS
  Ne artikullin e tij te titulluar “ALIENET PUSHTUES”, studiuesi ‘TAL’ LeVesque zbulon informacionin e meposhtem ne lidhje me konfliktin e lashte “Evadamik-Drakonian” qe zhvillohet prej mijera vjetesh brenda dhe pertej planetit Toke:

  “Grupi i ‘DRAKONIANEVE’ eshte nje Konfederate. Ata jane humanoide reptilian me nengrupe [‘Rraca e Gjarperinjve’ nga Sirius]... (Shenim: Sirius shfaqet shpesh ne raportet me aktivitet per humanoidet, reptilodiet, amfibianet dhe insektoidet. Ne lidhje me kete gje sistemi i Sirius eshte shume i ngjashem me Diellin tone. Disa nga keto forca mesa duket bashkepunojne me njera tjetren ndersa te tjeret jane ne konflikt me njeri tjetrin. –Branton). Ata kane themeluar baza ne brendesi te Venusit, Tokes, etj...
  “NJE KONFLIKT ANTIK” - - Indianet e Jug-Perendimit te USA kane legjenda qe flasin per qenie trupgjata dhe me floke te celet. Ata po ashtu kane legjenda per “Njerezit e Vegjel”. Per te dyja palet thuhet se kane ‘Anije Qiellore’ ose ‘Disqe’. Indianet e Amerikes flasin per Rraca te Nentokes, Rraca te Mbitokes dhe njerez qe jetojne ‘SIPER’ ne qiej. Legjendat e Navajo tregojne se njehere e nje kohe ata kane jetur Nentoke se bashku me Kojoteros dhe Njerezit e Bardhe poshte nje mali afer Silverton, Colorado. Mali Hesperus [qe do te thote Venus] eshte i shenjte per ta. Mbasi dolen ne siperfaqe ata u drejtuan per ne jug dhe u vendosen ne kanionet e zones se Dinetah, afer Pellgut Navajo, midis Aztec dhe Dulce, New Mexico. (Shenim: A kane qene te paret e indianeve Pueblo, ata qe kane germuar nivelet e poshteme te bazes se Dulces dhe tunelet e poshteme te cilat kane ekzistuar prej mijera vjetesh perpara se te ndertohej vete baza? Nese eshte keshtu atehere pse ata u varferuan teknologjikisht mbasi dolen ne siperfaqe? Ka mundesi te kete ndodhur qe fraksioni shkencor i kesaj rrace te kete stabilizuar nje marrdhenie me Grite dhe sebashku braktisen planetin duke lene pjesen e mbetur qe te perpiqej vete per mbijetese? Legjendat e indianeve Hopi flasin per rracen e tyre e cila u perzu per ne siperfaqe nga nje fraksion i vete rraces se tyre te cilet filluan te praktikonin magjine. Legjendat Apache, sipas Robert Morningsky thone se “Dy Zemrat” ose “Bijte e Hardhjeve” [Reptilet] i perzune Pueblot ne siperfaqe mbasi i pushtuan vendbanimet e tyre. Ka mundesi qe te dy skenaret te jene te vertete? Me fjale te tjera ka mundesi qe nje fraksion shkencor te kete mbetur nentoke duke hyre ne bashkepunim me reptilianet, ndersa fraksioni tjeter braktisi shpellat me anije kozmike ose ne siperfaqe ose diku tjeter ne kete sistem masiv nentokesor? –Branton)
  Ata ndertuan nje sistem mbrojtje dhe u zgjeruan me ne jug ne drejtim te te malit Taylor dhe ne perendim te Arizonas. Ne maje te pllajave te larta ata ndertuan fortesa dhe kulla te perbera me tre ose me shume kate.

  Indianet Pajaritan Pueblo kane nje legjend qe thote se ata dolen nga Brendesia e Tokes afer Great Sand Dunes [Monument Kombetar] ne Colorado. Qe aty ata udhetuan poshte neper Rio Grande dhe krijuan Pueblos. Zona qe tani njihet si Los Alamos, atehere konsiderohej si e ‘lige’. Shtepia e “Njerezve te Vegjel” te botes se nendheshme nga ku erdhi mallkimi i Kungullit te Vdekjes - - dhe ne fakt keshtu ndodhi [bomba atomike]. Grite [Njerezit e Vegjel] jane ‘Deros’.

  Duke ju referuar Miteve te Folklorit te Meksikaneve te Rinj, Montezuma lindi afer TAOS dhe u trajnua nga qenie qe jetonin ne SHPELLA, brenda Kreshtes se Pueblos. [Ne afersi te kesaj zone, ne Blue Lake jane pare UFO te shumta qe hyjne dhe dalin nga uji].
  Azteket e Meksikes per te cilet disa mendojne se e kane prejardhjen prej ketu, besonin se Zoti Diell kerkonte Gjak dhe sakrifica njerezore per te ‘shuar urine’. Ata vrisnin mbi 20 mije veta cdo vit.

  Afer Taos, ne nje Shpelle mbi Lumin Lucero, jo shume larg nga Kanioni Frijoles, eshte vendi ku kryheshin sakrificat njerezore, madje sipas disave kjo gje vazhdon edhe sot e kesaj dite. Sipas nje deshmie te nje personi nga Baltimore, MD... nje njeri u ndesh me nje qenie reptiliane ndersa kalonte naten ne nje shpelle me mure prej guri te zi afer disa burimeve ne veri te San Crystobel, jo shume larg Taos, N.M.

  Pjestare te grupeve te Shoqerive Sekrete ne Taos, jane gjetur me koke te prere. [Si ne rastin e Arthur Manby i cili kishte filluar te tregonte per nje sekret AZTLAND, Hot Springs, rreth 11 milje ne Veriperendim te Taos. Ai vend eshte i mbushur me petroglife qe shtrihen pergjate mureve te kanionit.]

  Kultistet nderojne Zotin e Vdekjes se Majave-Aztekeve, ‘Camazotz’ i cili mori formen e nje KRIJESE ME KRAHE dhe qe i kepuste koken varteseve te tij qe nuk bindeshin. Studiuesit indikojne se Prifterinjte e Larte kishin kontakte me REPTOIDET ME KRAHE [te cilet ishin te njohur si predator te njerezve] dhe qe keto krijesa kerkonin artikuj te ndryshem tregetie, ka mundesi flori, Bime Psikoaktive [halucinogjene] etj.
  Ne te gjithe token e Pueblos, neper vazo, SHPELLA dhe muret Kiva mund te gjehen pershkrime qe paraqesin nje gjarper me bri ose ME PUPLA [Gjarperi me Pupla, Kecalkoatli]...
  Nga Pecos Pueblo, thuhet se Montezuma i shpuri pasuesit e tij ne jug dhe themeloi Tenoctitlanin [Qytetin e Meksikos]

  “MANIPULUESIT E MENDJES - - Civilizime Aliene kane kontaktuar disa nga banoret e Tokes dhe kane praktikuar forma te ndryshme te kontrollit te mendimeve mbi ata qe kane kontaktuar. Oficeri Herb Schirmer, Betty dhe Barney Hill dhe te tjere u jane bere sugjerime post hipnotike ne menyre qe te harrojne kontaktin. Vetem fale forces se karakterit dhe seancave te hipnozes regresive ata arriten te flasin per eksperiencat e tyre.

  Alienet na perdorin ne duke hyre direkt ne mendjet tona... NE NUK DUHET TE RESPEKTOJME ASNJE GRUP QE PERDOR MENYRA TE TILLA PER TE NDERHYRE NE SISTEMIN ELEKTRIK TE TRURIT TONE. Ata perdorin aparatura te cilat prodhojne nje kombinim te drites pulsuese dhe pulseve zanore, fusha te frekuencave te uleta dhe ato magnetike ELF & EM.

  Eshte po ashtu e PAPRANUESHME qe te vendosen implante ne QENIET NJEREZORE. Dhe akoma me keq, ti vrasesh ata per GJAKUN dhe substancat e tjera ushqyese [Energjine Jetesore qe eshte e pranishme me Fluidet Jetesore].

  “Grite [qeniet e vogla me koka te medhaja] jane mercenare. Ata kane marrdhenie me humanet e ‘Shoqerive Sekrete’ dhe Kompleksin [fashist] Ushtarako/Qeveritar. Nje membrane e sterlidhur manipulon gjithe kulturat e siperfaqes se Tokes... Reptoidet/Drakot e gjate 7-8 kembe jane pare tu japin urdhera Grive. Vete Reptoidet i marrin urdherat nga Elita e DRAKOVE me KRAHE. (Shenim: zinxhiri aktual i komandes duket se fillon me engjejt rebele te cilet perdorin forma fizike bio sintetike per te vepruar ne dimensione fizike. Keto trupa jane terhequr mbas renieve te disqeve dhe duket sikur jane te perbera nga nje substance si prej sfungjeri ne te gjithe trupin, te ndjekur nga qeniet parafizike te tipit Mantis/Insektoid dhe Drakot e Bardhe dhe me Krahe ose Mothman sic i referohet John Keel ne librin e tij PROFECIA E MOTHMAN, ndonese nuk dihet me siguri se cila nga keto te treja qenie eshte me superiore; pastaj vijne qeniet Lizarde ose te ngjashme me krokodilin me dy kembe ose Reptilodiet; nje tjeter qenie e gjate rreth 5 kembe me ngjyre te erret qe ndonjehere ju referohet si Iguanas; nje tjeter rrace satanike ‘prifterinjsh’ ne madhesine e nje njeriu normal qe jane reptiloide te kryqezuar me Grite dhe qe mbajne te veshura rroba te gjata te erreta; nje rrace e me nje fytyre si te bretkoces pra disi amfibe dhe e gjate rreth 4 kembe; lloje te ndryshme te Grive me lekure blu-gri, kafe-gri, te bardhe-gri, te blerte-gri, gri e erret, etj; dhe me ne fund qeniet e inxhinjeruara gjenetikisht , hibridet e reptilianeve dhe grive te cilet permbajne dhe gene insektoidesh dhe karakteristika te tjera gjenetike dhe ne mbyllje vijojne qeniet reptiliane jo humanoide si saurianet e detit, ‘gjarperinjte’ gjigande te nentokes ata qe quhen rendom krimbat dragoj te cilet jane pare ne brendesi te shpellave te nentokes si dhe neper dete dhe qe duken se jane me shume kanale te energjise psiqike. Te gjitha keto degezime aliene ne menyre kolektive perbejne ate qe eshte quajtur si “Rraca e Gjarperinjve”. –Branton).

  “GJARPERI ME KRAHE - -Humanoidet Reptilian/Amfibiane kane komunikuar me token prej shekujsh. Shume te kontaktuar dhe te rrembyer ne menyre te perseritur kane pershkruar Simbolin e Gjarperit Fluturues qe kane pare neper stemat e mbajtura ne krahe apo medalionet ose helmetat. Eshte per tu permendur fakti qe gjarperinjte kane tregues ne skeletin e tyre te kraheve dhe kembeve te atrofizuara. Ata kane kaluar ne shume transformime dhe metamorfoza. “Rraca e Gjarperinjve” jeton NENTOKE. Po perseri ata mund te dalin me disqet e tyre dhe fluturojne...

  “Gjigandet ‘EL’ – Kasta elitare ‘Njerezore’ e grupit ORION [Betelgeusian] te cilet kane baza brenda planetit Mars. Ata njihen po ashtu me emrin TITANE, Vellezerit, etj...”

 20. #80
  (Shenim: Kjo reference ndaj Mars-Orion eshte burimi i vetem qe kemi i cili deklaron te identifikoje nje koloni jashtetokesore te humaneve gjigande ‘EL’, Titanet, Anakim ose Nefeli. Ylli Betelgeuse i konstelacionit te Orionit nga disa te kontaktuar permendet ne reference te gjigandeve. Disa nga rezidentet e henave te Jovian deklarojne se me pare ata erdhen ose u ‘kthyen’ nga Rigel dhe Betelgeuse mbasi u perzune nga keto sisteme prej infiltrimit Drakonian dhe pushtimit te Orionit. Ndonese ne kemi hasur informacion qe lidhet me aktivitetin ‘jashtetokesor’ te ketij degezimi rrace njerezore, ka patur dhe te dhena qe flasin per nje bashkepunim te tyre me konstelacionin e Orionit. Ndersa per nje prani te mundeshme te nendheshme, nje burim ka deklaruar se disa vjet te shkuara, nje njeri u zbrit poshte nepermjet nje kablli ne nje shpelle gjigande e cila ishte ndare ne dy pjese nga nje tunel per kerkime nafte ne Texas. Njeriu deklaroi se ne brendesi te shpelles u ndesh me gjigande 11-12 kembe te gjate te cilet ishin humane - - Anakim ose Nefilim? – te cilet deklaruan se Krijuesi dhe forcat engjellore e kishin urdheruar civilizimin e tyre te qendronte ne keto shpella dhe ta ndanin veten nga rracat e mbitokes ku ata mund te konsiderohen dhe tu perulen si perendi nga njerezit injornate, fale madhesise se tyre trupore. Po ashtu ketij njeriu ju tha se kjo gjendje do vazhdonte deri ne diten e Gjykimit dhe Pastrimit, moment mbas te cilit ‘gjigandet’ do lejohen te kthehen perseri ne siperfaqe. Kjo sdo te thote se ‘EL’ nuk kane marrdhenie me rraca te tjera interyjore te cilat jane me pak te prirura per tju falur atyre. Disa vjet te shkuara nje grua e quajtur Margaret Rogers deklaroi se kishte vizituar nje civilizim te nendheshem te ‘Nefeli’ thellel netoke ne Meksike. Ata thane se emri i Zotit per ta ishte Tamil gje qe eshte konfirmuar dhe nga Telosiania Bonnie ose Sharula, njerezit e te ciles ne menyre te vazhdueshme jane raportuar se kane marrdhenie me ‘gjigandet’. Ata i thane po ashtu zonjes Rogers se nje dite njeriu do jete ne gjendje te shpike anije kozmike interyjore dhe do jete i gatshem ti afrohet fronit te vertete te Krijuesit dhe te pushtoje banesen e Tij personale dhe ne kete menyre te nxisin zemerimin e tij ndaj gjithe planetit. A i referohet ajo “Portes se Perjetshme” qe ndodhet ne mjegullnajen e Orionit e cila shtrihet shume me mbrapa se grupi i yjeve te Orionit ose i KOMANDES “New Jerusalem” , nje qytet virtual i quajtur “QYTETI I DRITES” qe raportohet se eshte pare nga astrofizikantet e qeverise, te dali nga mjegullnaja e Orionit dhe tashme eshte ne levizje drejt tokes dhe qe mendohet se do arrije ne fillim te mijevjecarit te trete?
  Nje tjeter burim ka deklaruar se shume shekuj me pare keta humane ‘gjigande’ lane qendrat e tyre te nendheshme dhe filluan nje ekspedite kozmike per tek yjet, per tu kthyer vetem disa shekuj me pare nga ky kalvar i gjate. Sapo u kthyen ata ristabilizuan vendbanimet e tyre te vjetra nentoke ne Alaska dhe vende te tjera. Dokumenta antike thone se Anaks, Nefeli apo Titanet njehere e nje kohe jetonin ne Lindjen e Mesme dhe po ashtu ne rajonin e lashte te Gobit por tani ata jetojne kryesisht ne sisteme te medha shpellash thelle poshte ne Alaska, Oregon, Californine e Veriut, Utah, Texas, Mexico, disa nga ishujt e Paqesorit si dhe disa rrethina ne Ameriken e Veriut dhe ate Qendrore. Nje mikja ime me informoi per nje lloj rrembimi gjate nje gjendje endrre ku une e cova ate ne nje koder ne perendim te Vargmaleve Rockies dhe ne nje menyre apo tjetren arrita te hap nje pjese te kodres ne forme dere dhe e cova ate ne brendesi te nje tuneli qe perfundonte ne nje dere te madhe metalike me nje si tastiere kompjuteri ne ane. Ajo me tha se ne ate gjendje te alteruar apo personalitet alternativ, une perdora DOREN E MAJTE per te shtypur nje si buton dhe nje si forme kodi per te hapur deren metalike ky ne hyme. Natyrisht qe ne jeten time normale, ne te cilen nuk e kujtoj te kete ndodhur ky incident, perdor DOREN E DJATHTE. Ajo deklaroi se e cova ate brenda dhe u takuam me disa qenie njerezore 12-14 kembe te gjate te veshur me uniforma te argjenda qe dukej si dicka e gjalle sipas fjaleve te saj, pra emetonin energji. Gjate eksperiencave te tjera ajo deklaron se e kam cuar ate ne disa dhoma te medha te nendheshme poshte lugines se Salt Llake ku drejtoja disa si operacione dhe jepja instruksione qenieve njerezore te siperfaqes te cilet po ashtu po provonin te njejten gjende ekzistence ne kete bote te dyfishte. Pershtypjet e mija jane qe ky identitet i alternuar i bazuar ne kolektivizem, fillimisht eshte induktuar psiqikisht tek une nga Grite gjate eksperiencave te kaluara te rrembimeve [ne te njejten menyre sic kane bere me te rrembyer te tjere] dhe me pas ne nje fare shkalle eshte moderuar nga forca aliene me miqesore te cilat u perfshine me kultura te ndryshme humanoidesh ne brendesi te tokes te cilet po nderrmarin aksione mbrojtese ndaj agresoreve reptiliane. Perbri influences se qarte ‘te engjejve’ te cilet kane drejtuar jeten time, perballja me qenie me miredashese te cilet mesa duket kane nderhyre ne alternimin e ‘egos’ time, me ndihmon te shpjegoj qendrueshmerine dhe vullnetin per te realizuar kete projekt. Pra nuk jam i qarte se kush qendron mbrapa ketyre skedareve Nexus/Dulce por eshte mjaftueshem per te me bere ne gjendje te perceptoj dhe te transmetoj kete informacion te cilat ne nje gjendje tjeter do shmangnin ligje te probabilitetit dhe sinkronizimit. Keto ‘burime’ bazuar ne perceptimet e mija personale perfshijne humanoide Gjigande, hu-bride, Sasquatch, Xhuxhe, Jashtetokesore, Aghartians, Agjensi Ushtarake qe jane kundershtues te forte te agjendes drakoniane, si dhe qenie eterike por perseri jo me pak humane se ne. A do tingellonte e cuditshme po te thosha se ka ’ njerez’ qe jetojne ne planetin tone te cilet jane po ashtu kunder kolektivizmit Drakonian dhe qe vleresojne lirine sic e vleresojne shume nga ne [shpresoj].
  Ne fakt nen kembet tona po zhvillohet nje lufte e vertete dhe qe eshte aq intensive sac mund te jete imagjinuar dhe realizuar vetem nga rregjisoret e filmave fantastike-shkencor. Nese kjo tingellon e pazakonte merrni ne konsiderate faktin se eshte nje e tere ‘bote e humbur’ nen siperfaqen e ketij planeti e cila prej epokash te tera ka mbetur e ndare, shpesh per shkak te supersticionit te popullates se siperfaqes , qe ka tendencen te zhvilloje ‘cudira’, te pakten keshtu duken sipas kendveshtrimin tone. Bota e siperfaqes atyre do ju dukej po aq aliene sa c’mund te duket bota e tyre per ne. Ndarja dhe dallimi midis ketyre dy ‘boteve’, pervec faktit qe zakonisht vetem shoqerite sekrete me te fuqishme kane patur akses ne te dyja ‘botet’, shpesh argumentohet me faktin qe gjate gjithe historise, te gjithe ata qe kane patur kontakte me kete ‘bote te humbur’ kane reaguar me friken normale ndaj te panjohures, reagim i kuptueshem kur ndeshesh me fenomene te tilla dhe qe kane kerkuar te kene me shume marrdhenie me kete bote e cila eshte shfaqur per njerezit e siperfaqes ne formen e miteve, legjendave, folklorit, etj. Nese [sic jam i bindur] te rrembyerit jane duke jetur te njejten eksperience te ‘jetes se dyfishte’ me nderhyresit dhe jo nderhyresit aliene ose te dy bashke, atehere ne nuk duhet te shikojme me larg se vete mendja jone e pavetdijeshme ne menyre qe te gjejme ‘alienet’. Ne fakt nga nje pike veshtrimi, kjo eshte e vertete: “Ne kemi gjetur alienet dhe ata jane vete NE!”
  Branton)

  TAL vazhdon: “EL do perfshihen ne beteje me DRAKOT ne gjithe planetin. Shume do vdesin. Libri i APOKALIPSIT 12:7: ‘Tani lufta u ngrit ne Qiell, Michael dhe Engjejt e tij jane duke luftuar kunder Dragoit dhe Engjejve te tij...”
  Kopleksi Elitar Ushtarako/Korporatat/Qeveria ne vendin tone dhe lidhjeve me kliken kontrolluese te gjithe botes jane aktualisht ne marrdhenie negociuese me Drakot. Ata kane kercenuar me braktisje nese Drakot dhe mercenaret e tyre [grite dhe agjentet humane] nuk ndalojne shfrytezimin qe i bejne Tokes. Me fjale te tjera, nje GRUP KONTROLLI ELITAR te cilet e kane spostuar pjesen me te madhe te rraces se tyre te zgjedhur ne Qytetet e Nendheshme ne Hene dhe Mars, jane te gatshem te leshojne bombat atomike [nga bazat e nendheshme te menaxhuara prej jetimeve patriote me ‘mendje te kontrolluar’] dhe te helmojne gjithe planetin dhe te vrasin te gjithe popullaten. Ne kete menyre askush nuk mund te perfitoje kete planet te xhevairte. (Shenim: Vini re referencat e bera nga i kontaktuari Alex Collier dhe te tjeret per bazat e kompleksit ushtarako/industrial te ALTERNATIVES 3 ne hene dhe Mars te cilat jane sabotuar nga Drakot ne vitin 1985 dhe faktin qe Drakot aktualisht kane marre ne shenjester bazat e nendheshme te Tokes, pjese e Alternatives 2. Kjo ka tendence te polarizoje me shume fraksionet e ‘qeverise sekrete’... ata te cilet dikur ishin ne aleance me kolektivin reptilian, tani kundershtojne forcat kolektiviste Drako-Orion. Keta jane pjese e asaj mase te cilet nuk ju nenshtruan teresisht kontrollit psikologjik dhe manipulimit te mendjes te bere nga kolektivi drakonian ose qe nuk jane ‘infektuar’ nga kolektivi, ne momentin kur Drakot bene hapin e tyre te madh ne marrjen nen kontroll te shume nga bazave te perbashketa. Vetem nese keta lidere te kompleksit te nendheshem ushtarako/industrial dalin hapur perpara Kongresit dhe qytetareve patriote te SHBA-se dhe kerkojne ndihmen e tyre dhe hapin ‘dyert’ e perandorise se NENDHESHME per te GJITHE AMERIKANET dhe jo per nje grup te caktuar, ne te kunderten ata do e shikojn e veten ne nje pozicion shume te veshtire ku nga njera ane te luftojne kunder infiltruesve drakoniane dhe nga ana tjeter te perpiqen te mbajne nje ekuiliber me masen e madhe te liridashesve amerikane qe po shtohen dita dites. Amerikane qe do kerkojne te kene akses ne rrjetin e nendheshem per te cilin ATA vete kane paguar me parate e taksave te tyre dhe humbjeve te tjera ekonomike kolektive.Branton)

  “SEKRETI I ‘V’... Pjesa qe vijon eshte nje list e Organizatave te cilat ne menyre te perseritur bejne reklama ne NBC gjate 19 serive te para te serialit ‘V’ [1 ore film serial i transmetuar cdo jave]. Publiciteti suportues erdhi nga ‘GENERAL ELECTRIC’ [qe ne fakt eshte dhe pronari i NBC dhe ka punuar ne projektet e disqeve te qeverise/alieneve]... ‘U.S. ARMY RECRUTING COMMAND’... ‘AT&T’... ‘EASTMAN KODAK’... ‘UNION CARBIDE’... ‘CHRYSLER CORP.’...’MARS, INC.’...’WARNER-LAMBERT’... ‘FORD’,... ‘SEARS ROEBUCK & CO.’ ... ‘McDONALD’... ‘ZALE CORP.’... ‘KELLOGS’... [Per vite te tera ka qene e pamundur te blije nje video te serialit ‘V’. Por ne fillim te vitit 1995 kjo gje u ndryshua dhe videokaseta mund te blihej ne cdo pike shitje videosh.]

  REPTOIDET jane duke u kthyer ne Toke! PUSHTUESIT jane ketu. Ne duhet te bindim nje bote mosbesuese qe makthi tashme ka filluar. Qellimi i TYRE: Te shnderrojne token ne BOTEN E TYRE. Ska perfunduar ende per RRACEN NJEREZORE. ‘LUFTETARE TE LIRISE’ bashkohuni per te miren e te GJITHEVE...”

Faqja 4 prej 7 FillimFillim ... 23456 ... FunditFundit

Tema tė Ngjashme

 1. Pyetje mbi librin Lufta Dulces
  Nga Darius nė forumin Shkenca dhe jeta
  Pėrgjigje: 179
  Postimi i Fundit: 07-09-2011, 09:03

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •