Close
Faqja 5 prej 17 FillimFillim ... 3456715 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 81 deri 100 prej 325
  1. #81
    i/e regjistruar Maska e altruisti_ek84
    Anëtarësuar
    18-07-2007
    Vendndodhja
    Prizren
    Postime
    1,151
    I plotesoj keto kritere dhe mund te moderoj keto:

    Ekonomi & Biznes.
    Komunitetin Musliman dhe Sportin

  2. #82
    Heavily Equipped Maska e Force-Intruder
    Anëtarësuar
    04-11-2002
    Postime
    4,911
    Kam bere kurs per WordPerfect dhe Lotus 123 ne 1992.
    Kam bere kurs per Windows 95.
    Kam patente kamionisti.
    Kam arsim te mesem te pergjithshem (me korrespondence)
    Di te hap edhe Messenger.

    Do te deshiroja te behesha Super-Moderator.
    Ju kerkoj te shikoni mundesine te me beni Administrator fare se aty e kam syrin.

    Duke shpresuar ne mirekuptimin Tuaj ndaj ketij postimi (ju lutem mos e fshini), mbetem

    I Juaji Sinqerisht,
    Force-Intruder

  3. #83
    Moderator Maska e Pratolini
    Anëtarësuar
    10-01-2007
    Vendndodhja
    Tirane
    Postime
    724
    Citim Postuar më parë nga xfiles Lexo Postimin
    Dhe kritika ime per poezine tende qe vetem poezi nuk mund te quhet. Pa rime , pa vargje te rregullta, e renduar me fjale te ekzagjeruara, e thate dhe nuk percjell pike emocioni.
    Po e them si nje lexues i thjeshte qe nuk merr vesh nga poezia.
    Bashkohem me dy parafolesit para meje.
    Degjo i nderuar, nese ti apo dikush tjeter ka kritika rreth poezise sime eshte i lutur te postoje dhe te kritikoje sa te doje, aty ku duhet.
    Fakti qe ajo teme eshte mbyllur nuk justifikon qe gjen pikerisht kete pjese te forumit per te tilla gjera. Gjithsesi une e respektoj mendimin tend !

    Per sa i perket kritikes apo arrogances sime, doni apo nuk doni ju, faktet tregojne qarte qe ishte pikerisht iniciativa ime ( mund ta quani edhe arrogante po te doni, eshte pune per ju ) ajo e cila beri te mundur qe nga 31 postime, numri i postimeve ne konkursin letrar te shkoje 200 e kusur. Ishte pikerisht iniciativa ime ajo qe beri te mundur kriticizmin dhe nxjerrjen e disa te vertetave ( ose jo te vertetave ndonjehere ) dhe qe i dha nje permbyllje pak me dinjitoze te gjithe atij procesi, i cili rrezikonte te perfundonte ne nje menyre bajate ku te gjithe ulnin koken dhe numeronin votat, sikur a thua valle konkuronim per deputet.

    Nuk kam aspak nder mend te justifikohem apo te grricem me ndokend ketu ne kete pjese te forumit, por do t'ju sugjeroja qe nese keni nder mend te me demtoni ne iniciativen time per te moderuar pjesen e Letersise, e keni gabim nese mendoni qe pjesa e kritikes tek Konkursi Albasoul eshte "arma" e duhur. Perkundrazi, ajo perben nje prej fakteve me kokeforte se si mund te nxitet dhe zhvillohet nje debat letrar pa komplekse miqesirash apo hatermbetjesh. Ne forum si cdo kush tjeter une kam krijuar miqte e mi, por kur vjen puna per letersi une nuk mund te bej asnje kompromis.

    E ndjeva si "detyrim moral" ti sqaroj keto qe thashe jo kundrejt moderatoreve, pasi jam i bindur qe ata e kuptojne kete me se miri, por ndaj jush dhe shume te tjereve i nderuar, pasi ritheksoj qe nuk kam asnje tendence per te krijuar hatermbetje te kota dhe te pabaza.

    Kalofshi mire !

  4. #84
    Perjashtuar Maska e _Matrix_
    Anëtarësuar
    07-06-2007
    Vendndodhja
    Paris
    Postime
    489

    Kerkese per moderator

    Duke qene se puna qe kam me lejon te rri ne forum nje pjes te mir te dites mendoj se do isha nje moderator i denje per forumin tuaj

    Ju lutem merreni ne konsiderat kerkesen time


    Ju uroj gjith te mirat !!

  5. #85
    Kerkese per moderator . une jam tonny dhe jam vazhgus ne me shume se 275 forume . jam admin ne disa forume dhe web si ne shqip por dhe englisht . do te deshiroja qe kontributin tim ta jepja ne rubriken Shtypi dhe politika . besoj qe stafi i forumit nuk do mbetet i zhgenjyer nga tonny2.
    Don"t believe the truth

  6. #86
    Perjashtuar Maska e _Matrix_
    Anëtarësuar
    07-06-2007
    Vendndodhja
    Paris
    Postime
    489

    Kerkesat per moderatore

    Merren ndonjeher parasysh kerkesat per moderatore ???

    Te pakten nje pergjigje mund te ma jepni shqyrtohen kerkesat tek tema perkatese per moderatore se kam ber nja 5 kerkesa po spo marr asnje pergjigje me duket se ajo tem esht hapur kot !!!

  7. #87
    progress Maska e BvizioN
    Anëtarësuar
    18-03-2005
    Vendndodhja
    UK
    Postime
    3,119
    Matrix, i hodha nje sy perciptazi temes por vetem nje kerkese nga ana jote vura re, ate te bere me daten 17-01-2008! Normalisht nje kerkese eshte e mjaftueshme dhe pergjigja varet nga nevojat e stafit per moderatore.Fjala vjen, ne momentin qe stafi ka nevoje per moderatore te rinj, pervec propozimeve te bera nga stafi, merren ne konsiderate edhe kerkesat e bera ne kete teme. Pra, vonesa e pergjigjes nuk do te thote se eshte nenvlehtesuar kerkesa juaj.Vlen te theksoj se gjithmone do ndihmonte nese do shkruanit mbi pjeset e forumit per te cilat jeni te interesuar te moderoni.

    Ne shumicen e rasteve, nese kerkesa juaj merret parasysh, atehere stafi u kontakton me nje mesazh privat.
    Bukuria eshte ngado, varet se nga cfare kendi e shikon.

  8. #88
    Perjashtuar Maska e _Matrix_
    Anëtarësuar
    07-06-2007
    Vendndodhja
    Paris
    Postime
    489
    Citim Postuar më parë nga Zeri_i_Mirdites Lexo Postimin
    Matrix, i hodha nje sy perciptazi temes por vetem nje kerkese nga ana jote vura re, ate te bere me daten 17-01-2008! Normalisht nje kerkese eshte e mjaftueshme dhe pergjigja varet nga nevojat e stafit per moderatore.Fjala vjen, ne momentin qe stafi ka nevoje per moderatore te rinj, pervec propozimeve te bera nga stafi, merren ne konsiderate edhe kerkesat e bera ne kete teme. Pra, vonesa e pergjigjes nuk do te thote se eshte nenvlehtesuar kerkesa juaj.Vlen te theksoj se gjithmone do ndihmonte nese do shkruanit mbi pjeset e forumit per te cilat jeni te interesuar te moderoni.

    Ne shumicen e rasteve, nese kerkesa juaj merret parasysh, atehere stafi u kontakton me nje mesazh privat.


    Ok flm mua me intereson me shum nenforumi muzikor aty dua te moderoj

  9. #89
    Puck Love Maska e Black_Mamba
    Anëtarësuar
    01-11-2006
    Vendndodhja
    Tetovë
    Postime
    2,501
    Kerkes per modertor:

    Jame nje antare i rregullt i F/Sh gati se xhdo dite jame ketu po desha te behem edhe une pjes moderatoreve,kisha deshir te jeme moderator te Shqipet nga Maqedonia,mendoj se deri diku i mbaj rregullat te cilet duhet ti ket nje moderator.

    Respekte nga ana ime.
    SIKUR EDHE 1 MILION SHQIPTAR DO VRITEN NGA SLLAVET JU PERSERI DO THONI MIRE JEMI!!TURP

  10. #90
    revolucionar Maska e bOndi_oo7
    Anëtarësuar
    18-10-2005
    Vendndodhja
    Shkup
    Postime
    704
    Nje kerkese per moderatore tek nenforumi Formula 1- sepse duket qe ka nevoje, dhe per tek Shqipe nga Maqedonia.

    Rrofshi!
    Punë, djersë, dashuri mes njerëzve dhe ndaj atëdheut.

  11. #91
    Puck Love Maska e Black_Mamba
    Anëtarësuar
    01-11-2006
    Vendndodhja
    Tetovë
    Postime
    2,501
    Pershendetje stafi i forumit kaluan 14 dite po ende asnje pergjigje nuk kame mare,ne qoft se mundet te pakten nje pergjigje ta kem nga ju.
    SIKUR EDHE 1 MILION SHQIPTAR DO VRITEN NGA SLLAVET JU PERSERI DO THONI MIRE JEMI!!TURP

  12. #92
    At'qivia Maska e Flori
    Anëtarësuar
    12-03-2004
    Vendndodhja
    Tiranë, Albania
    Postime
    2,551
    Kriteriumi per Moderatoret:

    • Te jeni i/e moshes +18 vjec - 20 Vjeç
    • Te jeni frekuentues te rregullt te forumit per nje periudhe +6 muajsh. - 4 Vjet
    • Te frekuentoni rregullisht nenforumin qe kerkoni te moderoni duke kontrubuar me artiktuj, shembuj, e opinionet tuaja - Rregullisht cdo dit, me shum paradite pasi jam ne pun
    • Te keni njohuri mbi lemine qe permbeledh nenforumi - I kam lexuar me qindra her
    • Te jeni familjarizuar me Rregullat e Forumit - Gjithashtu
    • Te jeni serioze dhe respektoni ato rregulla - I respektoj, skam marr ndonjeher verejtje
    • Te keni fituar respektin e anetareve tjere - Mendoj se e kam fituar, perderisa kam nje reputacion te madh ne forum



    Cfare te shkruaj ne aplikim?

    -Cilin nenforum keni deshire te moderoni. - Tek nenforumi i Sportit
    -Me pak fjale na pershkruani pse ju pelqen te moderoni nenforumin ne fjale dhe cili eshte vizioni juaj per te. - Sepse prej 4 vjetesh kam postuar ne forum dhe merrem dhe arxhoj nje koh te konsiderushme ne te
    -Mund te shkruani edhe informacjone shtese si ato personale - Punoj ne nje net kafe dhe shumicen e kohes e kam te lir


    Pak info nga vetja

    Emri: Florian k.
    Mosha: 20
    Vendëlindja: Tiran
    Vendëbanimi: Tiran
    Online: 8 - 12 or ne dit !

    ps: shpresoj që Admin & Smod ta marrin parasysh kërkesën time, pasi jam ndër antarët e vjeter të forumit !

    Gjith të mirat.
    Flori
    Femra ne Sex:
    Akmerikanka: o yes o yes
    Gjermanja: ja gut ja gut
    Shqiptarja: "mos i trego kerkujt"

  13. #93
    Black Mamba me fal per nderhyrjen po sikur te kishe dhene me shume info me mire do ishte...
    "Expensive watches do not create time, but reflect how expensive it is to their owner."

  14. #94
    Kjo teme eshte per anetaret qe duan te behen moderatore dhe paraqesin kerkesen e tyre. Eshte po ashtu per stafin e smod dhe admin qe i kontrollojne keto kerkesa dhe ne rast nevoje zgjedhin kandidaturen me te pershtatshme. Pra kjo nuk teme nuk eshte aspak per anetaret e forumit qe te japin mendimin e tyre pro ose kundra, vleresimin pozitiv ose negativ ndaj kerkeses se nje anetari tjeter. Shoh qe shume anetare bejne komente te tipit jo e meriton, jo se meriton, jo ske dhene informacion jo sapo je rregjistruar ne forum etj etj etj. Do ju lutesha mos perziheni ne gjera qe nuk ju takon. U detyrova fshiva disa shkrime dhe mesa shoh vazhdon e njejta fryme. Ketu nuk i kerkohet mendimi asnje anetari sepse ai mendim nuk vlen aspak per stafin drejtues. Eshte stafi i adminve dhe smod qe i gjykon kerkesat dhe vendos per berjen ose jo moderator te nje antari. Mos lodhni gishtat kot me komente qe jo vetem nuk lexohen por dhe do fshihen menjehere.

  15. #95
    atdhetar Maska e bledikorcari
    Anëtarësuar
    29-02-2008
    Vendndodhja
    duke bere cicin ne omonia
    Postime
    289
    te aplikoj dhe une??e di qe sdo meret parasysh sepse ka me te vjeter se mua ketu ne forum por une do aplikoj njehere.quhem bledi,kam shume ore te lire pasi kam punen time dhe kompiuter ne pune dhe ne dispozicionin tim,me sa di njeher vetem me eshte fshire postim sepse kisha bere gabim temat dhe e shkrojta ne vend tjeter ndihmen qe desha per nje virus,kam shume kohe qe perdor kompiuterin dhe internetin.temat qe do desha te ndihmoja jane: bashkepatriotet e mi,shqiptaret e greqise,cte kete lidhje me gjeografine(se me pelqen gjeografia),prezantoni veten ne forum,sporti ne pergjithesi dhe kudo qe mund te kete nevoje forumi jam gati te mesoj dhe te ndihmoj sa mundem.besoj se albo-ja sdo me zgjedhe mua se ne prezantimin e tij thote qe si pelqejne korcaret.kaq nga mua,ju faleminderit qe do ta lexoni.
    Ndryshuar për herë të fundit nga bledikorcari : 23-04-2008 më 13:20 Arsyeja: shkrim
    PERETH FLAMURIT TE PERBASHKUAR ME NJE DESHIRE ME NJE QELLIM

  16. #96
    SupremacY Maska e IL__SANTO
    Anëtarësuar
    23-08-2004
    Vendndodhja
    Larg
    Postime
    4,248
    Citim Postuar më parë nga Darius Lexo Postimin
    Kjo teme eshte per anetaret qe duan te behen moderatore dhe paraqesin kerkesen e tyre. Eshte po ashtu per stafin e smod dhe admin qe i kontrollojne keto kerkesa dhe ne rast nevoje zgjedhin kandidaturen me te pershtatshme. Pra kjo nuk teme nuk eshte aspak per anetaret e forumit qe te japin mendimin e tyre pro ose kundra, vleresimin pozitiv ose negativ ndaj kerkeses se nje anetari tjeter. Shoh qe shume anetare bejne komente te tipit jo e meriton, jo se meriton, jo ske dhene informacion jo sapo je rregjistruar ne forum etj etj etj. Do ju lutesha mos perziheni ne gjera qe nuk ju takon. U detyrova fshiva disa shkrime dhe mesa shoh vazhdon e njejta fryme. Ketu nuk i kerkohet mendimi asnje anetari sepse ai mendim nuk vlen aspak per stafin drejtues. Eshte stafi i adminve dhe smod qe i gjykon kerkesat dhe vendos per berjen ose jo moderator te nje antari. Mos lodhni gishtat kot me komente qe jo vetem nuk lexohen por dhe do fshihen menjehere.
    Darius shume ne rregull per ato qe shkruajte me lart por per anetaret qe kane bere kerkesen prej kohe edhe Stafi nuk ka denjuar te ktheje as edhe 1 pergjigje.

    Postimi #40 eshte kerkesa ime por nuk kam marr ende pergjigje edhe pse ka kaluar kohe.Normale qe me ane te kesaj sjellje prej jush nenkuptova pergjigjen JO
    por te pakten na konsideroni kerkesat.

    Flm per mirekuptimin.
    Hapu Shoqe Se Skom Frenaaa.

  17. #97
    Fakti qe nuk ke marre pergjigje nuk do te thote se kerkesa jote eshte injoruar. Po per momentin nuk ka nevoje per moderatore dhe as nenforume te caktuara qe kane mungese moderatoresh. Pra stafi nuk e quan te domosdoshme nje pergjigje dhe kjo gje eshte bere e qarte. Nuk duhet konsideruar si mungese rrespekti apo injorim ndaj kerkeses se nje anetari. Eshte thjesht praktike pune qe ndiqet me te gjithe dhe behet qe te shmangen debatet pa fund. Nese do lindi nevoja, kerkesat e bera jane monitoruar dhe shqyrtohen perseri. Sidoqofte jo cdo kerkese mund te merret parasysh.

  18. #98
    i/e regjistruar Maska e Preng Sherri
    Anëtarësuar
    19-02-2007
    Postime
    1,274
    E paraqes Kërkesën time për Moderator ndërsa sa i përket kushteve besoj që i plotësoj ngaqë kam të kryer shkollën filestare pastaj atë mesatare dhe në fundë Universitare!
    Unë dua të jem moderator vetëm në një Rubrikë:
    KOMUNITETI MUSLIMAN!

  19. #99
    i/e regjistruar Maska e ANDI_
    Anëtarësuar
    25-03-2006
    Vendndodhja
    Aty ku ben ftote
    Postime
    55
    Tek forumi i perdoruesve te Mac vetem une jam qe postoj edhe ndihmoj userat.Sa e veshtire eshte per te me bere moderator ?????
    Bye Bye Serbia

  20. #100
    Authentic Maska e DeuS
    Anëtarësuar
    08-06-2003
    Postime
    2,319
    Aplikim per Moderator!

    Te nderuar anetare te Stafit dhe (shpresoj) koleget e mi te ardhshem... Dua te behem moderator. Ose me mire, shpresoj te kem nderin e madh te arrij te perfitoj kete titull kaq te lakmuar. (me duket se e nisa mire) ...tani dicka per veten:

    Une jam nje djale i ri qe sapo ka kaluar fazen e pubertetit.

    Jam i zgjuar pa mase
    dhe ne gjume nuk gerrhas
    Jam tip i shoqnise
    dhe se njoh goten e rakise
    I kam krejt punet ne terezi
    dhe nuk kam asnji ne shpi
    nuk pushoj as dite as nate
    s'toleroj burrat e as grate
    me pelqe virtualiteti
    m'duket jeta pi verteti
    per cik moderator jap jeten
    se e kam plot kuleten
    s'kam pune tjeter me c'te merrem
    vec n'kompjuter gdhij e errem...

    Ju falemnderit paraprakisht!
    PS: .... ...

Faqja 5 prej 17 FillimFillim ... 3456715 ... FunditFundit

Tema të Ngjashme

  1. Gjuha shqipe po vritet pa mëshirshëm! A po shkojmë drejt humbjes së gjuhës?
    Nga projekti21_dk në forumin Aktualitete shoqërore
    Përgjigje: 168
    Postimi i Fundit: 28-05-2009, 17:57

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •