Close
Faqja 2 prej 7 FillimFillim 1234 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 133

Tema: Lufta DULCES

 1. #21
  PYETJE – A lidhet “sistemi i transportit” te Malit Archuleta me nje ssitem trasportues qe rrezatohet ne Malin Shasta ne Californine e Veriut?

  PERGJIGJE – Po. Mali Shasta eshte nje zone kryesore ku takohen Alienet-Rracat e Mocme-Raca Reptiliane dhe ajo njerezore. Duke filluar qe nga Grover Cleveland, cdo president i historise se USAka vizituar Qytetin Telos. Supozohet qe Truman ka vizituar edhe Mbreterine e Poshtme, si nje Perfaqesues i Larte i Tokes. Supozohet qe ai ka takuar Mretin e Botes i cili i dha Celesat e USA.
  (Shenim: Nese mbreteria e Agartes ne ate kohe ka patyr apo jo motive pozitive, venia e Amerikes si subjekt nen nje superfuqi te jashtme pa miratimin e kongresit, duhet te konsiderohet si nje tradheti e larte. Por ndonesedisa individe te pazgjedhur qe punojne me krahun qeveritar Ekzekutiv-Ushtarak-Industrial mund te zgjedhi ti beje gjerat sipas tekave te tyre pa aprovimin e Kongresit apo Senatit, nje akt i tille nuk mund te perfshije te gjithe Ameriken e cila eshte e bazuar ne Deklaraten e Pavaresise, Kushtetuten e U.S. dhe Ligjin e te Drejtave.
  Mesa duket ka dy kombe qe popullojne Shtetet e Bashkuara, ai tradicional amerikan i krijuar nga Baballaret Themelues dhe i udhehequr nga Qeveria Elektorale dhe kombi i nendheshem i udhehequr nga qeveria e Korporatave me mbeshtetjen e lozheve Bavareze fashiste te cilat kundershtojne Ameriken e vertete, brenda tokes se saj. Disa parashikojne nje lufte te pashmangshme civile midis Qeverise Kushtetuese Elektorate te Siperfaqes se US me Rendin e Ri Boteror qe perfaqeson konglomeratin Humanoid/Reptoid/Korporate/Nacional-Globale Socialiste/Nentoke i cili ne menyre aksidentale u ble dhe u pagua nga taksapaguesit amerikane dhe projekte te tjera te neveritshme para prodhuese.
  Kjo lufte ne dukje do provokoje nje pushtim te SHBA-se nga forca te armatosura te Kombeve te Bashkuara/Rendi i Ri Boteror qe sipas vizionit te famshem te George Washington ne vitin 1777 do te perfundoje me nje fitore te Amerikaneve si rezultat i nje nderhyrje Hyjnore. Nje gje e tille mund te jete e paevitueshme per hir te ruajtjes se LIRISE ne kete bote dhe me tej. Ne sduhet te harrojme asnjehere qe elita e korporates se Rendit Te Ri Boteror dhe e mjeshtrave te tyre drakoniane kane si qellim cpopullimin e siperfaqes se Tokes dhe po ashtu te sistemit te nendheshem. Duke ju referuar nje burimi te Inteligjences se Marines, Masonet e grades 33 [pretendohet qe ka disa grada me siper se 33 te cilat lidhen direkt me drakonianet dhe jane pjese e lozheve fillestare interplanetare] kane si qellim te fusin ne konflikt me njera tjetren krahun e majte te shpellave me krahun e djathte ne menyre qe te cpopullohet mbreteria e nendheshme dhe ne kete menyre ata do te mund te ushtrojne kontrollin e plote global Bavarez-Drakonian ne te dyja botet.
  Grada +33 dhe me siper, sipas te njejtit burim, ka si qellim ti shpetoje konfliktit duke u fshehur ne shpella super sekrete dhe te fortifikuara ndersa masonet 33 e me poshte si dhe ushtrite e tyre respektive do lihen te vdesin mbi siperfaqe nga luftrat qe priten te ndodhin. Mbase disa nga Masonet +33 kane si qellim ti largohen holokaustit ne bazat e tyre, pjese e Alternatives 3, ne Hene dhe Mars. Nese keto baza vazhdojne te jene ende aktive.
  Mos harroni, rrenjet e agjendes se te dyjave, krahu i majte Nacional Socialist DHE krahu i djathte Global fashist te cojne tek Bavaria. A nuk eshte interesante qe dragoi legjendar ka dy krahe, te majtin dhe te djathtin, te dy te kontrolluara nga e njejta bishe? Ne thelb kur vjen puna tek esenca lufta eshte midis Republikes Kushtetuese Amerikane e bazuar ne Kristianizem dhe Perandorise Socialiste Bavareze e bazuar ne kultin Luciferian.
  Te dy krahet, i majti dhe i djathti jane levizje ekstremiste makiavelike te krijuara nga Fisnkikeria e Zeze Bavareze [E zeze ketu ka kuptimin e fshehte dhe djallezore dhe jo te ngjyres] ne menyre qe te shkaktoje nje kaos global. Ka shume deshmi qe those se bashkepunimi me agjenden Reptiliane fillon me kultin Luciferian Te Bavarise dhe me pas eshte sjellie ne Amerike nepermjet infiltrimit te Scottish Rite dhe berthames fashiste te NSA-CIA.
  Por ka mundesi qe ka patur nje prani te reptilianeve neper shpellat e Amerikes se Veriut qe daton shume shekuj me pare sidoqofte infektimi masiv reptilian i sistemit te nendheshem duket se ka ndodhur afer fillimit te shekullit te 20-te. Mali Archuleta mund te konsiderohet si kryeqyteti i segmentit ALIEN i qeverise sekrete te Rendit te Ri Boteror [Bavarez-Drakonian] ne Amerike se bashku me instalimet e vendosura ne thellesite e sistemit te nendheshem poshte Aeroportit Nderkombetar Te Denverit si segmenti HUMAN i qeverise sekrete.
  –Branton)
  Truman mori premtimin per pajisjen me njohuri te larta teknologjike dhe nje fitore ndaj te gjithe armiqve ne Toke. Ai me pas u prezantua me Samaza dhe Khoach, aliene nga Bootes dhe Tiphon {Drako], te dy mbreter reptilian ose ambasador. Truman riferskoi Marrveshjen 100 [qe filloi ne vitin 1933] dhe kerkoi elektromagnetizem te avancuar, njohuri haspinore dhe eksperimente. Khoach pranoi ndersa Samaza vetem pjeserisht. Ai shkembeu pengje per eksperimente gjenetike dhe magnetike por mbajti veton persa i perket hapesires dhe armatimit me rreze.
  PYETJE – A ka ndonje te vertete per pretendimin qe CIA/Alienet kane ndertuar baza ne Hene dhe Mars?

  PERGJIGJE – Kam degjuar per kete gje po skam pare prova me syte e mi. Alienet supozohet qe kane baza ne disa nga henat e Jupiterit dhe Saturnit. CIA ka veprimtarine e saj ne VENDE te tjera po skam degjuar ndonjehere qe ata operojne ne planete te tjera. (Shenim: Mbase ne kete rast ne duhet ti ishim referuar agjensise superiore te CIA-s, NSA personeli i te ciles piloton UFO-t e projekteve te zeza midis bazave te LUNA dhe DREAMLAND. –Branton)

  PYETJE – A ke degjuar ndonje ze apo pesheperitje qe sugjerojne se mund te kete nivele te tjera me poshte ULTRA – 7 ne bazen e Dulces dhe se ku mund te cojne keto nivele dhe ne cfare konsistojne?

  PERGJIGJE – Po. Kete pyetje ja kam bere edhe vetes... Natyrisht ka patur zera te shumte por kjo sdo te thote se kjo eshte e vertete. Sidoqofte mund te them se kam pare ashensore qe ishin te ndaluar per kedo vetem neqoftese kishte nivel aksesi sigurie UMBRA apo me larte. Ne baze, informacioni jepet VETEM sipas detyres qe ke. [Niveli im i sigurise ishte ULTRA -7]

  PYETJE – Disa ngulin kembe se US/Qeveria Sekrete kane prodhuar diskun e tyre fluturues i bazuar ne pjesen derrmuese ne eksperimentet super sekrete me antigravitetin qe kane kryer nazistet gjermane gjate Luftes Se Dyte Boterore. A ke degjuar ndonje gje qe referon kete deklarate?

  PERGJIGJE - Kur punoja si Foto-Security kam degjuar te flitet shume por asnjehere skam pare prove me sy. Vetem nje here kur isha ne Forcat Ajrore kam lare nje film qe tregonte nje mjet fluturues si ai i Adamskit me kryqin e thyer anash.. (Shenim: Nje leter nga R.J.M. nga Pennsylvania qe daton 31 janarin e vitit 1991 thote: “...Kam shume video me ufo-t. Po ashtu kam dhe Zbritjen Sekrete [1947]. Tregon oaset e Bungerit dhe flet per faktin qe kane zbuluar toke te ngrohte ne Polin e Jugut. Nje autor gjerman thote se Nazistat kane kryer nje beteje te shkurter me admiralin Byrd. Ne fund te filmit thote se forcat prej 4000 ushtaresh te Byrd takuan dhe munden BATALIONIN ME TE FORTE TE ANTARKTIDES. Sma ha mendja qe ata flisnin per klimen... Nje tjeter burim eshte shprehur se ka patur humbje nga te dyja krahet dhe qe Beteja e Antarktides kunder Batalionit te Fundit Nazist, i cili ishte fortifikuar ne nje baze te nendheshme nen malet e Neuschwabenland, Antarktide, perfundoi ne rruge qorre.
  Pse duhej te kryente vetvrasje Adolf Hitleri dhe Eva Braun kur kishin shpenzuar kaq shume energji ne ekzekutimin e 5000 ushtarakeve naziste per te cilet ai dyshonte se kishin gisht ne atentatin e deshtuar ndaj tij ne bunkerin Wolf dhe kur kishin nderkohe nje mundesi ikje sekrete per ne bazen Naziste ne Polin E Jugut?
  Ne 18 mars te vitit 1994 ne revisten The Plain Dealer [Cleveland, Ohio] u botua ky shkrim me titull “MJEKET ZBULOJNE QE TRUPI I DJEGUR MUND TE MOS JETE AI I HITLERIT”. Pjese nga shkrimi thone se: “...mjeket ligjor franceze thone se pjeset e mbetura qe pretendohen te jete te Hitlerit, nuk jane trupi i tij... ekspertet e asaj kohe FALSIFIKUAN raportet verifikuese te urdheruara nga Stalini qe te kenaqnin kete te fundit... trupi aktualisht i perket nje mashkulli te panjohur gjerman. Ekspertet franceze shpenzuan me shume se 2 vjet duke analizuar raportet e autospise te pergatitura nga mjeket sovjetik qe u hartuan ne ditet e mepasme mbas renies se Rajhut te 3 dhe konkluduan se ...trupi qe pretendohej se ishte i Hitlerit kishte nje dhemb me teper dhe po ashtu vetem nje testikul... askush nga doktoret gjermane qe kishte ekzaminuar Hitlerin perpara vdekjes nuk e ka permendur kete anomali te tij.
  Kjo eshte shume interesante nese marrin ne konsiderate te rrembyerin e mirenjohur Barney Hill i cili gjate seancave hipnotike kujton eksperiencen e meposhtme dhe qe u paraqit me detaje ne enciklopedine paranormale MISTERE TE MENDJES, HAPESIRES DHE KOHES.
  Barney dhe gruaja e tij Betty u rrembyen nga humanoid me lekure gri [Grite] qe vinin nga Zeta Reticuli. Por njeri nga qeniet qe ndodheshin ne disk, nga Barney pershkruhet me keto fjale: “...nje tjeter qenie ka nje fytyre djallezore... AI DUKET SI NJE NAZIST GJERMAN. AI ESHTE NJE NAZIST.. SYTE E TIJ ! SYTE E TIJ. NUK KAM PARE KURRE ME PARE SY TE TILLE !”. Mos harroni, kjo ndodhte 15 vjet me pas kur Europa pretendohej se ishte cliruar nga nazistet.
  Duket sikur ka nje lidhje te Antarktides me skenarin e Dulces dhe po ashtu lidhje te tjera naziste: Turista gjermane qe pak perpara fillimit te luftes se dyte boterore silleshin rrotull New Mexicos dhe blinin miniera, toka dhe minerale; lidhja naziste dhe perfshirja e CIA-s ne Dulce ardhja e nazisteve SS si agjente te cilet ishin sjelle ne Amerike nepermjet projektit Paperclip; perfshirja e lozheve sekrete Bavareze ne Dulce dhe lidhja e mundeshme Antarktida-Dulce me Alternativen-3. [Per me shume informacion ne Projektin Paperclip dhe Nazi-UFO lexoni Agjenda Djallezore e Qeverise Sekrete, nga Tim Swartz e publikuar nga Global Communications.]
  Nje lidhje tjeter interesante eshte fakti qe skuadra sekrete naziste te cilat ishin perfshire ne ndertimin dhe drejtimin e bazave te nendheshme ne malet e Neu Schwabenland dhe ne vende te tjera ne Antarktide quheshin po ashtu skuadrat ULTRA. Ultra eshte dhe emri i koduar per bazen e Dulces. Po ashtu duket sikur ka nje lidhje direkte midis Dulces dhe bazes Montauk ne Long Island e cila sipas raporteve kontrollohej ne menyre te perbashket nga Reptiloidet Drakoniane, Grite e Orionit dhe Bavarian Thule Society qe kishte mbeshtetur gjithmone agjenden naziste.
  –Branton)

  PYETJE – Tom, a ke patur akses tek mjetet fluturuese aliene? Ke qene ndonjehere brenda tyre?

  PERGJIGJE – Po, i kam pare ato shpesh here neper hangaret, ka shume prej tyre. Flota kryesore eshte e grumbulluar ne Los Alamos. Po kam hyre ne disa anije. Jane dy gjera qe kane mbetur te ngulitura ne mendjen time, ndjesia e cuditshme kur shkelje mbi dysheme dhe ndricimi i pazakonte boje roze i dritave. Ekuipazhi thoshte se dyshemeja gjate fluturimit behet me e ashper ndersa ndricimi i brendshem ndryshon ngjyre ne nje blu dhe te bardhe te shkelqyeshme. E gjitha pjesa e brendeshme e anijes eshte ne porporcion me te vogel nese e krahason me gjatesine mesatare te nje njeriu. Korridoret ishin te ngushte dhe te prere por ne nje fare menyre kur ishe brenda, dukeshin me te medhenj. Disa pjese te anijes sidomos ajo e skajshme ndiheshe dhe dukeshe si nje organizem i gjalle. Nuk fluturova asnjehere ne nje mjet te tille.

 2. #22
  PYETJE – A mund teme japesh me shume informacion mbi rracen e reptileve dhe cfare bejne ata ne Nivelin e Gjashte? [Zona qe quhet Holli i Maktheve]

  PERGJIGJE – Klasa punetore kryen punet e rendomta te perdtishme, lan dhe fshin dyshemete, pastrojne kafazet, sjellin ushqim njerezve te uritur dhe specieve te tjera. Eshte puna e tyre formulimi dhe perzjerja e sakte e lengjeve per qeniet e tipit te pare dhe te dyte qe jane krijuar nga rraca e Drakove. Klasa punetore punon si ne laboratore ashtu dhe ne terminalet e kompjuterit. Me pak fjale, rraca reptiliane eshte aktive ne te gjithe nivelet e Bazes se Dulces. Ka rraca te ndryshme alienesh qe punoje ne seksionin lindort te nivelit te gjashte (pa dyshim pershi dhe disa frkasione kolaboracioniste Nordike). Ky seksion zakonisht quhet Seksioni Alien. Drakot jane padronet e padiskutueshem te nivelit 5-6-7. Ne keto nivele, humanet jane te dytet ne komande. Vazhdimisht replikoja me nje bos Drakonian trupmadh. Emri i tij eshte i veshtire per tu formuluar, Khaarshfashst [me nje shqiptim grykor kkhhah-sshh-fahsh-sst]. Zakonisht e quaja ate ‘Karsh’ dhe ai e urrente kete emer.
  Lideret Drakoniane jane shume formale kur flasin me rracen njerezore. Keto qenie te lashta na konsiderojne ne nje rrace inferiore. Karsh me quante Lider Castello, por qe e perdorte ne menyre sarkastike. Megjithate klasa punetore eshte deri diku miqesore nese i lejon te flasin te paret. Ata te pergjigjen nese i drejtohesh. Jane qenie shume te kujdesshme dhe i konsiderojne shume nga rraca jone si agresive dhe armiqesore. Ata gjithmone duken te befasuar kur pane se shume nga humanet ishin qenie te besueshme dhe te hapura per dialog.
  Eshte rreptesisht e ndaluar te komunikosh me alienet jashte orarit te punes [ne ashensore apo korridore] pa nje arsye te caktuar. Humanet mund te flasin me humanet dhe alienet me alienet, me larg se kaq askush nuk duhet te shkoje. Ndersa ne vendin e punes eshte ndryshe. Aty ka “liri fjale” ne laboratore. Komunikimi paqesor shtrihet edhe ne terminalet e kompjuterit. Ne kete zone kushdo flet me kedo. Por cdo gje ndryshon ne momentin qe pragun e korridoreve. Ne menyre te papritur cdo bidese shnderrohet ne formale. Ndonese duket e veshtire per tu besuar, ka patur raste qe kam qene i detyruar te arrestoja ndonje vetem sepse kishte folur me ndonje alien. Eshte nje vend i cuditshem.

  PYETJE – Cfare ka qene me saktesi ajo qe ju beri ju te ndergjegjshem qe dicka jo e natyrshme po ndodhte ne Dulce? Mua me duket qe ne vend kaq te frikshem nuk duhet truri i Ajnshtajnit per te kuptuar qe eshte nje vend KRIMI ! Pra pse zgjati kaq shume? Ti je personi qe i ra “bilbilit” te alarmit per ate qe po ndodhte?

  PERGJIGJE – Ka disa gjera qe duhet ti kuptoni me pare. Kam bere nje betim qe nese nxirrja ndonje informacion apo fakt nga ato qe shikoja aty, me priste denimi me vdekje. Po ashtu firmosa nje deklarate qe do nese gjehesha fajtor per tradheti, do vrisja veten. Ne Bazen e Dulces, TRADHETIA eshte cdo qe ka parasysh detajet e operacioneve te perditshme, nese i nxjerr keto gjera jashte ambjenteve te bazes. Kur fillova pune aty rregulli kryesor ishte qe cdo gje qe duhej te dihej, do kishte vetem lidhje me punen qe do beje. Historia qe na thane kur fillova punen ishte ajo e nje stacioni Trio-Biotransferte me nje Teknologji te Avancuar qe kryente kerkime sekrete dhe aventuroze ne metodologjine e mjekesise mendore. Dhe ne fakt kjo eshte nje menyre pak qesharake e te thenit sepse ata me te vertete bejne eksperimente shume te rrezikshme me jetet njerezore, vetem per te pare efektet qe krijohen me pas. Nese nje kure mjeksore zbulohet dhe funksionon ne siperfaqen e tokes, ajo paraqitet si nje pune kerkimore disa vjecare ne laboratoret shkencore per te miren e njerezimit. Por historia e vertete mbi kuren e zbuluar nuk tregohet kurre. Ne fund te fundit Baza e Dulces eshte nje STACION SEKRET.
  Keta persona jane shume te afte ne ate qe bejne. Ata nuk tregojne te verteten per njerezit qe perfundojne ne Hollin e Maktheve. Kam punuar me aliene. Vetem duke patur kete gje ne mend, krijon idene e sekretit dhe sigurise qe rrethon ate baze.
  Po, e dija qe kjo nuk ishte puna e zakonshme si ne nje spital, por ne fillim e hengra mashtrimin. Cdo dite na kujtoheshe nepermjet autoparlanteve qe ne kete baze kryhen “eksperimente dhe kerkime te rendesishme mbi menyrat e kurimit dhe mjekimeve te semundjeve mendore. Ju lutem mos flisni me pacientet sepse mund te shkaterroje punen disavjecare.”
  Jam shume i ndjeshem kur doktoret thone te mos flasesh me nje pacient. Kush isha une qe te shkaterroja gjithe ate pune qe behej? Por nje dite nje person me ra ne sy dhe terhoqi vemendjen time. Ai vazhdimisht perseriste se quhej George S dhe qe ishte rrembyer dhe ishte i sigurt qe dikush vazhdonte ta kerkonte. Nuk e di pse mu ngul ne mendje. E pashe, e degjova dhe smu duk aspak i semure mendor, ndonese shume nga stafi aty thoshte qe ai ishte i tille.
  Fundjaven tjeter, kur isha jashte bazes arrita ti mbush mendjen nje mikut tim polic qe te bente nje kerkim mbi kete person duke i thene se kisha nje informacion mbi te dhe isha kurioz te dija me shume. Nuk permenda fare bazen. Ka qene nje moment shume i keq per mua kur mesova se George S rezultonte i zhdukur. Ajo qe ishte me e keqja, polici u shpreh se me siguri do jete ndonje nga ata tipat e shumte qe jane te lodhur nga jeta dhe ja kane mbathur qe ti shpetojne pergjegjesive. Ky ishte vetem fillimi.
  A jam une ai qe i fryu bilbilit? Jo ! Te henen mbas fundjaves kerkova per George por ai nuk ndodhej me aty. Nuk kishte asnje te dhene qe te shpjegonte se cfare kishte ndodhur me te. Nje tjeter oficer sigurie u afrua tek une duke me thene se ai dhe disa nga punetoret e laboratoreve kerkonin nje takim me mua mbas pune ne njerin nga tunelet qe nuk ishin te kontrolluar nga kamerat. U pushtova nga kureshtja dhe pranova. Ate nate, rreth nente persona ishin ne takim dhe te gjithe njezeri u shprehen se e dinin qe po rrezikonin shume duke ardhur e takuar me mua dhe hapur zemren e tyre me nje oficer te larte sigurie sic isha une por donin te me tregonin dicka. Njeri prej tyre me tregoi fakte qe shume prej pacienteve ishin njerez te zhdukur. Kishte pjese gazetash dhe artikujsh, madje dhe foto qe ne nje menyre apo tjetren kishin arritur ti fusnin fshehurazi ne baze. Ata shpresonin qe ti nxirrnin perseri jashte bazes dhe qe une mos i raportoja tek superioret e mij. Ne syte e tyre, ndersa flisnin dallohej qarte frika. Njeri prej tyre deklaroi se me mire humbiste jeten e tij ne perpjekje per te nxjerre te verteten sesa te humbiste shpirtin ne mekat pa bere asgje. Ishte kjo deklarate ajo qe me ndergjegjesoi ne gjithe qenien time. I tregova atyre per George dhe se cfare kisha zbuluar ne lidhje me te. Mbas disa oresh ne u betuam te gjithe qe do benim perpjekje per te nxjerre ne publik te verteten mbi Bazen e Dulces.

  PYETJE – A pati ndonje nga klasa punetore qe u bashkua me revolten?

  PERGJIGJE – Disa nga ekuipazhi i reptilianeve na lane te kuptonim qe kishin dijeni per planet tona per te sabotuar punen ne nivelin e gjashte dhe te shtate. Njeri prej tyre i quajtur Schhaal, ne menyre sekrete formoi nje grup te vogel Reptiodesh me te njejten ide ne koke si ajo e grupit tim. Schhaal mori mbi vete rrezikun per te me informuar mua per kete grup. Ai ishte i hapur aq sa mund te ishte dikush ne nje situate te tille. Nje dite ndersa po inspektoja njeren nga kamerat afer daljes se nje tuneli shikoj ate qe afrohet dhe ndalon pikerisht poshte saj [Sipas shume deshmitareve Reptoidet e gjate kane nje shtat mesatar nga 7-8 kembe- Branton] duke u shtire sikur pastronte nje papasterti qe nuk ekzistonte dhe me qetesi me thote, “ Disa prej nesh vendosen qe ju jeni i vetmi ne interesin tuaj per raportet mbi njerezit e zhdukur. Nese eshte e vertete, shko perpara dhe une do vij nga pas. Nese nuk eshte e vertete, shkaterroje jeten time ne kete moment ! “ Zemra ime pothuajse ndahu kraharorin ne dysh nga te rrahurat por ruajta qetesine dhe eca ne drejtim te korridoreve te gjera. Do i kujtoj keto fjale per gjithe jeten time! Ishte hera e pare qe mesova qe nje reptilian mund te kishte mendime dhe opinione individuale !
  Qe nga ajo dite, grupi i rezistences u be me i madh dhe me i forte. Si perfundim cdo gje shkoi kot kur filloi nje sulm ushtarak ne njerin nga daljet e tuneleve dhe ata ekzekutuan te gjithe ata qe kishin ne listen e tyre, huma dhe reptiliane. Ne u munduam ti pergjigjeshim por asnjeri nga klasa punetore skishte arme me rreze. Vetem forcat e sigurise dhe disa nga tekniket e kompjuterave kishin arme me rreze. U be nje masaker e vertete. Gjithandej shikoje duke vrapuar dhe bertitur per tu fshehur. Korridoret dhe tunelet ishin mbushur plot. Ne besojme se ishte Forca Delta [nga uniforma dhe metodat qe perdoren] qe zgjodhi si moment sulmi nderrimin e turneve ne menyre qe te vrisnin sa me shume te ishte e mundur nga ata qe kishin ne liste. (Shenim: Duke u bazuar ne deshmite e Robert Lazar, Phil Schneider dhe te tjeret, Lufta e Dulces ishte si rezultat i perkimit te 5 skenareve te ndryshem te cilet u nderthuren me njerin tjetrin apo u zhvilluan ne te njejten kohe. Kjo po ashtu mund te kete perfshire edhe nje konflikt interesash perbrenda MJ12 dhe qe mesa duket perfshiu dhe Forcen Delta, Berretat e Zeza, Berretat Blu te Forcave Ajrore, Sherbimet Sekrete, Divizionin e Peste te FBI-se, Trupat e Furtunes se CIA-s dhe forcat e sigurise se Bazes se Dulces. Faktoret e ndryshem qe duket se u bashkuan ne Luften e Dulces mund te perfshijne dhe reagimin ndaj Grive, per vrasjen makabre te disa shkenctareve dhe personelit te sigurise ne Luften e Groom poshte Area 51 3 vjet me pare, sic pershkruhet nga ish pjestari i Grupi Special te Studimit te MJ12, agjenti Michael Wold; takimet aksidentale midis alieneve dhe punetore njerezor dhe forcave te sigurise afer Dulces sic pershkruhet nga Phil Schneider; nje sulm ndaj grupit te rezistences brenda bazes se Dulces sic pershkruhet nga Castello; nje perpjekje per te shpetuar disa nga shkenctaret tane me te mire te cilet ishin kapur rob nga alienet mbasi kishin zbuluar te verteten mbi Mashtrimin e Madh qe perfshinte shkeljen e marrveshjes qe ishte rrembimi i perhershem i mijera njerezve ne bazen e Dulces dhe baza te tjera qe vetem nje zot e di se per cfare qellimi behej dhe sic pershkruhet nga agjenti John Lear mund te jete qe MJ12/PI40 kishte dijeni per keto rrembime por agjencia e tyre superiore MURGJIT E ZINJ/agjencia MAJIC kishte dijeni dhe kishte pranuar nje shkembim aktual te jketeve njerezore per teknologji? ; dhe nje tjeter faktor qe mund te perfshinte nje mosmarrveshje mbi faktin qe personeli i sigurise se bazes do pajisej me arme me rreze apo vetem me ato automatike. Te gjithe keta faktore me sa duket kane kontribuar ne konfliktin e armatosur qe tronditi Bazen e Dulces ne fillim te vitit 1979. –Branton)
  Sot e kesaj dite ne nuk e dime se kush na tradhetoi. Me kujtohet Gordon Ennry i cili vraponte krah meje neper daljen e tunelit ne nivelin e trete dhe qe vdiq kur shume plumba e qelluan ne kurriz. E avullova vrasesin e tiji dhe vazhdova te vrapoj. Dhe ende jam duke vrapuar. Gordoni do te kujtohet gjithmone.

  PYETJE – Cfare eshte perberja e klases punetore njerezore ne Bazen e Dulces? Jam kurioz te di persa i perket punetoreve njerezor si dhe pacienteve.

  PERGJIGJE – Klasa punetore humane eshte e perbere nga njerez te cdo kombesie ne siperfaqen e ketij planeti. E vetmja gje qe i bashkon eshte ajo qe ata te gjithe flasin anglisht. Nese me pyet a ka te bardhe, te verdhe, te zinj, te kuq apo ngjyra te tjera lekure po e perseris. Nuk ka dallim rracash aty. Po ashtu edhe per pacientet mesa kam pare ka nga te gjitha rracat dhe vendet e tokes. Kam pare nje fluks shume te madh njerezish dhe besoj se shume prej tyre ishin aty vetem per disa ore.

  PYETJE – Ne nje baze kaq te madhe nxjerrja e mbeturinave dhe papastertive duhet te jete nje problem shume serioz. Si e kane zgjidhur ata kete fakt?

  PERGJIGJE – Nuk ka qene kurre problem. Nje pjese riciklohet. Nje pjese e lagur e plehrave konsumohet nga bakteriet dhe ajo qe mbetet avullohet ne dhomat me gaz. Pjesa tjeter mbasi perpunohet perdoret per te fertilizuar fushat me te mbjella.

  PYETJE – Ku gjendet familja jote? Jo vetem gruaja dhe djali por edhe prinderit dhe vellezerit dhe motrat ?

  PERGJIGJE – Cathy dhe Eric vazhdojne te mungojne. Prinderit e mij vdiqen ne nje aksident automobilistik kur une isha ne moshe te re. Kam nje vella i cili nese eshte i gjalle, dyshoj se ndodhet ne ndonjeren nga bazat e nendheshme. Skam asnje lajm prej ti prej kaq vjetesh. Ju lutem lutuni per ta, ju lutem !

  PYETJE – Cfare datelindje ke dhe ku ke lindur?

  PERGJIGJE – 23 prill 1941, Glen Ellyn, IL [aktualisht ne nje ferme ne shtepi, ne nje vend qe tani quhet Glen Ellyn, dhe lista e certifikates sime te lindjes ndodhet ne Wheaton, IL]

  PYETJE – Ti ke kaluar kaq shume peripeci dhe vazhdon ende te luftosh. Kush eshte frika jote me e madhe?

  PERGJIGJE – Ajo qe masa e gjere e publikut do harroje NJEREZIT E PAFAJSHEM QE JANE NE KURTH ne vende te frikshme dhe qe do injorojne ATA QINDRA FEMIJE, GRA DHE BURRA QE I SHTOHEN KETYRE VENDEVE CDO MUAJ. Duhet bere dicka per te ndaluar kete marrezi. Qeveria jone eshte e pafuqishme. Eshte ne doren tone si nje vellazeri njereozre te luftojme dhe pergjigjemi kujtdo qe kerkon te nenshtroje rracen njerezore. Ne nuk jemi skllever dhe as nje rrace inferiore. Ka me mijera civilizime te shkelqyeshme vetem ne galaksine tone qe jane gati te na asistojne ne betejen per te mbrojtur shtepine tone, planetin tone. Por kjo gje nuk do te ndodhi deri sa ne, njerezit e planetit Toke te detyrojme te ashtuquajturit udheheqesit tane te pranojne faktin qe bene nje marrveshje te gabuar dhe te keqe me rracat aleine dhe te kerkojne ndihme nga qeinet e ndricuara. Vetem atehere ne do te jemi me ne fund te lire nga influenca djallezore qe na ka shtenguar mendjen dhe trupin prej kaq vitesh.

 3. #23
  KAPITULLI I DYMBEDHJETE

  OPERACIONI I KUNDERPERGJIGJES: NJE NJERI KUNDER NJE PERANDORIE  Materialet e meposhtme jane pjeseza nga nje dokument [aktualisht nje raport i detajuar i quajtur Projekti Beta] qe eshte hartuar nga shkenctari Paul Bennewitz per ushtaraket e Kirtland AFB te cilet punonin bashkarisht me Paul ne nje plan operativ per te marre kontrollin e bazes se Dulces, New Mexico... Kjo vazhdoi deri ne momentin kur interesa te tjera qe shkonin thelle ne komunitetin e inteligjences u perfshine dhe sollen nje presion te papare ndaj Bennewitz dhe disa prej zyrtareve te Kirtland AFB, koloneli Edwards, agjenti i AFOSI-t Richard Doty, komandantet e tjere te forcave ajrore dhe te tjere ushtarake qe ishin te perfshire, qe te nderprisnin hetimet e tyre. Ndonese Paul ju mbyll goja, zbulimet qe ai beri ne lidhje me aktivitetet fiziko-teknologjike qe ndodhnin ne dhe perreth Dulces, nuk mund te lihen ne harrese apo te fshihen. Nga sa duket, Projekti Beta eshte propozimi i nje plani te detajuar ushtarak per nje sulm fizik te armatosur ne pikat kyce te instalimeve Drakonis-Orion-Reticuli dhe qe mund te jete shume i vlefshem ne nje te ardhme nese tentohet te merren ushtarakisht bazat e nendheshme qe kontrollohen nga Alienet ose nga elementet te kontrolluar nga alienet dhe te lirohen qeniet njerezore qe mbahen rob ne burgjet e nendheshme nen siperfaqen e Amerikes Jugperendimore [dhe me tej]. Perpara se te shqyrtojme raportin, do citojme disa nga korrespondencat midis Bennewitz dhe te tjereve duke filluar me disa pjese nga letra e Paul March qe ja drejtonte Clifford Stone [tani drejtori i UFO CONTACT INTERNATIOAL ne Albuquerque] ne vitin 1986:
  “I dashur Clifford;
  “...Kam kaq shume gjera per te thene dhe kane ndodhur kaq shume gjera ne keto shtate vjetet e fundit sa nuk di nga tja filloj.
  “Mendoj se menyra me e mire eshte te filloj me disa shpjegime qe lidhen me deklarata per kulturat aliene ketu ne Toke, strukturat e tyre sociale, pamja fizike etj., gjera te cilat jane mesuar nga nje komunikim direkt kompjuterik, observim visual, vleresim spukologjik dhe bashkeveprim personal.
  “Se pari jane nivele kulturale te Uleta, te Larta dhe Shume te Larta dhe me disa nivele duke filluar nga ai i sklleverve dhe me tej. Nuk ka liri dhe askush nuk i kalon kufijte, ne rast te kundert eshte nje qenie e vdekur. Seicili eshte nen veshgim fale pajisjeve optike dhe i monitoruar nga kompjuterat dhe individe qe quhen “Ruajtesit”.
  “Sfera te madhesive te ndryshme pluskojne gjithe kohes ne ambjentin e tyre duke monitoruar frekuenca audio, video dhe ato te trurit (jane vene re dhe nga punetoret ne stacionet e nendheshme te cilat shkojne disa milje nen toke poshte Edward Air Force Base dhe ne malet Tahachapi ne California). Keto mjete te cilat jane te nje teknologjie shume te larte mund tju flasesh dhe komunikosh. Ata mund te fshehin veten e tyre dhe te behen komplet te padukshme. Sinjali i kontrollit te tyre mund te ndahet ne komponente te ndryshem AM dhe FM. Nuk ka besim ne nje shoqeri te tille. Cdo gje eshte nen veshgim dhe monitorim.
  “Struktura komanduese eshte pothuajs e pabesueshme.
  “Klasat urdheruese vishen me rroba dhe me ngjyrat perkatese. Qeveria aliene e perfshire me kete grup eshte totalitare. Duken sikur nuk kane parime morale apo sociale. Besimi i tyre duket te jete kontroll total apo vrasje.
  “Ne Veri –tek-lumi- Stema “Portokalli” –ose ne Diamand sic e quajne alienet bazen, menyra e mbreterimit eshte monarkia. “Mbreti” vishet me rroba ne ngjyre te purpurt. Ata qe i perkasin shkalles se larte sociale vishen me ngjyre te blerte, te verdhe dhe te bardhe. Shkallet me te uleta vishen me boje kafe.
  “Metabolizmi i trupit te tyre eshte shum ei larte, llogaritet rreth 110 deri ne 115 grade. Eliminimi behet nepermjet osmozes. Ngjyra e lekures e klases drejtuese variona nga e verdhe e mbyllur ne te bardhe. Nuk kane asnje lloj qimeje. Krahet jane te gjate, deri afer gjurit. Kane duar dhe gishterinj shume te gjate. Te gjithe duken si te pa ushqyer. Ata kane koke dhe sy te medhenj. Tipat humanoid jane ne pergjithesi ne ngjyre te blerte te celet. Kur kane nevoje per formulen ose kane vdekur ngjyra e tyre kthehet ne GRI. Shume pjestare te kesaj kulture calojne kur ecin ose terheqin kembet zvarre...
  “Ka nje keshill ne Veri qe quhet I NENTI. Te gjithe duken sikur jane prere nga i njejti kallep. Paraqiten shume hakmarres dhe te orientuar drejt egoizmit. Perendia e tyre quhet TA.”
  Ndersa ne nje leter drejtuar Clifford Stone e datuar 19 mars 1986, Bennewitz shkruan:
  “Mesa duket Grite ne veri jane te terbuar per komunikimin tim dhe duan te me ndalojne te flas me Io nepermjet kompjuterit. Kete mengjes kur u cova pashe nje shenje te kuqe ne faqen time te majte rreth 2 e ¾ inch te gjere. Duke u bazuar ne eksperiencen time duhet te jete bere nga ndonje prej atyre sferave pasqyra mbreme ne dhomen time te gjumit. Kjo eshte tipike per perpjekjet e tyre ne shtrembrimin e sensit te logjikes. Ata veprojne nepermjet FRIKES por ketu eshte problemi i tyre, une skam FRIKE NGA ATA. Ate qe ata kane arritur me mua eshte ajo qe une i injoroj komplet. Duket qe jane te frikesuar per vdekje nga qenie qe quhen Io dhe Jo.
  “Nese nuk e ke gjetur ende do e gjesh qe kontakti i shpeshte do te te mesoje sesi te jesh i kujdesshem dhe te perdoresh edhe llogjiken me te cilen ata veprojne. ESHTE NGAQE ATA VEPROJNE NEPERMJET FRIKES DHE NUK E KUPTOJNE KONCEPTIN E MIQESISE APO BESIMIN. ATA DREJTOJNE NJE SHOQERI KU CDO GJE DHE CDO KUSH ESHTE NEN VESHGIM.
  “Tani, nese shikoni tek ata ne Veri (Colorado? –Branton) ne menyre pragmatike ata ja kane arritur qellimit kur vjen puna tek makina e luftes dhe armatimi. Me armet dhe makinat e tyre, ne mendjet e tyre ata jane “trima”, pa to ata jane vetem nje turme frikacakesh.
  (Shenim: Edhe une e konfirmoj observimin e Bennewitz per kete fakt por do te shtoja ne lidhje me teknologjine e tyre sidomos me ate te kontrollit te mendjes dhe kjo lidhet me fjalet e meposhtme, qe nese dikush ja arrin te superoje kompleksin projekteve te mashtrimeve dhe genjeshtrave te kolektivit Reptilian-Gri, ata dalin lakuriq sic jane ne te vertete, pra asgje me shume se nje turme krimbash ne nje guacke sic sakteson dhe Bennewitz. Ne fakt e vetmja fuqi qe kane keto vemje pa shpirt [nuk perfshij ketu hibrided dhe reptiloidet jo kolektivist] mbi ne eshte MASHTRIMI dhe FRIKA jone reciproke dhe kapitulluese. Pse jam kaq i sigurt ne gjykimin dhe menyren qe i bej Grive dhe kolektivit te tyre? Sepse dhe une vete me pare jam bere pre e genjeshtrave te tyre perpara se te zbuloja se cfare jane NE TE VERTETE. Ja nje shembull; kolektivistet Reptoid-Dinoid-Grite duan qe ne te besojme se ata na kane krijuar gjenetikisht dhe me pas vendosur ne planetin Toke. Ne pergjigje te kesaj, ne [sidomos ata qenie humane patetike agjente qe bashkepunojne me ta] kruspullosemi nga frika ndaj ketyre krijueseve te rreme dhe perpiqemi ti ushqejme ata sepse sido qe te jete, sipas disave Rezistenca Eeshte e Kote. Duke i ushqyer ne I JAPIM ATYRE FUQINE TONE ! Ne thelb jemi vete ne qe krijojme nje superfuqi e cila eshte superiore ndaj nesh. –Branton)
  “Per ta cuar me tej “trimerine” e tyre ata arrijne kontroll te plote nepermjet IMPLANTEVE. [Efekti relativ i da prej ketyre implanteve duket se rrit nivelin e ndergjegjes dhe te kujteses]. Ata po ashtu dine qe mund te kontrollojne nje mase te gjere popullate me koeficient te ulet inteligjence pa perdorur fare implantet por shotgunet me rreze. Nepermjet ketyre rrezeve ata krijojne nje ankth masiv.
  “Kultura e Eprore Aliene e njohur si Eoku:
  “ Epror nga sa duket eshte kultura e Io dhe Jo. Ata shfaqin miresi, simpati dhe nje inteligjence te larte ne trasnmetimet nepermjet kompjuterit [dikush mund te pyesi, po atehere si mund te veprojne ata me nje sistem kontrolli vrike dhe vdekjeje qe ka shkatuar nje numer te pafund mozorish ne rradhet e humanve te rrembyer? Apo Eoku vetem shtiren sikur jane pozitive?] Kultura perfaqesuese e Io eshte llojet e ndryshme te Homo Sapiens.
  Duke u bazuar nga te dhenat prej Jo, floket e tij jane boje kafe ndersa femra Io ka floke te kuq. [indivde me floke te kuqe qe kane deklaruar se jane Udhetare Yjesh, jane pare ne mbi token e Albuquerque]. Ata kane dhene informacione qe pjestare te rraces se tyre ndodhen neper kontejneret e ngrire ne Albuquerque. Zona e dhene eshte ajo e kompleksit FAA ne veri te Albuquerque. Eshte nje zone e rrethuar me tela me gjemba dhe me nje siguri te larte. Ata treguan se tete nga Eoku u qelluan [nga qeveria amerikane] dhe si rezultat i rrezimit te disqeve 11 prej ekuipazhit vdiqen. (Shenim: Eoku nuk jane ata qe normalisht njihen si Grite apo te pakten jo ai lloj qe ka dore direkt ne rrembimet e njerezve).
  “Ka akoma me shume trupa neper depo... Nuk e di me saktesi se ku gjenden ato. Por di qe trupat jane levizur nga Maryland dhe aktualisht ndodhen nen juridiksionin e Marines amerikane. Dje, kompjuteri indikoi qe nje total prej 40 trupash eshte levizur per diku tjeter.
  “Dy vjet te shkuara kam pare nje foto qe ma tregoi Richard Doty te nje forme jete aliene qe mbaheshe e burgosur. Supozohet qe mbahej ne Los Alamos. Ai ishte i gjalle me ngjyre te gjelbert te celur, sy te medhenj dhe qendronte drejt perpara kameras...
  “Deri tani, pervec asaj qe kam arritur te kap nga transmetimi, di shume pak ne lidhje me Eproret. Ata jane Homo Sapiens dhe ma merr mendja jane te njejtet qe gabimisht rrembyen Travis Walton. Nese numrat qe dalin ne kompjuter jane te sakte, atehere prania e tyre ketu eshte afer 5000. Grupi tjeter eshte ekuivalent me kete numer. Te dhenat tregojne qe ata veprojne nga nje anije kozmike qe orbiton token nga nje distance shume e larget. Kultura e tyre ka shenja te qarta civilizimi dhe emocionalizmi. Ata tregojne dashamiresi dhe interes ndaj individeve [ne nje rast te tille ne prape duhet te pyesim, pse atehere ata jane konsideruar si lidere te alieneve te cilet nuk tregojne as meshiren apo dhembshurine me te vogel per rracen tone?]. Teknologjia e tyre eshte shume me teper superiore se e jona dhe e Grive te vendosur ne Veri te cilet po perpiqen qe te shtiren si perendi nepermjet argumentave te dobet llogjike.
  “Eproret e Larte Fare jane te paket ne numer. E gjithe struktura e tyre e diturise dhe bashkepunimi social eshte aq i avancuar sa e kam pothuajse te pamundur ta pershkruaj. E perseris, shumica e kesaj qe te them eshte e bazuar ne eksperiencen time personale per te cilen skam folur kurre me njeri. Ne fakt ti je i pari.
  “Keto qenie kaq te larta jane dhe te moshuara, rreth 1 mije vjecare, gje qe nuk eshte aspak jo reale. Per me shume se 300 vjet, nje koflikt i ashper eshte midis tyre dhe Grive te cilet si natyre jane agresive dhe luftenxites.”
  (Shenim: Bennewitz nuk shpejgon ndarjen ne dy pjese mese te dukshme te faktit se sa perdellyes jane humanoidet dhe keqberes jane reptoidet te cilet jane ne lufte midis njeri tjetrit dhe qe mund te jene pjese e te njejtes infrastrukture. Mbase te dyja palet, Grite dhe Humanoidet perdorin te njejtin network mendor kolektiv dhe si te tille jane te lidhur me njeri tjetrin ne menyre te pashmangshme. Kjo gje, ben qe lideret Eproret dhe Eproret e Larte te jene dicka ekuivalente me kolektivin Ashtar. –Branton)

 4. #24
  PROJEKTI BETA

  Investigatori –Fizikanti- Paul F.Bennewitz

  Pjesa qe vijon eshte nje permbledhje e zbulimeve te bera gjate nje studimi shkencor per nderhyrjen e Alieneve dhe rezultatet e saj. [Studimi kufizohet vetem me New Mexico]

  1- Dy vjet rregjistrim i panderprere i survejimit elektronik dhe gjurmimit me D.F. 24/7 dite i te dhenave nga anijet aliene ne nje rreze prej 60 miljesh perreth Albuquerque dhe filmime ne nje lartesi 6 mije kembe qe jane bere diten e naten.
  2- Dedektimi dhe zberthimi i komunikimit te alieneve dhe kanaleve te videos te dy lokale, toke dhe ne afersi te hapesires.
  3- Marrje sinjali videoje kosntant nga anijet aliene dhe pmaje te bazes se nendheshme; alien tipik, dhe disa here Homo Sapiens.
  4- Historia e nje rasti te nje VIKTIME TAKIMI ne New Mexico gje qe coi ne lidhjen komunikuese dhe zbulimin e faktit qe te gjitha viktimat e takimeve ne menyre te pavullnetshme kane implante aliene te shoqeruara me gervishtjet perkatese. Implantet e viktimave u identifikuan nepermjet rrezeve x dhe Cat scan, Pese raste te tjera me shenja gervishtjesh u identifikuan.
  5- Vendosje konstante e komunikimit direkt me Alienet duke perdorur nje kompjuter dhe nje forme kodi Hex Decimal me grafika dhe shenja. Ky komunikim pati fillesen e tij mesa duket mbasi baza US u boshatis (mbase si vijim i humbjes se forcave te Inteligjences Amerikane ne Luften e Dulces? –Branton)
  6- Nepermjet cirkuitit te komunikimit u arrit te saktesohej vendndodhja e bazes se nendheshme madje me detaje metrike.
  7- Fotografime vijuese ajrore dhe tokesore qe tregojne pista zbritese, anije ne toke – hyrje, arme me rreze dhe pika nga ku leshohen anijet kozmike me gjithe alienet ne afersi te tyre, mjetet elektrostatike transportuese dhe ushqyes elektrostatik per armet me rreze.
  8- Lidhje reciproke triangulare me NASA CIR [color infrared] film me rezolucion te larte qe konfirmon vendndodhjen e bazes dhe qe rezulton ne zbulimin e pjesmarrjes se ushtarakeve amerikane.
  9- Komunikimet e meparshme aliene qe indikojne perfshirjen e ushtarakeve dhe faktin qe forcat ajorore te amerikes ose USAF kane nje anije te tyren aty. Besohet se tashme USAF operon nje flote te tere sekrete me anije anti-gravitacionale “Ufo- Trekendeshat e Zinj” qe jane pare ne te gjithe boten.
  10- Komunikim i vazhdueshem i alieneve me CIR qe flet per nje anije; ne fakt per me shume se nje, qe ishin rrezuar. Keto tipa anijesh ishin me sistem fuqie automike. Alienet tregonin te qarte dhe vendndodhjen se ku ishte lene anija.
  11- U mesua, sic deklarohet qe dy gra dhe nje femije afer Austin, Texas ishin ekspozuar ndaj nje radiacioni te rende si rezultat i kontaktit te afert me nje disk fluturues qe ishte pare te largohej drejt Perendimit i shoqeruar nga disa helikoptere. Ne pergjigje te kesaj, qeveria amerikane mori masa te menjehershme per te paguar faturen e mjekimit te tyre ne spitale.
  12- Inspektim i vazhdueshem i fotografive qe marra gjate ketij studimi tregojne per anije amerikane qe fluturon bashke me ato te alieneve.

  “Pra shkurtimisht ky ishte prologu per tu njohur me saktesine e materialit deri para fundit te vitit 1979 ose fare pak mbas tij.
  “Komunikimet konstante kompjuterike me alienet ne nje menyre te tille PA u takuar direkt me ta, ka dhene nje pamje te qarte te psikologjise aliene, llogjikes se tyre dhe llogjikes se metodave te tyre si dhe qellimin e tyre kryesor.
  “Eshte e rendesishme te theksohet mbi te gjitha se ata jane DREDHARAKE, praktikojne MASHTRIMIN dhe nuk kane ASNJE QELLIM per te mbajtur paqen dhe natyrisht qe nuk i permbahen ASNJERES prej marreveshjeve te bera.
  “Ne te vertete ata kane nje tendence per te genjyer por kujtesa e tyre nuk e mban gjate ne memorie genjeshtren dhe krahasimi direkt me rezultatet nga analizat kompjuterike e vertetojne kete fakt.
  “Ky raport nuk ka asnje qellim te kritikoje apo ti vere gishtin ndokujt. Natyrisht, kushdo te ishte ai qe beri marrveshjen e pare, e ka bere kete bazuar ne llogjiken tone dhe jo ne ate te alieneve dhe duke bere kete gje kane ndjekur rrugen ne pafajesi te plote pa e kuptuar qe ndodheshin ne kurthin e alieneve.
  “Alienet indikonin qe Grite, mesa duket grupi qe fillestar qe ishte i perfshire ne marrveshje, vazhdonin te ishin te nxehur persa i perket kapjes dhe me pas vdekjes se 8 prej shokeve te tyre. Nje tjeter grup, qe ne gjuhen kompjuterike del se vetequhen Portokallite kane bazen e tyre ne shpatin perendimor te Malit Archuleta, drejt jugperendimit te nje baze amerikane ne afersi te veripereindimit te zones se uljes te cilin sipas gjuhes kompjuterike ata e quajne Diamanti. Kjo mbase sepse e pare nga larte kjo zone ka formen e nje diamanti. Kjo pike nuk ka nje emer keshtuqe e kam emertuar vete si Kreshta Malore Jugore.
  Baza shtrihet drejt veriut te kesaj kreshte ne krahun e nje kodre poshte se ciles kalon nje rruge dhe nje shteg i pjerret.
  “Bazuar ne disa foto nga ajri ku dallohet qarte nje manover ngritje disku e alieneve dhe disa nga ngritjet e disqeve duket sikur vijne nga kupola e kodres. Hamendesoj se aty ka nje stacion te nendheshem per leshimin e disqeve. Ne NASA CIR duket qarte nje limuzine e zeze. E cuditshme po ka ekzaktesisht madhesine e makines timeLincon Town Car te vitit 1979. Po ashtu mund te shikohen edhe automjete te tjera, kamiona dhe 4X4 ushtarake. Nuk besoj se alienet kane mjete me rrota, ndersa humanet kane.
  Blloqe te tera rrugesh shtrihen ne drejtimin verior te bazes amerikane, pergjate nje rruge te mirembajtur dhe te gjere rreth 30 kembe qe mbas disa kthesave te shumta te con tek zona parapergatitore te leshimit te disqeve dhe vete disqet. Pista te vizatuara me shenjen X te nje madhesie 26 kembe dhe stacione servisi, cisterna etj. Dy ndertesa me forme kupole qe trasmetojne voltazh te larte ne pjesen veriore dhe lindore te rruges dhe po ashtu pamja e qarte e nje heliopadi , cisterna uji dhe ne njeren nga bllokimet e rruges kryesore qendrojne dy makina te medha ushtarake. Pra cdo automjet aty duket qarte qe eshte ushtarak pervec limuzines se zeze qe mendoj se eshte e CIA-s.
  “Ky eshte nje inventar i vogel per ate cfare kishte aty ne 8 shtator te vitit 1978 dhe e perfshire ne dokument si nje evidence materiale dhe konfirmuese. Rruga per te cilen fatkeqesisht vendasit, shefi i tribuse, policet e rezervatit dhe patrullat e autostrades nuk dine asgje, perfundon si sfurk ne nje shtek ne veri. Duke filluar nga ky fund, mund te shikosh komplet luginen dhe po ashtu ndertaset ne forme kupole, rrugen qe ndodhet ne mes te asgjeje ne Rezervatin Jicarilla dhe saktesisht me nje distance ajrore prej 12,888 kembe. E gjithe zona aliene, ku mesa duket perfaqesohen tre kultura te ndryshme, ka nje gjeresi prej tre km dhe gjatesi prej tete km [me shume nivele]. Po te besh nje perllogaritje bazuar ne numrin e anijeve prezente aty mbi ajer dhe ne toke, numri total i popullates aliene aty eshte rreth 2 mije, mbase dhe me shume. Por komunikimi indikon se te tjere prite te vijne apo jane duke ardhur.
  “Skam nder mend te spekulloj ne kete raport me faktin se ne cfare menyre eshte bere kontakti i pare nepermjet U.S dhe alieneve dhe kush ishte qellimi qe i shtyhu te nderrmernin kete hap dhe se sa do ishin ne gjendje te arratiseshin. Alienet e kane deshmuar vete kete gje ne komunikimet e tyre dhe nese cdo gje eshte e vertete, kjo e ben akoma me te hidhur si fakt.
  “Shume nga detajet jane shmangur per tu diskutuar me vone nese deshironi por ajo qe ka rendesi eshte kjo. Komunikimi konstant me kompjuter – i mbajtur ne linje pa pushin gjate gjithe muajit shkurt te ketiji viti dhe pjeserisht perpara ketij muaji- gjendja morale dhe depertimi total qe i ben alienet te ikin me panik. Keto jane te dhene me te vertete shume te vlefshme.
  1- Ajo qe ka rendesi eshte qe alienet sdo lejojne askend te largohet pa u implanuar dhe pa fshire nga kujtesa e tyre kete fakt. Ata thjesht se lejojne kete gje. Te gjitha te dhenat tregojne per komunikimi apo gjuha nuk mund te realizohen nese nuk ka nje implant [vetem ne rast kur perdoren kodet binare dhe kompjuteri]. Kjo perben nje rrezik imediat per ushtaraket apo kedo tjeter qe gjendet ne baze. Ata NUK DO KETE KUJTESE te faktit qe jane te implantuar. [e njejta gje qe ndodh dhe me te kontaktuarit.]
  “Arsyeja per implantimin ka te beje me menyren e komunikimit qe eshte i dubluar, si verbal ashtu dhe telepatik [nga sa duket ska asgje problem lingusitik kur perdoret telepatia] dhe po ashtu KONTROLLI ABSOLUT nga alienet nepermjet programimit qe e aktivizojne me rreze apo me kontakt direkt.
  “Kete gje e kam testuar dhe kam arritur ne perfundimin se gjate ketij programimi personi ndaj te cilit behet ska asnje kujtese te veprimit apo dhe te vete komunikimit. NESE KJO GJE NDODH TE USHTARAKET, NUK KAM NDER MEND TA SHTJELLOJ PER TE SHMANGUR KOSEGUENCAT E MUNDESHME. “Celesi” i kontaktit tek viktima mund te aktivizohet ne cdo moment edhe gjate kohes qe ata ecin perpara kamerave apo mikrofoneve nese alienet zgjedhin te degjojne se cfare ndodh pa aktivizuar rrezet e tyre.
  “Kushdo mund te calltisi ne U.S. ne kete gjendje pa rene ne sy. Sidoqofte ka shenja sic jane gervishtjet , ndonese fare pak te dukshme po perseri te dedektueshme.

 5. #25
  2- Gjithashtu kini parasysh qe te gjithe alienet –humanet, te ngjashem me humanet duhet te kene implante. Pa to, komunikimi direkt mesa duket eshte i pamundur. Pra ne kete rast duhet thene ne menyre arbitrare qe nese nje person, ai ose ajo deklaron qe eshte ne komunikim me alinet, ka shume mundesi qe ai ose ajo te jete implantuar. Ata po ashtu mund te deklarojne qe jane psiqikisht te afte te realizojne nje komunikim te tille pa e kuptuar qe ne te vertete i gjithe informacioni qe jepet behet i mundur nepermjet implantit.
  3- Ajo qe eshte me e rendesishme eshte qe alienet ose nepermjet evoluimit ose nepermjet faktit qe qenia njerezore eshte krijuar “per te demostruar” nje llogjike te keqe (sipas standarteve tokesore) duken qe sjane aq te persosur apo superiore ne veprimet e tyre, ne fakt ka plot prova qe tregojne dobesite e tyre madje me shume se ato te nje homo sapiens normal. Per alienet, mendja eshte celesi i cdo gjeje dhe pikerisht aty qendron dobesia, gje qe do e diskutojme me vone.
  4- Atyre NUK MUND TJU BESOHET. Dyshohet qe nese dikush eshte konsideruar si mik, ne momentin kur ti ke nevoje per kete “mik” ai menjehere do pozicionohej ne anen tjeter. Kompjuteri tregon qe asnjeri nga protagonistet tokesore, rus apo tjeter kombesi nuk demonstron nje tendence te tille duke perforecuar faktin e rrezikut qe paraqet perfshirja ne rradhet e humaneve te qineve aliene, te pakten te kesaj specie.
  5- Alienet ne pergjithesi vrasin me armet e tyre me rreze. Kjo arme shkakton tek humanet nje plake ne forme rrethore me nje diameter prej 3-4 cm dhe me ngjyre te purpurte. I njejti rezultat paraqitet edhe tek bagetite sidomos sfhaqja e ngjyres se purpurte poshte lekures dhe me rrathe djegiesh ne siperfaqe.
  6- Gjymtimi i bagetive eshte ana tjeter e medaljes dhe qe nuk kam nder mend ta trajtoj ketu, megjithate eshte pjese e komplet aktivitetit te tyre. Mesa duket, humanoidet ushqehen nga nje formule e krijuar nga materiale huma ose te bagetive ose te te dyve bashke dhe jane te njejtat materiale qe perftohen nga nderthurja e geneve dhe e ovumit femeror qe merret gjate takimeve apo rrembimeve te ketyre te fundit. Si rezultat embrionet konsiderohen nga alienet si nje organ i vetem. Koha e shtatezanerise per perftimin e nje krijese te zhvilluar plotesisht dhe qe mund te konsiderohet i vlefshem, eshte 1 vit. Nje vit sipas matjes kohore aliene? Nuk e di.

  “Zgjidhja: Dyshoj se ka ndonje kure te menjehershme dhe efikase por sidoqofte ata duhet te NDALOHEN ME CDO KUSH dhe ne duhet te dalim sa me shpejte te jete e mundur nga ky rreth vicioz perpara se te jete shume vone. Ata po rrembejne dhe “presin” [sic shprehen alienet] shume njerez te pafajshem cdo nate.
  “Cdo individ i implantuar ne dukje eshte gati qe te aktivizohet. Nese te gjithe implantet jane efektive, nuk e parashikoj dot po ne menyre konservative mund te llogaris qe jane 300 mije apo me shume ne USA dhe te pakten 2 milion ne te gjithe boten.
  “ARMATIMI DHE DOBESITE E PANDASHME: Armatimi eshte njeri nga kycet kryesore dhe ne gjendjen aktuale te alieneve ne DUHET te pergatisim nje mbrojtje efektive.
  Kur dikush shikon [sic kam bere une] armatimet dhe teknologjine e tyre mund te thote qe ska mbrojte apo sulm te mundshem ndaj ketyre. Cdokush eshte i mahnitur nga shpejtesia, aftesia e madhe qe kane per tu kthyer te padukshme apo per tu fshehur nga syte e njerezve dhe aftesi te tjera qe spo i diskutojme ne kete raport. Ne menyre te vecante, armet me rreze ne vetvehte jane nje kercenim direkt dhe dicka qe duhet marre shume seriozisht por jo te na trembin deri ne deshperim.
  “Le te hedhim nje sy te vemendshme tek keto arme me rreze dhe cfare perfaqesojne ato. Eshte nje arme elektro statike me plazem qe gjeneron voltazh dhe me nje mekanizem akumulues qe gjenerohet nga fuqia e pulseve. Rrezja, shume efektive ne atmosfere mund te mbushet me hidrogjen ose oksigjen. Rrezja e veprimit? Mesatarisht armet ne terren kane maksimumin e 2 km nese eshte kohe e thate, e afte per te mbatjur shume rimbushje. Ka rrjedhje te vogla te vazhdueshme dhe qe duhet mbushur ne menyre periodike. Ndersa ne kohe me shi arma behet e pavlefshme dhe nuk i shkon dot energjia neper pjese. Rrezja e veprimit eshte pothuajse zero.
  “Ne disqet, arma zakonisht eshte e vendosur ne krahun e majte ose ne majen e kupoles ne qender dhe ka nja maksimum rrezeje veprimi prej 200 metrash, gje qe mund te shkaktoje nje te care te madhe si hendek edhe ne shtratin e forte te shkretetires. Kur qellohet me te, qellohon nga te dyja anet, perpar dhe mbrapa ne te njejten kohe. Arsyeja? Sepse kjo lidhet me menyren e fluturimit te disqeve. Nese nuk ruhet ekuilibri, disku do humbasi kontrollin.
  “Armet e dores? Sipas veshgimeve llogaritet te jete me shpejtesi te vogel dhe pa fuqi dhe me rreze verpimi te vogel. Jane vdekjeprurese me pak se nje pistolete automatike e kalibrit .45 mm.
  (Shenim: Kjo shpjegon edhe deklaraten e te ndjerit Phil Schneider per armet e alienve qe ai u konfliktua poshte Dulces te cilat ishin vdekjeprurese ne distanca te shkurtra dhe me pak te tilla ne distanca me te medha, por sidoqofte ne distance te madhe keto arme jane te afta te shkaktojne demtime te renda radioaktive. –Branton)
  Ne nje rreze prej 1 meter, temperatura e llogaritur e rrezesh eshte 1600 grade F ose dhe me shume qe mund te shkrije me lehtesi cdo metal. Mesa duket disqet dhe armet operojne nepermjet nje sistemi te depozituar. Me kalimin e kohes, nese nuk ngarkohet periodikisht, ky burim konsumohet. Disenjo qe ata shkembyen me ne ishte te pakten 30 vjet e vjeter dhe furnizohej me nje burim atomik. Ka mundesi qe ata te kene akoma ne perdorim mjete te tilla por te rejat duken qarte qe kane tjeter sistem dhe shume me te fuqishem.
  “PIKAT E DOBETA TE MEJETEVE TONA FLUTURUESE, AVIONET DHE HELIKOPTERET: CDO mjet fluturues i yni apo armatimet qe mbajne mund te rrezohen menjehere pa perdorur asnje arme. Alienet mjafton qe te bejne ndonje nga manovrat e tyre te ndryshimit te spektrit i cili garanton padukshmerine e pamjes se tyre dhe vala e krijuar eshte e mjaftueshme te rrezoje cdo mjet tonin. Natyrisht qe piloti as qe do arrije ta kuptoje se cfare e goditi. [Mbase aviona luftarake te tipit Stealth te pajisur me mburoje elektromagnetike mund tejene me efektive ne kete drejtim dhe po ashtu skanera te avancuar me rreze infra te kuqe qe mund te perdoren per te dedektuar anijet aliene te fshehura nen mburojen e rrezeve perpara se ato te sulmojne. Branton]
  “Ndersa kunder humanve ne luftimet ne terren, alienet mund te perdorin arme ose hark valesh. Pjesa periferike e kesaj vale mund te godasi me forcen e nje tornadoje ndersa forca zbythese dhe ajo e gravitetit eshte e menjehershme. Sidoqofte ata nuk guxojne te qellojne fizikisht mjetin sepse ata jane shume delikate dhe ne fakt, ne kushtet e nje fluturimi ne kuota te ngadalta perbrenda atmosferes sone ato kane nje rendesi fare te vogel. Pa energji, ballance apo ekuiliber, ata e humbasin mjetin.
  “SHKURTIMISHT – KETO JANE AFTESITE E DUKSHME TE VEREJTURA DHE PERFTUARA NGA KOMUNIKIMI ME KOMPJUTER DHE OBSERVIMI DIREKT. DUHET TI DINI KETO GJERA TE CILAT JANE TE LIDHURA DIREKT ME PJESEN PERFUNDIMTARE TE KETIJ RAPORTI. CFARE MUND TE BEHET?
  1- Per shkak te sistemit llogjik alien [ata duket te jene llogjikisht te kontrolluar] NUK MUND TE MERRET NJE VENDIM PERFUNDMITAR NESE NUK VJEN NGA INSTANCA TE LARTA KOMANDUESE. TE GJITHE JANE NEN KONTROLLIN E ATIJ QE QUHET “MBAJTESI’ OSE “KUJDESTARI” QE SIDOQOFTE SDUHET TE JETE I FUNDIT APO I VETMI NE HIERARKI. PRA NE VARESI TE URGJENCES SE SITUATES MUND TENDODHIN VONESA NGA 12 DERI NE 15 ORE PER TE MARRE NJE VENDIM. SESA NDIKON KJO MASE KOHORE NE NJE SITUATE BETEJE, KETE NUK E DI.
  “Per shkak te ketij kontrolli, VENDIM MARRJA INDIVIDUALE DHE SPONTANE E ALIENEVE ESHTE MINIMALE. NESE PLANI SHKON SADO PAK JASHTE ATIJ TE PARASHIKUAR, ATA KONFUZOHEN. Duke patur parasysh kete mundesi, humanet duhet te jene te paret qe te sulmojne. E njejta gje duhet te aplikohet edhe tek Plani i tyre Perfundimtar, nese mund ta quajme keshtu. Ne momentin qe flasim gjendja e tyre morale dhe ajo psikologjike eshte shume poshte pothuajse afer shkaterrimit. Ka nje mosmarrveshje te theksuar ne rrangjet e tyre po ashtu dhe ne lidhje me elementet humane. Kjo duket qarte nepermjet Komunikimit. Vetbesimi apo “besimi” individual duket se mungon dhe dyshimi per njeri tjetrin mbulon cdo veprim te tyre. Ata jane te ndare ne nivele te ndryshme klasore dhe sipas nje llogjike klasa e ulet nuk mund te futet ne konflikt me ate te mesme, apo e mesmja me ate te larten sepse kjo do te nenkuptonte vdekje te menjehershme. Vdekja per ta paraqitet ose deprogramim ose mbase edhe vdekje fizike.
  ATA DUKET TE JETE KOMPLET TE ORIENTUAR DREJT VEDKJES dhe per shkak te kesaj TE ORIENTUAR NGA FRIKA E VDEKJES. Ky per ne eshte nje AVANTAZH PSIKOLOGJIK. Kompjuteri jep te dhena dhe per nje mundesi realte te nje “pragramimi ne terren” te pafavorshem.
  2- Duke konsideruar anijet e tyre, shume prej tyre, ne mos te gjitha veprojne nepermjet karikimit. Burimi i energjise vjen nje moment dhe mbaron, kjo ne varesi te kohes se perdorimit dhe madhesise se anijes, mbase nje jave ose dhe me pak. Anijet mund te ribmushin njera tjetren por brenda balances se karikimit. Kjo realizohet nepermjet disa antenave te dala dhe karikimi kryet sipas te gjitha ligjeve te energjise. ATO MUND TE SHFRYTEZOJNE LINJAT E ENERGJISE SONE ELEKTRIKE, POR BRENDA NJE LIMITI, pra mundesia e fluturimit ne keto kushte eshte e kufizuar. Te privuar nga mundesia per te marre karikimin e duhur, te dhenat tregojne se te gjitha mjetet e tyre mund te behen jo aktive brenda 6 muajsh ose 1 vit, vetem nese transportohen jashte qe do te thote ne anijet mem qe orbitojne planetin apo jane diku ne afersi te Tokes ne ndonje trup tjeter qiellor.
  Disqet ne pergjithesi nuk mund te fluturojne ne hapesire per shkak te menyre se tyre te fluturimit. (vetem ne rastet kur jane se bashku me ndonje mjet interplanetar apo interyjor nga ku leshohen per misione te shkurtra). Pra te privuara nga baza e tyre kryesore ata nuk mund te mbijetojne. AFTESIA E TYRE E MBIJETESES PREJ ENERGJISE TEJKALOHET NGA AFTESIA USHQYESE E FORMULES. NESE AJO MUNGON PER PAK NJE FARE KOHE, ATA DOBESOHEN DHE VDESIN. NE RASTIN E MALIT ARCHULETA DHE MAJES JUGORE, ATA JANE TE VARUR NGA LUMI NAVAJO QE JU SIGURON FURNIZIMIN ME UJE DHE UJI PER TA DO TE THOTE VETE JETA. PA UJE ATA NUK MUND TE KENE ENERGJI, PA ENERGJI NUK MUND TE KENE OKSIGJEN APO HIDROGJEN PER TE MANOVRUAR ANIJET DHE ARMET. PA UJE ATA NUK MUND TE PERFTOJNE FORMULEN E TYRE USHQYESE.
  (Shenim: Ne duhet te kemi parasysh dhe burimet e mundeshme te ujerave nentokesore. Por nese baza mund te dobesohet duke mbyllur burimet furnizuese te ujit dhe si rezultat kufizimi i formules dhe i mundesive te tjera, eshte me e udhes qe te pritet momenti kur ata jane te dobet deri ne ate pike dhe te merret baza me rezistence fare te vogel. Perndryshme ne nje rast te kundert, jeta e gjithe atyre njerezve te mbajtur rob aty, eshte ne rrezik te madh. Ne shtim te strategjise qe Bennewitz paraqet ne raportin e tij, ne sugjerojme se nje pushtim i nendheshem i bazes duhet marre parasysh, nje gje e ngjashme me Tunelet e Minjve ne luften e Vietnamit, nje force ushtarake qe eshte e pergatitur dhe qe te hyje ne baze ne momentin me te favorshem, te eleminojne armikun dhe te liroje humanet dhe hibridet qe mbahen rob. Nje operacion multi nivelesh duke perdorur surprizen, konfuzionin dhe kanosjen ne maksimumin e tyre duhet patur parasysh dhe duhet bere sa me pare duke patur parasysh nivelin e infiltrimit dhe te sabotimit qe ata kane arritur te fusin ne shoqerine tone. – Branton)

  “E lehte? Aspak. Sidoqofte, KA NJE BURIM UJI QE MUND TE MBYLLET KOMPLET DHE TI NDRYSHOHET DREJTIMI. NESE KJO BEHET, TE PAKTEN BRENDESIA E BAZES DO DOREZOHET. Ata mbase here pas here perdorin energji atomike por kjo paraqet probleme nese mungon uji.
  Kur te gjitha bazat te jene sulmuar ne nje menyre te tille, te gjithe disqet do ngrihen ne fluturim. TRUPAT TONA TOKESORE MUND TE FITOJNE TERREN TE KONSIDERUESHEM DUKE PATUR PARASYSH RELIEVIN E ZONES.

 6. #26
  3- NE KEMI NEVOJE PER NJE ARME, mundesisht efikase dhe jo si e alieneve. Besoj se deri sa alienet te kapen te papergatitur [me mburojat e tyre te paaktivizuara, armet qe kane jane njesoj si jasteket e nje krevati femijesh] nuk mund te kete nje rezultat pozitiv. ARMA DUHET TE PENETROJE MBUROJN E TYRE DHE PO ASHTU DUHET TE PENETROJE TOKEN. BESOJ SE E KAM ATE LLOJ ARME.
  (Shenim: A ishte ky sugjerimi i Bennewitz qe i referohej nje mekanizmi qe penetronte token, qe dha idene per krijin e armes nukleare te quajtur Excalibur ne Los Alamos dhe qe u dizenjua qe te germonte me shpejtesi te madhe nje vrime ne toke dhe te shkaterronte alienet ne bazat e tyre te nendheshme? –Branton)
  “Dy prototipe te vogla jane projektuar dhe prodhuar nga kompania ime. Provat e bera konkludojne qe kjo arme jo vetem qe punon, por punon mjaft mire duke patur parasysh madhesine e vogel te saj. Per shkak qe arma nuk eshte perfeksionuar ende dhe po ashtu krijimi i patentes se saj edhe ne proces e siper, teoria qe po shpjegoj ketu nuk eshte e perfunduar. Sidoqofte duket qe arma mund te kryeje dy gjera me nje energji te vogel. 1- Disku fillon te humbasi energjine kur eksozohet ndaj armes me rreze. Per ta shmanguar ata duhet te aplikojne me shume energji dhe duke bere kete gje rrisin konsumin e saj. Dhe perseri aplikohen ligjet e ruajtjes se energjise.
  “Ky efekt mund te vezhgohet dhe te rregjistrohet nepermjet instrumentave dedektues ndersa disqet largohen per shkak te mungeses se energjise. SHKARKIMI ME NJE ARME TE DIMENSIONEVE TE TILLA TE VOGLA, ESHTE I PAKET DHE I NGADALTE POR ME NJE ARME TE FUQIVE TE MEDHA, SASIA MUND TE RRITET JASHTEZAKONISHT SHUME. 2- AJO QE ESHTE ME E RENDESISHME, KJO ARME MUND TE PENETROJE MBUROJEN E TYRE DUKE ZBULUAR CDO GJE. Ata nuk mund ta rikthejne me ate, ne asnje menyre. Si perfundim, PER SHKAK TE IMPLANTEVE, RREZJA E ARMES PENETRON TEK ATA MENDERISHT, ATA HUMBASIN GJYKIMIN DHE TREGOJNE NJE KONFUZION IMEDIAT, SIDOMOS HUMANOIDET. [ketu behet fjale per implantet elektromagnetik kristalore qe lidh alienet me njeri tjetrin ne nje mendje kolektive apo inteligjence ne grup.]
  “Besohet se ne kete faze fillestare, bazuar ne provat aktuale, arma nese ka dimensione te konsiderueshme, ka nje efekt te menjehershem ne rrezimin e disqeve dhe eleminimin e ekuipazhit te tyre. Armet e alieneve veprojne ne te njejten menyre si dhe disqet e tyre pra duke perdorur nje burim te karikuar dhe burim shperndares. Pra ne te njejten menyre rezulton se efekti i armes do caktivizoje menjehere dhe armatimet e disqeve. I vetmi problem qe nuk eshte zgjidhur ende eshte sasia e energjise qe do te duhet te perdoret per te aktivizuar nje arme me permasa te plota. Mendoj se teknologjia Tesla do jete ajo qe do japi zgjidhje.
  “Rrezja e veprimit te armes sime tejkalon ate te cdo arme aktuale qe ne kemi dhe eshte forma me e sofistikuar qe kontrollohet nga kompjuteri dhe qe lejon lokalizim te shpejte, fiksim n e shenjester dhe leshimin e rrezes elektronike. Eshte nje arme me rreze dhe ndonese ne nje faze ende fillestare, ka demostruar qe eshte me e avancuar se armet e tyre.
  4- Hapat e para logjistike duhet te nderthuren ne sekuence te plote si vijon:
  Ky plan NUK PERFSHIN TE GJITHA NORMAT E SIGURISE DHE TE PERGATITJES NGA FORCAT TOKESORE. NESE INTELIGJENCA E FORCAVE AJRORE DESHIRON TA PERDORI ATEHERE CDO DETAJ NE LIDHJE ME KETE ARME DUHET TE SHTJELLOHET NE BRENDESI.
  “NJE SULM DUHET TE DREJTOHET POTHUAJSE TERESISHT NE TOKE PER ARSYE TE NDRYSHME. Dikush, nese ka njohuri per teknologjine aliene do konfirmoje qe per ne, ndezja e motorave te makines do paraqesi probleme. Dhe kjo eshte saktesisht e vertete, sidoqofte arsyeja pse kjo ndodh nuk eshte nje mister por lidhet ngushtesisht me ligjet mese te njohura te fizikes. Nga eksperienca e perftuar ne studimet e mija, tani eshte mesuar sesi mund te parandalohet ky fakt dhe kjo eshte dicka qe do e diskutoj me vone ne materialet e tjera. Cdo lloj pajisje elektrike apo elektronike perpara montimit duhet te perforcohet duke perdorur kete teknike specifike. Per shkak te aftesise se njohur te alienve per te mesuar para kohe gjerat [fale aftesise se tyre ne perdorimin e rrezeve skanuese] detajet e metejshme te ketij plani nuk paraqiten dhe keto jane vetem disa te dhena paraprake.
  “Edhe kjo gje eshte e mundur te shmanget. Kam provat e sakta sesi mund te realizohet dhe po ashtu teknologjine e duhur per ta eleminuar.
  “Programi duhet te filloje ne disa faza. Faza e pare – hartimi planit dhe logjistika-duhet te perfshijne prodhimin dhe testimin e prototipit te armes perfundimtare ne te gjitha fazat e prodhimit te saj. Sasia qe nevojitet eshte ajo e 50 armeve dhe po ashtu duhet prodhuar disa ekstra per ti patur rezerve.
  “Duke punuar me turne te plota llogaritet se do te duhet pothuajse nje vit per te arritur prodhimin e nje prototipi. Per te arritur kete duhet te organizohet nje grup nga Thunder Scientific. Koka e ketiji projekti dhe zbatuesi i tij duhet te jete nje kompani shoqeruese, BENNEWITZ LABS LTD.
  “Fazat specifike te sulmit do te nderthuren:
  1) Procedura e pare do jete ajo e MBYLLJES SE PORTAVE TE DIGES MBI LUMIN NAVAJO. KJO DIGE DUHET TE MBAHET E MBYLLUR GJATE GJITHE KOHES. NE BRENDESI TE TOKES NE NJE GUVE KA NJE DIGE TE VOGEL QE ESHTE BERE PER TE KRIJUAR REZERVA UJI. Kapaciteti i saj eshte i vogel. PO ASHTU KA DHE NJE SISTEM KULLIMI I CILI MUND TE MBYLLET DUKE SHKAKTUAR PERMBYTJE TE SHPELLAVE. UJI NGA LUMI DUKET SIKUR POMPOHET NEPERMJET VAKUMIT ME DISA MENYRA ELEKTROSTATIKE TE PANJOHURA. Nga afer, jane armet ato qe do marrin kontrollin e ketej sistemi.
  2) Ne momentin qe ata jane komplet te PRIVUAR nga uji per njeperiudhe deri ne kater jave, gjendja e alieneve ne baze do kete degraduar ndjeshem. SHOKU PSIKOLOGJIK ESHTE SHUME EFEKTIV NDAJ ALIENEVE. Ne kete moment mund te perfitohet dhe te sulmohet menjehere. Si rezultat 3 nga bazat e tyre do jene jo aktive.
  3) Nese ata ndjekin linjen e tyre te zakonshme, sic e permenda me siper, ata do leshojne ne fluturim nje pjese te mire ose te gjitha anijet e tyre.
  4) Perpara se te aplikohet prerja e ujit, armet duhet te pozicionohen ne pikat strategjike te tyre dhe te aktivizohen ne nje menyre te parapergatitur me qellim qe te kete koordinim me vendndodhjen e armes kryesore.
  5) Kjo do shkaktoje nje prerje te menjershme te energjise ne mjetet e tyre fluturuese dhe sistemin e armatimit.
  6) Per shkak te aspektit te pandashem te alieneve [ketu me siguri Bennewitz i referohet alienve si nje qenie e vetme per shkak te natyres kolektive apo hiv te mendjes qe kane Reptilianet Gri.] mund te behen shume gjera haptazi pa u munduar te ruhet sekreti. Pjesa derrmuese mund te nderthuri diversionin. TE DETYRUAR NGA KETO RRETHANA ALIENET DO PROVOJNE TE SULMOJNE POR JO NE MENYRE TE HAPUR.
  7) Gjate gjithe kesaj kohe lidhja komunikuese nepermjet kompjuterit do jete vazhdimisht operative per HETIM TE VAZHDUESHEM PSIKOLOGJIK.
  8) Dhe kur kjo situate te vije, DO FILLOJE INSTALIMI I TRUPAVE DHE VETE BETEJA. Ky instalim duhet te behet ne menyre te menjehereshme dhe nen kushte te caktuara.
  9) Sistemi i armeve duhet te mbahet gati i mbushur. Ne kete menyre do arrihet qe disqet te mos lejohen te ulen perseri. Ato nuk mund te ulen gjate kohes qe sistemi furnizohet me energji.
  10) Ne momentin qe perdoret arma ndaj diskut, ne nje menyre te caktuar, pervec shkarkimit te energjise ne disqe dhe bllokimi i armatimit, DO SHKAKTOHET DHE NJE KONFUZION DHE DISORIENTIM MENDOR NE PERSONELIN QE ESHTE NE BAZEN E NENDHESHME. Ne fund te pese apo gjashte javeve cdo arme do jete e shkarkuar, ndersa vete baza komplet pa energji. Shumica e personelit, ne mos te gjithe, do jete te paafte per te reaguar. FORMULA USHQYESE DO JETE E PAVLEFSHME DHE PROCESI DHE APARATURAT E PERGATITJES SE SAJ KOMPLET TE SHKATERRUARA. TE GJITHE EMBRIONET DUHET TE KENE VDEKUR DHE OKSIGJENI DHE HIDROGJENI I KONSUMUESHEM DO KETE MBARUAR.
  11) Duke u bazuar ne te dhenat e perftuara nga testimi i armeve prototipe, armet e me furnizim te plot energjije do jene ne gjendje pa problem te ndalojne cdo disk Ne disa raste, disa prej tyre do prishen brenda 48 oreve madje pa u goditur fare.
  12) Ne kete moment do i lihet vendi armeve dhe logjistikes se teknologjise standarte qe do jete mese e mjaftueshme per te shkaterruar ate cfare ka mbetur.
  13) Komunikimi mund te perdoret gjate gjithe kohes per te determinuar gjendjen dhe afrimin e fundit te tyre dhe nese kane nder mend te dorezohen. Nese nuk ka pergjigje atehere ata thjesht duhet te mbyllen pa i lene mundesi te levizin deri sa te eleminohen krejtesisht.
  “PERMBLEDHJE – Eshte e rendesishme te theksohet se qellimi fillestar i hartimit te nje komunikimi kompjuterik NUK KA QENE PER TE FOLUR ME ALIENET PER QEJF POR ESHTE KRIJUAR QELLIMISHT SI NJE MJET PER TI STUDIUAR ATA NE BRENDESI DHE ME KOHEZGJATJE DUKE SHMANGUR KONFRONTIMIN FIZIK-FORCEN APO DOBESINE E TYRE.
  “Teoria e armeve dhe e prototipeve u ndertua si rrjedhoje e ketij komunikimi. Ky ka qene nje projekt i shtrenjte ne vlere dhe jane shpenzuar mbi 200 mije $, te perdorura NE TE MIREN E KOMBIT TONE dhe per ti sherbyer gjithe njerezimit.
  1- Pjesa me e dobet dhe kryesore e tyre eshte ajo qe ata mendonin se ishte me e forta, pra MANIPULIMI DHE KONTROLLI I MENDJES, JO VETEM I KOMANDES POR EDHE I HUMANOIDEVE. PRA NJE RIKTHIM I MANIPULIMIT PSIKOLOGJIK NGA GJUHA E KOMPJUTERIT DHE ANA PSIKOLOGJIKE DUKE PERFITUAR NGA SHTREMBRIMI EKSTREM MENDOR DHE PAAFTESIA PER TE PERDORUR ARMET, JANE GJETUR SI PIKAT E TYRE TE DOBESISE DHE SHKATERRIMIT.

 7. #27
  2- Megjithese anijet e tyre jane te mrekullueshme, ato kane dhe pika te dobeta dhe kjo lidhet me mneyren e tyre te fluturimit. Ao nuk kane nje platforme stabel fluturimi. Po ashtu shperndarja e ngarkimit elektrik mund te shkarkohet. Kete rrezulat e arrin arma qe kam krijuar madje edhe ne gjendjen e saj fillestare si prototip.
  “KY RAPORT NUK KA PER QELLIM TE KRIJOJE PERSHTYPJEN QE CDO PROBLEM DOP TE ZGJIDHET ME MARRJEN E KETYRE BAZAVE. Natyrisht qe jo por eshte nje fillim i mbare dhe qe siguron nje sukses te vazhdueshem. Duhet specifikuar qe nuk jane vetem bazat ne toke. Ka te tjera. Me nje perllogaritje konservative eshte zbuluar fakti qe jane te pakten 50 mijie aliene (ne keto momente) qe gjenden ne ekosferen e tokes dhe ne afersi te hapesires.
  “Duke ju referuar disa te kontaktuareve, shume nga forcat e Federates me personel nga konstelacioni i Andromedes dhe i Pleiadeve si dhe nga Tau Ceti, Prycon dhe sisteme te tjera yjore te cilet jane te devotshem ne parimin e tyre te mosnderhyrjes, kane bllokuar sistemin tone diellor nga forcat Drakoniane-Orionite nderhyrese te cilet jane te gatshem te perfitojne nga ky moment delikat ne historine e tokes dhe po ashtu te thesareve te tokes, mbase planeti me strategjik i gjithe kesaj ane te galaksise dhe qe ata duan ta kene te tyrin. Kjo mund te kete nje impakt shkaterrues per te gjithe Federaten sepse planeti jone dhe burimet e medhaja te tij mund te perdoren si nje trampoline per nje sulm te mundshem te Drakonianve ndaj boteve te Federates.
  “Ndersa shkruhet ky raport, Personeli i Federates , duke ju referuar te kontaktuarit Alex Collier dhe e tjereve, eshte duke lufutar dhe vrare ne afersi te hyrjes se sistemit tone diellor per te ndaluar marrjen e planetit tone dhe nderhyrjen e vazhdueshme ne punet tona nga vemje te ndryshme galaktike, parazite dhe qenie keqdashese qe duan te zhkaterrojne vazhdimesine e rraces njerezore, te kolonizojne botet e tyre ne kete galaksi dhe mbase edhe ne te tjera.
  “Nuk ka rendesi se neper cfare peripecish do kalojme ne nje te ardhme te afert ne si amerikane ne mbrojtje te tokes sone, planetit tone nga Drakonianet dhe sherbetoret e tyre humane te Rendit te Ri Boteror. Kurre mos HARRONI se ne perpjekje per te mbrojtur familjet tona, komunitetet tona, shtetet tona dhe kombet tona ne, ne te njejten kohe fultojne per planetin tone, yllin tone dhe per GALAKSINE TONE!
  “Disa prej nesh do humbasin ne kete beteje dhe kjo eshte e kuptueshme por sidoqofte nese Beteja behet TANI i krijojme vetes avantazhin te kombinuar mne teknologji te re, per nje sukses te metejshem dhe te vazhdueshem ne hapat e tjere. Celesi i suksesit eshte FORCA, dicka qe ata e respektojne maksimalisht. Dhe me keto qenie e vetmja menyre per ti detyruar te dorezohen eshte ushtrimi i pandeprere i forces pa terheqje. Duke u ballafaquar me humbjen totale te nje baze per te cilen ata kane shpenzuar vite per ta ndertuar, besohet se misioni i tyre do dobesohet dhe ngadalesuar ndjeshem. Por gjhate eleminimit te ketij KERCENIMI, ne natyrisht nuk mund te quhemi agresore sepse ne, mund te thuhet se aktualisht jemi te pushtuar prej tyre.
  Si konkluzion perfundimtar, A) Atyre nuk mund tju BESOHET ne cdo lloj rrethane. B) Ata jane shume mashtrues dhe te frikesuar nga vdekja dhe skane aspak respekt moral per njerezit apo jetet njerezore. C) JO MARRVESHJE, PAKT apo KOMPROMIS PAQESOR duhet bere me keta parazite. D) Asnje lloj marrvshje te firmosur nga te dyja palet sduhet aplikuar qofte edhe me pretendimin e alieneve se do rrespektohet dhe kete gje ata do perpiqen ta bejne. E) Asnje nga strehimet e tyre sduhet lene mbas dore. Ne momentin qe ofensiva e pergjithshme ka filluar ajo smund te nderpritet. Nese sulmi eshte reciprok atehere duhet te ushtrohen raprezalje. Ata duhen shkaterrruar me cdo kush dhe nese anijet e tyre nuk arrijne te ngrihen ne fluturim, edhe ato duhen shkaterruar dhe sduhen lene te dalin nga baza.”
  Per ata qe mund te pyesin se kush eshte dobia e nje sulmi kunder Reptoideve/Gri dhe bazes se tyre me te madhe ne Dulce dhe ne vende te tjera, me ljoni tju kujtoj se per cfare lloj mentaliteti alien behet fjale dhe per kete po i referohem tre incidenteve:
  Sipas ufologjistit shume te njohur Brad Steiger, ne librin e tij RAINBOW CONSPIRACY, te shkruajtur ne bashkepunim me gruan e tij Sherry Steiger, flitet per nje incident te temerrshem te ndodhur ne vitin 1955. Ky ka qene nje nga raportet e shumta per sulmet e UFO-ve ndaj civileve, avioneve te linjave civile dhe atyre ushtarake dhe te avionve privat qe jane te rregjistruara ne liber. Ne shume raste rrezime te avioneve jane shoqeruar me pranine e UFO-ve dhe kjo gje eshte raportuar nga shume deshmitare pak perpara fatkeqesise apo zhdukjes se tyre. Zakonisht ka disa deshmimtare aktuale te lidhur me fatkeqesite e avioneve dhe ne rastin konkret ka patur te tille.
  Nje pilot civil dhe miku i tij ishin te angazhuar ne disa projekte ne afersi te zonave ujore te Lumit Agua afer qytetit Prescott ne Arizona. Te dy ata betohen qe kane pare dy ufo te shendritshem qe kane sulmuar nje avion ushtarak duke i drejtuar atij nje rreze gje qe beri avionin te shperthente.
  Por sikur kjo te mos mjaftonte, vazhdon piloti dhe miku i tij, kur te dy pjestaret e ekuipazhit te avionit luftarak u katapultuan me parashute, ufot i qelluan perseri me te njejten rreze duke i vrare te dy.
  Ne nje artikull te titulluar SHKRUMBIM I PABESUAR I UFO-S: TAKIME TE AFERTA TE LLOJIT DJEGES, studiuesi Larry E.Arnold pershkruan takimin e frikshem si me poshte:
  “...Nga episodet e shumte qe perfshijne ufot dhe djegien spontane te njerezve, ajo me katastrofikja [nese eshte e vertete] ne kohet moderne ka ndodhur ne fshatin afrikan te Kirimukuya ne Malin e Kenias. Per disa nete rrjesht ne qershor te vitit 1954, dy femije, Laili Thindu dhe shoku i tij bari degjuan zhurrmen e vrullshme te tam tam-eve te fshatit fqinj qe lajmeronte celebrimin e nje martese. Ata po ashtu pane DRITA TE CUDITSHME qe silleshin verdalle ne afersi te kesaj maje mali “te shenjte” te Kenias qendrore. Ata natyrisht qe u shtangen kur pane rreze drite te fuqishme te dilnin nga keto “Drita te Cuditshme” dhe filluan te shqetesoheshin kur degjuan tam tam-et te heshtnin.
  “Te nesermen Laili mesoi se te gjithe kercimtaret, femijet, cdo gje e gjalle, e gjithe popullata e fshatit kishte vdekur ne menyre misterioze nga ca drita te cuditshme. Kur ai vajti ne Nairobi dhe ishte ne gjendje te tregonte kete histori, dikush qe studionte ufot e kuptoi te verteten e kesaj historie qe ishte asgje tjeter vecse asgjesimi i nje fshati afrikan nga UFO-t...”
  Ne pranveren e vitit 1991, nje numer i revistes UFO JOURNAL OF FACTS, studiuesi i njohur Forest Crawfor i organizates sdudimore per fenomevet ajrore MUFON, tregon per kete bisede qe ai personalisht e kishte bere me nje person te identifikuar si Oscar i cili kishte qene pjestar i nje grupi ushtarak, i specializuar ne projektet e terheqjes se ufove te rrezuar. Oscar deshmon se ne nje rast, ai dhe skuadra e tij moren urdher per te hetuar renien e nje disku qe kishte rene ne afersi te Phoenix, Arizona dhe me pas ishte transferuar ne nje baze te nendheshme ne North Dakota. Skuadra zbriti ne nivelet e thella te bazes se nendetseve COMTRAPAC ne San Diego ku personeli OSS me nje akses shume te larte sigurie i drejtoi per ne ca mjete transporti ne forme tubi. Duke hyre ne mjet ata u pergatiten te leshonin ato neper tunelet ne forume tubi duke dale ne nivelet e siperme te bazes se North Dakotes.
  Kur arriten, u urdheruan qe per asnje arsye sduhet te vizitonin siperfaqen e bazes gjate qendrimit te tyre aty. Oscar pa diskun i cili mbane nje ekuipazh prej tre pilotash te ngjashem me humanet. Dy prej tyre ishin gjetur te vdekur jashte diskut nga ekspozimi ndaj radiacionit, por nje i trete mbas hapjes se sukseshme te diskut nepermjet resonatorit sonik u gjend brenda i plagosur dhe i ulur ne sediljen e tij te komandimit.
  Operacioni filloi nen drejtimin e Komandantit Charles Turner nje njeri shume miqesor me te cilin Oscar pati marrdhenie shume te mira. Por pa asnje lajmerim u shfaq nje tjeter ushtarak i cili duke gjykuar nga uniforma qe mbante duhet ti perkiste ndonje rangu te larte dhe qe te gjithe u ndjen te frikesuar prej tij. Ai deklaroi se ishte ne drejtim te operacionit dhe filloi te urdheronte qe te kryheshin gjithefarelloj eksperimentesh dhe operacione mjekesore ndaj humanoidit qe ishte ende i gjalle dhe i ndergjegjshem sepse anestezia e dhene nuk i kishte bere asnje efekt.
  Njeriu i cili mori komanden quhej Frank Drake i cili me pas u perfshi ne eksperimentet e famshme te SETI-t dhe OZMA-s te cilet i kishin drejtuar fillimisht antenat e tyre drejt yjeve te Tau Ceti dhe Epsiloni i Eridanit nga ku moren sinjale te fuqishme qe sugjeronin pranine e jetes inteligjente. Por Drake dhe koleget e tij i interpretuan me pas keto sinjale si te gabuara duke shtuar qe asgje e vecante nuk kishte ne yjet e mesiperm. Asnje koment me shume nuk doli nga drejtuesit e SETIT qe mbahej nga parate e taksapaguesve amerikane.
  Drake, projektin e terheqjes se diskut te rrezuar e quajti Projekti Osma dhe vazhdoi te torturonte humanoidin me procedura te ndryshme kirurgjikale deri sa ai vdiq. Oscar e kishte quajtur humanoidin ‘hank’ fjale e cila ne gjuhen e indianve te Amerikes do te thote “shpirt i trazuar”.
  Sipas Forest Crawford, perpara se humanoidi te vdiste, Oscar kishte mesuar shume gjera interesante prej studiuesve qe benin pjese ne skuadren e tij si dhe prej vete humanoidit i cili i kishte projektuar imazhe dhe mesazhe nepermjet nje forme valesh telepatie-emfatike-visuale-encefalogramike . Humanoidi ishte rreth 5 kembe dhe 8 inch i gjate i ngjashem me nje latinoamerikan apo mesdhetar por me nje fytyre dhe hunde pak me te gjere se ajo e nje toksori mesatar, muskuloz por jo i shendoshe dhe disi me i rende fizikisht sesa pesha qe perfaqesonte, duke sugjeruar qe ne nje menyre apo tjetren, graviteti ne planetin e tij ishte me i madh se ai i tokes. Crawford shprehet:
  “Menyra e vendosjes ne panelin brenda anijes u konfirmua nga Rapp qe perputhej me ate te konstelacionit te Eridanus sic duket NGA TOKA. Me pas, Hank konfirmoi se ylli i origjines se popullit te tij ishte Tau Ceti dhe Epsiloni i Eridanit. Ne seksione te me passhme, Oscar bisedoi per arsyen e pranise se alieneve ne toke. Ai thote se ATA NUK PELQEJNE SITUATEN NE LIDHJE ME ALIENET E VEGJEL GRI... (Hank po ashtu u shpreh se grupi i vecante i alienve qe kishte takuar ai apo njerez te rraces se tij, i perkisnin alienve Gri-te Bardhe qe mesa duket jane nje race e reptiliane-insektoide e ndertuar gjenetikisht.)
  “Tau Cetianet mendojne se rrembimet qe kryhen nga disa prej Grive, JANE NJE PADREJTESI E MADHE NDAJ HUMANEVE. ATA JANE NJE RRACE PARAZITESH QE GJUAJNE OSE BEJNE PREH CIVILIZIME HUMANE NE TE GJITHE UNIVERSIN, vazhdon Oscar. Ai shton se perzjerja e qeverise sone me Grite ESHTE SHUME E RREZIKSHME DHE JASHTE CDO KONTROLLI...Oscar eshte i vendosur ne bindjen e tij se ata perdorin FLUIDE HUMANE SI SUBSTANCE. Ata ushqehen duke zhytur krahet e tyre neper vaska te medhaja te mbushura me fludi dhe me pas e perhapin neper trup. Ai shprehet se ata PO RREMBEJNE EDHE FEMIJE.
  “Tau Cetianet kane rene dikur viktime te ketyre alieneve ndersa tani bashkepunojne me raca dhe komunitete qe po ashtu si dhe ata, me pare kane qene viktima te te njejes rrace. Sipas Hank nje rrace e ngjashme u be shkaktare per shkaterrimin e planetit te tij. Si shemull ai jep dhe shkaterrimin e planetit te nje rrace humanesh qe ne i quajme Nordic apo Peliadianet, nga keta aliene insektiod. Nga bisedat e bere me Hank, u permend dhe kontakti me Billy Meier ne Zvicer per te Oscar betohet se eshte i vertete si kontakt.
  Oscar, i cili qe prej asaj kohe ka patur kontakte te vazhdueshme me Tau Cetanet, shprehet se nese njerezit kontaktohen nga kjo rrace humanoidesh, sduhet te frikesohen sepse ata jane ketu qe te na ndihmojne.”

 8. #28
  Pjesa e librit qe vazhdon ka nje informacion te paplotesuar dhe qe ka dale me vone. Keshtuqe perpara se te vazhdoj me kapitullin tjeter po bej nje nderprerje dhe po postoj nje lekture te mbajtur nga Phil Schneider qe eshte tema kryesore e kapitullit te 13. Ne kete menyre ju do e kuptoni me qarte dhe me mire konfliktin qe ka si dhe prapaskenat apo skenaret qe nderthuren.

 9. #29
  LEKTURE NGA PHIL SCHNEIDER


  MAJ 1995  Phil Schnedier, nje njeri shume i guximshem, kohet e fundit humbi jeten e tij si rezulat i asa qe mund te quhet nje ekzekutim me vdekje i tipit ushtarak ne Janar te vitit 1996. Ai u gjet i vdekur ne apartamentin ku jetonte, me telat e pianos ende perreth qafes se tij. Sipas disa deshmitareve, perpara se ta vrisnin ate e kishin torturuar brutalisht. Phil Schneider ishte nje ish-inxhinjer i qeverise i cili ishte marre me ndertimin e bazave te nendheshme. Ai ishte njeri nga tre personat e vetem qe mbijetuan ne 1979 ne shkembimin e zjarrit midis Grive te Medhenj dhe forcave ushtarake dhe ato te inteligjences amerikane ne bazen e nendheshme te Dulces.
  Ne Maj 1995 Phil Schneider mbajti nje lekture mbi ate qe ai kishte zbuluar. Shtate muaj me pas ai u torturua dhe u vra nga te njejtet njerez per te cilet kishte punuar me pare. Akti final i ketij njeriu nuk duhet te kaloje pa u vene re.


  -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=

  “Eshte per shkak te struktures se temerrshme te qeverise sone federale pse une ndihem direkt i detyruar te “mos” flas me te gjithe per permbajtjen e ketij materiali. Se per sa kohe do vazhdoj ta beje kete gje, ju mund ta merrrni me mend vete. Kjo teme do ndahet ne kater subjekte kryesore. Seicili prej tyre do kete elemante edhe te gjerave ne te cilat ju vete jeni te perfshire, ska rendesi nese jeni apo jo patriote.
  Dua qe te dini se keto Shtet e Bashkuara te Amerikes, eshte nje vend i mrekullueshem. Kam qene ne me shume se 70 vende te botes por sme vjen nder mend asnje prej tyre qe te kete kete bukuri dhe po ashtu madheshtine e njerezve qe ka USA.
  Sa per tju krijuar nje ide se kush jam une po ju them se e kam filluar dhe e kam vazhduar shkollen me inxhinjerine. Gjysma e shkollimit tim ishte ne kete fushe dhe e ndertova reputacionin tim si nje inxhinjer gjeolok dhe si inxhinjer strukturash ne aplikimet ushtarake dhe ato aerospaciale. Kam kontribuar ne ndertimin e dy bazave kryesore ne USA dhe qe kane nje rendesi te madhe per ate qe quhet Rendi i Ri Boteror. Baza e pare eshte ajo e Dulces, New Mexico. Kam qene i perfshire ne shkembimin e zjarrit me alienet humanoide ne 1979 dhe jam njeri nga te mbijetuarit. Ka shume mundesi qe te jem i vetmi person qe flas per kete ngjarje. Dy te tjeret mbahen te mbyllur dhe te ruajtur nga afer me roje. Jam i vetmi qe kam mbetur dhe qe kam dijeni per dokumentat e detajuara te te gjithe operacionit. 66 agjente te sherbimeve sekrete, FBI, Berretat e Zeza dhe te tjere, vdiqen ne ate shkembim zjarri. Kam qene aty.
  Subjekti i pare qe eshte pjese e asaj qe dua te flas sot do jete shume shokues. Nje pjese e asaj qe dua tju them mbase do jete shume e pabesueshme por do tju lutesha per dicka, ne vend qe te vini syzet optike, vini syzet e skepticizmit. Dhe perpiquni te verifikoni vete keto qe po ju them. E di qe Akti i Lirise Se Informacionit nuk eshte kushedi se cfare por eshte i vetmi qe kemi. Pra nese ju beni kerkimet tuaja do te thote qe jemi vigjilente dhe beni detyren qe ju takon perpara atdheut tuaj.

  :::: BAZAT USHTARAKE NE THELLESITE E NENTOKES DHE BUXHETI I ZI::::

  E dua vendin tim ne te cilin jetoj me shume sec dua jeten time. Nuk do isha ketu sot para jush duke rrezikuar jeten time nese nuk do besoja ne kete dashuri. Pjesa e pare e kesaj lekture do jete per bazat ushtarake te nendheshme dhe buxhetin e zi. Buxheti i Zi eshte nje buxhet sekret i cili perdor 25 % te prodhimit bruto kombetar te USA. Aktualisht Buxheti i Zi konsumon 1.25 trilion dollare ne vit. Te pakten kjo eshte shuma qe perdoret ne programet e zeza si ai qe lidhet me bazat ushtarake te nendheshme. Ne momentin qe po flas jane 129 baza te nendheshme ushtarake ne SHBA.
  Ata i kane ndertuar keto 129 baza dite e nate, pa pushim qe nga fillimi i viteve 1940. Disa prej tyre jane ndertuar edhe me pare se kjo date. Keto baza jane qytete te verteta madheshtore nentokesore te lidhura me trena magneto-leviton te nje shpejtesie te papare qe arrin shpejtesine deri ne Mach 2. Jane shkruar libra te panumurt per kete fakt. Al Bielek ka kopjen time te vetme te njerit prej tyre. Richard Sonder me doktorature ne arkitekture ka rrezikuar jeten e tij duke folur per kete subjekt. Ai ka punuar me disa agjensi qeveritare ne bazat e nendheshme ushtarake. Ne zonen perreth, ku jetoni ju, ne Idaho, ka 11 te tilla.
  Thellesia mesatare e ketyre bazave eshte mbi 1 milje dhe e perseris jane qytete te plota te nendheshme. Ato jane te gjithe ne nje mase prej 2.66 dhe 4.25 milje kubike. Ata kane makina germuese me lazer qe mund te germojne nje tunel te gjate prej 7 miljesh brenda nje dite. Projektet e Zeza anashkalojne autoritetin e Kongresit dhe sic e dime edhe ne, kjo gje eshte ilegale. Aktualisht Rendi i Ri Boteror varet nga keto baza. Nese do e kisha ditur ne ate kohe qe keto baza beheshin per llogari te Rendit Te Ri Boteror, nuk do kisha pranuar te jepja kontributin tim. Por me kane genjyer vazhdimisht.

  ::::ZHVILLIMI I TEKNOLOGJISE USHTARAKE, INTERESI SPECIFIK I GJERMANEVE NE TEKNOLOGJINE HIPERSPACIALE DHE TE TJERA:::

  Ne lidhje me avancimin e Teknologjise, per cdo vit kalendarik qe kalon, teknologjia ushtarake avancon 44.5 vjet. Kjo shpjegon edhe faktin sesi ushtaraket ne vitin 1943 ishin ne gjendje te krijonin nepemjet perdorimit te teknologjise se tubave me vakum, nje anije e ila zhdukej nga nej vend dhe shfaqej ne nje vend tjeter. Babai im, Otto Oscar Schnedier gjate Luftes se Dyte Boterore luftoi ne te dyja krahet. Fillimisht ai ishte kapiten i nje anije U-Boat dhe mbasi e kapen e derguan ne Amerike. Ai u perfshi ne shume eksperimente sic ishin ato per bomben atomike, bomben me hidrogjen dhe Eksperimentin e Filadelfias.
  Ai shpiku nje aparat fotografik te nje shpejtesie te madhe dhe me te cilin u bene fotot e proves se pare te bombes atomike ne Ishullin Bikini ne 12 Korrik te vitit 1946. Kam foto origjinale te testit dhe ne foto po ashtu duken qarte UFO-t qe largohen nga zona e proves me shpejtesi te madhe. Ne ate kohe ishulli Bikini ishte i mbushur me ato, ne ajer dhe nenuje dhe vendasit kishin shume probleme me gjymtimet e kafsheve. Ne ate kohe Gjenerali Mac Arthur parashikoi qe lufta e ardhshme do bohet me alienet nga bote te tjera.
  Me pak fjale babai im ishte nje nga ata shkenctare qe shtroi rrugen dhe teorizoi shume nga eksperimentet e mepasshme perfshi dhe ate te Filadelfias. Por cfare ka te beje kjo me mua? Asgje pervec faktit qe ai ishte babai im. Nuk jam dakort me ato qe ai ka bere kur ka qene ne krahun tjeter. Por mendoj se pati shume burreri kur vendosi te vinte ketej. Ai urrehej ne Gjermani per kete veprim. Ka patur nje shperblim prej 1 milion dollaresh te paguar ne flori per ate qe e vriste. Natyrisht ata nuk ja arriten dot por le te kthehemi tek tema jone- bazat ushtarake te nendsheshme.

  ::::SHKEMBIMI I ZJARRIT NE BAZEN E DULCES::::

  Ne vitin 1954, nen drejtimin e administrates se Eisenhower, qeveria federale vendosi te anashkalonte Kushtetuten e SHBA-se dhe beri nje marrveshje me qeniet aliene. U quajt Marrveshja Greada 1954 e cila ra dakort qe alienet e perfshire ne te, mund te rrembenin disa bageti dhe mund te testonin tekniken e implantimit ne disa qenie njerezore por per kete ata duhet te jepnin raport te detajuar per njerezit e perfshire neper eksperimente. Pak nga pak alienet ju shmangen marrveshjes deri sa e shkelen komplet ate. Ky ishte realiteti ne vitin 1979, kur komplet aksidentalisht ndodhi shkembimi i zjarrit ne Dulce.
  Isha ngarkuar te ndertoja nje shtese ne bazen e nendheshme te Dulces qe ka mundesi te jete me e thella. Shkon poshte 7 nivele dhe pothuajse 2.5 milje e thelle. Ne ate kohe ne kishim hapur 4 puse te medhenj ne shtratin e shkretetires dhe do provonim ti lidhnim me njera tjetren duke i hedhur ne ere pjeset qe i ndanin. Puna ime konsistonte ne studimin e materialit shkembor ne brendesi te tokes dhe saktesimi i llojit te eksplozivit qe duhej perdorur per ti hedhur ne ere. Ndersa futem poshte ne njeren nga vrimat e hapura e gjej veten ne nje shpelle shume te madhe te mbushur plot me aliene nga kozmosi, ata qe njihen ndryshe si Grite e Medhenj. Qellova 2 prej tyre. Ne ate moment aty poshte gjendeshin 30 persona. Mbasi filloi konflikti aty zbriten dhe 40 te tjere te cilet u vrane te gjithe. Padashur ne kishim ndeshur ne nje baze te nendheshme ekzistuese aliene. Me pas mesuam se ata ndodheshin aty prej shume kohesh, mbase prej miliona vjetesh. Kjo jep shume shpjegime mbi faktin se cfare fshihet mbas teorise se astronauteve antike.
  U qellova ne gjoks nga njera prej armeve te tyre qe ishte nje lloj kutie te cilen e mbanin ne trup. Arma me shkaktoi nje vrime te mbushur me radiacion kobalti. Qe nga ai moment u semura me kancer.
  Nuk kisha dhe aq shume interes ne teknologjine e UFO-ve deri sa fillova te punoj ne Area 51, ne veri te Las Vegas. Dy vjet mbasi u rekuperova nga incidenti i 1979 u ktheva ne pune per llogari te Morrison & Knudson, EG &G dhe kompani te tjera. Ne Area 51 ata testonin lloje te ndryshme anijesh kozmike. Sa njerez prej jush ketu jane familjar me historine e Bob Lazar? Ai ka qene nje fizikant qe perpiqej te deshifronte faktorin shtytes ne disa prej ketyre anijeve.

  ::::SCHNEDIER ESHTE I SHQETESUAR PER FRAKSIONET NE QEVERI, VAGONAT E TRENAVE DHE KONTRAKTUESIT E PRANGAVE::::

  “Tani jam shume i shqetesuar per aktivitetin e qeverise federale. Ata kane genjyer publikun, goxhduar senatoret dhe kane refuzuar te tregojne te verteten persa i perket alieneve. Mund te vazhdoj pa pushim te flas per kete fakt. Mund tju them qe ndihem shume i pakenaqur dhe merzitur. Kohet e fundit, njihja dike i cili jetonte ne te njejtin vend me mua, ne Portland, Oregon. Ai punonte per Gunderson Steel Fabrication, ku prodhohen vagonat e trenave. Tani, e njoh kete tip prej me shume se 30 vjetesh dhe e di mire qe eshte njeri i qete dhe i ndershem. Nje dite ai vjen dhe me takon dhe me nje ze te dredhur me thote “ata po ndertojne vagona per te burgosur”. Ai ishte shume nervoz. Gunderson, tha ai, ka nje kontrate me qeverine federale per te ndertuar 107.200 vagona treni te permases se plote, seicila me 143 pale pranga (nga ato qe jane te lidhura ne dyshemene prej metali te vagonave). Jane 11 nenkontraktues ne kete projekt gjigand. Mendohet se Gunderson ka marre 2 miliarde dollare per kete kontrate. Bethlehem Steel dhe kompani te tjera te prodhimit te celikut jane po ashtu te perfshira ne kontrate. Ai me tregoi njerin nga vagonat qe ndodheshe ne park ne North Portland. Ai kishe te drejte. Nese shumezoni 107.200 me 143 dhe pastaj me 11 do dali nje shifer prej 15 milion. Ky eshte mesa duket numri i njerezve qe kundershtojne qeverine federale. Ju smund ti votoni me keta njerez jashte zyrave. Struktura aktuale e qeverise sone eshte “teknokracia” dhe jo demokracia dhe eshte nje forme feudalizmi. Ska te beje fare me republiken e Shteteve Te Bashkuara. Keta njerez jane pa zot dhe kane ndaluar lutjet ne shkollat publike. Ju mund te gjobiteni deri ne 100 mije $ dhe 2 vjet burg nese predikoni neper shkolla. Por besoj se mund te bejme me shume. Po ashtu besoj se qeveria jone federale po vrapon drejt finisht te saj qe eshte skllaverimi i njerezve ne Shtetet e Bashkuara. Nuk jam shume i afte si foles por sdo e mbyll gojen dhe do vazhdoj te flas papushim deri sa te ha ndonje plumb, sepse ja vlen te flasesh perpara nje grupi degjuesish si ju per mizori te tilla.

 10. #30
  ::::KONTRAKTORET E PROGRAMEVE TE ZEZA AMERIKANE::::

  “Ka dhe probleme te tjera. Po ju paraqes disa fakte interesante nga viti 1993. Ka 29 prototipe te avioneve stealth aktualisht. Plani i buxhetit 5-vjecar nga Kongresi Amerikan per kete projekt eshte 245.6 milion $. Me kete shume ju smund te blini as pjeset e kembimit per kete program te zi. Pra ne na kane genjyer. Buxheti i zi eshte perafersisht 1.3 trilion dollare cdo 2vjet. Nje trilion eshte nje mije miliard. Nje trilion dollare peshon 11 ton. Kongresi i USA asnjehere nuk e shikon librin e hyrjeve apo daljeve te kesaj mase klandestine ari.
  Kontraktoret e programit stealth: EG&G, Westinghouse, McDonnell Douglas, Morrison – Knudson, Wackenhut Security Systems, Boeing Aerospace, Lorimar Aerospace, Aerospaciali ne France, Mitsubishi Industries, Rider Trucks, Bechtel, *I.G. Farben* plus disa qindra te tjere. Kjo eshte ajo qe ne duhet te gelltisim si njerez qe pretendojme qe e duam lirine? Ne me besohet.

  ::::LUFTA E YJEVE DHE RREZIKU I DUKSHEM ALIEN::::

  “Ende 68 % e buxhetit ushtarak eshte ne menyre indirekte i prekur nga buxheti i zi. Lufta e Yjeve mbeshtetet fuqishem ne armatimin stealth. Meqe ra fjala, asnje nga programet stealth sdo ishte i mundur nese ne nuk do kishim rene ne zoterim te pjeseve te disqeve te rrezuara aliene. Asnje prej tyre. Disa prej jush mund te pyesni se cfare “leshon” “leshimi ne hapesire”. Shufra te medhaja metali special qe fabrikohen ne hapesire sepse nuk te prodhohen ne siperfaqen e tokes. Ato kane nevoje per vakumin e afert ne hapesiren e jashteme te tokes per tu prodhuar. Ne nuk na thuhet as minimumi i te vertetes. Besoj se qeveria jone na ka shitur ne cdo qelize. Deri disa jave me pare isha i punesuar nga qeveria amerikane me nje akses sigurie Ryolite -38, njera nga me te lartat ne bote. Besoj se programi i Luftes se Yjeve eshte aty vetem qe te sherbeje si mburoje per te ndaluar sulmet aliene dhe ska te beje fare me “luften e ftohte” e cila ishte vetem nje loder per te thithur para sa me shume nga populli amerikan. I gjithe mashtrimi eshte planifikuar dhe ekzekutuar ne 75 vjetet e fundit.

  ::::TEKNOLOGJIA E AVIONEVE STEALTH E PERDORUR NGA AGJENSITE E U.S. DHE KOMBET E BASHKUARA::::

  “Ja dhe nje informacion tjeter per ju miqte e mi. Administrata e Luftes kunder Droges dhe ATF varen nga armet taktike stealth per me shume se 40 % te buxhetit te tyre operativ. Kjo ndodhte ne vitin 1993. Qe nga ajo kohe numrat jane rritur ne menyre te konsiderueshme. Kombet e Bashkuara perdoren avionet stealth ne mbi 28 % te operacioneve te saj ne mbare boten nga viti 1990 ne 1992 dhe keto te dhene jane sipas Qendres se Studimeve Strategjike te raportit te Kombeve te Bashkuara me numer 3092.

  ::::ROJET E STEALTH DHE ORIGJINA E DELTA FORCE NE KONFLIKTIN E BOSNJES::::


  “Rojet e Stealth: Ka te pakten trer klasifikime te dukshme te policeve te cilet ruajne sekretet tona me te medhaja. Numer nje eshte Forcat Ushtarake Taktike te Bashkuara ndonjehere e quajtur Delta Force apo Berretat e Zeza, qe jane nje force multinacionale taktike qe perdoret per te ruajtur mjete fluturuese stealth te ndryshme ne te gjithe boten. Meqe ra fjala, ka 172 aviona stealth te ndertuar. !0 prej tyre u rrezuan keshtuqe numri i mbetur ishte 162. Para gjshte javesh, bill Clinton firmosi kalimin e tyre nen administrimin e Kombeve te Bashkuara. Ka patur te dhena qe Delta Force u dergua ne Bosnje ne ditet e fundit te administrates se Bushit, si nje force sekrete snajperash te cilet filluan te qellonin nga te dyja anet ne menyre qe te shkaktonin konfliktin e Bosnjes dhe qe do i vlente administrates se ardhshme per arsye politike.

  ::::ANALIZA MBI BOMBAT NE SHBA::::

  “Jo shume kohe me pare mu kerkua te hartoja nje raport per bomben ne World Trade Center. Mu ngarkua kjo detyre sespe jam ekspert ne me shume se 90 varietete eksplozivesh. Pashe fotografite e marra menjehere mbas shperthimit. Betoni ishte therrmuar dhe shkrire. Celiku dhe rrjeta mbuluese ishte stergjatur deri ne 6 kembe nga gjatesia origjinale. Ka vetem nje armeqe mund te shkaktoje kete gje dhe ajo eshte nje arme e vogel berthamore. Ajo eshte nje aparature e ndertuar ne formen berthamore. Natyrisht qe kur ata thone qe ishte nje eksploziv me nitrat ai qe shkaktoi demtimin, genjejne 100 %. Madje kam arsye te besoj se i njejti grup qe mbahet ne ruajtje ka patur gisht ne krime te tjera si ne vrasjen e rabinit cifut ne New York. Sidoqofte dua te te specifikoj faktin qe me shperthimin e fundit ne Oklahoma City, ata thone se ka qene bombe fertilizuese me nitrat qe e shkaktoi. “Fillimisht ata thane qe ishte nje bombe fertilizuese 1 mije paund, pastaj ishte 1500. Me pas 2 mije ndersa tani eshte 20 mije. Por ju smund te fusni nje bombe prej 20 mije paundsh ne nje kamioncine. Tani une asnjehere nuk kam perzjere eksplozivet. Di strukturen e tyre kimike dhe menyren sesi te ndertoj nje eksploziv. Ketu bazohet dhe reputacioni im. Kam dhene ndihmen time ne hapjen e 13 bazave ushtarake te nendheshme ne Shtetet e Bashkuara. Kam punuar ne projektin Malta, ne Gjermanine Perendimore, ne Spanje, Itali. Mund tju them ju nga eksperienca ime qe nje eksploziv nitrati sado i madh ne sasi nuk do arrinte as te thyente xhamat e nderteses federale ne Oklahoma City. Mbase do kishte vrare disa njerez qe do ndodheshin ne afersi dhe rrezuar njeren nga fasadat e vogla mbi parkingun por kurre sdo te kishte mundur te shkaktonte ate dem qe shkaktoi. Besoj se edhe une jam mashtruar dhe tani sduroj dot me, se mbaj dot me kete lloj mashtrimi mbi vete. Pra ju them qe edhe ju jeni mashtruar.

  ::::E VERTETA E KONTRATES SE REPUBLIKANEVE ME AMERIKEN::::

  “S’mund te them se kemi vetem gjashte muaj jete ne kete vend. Por kijeni mire parasysh se ne jemi shnderruar ne nje turme qesharake perpara gjithe botes sepse po mashtrohemi nga njerez kaq djallezore te cilet drejtojne kete vend. Besoj se ne mund te bejme shume me mire se kaq. Mendoj se njerezit mbi 45 vjec jane seriozisht te shqetesuar persa i perket te ardhmes se tyre. Do ju flas per disa skenare te frikshem. Kontrata me Ameriken. Permban te njejten teknologji qe Adofl Hitler perdori per te marre sundimin e Gjermanise ne 1931. Besoj se ne mund te bejme shume me mire se kaq. Kontrata me Ameriken eshte perpjekja e fundit qe ben qeveria jone federale per te shmangur Kushtetuten dhe Ligjin e te Drejtave.

  ::::DISA STATISTIKA PER PRANINE E HELIKOPTEREVE TE ZINJ::::

  “Helikopteret e Zinj. Ka mbi 64 mije helikoptere te zinj ne Shtetet e Bashkuara. Per cdo ore qe kalon, prodhohet nje i ri. Kjo eshte menyra e drejte sesi shpenzohen parate? Per cfare i duhen qeverise sone federale 64 mije helikoptere taktik, vetem ne rast se perpiqen te na skllaverojne. Sma ha mendja se komplet ushtrite ne bote kane nevoje per 64 mije helikoptere. Ka 157 avione stealth F-117A te pajisur me LIDAR dhe radar me zmadhim kompjuterik te pamjes. Ata mund te shikojne ju kur ecni nga njera dhome e shtepise ne dhomen tjeter nese fluturojne mbi shtepine tuaj. Ata shikojne objektet qe keni ne shtepi nga nje lartesi me nje variacion prej 1 inch ne 30 mijie milje. Ja pra sa perfekte jane keto aparatura. Kam punuar per qeverine federale per nje kohe te mjaftueshme dhe e di shume mire sesi i perballojne ata punet e tyre.

  ::::APARATURA E QEVERISE PER TERMETET, AIDS SI NJE ARME BIOLOGJIKE E BAZUAR NE EKSTREKSIONET ALIENE::::

  “Qeveria Federale tashme ka shpikur dhe nje aparature apo mekanizem per termetet. Jam nje gjeolog dhe e di mire se per cfare po flas. Ne termetin Kobe ne Japoni nuk kishte vale pulsuese qe eshte karakteristike per nje termet. Asgje. Ne vitin 1989 pati nje termet ne San Francisco. Edhe tek ky termet nuk pati vale pulsuese. Kane shpikur nje aparature Tesla qe po perdoret per qellime djallezore. Programet e Buxhetit te Zi e kane tejkaluar me hapa gjigande shkencen qe njohim ne. Shikoni Aids, i shpikur nga Laboratori Kombetar Dekretues i Chicagos, Illinois ne vitin 1972. Ishte nje arme biologjike per tu perdorur kunder popullit te Shteteve te Bashkuara. Arsyeja eshte e tille sepse kam pare me syte e mij dokumentat ne Zyren e Sherbimeve Strategjike i cili meqe ra fjala eshte akoma operativ nepermjet CDC ne Atlanta. Ata perdoren gjendrat sekretive te kafsheve, njeriut dhe humanoideve aliene per te krijuar virusin. Keta humanoide aliene me te cilet qeveria jone po bashkepunon jane lajmi me i keq. Ne menyre absolute ska asnje lloj mbrojtje ndaj mikrobeve te tyre. Asnje. Ata jane nje arme biologjike me pasoja te temerrshme. Cdo alien ne kete planet duhet te izolohet menjehere.
  Me nje arme te tille te ngjashme, Sadam Husein vrau 3.5 milion kurde. Po a e meritojme kete gje, ne, njerezit e ketij planeti? Jo, nuk e meritojme por ne spo bejme asgje kunder kesaj. Per cdo moment qe kalon dhe qe humbasim, ne i bejme sherbimin me te keq njerezve ne kete planet. Ne kete moment jam duke vdekur nga kanceri qe mu shkaktua duke punuar per qeverine federale. Me kane mbetur te jetoj mbase 6 muaj. Mbase jo. Po dua tju them dicka. Nese vazhdoj te flas ne kete menyre sic po flas perpara jush mbase zoti do me japi jete me shume qe te vazhdoj misionin tim. 11 prej shokeve te mij me te mire gjate ketyre 22 vjeteve te fundit jane vrare. 8 nga vrasjet u konsideruan si “vetvrasje”. Perpara se te shkoja ne Las Vegas per nje mbremje te tille si kjo me ju, cova nje shokun tim ne Joshua Tree afer 29 Palms. E ngava makinen neper rruget malore qe te arrija ne Needles, California dhe gjate gjithe kohes me ndiqnin dy furgona te qeverise E-350 me targa G-14 dhe ne seicilin prej tyre kishte pasagjere me arme automatike Uzi. E dija me saktesi se kush ishin. Kam mbajtur 19 lektura dhe kam arritur nje audience prej 45 mije vetash. Ngava makinen perpara tyre dhe ndalova ne mes te rruges duke ju prere kalimin. Ata u shmangen dhe perfunduan te gjithe ne gremine. Pra kjo eshte ajo qe une duhet te bej? E preva karten time te aksesit te sigurise dhe ja ktheva mbrapsht qeverise dhe i thashe atyre se nese do vazhdoja te kercenohesha sic jam kercenuar atehere do ngarkoja 140 mije faqe dokumentash ne interenet qe flasin per strukturen e qeverise dhe te gjithe planin. Sapo e kam filluar ate mision.
  “Faleminderit shume.”

  Fundi i Lektures se Majit 1995.

 11. #31
  KAPITULLI I TREMBEDHJETE


  JETA DHE VDEKJA E CUDITSHME E PHILIP SCHNEIDER  Ky artikull, nga Tim Swartz me asistencen e Cynthia Drayer eshte botuar fillimisht ne revizten UFO FILES, Volumi i Pare, Numri Kater 1998.
  “Al Prat dyshonte se dicka nuk shkonte me mikun e tij Philip Schneider. Per disa dite rrjesht ai kishte vajtur ne apartamentin e Phil, ne Willsonville, Oregon, kisihte pare makinen e tij ne parking por askush nuk pergjigjej kur trokiste ne dere.
  Me ne fund ne 17 Janar 1996, Al Prat se bashku me njerin nga menazhert e Autumn Park Apartments dhe nje dedektiv nga zyra e sherfit te kontese Clackamas hyne ne apartament. Aty brenda ata gjeten trupin e Philip Schnedier. Mesa dukej ai kishte vdekur prej disa ditesh pese ose 7 ditesh. Mjeku ligjor doli me perfundimin se vdekja kishte ardhur si arsye e nje goditje celebrale. Por ne ditet ne vazhdim, mbas ekzaminimit te kujdesshem te trupit dolen te dhenat e qarta qe tregonin qe ai nuk kishte vdekur nga emoragjia celebrare por ishte vrare.
  Jeta e Philip Schneider ishte po aq kundershtuese sa dhe vdekja e tij. I lindi ne 23 prill 1947 ne Bethesda Navy Hospital. Prinderit e tij ishin Oscar dhe Sally Schneider. Oscar Schneider ka qene kapiten i Marines se USA, ka punuar ne mjeksine nukleare dhe ndihmoi ne disenjimin e nendeteses se pare berthamore. Kapiteni Schnedier ishte po ashtu pjese e OPERATION CROSSROADS i cili ishte pergjegjes per provat e armeve berthamore ne ishullin Bikini ne Paqesor.
  Ne nje nga lekturat e tij te rregjistruara ne video ne maj te vitit 1995, Philip Schneider deklaroi se babai i tij ka qene i perfshire dhe ne famekeqen Eksperimentin e Filadelfias. Duke shtuar ai deklaroi se ka qene nje ish-inxhinjer strukturash per llogari te qeverise i perfshire ne ndertimin e bazave ushtarake te nendheshme ne te gjiteh vendin dhe qe ishte njeri nga tre njerezit e mbijetuar nga konflikti i armatosur ne vitin 1979 midis ushtarakeve te Usa dhe Alieneve Gri ne bazen e nendheshme ushtarake te Dulces. Ish-gruaja e tij, Cynthia Drayer beson se Philip eshte vrare per shkak te daljes se tij ne publik duke nxjerre te verteten mbi qeverine amerikane dhe perfshirjen e saj ne UFO-t.
  Dy vjet perpara vdekjes se tij, Phil Schneider ka bere nje turne neper Amerike duke folur per fshehjet e te vertetes nga qeveria, buxhetin e zi dhe ufot. Philip ngulmonte ne lekturat e tij se ne vitin 1954 nen administraten e Eisenhower, qeveria federale anashkaloi Kushtetuten dhe beri nje marrveshje me jashtetoksoret. Zyrtaret rane dakort qe ne shkembim te teknologjise do i lejonin alienet Gri te testonin implantet e tyre ne disa shtetas amerikane te zgjedhur prej tyre. Por ata duhet te jepnin informacione te sakta se kush ishte bere subjekt i implantit. Gradualisht alienet e shkelen marrveshjen deri sa filluan implantimet ne mase ne mijera persona pa rapotuar fare tek qeveria.
  “Ne vitin 1979, Philip u punesua nga Morrison-Knudses, INC. Ai u perfshi ne ndertimin e nje shtese te bazes se nendheshme te Dulces, New Mexico. Rastesisht ata hasen ne nje shpelle te mbushur me aliene te medhenj Gri. Ne panikun qe u shkaktua, 66 punonjes dhe forca ushtarake u vrane dhe Phil Schnedier ishte njeri nga 3 personat qe mbijetuan. Ai shprehet se shenjat qe ka ne gjoks u shkaktuan nga goditja e armes se alieneve gje qe me vone rezultoi ne marrjen e kancerit prej radiacionit.
  Nese gjerat e thena nga Philip Schneider jane te verteta atehere njohuria e tij per qeverine sekrete, UFO-t dhe informacioni qe i eshte fshehur publikut prej kohesh, mund te kete pasoja shume te renda per boten si e njohim ne. Ne lekturat e tij Philip Schneider foli per subjekte te ndryshme, programi i mbrojtjes se hapesires apo lufta e yjeve, helikopteret e zinj, vagonat e trenit te ndertuara me vende per pranga per te burgosurit politik, bomba ne World Trade Center dhe buxheti i zi sekret.”
  Ne vitin 1987 Philip u martua me Cynthia Marie Drayer Simon. Ata u njohen ne qershor te vitit 1986 ne nje nga mbledhjet e Oregon Agate dhe Mineral Society. Ashtu sic dhe shprehet Cynthia ne vitet e me vonshme “Ai kishte kaq shume histori interesante, kaq shume informacion per te dhene saqe u bene pjese e takimeve tona dhe qe lulezoi me martesen tone. Ata me pas u bene dhe me nje vajze, Marie Schneider. Fatkeqesisht martesa e tyre kishte shume veshtiresi. Sipas Cynthias, problemet shendetesore kontribuan ne ndarjen e tyre.
  “Philip kishte probleme te shumta shendetesore, disa prej te cilave vdekjeprurese. Ai kishte nje dhimbje kronike te kurrizit te cilat nuk rreshten kurre edhe mbas operacionit qe beri. Phil vuante nga skleroza kronike dhe qe progresonte me rritme te shpejta. Nganjehere ai detyrohej te perdorte proteze ne trup, kembe dhe kurriz, katater, pelena dhe karroce invalidesh. Shpesh flinte ne spital. Kur u njohen bashke ai merrte nje ilac te quajtur Dilantin gje qe pothuajse i shkaktoi vdekjen 3 here per shkak te reakisonit qe i bente ne organizem. Po ashtu ai vuante nga osteoporoza dhe kishte kancer ne krahet e tij. Kishte shenja te shumta predhash neper trup, nje cope metali brenda ne koke dhe gishta qe i mungonin ne doren e majte. Kishte nje shenje te madhe qe i fillonte ne gryke dhe i zbriste poshte neper gjoks deri tek kerthiza dhe nje tjeter tejpertej neper brinje. Cynthia me pas do te shtone se ‘Philip ishte nje person kompleks. Ai kihste nje demtim ne tru si rezultat i shperthimit te nje bombe kur punonte si inxhinjer ne Vietnam. Niveli i aksesit te sigurise qe ai kishte ishte Rhyolite. Ne disa fusha ai ishte gjeni ndersa kishte raste kur nuk plotesonte dot as dhe nje formular te thjeshte ne zyren e doktorit. I afte per te krijuar formula per udhetimin ne kohe dhe komplet i paafte per te administruar buxhetin e tij dhe nje vit ai u detyrua te deklaronte falimentimin Tani besoj ai ishte cprogramuar ne menyre qe te mos kujtonte pjesen me te madhe te se kaluares se jetes se tij. Por dicka filloi te ndryshonte fare pak mbasi u njohem bashke.. Mbase sepse nderroi mjekimet apo sepse tashme ai kishte dike me te cilin mund te fliste, Phil filloi te kujtonte fragmente te tera te jetes se tij te kaluar. Duke patur nje mendje shume llogjike dhe shkenctare ne profesion e degjoja me intesitet dhe per cdo histori qe me tregonte prisja te gjeja te dhena qe ti mbeshtesnin. Me kujtohet mire nje nate kur ai filloi te fliste ne nje gjuhe te huaj (qe tingellonte si kinezce, ndersa nje nate tjeter tingellonte si frengjisht). Philip me ka thene qe njihte 11 gjuhe te huaja perpara se ti demtohej truri. Mbasi anija kozmike Challenger shpertheu, i bera Phil nje vizite ne apartamentin e tij dhe e gjej perpara nje derrase te zeze duke shkruar formula te ndryshme te cilat provonin ate qe nje “kozmosfere” kishte rrezuar anijen kozmike.”
  Cynthia vazhdon: “Ka qene nje martese e veshtire per te dy ne dhe u komplikua shume nga nje deshtim ne biznes, operacionet qe ai beri ne gjoks, dhimbja e vazhdueshme ne kurriz, operacioni qe bera une ne temth dhe lindja e vajzes sone. Te gjitha keto brenda nje viti. Presioni mbi familjen tone te re, humbja e biznesit dhe problemet e shumta shendetesore cuan ne divorcin tim me Phil ne vitin 1990. Ai ishte abuziv nga ana emocionale. Ishte nje njeri shume kompleks, pjeserisht nje gjeni dhe nganjehere nje paranojak skizofren. Ne patem nje martese te keqe, por mbas ndarjes krijuam nje raport shoqeror shume te mire.”
  “Nje nga historite me fantastike qe ai tregonte ishte ajo e perfshirjes se babait te tij ne Eksperimentin e Filadelfias. Kur babai i Philip, Kapiteni Oscar Schneider vdiq ne vitin 1993, Philip zbuloi ne bodrumin e shtepise, dokumenta origjinale. Sipas tij dokumentat ishin evidenca te qarta qe Eksperimenti i Filadelfias ka ekzistuar dhe Oscar Schneider ka qene njeri prej pjestareve te tij dhe qe me pas u fut ne karantine ne spitalin psiqiatrik te Virginas.
  Nga sa rezultonte ne dokumenta Kapiteni Schneider kishte kryer autopsi ne trupat e pjestareve te ekuipazhit dhe kishte gjetur implante aliene ne krahet, kembet dhe mbrapa syve te tyre si dhe ne brendesi te trurit. Kapiteni Schneider ishte shume konfuz nga prania e ketyre implanteve sepse ato dukeshin qarte qe nuk ishin te teknologjise sone. Ato ishin ne formen e transistorit, shume kohe perpara se tranzistori te shpikej dhe te vihej ne funksionim. Po ashtu kishte evidenca qe ne menyre aksidentale apo te qellimte, alinet ishin perfshire ne Eksperimentin e Filadelfias dhe mbase ishin pergjegjes per deshtimin e tij.
  Po ashtu ne bodrumin e Oscar u gjeten foto te marra gjate operacionit Crassroad ku dukeshin qarte foto autentike te ushtrire qe kishin fotografuar Ufo-t ndersa ngriheshin ne fluturim dhe drejtoheshin nga kerpudha qe krijohet prej shperthimit berthamor. Por keto foto ne menyre misterioze u zhduken nga apartamenti i Phil ne momentin qe ai vdiq. “
  Disa hetues te vdekjes se Phil Schneider e kane patur te veshtire te besonin disa nga historite e tij. Edhe ata te cilet e njihnin Phil kur ai ishte i gjalle, jo gjithmone pranonin vertetesine e thenieve te tija. Fatkqesisht presioni qe ai kishte ishte shume i madh. Shpesh ndiqej nga njerez misterioz, telefoni i pergjohej dhe kjo i shkaktonte kriza te forta mendore.
  Mbasi vdekja e tij u klasifikua si natyrale, Cynthia kerkoi te shikonte trupin perpara se te varrosej. Por kjo gje ju ndalua me pretendimin qe trupi ishte i dekompzuar dhe mund te ishte traumatike per te ta shikonte ne ate gjendje. Sidoqofte ky refuzim i shtoi Cynthias dyshime te metejshme qe dicka nuk shkonte.
  Te nesermen ajo u kontaktua nga dedektivi Randy Harris i cili i deklaroi se dicka nuk shkonte sepse ne qafen e Phil kishte shenja te cuditshme. Trupi i tij u terhoq nga morgu dhe ju be nej autopsi nga doktor Karen Gunson qe ishte mjeku ligjor per kontene Multnomah, Oregon. Autopsia doli ne perfundim qe ne fakt Phil Schnedier kishte vdekur si rezultat i nje shtrengimi te forte ne gryke nga nje litar ose mjet tjeter. Pra nuk ishte vdekje natyrale. Po ashtu ai kishte shenja torturash neper trup, gishta, kembe etj.
  Por ajo qe ishte me e cuditshme per Cynthian, ishte mungesa totale e te gjitha materialeve qe Phil poseidonte, fotot, kampionet dhe pjese nga aparaturat aliene dhe doreshkrimi per nje liber mbo Ufot. Te gjitha keto ishin zhdukur ndersa parate apo gjera te tjera te vlefshme nuk ishin prekur me dore.
  Kur ai u gjet ne apartament, trupi i tij ishte ne nje pozicion jo te zakonshem. Kembet e tij ishin poshte krevatit, koka e mbeshtetur tek karroca e invalidit ne nje kend jo te zakonshem dhe pjesa tjeter e trupit ishte ne toke. Nuk u gjet asnje shenim per vetvrasje. Ne fakt, Mark Rufener, nje mik i vjeter i Phil thote: “E pashe Phil fundjaven e 6 dhe 7 janarit 1996. Do shkomin te blinim toke ne Colorado. Ishin shume te emocionuar sepse ai me kishte kerkuar bashkepunim per hartimin e nje libri ku te hidhte njohurite e tija mbi UFO-t dhe alienet, Qeverise Boterore dhe Buxhetin e Zi. Ai nuk u vetvra. E kane vrare dhe e kane sajuar qe te duket si vetvrasje.
  Di qe jane bere 19 perpjekje per ti mbyllur gojen. Njeren nga heret qe jemi takuar me ka thene, nese vdes dhe ata thone qe kam bere vetvrasje, dije qe me kane vrare ata.”
  Po a ka qene vdekja e tij nje vrasje? Ish-gruaja e Phil, Cynthia eshte e sigurt se po. Ajo shpreson se nje dite dikush do vendose te flasi dhe te tregoje te verteten e vdekjes se tij. Deri ne ate moment, thote ajo, nuk do pushoj se kerkuari drejtesi dhe te. Dua veetem qe njerezit te mesojne te verteten mbi Philip Schneider, nje njeri i cili vdiq ne perpjekje per te demaskuar ate qe i fshihet sot amerikaneve dhe gjithe botes, te verteten...”
  (Shenim: Dokumenti i paraqitur nga Phil Schneider tregon nje tjeter skenar te asaj qe quhet Lufta e Dulces dhe nje konflikt i bazuar ne eksperiencat personale. Duke e bashkuar me deshmite e tjera del qarte qe ka disa skenare te perfshire dhe pjese te ndryshme dhe te shkeputura qe konfirmohen nga burime indipendente. Phil shprehet se kontakti apo zbulimi i alieneve eshte bere rastesisht por po ti referohemi Thomas Costellos, nderhyrja qe eshte bere ne baze dhe solli takimin e “rastesishem” te Phil me alinet ska qene gje tjeter vecse perpjeka e ushtarakeve per te arritur te lirojne shkenctaret e kapur rob duke perdorur nje hyrje tjeter per ne baze. Sidoqofte ne referim te shume deshmive per kete fakt duket se ne ate periudhe ne Dulce ska patur vetem nej shkembim zjarri por disa te tille gje qe automatikisht solli terheqjen e qeverise amerikane nga programet e perbashketa dhe pezullimin e marrdhenieve me Grite per te pakten 2 vjet.-Branton)

  Me poshte do vazhdojme me nje tjeter material qe konfirmon shume nga theniet e Philip Schneider.

 12. #32
  Ky material qe eshte perfshire ne temen per Philip Schnedier permban dhe konfirmon shume nga theniet e tij. Materiali ne vazhdim lidhet kryesisht me bomben ne Oklahoma City dhe rrolin qe luan ky qytet dhe FEMA ne nje agjende te mundeshme Kombet e Bashkuara-Rendi i Ri Boteror.
  #1 - ...Nje element djallezor i CIA-s si agjenci e qeverise se USA, i njohur si “Komiteti i te Dhjeteve” ka hedhur ne ere Ndertesen Qeveritare ne Oklahoma City. Faji ju vu Timothy McVeigh [nje koke turku si puna e Lee Harvey Oswald]. Femijet u vrane qe te krijonin simpati, para dhe pushtet si dhe kontroll mbi popullin amerikan ndersa njerezit e njohur si adhurues te Kushtetutes u konsideruan si fajtoret. Dy agjente te CIA-s, James Black dhe Ron Jackson i pohuan Boswell qe ishin pjese e “Komitetit te te Dhjeteve” qe hodhi ne ere Ndertesen Qeveritare ne Oklahoma City ne 29 prill 1995. Ata u betuan per theniet e tyre perpara zyrtareve te Departamentit te Drejtesise te USA dhe vazhdojne te jene ne mbrojte dhe te fshehur deri sa te perfundojne hetimet.
  Ne nje radio show te Dan Gregory ne stacionin WPBR 1540, Florida, Ted Gunderson, ish drejtor rajonal i zyres se FBI-se tregon sesi ndodhen DY shperthimet dhe bomba e perdorur quhej bombe barometrike. Bomba fertilizuese ishte vetem nje sajese per te fshehur gjurmet. Zyra e ATF ishte shenjestra e shperthimit dhe cuditerisht ate dite 17 punonjesit e kesaj zyre nuk u paraqiten ne pune ate mengjes. Mund te kerkoni materialin tek CNN news per nje doreshkrim te korrespondences se CNN News Gary Tuchman ne 29 maj 1995, intervista e CNN News me Edye Smith, nena qe humbi dy femijet e saj. Ajo do te dije nese punonjesit e qeverise kishin ndonje paralajmerim per shperthimin sepse dy femijet e saj te vegjel 3 dhe 2 vjec skishin asnje lajmerim te tille. “Ne [te gjitha nenat qe humben femijet e tyre ne ate shperthim] po na thuhet qe te mbyllim gojen, te mos flasim per ngjarjen dhe te mos bejme pyetje.”
  #2 - ...Projekti Phoenix eshte nje rrugdalje per Kolektivin Ashtar ndonese ata nuk mbajne konferenca shtypi apo leshojne materiale qe lidhen me “konspiracine konvencionale”. Perpara se te jap fragmente nga Projekti Feniks do deshiroja te beja disa komente persa i perket aleances Ashtar qe mbeshtet kete organizate dhe nderhyrjet e saj ne punet e brendeshme te planetit tone. Eshte politika e burimeve te te “kanalizuareve” Ashtar qe te ekspozoje informacione te lidhura me konspiracine por shpesh faji per keto konspiracira i eshte hedhur “Sionizmit Cifut”. Kur te kuptoni konfliktim midis “Cifuteve” dhe shoqerine sekrete “Bavareze” te mbeshtetur nga Ashtar, atehere ju do te kuptoni me tej kete armiqesi. Eshte e vertete, sepse Sionizmi eshte nje force politike dhe qe kane te bejne ne nje fare menyre me elementet Masonink te “konspiracise”, B’nai Brith dhe te tjere, sic bejne te gjitha levizjet fetare te cilat pluskojne ne te njejtet ujera me manipulimet masonike-ekonomike-politike gje qe perben pjesen derrmuese te kesaj levizjeje si ne rastin e depertimit masiv te Scottish Rite Of Freemasonry ne strukturat me determinuese. Sidoqofte Masoneria Cifute nuk eshte dominuese ne faktorin mason, ai vend i rezervohet jezuiteve te Scottish Rite dhe Fisnikerise se Zeze te Illuminatit. Pra atehere disa elemente te Masonerise Cifute mund te bashkepunojne me agjenden e Rendit Te Ri Boteror por qe jane absolutisht nen urdherat dhe inferiore ndaj kulteve te fuqishem racist Bavarese. Kjo eshte arsye pse Sionistet Rothschilds NUK QENE NE GJENDJE TE NDALONIN masakrimin e 6 milion cifuteve gjate Holokaustit sepse masonet cifut nuk ishin forca dominuese. Bashkepuntoret e supozuar ekonomik te Rothschild ne Amerike, gjermanet rraciste Rockefellers, u detyruan ti sherbenin dhe mbeshtesnin politiken rraciale te kultisteve superiore ne Bavari dhe ne kete menyre ata mund te mbanin pozicionet e tyre te favorshme ekonomike ne Amerike. Ne perfundim te Luftes se Dyte Boterore, Rockefellers ishin autore te terheqjes se nje fluksi te madh nazistesh ne Amerike dhe punesimin e tyre neper korporatat qe zoteronin.
  Masonet cifut si Rothschilds ishin vete Pjese e nje e tretes Wicca Masonik te networkut global te pushtetit krahasuar me dy te tretat qe drejtohet nga Fisnikeria e Zeze dhe lozhat jezuite Malteze. Kjo ishte pamja e asaj kohe deri ne momentin kur te treja grupet rane dakort te bashkepunonin nen emrin e organizates Bildeberger ne menyre qe te arrinin instalimin e Rendit Te Ri Boteror dhe me pas te vendosnin se kush do ishte grupi dominues. Nuk kutphet qarte arsyeja pse Rothschild Wicca-Masonet pranuan te beheshin pjese e Bildeberger. Mbase ata nuk ishin dhe aq ne dijeni te rrolit qe kishin luajtur elementat Jezuit-Rockefellers ne Holokaustin Nazist apo te fluksit aktual te krimineleve naziste te luftes ne korporatat e perandorise Rockefeller. Disa nga Sionistet qe bashkepunonin me Rockefeller nuk kishin dijeni te plote per elementat raciste dhe anti-cifut qe ishin perfshire ne organizate ndersa nje pjese e tyre thjesht nuk i behej vone te shisnin rracen e tyre ne shkembim te pushtetit. Nga ana tjeter jezuitet e Scottish Rite kishin infiltruar me sukses rradhet e cifuteve masone ne ate pike saqe asimilimi ne grupin te Rendit Te Ri Boteror Bilderberger te kontrolluar nga Bavarezet, ishte i sigurt.
  Ne fakt ka arsye te besohet qe Bavarezet [dhe alienet?] ksihin perdorur Wicca Masonet, Fisnikerine e Zeze dhe jezuitet Maltese si nje nivel i larte krahu Makiavelian per te krijuar konflikte politike, ekonomike dhe fetare neper bote. Me fjale te tjera nivelet e uleta te ketyre tre forcave kryesore te pushtetshme ne bote do ishin individe te cilet ishin te devotshem mbas idese se lozhet e tyre respektive do ishin ne kontroll te Rendit Te Ri Boteror dhe qe ne nje menyre apo tjetren duhet te perfshiheshin ne nje lufte vellazerore me te tjeret, psh jezuitet kunder masonve apo e anasjellta. Ne nivel planetar mund te jete qe masonet te mbeshtetur nga Sirius jane kunder jezuiteve te mbeshtetur nga Rigelianet. Humanoidet e Siriusit dhe reptiloidet e Rigelit fillimisht kane qene ne gare me njeri tjetrin por tashme ata jane bashkuar nga Aldebaran i mbeshtetur nga kolektivistet Ashtar dhe agjenda e tyre e Rendit Te Ri Te Galaktikes. Planeti Toke nuk eshte i vetmi planet ku eshte aplikuar kjo agjende makiavelike-Hegeliane. Ne toke, kolektivi Aldebaran ne shkembim mbeshtet “Fisnikerine e Zeze Bavareze”dhe aleatet e saj dhe ne thelb perserit te njejtin skenar teze-antiteze-sinteze ne Toke midis Masoneve dhe Jezuiteve eventualisht duke i shkrire te dyja grupet ne nje strukture pushteti te vetme qe eshte e kontrolluar komplet nga kulti i zi gnostik i gjarperit Bavarez me qendrat e tija te fshehta nen Gize, Egjypt, Pine Gap, Australi, Dulce, New Mexico etj. Kjo qender pushteti nga ana e saj ka futur agjentet ne rradhet e Jezuiteve, krahet e Fisnikerise dhe ato Masone ne menyre qe te manipuloje te tre grupet dhe ti coje ato drejt nje fundi te sigurt. Ne nje rast te tille edhe sikur rangjet e uleta te ketyre tre lozheve do perpiqen te favorizojne lozhet perkatese kunder te tjerave, Elita Kontrolluese e te treja lozheve asnjehere nuk do jete agjente e Kultit Bavarez Babilons te Gjarperit. Disa pjestare te familjeve te Fisnikerise se Zeze qe mund te shiten tek kulti dhe ti kthejne familjet e tyre sipas drejtimit qe do vete kulti.
  Kjo eshte nje pikeveshtrim nga i cili mund te gjykohet e gjithe pamja por qe natyrisht nuk eshte i vetmi.
  Duke ju referuar te kontaktuarit Israel Norkin, kolektivi Ashtar apo Astarte i cili ka nje vazhdueshmeri te madhe ne Aldebaran dhe sisteme te tjera yjore dhe qe ka luajtur nje rrol integrues ne konfliktin antik Sirian-orion me Egjiptin e Lashte, eshte nje aleance nentokesore-mbitokesore, nje grup mendje kolektive virtuale qe prej kohesh eshte infiltruar nga perandoria e “Pashenjte e Gjashte” e Orionit. Nese kjo gje eshte e vertete atehere nuk do te thote qe domosdoshmerisht te gjithe pjestaret e kolektivit Ashtar punojne per “Pashenjte e Gjashte” te Orionit sidomos kur i referohemi thenieve te te kontaktuareve rishtas te cilet konfirmojne se Siriusi eshte perfshire nga nje lufte civile. Kjo lufte mesa duket ka filluar ne momentin qe fraksioni i “infiltruar” i kolektivit qe ka qene i kontrolluar nga forcat e Orionit, eshte shkeputur nga segmenti i kolektivit. Ky segment i mbetur ka stabilizuar lidhje te aferta me jo nderhyresit e PleiadeveNe fakt nese ata i permbahen kesaj gjeje, pra politikes se mos nderhyrjes, dikush mund te mendoje se elementet e mbetur te ‘aleances’ do braktisin agjenden e Kolektivit dhe do adoptojne filozofine e pavaresise e cila te meson te respektosh pavaresite individuale te nje planeti dhe te vete individeve te tij. Duke qene se kolektivi apo grupi hiv i kontrolluar menderisht ka si tendence te vrasi humanet ne individualitetin dhe pavaresine e tyre, kjo bashkekzistence duket shume e pazakonte me jo nderhyresit.
  Ashtu si Jo nderhyresit besojne ne pavaresine e nje planeti gje qe eshte nje manifestim me kozmik i principeve qe parashtrohen ne ligjin amerikan te te drejtave, ne duhet te kuptojme se ashtu sic nuk ka ende perfeksion ne Amerike kur vjen puna per te drejtat, ashtu dhe grupi jo nderhyres nuk e ka ate perfeksion. Duke qene se ky univers eshte jo perfekt dhe subjekt i tundimit njerezor, ka nje lufte te vazhdueshme per te mbrojtur lirine, pavaresine si ne nivelin pesonal ashtu dhe ne ate planetar.
  Kjo eshte dhe baza ku ndertohet arsyetimi i mesiperm dhe qe shpjegon nderthyrjen e gjerave qe parashtrohen ne pjesen e meposhtme nga CONTACT: Projekti Feniks, 20 qershor 1995:

 13. #33
  “Kam permendur me pare qe kam degjuar menjehere mbas shperthimit ne Oklahoma City, dike qe shpreheshe se ne ate ndertese kishte nje tjeter ndertese qe shkonte 18 kate nentoke duke perfshire 5 kate parkimi dhe garazh per makinat. Ky lajm i ri doli si rastesisht gjate interevistes qe beri nje grup televiziv me arkitektin e godines. Por kete gje se degjova me te permendej ne ditet ne vazhdim ndonese permasa e tragjedise po rritej. Ashtu sic ndodh ne raste te tilla me lajme te reja te kesaj natyre qe zhduken papritur, gjeja e pare qe te shkon ne mendje eshte qe nese me te vertete e ke degjuar nje lajm te tille apo jo. Dhe ne perfundim ajo qe mendon eshte e thjeshte, nje informacion i tille smund te mbahet i fshehte me lehtesi.
  Ne faqe kryesore te gazetes ne daten 30 maj 1995 ju drejtova lexueseve nese kishte ndonjeri prej tyre qe mbante mend kete detaj kaq te rendesishem mbi ndertesen federale te Oklahoma City. Sido qe te ndodhi, lexuesit e vjeter te CONTACT jane te ndergjegjshem per tunelet e nderlidhura djallezore dhe bazat sekrete te nendheshme ne te gjithe vendin. Ne daten 7 qershor 1995 ne morem nje telefonate ne zyrat e CONTACT nga nje lexues i cili kishte lexuar editorialin tim dhe ishte ne gjendje te konfirmonte faktin qe kishte degjuar te njejtin lajm nga kanali televiziv. Personi qe u pergjigj nga redaksia ishte Rick Martin dhe mbasi degjoi lajmin i kerkoi lexuesit qe te qetesohej dhe te mundohej te hidhte mendimet e tij ne leter. Me lejoni te permend disa rrjeshta nga letra qe morem ne CONTACT ne 15 qershor 1995. Autori eshte E.B.W. dhe qe shkruante nga shteti ne veriperendim te Paqesorit, Shteti i Washingtonit
  [Citim] E pashe lajmin per bomben ne Oklahoma City menjehere sapo kishte ndodhur. Fillimisht nuk i kushtova shume vemendje sepse isha i zene duke bere dicka tjeter. Por intesiteti me te cilin lajmi po transmetohej me terhoqi vemendjen dhe u perqendrova i gjithi ne te. Reporteri po transmetonte direkt nga vendngjarja dhe dukej shume i shqetesuar. Me kujtohet te pakten nje here qe dikush i kerkonte njerezve te largoheshin nga vendi i shperthimit dhe mund te shikoje pamjen qe transmetohej ku dukeshin turma njerezish qe largoheshin me vrap si te cmendur. Ata kishin gjetur bomba te tjera ende te pashperthyera dhe skuadrat speciale ishin thirrur qe ti caktivizonin.
  Gjate gjithe kesaj kohe me pamjen dhe raportimin e ngjarjes, zonja reportere vazhdonte te fliste per TUNELET E NENDHESHME qe kishin dale ne pah mbas shperthimit. Ajoi vazhdonte ti referohej ketyre TUNELEVE TE NENDHESHME dhe faktit qe mund te kishte njerez te bllokuar aty. E degjova ate ti referohej tuneleve me shume se 6 apo 7 here gjate raportimit. Sme kujtohet me saktesi sesa i gjate ishte rubrika, nase 1 ore ose 2 ore.
  Nje zonje, mikja ime, me mori ne telefon dhe me pyeti nese e kisha pare nje moment gjate transmetimit, nje zjarrfikes qe sillej ne vendin e shperthimit si i coroditur dhe qe doli perpara kamerave me nje pamje te trembur per vdekje dhe si percart fliste per TUNELE TE NENDHESHME JASHTEZAKONISHT TE MEDHAJA dhe nje sasi e pamase armatimi ne to. Ai tha qe kishte pare raketa, tanke etj etj. Sme kujtohet me saktesi se cfare tjeter kishte thene. Por ai ishte KOMPLET I CORODITUR. Dukej sikur sapo kishte pare nje fantazem. Shpresoj qe kjo qe thashe te ndihmojne per dicka.
  P.S. Ju lutem mos perdorni emrin tim. Do perpiqem te kontaktoj mikeshen time dhe ti kerkoj asaj te shkruaje ate qe mban mend. [Fundi i citimit].

  Nje baze e nendheshme me 18 nivele? Nje perfshirje e CIA-s? Nje arsenal i pamase ushtarak? Mbase mund te jem gabim por a eshte njera nga bazat e nendheshme te Rendit Te Ri Boteror per te cilen fliste Philip Schneider? Nese eshte keshtu atehere nje goditje ndaj patrioteve amerikane dhe nje tenative e mundeshme e Europianit Rendi i Ri Boteror nen ombrellen e Kombeve te Bashkuara, pra eshte ky nje pushtim jo vetem nga ajri, toka dhe deti por edhe nga nentoka? Vini re sepse Oklahoma City mendohet se eshte njera nga pikat me te forta te transferimit te Rendit Te Ri Boteror, ose te pakten keshtu shpresojne komunistet/naziste qe drejtojne Rendin e Ri Boteror. Nese do kete shume rezistence nga ana e amerikaneve atehere nje pushtim i mundeshem i Kombeve te Bashkuara i mbeshtetur nga vendet pjestare ne kete organizate, shumica e te cilave se durojne dot Ameriken dhe qe jane te sigurt qe fale elementave qe kane te infiltruar ne CIA, do kene nje mbeshtetje te forte edhe nga brenda per keta “paqe-ruajtes”. Kohet e fundit kam lexuar nje shkrim per parlametin iranian qe njezeri denuan Ameriken me vdekje dhe kjo nuk eshte hera e pare qe lidershipi i nje nje vendi tjeter deklaron urrejtjen e tij te hapur ndaj Amerikes dhe deshiren e tyre per ta pare kete vend te shkaterruar, ketu perfshij edhe disa nga diktatoret e vendeve komuniste. Reagimi i iranianeve duhet te kete qene si rezultat i nderyrjes se CIA-s ne punet e brendeshme te ketij vendi por une mendoj qe arsyeja kryesore eshte fakti qe Amerika eshte aleati kryesor i Izraelit. Duhet te kujtojme qe Izreali eshte nje nga kulturat me te vjetra qe ekziston ne bote duke ja kaluar asaj kineze me te pakten 500 vjet.
  Persa i perket gllaberimit nga Rendi i Ri Boteror, disa skeptike ne vazhde te mesimeve qe jane marre nga Lufta e Dyte Boterore, pretendojne se nje gje e tille nuk mund te behet kurre realitet. Por mendoni per nje cast sikur ky raport qe sapo paraqita te jete i vertete?
  Kini parasysh se incidenti i meposhtem tregon qarte skenarin midis Kombeve te Bashkuara dhe Rendit Te Ri Boteror qe natyrisht ka per qellim shkaterimin e levizjes per Pavaresi te Amerikes qe konsiderohet si pengesa e fundit per Qeverine Boterore. Informacioni i meposhtem vjen nga nje burim i cili ka hetuar pergatitjet aktuale te Kombeve te Bashkuara, ne SHTETET E BASHKUARA per te perballuar resistencen e cdo lloji ndaj diktatorshipit te Rendit Te Ri Boteror.
  Mbani parasysh qe FEMA eshte nje nga pararojat kryesore te Rendit Te Ri Boteror me baza te shumte te nentokes te shperndara gjithandej dhe si nje Kale Troje eshte arme e fuqishme e gllaberimit qe pritet. Po ashtu nga Fincin jane konfirmuar lokalizimet ku mendohet te behet zbarkimi, breku lindor dhe ai jugor i Californias, qendra dhe perendimi i Montanas, veriu i Texas, perendimi dhe qendra e Wiskonsin, Indiana Qendrore, jug-perendimi i Ohio, veriu i New York, jugu i Delaware, jugu i Maryland, veri-lindja e Virginia, veri-linjda e North Carolina, jugu dhe qendra e Floridas.
  CDO PAJISJE E FINCEN ESHTE E ZEZE, UNIFORMAT FININ, HELIKOPTERET ETJ. FINCEN JANE TRUPA USHTARAKE DHE POLICI SEKRETE TE SJELLA NE SHTETET E BASHKUARA PER TU PERDORUR KUNDER SHTETASVE AMERIKANE. SHUME NGA TRUPAT FINCEN TE IDENTIFIKUARA JANE NE GRUPE KOMPANIE PREJ 160 E ME SHUME PERSONASH. DISA PREJ TYRE JANE NE PERMASAT E BRIGADAVE ME ME SHUME SE 2600 VETA.

  Misioni i Fincen eshte:
  A) Kerkimi shtepi me shtepi dhe konfiskimi i armeve
  B) Ndarja dhe kategorizimi i burrave, grave dhe femijeve si te burgosur ne numra te medhenj
  C) Transferimi ne kampe per te burgosur.
  Konfirmuar nga MJTF [Multi-Jurisdictional Task Force] lokalizimet Policore: veri-perendimi i Washingtonit, jug dhe California qendrore, jug-perendim, jug-linde dhe veri i Wyoming, veri, veri-perendim, jug-perendim i Nebraskas, veriu i Texas, jug-lindje i Missouri, perendim-qender, jug-lindje Wisconsin, veri-lindje Illinois, jug-lindje dhe Michigani qendror, Indiana qendrore, veri-qendre Kentucky, jug, jug-perendim Ohio, veri, jug-lindje New York, jug-qender North Carolina, perendim-qender Georgia, jug-lindje Florida dhe Alaska qendrore.
  “MJTF eshte nje lloj dorashke e mendafshte ne nje grusht te hekurt dhe kjo eshte motoja qe ka ne faqen kryesore te pamfletit te saj dhe te autorizimit legjislativ.
  “Policia MJTF eshte e perbere nga:
  1) Ushtaraket –Forcat e Gardes Kombetare qe nuk jane ndaluar nga presidenti, shnderrohen ne nje force policore kombetare.
  2) Konvertimi i te gjitha forcave te mbijetuara te policise lokale dhe te shteteve ne nje polici kombetare.
  3) Konvertimi i bandave te rrugeve ne forca te zbatimit te ligjit per kerkime shtepi me shtepi. [Los Angeles, New York dhe Chicago jane tashme ne nje proces te tille.]

  Misioni i MJTF eshte:
  1) Kerkimi shtepi me shtepi dhe konfiskimi i armeve
  2) Ndarja dhe kategorizimi i burrave, grave dhe femijeve si te burgosur ne numra te medhenj
  3) Transferimi dhe operimi i kampeve te perqendrimit ne USA (deri tani me shume se
  LOKALIZIMET E KONFIRMUARA TE GRUPEVE TE LUFTIMIT TE KOMBEVE TE BASHKUARA: linde-qender, jug i California, veri-perendim, perendim, jug-perendim Montana, jug i Arizona, veriu i Texas, lindje e Michigan, veri, jug-;indje e New York, veri i New Jersey, veri-perendim, veri-qender, veri-lindje North Carolina, perendim-qender Georgia.
  “HYRJET E GRUPEVE TE BETEJES SE KOMBEVE TE BASHKUARA NE AMERIKE TE APROVUARA NGA URDHERI EKZEKUTIV PRESIDENCIAL I FIRMOSUR NE 11 NENTOR 1990. (Shenim: Ka nga ata qe jane te bindur se me Vrasjen e Presidentit Kenedi realisht u krye nje grusht shteti brenda perbrenda krahut ekzekutiv te qeverise Amerikane nga grupet nderkombetare te cilet janet e vendosur te shkaterrojne Kushtetuten Amerikane dhe tjetra qe presidentet qe erdhen me pas te cilet jane manipuluar ne zyrat e tyre nga C.F.R., T.L.C. dhe pjestareve te Bilderberger, kane firmosur nje numer te caktuar urdherash jo kushtetues te cilet jane te hartuar per te shtruar rrugen drejt instalimit te diktatures. Nese kjo gje po ndodh atehere amerikanet kane te drejten kushtetuese per ti rezistuar forcave te huaja te qeverise Kombe te Bashkuara-Rendit Te Ri Boteror, nje e drejte e cila eshte e shkruar qarte ne Deklaraten e Pavaresise. Ndersa ne rastin e vrasjes se Kenedit dhe ata qe jane mbrapa saj, avokati i Zyres se Louisiana, James Garrison, ne nje interviste dhene revistes Playboy ka dhene deklaraten e me poshte ne lidhje me Lee Harvey Oswald:
  “Zyra jone ka identifikuar nje numer te madh te bashkepuntoreve te tij si Neonaziste. Tek shtepia e Oswald mund te gjesh me kollaj Mein Kampf sesa Kapitalin e Marksit.
  Branton)
  KAMPET E PERQENDRIMIT TE AUTORIZUARA NGA FEMA DHE TE SUBVENCIONUARA NGA AMENDAMENTI I BUXHETIT APROVUAR ME LIGJIN FISKAL TE BUXHETIT NE VITIN 1991:
  “veri, jug-perendim, jug-lindje Wyoming, veri-perendim, veri-lindje, jug i Nebraskas, veri-qender i Texas, Wisconsin qendror, jug-perendim, jug, jug-linjde dhe Michigani qendror, veri-lindje, perendim-qender, jug i Indianas, veri-perendim, veri-lindje, jug dhe Ohio qendrore, perendim, veri dhe lindje i New York.
  A) Cdo kamp mund te marri 32 mije deri ne 44 mije njerez si minimum
  B) Ka te dhena se kampet e Alaskas dhe Texas mund te marrin shume me teper dhe jane te kontrolluara me armatim te rende.
  C) Per zonat ne perendim te Mississippit, Oklahoma City eshte qendra kryesore e procesimit te te burgosureve dhe mund te marri 100 mije njerez pernjehere.
  D) Qendra Lindore e procesimit nuk eshte identifikuar ende.

  “KAMPET E PERQENDRIMIT – 23 te tille te autorizuar dhe ndertuar nga FEMA: 20 DOD [Department of Defense] Buxheti i autorizuar dhe i vendosur – TOTALI 43 qendra.
  (Shenim: Ne Kinen e Kuqe, nje numer shume i madh njerezish vuajne neper kampet komuniste “Laogai” si skllever. Ne Rusine Sovjetike kane qene kampet Gulag. Ne Gjermanine Naziste kampet e perqendrimit te cilat nuk u perdoren vetem si kampe sklleverish por edhe si ato te zhdukjes masive ku u aplikuan planet gjenocidiale te Korporatave Amerikane dhe te militanteve europiane Nazist. Armiku i PAVARESISE eshte KOLEKTIVIZMI qe njihet ndryshe edhe si SOCIALIZEM. Socializmi vjen ne forma te ndryshme, Socializem Global [Komunizem], Nacional Socializem {Fashizem] dhe Socializem Korporatash [Teknokraci]. Te treja levizjet jane te kontrolluara nga i njejti kult Luciferian Bavarez i cili mbeshteti Vladimir Lenin, Afdolf Hitler dhe John D.Rockefeller dhe ata te tjere te cilet jane pasardhes te te njejtet kulte te cilet sunduan te [Pa} Shenjten Perandori Romake gjate Epokave te Erreta [Shikoni librin e Apokalipsit, kapitulli i 17]. Kam vetem nje gje per te thene ne lidhje me keto kampe kufizimi ketu ne Amerike dhe jam i sigurt qe pjesa derrmuese e qytetareve tane cifuto-amerikane te cilet bashkejetojne me ne, te gjithe ata Paraardhesit e te cileve erdhen nga te gjitha anet e botes nga kultura te ndryshme me te vetmin qellim per te qene te lire nga cdo lloj tiranie, do bashkohen me mendimin tim dhe me thirrjen e tyre te pervajshme: “KURRE ME !!!”
  )

 14. #34
  Materiali ne vazhdim eshte marre nga faqja e Arkivit Patriot:

  AGJENSIA FEDERALE E MENAXHIMIT TE KRIZAVE

  Megjithese ishte nje artikulli mrekullueshem ai i postuar ne janar te vitin 1995 ne revfisten Morning Times, ai permbante vetem nje pejse te vogel te asaj se me cfare eshte ngarkuar FEMA te kryeje, me nje urdher ekzekutiv. FEMA [Agjensia Federale e Menaxhimit te Krizave ose The Federal Emergency Management Agency] u krijua nga nje urdher presidencial ose URDHER EKZEKUTIV. [Kjo ndodhi mbas vrasjes se J.F Kennedy!!!. Shumica e fushatave presidenciale te atyre qe erdhen me pas u financuan nga Rocefeller dhe promovuan nga agjensite e mediave qe financiohen nga Rockefellers. Presidentet te cilen kane pushtetin per te caktuar stafin e tyre te pazgjedhur, krijuar Urdhera Ekzekutive per hesap te tij dhe krijuar agjensi sekrete ushtarake-industriale-inteligjence te cilat nuk jane subjekt i kontrollit te Kongresit!]

  Materiali qe kam per FEMA eshte si me poshte:  Federal Emergency Management Agency [F.E.M.A.] dhe agjensi te tjera emergjencie:

  F.E.M.A.[ Federal Emergency Management Agency] ne 15 vitet e fundit eshte autorizuar nga nje urdher ekzekutiv presidencial qe te konfiskoje TE GJITHE PASURITE e shtetasve amerikane, te ndaje familjet ne 43 kampe aktuale perqendrimi [tashme te ndertuara dhe operative. Meqe ra fjala 5 prej tyre gjendjen ne Georgia. Me i madhi mund te mbaje deri ne 100 mije veta]te cilet quhen si kampe grumbullimi nga “qeveria” per tu shperndare me pas ne kampe pune, te deklaroje gjendjen e jashtezakonshme dhe te SHMANGI TOTALISHT KUSHTETUTEN e USA. Urdherat Ekzekutiv Presidencial qe jane te lidhur me apo kontrollojne kete agjensi do jepen ne fund. Dy nga burgjet shtetore ketu ne Georgia jane te boshatisur nga te burgosurit por mirembahen nga nje staf minimal te krijuar enkas per te suportuar kete aksion politik.
  Kampet e Perqendrimit. Nje Urdher Ekzekutiv i firmosur nga Presidenti Bush ne vitini 1989 autorizon FEMA te ndertoje 43 kampe primare [me nje kapacitet nga 35 mije ne 45 mije te burgosur sejcili] dhe po ashtu autorizoi me qindra qendra te sekondare. Eshte me interes te nenvizohet qe keto qendra ndonese sekondare mund te marrin deri n e 100 mije te burgosur. Keto qendra jane te kompletuara dhe shume prej tyre jane tashme operative ndonese nuk kane te burgosur. Ne jug te Georgias ka disa burgje shteterore qe pervec disa rojeve, jane komplet bosh pa te burgosur.
  Nen drejtimin e FEMA, Urdherat Ekzekutiv te cilet jane shkruar tashme si ligje aktuale te vendit mund te pezullojne KOMPLET KUSHTETUTEN E SHBA-se, te gjitha te drejtat dhe lirite sic jane te njohura nga te gjithe. Per te gjithe ata qe duan nje kopje, Urdherat e meposhtem Ekzekutiv jane ne Rregjistrat Federale i lokalizuar ne Washington DC, mund te merrni ne telefon dhe te pyesni per bllokimin e te gjitha te drejtave civile dhe lirive dhe per masat e jashtezakonshme qe duhet te merren sic e specifikojne shume nga urdherat “cdo situate emergjencie per sigurine kombetare qe mund te konfrontoje weverine.” Kur FEMA te marri kontrollin urdherat ekzekutiv te me poshtem do jene menjehere te detyrueshem:
  U.E. 12148 – FEMA emergjence e sigurise kombetare, si: fatkeqesi kombetare, turbullira sociale, rebelim ose krize financiare kombetare.

  U.E. 10995 – Ka te drejte te konfiskoje te gjitha mediat komunikative ne Shtetet e Bashkuara.

  U.E.10997 – Ka te drejte te konfiskoje te gjitha burimet energjitike, gazin natyror, mineralet, publike dhe private.

  U.E. 10998 – Ka te drejte te konfiskoje cdo rezerve ushqimore dhe burime te saj, publike dhe private dhe cdo farme, toke dhe pajisje.

  U.E. 10999 – Ka te drejte te konfiskoje cdo mjet transporti, perfshi makinat personale, kamionat apo automjetet e cdo lloji, KONTROLL TOTAL mbi autostradat, portet dhe kalimet ujore.

  U.E. 11000 – Ka te drejte detyrimin e te gjithe shtetaseve amerikane per te punuar nen kontrollin federal te detyruar duke perfshire ndarjen e familjes nese gjykohet e nevojshme nga qeveria.

  U.E. 11001 – Ka te drejten e konfiskimit nga ana e qeverise te te gjithe funksioneve mjeksore, edukative dhe sociale.

  U.E. 11002 – Merr persiper hartimin e nje RREGJISTRI kombetar per te gjithe shtetasit [Sipas ketij urdheri sejcili duhet te raportoje ne zyren e postes lokale per tu rregjistruar dhe caktuar ne nje zone tjeter. Ky eshte momenti kur familjet do te ndahen.]

  U.E. 11003 – I jep te drejte qeverise te konfiskoje cdo aeroport dhe aeroplan komercial, publik dhe privat.

  U.E. 11004 – Ka te drejte per llogari te autoriteteve financiare dhe te strehimit qe te shpernguli komunitete, te hartoje plane per braktisje zonash te banuara dhe te caktoje vende te reja per popullaten.

  U.E. 11005 – I jep te drejte qeverise te marri nen kontroll hekurudhen, ujesjellsat dhe godinat publike.

  U.E. 11051 – Zyra e Planifikimit te Emergjiencise ka autoritet te plote te beje efektiv urdherat e mesiperm ne periudha kur ka tensione nderkombetare apo kriza financiare dhe ekonomike.:

  (Po ne rastet e nje “krize financiare” te fabrikuar apo sajuar gje qe e cila mund te kthehet ne nje “turbullire sociale”? Cdo gje varet nga vendimi i Presidentit qe eshte ne fuqi. Por ne nje rast te tille atehere ne duhet te pyesim veten sesa legale eshte Presidenca e SHBA-se? Shume veta ne brendesi te Kongresit Kontinental jane te trembur nga ideja e ringjalljes se Monarkise dhe kundershtuan fillimisht krijimin e pozicionit te Shefit Ekzekutiv, i njejte me ate qe u zgjodh gjenerali George Washington. Por ata u qetesuan me shpejgimin qe ata qe ndoqen Washingtonin paten shembullin e tij te integritetit ku mund te bazonin presidencen e tyre. Kam nje sugjerim: beni tutje me Presidencen e USA-s dhe te gjithe krahut ekzekutiv te qeverise, sidomos tani qe sipas burimeve te mija eshte nen kontrollin e nje grupi te pazgjedhur industrialo-ushtarak qe nga puci i 1963 dhe jepini mbrapsht kontrollin e qeverise, Kongresit sic ka qene ne fillim. )
  Te gjithe urdherat ekzekutiv te mesiperm jane hartuar nga presidenti Nixon dhe kaluar me URDHERIN EKZEKUTIV 11490 i cili lejon gjithe paketen e mesiperme te behet efektive ne momentin kur Presidenti deklaron gjendje te jashtezakonshme. Psh rasti i revoltave dhe ceshtja e Rodney King ne Los Angeles mund te kishte shkaktuar ekzekutimin (pjeserisht u be) te ketiji URDHERI EKZEKUTUES.
  Urdheri Ekzekutiv 12919: “Gadishmeria e Burimeve Industriale te Mbrojtjes Kombetare” firmosur nga presidenti Bill Clinton ne 3 qershor 1994 i delegon FEMA-s autoritetin, pergjegjesine dhe shperndarjen. Urdheri Ekzekutiv per te konfiskuar CDO PRONE te shtetasve amerikane dhe zhvendosjen e tyre neper kampe “pune”. Gjithashtu, Urdheri Ekzekutiv parakalon apo shvelfteson 11 urdherat e meparshem nga 1039 deri ne 1991 dhe kompeson Urdherin Ekzekutiv 10789 dhe 11790. Ky urdher ekzekutiv eshte DEKLARATA E LUFTES KUNDER SHTETASVE AMERIKANE nga Qeveria [sekrete] E Shteteve Te Bashkuara ne marrveshje me Kombet e Bashkuara.

 15. #35
  Operacioni Dragnet. Janet Reno mund te veje ne jete kete operacion me te marre urdherin nga Presidenti. Letra arresti do leshohen nepermjet kompjuterit per te izoluar 1 milion PATRIOTE AMERIKANE te cilet “mund” ti rrezistojne Rendit Te Ri Boteror. Amerikanet te cilen nuk jane “politikisht korrekte”. Ne menyre specifike permenden Kristianet ose ata qe lexojne Biblen. Kampe perqendrimi apo internimi jane tashme te ndertuar dhe te gatshem per te pritur keta te burgosur amerikane. Shikoni ate qe eshte shkruar me siper sesi jane pajisur dhe po administrohen keto kampe nga F.E.M.A.
  (Shenim: Ne referim te Kristianeve, cfare duhet te bejne ata per te mbmrojtur Ameriken? Mos duhet te rrembejne armet nese eshte e nevojshme? Mesa duket Baballaret Themelues te Republikes Amerikane keshtu mendonin gjersa kjo perputhej me mbrojtjen e atdheut te tyre, grave dhe femijeve te tyre... dhe jo me qellimin per tu perfshire ne luftra per pushtime apo demtuar te tjeret. Kjo gje mund tju pershtatet gjermaneve te cilet filluan pushtime te paprovokuara te fqinjeve te tyre vetem per te realizuar nevojat e tyre ekonomike gjate Luftes se Pare dhe te Dyte Boterore. Dikush mund te pyesi, po ata cifute ortodokse dhe kristiane grek ortodoks qe shkuan drejt vdekjes se cjapi tek kasapi pa bere rrezistencen me te vogel ne Luften e Dyte Boterore? Pse nuk luftuan ata per jetet e tyre? Kjo eshte nje pyetje e veshtire per te cilen nuk kam pergjigje. Ajo qe mund te them si konkluzion i cfare kam lexuar ne Testamentin e Vjeter dhe ne ate te RI eshte se nuk gjej asnje rrjesht qe te na ndaloje te mbrojme veten tone nga agresoret, te pakten ne shkalle kombetare por ne JEMI te ndaluar te behemi agresore apo te perfshihemi ne konflikte qe ne vend te jene mbrojtese, jane sulmuese. Psh sulmet ofensive ndaj lekurekuqve vendas te Amerikes qe rezultoi me nje pushtim anglo-sakson te Amerikes se Veriut, nuk mund te justifikohet me shkrime dhe qe vazhdojne te ndodhin me keqtrajtimin e tyre, tradhetimi i vazhdueshem i marrveshjeve dhe grabitja e vazhdueshme e tokave te tyre qe ja u ka dhene Perendia ne te kaluaren. Dhe kjo do kete nje ndjenje shume armiqesore ndaj Amerikes, vetem nqs behen ndryshime duke filluar me njohjen dhe kthimin e territoreve te te pareve te tyre. Mbase Grite u ndjene te justifikuar ne dhunimin e vazhdueshem te marrveshjeve sekrete me qeverine tone sepse ne kemi bere te njejten gje me vendasit amerikane? Mbase ne e MERITOJME abuzimini qe nga behet nga Grite dhe bashkepuntoret e tyre Bavarez? Mbase fati i kombit tone do te ndikohet ndjeshem nga menyra sesi ne i trajtojme lekurekuqet vendas amerikane duke filluar te respektojme te gjitha marrveshjet qe beme dhe shkelem ne te kaluaren? Mund te jete kjo?
  Nga ana tjeter, nese lufta OFENSIVE eshte e ndaluar nga Perendia, atehere lufta MBROJTESE ndaj nje pushtimi te huaj te tokes amerikane ose nje kercenim nderkombetare i lirise sone sic eshte e garantuar ne Ligjin e Te Drejtave, atehere kjo eshte dicka teresisht e justifikuar. Ne Psalmi 125:3 lexojme sesi mbreterimi i ligesise eshte nje dhunim direkt i vullnetit te Zotit. Nje shembull perfekt mund te jete ai i luterianeve ne Gjermani te cilet kapitulluan tek Nazistes dhe tek “kisha e tyre”, sidomos kur kihet parasysh fakti qe shume nga liderat naziste ishin te mbeshtetur nga kultet Luciferiane ndaj te cileve kristianet duhet te kishin bere rezistence. Por ndodhi e kunderta, shume nga kristianet ne Gjermani ne menyre te heshtur mbeshteten krimet e lemerisshme te nazisteve dhe te lidereve te tyre dhe sidomos zhdukjen masive te burrave, grave dhe femijeve cifute. Po pse mundi Martin Luter i vetem fare te perballonte me qindra klerike pompoze dhe hipokrite ne keshillin e krimbave ne Germani dhe i akuzuar ne fytyre per parazitizem, mekate dhe si adhurues idhujsh, ndersa shume nga ndjekesit e tij Protestane (duke mos perfshire ata qe bashkuan veten e tyre me ato shpirtera guximtare )mbeshteten satanistet Naziste sa majtas djathtas madje ne disa raste edhe moren pjese direkt ne krimet e luftes se Pare dhe te Dyte Boterore? Me pak fjale, Kristianizmi nuk na meson qe dikush duhet te marri shpaten dhe nuk na meson qe dikush nuk duhet ta marri shpaten kur duhet te mbroje veten. Cdo gje varet nga zgjidhja dhe besimi personal. Por mos harroni, ata qe rrembjene armen duhet te kene parasysh qe edhe mund te vdesin ne fushen e betejes. Por dikush mund te vdesi edhe pa rrembyer armen, nese kapet dhe dergohet ne kampet e vdekjes. Pra cdo gje eshte e lidhur me zgjidhjet personale si dhe me rrethanat. Eshte shkruar qe “i duruari duhet te trashegoje Token”. Por kjo sdo te thote se duhet te gelltisi padrejtesite dhe krimet qe i behen ne kurriz.
  Branton)

  Operacioni Rolling Thunder. Reno dhe Benson kane permendur kete operacion i cili perfshin kontrollin shtepi me shtepi, kerkime dhe konfiskime te armeve te zjarrit dhe ushqimeve nga forcat e gardes kombetare, ushtaret dhe policia lokale. Ky funksion drejtohet peseri nga F.E.M.A.
  Ligji Publik 100-690 ndalon pothuajse cdo GRUMBULLIM FETAR. Ligjeron kontrollet dhe konfiskimet pa paralajmerim dhe zgjeron ligjet per drogat duke perfshire CDO amerikan. Kjo do jete ne pergjithesi preludi apo pjesa vazhduese e operacioneve te FEMA-s dhe pjese e paketes se planeve qe do nderrmeren.

  Ligji i Krimeve qe Perfshin disa Mjete i vitit 1990. Te sigurohet konfiskimi i te gjithe prones private nepermjet pastrimit te parave, dhunimeve te ambjentit sipas Ujit te Paster dhe Akteve te Ajrit dhe shkon deri tek abuzimet ndaj femijeve. Ky akt po ashtu koordinon aktiviteten nepermjet FEMA dhe Departamentit te Ushtrise, Komandes se Pergjithshme, Komanda e Forcave te USA, Fort McPherson, Ga i cili eshte agjencia ekzekutive dhe implementuese qe fillon shumicen e ketyre akteve. Agjensia pergjegjese ne brendesi te Komandes se Forcave Ushtarake te USA ishte ajo qe u njoh me emrin e Shefit te Deleguar te Stafit te Operacioneve, Divizioni i Planifikimit te cilet ndryshuar emrin disa vjet me pare ne J-3 mbas bashkimit te shtabeve ne nje te vetem.
  Ata mbajne ne arkivat e tyre kompje te plani te FEMA, perfshi dhe ato plane te hartuara nga Ushtria per te suportuar planet kryesore te FEMA ne eleminimin e Kushtetutes se USA. Sipas planeve aktuale, Kushtetuta do stopohet “perkohesisht” dhe do lihet neper rafte deri sa te kaloje situata dhe rreziku te jete neutralizuar. Por ne momentin qe do hidhet neper rafte, do mbetet aty sic ndodh zakonisht me veprimet e Qeverise.

  Ligji i Krimeve i vitit 1994. Ndalimi i cdo lloj arme ushtarake te cilat jane te nevojshme per krijimin e ndonje milicie [kur eshte e nevojshme], refuzon cdo pajisje tjeter ushtarake per njerezit apo skuadrat e milicise, paraprin te konfiskoje TE GJITHA armet qe jane ne pronesi te qytetareve, shkaterurar AMENDAMENTIN e pare dhe eventualisht te nxjerri cdo shtetas amerikan si te jashteligjshem. Shikoni komentet e mesiperme qe kane te bejne me kontrollin shtepi me shtepi. Agjensia qe eshte pergjegjese per ndermarrjen e ketij aksioni eshte Departamenti i Ushtrise ne bashkepnim me policine loka dhe ate shteterore, perfshi FEMA, FBI dhe agjensi te tjera federale.

  BAZAT E NENDHESHME SEKRETE. Jane dokumentuar me shume se 60 qytete virtuale te nendheshme sekrete te ndertuara nga qeveria, zoteruesit e Bankes Federale te Rezervave (si psh Rockefellers) dhe pjestare te larte te Komitetit te 300 [disa nga keto zona te nendheshme mund te shikohen ne Kansas City, Missouri etj]. Po ashtu ka stacione te nendheshme satelitore te cilat kane aftesine te gjejne adresen tende ne kompjuter dhe nepermjet satelitit brenda disa sekondave mund te sjellin nje kamera ne pronen tende dhe te kontrollojne detajet me te vogla. Keto stacione sipas nje vendimi te posacem ne 1 tetor te vitit 1994 i kaluan nen administrim Kombeve te Bashkuara.

  A KA FILLUAR TASHME? OFICERET USHTARAKE AMERIKE TE PRANGOSUR NGA FORCAT E KOMBEVE TE BASHKUARA

  Nje raport nga revista SEVENTH WEEK shprehet se Oficeret Ushtarake Amerikane ishin pare te lidhur me pranga dhe me zinxhira ne sediljet e nje avioni 747 te Kombeve te Bashkuara qe kishte si destinacion Qendren Federale Te Transferimeve afer Oklahoma City! Ja disa pjese nga ky raport:
  “Ne seminarin e pergatitjes per mbijetese ne S.E. Oklahoma, ne 25 mars 1995 njeri nga pjesmarresit nderpreu folesin dhe deklaroi se njeri nga fqinjet e tij i cili mesa duket sherben si pjestar rezerve i ekuipazhit te njerit prej atyre avinove te bardhe, pa shenja Boeing-747, te Kombeve te Bashkuara, ishte tronditur shume kur gjate fluturimit te kthimit nga Oklahoma City kishte zbritur ne bagazhin e avionit ku mbaheshin te burgosurit dhe ne vend te tyre pa qe te burgosur ishin ushtarake amerikane me uniforma te plota dhe te prangosur dhe te lidhur me zinxhire ne sediljet e tyre. Ata ndodheshin perballe dhe pamja e fytyres se tyre mund te gjykoheshe qe ishin shume te revoltuar. Pa dyshim!
  Ne kete pike me siguri ju do mendoni qe kjo eshte nje loje? Aspak, sepse ne prill 1993 dhe korrik 1994 nje analist i ish-inteligjences ushtarake parashikoi qe do ndodhte I NJEJTI SKENAR. Ai shtoi gjithashtu ne nje interviste ne vitin 1994 se ata do perdorin avione 747 te bardhe per te transportuar te burgosurit, te internuarit qe do jene me karakter politik, konservativ nga e gjithe Amerika dhe cuar ne 130 kampet ekzistuese te Rendit Te Ri Boteror te drejtuara nga FEMA. Operacionet e mesiperme nder te tjera qe perbejne teresine e kesaj Konspiracie te Frikshme perfshinjne edhe RREMBIMIN E LIDERSHIPIT I KRYER NGA TRUA TE HUAJA [AZIATIK] TE FSHEHUR NE USA qe do perdorin 3000 helikoptere te tipit Chopper me te cilin eshte furnizuar Kombet e Bashkuara ne baze te marrveshjes se vitit 1989 e quajtur “Marrveshja Qiejte e Hapur” i firmosur nga sulltani i Rendit Te Ri Boteror, George Bush, pjestar i Shoqerise Sekrete Skull and Bones dhe i Komisionit Trilateral. Marrveshja lejonlejon vezhgimin ajrorte Shteteve Te Bashkuara. Nuk behen pyetje! Pjesa me e madhe e Helikoptereve te Zinj nuk ka te beje fare me operacionet ligjore te plicise dhe milicise por jane duke lokalizuar aktualisht vende dhe persona te cilet do kundershtojne mbase dhe me arme, instalimin e Rendit Te Ri Boteror. Pra BEHUNI GATI !.

 16. #36
  Pjesa qe vijon eshte nje tjeter material qe i referohet Phil Schneider. Ndonese nuk eshte shkruar prej tij, materiali qe vijon eshte nje interviste me nje grua e cila ka patur kontakt me te ndjerin. Ndonese shume nga bazat e perbashketa CIA-Aline nuk kane shenja ekzistence mbi siperfaqe, ka disa prej tyre si ajo ne Deep Springs, California, Mercury, Nevada, Page ne Arizona, Dulce, New Mexico dhe disa baza te tjera te perfshira ne agjenden e perbashket Bavareze-Aliene te Rendit te Ri Boteror, kane objekte ne siperfaqe qe per disa arsye te cuditshme jane te lokalizuara direkt poshte terminaleve te disa nga aeroporteve me te medhaja te vendit. Per shembull ka nje baze shume te madhe te FEMA-s poshte aeroportit te Salt Lake City, nje tjeter ekziston ne aeroportin e Oklahoma City e cila sherben si nje si nje qender arresti dhe trensferimi per te burgosur dhe eshte e e perbashket FEMA-KOMBET E BASHKUARA (Rendi i Ri Boteror) por ajo qe eshte me e pazakonshmja eshte ajo qe ndodhet ne Aeroportin Nderkombetar te Denver sic pershkruhet ne intervisten e meposhtme:

  Leadin Edge Research: Nga stacioni i radios KSEO ne 26/4/1996 inverviste me Alex Christopher. Pjese e shkeputur nga gazeta e Leading Edge International Research, numri 92. Intervista ne KSEO 26/4/1996 me Alex Christopher, autori i librit te famshem Kutia e Pandores dhe Kutia e Pandores 2. Trankriptimi eshte bere ne 1/6/1996 nga Leadin Edge Research Group. Pjestaret: DA [Dave Alan,drejtuesi i emisionit] AC [Alex Christopher, i ftuar].

  DA: I ftuari im special per sonte eshte Alex Christopher, autori i Kutise se Pandores, nje ekspozim i nxitjes Britanike nepermjet Washington D.C. gjate 200 vjeteve te fundit, pra ne menyre specifike masoneria britanike dhe sidomos ajo me e njohura Scotish Rite Masonry qe prej kohesh ka infiltruar masonerine britanike dhe ate amerikane. Ju mendoni se jeni te lire? Kjo gje ka shume kohe qe ekziston. Ideja ishte te na bente ne te perceptonim ate qe ishim “te lire dhe te pavarur”...Ajo paraqet shume informacione ketu dhe do te na duhet ta ftojme ate perseri ne emisionin tone. Fola me te mbremjen e kaluar. Nje person i mrekullueshem. Ajo do te na flasi per Projektin Montauk dhe influencen jashtetokesore si dhe gjera te tejra. Pra Alex per cfare do te flasesh fillimisht?

  AC: Nje here dikush me tha, fillo nga mesi dhe vazhdo prej aty. Pra nese deshiron zgjidh nje subjekt dhe jam gati ta filloj prej aty.

  DA: Mbremjen e kaluar ne folem per disa gjera. Folem per aeroportin e Denver dhe se cfare po ndodh aty realisht, folem pak per Projektin Montauk dhe Al Bielek dhe prekem disa nga subjeket e trajtuara ne librin Kutia e Pandores. Ju permendet qe Mbreteresha e Anglise po ble toka ne Kolorado nen nje pseudonim. Pse mos fillojme me subjektin e britanikeve. (Shenim: Duke ju referuar agjentit te Sherbimeve Inteligjente Britanike Dr. John Coleman, lozhet Wicca-Masonike me baze ne Londer jane nje e treta e konspiracise globale. Dy te tretat e mbetura jane familjet bankare te Fisnikerise se Zeze te cilet deklarojne prejardhje direkte nga Perandoret e Hershem Romak dhe po ashtu jane rrjetet e Maltezeve Jezuite ose Jezuitet e Kaloresve te Maltes. Pra te treja grupet sejcili ka nga 13 perfaqesues ne organizaten Bilderberg e cila eshte thjesht nje mbulese per Illuminatin Bavarez gje qe sugjeron qe vete Bavarezet kane orkestruar nje lloj “martese me kontrate” midis ketyre 3 grupeve njehere e nje kohe kundershtare.Branton)

  AC: Dakort. Informacioni fillestar, ai qe gjendet ne librin Kutia e Pandores shqyrton faktin sesi korporatat me e medhaja ne kete vend, ato te hekurudhave dhe bankat u manipuluan nepermjet nej trusti i cili fillimisht u njoh me emrin Virgina Company... Marrveshja percaktonte nje kusht, cdo gje do mbetej nen kontrollin e Anglezeve ose te sherbyeseve te tyre dhe kjo gje vazhdon ende sot sepse ne e shikojme qe cdo gje po bie ne dore te ketij trusti dhe qe me pas shkon direkt tek Kurora e Anglise. Eshte shume e frikshme te mendosh qe te gjithe njerezit ne kete vend jane mashtruar te besojne se Shtetet e Bashkuara kane fituar pavaresine nga Anglia, ne fakt kjo gje asnjehere ska ndodhur.

  DA: Ne fakt shiko Presidentin Bush i cili dy vjet me pare kur shkoi ne Angli, u kurorezua si kalores nga Mbreteresha. Nga erdhi kjo gje? Apo ai eshte vecse nje sherbetor besnik? ( Kjo duke ditur dhe faktin qe Bush eshte nje Mason i shkalles se larte dhe pjestar i lozhit neo-Masonik Skull&Bones.)

  AC: E sakte. Te gjithe ata ofrojne sherbimet e tyre dhe kjo gje shkon mbrapa me shoqerite sekrete dhe themelimin e Rendit Te Ri Botero, gjera qe te gjitha se bashke te cojne tek shtepia Windsor. Ne vendin tone prej kohesh shikohet qarte pozicioni i sherbetorit ndaj Kurores se Anglise. (Ne menyre aksidentale pata konfirmimin per nje gje te tille kur nje miku im me thote qe nje gjykates amerikan i kishte konfiduar faktin qe sistemi juridik ne Amerike, tani eshte i bazuar ne sistemin juridik te gjykates mbreteore ne Angli. -Branton). Kjo eshte nje nga qellimet qe sistemi, ku perfshiheshin shkenctaret e Rhodes i kishte caktuar vetes te arrinte. Cecil Rhodes hapi shtegun qe con Shtetet e Bashkuara drejt Rendit Te Ri Boteror. Nga ajo qe kam mundur te zbuloj del ajo qe Kurora e Anglise e kishte planifikuar kete gje djallezore prej qindra vjetesh dhe mund te jete shume e mundur qe ata te kene qene ne dijeni te kaosit qe do perfshije Token, informacion nga i cili ne kemi qene gjithmone te privuar. Mesa kam kuptuar une Anglia nuk do ta arrije qellimin e saj nepermjet ndryshimeve, ata kane nder mend te vendosin nje Perandori te re ketu tek ne. Kjo na shpie tek diskutimi yne i meparshem dhe tek pronat qe po blihen ne Colorado.

  (Shenim: Me magjepsjen qe Britaniket kane ndaj udhetimit ne kohe, “Dr Who” etj eshte e mundur qe Inteligjenca Britanike mund te kete arritur te shikoje te ardhmen dhe ate qe do ndodhi? Britaniket kane nen zoterim British Columbia, Canada dhe meqe jane kaq te deshperuar dhe te bindur qe kombi i tyre nuk do i mbijetoje “ndryshimeve”, pse nuk e levizin perandorine e tyre ne British Columbia, ne vend qe te rrezikojne te ofendojne amerikanet duke hapur plage te vjetra te cilat shkojne mbrapa ne kohe ne luftrat revolucionare dhe te humbisnin aleatin e luftes e pare dhe te dyte boterore? Ashtu si dhe ne Amerike, nuk jane qytetaret e thjeshte Britanik ata qe paraqesin rrezik por eshte e ashtuquajtura “elite”, Rockefellert e Amerikes dhe Rothchilds te Britanise te cilet kane shitur njerezit e tyre per perfitime personale dhe dominim total ndaj klasave te uleta. Amerikanet dhe Britaniket qe luftuan dhe vdiqen krah me krah ne luften e pare dhe te dyte boterore nuk e kuptuan qe ishin te tradhtuar nga mbreteria Rorckefeller-Rothschild te cilet krijuan monstren ndaj te cilit ata luftonin ne te dyja luftrat. Si perfundim cdo gje ishte thjesht babezia per pushtet! Amerika ka kohe qe ka devijuar nga idealet e themeluesve te Kushtetutes Amerikane. Dhe ndonese sja vlen ta permendim, po ashtu Britania ka devijuar prej kohesh nga idealet e vendosura prej Mbretit Artut, pastertia e te cilave erdhi nga fakti i aftesise se tij per te bere gjithe kaloresit e tryezes se rrumbullaket qe kishte si te barabarte midis njeri tjetrit ne vend qe ti shtynte drejt joshjes per pushtet apo per fame personale. Ska rendesi nese legjenda per Mbretin Artur eshte e vertete apo jo, vete Idealet qe paraqet sjane te verteta. –Branton)

  DA: Po, ne fakt ajo zone eshte goxha e larte. Vend i perkryer per te qene i sigurt.

  AC: Po. Per me teper, e gjithe simbolika qe eshte e dukshme ne ndertimet e aeroportit te ri te Denverit bertet qe eshte nje “qender per kontrollin e botes”. Ka shume simbolika te shoqerive sekrete ne kete aeroport. Ne filluam ti hetonim me kujdes per te zbuluar kuptimin e tyre. Cdo gje eshte e frikshme. Nje xhentelmen i quajtur Al Bielek i cili ka qene i perfshire ne disa eksperimente qeveritare jo te zakonshme ne te kaluaren, me ka thene se “zona e Denverit eshte sektori Perendimor ku do vendoset Rendi i Ri Boteror per Ameriken.” Pak nga pak, gjera te vogla filluan te shtjellohen duke konfirmuar ato qe i kisha ende te paqarta.

  DA: A e njeh John Coleman?

  AC: Komitetin e 300-ve?

  DA: Po. Cfare mendoni per te?

  AC: Mendoj se informacioni i tij eshte fantastik. Nese ai do te kishte patur informacionin qe hodha tek Kutia e Pandores, bashkuar me informacionin qe ai vete ka, truri i tij do kishte shperthyer. Per aq sa kam dijeni te dy materialet perputhen dhe ndjekin te njejten vije.

  DA: Disa nga keto gjera lidhen me mbrapaskenen e pushtimit britanik, duke marre toke ketu tek ne dhe duke na lene te besojme ne te njejten kohe qe ata qe e drejtojne kete vend jemi ne. Si ja arriten ata te nxjerrin jashte loje Carin e Rusise, te organizonin revolucionin socialist etj etj. Ka nga keto detaje ne aeroportini e Denverit? A do ishe dakort ti diskutojme keto gjera perseri?

  AC: Ajo qe me terhoqi vemendjen ishte nje lloj kupole qe e pashe ne nje fotografi dhe qe kishte nje simbol masonik ne te. Dhe doja te shkoja ta shikoja sepse e konsiderova si dicka jo te zakonshme.

  DA: Nje kupole?

  AC: Po, kupola apo ndertimi i gurte ne aeroportin e Denverit ka nje simbol Masonik. I gjithe grupi jone shkoi ne aeroport per te pritur disa miq dhe per te pare kete simbol i cili ka dhe nje si lloj kapsule te mbjell brenda. Ndodhet ne pjesen jug-lindore te terminalit i cili meqe ra fjala quhet “Holli i Madh” dhe ky eshte termi te cilit masonet i referohen vendit te tyre te takimit. Dhe ne kete vend eshte permendur “Komisioni i Aeroportit te Botes Se Re”. Skam degjuar ndonjehere per nje komision te tille. Ke degjuar ti?

  DA: Asnjehere.

  AC: Ka nje simbol Masonik ne te dhe po ashtu ka disa dizajne me gjeometri te pazakonte. Pershkruan nje krah qe ngrihet nga kupola ne nje kend prej 45 gradesh. Po ashtu ka dhe nje gje tjeter me nje si panel. Struktura e kesaj kupole eshte e ndertuar me granit te skalitur, celik dhe beton dhe eshte shume terheqese. Pjesa me panel ne fund te krahut ka nje pjese te paperfunduar druri. Zoteria qe ishte me mua heren e pare ne aeroport, tashme ka vdekur. Ata thone se ai kreu vetvrasje por dicka me thote se kjo eshte e pamundur. Askush s’mund te lidhi nje tub dy here ne qfefn e tij dhe pastaj te mbysi veten. Mendoj se kjo gje eshte e pamundur. Emri i tij ishte Phil Schneider dhe ai filloi te hapte gojen dhe te fliste per gjerat qe po beheshin neper bazat e nendheshme per te cilat ai kishte dhene ndihmesen e tij si ndertues per vite me rradhe. Ai ka punuar ne bazat e nendheshme ne Area 51, Dulce, New Mexico si dhe ne vende te tjera. Schneider me tha se ajo pjesa e krahut me ate panelin duket si nje forme tekno-gjeometrike e cila eshte bere sipas nje “udhezimi alien” dhe qe ka te beje me “sistemin e drejtimit” (cfaredo kuptimi te kete) qe funksionon si nje qender komanduese per te sjelle anijet drejt e ne “Hollin e Madh”.
  Ne te njejten hapesire te kupoles ka disa dizajne te pazakonta ne dysheme te cilat jane te natyres Masonike dhe qe te cojne pikerisht tek besimi i “Diellit te Zi” (Shenimi i botuesit: Sipas Al Bielek, babai i Schneider ka qene kapiten ne anijet U-Boat gjate rregjimit nazist dhe qe ka qene po ashtu dhe ne Eldridge ne 1943 me cilesine e mjekut), qe lidhet me simboliken naziste. Mesa duket “shoqerite sekrete” i falen Diellit. Nazistet i faleshin Diellit te Zi qe lidhet me idene e Saturnit. Saturni dhe Satanizmi shkojne si te thuash ne perputhje me njera tjetren. (Shenim: “Dielli i Zi” i referohet po ashtu edhe vrimes se zeze masive qe ndodhet ne qender te galaktikes sone. Ne lidhje me dizajnet e pazakonta ne dyshemene e aeroportit, nje burim informacioni shprehet se baza afer Hoover Dam afer Las Vegas, jo shume larg nga Area 51, permban zbukurime te egra te simbolizmit okultik dhe atij masonik. Raportet specifikojne se nderkohe qe kodrat gerryheshin per ti hapur vendpellgut, u gerryen po ashtu edhe shpella te medhaja. A mund te kene keto lidhje me sistemin e pergjithshem nentokesor? Nje tjeter pellg i pazakonte eshte ai i Glen Canyon afer Pgae, Arizona i cili mund te prodhoje hidroenergji per nje baze qe pretendohet se ndodhet aty dhe qe lidhet me ate te Dulces dhe Area 51 nepermjet sistemit te tuneleve. -Branton). Dhe me pas kemi kete sistem muresh ne aeroport qe jane nga me grotesket qe mund te keni pare ndonjehere.

 17. #37
  DA: Cfare ka neper murale?

  AC: Mund te them se ka ate qe ata kane si plan te bejne ndaj nesh, komplet si bote dhe cfare ka ndodhur apo ndonje fantazi. Njera prej tyre qe eshte shume e pazakonte, ka tre arkivole me njerez te vdekur brenda...

  DA: Kjo eshte pjese e ritualeve te lidhura me Klubin Skull & Bones.

  AC: Po. Mesa duket jane tre grupe njerezisht qe ata do te donini ti shikonin te vdekur. Arkivoli i pare ka ate qe sic me tha nje artist, trupin e nje femije te vogel cifuto-amerikane, nje vajze te vogel dhe ajo ka “yllin” ne rrobat e saj , nje bibel ne dore dhe nje medalion.

  DA: Trashigimia e cifuteve kalon nepermjet femres...

  AC: Po. Ne fakt te gjithe arkivolet jane me trupa femrash te vdekura. Ne arkivolin e mesit eshte pikturuar nje grua vendase amerikane (indiane) ndersa i treti ka nje grua zezake. Tani, normalisht sdo e kisha vrare shume mendjen per keto murale nese sdo kisha bere shume kerkime me pare. Edhe ne dokumentat shteteror qe kam shqyrtuar kam hasur diskutime ne lidhje me ndarjen e geneve apo sesi ata deshirojne te “ndajne raca specifike” dhe tjetra qe kushdo te jete keta njerez, ata nuk i pelqejne cifutet. Kjo eshte vetem njera nga muralet dhe keto murale jane te permasave madheshtore. Ne te njejtin mural eshte pikturuar shkaterrimi i nje qyteti dhe i nje pylli dhe po aty eshte nje vajze e vogel qe mban ne dore nje tabele nga ato te Majave te Lashte dhe qe flet per shkaterrimin e nje qyteti. Ne njerin prej muraleve eshte i pikturuar nje “dicka” qe qendron siper nje qyteti dhe qe duket si nje qenie monstruoze me nje shpate ne dore dhe qe ka shkaterruar qytetin. Kjo figure eshte madheshtore si permasa dhe po aty ka nje si rruge te pikturuar ku ecin gra me femije te vdekur ne krahe. I njejti mural, vazhdon tek nje tjeter ku eshte nje pikture qe paraqet te gjithe femijet e botes qe rrembejne armet nga te gjitha kombet e tokes dhe ja japin ato nje figure qendrore qe eshte nje femije Gjerman i cili ka nje grusht te hekurt dhe nje kudher te permasave te medhaja qe kontroston me ato te trupit te tij. Mendova me vete kur e pashe, kjo eshte shume e cuditshme te pikturosh nje femije gjerman qe ben dicka te tille. Ajo qe do te percoje e gjitha kjo simbolike murale eshte qe jo vetem ka nje shoqeri sekrete mbrapa gjithe kesaj por qe eshte nje shoqeri sekrete Gjermane [Bavareze] mbrapa gjithe ketij plani dhe qe punon ne afersi te kesaj Qendre Kontrolli te Botes Se Re.

  DA: Eshte interesante kur merr ne konsiderate Operacionin Paperclip nepermjet te cilit gjithe ata naziste u sollen ne Amerike dhe u futen neper korporatat financiare dhe teknologjike etj, me nje fjale u sollen prape ne fuqi.

  (Shenim: Kjo eshte realizuar me ndihmen e kartelit te Rockefeller qe ka furnizuar Gjermanine Naziste me nafte dhe materiale te nevojshme per te mbajtur ne pune makinen ushtarake nepermjet kompanive te naftes te lidhura me Rocekfeller si EXXON, ARCO, ZAPATA etj. Eshte bere e ditur se keto korporata strehuan dhe punesuan rreth 3 mije naziste SS, te gjithe kriminele lufte dhe ju dhane atyre imunitet, identitete te reja dhe pozicione brenda perandorise se korporatave Bavareze te mbeshtetura nga Rockefeller. Po ashtu ata infiltruan dhe CIA-n me ndihmen e agjenteve bavarez sic ishte Alen Dulles, Otto Scorzeny, Reinhard Gehlen dhe i ndjeri ish zvpresidenti Nelson Rockefeller. Keta u perdoren ne ate kohe si nje force e fshehte per te shkaterruar pavaresine e Amerikes dhe shnderrimin e saj ne nje subjekt te Rendit te Ri Boteror te mbeshtetur nga Bavarezet. Mos harroni qe edhe perbrenda Bilderbergers konsiston nje “martese me marrveshje” midis Masoneve Wicca Londineze, Fisnikerise se Zeze Basiliane dhe Maltezeve Roman Jezuit... kontrolluesit supreme te vete kultit Bilderberger jane kultet sekrete gnostike te zeza Bavareze te cilet si ne rastin e Illuminatit ose “Kulti i Gjarperit” mund tja u gjesh gjurmet ne Egjyptin dhe Babilonine e Lashte. Keto projekte Nazi-Rockefeller kane vazhduar ne menyre te parreshtur dhe te cojne te pakten deri ne vitin 1975, periudhe gjate te ciles me mijera naziste “te nendheshem” jane sjelle ne Amerike nga Europa. Nese duhet te besojme shume raporte, disa nga keta gjermane jane sjelle qe nga baza New Berlin qe ndodhet poshte maleve te Neu Schwabenland, Antarktike e cila eshte krijuar gjate luftes se dyte boterore kur nazistet pushtuan Afriken e Jugut. A eshte Neu Schwabenland fuqia e VERTETE mbrapa kesaj agjende te perbashket Bavareze-Aliene-Rendi i Ri Boteror? Fakti qe masonet amerikane dhe ata britanike mund te shtyhen drejt nje konspiracie per Rendin e Ri Boteror te mbeshtetur nga Bavarezet dhe e drejtuar nga nazistet anti-britanike dhe jesuitet anti-masonik, ne vazhdimesi te luftrave boterore, e ben kete gje kontrodiktore. Sidoqofte kjo nuk ndodh nese marrim ne konsiderate faktin qe Jezuitet Romane ne menyre sekrete kane krijuar Scottish Rite of Masonry ne Kolegjin Jezuit Clermont ne France dhe po ashtu Bavarian Illuminati nepermjet jezuitit Adam Weishaupt. Te dyja palet, Illuminati dhe Scottish Rite kane punuar sebashku per te INFILTRUAR masonerine dhe nenshtruar tradicionalen Judeo-Christian York Rite. Masonet elitare ne Amerike dhe Britanine e Madhe si rezultat i ketij infiltrimi jane bere subjekt i influences se dominimit te grades 33 te Scottish Rite duke i lene te besoje se masoneria vazhdon te jete nje armike e jezuiteve sic ka ndodhur ne kohet e vjetra kur konflikti midis dy paleve ka qene i dukshem. Ata mund te jene mashtruar nga ideja qe Masoneria Britanike do vihet ne krye te Rendit Te Ri Boteror por ne fakt jane Roma dhe Bavaria, dy fuqite kryesore qendrore te Perandorise se [pa] Shenjte Romake te vjeter ato qe kane fuqine e vertete. Te verbuar nga diluzionet dhe madheshtia e tyre, elita britanike ka deshtuar ne te kuptuarin e faktit se lozhet e tyre masonike jane infiltruar dhe manipuluar nga armiqte e tyre me te betuar.Branton)

  AC: E di qe jane ketu sepse i kam pare [gjermanet] sebashku me amerikanet ne shume zona sensitive te aeroportit. Por keto piktura jane akoma dhe me shume shqetesuese dhe te pazakonta. Kur u perpoqa fillimisht te kontaktoja me artistin qe i kishte realizuar dhe te flisja me te per muralet, ai me tha se kishte marre instruksione te sakta se me cfare tematike duhej te pikturonte muralet. Kur vajta ne studion e tij, i kerkova te shikoj instruksionet por ai u zbeh dhe fytyra i mori nje pamje si prej te vdekuri dhe me tha me gjysem zeri “Natyrisht qe ska instruksione ketu”. Mua dhe dy kolegeve te mij na u deshen plot tete muaj qe te arrinim te kuptonim simboliken e ketyre muraleve. Ne perfundim doli qe disa prej ketyre pikturave qe permbanin simbologji sherbenin si nje celes per te aktivizuar personalitet te alteruar tek njerezit te cilet jane bere subjekt i programit te tipit Mkultra per te realizuar detyra te caktuara, dicka qe eshte e lidhur me ritualet satanike dhe kontrollit te mendjes. Nje nate, nje grua me mori ne telefon per te me thene dicka qe e kishte shqetesuar shume. Ajo me foli per gjera te ndryshme qe me pas rezultuan te ishin celesa aktivizues te programit Mkultra. Pothuajse cdo aspekt i ketyre muraleve permban simbolika qe lidhen me shoqerite sekrete. Kur ke nje pamje te plote se per cfare flitet ne to, ajo qe paraqitet eshte me te vertete e frikshme. Shkon mbrapa ne kohe tek marrveshja e bio diversitetit qe shtjellon zhdukjen e rracave te caktuara ne toke, pushtimin e globit dhe kontrollin e mendjes.
  Ka nje pikture ne te cilen cdo lule e pikturuar mbas hetimit doli se ishte nje celes per te aktivizuar kontrollin e mendjes. Cdo kafshe e pikturuar neper murale jane simbole masonike te perdorura ne literaturen e cdo vendi te botes. Na u desh nje kohe shume e madhe per te gjurmuar cdo gje dhe per te kuptuar se cfare perfaqeson. Ne nje fare menyre ato thone nje histori. Eshte pikerisht ketu para syve tane. Shume njerez kur i shikojne thone “keto piktura jane te cmendura, cfare bejne ketu ne kete aeroport?”

  DA: Tani ti permende qe nendhe ky aeroport shkon poshte disa nivele.

  AC: Po.

  DA: A kane te bejne gjithe keto nivele te nendheshme me faktin qe per ndertimin e ketij aeroporti u desh nje kohe shume e madhe?

  AC: Zoteria me te cilin kisha relata, Phil Schneider me thas e gjate vitit te fundit te ndertimit ata po lidhin sistemin e nendheshem te aeroportit me disa baza te thella nentokesore. Ai me tha se aty ka nje baze te nendheshme me te pakten tete nivele dhe qe ka nje qytet te nendheshem prej 4.5 milje katrore dhe nje baze nen aeroport prej 88.5 milje katrore. Eshte shume e pazakonte qe ata te ndertojne dhe te zene nje hapesire prej 50 miljesh ne mes te asgjese, vetem nese kane plane ta perdorim per ndonje gje jo normale me vone. Ka nje autostrade me kater korsi dhe 10 milje te gjate midis aeroportit dhe Denverit dhe kjo rruge eshte komplet e shkrete anash. As dhe nje stacion benzine te pakten deri ne shtator te vitit 1995. Njerezit ne Denver jane shume te nevrikosur me menyren sesi eshte ndertuar ky aeroport.
  Ishte dikush qe ka shkruar nje liber ku deklaronte qe kishte konpjen e nje kasete audio ne te cilin zyrtaret e qytetit te Denverit flisnin me personel te CIA-s dhe qe ai ishte pagur 1.5 milion dollare qe te lejonte ndertimin e aeroportit me cdo kusht. Duket sikur ishte e nje rendesi te vecante fakti qe aeroporti duhej te ndertohej me aprovimin e pushtetit lokal. Ata planifikojne ta perdorin kete objekt per qellime te tjera, jo vetem per uljen e aeroplaneve.

  DA: Pra miku qe ju flisni vendosi tju tregoje dhe tju coje ju poshte nentoke?

  AC: Ai vete u ftua nga dikush qe te vinte me ne. Kisha nje mik i cili na coi poshte nentoke ne zonen aktive. Eshte shume interesante aty poshte. Zona e bagazheve eshte me te vertete e pazakonte.

 18. #38
  DA: Po me thua qe ka korridore gjigande te veshur me beton dhe me rubineta uji ne rast zjarri ne tavan. Po ca duhen rubinetat per rast zjarri ne nje bunker prej betoni?

  AC: Kjo eshte e njejta pyetje qe i bera vetes. Ato tunele jane gjigande dhe shtrihen pergjate gjithe gjatesise se aeroportit. Ka vetem disa hapje te vogla qe mund te perdoren per tramet por ne fund te ketij korridori prej 50 milje katrore ka nje dere te madhe prej celiku qe sipas mendimit tim mundeson hyrjen e kamionave te medhenj. Mund te perdoret per cfaredo lloj arsyeje por ajo qe eshte e pazakonte ne kete dere eshte qe cdo 5-6 kembe ne tavanin perreth ka disa nga rubinetat e ujit me disa gryka. Kjo vazhdon per pothuajse 1 milje. Ka dhe disa si boshte ne ate ambjent dhe para disa ditesh mora me poste nje foto te bere nga dikush qe po ngjitej me tram ne keto boshte. Fotoja tregon ca figura te cuditshme si fantazem. Dukej nje nene me gjithe femijen e saj te mbeshtjell ne krahe me nje mbulese. Kur gjendesha poshte ne ate tunel me perzihej. Ka disa vibracione shume te cuditshme ne ate vend. (nga kohe-dimensione te tjera? –Branton). Tani, gryka apo boshti i tunelit ne te cilin trami vjen e shkon, mund te lidhet me tunele te nendheshme qe vijne si zgjatime nga 5 ndertesat e tjera te ndertuara nentoke. Ne momentin qe filluan ndertimet, aty ndodhej qe me pare nje bosht me nje diameter prej 40 kembesh. Keto 5 ndertesa qe ata ndertuan para tre vjet e gjysem, papritur e pakujtur nje moment u tha “ohh kemi bere ndertime gabim” dhe puna gjoja u nderpre ndersa ndertesat u “varrosen” pra thjesht u bene te nendheshme. Eshte shume e pabesueshme qe ata te ndertojne dicka kaq te sofistikuar dhe papritur e kujtur te thone qe e kane ndertuar gabim dhe ta mbulojne me dhe. Sme besohet qe njerezit te jene kaq budallenj.

  DA: Jo, natyrisht. Projekte te tilla jane te hartuara ne menyre strategjike, ata smund te bejne gabime ne projekte te ketij lloji.

  AC: Disa nga ato ndertesa jane 150 kembe te larta. Njera eshte 78 kembe e larte ndersa tjetra 126. Pra pak a shume ne te njejten lartesi. Nga ky kompleks eshte nje bosht qe te con tek seksioni “C”. Kur ata nisen kete projekt sic e thashe me pare, kishte nje bosht me diameter prej 40 kembesh te sjelle prej aty nga ndonje pjese tjeter e sistemit qe ishte e ndaluar per punetoret. Pra aty ka filluar projekti fillestar. Cdo grup (ka pese kompani te medhaja qe zbatuan kete projekt) punonin me vete dhe nuk perzihen me njeri tjetrin dhe kur projekti mbaroi ata u pushuan te gjithe nga puna.

  DA: Mendon sa gjate ndertimit te ketij projekti ata nuk kane qene ne gjendje te ruajne sekretin?

  AC: Mendoj se shume njerez kane pare gjera shqetesuese aty aq sa nuk jane ne gjendje te flasin per to. Njoh disa prej atyre qe kane punuar aty dhe qe arriten te futen ne thellesi te bazes se nendheshme dhe pane gjera qe i kane trembur ata per vdekje sa qe nuk guxojne te flasin. Intervistova disa prej ish-punonjesve qe kane punuar ne grupet e ndertimit te ketij kompleksi por ata kane frike te flasin. Ata thone se te gjithe jane shume nervoz per punen qe kane bere dhe ate qe kane pare dhe vendosen qe te me tregojne disa gjera me nje kusht qe emri i tyre te mbetet anonim. Pra mund te them qe eshte nje vend shume i pazakonte dhe i frikshem dhe nese ju jeni disi sensitiv si natyre, sapo hyn ne perimetrin e aeroportit ju perzihet dhe ndiheni keq. Sidomos kur shkoni nentoke. Menjehere beheni shume nervoz dhe ju perzihet keq. Ka nje lloj fluksi elektromagnetik saqe kur dilni mbi toke trupi juaj emeton nje lloj zukatje.

  DA: Nga vjen ky fluk elektromagnetik? Kush mendoni se eshte qellimi i tij?

  AC: Mendoj se vjen nga ndonje sistem elektrim i nendheshem sepse kur isha aty nuk kam pare linja elektrike dhe i gjithe ambjenti kishte te njejten zukatje qe permenda me siper dhe ndihet nje lloj energjie e lire qe rrethon gjithe hapesiren. Shume e pazakonte. Sa per informacion, ka zona te caktuara nentoke qe jane disa si rrjeta metalike me tela me gjemba ne maje te tyre por te kthyera perbrenda sikur te kene qellim qe te mbajne njerezit brenda perimetrit dhe jo te ndalojne ata qe duan te futen. Te gjitha keto hapesira jane aty, por asnjera prej tyre nuk eshte ne perdorim. Ka disa pjese qe nuk mund te futesh vetem nese vesh ndonje kostum te posatcem mbrojtes biologjik sepse ata pretendojne se ne ato zona ka nje lloj kerpudhe biologjike e paidentifikuar qe efekton mushekrite e njerezve.

  DA: Hmm, ndonje hile per te mbajtur njerezit larg nga zona te vecanta?

  AC: Besoj se po. Ne mendojme se keto zona te cojne ne nivelet e poshteme te nendheshme te aeroportit.. Sidoqofte jane te rrethuara me nje tela dhe nuk mund ti afrohesh. Ne mendojme se kjo mund te jete njera nga ato zona ku njeri prej elektricisteve u fut dhe zbriti pothuajse gjashte nivele poshte nivelit te katert dhe u ndesh me disa gjera shume te pashpjegueshme. Ai edhe sikur ta vrasesh nuk hap gojen te tregoje ate qe pa.

  DA: Me te vertete shume e cuditshme.

  AC: Po ashtu ne aeroport jane dhe disa ndertime qe duken si ftohes berthamore ne miniature dhe nuk e kuptoj pse ndodhen aty. Kur njerezit i pyesin pse ndodhen aty ata pergjigjen se jane pjese e sistemit te ajrosjes dhe shperndarjes. Ajrosje dhe shperndarje nga ku?

  DA: Cfare mendon se eshte?

  AC: Mendoj se cdo gje eshte e lidhur me thellesine e nentokes.

  AD: Ata thone qe ky vend duket si nje zone e nendheshme pritjeje, si nje vend qe duket se eshte ne gjendje te mbaje me mijera njerez. Dyert, rrethimet me tela...

  AC: Makinat a transportit te bagazheve levizin ne nje autostrade te plote me dopio korsi dhe pergjate kesaj autostrade ka zona te kufizuara me zinxhir qe mund te perdoren si segmente per pushim. Nuk arrij dot ta kuptoj pse e kane ndertuar ne kete menyre, vetem neqoftese kane nder mend ta perdorin per kete qellim ne te ardhmen.

  DA: Pra per cfare mund te jete ndertuar i gjithe ky kompleks?

  AC: Nese Phil ka te drejte, atehere e gjitha kjo te con ne sistemet e e bazes se nendheshme, planet e te ciles ju dhane atij ta ndertonte ne vitin 1979 dhe qe sipas nje tjetri qe folem privatisht eshte dhe fakti qe ka shume fuqi punetore skllever njerezore ne keto baza te thella te nendheshme qe perdoren nga alienet dhe qe shumice e kesaj fuqie punetore te skllaveruar jane femije. Ai me tha se kur femijet arrijne ne piken qe nuk punojne dot me, atehere ata coptohen dhe konsumohen direkt aty ne vend.

  DA: Konsumohen nga kush?

  AC: Alienet. E perseris, kjo nuk eshte e sajuar nga une por eshte nje informacion nga nje njeri qe dha jeten e tij per te nxjerre keto sekrete jashte ne publik. Ai punoi aty poshte per me shume se 20 vjet dhe dinte cdo gje qe ndodhte.

  DA: Hmmm, po ke hane keta aliene?

  AC: Ata ne menyre specifike pelqejne femije te vegjel qe sjane te kontaminuar si te rriturit. Dhe kjo perputhet me informacionet e shumta qe po dalin keto kohet e fundit per numrin e madh te femijeve qe zhduken cdo vit.

  DA: Me shume se 200 mije cdo vit

  AC: Dhe nje pjese e mire e tyre konsumohen si vakt ushqyes.

  (Shenim: Shume prej jush do i lexoni keto rrjeshta me nje mosbesim te madh dhe me ndjenje neverie. Kjo eshte mese e pranueshme dhe e kuptueshme, madje dhe vete Phil Schneider na paralajmeron qe te veme syzet skeptike per te pranuar kete informacion dhe per ta hetuar ne menyre qe mund ta provojme vete vertetesine e tij, gje qe duhet per cdo lloj deklarate te nje natyre te tille. Pra do te sugjeroja qe Kongresi te anashkalonte krahun ekzekutiv te qeverise, i cili na ka shitur tek Kompleksi industrialo-inteligjence-ushtarak i cili u krijua fillimisht nga “baballaret themelues” per ti sherbyer ketij vendi dhe jo ngulur thiken mbas shpine, dhe sebashku me senatin dhe vete popullin te kryejne nje hetim te detajuar te komplet bazave te nendheshme edhe sikur kjo te kerkoje qe kongresi te miratoje nje mbeshtetje ushtarake per nje veprim te tille. Si justifikim per te nderrmare nje aksion te tille mund te sherbeje hetimi per deklarata te shperdorimeve te jashtezakonshme te parave te taksapaguesve amerikane, dhunimi i Rregullave Federale Mjeksore ne lidhje me kerkimet gjenetike, shmangia e detyrimeve taksore per bazat e nendheshme te perdorura nga zyrtare te pazgjedhur, dhenia strehim “alieneve ilegale”, vjedhje, tradheti, gjymtim ilegal te kafsheve sidomos ne zonen e Dulces dhe ne zona te tjera, rrembim i mundshem dhe abuzim i te drejtave te njeriut kunder femijeve, e shume e shume te tjera...Branton)

  DA: Sa Drakoniane ka aty?

  AC: Kam degjuar se jane rreth 150 mije vetem ne zonen e New York

  DA: Poshte New York?

  AC: Po. Ne nje si tip baze te nendheshme aty.

  DA: Interesante. Tani, a ke pare ndonje pikture te ketyre?

  AC: I kam pare ata balle per balle.

  DA: I ke pare?

  AC: Po. Nga disa informata qe kane dale nga nje grup apo skuader qe punon ne keto baza te nendheshme dhe qe po perpiqen qe te nxjerrin informacionin ne siperfaqe per njerezit qe e duan kete vend. PO ZHVILLOHET NJE LUFTE ATY POSHTE, PIKERISHT NEN KEMBET TONA DHE SIPER KOKAVE TONA dhe qe publiku nuk ja ka idene fare dhe kjo lufte behet midis forcave aliene dhe atyre humane qe po perpiqen ti luftojne ata.

  DA: Cfare lloji tjeter ke pare?

  AC: Ata qe kam pare jane Grite me sy te medhenj dhe Reptilianet.

  DA: Cfare pamje kane keta Reptilianet?

  AC: Jane tre lloje te ndryshme.

  DA: A mund te na tregosh sesi ndodhi qe re ne kontakt me ata?

 19. #39
  AC: Kur jetoja ne Florida ne Panama City ne ate kohe po ndodhnin vezhgimet masive te ufove ne Gulf Breeze dhe e gjithe zona ishte ne qender te vemendjes per shkak te gjerave te cuditeshme qe po ndodhnin. Kisha fqinje qe i studionin dhe merrnin informata te vazhdueshme per ufot. Nje nate rreth ores 2.30 am, fqinja ime me merr ne telefon me nje ze shume te merakosur dhe me kerkoi te shkoja tek ajo me cdo kusht. Nxitova te shkoja dhe sapo arrita ne hyrjen kryesore shikoj ate dhe te dashurin e saj, nje pilot ne linjat tregetare, te dy duke ndejtur ne mes te dhomes dhe te trembur per vdekje. Shikova nga mikja ime dhe pashe qe nuk kontrollonte dot kokerdhoket e syve ndersa i dashuri i saj perpiqej te bente dicka ne te njejten kohe donte te me shpjegonte se cfare po ndodhte dhe nderkohe fillova te ndjej influencen e nje force energjie te pashpjegueshme. I terhoqa te dy me te shpejte dhe dolem jashte ku ndejtem per pak kohe duke folur...

  DA: Disa njerez nje rast te tille do ta quanin si nje posedim demoniak...

  AC: Oh jo. Kishte radiacion ne dhome. Diten e neserme te gjitha lulet ishin vyshkur. Pra kishte nje mase te madhe energjie te fokusuar ne ate dhome. Me pak fjale mbasi kishte kaluar nje ore duke folur ne vendosem te ktheheshim brenda ne shtepi. Ata kishin qene te shtrire ne krevat dhe e gjitha ajo qe mund te kujtonin ishte qe kishin pare nje rreze e forte drite drejtuar ne fytyrat e tyre dhe gjeja e fundit qe mbanin mend ishte ajo qe ishin trembur per vdekje. Por kur ne u kthyem ne shtepi vura re qe i dashuri i saj kishte nje shenje pellembe ne ijen e tij me gjurme gishterinjsh shume te gjate, te pakten 25 cm qe perfundonin ne shenja kthetrash dhe te djegurash. Diten e neserme pjesa perreth shenjes ishte kaq e irrituar saqe ai smund ta prekte me dore. I filmova keto shenja. Gjurmet tregonin per nje perpjekje per ta ngritur nga krevati duke e kapur nga mbrapa ijeve. Ne momentin qe kishte ndodhur kjo gje, ata kishin qene duke bere dashuri dhe “dikush” e kishte shkeputur ate nga e dashura e tij dhe i kishte lene shenja te tilla.
  Pra te dy ata ndiheshin te temerruar. Mezi sa arrita ti qetesoja mjaftueshem qe te arrija te shkoja ne shtepine time. Shkova ne shtepi dhe u shtriva. Gjeja qe me kujtohet eshte qe u zgjova me nje ndjesi qe dikush po rrinte siper meje dhe me shikonte. Dhe ajo qe pashe ishte... nje qenie me sy te eliptike te verdhe dhe me bebe vertikale si te gjarperit, veshe me maje dhe nje lloj ngerdheshje ne te gjithe fytyren. Kishte te veshur nje uniforme ne ngjyre te argjende dhe me trembi per vdekje. Mbulova koken me batanije dhe fillova te bertas si e cmendur. Dhe skisha se si te mos bertisja. Isha ne dhomen time, ne krevatin tim dhe papritur e pakujtuar e gjej veten perballe nje krijese te tille kaq te lemerisshme. Kjo kalon cdo kufi. E kam pare kete qenie edhe here te tjera.

  DA: Cfare mund te na thuash tjeter per te?

  AC: Kishte nje hunde te kthyer per poshte dhe kishte pamje njerezore pervec syve. Ndersa lekura i vinte si ngjyre gri. Me pas, ne vitin 1991, kur punoja ne nje ndertese ne nje qytet te madh ngaqe isha lodhur vendosa te beja nje pushim rreth ores 6.30. Gjeja e fundit qe mbaj mend ishte qe u permenda rreth ores 10.30 gjithmone me mendimin se kisha pushuar vetem pak caste. Por me pas fillova te kujtohesha qe me kishin cuar ne bordin e nje anije duke kaluar neper kater katet e nderteses dhe me pas ne tarrace. Ne ate anije pashe humane qe mund te them me plote gojen ishin gjermane dhe amerikane qe punonin sebashku dhe po ashtu aliene Gri. Me pas me cuan ne nje tjeter vend si tip ndertese ku pashe perseri nje reptilian, nga ata qe i quaj si “bebi Gozilla” sepse kane dhemb te vegjel dhe sy te bajamte ne ngjyre te verdhe dhe qe duken tamam si nje Velociraptor.

  DA: Po pse keta njerez e kishin me ty?

  AC: Tani gjeta nje emertues te perbashket ne te gjitha rastet e rrembimeve qe perseritet pa pushim. Merrem shume me njerez qe kane qene objekt rrembimi dhe ajo qe me ka rene ne sy eshte faktori i trashigimise se gjakut, trashegimi qe na con ne kohet e hershme tek gjaku i indianeve apo banoreve te pare te Amerikes.

  DA: Keto qenie kerkojne material gjenetik?

  AC: Nuk e di nese eshte nje trashegimi e vjeter gjaku qe ata kerkojne ta ndalojne apo studiojne. Por di qe mu bene disa pyetje si psh si isha ne gjendje te beja disa nga gjerat psiqike qe beja ne ate kohe. Ajo qe eshte me e cuditshmja eshte qe deri me sot ne rastet e rrembimeve qe kam studiuar e perbashketa ka qene trashigimia e gjakut indian.

  DA: Po mbas asaj eksperience, cfare ndodhi? Kush jane heret e tjera qe ti pe perseri qenie te tilla?

  AC: Dakort. Ne ate objekt qe me cuan pashe aliene Gri me sy eliptike por gjeja qe me ka mbetur ne mendje jane ato qeniet qe reptiliane qe duken si Velociraptor. Ato jane qeniet me te pameshirshme qe ju mund te imagjinoni dhe madje mbajne dhe nje ere te padurueshme. Ne vendin ku me cuan pashe disa ambjente shume te cuditshme me disa depozita frigoriferike nga ku dalloheshin disa si qenie ne tubat e ngrirjes. Kjo eshte gjeja e vetme qe me kujtohet pa permendur dhe disa helikoptere te zinj dhe disa disqe te vegjel fluturues. Ne kete pike me duket sikur kujtesa eshte e nderprere dhe smund te kujtoj dot me asgje tjeter. Ata jane ketu miqte e mij.

  DA: Mund ti pergjigjem disa telefonatave tani dhe mbase mund te flasim per Al Bielek dhe disa prej bisedave tuaja me te. A je dakort per kete?

  AC: Patjeter.

  Telefonuesi (T): Ne ato anijet ku kishte gjermane dhe amerikane, a kishin ata ndonje steme te vecante ne uniforme?

  AC: Po, kishin. Me thane qe organizata quhej “Liga e Zeze” (Mbase “Murgjerit e Zinj” qe jane pjestare te NSA dhe qe jane raportuar se kane marrdhenie direkte me alienet? –Branton). Shenja ishte nje trekendesh ngjyre blu me nje dragua te zi me sy te kuq dhe me nje rreth ne te. Ishte shume e pazakonte. Eshte nje grua qe ka shkruajtur nje liber mbi nje eksperience kontakti qe ajo ka patur ne Fort Walden. E takova ate para disa vjetesh dhe folem per gjerat qe kishim pare te dyja. Edhe ajo foli per te njejten steme te cuditshme. Te dyja u ulem dhe u perpoqem te vizatonim stemat qe kishim pare dhe kur mbaruam pame qe ishin kopje perfekte te njera tjetres. (Shenim: Simboli i Gjarperit me Krahe eshte pare nga shume te rrembyer, perfshi dhe policin Herbert Schirmer i cili ka raportuar te njejten steme ne uniformat e alieneve qe e kishin rrembyer.Branton).
  Ne librin Konflikti Kozmik autori flet per nje qytet antik i cili ishte zbuluar nga gjermanet gjate Luftes seDyte Boterore dhe pershkruan perpjekjet e tyre per te sjelle ne jete trupat e ngrire te disa qenieve njerezore qe kishin zbuluar ne ate qytet te nendheshem. Humant nuk mund te silleshin ne jete por ata qe u sollen ne jete ishin reptilianet te cilet kane aftesi te ndryshojne forme dhe dhe te krijojne me laser imazhe hologramike ne menyre qe kur njeriu i shikon, i duket sikur shikon nje qenie njerezore por faktikisht nen ate imazh nuk ka nje qenie te tille. Eshte nje perseritje e denje e filmit “Ata Jetojne”. (Shenim: Ne nje newsleter te botuar kohe me pare te quajtur Topi i Kristalte u publikua nje informacion qe perputhet me kete qe sapo u tha me siper dhe qe deklaronte se gjate hetimit te renies se nje meteori ne siberi, ruset kishin zbuluar nje qytet antik te nendheshem ku gjendeshin trupa te ngrire njerezish dhe qeniesh reptiliane. Njerezit nuk mund te shkriheshin ndersa reptilianet u sollen perseri ne jete nga gjendja e ngrire. Sipas asaj qe thuhet, reptilianet e sjelle ne jete vrane shkenctaret rus dhe nepermjet nje lloj osmose psiqike thithen materien e mendjes dhe asimiluan kujtimet dhe te dhenat fizike nepermjet nje procesi ndryshim-forme molekular. John Carpenter, autori i filmit Ata Jetojne ka realizuar gjithashtu dhe nje film tjeter te quajtur Gjeja i cili eshte bazuar ne nje histori te ngashme. Alienet “mashtrues” kerkuan ndihme dhe te tjere shkenctare vajten ne qytetin e zbuluar rishtaz ku u zevendesuan nga reptilianet me te njejten menyre dhe u kthyen ne Rusi ku filluan te infiltronin qeverine komuniste. Ndonese keto deklarata duken qesharake dhe fantastike ajo qe te terheq vemendjen eshte qe ne te gjitha prej tyre gjeja e perbashket eshte ajo e ndryshimit te formes fizike te reptilianeve.Branton)
  Cathy O’Brien e cila shkruajti librin Trans-formimi ne Amerike zbulon faktin qe George Bush projektoi nje hologram qe tregonte se ai ishte nje reptilian. Dicka me te vertete e cmendur por nese kjo teknologji qe ata posedojne mund te beje gjera te tilla, pse te mos mendojme atehere qe kjo rrace... e ka fare te kollajshme te zevendesoje njerezit qe punojne ne qeverine tone?

 20. #40
  Telefonuesi: E besoj ate por besoj gjithashtu qe keta jane demone qe e manifestojne veten e tyre si aliene dhe kete gje ata e kane bere prej nje kohe te gjate...

  DA: Demone? Kush jane demone?

  Telefonuesi: Engjejt e Permbysur.

  DA: Reptilianet duken te tille sidoqofte. Te gjitha shkrimet e vjetra rreth e rrotull planetit tone flasim per qeniet reptile dhe me konkretisht si ne rastin e shkrimeve judeo-kristiane ne Librin e Gjenezes, kapitulli i 3 dhe ne Librin e Apokalipsit, kapitulli i 12 ku flitet per qeniet gjarper apo reptile qe jane te poseiduara nga demonet apo qenie nepermjet te cilave demonet jane te lejuar te inkarnohen. Cfare mendon per kete Alex?

  AC: Pak a shume ky eshte thelbi. Plus qe ata flasin dhe mer nje lloj magjepsjeje...

  DA: Mund te jete si nje lloj “Festa e Falenderimit” per alienet.

  AC: Keta njerez qe kane bere gjithe keto studime dhe qe jane pjese e qeverise se nendheshme thone se te gjithe humanet ne kete planet kane qene ne lufte me alienet reptiliane prej mijera vjetersh. Ne nje moment, gjerat u nxehen kaq shume (sic kane arritur ne keto momente) saqe alienet perftuan imazhin holografik dhe infiltruan rracen njerezore me qellimin per ta kontrolluar dhe dominuar ate sic po ndodh tani me kete Rendin e Ri Boteror. Ata po thone se e njejta gje ka ndodhur ne Toke me civilizimet e meparshme dhe qe njeriu i asaj kohe ka patur aftesine e udhetimeve nderplanetare. Duke qene se situata ketu ne Toke ishte shume e keqe ata u detyruan te largohen. Gjeja tjeter qe ata thone eshte qe keto qenie te cilat jane komplet te ngjashme me ne po e vizitojne planetin tone ne keto momente qe flas dhe po perpiqen te informojne njerezit per ate qe po ndodh. Ata me pak fjale jane PARAARDHESIT TANE TE LARGUAR NGA TOKA me perpara kur kjo e fundit ka qene nen dominimin e reptilianeve.

  DA: Kush eshte mendimi jot per keto Rrathet ne Grure?

  AC: Oh Rrathen ne Grure, ato te vertetat, jane nje lloj gjuhe gjeometrike qe permbajne nje lloj informacioni. Njera prej tyre kishte nje fraktal Mandelbrot (nje figure gjeometrike qe e shton kompleksitetin e saj sa me shume te zmadhohet). Si mund te behet fallco nje e tille? Ata thone se ka shume Rrathe ne Grure qe po shfaqen n e SHBA por qeveria fsheh informacionin ose shkaterron rrathet ne menyre qe publiku mos i shikoje ato.

  DA: Edhe Kanadaja dhe Australia.

  Telefonuesi: Duket sikur numri i vezhgimeve eshte rritur shume.

  AC: Gjerat po shkallezohen me nje shpejtesi te pabesueshme. Mendoj se shume nga filmat qe jepen neper media po perpiqen te zbusin situaten qe ata pergatisin te leshojne ne mesin tone.

  Telefonuesi: Pra ne harkun kohor te disa vjeteve ata kane nder mend te nxjerrin gjerat ne shesh dhe te sjellin gjithe njerezit ne aeroport?

  AC: A e di, Regani e ka thene me shume se njehere qe e vetmja gje qe do i grupoje njerezit te gjithe bashke do jete nje “force e jashteme”.

  DA: E sakte. Me kujtohet kjo gje. E ka thene disahere.

  AC: Para disa javesh shkova ne jug te Floridas dhe intervistova nje person i cili ka bere studime per me shume se 30 vjet dhe qe cuditerisht kishte zbuluar te njejtin informacion qe kam dhe une, ate qe qeveria jone ka teknologji te disqeve fluturese, mjete fluturuese te nje shpejtesie te madhe mbi ate te zerit apo te shpejtesise se madhe mach qe ne vitet 1920 dhe qe ne vitin 1952 kishin mbi 500 mjete te tilla te fshehura neper baza sekrete. Tani, nese ata e kishin kete teknologji qe ne vitin 1952 dhe duke konsideruar faktin qe teknologjia ushtarake per cdo vit qe kalon, avancon 44 vjet, a e imagjinoni se cfare teknologjie mund te kene ata tani mbas 44 vjetesh duke qene se avancimi eshte bere ne nje ekuivalente prej 1936 vjetesh?

  Telefonuesi: Pothuajse dy apo tre muaj me pare vajta te beja nje transferte bankare me nje person te cilin e kam njohur disa vjet te shkuara. Duke qene se nje nga te afermit e tij sapo kishte vdekur dhe meqe une kisha miqesi me te ndjerin, rastisi qe u takuam dhe diskutuam per gjera te ndryshme sidomos per keto fenomene dhe aty ai me tha se kishte punuar ne nje baze te nendheshme ushtarake ne Colorado. E pyeta se cfare kishte bere aty dhe mu pergjigj se nese do ma tregonte, me pas duhet te me vriste. Kur degjova keto fjale i them se sme interesonte me te dija se ku kishte punuar. U trondita shume nga ajo qe degjova dhe sdija ca te mendoja. Me pas degjova per programin tuaj. Dua te di se cfare mendon e ftuara juaj per raportin Iron Mountain qe u hartua nga qeveria ne vitin 1960 dhe nese ky raport lidhet me faktin qe Nazistet dhe Amerikanet [CIA] punojne sebashku. Po ashtu besoj se kjo mund te shpjegoje vizionin e George Washington per pushtimin e atdheut tone nga nje fuqi e huaj qe vjen nga Lindja dhe qe shpresat e te gjitheve jane te humbura deri ne momentin qe engjejt e Perendise do nderhyjne dhe kombi do shpetoje. Sidoqofte nuk arrij do ta kuptoj se perse engjejt e Perendise do zbresin dhe do luftojne me njerezit per te shpetuar nje vend qe eshte krijuar jo me shume se 200 vjet me pare, por ne kete skenar duket se ka nje lloj shpjegimi.

  AC: Po, raporti Iron Mountain. Personi qe u vetdeklarua si autori i ketij raporti ne ate kohe, tani deklaron qe ka qene thjesht nje shaka por qe te jete nje shaka me detaje qe perputhen ne shume gjera te tjera dhe qe kemi informacione te shumta, kjo eshte e pamundur. Pra mendoj qe eshte thjesht nje perpjekje per te mbuluar me mashtrim nje informacion qe ata skane dashur kurre te dali ne drite por qe se ndaluan dot. Cdo gje qe ishte e shkruar ne ate raport, po ndodh tani me detajet me te vogla.

  Telefonuesi: Keta reptilianet, nese qellohen a nxjerrin gjak?

  DA: A ka ndonje qe ka vrare ndonje prej tyre?

  AC: Phil Schnedier. Ai vrau disa prej tyre. Gjate kohes qe ai ishte perfshire ne modifikimin e disa tuneleve kur po e zbrisnin poshte ne njeren nga hyrjet ai u ndodh ne mes te folese se tyre. Ai dhe disa prej grupit te tij te punes u ndodhen ne ate moment dhe me pas Delta Force erdhi ne ndihme. Ata paten nje konflikt me arme me disa nga keta aliene dhe aty Phil vrau disa prej tyre perpara se te qellohej nga nje arme me rreze ne gjoksin e tij.

  DA: Pra me pak fjale ata mune te vriten?

  AC: Po. Ata vdesin si gjithe te tjeret. Ata konsistojne ne nje mase te njejte si dhe ne.

  Telefonuesi: Eshte interesant fakti qe zyrtare te larte te administrates se Clinton, si psh Cisneros, jane te perfshire ne ndertimin e ketij aeroporti. Edhe Pat Shroeder. Krejt papritur ajo po largohet. Shume njerez qe kane qene te perzjere me ndertimin e ketij aeroporti po largohen nga qyteti. Eshte dikush me emrin Rodney Stitch i cili po shkruan pa nderprerje per korrupsionin ne zonen e Denverit. A ka lidhje kjo gje me ate cfare po flasim?

  AC: Ai eshte autori i librit “Duke mashtruar Ameriken”. Ai thote se ata kane filmuar nje agjent te CIA-s duke paguar kryetarin e bashkise se Denverit per te ndertuar aeroportin. Ka kaq shume korrupsion. Ata po tradhetojne njerezit me te vlefshem te Amerikes. Disa njerez ne udheheqjen tone per pak flori po shesin pjesen tjeter.

  DA: Po Al Bielek dhe ajo qe thote ai, si lidhen me temen tone ?

  AC: E kam takuar Al nje vit me pare.

  DA: Kush eshte Al Bielek?

  AC: Ai deklaron se eshte njeri prej atyre qe u hodhen nga bordi i Eldridge kur shkoi ne hyperspace gjate Eksperimentit te Filadelfias. Ai, aktualisht udhetori perpara ne kohe dhe pyeti njerezit qe takoi se cfare ndodh me te ne te ardhmen. Si pergjigje atij i dhane informacionin per Rendin e Ri Boteror dhe qe Denver ishte qendra e Rendit Te Ri Boteror per sektorin Perendimor ndersa Atlanta duhet te ishte qendra per sektorin Lindor. A hyn ketu fakti qe Atlanta u caktua per lojrat olimpike? A eshte ajo pjese e skenarit? Cdo autostrade ne zonen e Atlantas ka kamera monitoruese te sigurise se larte te njejtat me ato qe jane ne disa zona ne aeroportin e Denverit. Keto kamera jane kudo ne autostrade si dhe ne disa nga rruget e qytetit. Flisja njehere me dike qe po punonte ne projektin e Olimpiades tek stadiumi i madh dhe ai me tha qe ata ishin ne gjendje alarmi per akte terrorriste. A dine ata ndonje gje qe ne se dime?

Faqja 2 prej 7 FillimFillim 1234 ... FunditFundit

Tema tė Ngjashme

 1. Pyetje mbi librin Lufta Dulces
  Nga Darius nė forumin Shkenca dhe jeta
  Pėrgjigje: 179
  Postimi i Fundit: 07-09-2011, 09:03

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •