Close
Faqja 2 prej 7 FillimFillim 1234 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 140
 1. #21
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Antarsuar
  06-01-2008
  Postime
  7,151
  Faleminderit
  435
  524 falenderime n 441 postime

  Pr: Elbasan: Shkatrrohet laboratori i kokains, arrestohet nipi i Enver Hoxhs

  Keto jane ngjarje ku rastesia i prish ekulibrin sistemit,ku "prishet pazari".

  Do jete interesante te shikohet (edhe te supozohet) se si do reagoje sistemi mbas keti cenimi,ketij "provokacioni" te jashtem qe prek direkt e ne zemer interesat dhe panvaresin e politikes.Jemi pak a shume "ne gjendje lufte" per politiken e sistemin dhe fare strategjie do zgjedhin si pergjigje;ate te minimizimit apo ate te kercenimit.
  Do kerkojne ta minimizojne duke sakrifikuar ndonje figure apo do ti bejne "prit" direkt qe ta mbyllin;"keta jane fajtoret,keta u kapen, keta gjykoni"
  "Strategjia" e pare jep shum me teper garanci,mjafton pak ping-pong midis paleve dhe pak bashkepunim me shtypin per te hequr o tjetersuar vemendjen.
  Qe kur ka dale emeri i nipit te Xhaxhit eshte nje bombe qe i ka plasur nder duar.  "Vitin tjeter,me 29 nentor perve portretit te Xhaxhit duhet te ngrejme edhe portretin e nipit".

 2. #22
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  10-08-2007
  Postime
  8,541
  Faleminderit
  19
  100 falenderime n 93 postime

  Pr: Elbasan: Shkatrrohet laboratori i kokains, arrestohet nipi i Enver Hoxhs

  Ndryshuar pr her t fundit nga Qyfyre : 15-01-2015 m 08:54

 3. #23
  Deny Ignorance Maska e Darius
  Antarsuar
  25-04-2002
  Postime
  13,942
  Faleminderit
  0
  673 falenderime n 479 postime

  Pr: Elbasan: Shkatrrohet laboratori i kokains, arrestohet nipi i Enver Hoxhs

  Reagon djali i ish -diktatorit: Ermalin e arrestuan pr t diskretituar emrin e Enverit

  “Arrestimi i djalit ton Ermal Hoxha, q ndodhi dje, m dat 14-1-2015, ka pr qllim t vetm, diskretitimin e emrit t Enver Hoxhs”.

  sht ky reagimi i prindrve t Ermal Hoxhs, i arrestuar mbrm n operacionin antidrog si pjes e nj rrjeti shqiptaro –kolumbian t trafikut t kokains. N nj deklarat q mban emrin e Ilir dhe Teuta Hoxhs, thuhet se nuk sht hera e par q kjo i ndodh familjes s tyre. “Para katr vjetsh policia donte t implikonte djalin tjetr tonin, duke e akuzuar si pjesmarrs n nj kofnlikt me arm, kur ai n kohn q kishte ndodhur incidentit, ishte bashk me ne, prindrit e tij dhe me 30 t ftuar t tjer n nj fest familjare. Po kshtu, ndodhi edhe me Ermalin, q del njoftimi n media me burim nga prokuroria q sht i zn me drog dhe me nj shum t madhe parash n nj makin fuoristrad t zez, n afrsi t Elbasanit. N nj koh q Ermali ndodhej n Durrs, n shtpin e prindrve t grua. I njjti skenar pr ta inkriminuar” –thuhet n deklarat. Po kshtu, prindrit e tij pretendojn se kjo ishte dika q pritej, duke par reagimet kundr Enver Hoxhs gjat festimeve t 70 –vjetorit t lirimit. “Dhe pritej q dika t ndodhte, kur Enver Hoxha n kt 70 –vjetor t Clirimit u anatemua nga t gjitha forcat politike, t djathta dhe t majta. Egrsisht e quajtn monstr dhe Hitler. Shkuan deri atje sa edhe fotografit ia ndaluan me dhun shtetrore. Edhe kjo q ndodhi dje, sht n vazhdn e persekutimit q i behet familjes s tij. Tani q niprit e tij jan br madhor, persekutimi po bie mbi ta. Urojm q drejtsia t veproj e pavarur nga segmentet e politiks”, mbyllet deklarata e Ilir dhe Teuta Hoxhs.
  Teksa me kt deklart, prindrit e Ermal Hoxhs e quajn si akt me prapavij politike arrestimin e Ermal Hoxhs, nuk bn m pak shqiptarja.com, e cila boton nj shkrim me autor Aruel Pepa, me titull “Fabula ra, nipi i Koleks arrestoi nipin e Enverit”.


  Bota Sot


  E di cfare eshte ironike? Kelyshi i atij qe ideoi e vuri ne jete persekutimin me te eger qe ka pare ky popull, tani ankohet per persekutim dhe padrejtesi. Paftyresia dhe palacolleku i ketyre njerezve ska limit. Ermal Hoxha qe ne mes te viteve 90-te rrinte me gjithe helmaxhinjte e parkut Rinia. Dhe kur rri me ujqerit do fillosh te ulerish. Ti Ilir Hoxha, kryetar i Drejtorise me Kriminale qe ka ekzistuar ndonjehere ne agjenturen shqiptare ke marre ne qafe me mijera njerez. Ke vrare e ke prere me urdherat e tua shume njerez te pafajshem. Arrestimi i djalit tend i kapur me kokaine dhe para nuk eshte persekutim, nuk eshte sajese, nuk eshte ideologji apo penalizim ndaj familjes, babait, gjyshit, stergjyshit (sic e pati zakon yt at te merrte ne qafe me mijera njerez). Yt bir u vu ne pranga se eshte koke e kembe i perfshire ne prodhim e trafik droge. Le te shkoje nusja e tet biri tani e te lahet me qumesht e trandafila neper hotelet luksoze te Kines. 3/4 e popullit ngordh per buke e ju tallni menderen neper bote. Normal, kur merresh me drogera e pislleqe leket nuk llogariten.

 4. #24
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  10-08-2007
  Postime
  8,541
  Faleminderit
  19
  100 falenderime n 93 postime

  Pr: Elbasan: Shkatrrohet laboratori i kokains, arrestohet nipi i Enver Hoxhs

  ka me verte nevoje per diskretitim emri i Enverit?

 5. #25
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  24,142
  Faleminderit
  81
  792 falenderime n 648 postime

  Pr: Elbasan: Shkatrrohet laboratori i kokains, arrestohet nipi i Enver Hoxhs

  Grupi i kokains aktivitet n Shqipri prej 1 viti, Policia: Ja detajet e operacionit  ELBASAN - Nj superoperacion ndrkombtar i ndrmarr nga Policia e Shtetit n bashkpunim me INTERPOL-in dhe EUROPOL-in ka uar n shkatrrimin e nj laboratori gjigant droge n fshatin Xibrak t Elbasanit, ku prpunohej kokain me destinacion tregjet europiane. Gjat operacionit, i cili nisi pasditen e djeshme, jan vn n pranga 12 persona, 10 prej t cilve shqiptar dhe 2 kolumbian. Ndrsa pasditen e sotme policia ka shpallur n krkim edhe shtetasin Genci Xhixha, 35-vje i dyshuar si pjes e grupit t trafikut t drogs.

  Burime zyrtare nga Drejtoria e Policis s Shtetit si dhe Prokuroria e Krimeve t Rnda n Tiran bn me dije se njri prej t arrestuarve shqiptar sht nipi i ish-diktatorit Enver Hoxha. Prvese n Elbasan, operacioni sht shtrir edhe n Tiran dhe Durrs. Msohet se ka qen nj sinjalizim nga autoritetet gjermane, i cili ka uar n zbulimin e rrjetit t drogs. Dyshohet se kokaina vinte n Shqipri me kontenier nga Amerika Latine dhe m pas kishte si destinacion tregjet europiane. Policia pohon se grupi i kokains e zhvillonte aktivitetin n Shqipri prej nj viti, ndrsa m hert punonte n linjn Spanj-Holand.

  Forcat RENEA kan sjell sot n Tiran dy shtetasit kolumbian t arrestuar mbrmjen e s mrkurs gjat operacionit t koduar Xibraka n Elbasan. Gjithashtu msohet se forcat speciale t RENEA-s do t sjellin n Tiran dhe vllezrit Dalipi. Sipas informacioneve, dy kolumbiant u prezantuan si futbollist t skuadrs s Elbasanit.

  Ministri i Brendshm Saimir Tahiri dhe Drejtori i Prgjithshm i Policis Artan Didi, kan udhtuar sot drejt Elbasanit, aty ku u zbulua dhe laboratori i prpunimit t kokains, ku jan takuar me Drejtorin e Policis s Qarkut t Elbasanit, Neritan Nallbati.

  LABORATORI I DROGES, NE KERKIM EDHE NJE TJETER I DYSHUAR SI PJESE E GRUPIT
  Nj tjetr person shpallet n krkim pasi dyshohet t jet pjes e grupit t trafikut t drogs, i zbuluar mbrmjen e djeshme n Xibrak. Policia bn me dije se ka shpallur n krkim shtetasin Genci Xhixha, 35-vje, i dyshuar si pjestar i grupit q trafikonte kokain.

  POLICIA: JA DETAJET E OPERACIONIT

  Strukturat e Departamentit pr Krimin e Organizuar dhe Krimet e Renda n Drejtorin e Prgjithshme t Policis s Shtetit dhe konkretisht, Sektori pr Narkotikt, Drejtoria e Forcs s Posame Operacinale, n bashkpunim m Prokurorin e Krimeve t Rnda pran Gjykats s Shkalls s Par Tiran, D.P.Q Tiran, D.P.Q Elbasan, dhe DPQ Durrs, si dhe n bashkpunim me autoritet policor Gjermane, pas nj hetimi proaktiv disa mujor ku jan aplikuar t gjitha format dhe metodat bashkkohore t hetimit, m dat 14.01.2015 u finalizua me sukses operacioni policor Xibraku.

  Prej disa kohsh Policia e Shtetit ka qen duke hetuar pr aktivitetin e ktij grupi t prfshir n trafikun e lndve narkotike. Fal bashkpunimit me partnert ndrkombtar dhe shkmbimit t informacionit, sht br e mundur identifikimi i pjestarve t ktij grupi, dhe mbajtja e tyre n kontroll si dhe dokumentimi i aktivitetit kriminal.

  N funksion t ktij hetimi sht regjistruar nga Prokuroria e Krimeve t Rnda procedimi penal nr. 335, viti 2014 dhe pr hetimin e ktij grupi, strukturat e hetimit n Departamentin pr Krimin e Org.&Kr.e Renda kan prdorur t gjitha format dhe metodat e parashikuara n ligj me qllim dokumentimin e ktij aktivitetit kriminal.

  Nga hetimet paraprake rezulton se bhet fjal pr nj grup t strukturuar, me nj aktivitet kriminal me shtrirje ndrkombtare t trafikut t narkotikve nga Amerika Latine n Ballkan dhe me destinacion Europen Perendimore.

  Grupi kriminal siguronte lnd me prmbajte t substancave narkotike te cilat m pas i nnshtroheshin nj procesi prpunimi dhe nxjerrjes s substancs s pastr kokaine me qllim prdorimin n tregun e brendshm dhe at ndrkombtar.

  Me qllim prpunimin profesional t lnds narkotike dhe prgatitjen prfundimtare t saj pr treg, organizata kriminale ka rekrutuar dhe angazhuar n prbrjen e saj, shtetas kolumbian, t arrestuar n kt operacin.

  N kuadr t ktij operacioni policor, t shtrir n tre qarqe, Tiran, Elbasan dhe Durrs , u b e mundur arrestimi i shtetasve:

  Saimir Sadik Batku, vje 43, lindur dhe banues ne Tirane.
  Fatmir Xhemal Hoxha, vje 48, lindur dhe banues ne Tirane, .
  Kastriot Haxhi Imeri, vje 47, lindur dhe banues ne Tirane, .
  Gentjan Hasan Gjonaj,vje 43, banues ne Vlore .
  Arjan Zeni Dalipi, vje 50, banues n Elbasan .
  Kelment Zeni Dalipi, vje 45, banues n Elbasan.
  Cezar Adolfo Avila lindur ne Tunja Kolumbi, vje 67.
  Walther Moren, Juan Moreno, vje 42 banues ne Bucarama nga, Kolumbi
  Ilir Skender Hyseni, vje 47, banues n Tiran .
  Ermal Ilir Hoxha, vje 40 , banues ne Tiran.
  Egest Danksi, vje 27, lindur dhe banues n Elbasan.
  U b sekuestrimi i provave materiale t lidhura me aktivitetin kriminal:

  Sasia prej 19 kilograme e 416.2 grame lnd narkotike e dyshuar Kokaine.
  77.727 kg e dyshuar si lende narkotike e llojit kokaine.
  19.8 kg e dyshuar si perziers i lendes narkotike kokaine.
  359.400 Euro.
  2.769.000 lek t reja.
  4150 Dollare Amerikan.
  Jane sekuestruar pese cope karta kredite dhe nje cek me vlere 4.500 dollare.
  Nje arme zjarri automatik model 56.
  Nje arme zjarri Revolver me mulli.
  Nj arm zjarri e tipit pistolet me caliber 9 mm.
  Tre arme gjahu, shotgan, cifte dhe nje teke.
  174 fisheke te modeleve dhe kalibrave te ndryshme.
  50 fishek luftarake me calibr 9 mm.
  Katr automjete t tipeve t ndryshme.
  Nj makineri vakumi e cilsis s lart.
  Nj peshore elektronike.
  25 aparate telefoni celulare.
  Jan sekuestruar pese ora te markave te ndryshme.
  Jan sekuestruar edhe dy automjete.
  Jan sekuestruar aksesore pr prodhimin dhe paketimin e lendes narkotike te llojit kokaine, si presa, peshore te llojeve te ndryshme, mikrovala etj.
  Jane sekuestruar sasira t konsiderueshme t substancave dhe perkursoreve, dhe przieres q shrbejn pr prodhimin e substancave narkotike
  Si dhe nje sasi e konsiderueshme dokumentesh t ndryshme si mandate arktimi, kupona tatimore etj. t cilat hedhin drite mbi aktivitetin kriminal t shtetasve t lartprmendur.
  Gjithashtu strukturat e specializuara t hetimit n Departamentin pr Krimin e Organizuar dhe Krimet e Rnda n Drejtorin e Prgjithshme kan filluar menjher hetimin pasurore dhe vendosur sekuestron pr asetet kriminale t pjestareve t ksaj organizate kriminale.

  Hetimi i ksaj Organizate Kriminale bhet pr veprn penale te Trafikimit te Lendeve Narkotike, 283/a/2 Organizimi dhe drejtimi i organizatave kriminale lidhur me prodhimi, fabrikimin ose trafikun e paligjshm t narkotikeve 284/a, dhe Armmbajtje pa leje e Armeve dhe Municioneve Luftarake 278/2 dhe 278/5 te Kodit Penal.

  POLICIA E DURRSIT: JA SI U ARRESTUA ERMAL HOXHA

  Ermal Hoxha, nipi i ish-diktatorit Enver Hoxha, sht arrestuar mbrmjen e djeshme n Durrs, pas zbulimit t laboratorit t kokains n Xibrak t Elbasanit. Burime zyrtare nga Policia e Durrsit bjn t ditur se arrestimi i Hoxhs sht kryer rreth ors 01:30 t dats 14/01/2015, n shtpin e prindrve t bashkshortes s tij n qytetin bregdetar.

  M dat 14.01.2015 ora 01:30, nga ana e Specialistve t Seksionit pr Narkotikt n Drejtorin e Policis Qarkut Durrs, sht br kapja dhe arrestimi i shtetasit: Ermal Hoxha i biri i Ilir-it dhe i Teut-s, 40 vje, lindur dhe banues n Tiran, Rruga Foto Xhavella, Unaza e Re, me shtetsi dhe kombsi shqiptare. Arrestimi i ktij shtetasi sht br n funksion t Procedimit Penal Nr. 334 viti 2014, t Prokuroris pran Gjykats pr Krime t Rnda Tiran, pr veprn penale t Trafikimit t Lndve Narkotike kryer n bashkpunim, parashikuar nga neni 283/a-2 i K.Penal.- thuhet n deklaratn e Policis s Durrsit.

  POLICIA: LABORATORI U ZBULUA PAS PRGJIMEVE T ILIR HYSENIT

  Burime zyrtare nga Policia e Shtetit bn me dije se kan qen autoritetet gjermane q sinjalizuan pr trafikun e kokains. Msohet se autoritetet e ktij vendi i kan krkuar informacion policis shqiptare pr Ilir Hysenin, pasi dyshohej se trafikonte kokain nga Shqipria drejt Gjermanis. Menjher pala shqiptare ka nisur hetimet, duke vn n prgjim Hysenin. Nga prgjimet dhe hetimet e kryera sht br e mundur q t zbulohet laboratori i drogs n fshatin Xibrak t Elbasanit. Policia n bashkpunim me Prokurorin e Krimeve t Rnda n Tiran dhe me struktura t tjera kan rn dakord q superoperacioni antidrog t zhvillohej ditn e djeshme. Dyshohet q Ilir Hyseni t jet kapo i trafikut t kokains. Ndrkoh, po hetohet intensivisht pr identifikimin dhe zbulimin e t gjith personave t prfshir n rrjetin e fundit t trafikut ndrkombtar t drogs.

  (er.nu/BalkanWeb)

 6. #26
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  24,142
  Faleminderit
  81
  792 falenderime n 648 postime

  Pr: Elbasan: Shkatrrohet laboratori i kokains, arrestohet nipi i Enver Hoxhs

  ‘Kokaina’, Berisha: Interpol e montoi, Rama mbeti pa gjethe fiku. T hetohet, kush e lajmroi Ermal Hoxhn?

  TIRAN-Ish-kryeministri Sali Berisha ka prshndetur operacionin antidrog t nj dite m par ku n pranga prfunduan 11 persona, mes t cilve 2 kolumbian dhe nipi i diktatorit Enver Hoxha.
  Sipas Berishs, rrjeti i kokains u zbulua nga policia gjermane, kurse Interpol dhe Europol drejtuan operacionin nn hetimin serioz t prokuroris. Berisha shton se Policia e Shtetit vuri n zbatim kt operacion me prmasa ndrkombtare.
  Por sipas Berishs, Ermal Hoxha ka lidhje t ngushta me kupoln e PS dhe kryeministrin Edi Rama dhe se ky i fundit reagoi zmekur ndaj ktij operacioni, duke e nisur reagimin me kryefjal, opozitn. Berisha akuzon Ramn se me ardhjen e ktij t fundit n pushtet, n Shqipri zbarkoi Kolumbia ndrsa prmend nj episod q sipas tij, nj boss droge u strehua n makinn e nj deputeti t PS nn hundn e policis.
  Berisha i bn thirrje prokuroris q ti shkoj deri n fund hetimit deri n zbulimin e e t gjitha lidhjeve t narkotrafikut me pushtetar dhe partiak.

  Reagimi i plot Sali Berishs

  Interpoli dhe Europoli montojne rrjetin e droges me baron kryesor Ermal Hoxhen, nipin e Enver Hoxhes!!

  Te dashur miq, dje pasdite Interpoli, Europoli se bashku me Prokurorine e Krimeve te Renda dhe Policine e Shtetit kryen goditjen e nje rrjeti te madh shqiptaro-kolumbian droge me drejtues kryesor nipin e diktatorit Enver Hoxha, 39 vjecarin Ermal Hoxha, i njohur per lidhjet e ngushta me kupolen me te larte te PS ne teresi dhe ne vecanti e personalisht per lidhjet e ngushta e familjare me Edi Ramen, mik i ngushte i kahershem i prinderve te narkotrafikantit.

  Ermal Hoxha njihet sipas disa burimeve sponsorizues nder me kryesoret i fushatave elektorale te PS dhe veprimtarive te tjera te kesaj partie. Ne kete operacion antitrafik nderkombetar u shkaterrua ne Xibrak nje impiant i madh i prodhimit te kokaines per treg, u arrestuan 8 anetare te rrjetit shqiptaro – kolumbian te droges, 6 shqiptar dhe 2 kolumbian, u konfiskuan 125 kg kokaine, rreth 3 – 4 ton perzjeres te kokaines.

  Me kete rast le te falenderojme ne policine gjermane qe zbuloi e para ekzistencen e rrjetit, Interpolin dhe Europolin qe organizuan dhe drejtuan operacionin, Prokurorine e Krimeve te Renda per hetimin serioz disa mujor te rrrjetit si dhe Policine e Shtetit qe mori pjese ne zbatimin e ketij operacioni te permasave nderkombetare. Ne reagimin e tij te pare dhe zmekur per kete operacion kunder rrjetit te fuqishem te narkotrafikut nderkombetar qe drejtohej nga nje neo-bllokmen, tashme baron droge, nipi i Enver Hoxhes dhe me miqesi te ngushte familjare me Edvin Kristaq Ramen, ky i fundit ne reagimin e tij me te pare vrapoi te sulmoje duke duke nisur reagimin e tij me fjalet: “Uroj qe opozita te mos merzitet nga kjo arritje e policise”. Pra hallin e ka gjithnje tek opozita.

  Me kete raste dua t’i them zotit Rama, ketij krenari pa gjethe fiku, se me ardhjen e tij ne pushtet ne vendin tone zbarkoi Kolumbia dhe se per here te pare ne historine e vendit mediat nderkombetare disa muaj me pare e kane etiketuar Shqiperine si Kolumbia e Europes. Kjo mjerisht jo pa te drejte!

  Muaj me pare ne Mal te Zi u bllokuan njeherazi 80 dhe me pas 250 kg kokaine me destinacion Shqiperine dhe bosi politik informoi ne kohe bosin teknik, i cili u zhduk para hundeve te policise. Dy muaj me pare nje operacion antitrafik nderkombetar i policive te kater vendeve i koduar “Viluni”, deshtoi se bosi politik qe i printe karvanit te droges, e shpetoi duke e marre ne makinen e tij imunitare (te deputetit) bosin teknik bash ne momentin me kritik tek do arrestohej nga Policia e tradhtuar nga politika, ai u strehua me njehere ne makinen e deputetit qe te nesermen i binte Shkodres pash e n’pash ne krah te Edvin Kristaq Rames.

  Duke pergezuar edhe nje here ata qe kontribuan ne suksesin e ketij operacioni, i bej thirrje Prokurorise se Shtetit te hetoj dhe vendos para ligjit cdo anetar te ketij rrjeti dhe me hetime serioze te paanshme te zbuloje te gjitha lidhjet e ketij rrjeti narkotrafiku me pushtetar dhe partiak, si dhe cdo sponsorizim elektoral te ketij grupi. Te hetoje dhe zbuloje kush e lajmeroi neo-bllokmenin Ermal Hoxha, qe kishte marre 300 mije euro ne makine dhe po nisej ne klandestinitet. Hetimi serioz dhe i gjithanshem ka rendesi kryesore per nxjerrjen e vendit nga kthetrat e krimit te organizuar!! sb

  (d.b/BalkanWeb)

 7. #27
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  24,142
  Faleminderit
  81
  792 falenderime n 648 postime

  Pr: Elbasan: Shkatrrohet laboratori i kokains, arrestohet nipi i Enver Hoxhs

  Zbulimi i laboratorit t kokains, Ristani: N organizat t prfshir njerz t afrt me pushtetin

  TIRAN- Sekretari i Prgjithshm i Partis Demokratike, Arben Ristani ka dal sot para mediave n lidhje me operacionin antitrafik n Elbasan, pr t akuzuar srish qeverin se nuk ka kryer detyrn, duke lejuar nj aktivitet t till kriminal. Sipas Ristanit “grupi kriminal kishte gjetur t gjitha lehtsit pr t ndrtuar nj fabrik kokaine n zemr t Shqipris”. Ai tha se “ccdo or po dalin t dhna dhe fakte tronditse pr prfshirjen n kt organizat t njerzve t lidhur me pushtetin”.  “Opozita nuk sht e mrzitur, por sht thellsisht e shqetsuar, e tronditur, si gjith qytetart e vendit nga fakti se me ardhjen e Edi Rams n pushtet, Shqipria po kthehet n nj Kolumbi t Europs ashti si pr fat t keq kan lajmruar edhe mediat evropiane”, tha Ristani.

  Ai i ka ln meritat e ktij operacioni dhe zbulimit t ktij aktiviteti, policive evropiane. “Ne jemi t shqetsuar se nj siprmarrje kriminale e prodhimit dhe trafikimit t kokains arrin t instalohet n Shqipri e t ushtroj aktivitet e qet, derisa e konstatuan policit partnere europiane.
  Ndrtimi i nj fabrike droge t prodhimit e prpunimit t kokains, disa kilometra larg Tirans, sht nj fakt trondits i dshtimit t qeveris n luftn kundr narko-trafikut. Nuk mund t ndodh, nuk ka asnj shans t ndodh nj aktivitet i ktyre prmasave dhe kaq i organizuar, nse Qeveria do t ishte n krye t detyrs duke kontrolluar territorin e duke luftuar trafikun e drogs”, u shpreh Sekretari i Prgjithshm i PD-s.

  Ristani tha se arrestimi i autorve dhe sekuestrimi i kokains pas insistimit t partnerve europian prbn nj fakt pr dshtimin e Edi Rams.

  “Fabrika e kokains hedh posht gjith mashtrimet pr suksese imagjinare t Ministrit t Brendshm, i cili pak dit m par mburrej se Shqipria nuk ishte m vend i prodhimit t drogs. Arrestimi i autorve dhe kapja e kokains, nga nj grup i besueshm i partnerve europian brenda policis shqiptare, pas informacionit dhe insistimit t partnerve, sht fakt i dshtimit total t Edi Rams dhe qeveris s tij, dhe aspak arsye pr rrahje gjoksi”, deklaroi Ristani.

  Sekretari i Prgjithshm i PD-s, shtoi m tej se “nuk kishte ndodhur prej 10 vitesh, q krimi i organizuar ndrkombtar t gjente t tilla lehtsi sa t instalonte nj fabrik t madhe droge mu n zemr t Shqipris”.

  “Partia Demokratike prgzon policit partnere q bn t mundur shkuljen e ktij ibani t prbindshm droge nga Shqipria. Ne po e pyesim sot Edi Ramn, a kan lidhje me kt organizat kriminale t afrm t funksionarve t lart t qeveris? A kan lidhje me kt organizat kriminale, financues t fushats s Partis Socialiste n zgjedhjet e fundit? Kohs s mburrjeve dhe mashtrimeve t ksaj qeverie po i del boja dita dits. Opozita do garantoj minimalisht transparencn pr shqiptart”, premtoi Ristani.

  (m.k/BalkanWeb)

 8. #28
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  24,142
  Faleminderit
  81
  792 falenderime n 648 postime

  Pr: Elbasan: Shkatrrohet laboratori i kokains, arrestohet nipi i Enver Hoxhs

  Trafiku i kokains, Si ishte maskuar laboratori i kokains n Xibrak  Godina q dyshohet se prdorej si laborator droge dhe q u zbulua mbrn e 14 janarit 2015 n Labinot Fush t Elbasanit dikur ishte nj nga depot e rezervave t shtetit.
  Pr banort e zons godina q ndodhet buz rrugs nacionale Elbasan-Librazhd, n Xibrak prdorej si magazin e bimve mediciale deri dje kur policia zbuloi se n at godin prpunohej droga.
  Sasia e lnds narkotike dyshohej se vinte nga Amerika Latina e fshehur n ngarkesat e bimve medicinale ndrsa pas prpunimit t saj n laborator droga trafikohej n tregun e brendshm dhe n Europn perndimore, sidomos n Gjermani. Dyshohet se droga prpunohej nga dy shtetasit kolumbian, ndrsa shqiptart merreshin me trafikimin e saj.

  ORA NEWS

 9. #29
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  24,142
  Faleminderit
  81
  792 falenderime n 648 postime

  Pr: Elbasan: Shkatrrohet laboratori i kokains, arrestohet nipi i Enver Hoxhs

  Elbasan, ja fotoja e dy kolumbianve q prpunonin kokainn n laborator

  Emri: foto-me-logo.jpg

Shikime: 971

Madhsia: 92.3 KB

  Zbulohen fotot e dy shtetasve kolumbian t cilt ishin rekrutuar nga organizata kriminale pr prpunim e kokains e cila do t hidhej n tregun e brendshm dhe n at t Europs perndimore.
  T arrestuarit jan : Cezar Adolfo Avila lindur ne Tunja Kolumbi, vje 67, dhe alther Moren Juan Moreno, vje 42 banues ne Bucaramanga, Kolumbi
  Dy kolumbiant u arrestuan n laboratorin e kokains, dikur ish depo e rezervave t shtetit, mbrmjen e 14 janarit 2015
  “Nga hetimet paraprake rezulton se bhet fjal pr nj grup t strukturuar, me nj aktivitet kriminal me shtrirje ndrkombtare t trafikut t narkotikve nga Amerika Latine n Ballkan dhe me destinacin Europen Perendimore.
  Grupi kriminal siguronte lnd me prmbajte t substancave narkotike te cilat m pas i nnshtroheshin nj procesi prpunimi dhe nxjerrjes s substancs s pastr kokaine me qllim prdorimin n tregun e brendshm dhe at ndrkombtar.
  Me qllim prpunimin “profesional” t lndes narkotike dhe prgatitjen prfundimtare t saj pr treg, organizata kriminale ka rkrutuar dhe angazhuar n prbrjen e saj, shtetas kolumbian, t arrestuar n kt operacin” thuhet n njoftimin e policis.

  Te arrestuarit e tjere jane

  1. Saimir Sadik Batku, vje 43, lindur dhe banues ne Tirane.
  2. Fatmir Xhemal Hoxha, vje 48, lindur dhe banues ne Tirane, .
  3. Kastriot Haxhi Imeri, vje 47, lindur dhe banues ne Tirane, .
  4. Gentjan Hasan Gjonaj,vje 43, banues ne Vlore .
  5. Arjan Zeni Dalipi, vje 50, banues n Elbasan .
  6. Kelment Zeni Dalipi, vje 45, banues n Elbasan.
  7. Ilir Skender Hyseni, vje 47, banues n Tiran .
  8. Ermal Ilir Hoxha, vje 40 , banues ne Tiran.
  9. Egest Danksi, vje 27, lindur dhe banues n Elbasan.

  ORA NEWS

 10. #30
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  24,142
  Faleminderit
  81
  792 falenderime n 648 postime

  Pr: Elbasan: Shkatrrohet laboratori i kokains, arrestohet nipi i Enver Hoxhs

  Laboratori i kokains, m moderni n Ballkan, Tahiri: Vijojm me hetimin e pasurive  Pas superaksionit ku u sekuestrua nj sasi rekord kokaine, ministri Tahiri shkoi sot n mesdit n Xibrak pr t par nga afr laboratorin ku prpunohej kokaina, dhe q konsiderohet nj nga laboratort m t mdhenjt n ballkan.
  Ndalesa e par e ministrit t Brendshm ka qen Policia e Elbasanit ku sht br analiza e nj vit pune t bluve t ktij qarku.
  M pas Tahiri shkoi n Labinot Fush, aty ku u zbulua laboratori i kokains, nj vend q pr t mbuluar destinacionin e vrtet prdorej si vendgrumbullim pr bim medicinale.
  Ministri Tahiri tha se kjo sht sasia m e madhe e kokains e kapur n historin e Shqipris dhe t rajonit dhe sht dshmi se qeveria sht e vendosur pr t luftuar edhe trafikun e drogave t forta.
  Ministri i Brendshm e ka cilsuar operacionit, ndr m t suksesshmit n vend teksa i ka apeluar politiks t mos sulmoj policin por ta lejoj t bj punn.
  “Kjo sht sasia m e madhe e kokains e kapur n historin e Shqipris dhe t rajonit. sht laboratori m i madh dhe m modern i kapur ndonjher n Shqipri dhe n Ballkan. Esht nj hetim i plot i gjithanshm q dshmon profesionalizimin e oficerce t policis s shtetit, luftn kundr krimit t organuzuar trafikimit sic sht kjo. Pas Lazaratit e Dukagjinit dhe puns q bri policia pr t zhdukur do rrnj drog rezultatet flasin mjaft fort pr suksesin e policis s shteti kundr drogave t forta si ajo e kapur mbrm”
  Duke iu prgjigjur akuzave t PD-s “vajtort t heshtin t ln policin t punoj. Policia e Shtetit sht n ball t detyrs.
  Tahiri shtoi se operacioni do t vijoj me hetimin e pasurive dhe asetet kriminale.
  Aksioni i policis i koduar Xibraku pas muajsh hetimesh u finalizua me 11 t arrestuar dhe sekuestrimin e gati 100 kg kokain.
  Grupi kishte shtrirje ndrkombtar nga Amerika Latine n Ballkan me destinacion Europn Perndimore.
  Laboratori sot sht nn masa t rrepta sigurie dhe ruhet nga polic.

  ORA NEWS

 11. #31
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  24,142
  Faleminderit
  81
  792 falenderime n 648 postime

  Pr: Elbasan: Shkatrrohet laboratori i kokains, arrestohet nipi i Enver Hoxhs

  Parat e kokains pr investime Gjonaj aksioner me dhndrin e Hoxhs  TIRANE - Investimi i parave t fituara nga trafiku i kokains n biznese t ndryshme, ishte dhe kamuflimi i disa prej 11 t arrestuarve n operacioin “Xibraku” ku Policia e Shtetit sekuestroi nj laborator kokaine n periferi t Elbasanit si dhe arriti t bllokoj sasi t konsiderueshme droge.

  Burime nga Prokuoria e Krimeve t Rnda bn me dije pr A1 Report se Gentian Gjonaj nga Vlora i arrestuar nj nat m par gjat operacionit pr asgjsimin e laboratorit t kokains, rezulton t jet aksioner n kompanin "AIN shpk", me seli n Orikum s bashku me dy aksioner t tjer mes tyre dhe Klemend Kolaneci, i cili njihet si dhndri i ish-diktatorit Hoxha.

  Ky i fundit, kishte krijuar kompanin s bashku me dy aksionert e tjer, n vitin 2008, pra 7 vjet m par. Sipas ekstraktit t QKR, rezulton si e shikoni dhe nga dokumentacioni , dhe emri i t arrestuarit t nj dite m par si aksioner i prbashkt me dhndrin e Hoxhs, ka do t thot se lidhjet jo pa qllim kishin prfshir n rrjetin e kokains Ermal Hoxhn , nipin e ish-diktatorit .

  Kompania e ndrtimit “AIN SHPK” kishte selin e saj kryesore n Orikum t Vlors dhe n 2012 , ai kishte hapur nj seli t dyte n rrugn “Vaso Pasha” n Tiran .

  Ermal Hoxha nipi i ish-diktatorit Enver Hoxha i prangosur n kt operacion, i cili nga hetimet paraprake rezulton si nj ndr personat kryesor t ksaj organizate kriminale sipas informacioneve t Prokuroris ka nj sr pronash, por n pjesn m t madhe ato jan n emr t personave t tjer.

  Emri: 154340.jpg

Shikime: 822

Madhsia: 61.6 KB
  (N foto: Kompania e ndrtimit AIN sh.p.k e regjistruar n emr t t arrestuarit Gentian Gjonaj dhe partner Klemend Kolaneci)


  Emri: 154341.jpg

Shikime: 665

Madhsia: 126.9 KB
  (N foto: Kompania e ndrtimit AIN sh.p.k e regjistruar n emr t t arrestuarit Gentian Gjonaj dhe partner Klemend Kolaneci)

  Ndrkoh dy vllezrit Arjan dhe Klemend Dalipi nga Elbasani investonin pasurit e tyre n biznesin e studiove grafike, ku si rezulton dhe nga qendra e regjistrimit t biznesve prej 2009-s Kelmendi kishte krijuar kompanin e tij.

  N t njjtin biznes operonte dhe nipi i tyre nga Elbasani, Egest Dankesi i cili rezulton menaxher n nj kompani reklamash.

  Emri: 154342.jpg

Shikime: 668

Madhsia: 188.2 KB
  (N foto: Studio Grafike e regjistruar n emr t t arrestuarit Klemend Dalipi)

  Me urdhr t Prokurorit Olsi ela mesditn e ksaj t mrkure drejt bankave t nivelit t dyt, Zyrave Qendrore t Hipoteks si dhe Tatimeve, sht nisur nj letr porosi pr t dhn informacion n lidhje mbi pasurit e ktyre shtetasve si dhe urdhri pr sekuestron preventive t tyre deri n prfundim t hetimeve.

  Shqiptarja

 12. #32
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  24,142
  Faleminderit
  81
  792 falenderime n 648 postime

  Pr: Elbasan: Shkatrrohet laboratori i kokains, arrestohet nipi i Enver Hoxhs

  Arrestimi i bashkshortit pr trafik droge, Rezarta Shkurta mbyll profilin e saj n Instagram


  Emri: rezarta-shkurta.jpg

Shikime: 1683

Madhsia: 25.2 KB
  Profili i Rezarta Shkurtes ne Instagram me emrin e kompanise fotografike

  Nj dit pas arrestimit t bashkshortit t saj me akuzn e trafikut t drogs, kngtarja shqiptare Rezarta Shkurta ka mbyllur profilin e saj n “Instagram”.

  Vendimi i kngtares duket se vjen pasi Policia e Shtetit n bashkpunim interpolin n Gjermani, arrestoi t mrkurn 11 persona nn akuzn e lndve narkotike, ku mes tyre ishte edhe shtetasin Ermal Hoxha, nipi Enver Hoxhs dhe bashkshorti aktual i Rezarta Shkurts.

  Aktualisht, po t krkosh n Instagram me emrin Rezarta Shkurts, nuk del profili me emrin e saj, por i nj agjencie fotografike.

  M hert, n ditn e dyt t vitit q kemi hyr, kngtarja Rezarta Shkurta postoi nj foto n rrjetet sociale, ku ndodhej n Aeroportin e Rinasit, dhe u tregonte miqve t saj pr destinacionin e ri, Pekinim.

  Gazeta “Panorama” ka shkruar m par se ka disa muaj q Rezarta Shkurta ka hapur nj aktivitet privat q nuk ka lidhje me muzikn, por q gjithsesi ka lidhje me artin. “Ajo fotografon kryesisht zonja shtatzna, si dhe bebe t vogla. Fotografia sht nj pasion i hershm I Rezarts dhe ajo her pas here ka publikuar foto t ndryshme q i realizonte me koleg, miq apo model. Duket q aktiviteti i Rezarts ka rezultuar shum i suksesshm. Madje, kngtarja s bashku me stafin e saj ka punuar deri n ort e vona t dats 31 dhjetor pr t dorzuar n koh fotot e Krishtlindjeve dhe Vitit t Ri dhe pr t br t lumtur prindrit, t cilt ishin dyndur n dyert e studios”,-ka shkruar “Panorama” pak dit m par.

  Panorama

 13. #33
  .
  Antarsuar
  24-04-2002
  Postime
  2,012
  Faleminderit
  0
  64 falenderime n 55 postime

  Pr: Elbasan: Shkatrrohet laboratori i kokains, arrestohet nipi i Enver Hoxhs

  Citim Postuar m par nga Darius Lexo Postimin
  Reagon djali i ish -diktatorit: Ermalin e arrestuan pr t diskretituar emrin e Enverit

  “Arrestimi i djalit ton Ermal Hoxha, q ndodhi dje, m dat 14-1-2015, ka pr qllim t vetm, diskretitimin e emrit t Enver Hoxhs”.

  sht ky reagimi i prindrve t Ermal Hoxhs, i arrestuar mbrm n operacionin antidrog si pjes e nj rrjeti shqiptaro –kolumbian t trafikut t kokains. N nj deklarat q mban emrin e Ilir dhe Teuta Hoxhs, thuhet se nuk sht hera e par q kjo i ndodh familjes s tyre. “Para katr vjetsh policia donte t implikonte djalin tjetr tonin, duke e akuzuar si pjesmarrs n nj kofnlikt me arm, kur ai n kohn q kishte ndodhur incidentit, ishte bashk me ne, prindrit e tij dhe me 30 t ftuar t tjer n nj fest familjare. Po kshtu, ndodhi edhe me Ermalin, q del njoftimi n media me burim nga prokuroria q sht i zn me drog dhe me nj shum t madhe parash n nj makin fuoristrad t zez, n afrsi t Elbasanit. N nj koh q Ermali ndodhej n Durrs, n shtpin e prindrve t grua. I njjti skenar pr ta inkriminuar” –thuhet n deklarat. Po kshtu, prindrit e tij pretendojn se kjo ishte dika q pritej, duke par reagimet kundr Enver Hoxhs gjat festimeve t 70 –vjetorit t lirimit. “Dhe pritej q dika t ndodhte, kur Enver Hoxha n kt 70 –vjetor t Clirimit u anatemua nga t gjitha forcat politike, t djathta dhe t majta. Egrsisht e quajtn monstr dhe Hitler. Shkuan deri atje sa edhe fotografit ia ndaluan me dhun shtetrore. Edhe kjo q ndodhi dje, sht n vazhdn e persekutimit q i behet familjes s tij. Tani q niprit e tij jan br madhor, persekutimi po bie mbi ta. Urojm q drejtsia t veproj e pavarur nga segmentet e politiks”, mbyllet deklarata e Ilir dhe Teuta Hoxhs.
  Teksa me kt deklart, prindrit e Ermal Hoxhs e quajn si akt me prapavij politike arrestimin e Ermal Hoxhs, nuk bn m pak shqiptarja.com, e cila boton nj shkrim me autor Aruel Pepa, me titull “Fabula ra, nipi i Koleks arrestoi nipin e Enverit”.


  Bota Sot


  E di cfare eshte ironike? Kelyshi i atij qe ideoi e vuri ne jete persekutimin me te eger qe ka pare ky popull, tani ankohet per persekutim dhe padrejtesi. Paftyresia dhe palacolleku i ketyre njerezve ska limit. Ermal Hoxha qe ne mes te viteve 90-te rrinte me gjithe helmaxhinjte e parkut Rinia. Dhe kur rri me ujqerit do fillosh te ulerish. Ti Ilir Hoxha, kryetar i Drejtorise me Kriminale qe ka ekzistuar ndonjehere ne agjenturen shqiptare ke marre ne qafe me mijera njerez. Ke vrare e ke prere me urdherat e tua shume njerez te pafajshem. Arrestimi i djalit tend i kapur me kokaine dhe para nuk eshte persekutim, nuk eshte sajese, nuk eshte ideologji apo penalizim ndaj familjes, babait, gjyshit, stergjyshit (sic e pati zakon yt at te merrte ne qafe me mijera njerez). Yt bir u vu ne pranga se eshte koke e kembe i perfshire ne prodhim e trafik droge. Le te shkoje nusja e tet biri tani e te lahet me qumesht e trandafila neper hotelet luksoze te Kines. 3/4 e popullit ngordh per buke e ju tallni menderen neper bote. Normal, kur merresh me drogera e pislleqe leket nuk llogariten.
  Mesila Doda i prgjigjet familjarve t Ermal Hoxhs: Horri nuk bhet dot fis

  Deputetja demokrate Mesila Hoxha ka reaguar prmes nj statusi n rrjetin social Facebook n lidhje me deklarimet e bra nga familjart e Ermal Hoxha, i arrestuar si antar i
  organizats kriminale pr trafikim ndrkombtar t lndve narkotike, se arrestimi i tij sht br pr t diskretituar emrin e Enver Hoxha.
  Doda shkruan se dyfytyrsia nuk paska fund, ndrsa shton se horri nuk bhet dot fis. “Horri nuk bhet dot Fis.

  Familja e t akuazuarit pr narkotrafik Ermal Hoxha, reagon sot dhe thot se akuzat bhen pr t diskredituar emrin e Enver Hoxhs. Me sa duket pafytyrsia nuk paska fund pr disa njerz. Besoj se nuk ka asnj nevoj pr t diskredituar akoma emrin e Enver Hoxhs sepse nuk ka asnj personazh tjetr m t zi e m t urrryer n historin e shtetit shqiptar, si njeriu q e privoi kt vend nga gjysm shekulli histori normale njerzore, si njeriu q vrau e dogji kombin e vet, shkak edhe sot q ky vend vazhdon t mbetet peng i komunistve dhe krimit. T mbrohesh pas nj mostre diktatori t vdekur eshte edhe m keq, dhe m e pamoralshme se te justifikosh krimin ordiner.
  Krimi me sa duket, sht br nj kostum q i shkon pr shtat brez pas brezi disa njerzve. Prkundr ksaj, m vijn nder mend qindra shembuj pinjollsh t dyerve t nderuara t ktij vendi, t cilt pasi u rritn internimeve e burgjeve sepse gjyshi kriminel kishte vendosur ti shprishte ADN ktij vendi dhe ti zhdukte cdo pjesz t memorjes historike, sot
  jan shembuj t shklqyer n Evrop dhe n bot, n art, shkenc e politike.
  Mbesa e Musine Kokalarit kandidon pr deputete n Suedi, nipi i Enver Hoxhs kandidon pr trafiqe n Shqipri. Shkoi haka te i zoti. Bari nuk bhet dot lis, dhe horri nuk bhet dot fis”, shkruan Mesila Doda n Facebook.

  Tema

 14. 2 antart m posht falenderuan BOKE pr mendimin e shprehur n kt postim:

  loneeagle (15-01-2015),skender76 (15-01-2015)

 15. #34
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  24,142
  Faleminderit
  81
  792 falenderime n 648 postime

  Pr: Elbasan: Shkatrrohet laboratori i kokains, arrestohet nipi i Enver Hoxhs

  Sali Berisha: Banda e kokains e Ermal Hoxhes sht banda e Partis, sht “Hakmarrja pr Drejtsi”

  Ish-kryeministri Sali Berisha ka prshndetur operacionin antidrog t nj dite m par ku n pranga prfunduan 11 persona, mes t cilve 2 kolumbian dhe nipi i diktatorit Enver Hoxha.

  Sipas Berishs, rrjeti i kokains u zbulua nga policia gjermane, kurse Interpol dhe Europol drejtuan operacionin nn hetimin serioz t prokuroris. Berisha shton se Policia e Shtetit vuri n zbatim kt operacion me prmasa ndrkombtare. Por sipas Berishs, Ermal Hoxha ka lidhje t ngushta me kupoln e PS dhe kryeministrin Edi Rama dhe se ky i fundit reagoi zmekur ndaj ktij operacioni, duke e nisur reagimin me kryefjal, opozitn. “Hetimet e deritanishme te bandes shqiptaro – kolumbiane te drejtuar nga Ermal Hoxha faktojne se kemi te bejme me banden e “Hakmarjes per Drejtesi” apo banden tjeter me te dashur te Partise.

  Keshtu mesohet se:

  – I dyti ne drejtim pas Ermal Hoxhes esht djali i dajes se Orik dhe Leart Shytit, Gentian Gjonaj.

  – Kumbara i bandes “Hakmarrja per Drejtesi”, Klement Kolaneci, eshte i skeduar, i ndjekur dhe i arrestuar vite me pare si bashkepunetor i ngushte i “Hakmarrjes per Drejtesi”. Aktualisht ai eshte anetar i grupit i lidhur, si tregojne hetimet, si me Gentian Gjonajn ashtu dhe me nipin gruas se tij Valbona, Ermal Hoxhen.

  – Elbasani u zgjodh me kujdes nga banda si vendi i sigurise maksimale, pasi aty me ndihmen direkt te Rames banda e Partise emeroi drejtor te policise Nallbatin, i shkarkuar nga Policia nga ish ministri socialist Igli Toska per lidhje kriminale me “Hakmarrjen per Drejtesi”. Rama dhe Tahiri mbreme mashtruan qytetaret kur paraqiten sikur grupi kishte filluar pune ne kohen e “fajin e ka Saliu”.

  Hetimet deshmojne se grupi ka filluar prodhimin e droges dhe eksportin e saj para 1 viti.

  – Hetimet faktojne se kolumbianet, “Che Guevarat” e droges, kane hyre ne Shqiperi nje muaj me pare nen patronazhin e nipit te Enverit, sponsorit te PS, Ermal Hoxha, me lidhje shume te forta miqesore te prinderve te tij me Edi Ramen.

  Policia me urdher nga lart mashtroi kur njoftoi dje se Ermal Hoxha u arrestua mbreme ne ora 19:00 ne impiantin e prodhimit te droges ne Xibrake dhe se ne makinen e tij u gjenden 300 mije euro, kurse sot u njoftua se ai u arrestua ne ora 1:30 te mengjesit te dites se sotme ne shtepine e vjehrrit te tij. Ketu nuk eshte e qarte nese Ermali vertete u arrestua aksidentalisht ne Elbasan dhe u lirua nga Policia e Partise per te shkuar ne Durres dhe per te zhdukur keshtu lidhjen direkte me vendin e krimit apo lajmi per arrestimin e tij ne Xibrake ishte i rreme dhe u dha nga Policia e PS per ti thene mbathja?!

  Sot kane deshtuar te gjitha arrestimet e mbi 22 bashkepuntoreve te rrjetit qe siguronte nje fitim prej rreth 11 milion euro ne jave me veprimtarine e tij kriminale. Ata jane zhdukur pasi jane njoftuar nga bashkepuntore te larte te bandes ne strukturat e Policise dhe qeverise.

  Gazeta 55
  Ndryshuar pr her t fundit nga Albo : 15-01-2015 m 17:24

 16. #35
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  24,142
  Faleminderit
  81
  792 falenderime n 648 postime

  Pr: Elbasan: Shkatrrohet laboratori i kokains, arrestohet nipi i Enver Hoxhs

  I penduari n Gjermani zbuloi narkotrafikun. Policia liron njrin nga 11 t arrestuarit. ako: Hoxha i implikuar

  UPDATE-Zvendsdrejtori i Prgjthshm i Policis kundr krimit t organizuar, Haki ako, deklaroi se personat e arrestuar nj dit m par nn akuzn e trafikimit t lndve narkotike, nuk kan shum koh q operojn n Shqipri.

  N nj deklarat televizive mbrmjen e s enjtes, ako tha se dosja sht mbajtur sekrete dhe fillimisht ka pasur nj krkes bashkpunimi nga jasht pr njrin nga individt e arrestuar.

  Ky grup kriminal nuk ka shum q e ka ngritur kt aktivitet n Shqipri dhe baza ka qen tjetr kund,-tha zv.drejtori i Prgjithshm i Policis. Sipas tij, kokaina nuk vjen n formn e nj droge t pastr nga Kolumbia, por lnda narkotike vjen me prziers t ndryshm dhe m pas prpunohet.

  Gjithashtu zv.drejtori i Prgjithshm i Policis tha se nj pjes e t arrestuarve rezultojn me begraund t mparshm kriminal. Do t vazhdoj hetimi pasuror deri n konfiskimin e t gjitha aseteve q kan burim kriminal. Ky hetim ka filluar n departamentin e Krimit t Organizuar,-deklaroi ako pr emisionin Opinion n Tv Klan.

  Pr sa i prket arrestimit t nipiet t Enver Hoxhs, Ermal Hoxha, ako tha se fakti q ai sht pjes e hetimeve, e implikon n kt ngjarje. Lidhur me zotin Hoxha, pr ne ai sht i barazvlefshm me t tjert dhe nuk komentojm faktor t tjer q nuk lidhen me shtjen. Fakti q ai sht pjes e hetimit, kjo e implikon. Ky hetim do t vazhdoj dhe nuk mbyllet ktu. Hetimi nuk ka filluar mbrm, ka koh q sht investiguar,-tha ai.

  M hert, Policia e Shtetit ka liruar njrin nga 11 personat e arrestuar nj nate m par nn akuzn e trafikut t drogs.

  Pas zbulimit t nj laboratori droge n periferi t qytetit t Elbasanit ditn e mrkur, policia arrestoi si t dyshuar 11 persona. Mes tyre ishte edhe Ergest Dankesi nga Elbasani.

  Burime nga policia bjm t ditur se pas verifikimeve, 27-vjeari Dankesi, ka qen menaxher i kompanis s reklamave t vllezrve Arjan e Kelment Dalipi, (t dy t arrestuar me akuzn e trafikut t lndve narkotike), ndrsa nuk vrtetohet q i riu t jet i prfshir n trafikun e drogs.

  N momentin e arrestimit thuhet se Ergest Dankesi ka qen nn shoqrin e dy vllezrve Dalipi, por pas verifikimive t kryera nga forcat e rendit, 27-vjeari sht ln i lir kt t enjte.

  ***

  Nipi i ish-diktatorit Enver Hoxha, Ermal Hoxha sht arrestuar mbrmjen e djeshme n Durrs, pak pasi u zbulua laboratori i kokains n Xibrak t Elbasanit. Policia e Durrsit zbardh detaje t arrestimit. Sipas saj, Ermal Hoxha u ndalua rreth ors 01:30 t dats 14/01/2015, n shtpin e prindrve t bashkshortes s tij.

  M dat 14.01.2015 ora 01:30, nga ana e Specialistve t Seksionit pr Narkotikt n Drejtorin e Policis Qarkut Durrs, sht br kapja dhe arrestimi i shtetasit: Ermal Hoxha i biri i Ilir-it dhe i Teut-s, 40 vje, lindur dhe banues n Tiran, Rruga Foto Xhavella, Unaza e Re, me shtetsi dhe kombsi shqiptare. Arrestimi i ktij shtetasi sht br n funksion t Procedimit Penal Nr. 334 viti 2014, t Prokuroris pran Gjykats pr Krime t Rnda Tiran, pr veprn penale t Trafikimit t Lndve Narkotike kryer n bashkpunim, parashikuar nga neni 283/a-2 i K.Penal.- thuhet n deklaratn e Policis s Durrsit.

  Panorama

 17. #36
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Antarsuar
  06-01-2008
  Postime
  7,151
  Faleminderit
  435
  524 falenderime n 441 postime

  Pr: Elbasan: Shkatrrohet laboratori i kokains, arrestohet nipi i Enver Hoxhs

  I lan enveristet e shkret si te dhjere,bashke me portretin e Enverit duhet te mbajne dhe portretin e Eskobarit.

 18. #37
  Super Moderator Maska e benseven11
  Antarsuar
  10-09-2002
  Vendndodhja
  new jersey-usa
  Postime
  13,758
  Faleminderit
  69
  192 falenderime n 177 postime

  Pr: Elbasan: Shkatrrohet laboratori i kokains, arrestohet nipi i Enver Hoxhs

  Citim Postuar m par nga Albo Lexo Postimin
  I penduari n Gjermani zbuloi narkotrafikun. Policia liron njrin nga 11 t arrestuarit. ako: Hoxha i implikuar

  UPDATE-Zvendsdrejtori i Prgjthshm i Policis kundr krimit t organizuar, Haki ako, deklaroi se personat e arrestuar nj dit m par nn akuzn e trafikimit t lndve narkotike, nuk kan shum koh q operojn n Shqipri.

  N nj deklarat televizive mbrmjen e s enjtes, ako tha se dosja sht mbajtur sekrete dhe fillimisht ka pasur nj krkes bashkpunimi nga jasht pr njrin nga individt e arrestuar.

  Ky grup kriminal nuk ka shum q e ka ngritur kt aktivitet n Shqipri dhe baza ka qen tjetr kund,-tha zv.drejtori i Prgjithshm i Policis. Sipas tij, kokaina nuk vjen n formn e nj droge t pastr nga Kolumbia, por lnda narkotike vjen me prziers t ndryshm dhe m pas prpunohet.

  Gjithashtu zv.drejtori i Prgjithshm i Policis tha se nj pjes e t arrestuarve rezultojn me begraund t mparshm kriminal. Do t vazhdoj hetimi pasuror deri n konfiskimin e t gjitha aseteve q kan burim kriminal. Ky hetim ka filluar n departamentin e Krimit t Organizuar,-deklaroi ako pr emisionin Opinion n Tv Klan.

  Pr sa i prket arrestimit t nipiet t Enver Hoxhs, Ermal Hoxha, ako tha se fakti q ai sht pjes e hetimeve, e implikon n kt ngjarje. Lidhur me zotin Hoxha, pr ne ai sht i barazvlefshm me t tjert dhe nuk komentojm faktor t tjer q nuk lidhen me shtjen. Fakti q ai sht pjes e hetimit, kjo e implikon. Ky hetim do t vazhdoj dhe nuk mbyllet ktu. Hetimi nuk ka filluar mbrm, ka koh q sht investiguar,-tha ai.

  M hert, Policia e Shtetit ka liruar njrin nga 11 personat e arrestuar nj nate m par nn akuzn e trafikut t drogs.

  Pas zbulimit t nj laboratori droge n periferi t qytetit t Elbasanit ditn e mrkur, policia arrestoi si t dyshuar 11 persona. Mes tyre ishte edhe Ergest Dankesi nga Elbasani.

  Burime nga policia bjm t ditur se pas verifikimeve, 27-vjeari Dankesi, ka qen menaxher i kompanis s reklamave t vllezrve Arjan e Kelment Dalipi, (t dy t arrestuar me akuzn e trafikut t lndve narkotike), ndrsa nuk vrtetohet q i riu t jet i prfshir n trafikun e drogs.

  N momentin e arrestimit thuhet se Ergest Dankesi ka qen nn shoqrin e dy vllezrve Dalipi, por pas verifikimive t kryera nga forcat e rendit, 27-vjeari sht ln i lir kt t enjte.

  ***

  Nipi i ish-diktatorit Enver Hoxha, Ermal Hoxha sht arrestuar mbrmjen e djeshme n Durrs, pak pasi u zbulua laboratori i kokains n Xibrak t Elbasanit. Policia e Durrsit zbardh detaje t arrestimit. Sipas saj, Ermal Hoxha u ndalua rreth ors 01:30 t dats 14/01/2015, n shtpin e prindrve t bashkshortes s tij.

  M dat 14.01.2015 ora 01:30, nga ana e Specialistve t Seksionit pr Narkotikt n Drejtorin e Policis Qarkut Durrs, sht br kapja dhe arrestimi i shtetasit: Ermal Hoxha i biri i Ilir-it dhe i Teut-s, 40 vje, lindur dhe banues n Tiran, Rruga Foto Xhavella, Unaza e Re, me shtetsi dhe kombsi shqiptare. Arrestimi i ktij shtetasi sht br n funksion t Procedimit Penal Nr. 334 viti 2014, t Prokuroris pran Gjykats pr Krime t Rnda Tiran, pr veprn penale t Trafikimit t Lndve Narkotike kryer n bashkpunim, parashikuar nga neni 283/a-2 i K.Penal.- thuhet n deklaratn e Policis s Durrsit.

  Panorama
  1.Te ben pershtypje qe te gjithe te arrestuarit 11 jane arrestuar SI TE DYSHUAR.Pra nuk konfirmohet nga policia qe komplet te 11 personat
  jane kapur ne aktivitet te paligjshem dhe thyer ligjet.Ato jane arrestuar si te dyshimte,dmth vetem dyshohet,asgje nuk eshte e sigurte.
  Atehere edhe Ermal Hoxha si pjese e 11 veteve konsiderohet i dyshuar?
  Si ka mundesi qe policia ka kohe qe e heton kete grup pasi ka marre informacion nga Gjermania dhe vazhdon te deklaroje personat te dyshuar?
  Si ka mundesi qe nuk i ka kapur ne akt me presh ne dore,duke kryer krimin.Kapja e Ermal Hoxhes dhe arrestimi i tij te shtepia e vjerrit ne Durres
  ka qene aksion i gabuar ne kohe i policise.Policia duhet te pergjonte levizjet e Ermalit dhe kur Ermali te ngarkonte makinen me droge ta kapte mat me droge
  dhe kjo te perdorej si fakt prove qe ai merrej me tregeti droge.Ermali me sa del nga lajmet eshte arrestuar sepse pjesetar te grupit kane deshmuar qe ai merrej me droge kaq.
  Eshte arrestuar sipas deshmive,por mungon fakti qe ai ka mbajtur droge ne duar apo makine apo ka shitur droge ndonje personi.Kjo funksionon ne favor te Ermalit qe kur te vije koha e gjyqit
  ai denohet shume pak pasi prova e inkriminimit te tij eshte shume e dobet,vetem nje deshmi verbale.Dmth Ermali do bej pak muaj burg dhe do jete i lire.
  Gabim i madh taktik i policise shqiptare.Pune amatoresh.personat e dyshuar nuk duhet te arrestoheshin por pergjoheshin dhe te kapeshin kur te ishin te ngarkuar me droge ose kur ato te ishin duke
  shitur droge,ne proces transaksioni qe do krijonte per policine dhe gjykaten prova shume te forta dhe te pakundershtushme fajesie.Policia eshte nxituar me arrestimet.
  Provat per disa te arrestuar jane shume te dobeta dhe ato do jene te lire ne dy tre muaj.
  Si ka mundesi qe ne Shqiperi hyjne 2 kolumbiane dhe policia nuk behet kurioze,pse kane ardhur keto kolumbiane ne Elbasan?Si jane futur ne Shqiperi,pse nuk u jane kontrolluar ID dhe pyetur me cfare
  pune merren?
  Kur njerezit degjojne fjalen kolumbian vetvetiu te kujtohet droga kolumbiane Kolumbia eshte si sinonim i fjales droge.....Hellooooooo,policia shqiptare duhet te pije kafe te forte dhe zgjohet
  nga gjumi lol
  Pse nuk eshte kerkuar nga policia shqiptare policise kolumbiane begraundi i dy kolumbianeve,me cfare jane marre
  ne Kolumbi, a kane qene te denuar?
  Gjithe te huajit qe vijne ne Shqiperi per biznes duhet te konsideruar nga policia te gjithe te dyshimte dhe duhet te vezhgohen per arsye sigurie.
  Ajo qe ndodhi ne France eshte nje fakt qe flet qe policia dhe sherbimi i inteligjences se zones metro te Parisit nuk ben punen, nuk mban nen kontroll dhe check
  te huajt me origjine nga Siria, Afganistani, Jemeni Leshi, Kuvajti, Saudi lol, .Are you kiding me?
  Dhe akti me "brilant" me qesharak nga shteti francez eshte natyralizimi,u jep pashaporte i ben qytetare franceze keto qelbesira terroriste.
  Drejtesia eshte shporri nga territori francez te shkojne andej nga kane ardhur.Persona te tille duhet te jene nen survejim cdo sekonde cdo dite.
  Policia shqiptare len kolumbianet te livadhisin dhe gatuajne droga ne Elbasan.
  ≈♥♠♣♦≈ovguide.com/movies

 19. #38
  i/e regjistruar Maska e daniel00
  Antarsuar
  05-06-2004
  Vendndodhja
  tr
  Postime
  2,876
  Faleminderit
  27
  117 falenderime n 106 postime

  Pr: Elbasan: Shkatrrohet laboratori i kokains, arrestohet nipi i Enver Hoxhs

  Ndryshuar pr her t fundit nga Albo : 16-01-2015 m 07:34
  Ngjeshur me brezin e se vertets,parzmoren e drejtsis,mburojn e besimit dhe shpatn e Fryms.

 20. #39
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  28-09-2009
  Vendndodhja
  Ke dollari
  Postime
  1,424
  Faleminderit
  12
  52 falenderime n 49 postime

  Pr: Elbasan: Shkatrrohet laboratori i kokains, arrestohet nipi i Enver Hoxhs

  Gjithe keto bizneset lavatrice qenkan hapur ne 2008-2009. 3 vjet pasi erdhi ne pushtet Saliu. Cudi e madhe se shteti i droges sikur na ishte i Rames.
  Kliko pr t msuar se prse nuk duhen marr seriozisht ato q shkruan Albo => http://bit.ly/1fAVbUU

 21. #40
  Fortis Et Honoris Maska e Meriamun
  Antarsuar
  04-04-2009
  Postime
  1,746
  Faleminderit
  121
  180 falenderime n 135 postime

  Pr: Elbasan: Shkatrrohet laboratori i kokains, arrestohet nipi i Enver Hoxhs

  Ah more gjerman cfare na bere, na i nxorre te palarat ne shesh ne rilindasve, na bere gjemen na diskretitove familjen e te madhit, themeluesit PPSH, te adhuruarit tone shokut Enver.
  No amount of guilt can change the past and no amount of worrying can change the future

Faqja 2 prej 7 FillimFillim 1234 ... FunditFundit

Fjalt Kye pr Temn

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •