Close

Rezultati i Sondazhit: Kush do te kualifikohet?

Votues
12. Nuk mund tė votoni nė kėtė sondazh
 • Franca

  7 58.33%
 • Gjermania

  5 41.67%
Faqja 0 prej 3 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 50
 1. #-19
  Emathia Maska e MaDaBeR
  Anėtarėsuar
  20-05-2003
  Vendndodhja
  Nė ēdo vend ku ka jetė
  Mosha
  35
  Postime
  5,314
  Faleminderit
  20
  36 falenderime nė 31 postime

  BRAZIL 2014: Gjermania kualifikohet ne Gjysme-Finale

  Franca dhe Gjermania takohen ne ēerek-finale te ketij Boterori, per te percaktuar ekipin qe do te kaloje ne gjysme-finale.

  Franca kaloi fazen e 1/8 duke mundur 2-0 Nigerine gjate 90 minutave te rregullta ndersa Gjermania u kualifikua pas shume veshtiresive duke fituar 2-1 pas 120 minutave loje perballe Algjerise.

  Dy kombetaret europiane kane zhvilluar mes tyre 25 takime nga te cilat Franca ka fituar 11 here ndaj 8 fitoreve te Gjermanise, 6 takime kane perfunduar barazim. Ne keto takime jane shenuar 83. Eshte per t'u habitur pasi Franca, megjithese ka 3 fitore me teper se Gjermania ka shenuar nje gol me pak se ata. Franca ka shenuar 41 gola ndersa Gjermania 42.

  Ne Boteror Franca dhe Gjermania jane perballur 6 here mes tyre, 4 here ka triumfuar Franca, 1 ndeshje barazim dhe vetem 1 here ka arritur te fitoje Gjermania ne fazen finale te nje Boterori perballe Frances.  Kush do te kualifikohet ne Gjysme-Finale?
  Pėr inad tė Djallit dhe Shqyptarėvet, Zoti ka me mbajtė Shqypninė mė kambė me nder e me lumni

 2. #-18
  Emathia Maska e MaDaBeR
  Anėtarėsuar
  20-05-2003
  Vendndodhja
  Nė ēdo vend ku ka jetė
  Mosha
  35
  Postime
  5,314
  Faleminderit
  20
  36 falenderime nė 31 postime

  Pėr: BRAZIL 2014, 1/4 - Finale: France vs Gjermani

  Mendoj se do te kaloje Franca pavaresisht se deshire kam qe te kaloje Gjermania. E kualifikuara e kesaj ndeshje do te perballet me Brazilin ne gjysme finale (nese Brazili kualifikohet perballe Kolumbise) dhe nuk do doja qe Brazili te perballej me macen e zeze, duke pare historine mes Brazilit dhe Frances.
  Pėr inad tė Djallit dhe Shqyptarėvet, Zoti ka me mbajtė Shqypninė mė kambė me nder e me lumni

 3. #-17
  i/e regjistruar Maska e semiku
  Anėtarėsuar
  11-04-2010
  Postime
  1,202
  Faleminderit
  33
  151 falenderime nė 128 postime

  Pėr: BRAZIL 2014, 1/4 - Finale: France vs Gjermani

  Low realisht nga ekipi gjerman eshte duke nxjerrur me shume se sa vlejne futbollistet e tij.Prandaj nuk i kuptoj gjithe keto kritika ndaj tij.
  Veshtire qe Gjermanija do e kaloje Francen !
  Rri qetė dhe fol Shqip !

 4. #-16
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  30-08-2006
  Vendndodhja
  askund
  Postime
  9,009
  Faleminderit
  68
  49 falenderime nė 44 postime

  Pėr: BRAZIL 2014, 1/4 - Finale: France vs Gjermani

  ca je tu fol me shok
  sipas teje duhet te kenaqemi vec me kalimin e grupit a si
  JO SEKS PARA MARTESE

 5. #-15
  i/e regjistruar Maska e Marya
  Anėtarėsuar
  10-05-2009
  Postime
  4,669
  Faleminderit
  106
  126 falenderime nė 91 postime

  Pėr: BRAZIL 2014, 1/4 - Finale: France vs Gjermani

  dje po kthehesha nga puna rreth ores 7 te mbremjes , asnje njeri ne rruge, asnje makine, shkretetire ,
  Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo

 6. #-14
  i/e regjistruar Maska e freeopen
  Anėtarėsuar
  22-07-2011
  Postime
  1,516
  Faleminderit
  3
  50 falenderime nė 45 postime

  Pėr: BRAZIL 2014, 1/4 - Finale: France vs Gjermani

  Citim Postuar mė parė nga semiku Lexo Postimin
  Low realisht nga ekipi gjerman eshte duke nxjerrur me shume se sa vlejne futbollistet e tij.Prandaj nuk i kuptoj gjithe keto kritika ndaj tij.
  Veshtire qe Gjermanija do e kaloje Francen !
  Ti po thua qe eshte duke nxjerre me teper nga sa vlejne futbolliste qe per kater vjet kane luajtur 3 finale te Champions League.Lahm nje nga mbrojtesit me te mire ne qarkullim,Neurer portieri me i mire per momentin,Kroos nje mesfushor i kerkuar nga ekipet me me emer ne Europe,Muller nuk ka nevoje per levdata dhe keshtu mund te vazhdoj me te tjere emra.Pra eshte maksimumi qe Loew po merr nga keta lojtare.menyre e cuditshme te te parit futboll.
  MOS I NDY TEMAT no name

 7. #-13
  Deny Ignorance Maska e Darius
  Anėtarėsuar
  25-04-2002
  Postime
  13,887
  Faleminderit
  0
  674 falenderime nė 479 postime

  Pėr: BRAZIL 2014, 1/4 - Finale: France vs Gjermani

  Citim Postuar mė parė nga semiku Lexo Postimin
  Low realisht nga ekipi gjerman eshte duke nxjerrur me shume se sa vlejne futbollistet e tij.Prandaj nuk i kuptoj gjithe keto kritika ndaj tij.
  Veshtire qe Gjermanija do e kaloje Francen !
  Ti je bo si ai specialisti i midhjes dhe i peshkut.

 8. #-12
  i/e regjistruar Maska e semiku
  Anėtarėsuar
  11-04-2010
  Postime
  1,202
  Faleminderit
  33
  151 falenderime nė 128 postime

  Pėr: BRAZIL 2014, 1/4 - Finale: France vs Gjermani

  Citim Postuar mė parė nga freeopen Lexo Postimin
  Ti po thua qe eshte duke nxjerre me teper nga sa vlejne futbolliste qe per kater vjet kane luajtur 3 finale te Champions League.Lahm nje nga mbrojtesit me te mire ne qarkullim,Neurer portieri me i mire per momentin,Kroos nje mesfushor i kerkuar nga ekipet me me emer ne Europe,Muller nuk ka nevoje per levdata dhe keshtu mund te vazhdoj me te tjere emra.Pra eshte maksimumi qe Loew po merr nga keta lojtare.menyre e cuditshme te te parit futboll.
  Nuk e kam me futbollistet ore (nuk ke mbetur ti te me tregosh kush eshte Neuer,Ozil,Lahm etj. dhe sa vlejne),por me projektin e DFB-se.Ndeshja kunder Frances eshte kyce per te pare suksesin e ketij projekti qe eshte duke rrjedhur qe nje dekade.T`ia mbushesh porten reprezenatcioneve te dobeta nuk eshte e mjaftueshme per apetitet qe i ka federata e futbollit te Gjermanise dhe "hype" qe i percjell....vet fakti qe Low e ka braktisur lojen atraktive dhe tani insiston te luaj me 4 qendermbrojtes dhe me Lahm para tyre eshte tregues i duhur qe i gjithe projekti eshte ne kembe te qelqta.
  Low nuk eshte i humbur,me qellim luan keshtu,i dine aftesite e futbollisteve te tij me mire se sa ti dhe ky qe shkruan me larte... mungojne futbollist si Reus,Schmelzer,Gomez,Gundogan,nuk kane sulmues klasik ....Gjermania eshte me e rrezikshme me kete menyre si luan tani,se sa te forcoje stilin e vjeter.
  Por,nejse e presim te mbaroj ndeshja me Francen dhe hapim debat.

  Gjermanija nen Low: 2008 Finale (europiani),2010 Boterori (gjysemfinale),2012 Europiani (gjysemfinale) ... realisht eshte arritur maximumi kur ne kete periudhe ke patur nje reprezentacion me te mire te te gjitha kohrave ,Spanjen ... 2014 - te shohim.
  Rri qetė dhe fol Shqip !

 9. #-11
  i/e regjistruar Maska e semiku
  Anėtarėsuar
  11-04-2010
  Postime
  1,202
  Faleminderit
  33
  151 falenderime nė 128 postime

  Pėr: BRAZIL 2014, 1/4 - Finale: France vs Gjermani

  Citim Postuar mė parė nga Darius Lexo Postimin
  Ti je bo si ai specialisti i midhjes dhe i peshkut.
  Hehe ... ajo midhja dhe peshku ndoshta e kuptojne ata te Albanistanit,une kendej se pasna ndegjuar.
  Nuk e bej Une specijalistin,por JU sepse qe 24 vite krenoheni qe keni ekip kampionesh.E ka mbuluar pluhuri Italy 1990.
  Rri qetė dhe fol Shqip !

 10. #-10
  Shqiptar Maska e {A_N_G_E_L_69}
  Anėtarėsuar
  11-03-2003
  Vendndodhja
  Switzerland
  Postime
  3,824
  Faleminderit
  175
  113 falenderime nė 96 postime

  Pėr: BRAZIL 2014, 1/4 - Finale: France vs Gjermani

  Kalon Gjermania dhe mer rrugen drejt titullit Kampion Bote!
  ”Ti, Shqipėri, Mė Jep Nder, Mė Jep Emrin Shqiptar”

 11. #-9
  Deny Ignorance Maska e Darius
  Anėtarėsuar
  25-04-2002
  Postime
  13,887
  Faleminderit
  0
  674 falenderime nė 479 postime

  Pėr: BRAZIL 2014, 1/4 - Finale: France vs Gjermani

  Citim Postuar mė parė nga semiku Lexo Postimin
  Hehe ... ajo midhja dhe peshku ndoshta e kuptojne ata te Albanistanit,une kendej se pasna ndegjuar.
  Nuk e bej Une specijalistin,por JU sepse qe 24 vite krenoheni qe keni ekip kampionesh.E ka mbuluar pluhuri Italy 1990.
  Ka qene nje batute ne nje film shqiptar. Tani une se di se kush jane keta qe po bejne specialistin ketu apo keta qe paskan 24 vjet qe krenohen. Jam kurizo ti per ke ekip ben tifozllik?

 12. #-8
  i/e regjistruar Maska e semiku
  Anėtarėsuar
  11-04-2010
  Postime
  1,202
  Faleminderit
  33
  151 falenderime nė 128 postime

  Pėr: BRAZIL 2014, 1/4 - Finale: France vs Gjermani

  Citim Postuar mė parė nga Darius Lexo Postimin
  Ka qene nje batute ne nje film shqiptar. Tani une se di se kush jane keta qe po bejne specialistin ketu apo keta qe paskan 24 vjet qe krenohen.
  Jo,ky anetari @freeopen me sulmon pse e them qe Gjermanija eshte e mbivleresuar dhe shpallet gjithmon para Kampionateve te medha (Boteror dhe Europian) favorit kryesor,ndersa sipas te gjitha parametrave duhet te hyje ne grupin me te gjere te favoriteve.Ai nuk pajtohet,thote qe futbollistet gjerman jane me te miret ne Bote ,pa konkurrence dhe duhet ta marrin KB-jen !
  Nese don te marrish nje Kampionat Boterore,atehere duhesh ta mundesh nje ekip europian kulmor,qe tani eshte ne forme.Ne kete moment kjo eshte Franca...te presim,per te shkuar Gjermanija deri ne fund duhet ta kaloje Francen ,me vone Brazilin ndersa ne Finale do i vie dyshja Holande/Argjentine.Nese i kalon te gjitha i lumte,por per nje rezultat te tille duhet te plotesohen milon faktore.

  Gjermanet i ka ndalur i ftohti i Rusise,do ti ndal edhe vapa e Amazonise
  Jam kurizo ti per ke ekip ben tifozllik?
  Na kane derguar ne shtepi ,pasi kafshuam italianet.

  P.S: Si ja kalon ne Kube,kane plazhe dhe vajza te bukura ata komunjaret e Castros ?
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga semiku : 02-07-2014 mė 22:10
  Rri qetė dhe fol Shqip !

 13. #-7
  i/e regjistruar Maska e semiku
  Anėtarėsuar
  11-04-2010
  Postime
  1,202
  Faleminderit
  33
  151 falenderime nė 128 postime

  Pėr: BRAZIL 2014, 1/4 - Finale: France vs Gjermani

  Bookmaikeret e "gjithdijshem" i kane shpallur kuotat e tyre per kete ndeshje - sipas tyre kalon Gjermanija.
  Gjasat per te shkuar Gjermanija ne gjysemfinale,e vleresojne larte me kuoten e ulet @1.65.Ndersa Francen e vleresojne me kuoten @2.25 !

  Ndersa vet ndeshja France-Gjermani eshte kuotuar (mbrenda kohes se rregullt).Gjermanija sipas tyre favorit i lehte.
  France 3.10
  Gjermani 2.40
  Barazim 3.00

  Tournament winner - Brazil 2014
  1.Brazil @4.00
  2.Argjentina @5.00
  3.Gjermania @5.50
  4.Hollande @5.50
  -----------------------
  5.France @9.00
  6.Belgjike @13.00
  7.Kolumbi @13.00
  8.Kosta Rika @41.00
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga semiku : 02-07-2014 mė 22:06
  Rri qetė dhe fol Shqip !

 14. #-6
  i/e regjistruar Maska e Antiproanti
  Anėtarėsuar
  28-07-2011
  Postime
  6,033
  Faleminderit
  1
  128 falenderime nė 116 postime

  Pėr: BRAZIL 2014, 1/4 - Finale: France vs Gjermani

  Po i rrezikoj 1000 Euro me Kosta Riken...

 15. #-5
  Deny Ignorance Maska e Darius
  Anėtarėsuar
  25-04-2002
  Postime
  13,887
  Faleminderit
  0
  674 falenderime nė 479 postime

  Pėr: BRAZIL 2014, 1/4 - Finale: France vs Gjermani

  Citim Postuar mė parė nga semiku Lexo Postimin

  Na kane derguar ne shtepi ,pasi kafshuam italianet.

  P.S: Si ja kalon ne Kube,kane plazhe dhe vajza te bukura ata komunjaret e Castros ?
  Tifoz me ata qe kafshojne qenke ti e? Ekipi juj ishte ai qe i beri zbor kjo Gjermania e dobet kupen e kaluar?


  p.s. kubanezet jane si shpirt. Po kane nje problem, si duan uruguajanet hic

 16. #-4
  Djalė Drenice Maska e Lexuesi_
  Anėtarėsuar
  18-06-2010
  Vendndodhja
  Ne vendin e ngjarjeve
  Postime
  6,016
  Faleminderit
  31
  120 falenderime nė 111 postime

  Pėr: BRAZIL 2014, 1/4 - Finale: France vs Gjermani

  Gjermonet cdo dite e me shume po pushtojn evropen me ane ekonomike. Franca do pushtohet nga Gjermania ne cdo cep te fushes

  Forca Merrrkel

 17. #-3
  i/e regjistruar Maska e freeopen
  Anėtarėsuar
  22-07-2011
  Postime
  1,516
  Faleminderit
  3
  50 falenderime nė 45 postime

  Pėr: BRAZIL 2014, 1/4 - Finale: France vs Gjermani

  Citim Postuar mė parė nga semiku Lexo Postimin
  Jo,ky anetari @freeopen ,thote qe futbollistet gjerman jane me te miret ne Bote ,pa konkurrence dhe duhet ta marrin KB-jen !
  Vetem nje deshire apo kerkese doja te me plotesoje,me sill nje postim timin ku une jam shprehur ne kete menyre dhe une nuk do shkruaj me ne nenforumin e sportit,jo vetem te futbollit.Ne te kundert do vertetosh qe kur shkruan nuk e lidh trurin me duart dhe shkruan vetem per te shkruar,pra per te trilluar.
  Freopen nuk te sulmon por duke te replikuar me argumenta perpiqet te te thote se e ke gabim kur thua se gjermania ka hequr dore nga loja ''atractive'' kur ne te vertete eshte pikerisht stili atraktiv i lojes ai qe Loew po perpiqet te adoptoje duke u bazuar te stili ''guardolian''.Problemi kryesor eshte se Loew eshte budallallepsur kohet e fundit sepse u ka nderruar vendin dhe rolin 5-6 lojtareve titullare duke mos arritur te kuptoje qe per te bere lojen e guardioles apo te barces nuk te duhet mertesacker apo boateng dhe howedes sepse nuk jane te pershtatshem as per stilin e lojes dhe as per modulin e perdorur,keta jane futbolliste per 4-4-2,per modulet e tjera duhen mbrojtesa krahu te shkathet dhe teknike (si lahm,alaba,alba e me radhe).Ozil dhe Gotze kane te njejtin rol (mbas sulmuesit) dhe nuk mund te bejne mesfushorin e krahut,ndersa Muller qe eshte i tille Loew e ben te luaj sulmues.Duke pare te gjitha keto ''idiotesira'' Loew nuk po merr maksimumin nga futbollistet,perkundrazi po ul rendimentin e tyre pa e kuptuar vetem e vetem sepse eshte fiksuar mbas stilit te Guardioles,stil i cili e shnderroi Bayernin nga nje makine perfekte ne nje ''qerre'' (apo ''karroce'') dhe si rrjedhim dhe perfaqesuesen gjermane.kjo eshte arsyeja qe freopeni ''sulmon'' (fjale e perdorur pa vend) mendimin apo arsyetimin tend dhe jo personin ne fjale.
  MOS I NDY TEMAT no name

 18. #-2
  Super Moderator Maska e Lazo
  Anėtarėsuar
  04-01-2011
  Vendndodhja
  Shqiperi
  Postime
  1,391
  Faleminderit
  207
  138 falenderime nė 120 postime

  Pėr: BRAZIL 2014, 1/4 - Finale: France vs Gjermani

  Alle France!
  Jam shume i bindur qe kemi nje ekip me ne forme se Gjermania dhe kete do ta tregojme ne fushe.)

 19. #-1
  Deny Ignorance Maska e Darius
  Anėtarėsuar
  25-04-2002
  Postime
  13,887
  Faleminderit
  0
  674 falenderime nė 479 postime

  Pėr: BRAZIL 2014, 1/4 - Finale: France vs Gjermani

  Kemi nje ekip?

  Se dija qe kishte francez nga Saranda. Do jete ndonje lloj i ri hibridi

 20. #0
  Moderator Maska e arbereshi_niko
  Anėtarėsuar
  16-10-2006
  Postime
  3,230
  Faleminderit
  56
  148 falenderime nė 128 postime

  Pėr: BRAZIL 2014, 1/4 - Finale: France vs Gjermani

  Franca! Shpresoj...
  Mėsoi tė tjerėt me jetėn tėnde dhe jo me fjalėt e tua

Faqja 0 prej 3 FillimFillim 12 FunditFundit

Fjalėt Kyēe pėr Temėn

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •