Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 5 prej 5
 1. #1
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  02-11-2012
  Vendndodhja
  Vojnovc Shtime
  Postime
  412
  Faleminderit
  23
  10 falenderime nė 10 postime

  ''Turqit Shqipfoles te Maqedonise'' Ofendon rend Shiptaret e ILIRIDES

  Tema e cila eshte hapur nga Adavid ''Turqit Shqipfoles te Maqedonise'' ofendon rend gjith shqiptaret e ILIRIDES


  Askush ska te drejt tju imponoj askujt ndonje person apo figur kombtare ,askush ska te drejt te ofendoj gjith shqiptaret e ilirides pse ata nuk paskan shku te gruevsi me peruru statujen e Nen Terezes ,athu a e keni vet a i ka ftu gruevski ?

  Nuk ka te drejt askush qe per shkak te fes ti quanI turq gjith shiptaret e ILIRIDES ,mos harroni feja nuk ta percakton kombin ,kombin ta cakton Zoti, ndersa fen e zgjedhim ne ,edhe nese duam ne smund te behemi turq sepse shqiptar kemi lindur ,kjo dmth se asnje fe asnje figur kombtare nuk ta percakton perkatesin kombtare sepse ate na ka percaktu Zoti pa na pytur fare

  Lus moderatoret qe te mos lejojn qe te ofendohen nje milion shqiptar ne Ilirid ,por ta ndryshoj ate titull fyes ,dhe te rrespektoj rregulloren e ketij forumi qe ndalon ofendimin Shqiptarve

  3. Nuk duhet tė bėni dallime krahinore!

  Pavarėsisht se ēfarė paragjykime krahinore ju mund tė keni si person, kur hyni nė forumin shqiptar, kėto paragjykime nuk duhet ti sillni me vete. Ata shqiptarė qė bėjnė dallime midis vėllezėrve tė njė gjaku vetėm se ata vijnė nga krahina tė ndryshme me histori apo tradita tė ndryshme, nuk janė tė mirėpritur nė forumin shqiptar. Tė gjithė ata anėtarė qė bėjnė dallime tė tilla krahinore pėrjashtohen nga forumi. Forumi shqiptar nuk ėshtė hapur pėr tu bėrė tribunė e pėrēarjes kombėtare por njė kuvend i mirėkuptimit kombėtar.

  2. Nuk duhet te bėni dallime fetare!

  Shqipėria ėshtė njė popull me disa komunitete fetare dhe aspak homogjen kur vjen fjala te feja. Duke mbajtur parasysh kėtė fakt nė mendje, ēdo anetar duhet tė tregohet jashtėzakonisht i ndjeshėm nė mendimet apo paragjykimet qė ai mund tė ketė pėr njė fe apo komunitet tė caktuar. Nė forumin shqiptar kėto paragjykime fetare nuk janė tė lejuara dhe masa ekstreme merren nė raste tė tilla. Ne njohim tė drejtėn e cdo shqiptari pėr tė besuar/mosbesuar nė Zot dhe jemi mundur qė tė akomodojmė ēdo komunitet me forumin e tyre. Ēdo besimtar nė forum ka vendin e tij nė komunitetin e tij brėnda forumit shqiptar, por askush nuk duhet tė japi mendime apo provokojė mendimet e njė komuniteti tė caktuar tė cilit nuk i pėrket. Harmonia fetare ėshtė guri themelor i kombit shqiptar.

 2. #2
  Enraged Maska e Scion
  Anėtarėsuar
  22-07-2008
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  2,344
  Faleminderit
  39
  45 falenderime nė 39 postime

  Pėr: ''Turqit Shqipfoles te Maqedonise'' Ofendon rend Shiptaret e ILIRIDES

  Temen e kam raportuar dhe do e ngrej si shqetesim tek nenforumi i moderatoreve.

  Gjith te mirat,
  S
  What can be asserted without evidence, can be dismissed without evidence

 3. #3
  Deny Ignorance Maska e Darius
  Anėtarėsuar
  25-04-2002
  Postime
  13,942
  Faleminderit
  0
  673 falenderime nė 479 postime

  Pėr: ''Turqit Shqipfoles te Maqedonise'' Ofendon rend Shiptaret e ILIRIDES

  Tema ska asnje ofendim. Titulli ishte i papershtatshem dhe ja ndryshova. Ndersa vete tema eshte nje pasqyrim nga shtypi shqiptar, Gazeta Shekulli dhe e pashoqeruar me asnje koment te papershtatshem (te pakten deri tani).

 4. #4
  Enraged Maska e Scion
  Anėtarėsuar
  22-07-2008
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  2,344
  Faleminderit
  39
  45 falenderime nė 39 postime

  Pėr: ''Turqit Shqipfoles te Maqedonise'' Ofendon rend Shiptaret e ILIRIDES

  Eshte pjesa siper tek rrjeshti i pare, si dhe tendenca per ti ndryshuar kuptimin.
  Shqiptaret do refuzojne te marrin pjese ne cdo fare nisme qe ka shovinisti Grueski, aty ku behet fjale per vjedhje te figurave historike. Anashkalimi i Gjuhes Shqipe, edhe pse detyrim kushtetues, si dhe injorimi qe i ben ai rregjim shqiptareve... kjo duhet te jete tema ne te vertete.
  What can be asserted without evidence, can be dismissed without evidence

 5. #5
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  02-11-2012
  Vendndodhja
  Vojnovc Shtime
  Postime
  412
  Faleminderit
  23
  10 falenderime nė 10 postime

  Pėr: ''Turqit Shqipfoles te Maqedonise'' Ofendon rend Shiptaret e ILIRIDES

  Ju falenderoj per mirkuptim

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •