Close

Rezultati i Sondazhit: Kush do te shpallet Kampion Bote?

Votues
16. Nuk mund tė votoni nė kėtė sondazh
  • Gjermania

    11 68.75%
  • Argjentina

    5 31.25%
Faqja 10 prej 11 FillimFillim ... 891011 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 181 deri 200 prej 217
  1. #181
    i/e regjistruar Maska e hot_prinz
    Anėtarėsuar
    29-05-2007
    Vendndodhja
    Frankfurt
    Postime
    9,878

    Pėr: BRAZIL 2014: GJERMANIA shpallet Kampion Bote

    Xhuxhmaku te lumte,

    argjentina nuk artiti asnjehere te futet me kombinim ne 16-metershin e gjermaneve, nje shanse e paten nga gabimi i kroos qe e ktheu topin prapa ke higuain dhe nje pasim per palaqon pas mbrojtesve gjermane.

    Kurse gjermania pati shansa dhe u fut disa here ne 16-metershen argjentinase edhepse argjentina mbronte me 8 lojtare para 16-metershiz, le t'citojme goditja e shtylles me koke nga howedes, pastaj kroos me nje gjuajtje te dobet ne duart e portjerit pas pasimt nga özil, shürle nga e majta 5-6 metra ne drejtom te portierit dhe natyrisht goli i götzes pas pasimi te schürles.

    Nderhyrjet e Aguerit ndaj Schweinsteiger qe e pergjaku dhe e Garayt ndaj Kramer, tregojn per futboll jevgjish.
    Kurse Messi pati nje gjuajtje ne porte nga loja dhe nje goditje e lire, te dyjat 5 metra e me shume jashte porte.

    Por keta tifozet amatoresk si e shofin Messin me top o pa top, futen ne orgazma psiqike dhe mendojne se Mesi e kapi zotin per tope.

    Argjentina ka humbur me merite dhe Gjermania fitoi me merite.
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga hot_prinz : 14-07-2014 mė 16:15
    tempus fugit, amor manet in aeternum corde

  2. #182
    i/e regjistruar Maska e CRO
    Anėtarėsuar
    29-12-2013
    Vendndodhja
    Tiranė
    Postime
    305

    Pėr: BRAZIL 2014: GJERMANIA shpallet Kampion Bote

    Urime tifozve gjermane!
    Une beja tifo per Gjermanine ne finale, per shuma arsye, sado qe nuk jam tifoz i Gjermanise.

  3. #183
    Djalė Drenice Maska e Lexuesi_
    Anėtarėsuar
    18-06-2010
    Vendndodhja
    Ne vendin e ngjarjeve
    Postime
    6,014

    Pėr: BRAZIL 2014: GJERMANIA shpallet Kampion Bote

    Citim Postuar mė parė nga hot_prinz Lexo Postimin
    Xhuxhmaku te lumte,

    argjentina nuk artiti asnjehere te futet me kombinim ne 16-metershin e gjermaneve, nje shanse e paten nga gabimi i kroos qe e ktheu topin prapa ke higuain dhe nje pasim per palaqon pas mbrojtesve gjermane.

    Kurse gjermania pati shansa dhe u fut disa here ne 16-metershen argjentinase edhepse argjentina mbronte me 8 lojtare para 16-metershiz, le t'citojme goditja e shtylles me koke nga howedes, pastaj kroos me nje gjuajtje te dobet ne duart e portjerit pas pasimt nga özil, shürle nga e majta 5-6 metra ne drejtom te portierit dhe natyrisht goli i götzes pas pasimi te schürles.

    Nderhyrjet e Aguerit ndaj Schweinsteiger qe e pergjaku dhe e Garayt ndaj Kramer, tregojn per futboll jevgjish. Kurse Messi pati nje gjuajtje ne porte nga loja dhe nje goditje e lire, te dyjat 5 metra e me shume jashte porte.

    Argjentina ka humbur me merite dhe Gjermania fitoi me merite.



    Si duket ju tifozat e gjermonise kur jan fut Argjentinasit ne zone i paskit mbyll syt dhe atehere nuk keni arit ti shifni keto aksione hahahah Apo nuk e paskit pa pjesen e pare hic

  4. #184

    Pėr: BRAZIL 2014: GJERMANIA shpallet Kampion Bote

    Citim Postuar mė parė nga freeopen Lexo Postimin
    ps; akoma nuk ke uruar perndryshe do te te kishim falenderuar.
    Vėrtetė?!
    Mesa mbaj mend, ishte postimi im i parė nė kėtė temė me:
    Citim Postuar mė parė nga Fleur Blanche Lexo Postimin
    Urime vetėm pėr sportdashėsit e vėrtetė gjermanė qė po e shijojnė kėto fitore! suksese mė tej...
    Citim Postuar mė parė nga freeopen Lexo Postimin
    Gjithnje sportdashes kam qene dhe jam pavaresisht shprehjes qe ke cituar,shprehje qe nuk ju drejtohej juve.
    Citim Postuar mė parė nga Fleur Blanche Lexo Postimin
    ...gjss, keqardhje pėr keqkuptimet personale qė patėm
    ...togfjalėshi "keqardhje", s'ka ndonjė kuptim ironik kėtu nga ana ime, por sinonim i thjeshtė i : "mė vjen keq"
    Dhe qė s'jam ndonjė tip qė e kam inat dikė se ndjek njė skuadėr rivale me timen, apo thjesht edhe ndonjė skuadėr qė ėshtė me nivel thjesht sepse ėshtė e tillė, tė jam drejtuar me kėtė citim qė nė ēerekfinalen e Argentinės.
    Citim Postuar mė parė nga Fleur Blanche Lexo Postimin
    Mė bėhet qejfi qė je sportdashės gjerman
    tani jam "over and out" nga kjo temė.

    p.s. dhe nuk e kisha pėr tė marrė ndonjė falemnderim por, thjesht pėr tė qenė korrekte me veten time nė rradhė tė parė.
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Fleur Blanche : 14-07-2014 mė 16:19

  5. #185
    i/e regjistruar Maska e Endless
    Anėtarėsuar
    17-08-2007
    Vendndodhja
    Shqiperi
    Postime
    5,119

    Pėr: BRAZIL 2014: GJERMANIA shpallet Kampion Bote

    Citim Postuar mė parė nga hot_prinz Lexo Postimin
    Rihanna, fanse e Gjermanise.




    goetzes i takonte dicka me sh se nje foto nga rihana dje
    Without deviation from the norm, progress is not possible

  6. #186
    not exist Maska e skender76
    Anėtarėsuar
    10-06-2003
    Vendndodhja
    Sa me larg Shqiperise...
    Postime
    4,784

    Pėr: BRAZIL 2014, FINALE: Gjermani vs Argjentine

    Citim Postuar mė parė nga Xhuxhumaku Lexo Postimin
    gjermania vujti,

    por mos harro qe kur dolne ekipet ne fushe per te kendu hymnin, u cuditen te gjithe komentatoret qe spane kediren(do shenonte gol sipas gojes "mjalt" te systemes ,

    si te duket ty te fillosh lojen me nji lojtar qe ska lujt pothuajse fare, kur 1 minute perpara se te filloj loja demtohet ne nxehmje nji nga lojtaret me te mire te ndeshjes me brazilin?

    po pas 15 minutash, te demtohet lojtari qe zevendesoj kediren dhe duhet ta ndrrosh?

    ti thua argjentina pati 3 raste vetem me portierin, por harron qe argjentina sfuti nji here topin ne kuadrat gjate gjithe ndeshjes.

    po shtyllen ne fund te pjeses se pare kush e goditi?

    kush eshte rast me flagrant shtylla apo dalja vetem me portierin gjate gjithe 120 minutave?

    ndonji faull si ato te argjentinasve nga gjermanet gjate 120 minutave?

    argjentina nuk beri nji aksion te rrjedhshem gjagte gjithe ndeshjes, vetem u mbraojt me 9 ose 10 lojtare.

    Po Leo-ja i cquar me thuaj, nga sa futbollista u ndenjen pulle si me hollanden?

    xhuxhmak, e perseris, pjesa e pare ishte per Argjentinen...., gjermanet dominuan pjesen e dyte dhe deri ne fund te ndeshjes.


    Gjermania mbrem kishte dy pika te forta: Boateng dhe Schweinsteiger. Kti te fundit, e thame edhe mbreme qe duhet ti behet monument. Te tjertet nuk ishin 100%.


    Nje element tjeter qe m'ka pelqy tek Argjentina ka qen Tranieri Sabella, organizimi i skuadres ishte perfekt, komunikimi me skuadren ishte kostant, ajo mirsjellja kur i jepte topin kundershtareve per rivenie anesore ishte gati prekese...
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga skender76 : 14-07-2014 mė 16:27
    paqen, e sjell vetem drejtsia

  7. #187
    i/e regjistruar Maska e hot_prinz
    Anėtarėsuar
    29-05-2007
    Vendndodhja
    Frankfurt
    Postime
    9,878

    Pėr: BRAZIL 2014: GJERMANIA shpallet Kampion Bote

    Citim Postuar mė parė nga Lexuesi_ Lexo Postimin
    Si duket ju tifozat e gjermonise kur jan fut Argjentinasit ne zone i paskit mbyll syt dhe atehere nuk keni arit ti shifni keto aksione hahahah Apo nuk e paskit pa pjesen e pare hic
    Lexus mos ben shaka,
    Neuer asnje parade nuk e beri dhe nuk pati nevoje te mbroje asnje gjuajtje nga argjentinasit, e di pse?
    Sepse 8 lojtare argjentinas + portieri e mbronin porten e tyre.
    tempus fugit, amor manet in aeternum corde

  8. #188
    Djalė Drenice Maska e Lexuesi_
    Anėtarėsuar
    18-06-2010
    Vendndodhja
    Ne vendin e ngjarjeve
    Postime
    6,014

    Pėr: BRAZIL 2014: GJERMANIA shpallet Kampion Bote

    Citim Postuar mė parė nga hot_prinz Lexo Postimin
    Lexus mos ben shaka,
    Neuer asnje parade nuk e beri dhe nuk pati nevoje te mbroje asnje gjuajtje nga argjentinasit, e di pse?
    Sepse 8 lojtare argjentinas + portieri e mbronin porten e tyre.
    Hot prinz, sinqerisht po tham ne momentin kur argjentinasit kan marr kunder sulm se kta tjeter loje skan lujt, ju i paskit mbyll syt nga frika mos po shenojn gole dhe nuk keni arrit me i pa keto kunder sulme :-Dme vjen keq qe ju paskan shku keto momente kot raste qe nuk dinin me i shfrytezu argjentinasit ishin plot dhe shume me shume se sa ato te gjermonve :-D. Po mire ju be ne fund qe leshuan nje gabim dhe menduan qe po shkojn ne penallti , krejt po harrojn diqka nje ane pozitive te gjermonve, qe kta nuk dorzohen deri atehere kur ban referi Piiiiiiiiiiiiiiiiiiirrrr edhe kjo ju kushtoj argjentinasve pike.

    Dhe me ne fund fitoj Gjermonia une nuk fitova as edhe ni gjo

  9. #189
    i/e regjistruar Maska e Elian70
    Anėtarėsuar
    30-07-2006
    Vendndodhja
    Vlorė
    Postime
    1,938

    Pėr: BRAZIL 2014: GJERMANIA shpallet Kampion Bote

    a shiten vrasese mizash ketu se dua t'i vras ca miza...
    Te Dish, te Besh, te Dish te Besh, Bej te Ditur!

  10. #190
    i/e regjistruar Maska e Endless
    Anėtarėsuar
    17-08-2007
    Vendndodhja
    Shqiperi
    Postime
    5,119

    Pėr: BRAZIL 2014: GJERMANIA shpallet Kampion Bote

    Citim Postuar mė parė nga Lexuesi_ Lexo Postimin
    Hot prinz, sinqerisht po tham ne momentin kur argjentinasit kan marr kunder sulm se kta tjeter loje skan lujt, ju i paskit mbyll syt nga frika mos po shenojn gole dhe nuk keni arrit me i pa keto kunder sulme :-Dme vjen keq qe ju paskan shku keto momente kot raste qe nuk dinin me i shfrytezu argjentinasit ishin plot dhe shume me shume se sa ato te gjermonve :-D. Po mire ju be ne fund qe leshuan nje gabim dhe menduan qe po shkojn ne penallti , krejt po harrojn diqka nje ane pozitive te gjermonve, qe kta nuk dorzohen deri atehere kur ban referi Piiiiiiiiiiiiiiiiiiirrrr edhe kjo ju kushtoj argjentinasve pike.

    Dhe me ne fund fitoj Gjermonia une nuk fitova as edhe ni gjo
    fitoj shkodran mustafi mbi te gjitha, turp te te vij, plehre hahahaaa
    Without deviation from the norm, progress is not possible

  11. #191
    i/e regjistruar Maska e hot_prinz
    Anėtarėsuar
    29-05-2007
    Vendndodhja
    Frankfurt
    Postime
    9,878

    Pėr: BRAZIL 2014: GJERMANIA shpallet Kampion Bote

    Citim Postuar mė parė nga Lexuesi_ Lexo Postimin
    Hot prinz, sinqerisht po tham ne momentin kur argjentinasit kan marr kunder sulm se kta tjeter loje skan lujt, ju i paskit mbyll syt nga frika mos po shenojn gole dhe nuk keni arrit me i pa keto kunder sulme :-Dme vjen keq qe ju paskan shku keto momente kot raste qe nuk dinin me i shfrytezu argjentinasit ishin plot dhe shume me shume se sa ato te gjermonve :-D. Po mire ju be ne fund qe leshuan nje gabim dhe menduan qe po shkojn ne penallti , krejt po harrojn diqka nje ane pozitive te gjermonve, qe kta nuk dorzohen deri atehere kur ban referi Piiiiiiiiiiiiiiiiiiirrrr edhe kjo ju kushtoj argjentinasve pike.

    Dhe me ne fund fitoj Gjermonia une nuk fitova as edhe ni gjo
    Ne pjesen e pare Gjermania e ka dominu Argjentinen ne tere fushen, perpos rastit te Higuain nga gabimi i Kroos-it, ska pase tjeter rast te veqohet. Garay pas 15 minutash ne 16-metershen argjentinase e ka rrzuar brutalisht Kramer, do duhej te ishte penalti.

    Kursr ne gjsmen e pjeses se dyte Hummels ishte aq i lodhur sa qe bente vetem rruge tejet te nevojshme, Boateng ishte i vetmi qe mbronte dhe argjentina pati vetem rastin e Palaqos qe ia vlen te permendet.
    tempus fugit, amor manet in aeternum corde

  12. #192
    Djalė Drenice Maska e Lexuesi_
    Anėtarėsuar
    18-06-2010
    Vendndodhja
    Ne vendin e ngjarjeve
    Postime
    6,014

    Pėr: BRAZIL 2014: GJERMANIA shpallet Kampion Bote

    Citim Postuar mė parė nga Endless Lexo Postimin
    fitoj shkodran mustafi mbi te gjitha, turp te te vij, plehre hahahaaa

    Cka keni more edhe une kam drejt me shkrujt mendimin tem Nuk m'ra mend per shkodranin mire qe paska fitu... po une nuk fitova sikur te fitonte Argjentina edhe mu diqka n'kaqep m'kish ra haha


    Hot_Prinz, leje leje se pernime jam ka dyshoj mos e ke pa naj ndeshje tjeter hahaha.

  13. #193
    i/e regjistruar Maska e Endless
    Anėtarėsuar
    17-08-2007
    Vendndodhja
    Shqiperi
    Postime
    5,119

    Pėr: BRAZIL 2014: GJERMANIA shpallet Kampion Bote

    haahahaaa, dicka ne kaqep thote. sh mire mo burre po duhet me ja be hall leket e lena gjithe atij gjermani dje. edhe mua ma hoqi na dora nje 10 dje ai
    po spo them gje
    Without deviation from the norm, progress is not possible

  14. #194

    Pėr: BRAZIL 2014: GJERMANIA shpallet Kampion Bote

    Citim Postuar mė parė nga MaDaBeR Lexo Postimin
    E kam cekur me lart kte rast per te ilustruar Neuer. Thashe qe as brazilianet as argjentinasit nuk kane patur pretendime per keto dy raste, perveē tifozeve nuk dine te pranojne humbjen.
    Tifozat disktuojne,as vendosin as ndikojne,ekipi madh nuk kerkon grindje,nuk ka lidhje ca kerkojne lojtaret.Tifozat perhere kerkojne,si kur eshte dhe kur nuk eshte : p.

    Citim Postuar mė parė nga Xhuxhumaku Lexo Postimin
    MARADONA KA THON CA LLAFE BLOOD



    Home
    Football
    World Cup
    Fixtures
    Table
    Stats
    Teams
    Quiz
    José Mourinho
    World Cup Predictor
    Tennis
    F1
    Motorsport
    Cycling
    Boxing
    Athletics
    Basketball
    Golf
    Fantasy
    More

    World Cup - Maradona: Messi's Golden Ball award wrong
    Diego Maradona says he does not agree with FIFA’s decision to award Lionel Messi the World Cup Golden Ball award.
    23 minutes ago FootballItalia

    World Cup - Maradona: Messi's Golden Ball award wrong
    .

    View photo



    The Argentine talisman was presented with the prize, given to the best player in the tournament, following his country’s defeat to Germany in the final last night.

    “I would give heaven and earth to Leo,” Maradona is quoted to have said by BBC Sport.

    "But when marketing people want him to win something he didn't [deserve to] win, it is unfair.

    “I could see that he didn't want to go up and collect it.”



    Maradona also praised Argentina’s World Cup run, adding that the Germans were no better than Alejandro Sabella’s team at the Maracana.

    "We raised our flag high, there's no doubt about that. Germany won due to a misunderstanding in the defence but at no point were they better than us.

    “They showed us a lot of respect, and our lads earned that out on the pitch."

    https://eurosport.yahoo.com/news/wor...2950--sow.html
    Citim Postuar mė parė nga Xhuxhumaku Lexo Postimin
    te pergezoj qe ke fillu je bere si Systema,

    i gjen parashikimet me bythmbrapsh : p

    e gjete qe do shkoj ndeshja me shtese, por ste fitoj arxhentina 1-0.

    p.s

    se dija qe ishe kaq antigjerman...
    E lexova Maradonen me kohe e lexova,po gjithsecili ka mendimin e tij o Xhuje,tani Maradona eshte mbret,po une do ta them fjalen time ; ).
    Nuk jam si Darius shefi qe ca thote Loew e mer te mirqene (ka kripe shakaja ore se mos me perjashton : p)
    Nuk jam antigjerman jo,seriozisht,interesi im mbi kete pune eshte purely sportive,as nje grimce me shume,po thjesht keshtu e arsyetoj.
    Tani une po te isha aq parashikues i mire sa thua ti...beja lek ! : P

    Citim Postuar mė parė nga freeopen Lexo Postimin
    Sipas logjikes qe ndjek ti i bie qe gjyqtari te perdore dy ''metro'' ne gjykimin e tij.deri ne momentin e nderhyrjes se Howedes, gjyqtari kishte falur dy nderhyrje nga mbrapa te ndeshkueshme me te verdhe te Maskeranos dhe te De Mikelis dhe kishte ndeshkuar ''ne te thate'' Shvaistaiger me te verdhe per nje simulim te Lavezit.Pra ishin tre gabime te gjyqtarit deri ne ate moment dhe po ta interpretosh i bie qe veproi drejt me nderhyrjen e Howedes,nderhyrje qe ishte ne limit dhe ai e ndeshkoi me karton te verdhe.Pa u interesuar per topin e thua ti apo une per ti dhene me teper bukuri,po ta shohesh dinamiken e nderhyrjes nuk ishte kaq e ashper sa kerkon ta paraqesesh,nderhyrja ishte nga anash dhe jo ballore.(nuk po permend ketu nderhyrjen e Garay ne dem te Kramer dhe as po e quaj qe garay nuk po interesohej per topin,por per koken e kundershtarit)


    Nderhyrja e Howedes nuk ka nevoje as per dekor,as per pompozitet,as per nuanca zbutjeje,ishte nderhyrje pa interes per top dhe goditje me take te ngritur ne kemben e kundershtarit(une nuk kam thene ndonjehere qe ka qene ballore),dhe mbi te gjitha,me kohe vonese,period.
    Nuk ka nevoje as per koment as per interpretim,ne kampionat edhe ne Champions League me ate nderhyrje fluturon jashte.Nuk zbuta ne asnje moment nderhyrjet e Demichelis apo Mascheranos,ashtu sic nuk zbuta por perkundrazi thash qe edhe Th.Silva meritonte karton te kuq per nderhyrjen nga mbrapa ndaj lojtarit te Meksikes nqs nuk gabohem.
    Thjesht u mora me kete rast,sepse ky binte komplet ne sy. Te gjithe nderhyrjet me kohe vonese jane shume afer me kategorine e faulleve antisportive,po zbukurohen pak ...ca faulle taktike...e ca te tjera.

    Ajo nderhyrje eshte nje dalje e thjeshte e portierit i cili arrin me pare te topi,ndersa sulmuesi eshte me vonese dhe perderisa portieri arrin i pari te topi ai eshte direkt ne zoterim te topit dhe perplasja me kundershtarin e detyron gjyqtarin te akordoje faull ne dem te portierit. E thua dhe vete nuk futet ne dyluftim por perplasja me portierin (pavaresisht ashpersise dhe faktit qe eshte sulmuesi ai qe e peson me teper) eshte faull pasi gjykohet si pengim i portierit ne dalje e siper.Te mos marresh pjese ne dyluftim do te thote se nuk je i interesuar per topin dhe po pengon portierin qe po zoteron topin.Duket banale por keshtu eshte.Sa here gjyqtaret ne korne akordojne faulle ne favor te portierit pavaresisht faktit qe kundershtari nuk ben asgje ne dukje,thjesht i del para portierit per t'ia veshtiresuar daljen per zoterimin e topit.Nuk e di se sa mund te jem shpjeguar.Megjithate gjyqtari ndoqi rregulloren ne menyre strikte,ne shume raste akordojne rivenie anesore apo korner,varet nga del topi.
    Une nuk kam llogjike timen,une luaj vet futboll dhe jo me larg sesa 1 ore perpara ndeshjes se boterorit une e pesova vet ate lloj goditjeje vetem se mua me erdhi perballe portjeri dhe jo anash,dhe mbaj mend vetem tre sekuenca imazhesh !
    1- Une duke vrapuar me koken drejtuar nga topi (mbrapa)
    2-Gjuri i portjerit perballe surratit tim
    3-Fijet e barit mbi surrat
    Ky ishte sequeli i atij episodi. Portjeri kontrollon veten dhe kontrollon lojtarin qe vjen sepse sipas "llogjikes qe ndjek ti" tani,sa here qe portjeri i shtrihet ne kembe lojtarit ,kap topin dhe pas topit kap kembet e lojtarit (100% e rasteve jane penallti te akorduara) ata bejne gabim qe japin penallti sepse portjeri kapi topin !*
    Kapja e topit nuk eshte perparesi absolute dhe as pasaporte diplomatike ne fushen e lojes !*
    Kapja e topit te jep perparesi ne nje nderhyrje ku *te dy lojtaret jane duke u futur ne dyluftim me tendenca jo paqesore,pra duke mos ruajtur njeri tjetrin.Kujto qe te Ligjet e FIFA eshte esenciale ruajtja e kundershtarit.


    ne 99% te rasteve te tilla nese portieri kap topin me dore perparesia i jepet atij,kjo nuk vlen midis dy lojtareve qe ndodhen ne fushen e lojes sepse njeri mund te kape topin por me nderhyrjen qe po ben e detyron lojtarin tjeter te shmanget per te evituar nje faull apo demtim te mundshem dhe kjo quhet nderhyrje e parregullt.
    Sepse ndikon ne ekuilibrin e portjerit,dhe lojtaret kete e bejne me qellim,nuk rrine aq pasiv sa ti thua qe rrine.
    E kam shpjeguar me siper,me teper mund te them qe jepet penallti ne favor te Roben sepse meksikani e trembi.
    ...


    mqs ra fjala,ke te drejte,por jo kundrejt meje,nuk me njeh personalisht dhe as e di se me cfare pune apo aktiviteti merrem,nuk mund te dalesh ne konkluzin te drejte.
    Merri ca gjera me shaka o burre i dheut se nuk te erdha me kepucet e kalcetos ne dore jo

    Citim Postuar mė parė nga Xhuxhumaku Lexo Postimin
    blood,

    se mezi e gjeta kete videon e faullit ndaj Kramerit ne utube...



    si te duket kjo nderhyrje e "jevgut" GARAY?
    Kjo eshte po aq nderhyrje psikopate sa ajo e Neuer. Te dyja jane nderhyrje prej psikopatesh,alla De Jong.
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga BlooD_VenoM : 14-07-2014 mė 17:01
    "Expensive watches do not create time, but reflect how expensive it is to their owner."

  15. #195
    i/e regjistruar Maska e freeopen
    Anėtarėsuar
    22-07-2011
    Postime
    1,516

    Pėr: BRAZIL 2014: GJERMANIA shpallet Kampion Bote

    Citim Postuar mė parė nga BlooD_VenoM Lexo Postimin
    .
    Blod,nderhyrja e Howedes nuk eshte aq e ashper sa te eshte dukut ty,shihe me vemendje dhe do ta kuptosh dhe vete qe gjyqtari ka vepruar drejt,ishte nje nderhyrje ne limit por jo per te demtuar kundershtarin dhe kete ta them sepse e kam pare shume here ate episod.
    Nderhyrja e Neurer eshte plotesisht e rregullt,topin nuk e ka askush dhe ai eshte i pari qe arrin te topi ndersa higuain as qe ka me mundesi per te kapur topin dhe per me teper nuk shmanget per te evituar perplasjen me portierin.
    Nese portieri do kishte goditur me pare Higuain po di ishte nderhyrje e parregullt.Higuain u mundua te perfitoje nga momenti duke rrezikuar nje perplasje qe mund te kishte pasoja per te dy por per fat te mire nuk ndodhi asgje.(higuain mund te pesonte fatin e Kramer) Ne dyluftimet ne ajer midis portierit dhe nje lojtari ne 99% te rasteve eshte faull kunder portierit per vete faktin se portieri tutelohet nga rregullorja,ai kercen me duar lart pa patur mundesi mbrojtjeje kunder kundershtareve dhe jo si lojtaret qe kur kercejne me pare nxjerrin brrylin dhe me pas kercejne.

    per episodin tend nuk mund te shprehem (po luaje ''calcio a cinque'',eshte kollaj te ndodhe ne kalceto kjo gje).

    kapja e topit eshte perparesi absolute kur ate nuk e ka askush ne zoterim (pasim brenda zones),ne rastet e penalltive nese portieri kap topin dhe me pas kundershtarin eshte e gabur akorimi i penalltise,nuk kam pare asnje penallti te dhene nese portieri prek,largon apo zoteron topin.penallti jepet kur sulmuesi shmang portierin dhe ky i fundit e pengon.
    MOS I NDY TEMAT no name

  16. #196

    Pėr: BRAZIL 2014: GJERMANIA shpallet Kampion Bote

    Citim Postuar mė parė nga freeopen Lexo Postimin
    Blod,nderhyrja e Howedes nuk eshte aq e ashper sa te eshte dukut ty,shihe me vemendje dhe do ta kuptosh dhe vete qe gjyqtari ka vepruar drejt,ishte nje nderhyrje ne limit por jo per te demtuar kundershtarin dhe kete ta them sepse e kam pare shume here ate episod.
    Nderhyrja e Neurer eshte plotesisht e rregullt,topin nuk e ka askush dhe ai eshte i pari qe arrin te topi ndersa higuain as qe ka me mundesi per te kapur topin dhe per me teper nuk shmanget per te evituar perplasjen me portierin.
    Nese portieri do kishte goditur me pare Higuain po di ishte nderhyrje e parregullt.Higuain u mundua te perfitoje nga momenti duke rrezikuar nje perplasje qe mund te kishte pasoja per te dy por per fat te mire nuk ndodhi asgje.(higuain mund te pesonte fatin e Kramer) Ne dyluftimet ne ajer midis portierit dhe nje lojtari ne 99% te rasteve eshte faull kunder portierit per vete faktin se portieri tutelohet nga rregullorja,ai kercen me duar lart pa patur mundesi mbrojtjeje kunder kundershtareve dhe jo si lojtaret qe kur kercejne me pare nxjerrin brrylin dhe me pas kercejne.

    per episodin tend nuk mund te shprehem (po luaje ''calcio a cinque'',eshte kollaj te ndodhe ne kalceto kjo gje).

    kapja e topit eshte perparesi absolute kur ate nuk e ka askush ne zoterim (pasim brenda zones),ne rastet e penalltive nese portieri kap topin dhe me pas kundershtarin eshte e gabur akorimi i penalltise,nuk kam pare asnje penallti te dhene nese portieri prek,largon apo zoteron topin.penallti jepet kur sulmuesi shmang portierin dhe ky i fundit e pengon.
    Nuk eshte kollaj sepse portjeri nuk eshte Superman qe te beje gjera te cuditshme ne fushe,fluturimi me gju ne fytyre te kundershtarit eshte anormal.
    E ke gabim free,nuk eshte ashtu. Nuk eshte perparesi absolute kapja e topit. Mundohu te imagjinoash skenen qe po te them une sepse nuk me vjen nje rast konkret qe te ta ilustroj,po ka me dhjetra...
    Topi i pasohet sulmuesit dhe sulmuesi e le te iki topin perpara,niset ne sprint drejt topit dhe portjeri fillon daljen...rreshket i shtrire dhe kap topin,nderkohe qe "korr" (po perdor kete fjale per te ilustruar skenen) sulmuesin,e ngre ne ajer ! Portjeri ka kapur topin,dhe kjo akordohet patjeter penallti.

    Megjithate,nuk jemi ne nje gjatesi vale,gjithsecili te mbaje mendimin e tij,s prish ndonje pune.
    Shihemi ne kalceto
    "Expensive watches do not create time, but reflect how expensive it is to their owner."

  17. #197
    i/e regjistruar Maska e freeopen
    Anėtarėsuar
    22-07-2011
    Postime
    1,516

    Pėr: BRAZIL 2014: GJERMANIA shpallet Kampion Bote

    Mesa mbaj mend, ishte postimi im i parė nė kėtė temė me:
    Postuar mė parė nga Fleur Blanche Lexo Postimin
    Urime vetėm pėr sportdashėsit e vėrtetė gjermanė qė po e shijojnė kėto fitore! suksese mė tej...
    Fleur, urimi ne fundin e postimit tuaj eshte tendencioz dhe kushtezues.
    MOS I NDY TEMAT no name

  18. #198
    i/e regjistruar Maska e freeopen
    Anėtarėsuar
    22-07-2011
    Postime
    1,516

    Pėr: BRAZIL 2014: GJERMANIA shpallet Kampion Bote

    MOS I NDY TEMAT no name

  19. #199
    i/e regjistruar Maska e OO7
    Anėtarėsuar
    07-12-2004
    Vendndodhja
    Tirane
    Postime
    3,823

    Pėr: BRAZIL 2014: GJERMANIA shpallet Kampion Bote

    Urime gjith tifozve Gjermon, nje supergjermani qe shkatroi cdo ekip qe i doli perpara (me i fjal ja cau sumajken tgjithve)

  20. #200
    i/e regjistruar Maska e Xhuxhumaku
    Anėtarėsuar
    19-11-2003
    Vendndodhja
    sopr'un'curva
    Postime
    13,379

    Pėr: BRAZIL 2014: GJERMANIA shpallet Kampion Bote

    Müller: "Premio FIFA? Quella m... non mi interessa, mettetela altrove"
    14.07.2014 23:00 di Danilo Fago

    Cattivissimo, poco educato o forse solo in preda alla sbornia post mondiale, Thomas Müller comparso davanti ai microfoni di una Tv colombiana non le ha mandate a dire alla FIFA che ha assegnato il premio di miglior giocatore a Leo Messi: "Pallone d'oro? Non me ne frega di quella merda.... Potete mettervela altrove..Noi siamo i campioni del mondo".

    http://www.tuttojuve.com/altre-notiz...altrove-197373
    --- La Madre dei IMBECILI e sempre in cinta...

    ---voudou.. ---

Faqja 10 prej 11 FillimFillim ... 891011 FunditFundit

Fjalėt Kyēe pėr Temėn

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •