Close
Faqja 2 prej 9 FillimFillim 1234 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 161
  1. #21
    Perjashtuar Maska e besi84
    Anëtarësuar
    29-12-2003
    Vendndodhja
    n'toke t'Zotit!!
    Postime
    440
    Po jam penduar ...ndersa sa perket faljes nuk e kam shum zakon te kerkoj falje (edhe pse e kuptoj se jam gabim)
    besi

  2. #22
    i/e regjistruar Maska e striptella
    Anëtarësuar
    05-07-2003
    Vendndodhja
    usa baby
    Postime
    34
    Jam penduar per nje dicka te bukur qe nuk i kushtova rendesi.Fajin ja ve sistemit te jetes ne atdhe.Por tani jetoj dicka tjeter ndonjehere ama me vjen ai pendim neper mend.

  3. #23
    '' ID Withheld '' Maska e eraldi`007
    Anëtarësuar
    06-04-2003
    Vendndodhja
    Kashmir
    Postime
    38
    Jam penduar per disa gjera por ja vlejti per te ecur perpara e per mos ti perseritur ato gabime.
    Mire eshte te shikosh perpara se po pe mbrapa do rrezohesh

  4. #24
    --Senior04-- Maska e Soccerluv04
    Anëtarësuar
    21-11-2004
    Vendndodhja
    Wherever I please
    Postime
    32
    Gjate jetes njerzit pendohem per shume gjera, nqs ti thua qe jo une s'pendohem per asgje atehere me fal por ti s'qenke njeri ose njeri me zemer. Anyways nje pendimi im i madh ka qene per nje djale qe kisha ne shkolle. Ai vdiq i shkreti duke me erdhur nga prapa, mire po mqs une jam shqiptare dhe prinderit nuk jane dakort te lidhem me ndonje djale amerikane per lidhje qe do te zgjasin vetem 2-3 muaj, s'mund te beja sikur isha e interesuar, megjithese mua me pelqente shume ky djale. Jo ne fillim aman, por as the time went by, ai my fitoi zemren. Aman kur une e kuptova qe ky djale paska qene worth going after, ishte too late, pasi ai vajti pas nje vajze bjonde( Mendoj se do te me bente xheloze, which it worked E di qe do te thoni, eh s'ishte serioz ai, se po ishte nuk vinte pas bjondes, por te them te drejten ai erdhi pas meje per nje vit te tere ne shkolle dhe une sahere I turned him down. Man I wish I could turn back time.................

  5. #25
    In God I Trust! Maska e MisCongeniality
    Anëtarësuar
    02-05-2003
    Vendndodhja
    QHC
    Postime
    417
    Sigurisht....shume here. Ca me rendesi e ca pa rendesi. Por vec njehere kam thene "I wish I could turn time back." But I guess this is life. We have to live with our mistakes and pay for the consequences!!!
    What bond is there between me and the world? I am like a rider on a summer day who takes shelter to rest under the shade of a tree, then goes on his way. ~ Profeti Muhamed Salallahu Alayhi Wa Salam

  6. #26
    -==|ylli_forumit|==- Maska e ElMajico
    Anëtarësuar
    11-07-2004
    Vendndodhja
    [Milano].Me Zemer Atje...Tek e Vjetra e Bukura [Shqiperi!!!]
    Postime
    1,042
    penduar??!...asnjehere

    kam bere shume gabime ne te shkuaren por mendoj se me kane sherbyer si mesim...mendoj se asnjeri nuk duhet te pendohet...ajo qe ndodhi ndodhi...

    Jeta vazhdon..

  7. #27
    i/e regjistruar Maska e KOKASHTA
    Anëtarësuar
    29-09-2004
    Vendndodhja
    Bangkok
    Postime
    2,614
    Citim Postuar më parë nga ALBA
    Asnje nga ne , ne kete jete nuk eshte prefekt . Te gjithe gabojme , pakica me vetdije dhe shumica pa vetdije . Por nese dikush eshte i ndergjegjshem dhe kupton gabimin , sigurisht qe pendohet . Ndoshta gabimi nuk mund te shlyet edhe pse je penduar , por te pakten eshte nje mesim ne jete , qe nuk e perserit me ate gabim . Por ka dhe njerez qe edhe pse e kuptojne se kan gabuar , nuk e pranojne gabimin ne shoqeri apo familje , dhe nuk jane ne gjendje te pendohen duke u perballur me mendjemdhesine e tyre .

    Ju ftoj ne kete teme te diskutojme . Nese keni ndonje rast , qe vertet jeni ndjere fajtor/e apo keni gabuar ne jete dhe jeni penduar , mund te na e tregoni ne kete teme .


    Alba

    Si jo ...Biles shume here ...POr pendimi me i madh eshte qe kam ardhur ketu ne Rumani ne nje moshe aq te vogel { 14 vjec } ...Por meqe e filluam them ta mbarojme . Rrespekte
    If you tell a big enough lie and tell it frequently enough, it will be believed.

  8. #28
    i/e regjistruar Maska e Poeti
    Anëtarësuar
    18-03-2003
    Vendndodhja
    Ferizaj-Kosovë
    Postime
    4,216
    Pendimi…them se nuk ka njeri qe nuk është penduar në jetë. Por kujtoj se pendohemi vetëm për gabimet e bëra pa qëllim, pasi e kuptojmë që e kemi bërë gabimin, por gabimet më të mëdha janë ato që bëhen qëllimisht dhe për këto gabime rrallë ka pendim dhe rrallë kërkohet falje. Aq më shume që ne shqiptarët në përgjithësi fjalën: MË FAL e marrim si nënshtrim e jo si edukatë dhe si mirësjellje.
    Normal se edhe unë kam bërë gabime në jetë, por kujtoj se asnjëherë nuk e kam bërë me qëllim, ngase do te isha ndryshe nga se që jam. Falje kërkoj dhe ate me shumë përulje për shkak të pasojave që gabimi im ka mundur ti shkaktoj tjetrit.
    (P.S. përse vallë më lehtë kërkojmë falje në gjuhë të huaj se sa në gjuhën tonë të ëmbël shqipe?!)
    MOS SHIKONI KISHA E XHAMIA, FEJA E SHQIPTARIT ËSHTË SHQIPTARIA

  9. #29
    Hey, how do i look? Maska e Aragorn I
    Anëtarësuar
    20-09-2003
    Vendndodhja
    Your five years in solitary confinement are at an end. You've paid part of your debt to France.
    Postime
    323
    Une kam bere gabime... shume, por nuk jame penduar, per kete s'pendohem, ndoshta duhet te pendohem, jo per gabimet, biles te kisha mundesine do beja edhe disa te tjere... per kte pendohem. ;-)
    Nga halli,
    derrit i thuhet dajo.

    Ndjesë pastë nëna e shtrenjtë..
    Sa shumë vëllezër paska patur!

  10. #30
    Perjashtuar Maska e Prototype
    Anëtarësuar
    10-05-2002
    Postime
    1,450
    hmmm lets seee .. a jam penduar ndonjehere ne jete ? ncuqqq as edhe nje pike

    sigurisht ka pasur raste qe do te doja te sillesha ndryshe ne disa situata apo me disa njerez megjithate me mire eshte kur gabon sepse meson , psh kur vuan ka te mirat e veta dhe ajo , se behesh me e forte ... cdo gje ka nje kuptim te fshehte brenda vetes qe arrin ta kuptosh vetem pasi e ke kaluar ate eksperjnce dhe sdo arrije te mendoje ashtu po te kishte ndodhur ndryshe ,,,bote perfekte s'ka ...se po te ishte do quhej parajse ..lol
    keshtuu .............

  11. #31
    LeLe Kacurrele
    Anëtarësuar
    15-08-2005
    Postime
    2
    Po pendohem per gabimet qe kam bere pa menduar njehere mire.

  12. #32
    ♪ @)-/-- ♪ Maska e Kërçovare1
    Anëtarësuar
    20-07-2005
    Vendndodhja
    ...aty afër...
    Postime
    222
    Ne te shumten e rasteve gabimet qe kam bere, jo vetem qe kam mesuar nga to, por edhe me kane dale per te mire... "Gjithcka ndodh per ndonje arsye" Dmth ne fillim kam menduar qe kam gabuar por pastaj pas nje kohe me ka delur puna qe te them mire qe gabova...
    Por, kam bere edhe nje tjeter gabim i cili s'me ka dale per te mire dhe per te cilin jam penduar shume... Vetem e di qe s'do ta perseris me apo se paku do te jem me shume e kujdeshme ;-)

    Happiness is: ME & YOU ;)


  13. #33
    Bebiiiiiii dove je? Maska e TiLoNcE
    Anëtarësuar
    11-05-2003
    Vendndodhja
    tu bo not
    Postime
    1,116
    Pendohemi ,,kerkojm falje..na falin

    kjo osht jeta..ne jemi njerzit

    Nga te gjitha kto jam penduar per dicka(shum pesonale dhe smund ta share ketu)..i guess do e vuj per jet ate gjo

    Reina te mirat nuk bohen qe robt te te jen Mirnjohes
    Asi her mos u pendo per ato qe bo..ene nese ste kthehen kurre,ene nese ste dihen kurre
    o-le-le firma

  14. #34
    Trazuar nen qiellin blu Maska e Blue_sky
    Anëtarësuar
    29-05-2004
    Postime
    2,300
    Penduar JO,me teper ardhur keq per dicka qe ndoshta mund te kem bere pa dashur pasoja negative.
    Kam vetem nje limit: qiellin!

  15. #35
    Citim Postuar më parë nga TiLoNcE
    Nga te gjitha kto jam penduar per dicka(shum pesonale dhe smund ta share ketu)..i guess do e vuj per jet ate gjo
    Mallkuar qofte ajo gje qe do e vuash per jete.

  16. #36
    i/e regjistruar Maska e Nice_Boy
    Anëtarësuar
    25-01-2004
    Vendndodhja
    Larg vendlindjes i pa shpi..
    Postime
    4,220
    Jo 1 her por shum here..!

    Shum her me kan mesu , qe me von do te bin ne mend te gjitha , por un kot isha i ri dhe me at temto vazhdoja dhe beja probleme cdo dite e me shum , jeta ishte e till dhe rinia po i beke te gjitha , po nuk pate njeri qe te rri lart dhe ne cdo gjest te ul koken nuk kish te ndalur , un per vete kam bere shum gabime , qe sot e shum her pendohem , njeashtu edhe kur te bej prap edhe sot , me nuk besoj qe sikur ni koh me heret qe nese u pendohesha por prap e besha nje gje te till , por tani nese e bej nje gjest heren e dyt harroet ai dhe nuk ka shonc

    Dhis is maj mendim.

    Gjith te mirat
    Më gënjeu pasuria, jeta vrap më iku shpejt dhe u thinja u dergja u plaka në dhe të huaj do të vdes..

  17. #37
    Authentic Maska e DeuS
    Anëtarësuar
    08-06-2003
    Postime
    2,319
    Pendohem vallai...
    Kot me rrejt veten dhe juve bashke...po deklarova qe nuk pendohem...
    Sidomos juve iher (m'rafte llotaria muve) qe nuk mundem me ju rrejt kurre!

    Po largohem para se te pendohem prape...
    ...e di qe do pendohem kur te largohem!

    Si thu ti lexuso?

  18. #38
    Larguar Maska e tironse_me_fiks
    Anëtarësuar
    30-11-2004
    Vendndodhja
    anej knej gjithanej
    Postime
    58
    Ne pergjithsi joo,edhe nese kam bere gabim s jam bo asiher pishmon,por kam mesuar te mos gaboj me.
    Sot jemi akoma ktu,me te mdhenj se kurr,me te fort se kurr.


    SuperKlub Tirona
    Gjithmon Bardheblu!!!

  19. #39
    i/e regjistruar Maska e OO7
    Anëtarësuar
    07-12-2004
    Vendndodhja
    Tirane
    Postime
    3,823
    OU Ska dite qe mos pendohem mer ! Sikur gabimet te gjitha me njiten mua ! Shyqyr thuj qe smgje gjo mua ! tironse_me_fiks do pendohesh ne ti mos u boj merak !

  20. #40
    i çrregjistrruar Maska e madmen
    Anëtarësuar
    09-08-2005
    Vendndodhja
    kur ta mesoni ma thoni dhe mua
    Postime
    25
    kot ja kpusin aot qe thone se nuk pendohen se edhe po mos e shprehin nga mrena nje gje e ndjejne.
    sa per vete pendohem gjithatoher po ka raste qe prap vazdoj dhebej te njejtat gabime.

Faqja 2 prej 9 FillimFillim 1234 ... FunditFundit

Tema të Ngjashme

  1. A jeni munduar ndonjehere te vizatoni lumturine
    Nga AuGuSt_ në forumin Tema shoqërore
    Përgjigje: 80
    Postimi i Fundit: 04-11-2008, 15:36
  2. "Jam penduar, por nuk kisha rrugë tjetër"
    Nga Brari në forumin Problematika shqiptare
    Përgjigje: 9
    Postimi i Fundit: 23-02-2007, 14:41
  3. Si ta kthejme dikend ne besim islam
    Nga Arber gerguri në forumin Komuniteti musliman
    Përgjigje: 2
    Postimi i Fundit: 20-11-2006, 05:27
  4. Një dite do t'i kujtoni këto që po ju them
    Nga qorri_30 në forumin Komuniteti musliman
    Përgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 26-09-2006, 11:47
  5. Polikseni Ninka
    Nga dikeafajtore në forumin Shkrimtarë shqiptarë
    Përgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 23-07-2005, 19:16

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •