Close
Faqja 6 prej 6 FillimFillim ... 456
Duke shfaqur rezultatin 101 deri 110 prej 110
 1. #101
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  13,913

  Pėr: Parashqevi Simaku

  Edhe 100 Parashqevi - IKONĖ E KĖNGĖS SHQIPE !  " Dėgjoma Kėngėn " & " Sonet pėr Veten " - PARASHQEVI SIMAKU

  Kompozimi: AGIM KRAJKA - Poezia: ZHULJANA JORGANXHI / Kompozimi: AGIM KRAJKA - Poezia: JORGO PAPINGJI
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga sirena_adria : 01-09-2021 mė 21:37

 2. #102
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  13,913

  Pėr: Parashqevi Simaku

  Vlerėsim nga njė prej Kolosėve tė Kėngės Shqipe - Kompozitori i paharruar AGIM KRAJKA - NDERI I KOMBIT


  -Me kė nga kėngėtarėt keni bashkėpunuar mė shumė?

  Nė disa festivale kam bashkėpunuar me Vaēe Zelėn, mė vonė kur ajo krijoi njė prestigj tė njohur nga eprorėt pėr Vaēen caktohej kompozitori. Por kam bashkėpunuar dhe me shumė tė tjerė si motrat Irma dhe Eranda Libohova, Parashqevi Simaku, Luan Zhegu, por dhe me shumė emra tė tjerė.

  Pėr tė gjithė kėngėtarėt qė kam bashkėpunuar kam kujtime dhe pėrshtypje shumė tė mira, por do tė veēoja Parashqevi Simakun pėr zėrin e saj tė mrekullueshėm.

  Ajo ishte njė pėrjashtim ndėr kėngėtaret e tjera ! Ishte e jashtėzakonshme nė tė gjitha gjinitė qė kėndonte !  http://www.forumishqiptar.com/threads/38313-Agim-Krajka
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga sirena_adria : 02-09-2021 mė 10:17

 3. #103
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  13,913

  Pėr: Parashqevi Simaku

  Debutimi i 15 vjeēares Parashqevi Simaku nė Festivalin e Kėngės 20 - Dhjetor 1981.  " Ē'lumturi na dha kjo jetė " - PARASHQEVI SIMAKU

  Kompozimi: AGIM KRAJKA - Poezia: ARBEN DUKA
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga sirena_adria : 07-10-2021 mė 19:37

 4. #104
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  13,913

  Pėr: Parashqevi Simaku

  PARASHQEVI SIMAKU
  1981. " Ē'lumturi Na Dha Kjo Jetė " - Kompozimi: AGIM KRAJKA - Poezia: ARBEN DUKA

  Ēmimi i Trete - Festivali i 20-te


  1985. " Nė Moshėn e Rinisė " - Kompozimi: VLADIMI KOTANI - Poezia: ARBEN DUKA

  ĒMIMI I PARE - Fest’ 24


  1988. " E Duam Lumturinė " - Kompozimi: PIRRO ĒAKO - Poezia: AGIM DOĒI

  ĒMIMI I PARE - Fest’ 27
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga sirena_adria : 07-10-2021 mė 19:38

 5. #105
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  13,913

  Pėr: Parashqevi Simaku
  " Nė Moshėn e Rinisė " - PARASHQEVI SIMAKU

  Kompozimi: VLADIMIR KOTANI - Poezia: ARBEN DUKA


  ĒMIMI I PARE - Fest’ 24 , Dhjetor 1985.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga sirena_adria : 18-10-2021 mė 16:27

 6. #106
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  13,913

  Pėr: Parashqevi Simaku  " E DUAM LUMTURINE " - PARASHQEVI SIMAKU

  Poezia: AGIM DOĒI - Kompozimi: PIRRO ĒAKO - Orkestrimi: GJERGJ LEKA


  ĒMIMI I PARE - Fest’ 27 , Dhjetor 1988.

 7. #107
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  13,913

  Pėr: Parashqevi Simaku  " KOHA NUK NA PRET " - PARASHQEVI SIMAKU

  Poezia: ZHULJANA JORGANXHI - Kompozimi: FERDINAND DEDA


  Fest’ 26 , Dhjetor 1987.

 8. #108
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  13,913

  Pėr: Parashqevi Simaku  Parashqevi Simaku Koncert

 9. #109
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  13,913

  Pėr: Parashqevi Simaku  Parashqevi Simaku - M'ka shku menja me u fejue

 10. #110
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  13,913

  Pėr: Parashqevi Simaku  " ME SYTE E TU " - PARASHQEVI SIMAKU

  Poezia: ZHULJANA JORGANXHI - Kompozimi: FLAMUR SHEHU


  Kur vjen Pranvera '87.

Faqja 6 prej 6 FillimFillim ... 456

Tema tė Ngjashme

 1. Aktivitete, organizime mbrėmjesh nė Chicago, IL
  Nga mario_kingu nė forumin Bashkėpatriotėt e mi nė botė
  Pėrgjigje: 380
  Postimi i Fundit: 09-10-2016, 18:42
 2. Aktivitete, organizime nė NYC, NY!
  Nga Toro nė forumin Bashkėpatriotėt e mi nė botė
  Pėrgjigje: 175
  Postimi i Fundit: 24-10-2012, 12:41
 3. VIP-at shqiptar
  Nga Orion_DYRRAHU nė forumin Albumi fotografik
  Pėrgjigje: 228
  Postimi i Fundit: 13-12-2009, 14:56
 4. Thoma Simaku
  Nga Shijaksi-London nė forumin Muzika shqiptare
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 08-12-2009, 22:46
 5. Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 09-04-2005, 18:54

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •