Close
Faqja 0 prej 3 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 53
 1. #1
  Perjashtuar Maska e mitjuk
  Anėtarėsuar
  19-05-2005
  Vendndodhja
  Monaco
  Postime
  901

  Ankes per Zotni Albon

  Pershendetje stafi pershendetje miq shok shoqe te komunitetit shqiptare, dua tu tregoj qe ankesa kundrejt Z Albos eshte krejt e thjesht dhe e sakte, dua te them qe dikur ky Z rrinte e shikonte kur komunitetin Musliman e ofendojshin, Z ne fjale kur i kerkonim ndonje ndihme as qe e vinte ujin ne zjarr per tu pergjigjur,ankohem se ne nje tem ku flitet per Ortodoksin jo ne emer te ortodoksis shqiptare por te krye peshkopit anastas i cili slen rast pa folur ne emrin e shqiptarve dhe slen rast pa hyr ne ēeshtje politike, besoj qe feja sduhet te nderhyj ne politik,besoj qe Anastasi i ortodoksis nuk i permbahet emroit te fes tij e cila quhet Ortodoksi dhe ta perkthesh ne ship i bie te thuhet i DREJT gje qe shum ortodoks nuk ja kan ditur kuptimin se ēdote thot fjala Ortodoks e ndersa fjala Katolik dote thot i Pergjithshem,dhe pa e zgjatur du!a te them qe ankesa kundrejt z Albos ishte se kuy ka dy shpata per te prer kokar njera eshte se te ndalon te drejten e fjales dhe e dyta te perjashton nga forumi kur behet fjal per te then mendimet tona ndaj ēdo feje apo politike,pra si i themi ne anej ka shkodra ky eshte lala kros vet shkru e vet vulos, ose kye eshte vet ligji por edhe maliqi,mua ma hoqi tedrejten e fjales se sduhet te kundershtoja odet e tija dhe ne emer te ortodoksis gjoja une ofendoja gjith ortodoksit me perjashtoi nga forumi per nje muaj,gje e cila me beri pershtypje se u tregua korrekt me fjalen e dhen qe do isha i perjashtuar nga forumi deri ne diten e sotshme dhe me percaktonte edhe oren dhe minutat ,ktu i them se u tregua burr dhe mbajtes i fjales,por do deshiroja qe z te ket durim te degjoj dhe te lexoj me qetesi dhe te pergjigjet e te lexoj edhe ate qe si pelqen ta lexoj apo ta degjoje, te mos e perdori shpaten e tij pa ndonje paralajmerim siē e beri me rastin tim,besoj qe pjesmarrja ne kete forum eshte e drejta e ēdo antarsuesi te keti forumi te ēdo feje qe i perket,por jam kundra ēdo antari qe flet pro Feve dhe kundra shtetit dhe kombit shiptar,dhe e fundit qe dua te them z Albo si ortodoks nuk u tregua i drejt siē ka dhe emrin feja qe i perket ,Z duhet ta dije qe feja thot duhet falur, e sidomos te pa diturin qe se din se ēka ban e ēka thot,dua ti them Z Albos qe perjashtimi nga forumi zdo me ndaloj te flas te shkruaj mendimet e mia,une nesearrij be piken dhe te ofendoj njeri me sharje ne publik jam i binduer qe duhet te perjashtohem jo une por ēdo njeri ,une nese do them diēka ofenduese e them me ndonje msazh ne privatsi e jo ne publik gje e cila ska ba vaki as me z Albon e as me ortodoksin e tija nese une them diēka per Anastasin e them se ashu e mendoj dhe e gjykoj kjo eshte e drejta ime siē e uaka edhe vet z Albo qe thoshte ne nje koment dhe me dukej si urdher i tij ku citonte dhe thoshte Anastasi flet shqiptaret mendje bosh duhet ta degjojne ,gje e cila eshte ne kundershtim me fen qe te ofendoj ,ky u dashka tu thot shqiptarve ne forumin e tija kok bosh dhe u dashja dhen dhe pranuar gjykimi i z A lbos dhe i anastasit ,une ne komentin tim ofendoja gjith ata qe vejne interesat personale dhe interesat fetare para ēeshtjes kombetare,por z Albos nuk i pelqeu komentimi im dhe me hoqi te drejten e fjales, por ne fund e falenderoj me mbajtjen e fjales per lenjen e liris se fjales time ne forum, dhe dua ti them dhe njeher qe as Albo as anastasi as prifti as hoxha as dervishi sdo ma nalojne te them ate qe mendoj ,besoj mendimi dhe liria e fjales eshte e drejta e ēdo kujte ,ju falenderoj per mirkuptimin dhe per durimin tuaj per ta lexuar deri ne fund ,dhe nese bej gabime ne shkrim ju kerkoj falje perseri sepse une shkruaj nga telefoni dhe nga njeher dalin fjalet tjeterper tjeter nga shpejtesia naten e mire e kalofshi sa me mire

 2. #2
  Perjashtuar Maska e mitjuk
  Anėtarėsuar
  19-05-2005
  Vendndodhja
  Monaco
  Postime
  901
  (Pergjigje 0) (Lexime 252) kjo trego qe ua ka futur friken per ta kritikuar ahahahahaah shum lexues e O 0 Komentues kjo do thot qe te gjith jan te knaqur ?????????

 3. #3
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  13-06-2010
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  456
  Citim Postuar mė parė nga mitjuk Lexo Postimin
  (Pergjigje 0) (Lexime 252) kjo trego qe ua ka futur friken per ta kritikuar ahahahahaah shum lexues e O 0 Komentues kjo do thot qe te gjith jan te knaqur ?????????
  Kjo do te thote qe nuk benet shaka me miellin e Gjermanit

 4. #4
  Besoj se jane te gjithe duke prit pergjigjen e Albos dhe ne fund te thone:  Think Different! Think Again!

 5. #5
  i/e regjistruar Maska e xhori
  Anėtarėsuar
  25-12-2006
  Vendndodhja
  MARCHE
  Postime
  1,518
  eshte njelloj si te kritikosh salen
  jeshét prčmč ne aliarčm
  jeshčm more jeshčm
  po drita skeshčm

 6. #6
  Perjashtuar Maska e mitjuk
  Anėtarėsuar
  19-05-2005
  Vendndodhja
  Monaco
  Postime
  901
  A.I ti thua qe keta smarrin frym pa ua dhen tedrejten ahahahahah e fort edhe kjo ,me duket behet siē thot prifti mos bej si bej une por bej siē them une, ateher keka problemi me thesin e miellit ahahahha, e fota eshte qe ne Greket i quajm miq simbas Politikanve por ligjin e luftes se kan hequr,por as anastasi si njeri i zotit snderhyn per ti hequr ligjin e luftes ahahhaha,mua me perjashtuan njeher shpresoj qe me pakenaqesit e diskutimeve te mia pavarsisht mos ofendimeve ndaj stafit e ndaj forumistave mua do me heqin thesin e miellit ahahahhaha,si i thon i fjale kur skan ēte bejne te heqin nga forumi se skan kunderargumentim dhe te heqin lirin e fjales,por si gjithmone ne shiptart duam ta mbajm mir me te fortit ahahhahaha

 7. #7
  Lab 100% Maska e Station
  Anėtarėsuar
  26-02-2010
  Vendndodhja
  Shqipėri
  Postime
  6,625
  Citim Postuar mė parė nga mitjuk Lexo Postimin
  (Pergjigje 0) (Lexime 252) kjo trego qe ua ka futur friken per ta kritikuar ahahahahaah shum lexues e O 0 Komentues kjo do thot qe te gjith jan te knaqur ?????????
  Me mundim tė madh arrita ta lexoj deri nė fund atė qė ke shkruar dhe si pėrfundim nuk arita tė kuptoj dot asgjė. (tė mė ndjesh nėse ėshtė faji im qė nuk ju kuptova dotė)
  Besoj se tė gjith ata (252) qė ti thua se e kan lexuar nuk kan aritur ta lexojnė dotė.
  Kjo ėshtė arsyeja qė askush nuk ka dhėnė pėrgjigje sepse nuk kan aritur tė marin vesh gjė nė lidhje me atė qė ke shkruar.

 8. #8
  Perjashtuar Maska e mitjuk
  Anėtarėsuar
  19-05-2005
  Vendndodhja
  Monaco
  Postime
  901
  Station ?shyqyr qe doli nje i menēur qe me ne fund me paska kuptuar,kjo eshte nje arritje e jasht zakonshme per ty bravo bravo,por ke harruar qe ju kam kerkuar falje per drejt shkrimin tim apo ti do me ja vu vulen asaj qe une e kam cituar vet si gabim drejt shkrimi,mir qe e shkruaj edhe kaq ahahahaha

 9. #9
  I love god
  Anėtarėsuar
  23-02-2007
  Postime
  8,045
  ankes me te puthme vetem Shaolin bojn

 10. #10
  i/e regjistruar Maska e Prudence
  Anėtarėsuar
  11-03-2008
  Postime
  2,422
  po ca kishe shkruar ti qe si pelqeu Albos dhe te ka ndeshkuar?
  "Mė e mira ėshtė armike e sė mirės"

 11. #11
  Perjashtuar Maska e mitjuk
  Anėtarėsuar
  19-05-2005
  Vendndodhja
  Monaco
  Postime
  901
  Pruden ja lexoi ketu ato e i kam thene http://www.forumishqiptar.com/showthread.php?t=146198

 12. #12
  krenar qe jam malsor..... Maska e _MALSORI_
  Anėtarėsuar
  21-07-2005
  Vendndodhja
  diku neper bote
  Postime
  2,638
  Citim Postuar mė parė nga Station Lexo Postimin
  Me mundim tė madh arrita ta lexoj deri nė fund atė qė ke shkruar dhe si pėrfundim nuk arita tė kuptoj dot asgjė. (tė mė ndjesh nėse ėshtė faji im qė nuk ju kuptova dotė)
  Besoj se tė gjith ata (252) qė ti thua se e kan lexuar nuk kan aritur ta lexojnė dotė.
  Kjo ėshtė arsyeja qė askush nuk ka dhėnė pėrgjigje sepse nuk kan aritur tė marin vesh gjė nė lidhje me atė qė ke shkruar.
  ti thua qe me ne fund e paske lexuar..une sa ja nisa e lash pasi e pashe qe kete te mjerin e ka detyruar gruaja te shkruaje dicka ne forum.prandaj nuk ke pse lodhesh per ta kuptuar...e dini historine e atij qe foli ne mbledhje pse e detyroj gruaja..jua tregok tani..

  cdo jave beheshin mbledhjet e krahines ku diskutoheshin problemet qe shqetesonin komunitetin..ne keto mbledhje merrte pjese edhe merhumi jone mitjuk..kthehet nje dite ne shtepi merhumi dhe gruaja e pyete cka bete...ja u diskutua ky problem e ky e ay etj..po mire a diskuton ndonjehere ti ne kete mbledhje..po jo moj grua nuk diskutoj pasi nuk di te diskutoj..degjo ketu i thote gruaja..heren tjeter mos mu kthe ne shtepi pa diskutuar..po nuk di moj..dite nuk dite mos u kthe pa diskutu..ra ne hall i shkreti ..ne mbledhjen tjeter u diskutuan problemet..ne fund ai qe drejtonte mbledhjen ju thote qe ja mbaruam tani..a ka kush ndonje gje..nuk eshte ashtu - u degjua zeri i merhumit..po si eshte more...se si eshte nuk e di por nuk eshte ashtu..ai qe drejtonte e kuptoj se i shkreti ishte detyruar te fliste prej gruas dhe e mbylli mbledhjen..

  ne kete forum ka plot te tille merhume qe shkruajne thjeshte per te plotesuar deshiren e gruas..
  a do male me debore,trima te forte dhe malsore,fort bujare dhe burrerore,shko ne kukes i ke me dore.

 13. #13
  New York Maska e mario_kingu
  Anėtarėsuar
  09-12-2004
  Vendndodhja
  New York
  Postime
  2,225
  Citim Postuar mė parė nga mitjuk Lexo Postimin
  (Pergjigje 0) (Lexime 252) kjo trego qe ua ka futur friken per ta kritikuar ahahahahaah shum lexues e O 0 Komentues kjo do thot qe te gjith jan te knaqur ?????????
  kjo tregon qe askush se lexhon deri ne fund por e hap njehere cbehet edhe embyllin

  sa per friken u ben vite qe jam ketu ne forum edhe sna i ka fut dikush friken edhe me se shumti virtuale

  p/s sa here jan fshir tema ose ato qe un kam shkruajt edhe prap nuk ankohem sepse jo cdo gje ke te drejt
  edhe nese ke te drejt just big smile edhe let it go Virtualiteti eshte virtualitet
  thjesht ketu ne forumin shqiptar ka mendje edhe mendje si un,ti.ai,ajo
  Partizoni

 14. #14
  i/e regjistruar Maska e oret_e_vona
  Anėtarėsuar
  13-09-2003
  Vendndodhja
  Elbasan
  Postime
  142
  Hahahahahahahahaha , sa Forum legen eshte ber .
  Sempre Fiero Del Mio MiLaN

 15. #15
  Orthodhoks Maska e ilia spiro
  Anėtarėsuar
  02-02-2009
  Postime
  3,176
  Nuk ka te drejte Albo te shkele te drejten e fjales, kur nuk e kupton per cfare flitet..
  Keshtu me duke mua...
  Duaje te afermin tend si veten

 16. #16
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  23-09-2011
  Vendndodhja
  Dardanė
  Postime
  1,813
  Citim Postuar mė parė nga Station Lexo Postimin
  Me mundim tė madh arrita ta lexoj deri nė fund atė qė ke shkruar dhe si pėrfundim nuk arita tė kuptoj dot asgjė. (tė mė ndjesh nėse ėshtė faji im qė nuk ju kuptova dotė)
  Besoj se tė gjith ata (252) qė ti thua se e kan lexuar nuk kan aritur ta lexojnė dotė.
  Kjo ėshtė arsyeja qė askush nuk ka dhėnė pėrgjigje sepse nuk kan aritur tė marin vesh gjė nė lidhje me atė qė ke shkruar.
  Station, shkrimi i Mitjuk me duket teper i kuptueshem. Ai ka hapur nje teme ne forme ankese duke fajsuar kryeadministratorin e forumit shqiptar, ku ky i fundit e ka perjashtuar vetem per shkak se Mitjuk ka kritikuar ortodoksizmin, dhe perjashtimi i antarit mitjuk nga kryadministratori i forumit do te thote 'mos lejim i te shprehurit te mendimit personal'.. Sepse ky anetar nuk eshte shprehur me gjuhe banele ne forum asnjehere, por vetem ka kritikuar ortodoksizmin. Liria e fjales eshte cenuar per kete anetar, por ka edhe shume te tjere anetar qe i eshte cenuar liria e fjales, mirepo nuk guxojne te shprehen, sepse kane frike nga perjashtimi. Dhe per kete e ka shkruar 252 vete e kane lexuar ankesen e tij dhe 0 - asnje pergjigje nuk eshte dhene as nga anetaret e forumit as nga administratori apo moderatoret e forumit shqiptar..

  Shendet
  Gon!

 17. #17
  Orthodhoks Maska e ilia spiro
  Anėtarėsuar
  02-02-2009
  Postime
  3,176
  ore une s`po e shoh se ku e ka kritikuar orthodhoksizmin,...sepse gjithkush ka te drejten e fjales ne forum dhe kjo s`mund t`i mohohet,...po une s`po marr vesh "fjalen"
  Duaje te afermin tend si veten

 18. #18
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  23-09-2011
  Vendndodhja
  Dardanė
  Postime
  1,813
  Citim Postuar mė parė nga ilia spiro Lexo Postimin
  ore une s`po e shoh se ku e ka kritikuar orthodhoksizmin,...sepse gjithkush ka te drejten e fjales ne forum dhe kjo s`mund t`i mohohet,...po une s`po marr vesh "fjalen"
  Ilija, orthodhoksizmin nuk e ka kritikuar ne kete teme, por ne nje teme tjeter, e qe ato kritika ndoshta jane fshire nga Albo...

 19. #19
  Perjashtuar Maska e mitjuk
  Anėtarėsuar
  19-05-2005
  Vendndodhja
  Monaco
  Postime
  901
  MALSORI.Me pak fjale me ke ngaterruar me veten dhe me Gruan tende ne kete moment; dhe te falenderoj qe po i ben flet rrufen vetvetes duke krahasuar tetjeret me profilin tuaj,siē duket keke Pro Albos, mos ke pretendime per ndonje @ apo moderator ne forum ,sa turp per ty qe keke goj nyt dhe flet per tetjeret sikur te ishte duke diskutuar per profilin tuaj personal,bravo por ka kshu tipashne virtualitet si puna juaj,ēti besh me sa duket keni lirin e fjales nga Albo per te ofenduar njerzit qe i dalin ne kundershtim me idet e tija,siē per deri sa zotni Albo shef qe ka ofendime ne forum ndaj forumistave,po te isha une Ortodoks mbase do merrte masa,por ja e ka edhe legena e sahan lepirsa siē behet fjal momentalisht per ju qe jeni kaq i pa pjekur dhe ofendues ndaj dikujt qe sju ka ofenduar as juve e as njeri tjeter,qe ta dish zi zotni pa fytyrsia une kam then ate qe kam ndjer dhe kuptuar, behet fjal per Ortodoksin per Katolik e per Musliman, UNE KAM THEN QE Si Hoxha Prifti po ashtu prifti i Ortodoksis duhet te jen Shiptar,une ne ate tem kam kundershtuar,sepse zotri Albo me ka ofenduar mua dhe gjith Shqiptart, dhe ju personalisht ju ka ofenduar nese akoma je ne kohe dhe e quan veten MALSOR shiptar,sepse zoteri Albo ka then shprehimisht keshtu, ANASTASI FLET DHE JU SHQIPTAR TE MJER DHE KOKE BOSH DUHET TA DEGJONI,sepse ai keke zoti ne tok per shqiptart dhe per ortodoksin,per me gjat ke linkun dhe klikoje dhe rilexoje pavarsiht gabimeve qe mund te kem ber ne drejt shkrim,kush deshiron e kupron thelbin e diskutimit dhe arsyen e ankimimit tim ndaj tije,qe ta dish ti Zotni Malsor qe veshtir te jesh Malsor ti se malsori ka durim bes dhe fjal qe kur e thot i zen vend,une them qe ska malsor servil dhe ofendues,kush ofendo them une eshte i ofenduar kush rrespekto eshte i rrespektuar,por kush ofendo vend e pa vend as ska burrni as ftyr e as i sen tjeter per veē pafytyresis, kush ofendo virtualisht trego qe ska as burrni e as trimni,mbase njef ndonje femer ne Forum dhe duhesh treguar trim ne virtualitet,dhe e fundit une pikerisht jam shprehur ne kete menur siē po e citoj ne kete moment, Ro,,,,,,,t gjith atyne qe ven interesat personale interesat fetare para asaj kombetare,dhe pa e zgjatyur se e zgjata ifie si teper me ty,kam kritikuar zotni Albon qe kur ne forum ofendoheshin Muslimanet ky slevizte as gishtin nga froni i tij per ti perjashtuar ofenduesit e muslimanizmit,une vet personalisht jam katolik, rrespektoj ēdo fe te ēdo shqiptari,por se duroj dot fen qe nderhyn ne politik,une kam kritiku Anastasin qe sa flet e derdedhis per shqiptart dhe shqiperin,pse se merr mundimin te ndikoj ne politiken Greke per te hequr ligjon e luftes me shqiptaret,pse nuk ndikon qe Politika Greke mos te nderhyj ne nderrimin e emrit te MAQEDONIS apo duhej nderruar sepse maqedonia eshte dhe ka qen qe kur lindi ideja qe ka europ dhe ballkan,qe eshte tok shqiptare dhe ngelet po shqiptare. FALENDEROJ GJITH ATA QE KAN KUPTUAR ATE QE UNE KAM SHKRUAR KETU APO DHE NE TEMAT E TJERA,ti zotni MALSOR desha te di nese ishe Musliman Ortodoks apo Katolik e mbi tegjitha nese je shiptar Grek Serb Bullgar Kosovar shiptar Shqiptar Maqedonas I Malit Te Zi,dhe nese je kundra apo pro shiqptaris apo kundra,
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga mitjuk : 15-11-2012 mė 11:43

 20. #20
  Perjashtuar Maska e mitjuk
  Anėtarėsuar
  19-05-2005
  Vendndodhja
  Monaco
  Postime
  901
  At Gjergj Fishta

  Si t'kshtźnė, si muhamedan,
  Shqypninė s'bashkut t'gjith e kan,
  E prandej t'gjith do t'qindrojmė,
  Do t'qindrojm'e do t'luftojmė,
  Kem m'u bā kortarė-kortarė,
  Priftėn, fretėn, hoxhallarė
  Pėr Shqypnķ !

Faqja 0 prej 3 FillimFillim 12 FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •