Close
Faqja 0 prej 5 FillimFillim 12 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 90
  1. #1
    i/e regjistruar Maska e cool_shqype
    Anëtarësuar
    30-05-2007
    Vendndodhja
    jetoj me lemoshat e nanes natyre
    Postime
    1,024

    Kryepeshkopi Anastas: Nga ateizmi i dhunshëm në kapitalizmin pa vlera njerëzore

    BERAT- Katedralja e Shën Dhimitrit në Berat ku ka qenë për të kremtuar ditën e shenjtit me të njëjtin emër, kreu i Kishës Ortodokse Autoqefale Shqiptare, Anastas Janullatës ka lëshuar deklarata të forta në drejtim të shoqërisë shqiptare dhe qëndrimit të autoriteteve shtetërore ndaj kishës ortodokse në vite.

    Në fjalën e tij, Janullatos tha se në vitin 1994 autoritetet shtetërore nuk ishin shumë pozitivë ndaj kishës ortodokse, duke penguar kështu edhe përparimine saj në Shqipëri, ndërsa sot siç theksoi ai, shoqëria shqiptare po shkon drejt një iluzioni tjetër, atë të kapitalizmit, që nuk ka besim dhe fe brenda tij.

    “Shpresojmë që të mos vijë në vend rrebeshi i persekucionit, të cilin e kemi jetuar këtu para shumë vitesh. Ishte një tërmet shumë i madh që i shkatërroi, i shpërbëhu që të gjitha gjërat, por ka edhe lëkundje të tjera të vogla që na mundojnë. Shoqëria pas iluzionit të madh që kishte jetuar rreth të mirave të shoqërisë ateiste komuniste, po shkon drejt një iluzioni tjetër të kapitalizmit që nuk ka besim e fe brenda dhe kryesisht gjendet pa vlera”, tha Janullatus.

    Këto deklarata ai i bëri nga katedralja e Shën Dhimitrit në Berat, një katedrale kjo që ka qenë e shkatërruar deri në vitin 1991, ndërsa është rikonstrktuar totalisht vetëm katër vite më parë.
    (ma.ar/News24/BalkanWeb)

    http://www.balkanweb.com/TV/index.ph...ansalive=16949
    each second is eternity as eternity is now,
    and now, now is forever

  2. #2
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    22-01-2011
    Postime
    2,425
    Pse si kujton Janallatosi qe Shqiperia te udhehiqet nga feja ortodokse sikur te ishte Greqi. Shqiperia eshte nje vend laik ku te gjithe qytetaret e vet respektojne fen e njeri-tjetrit.
    Do ishte me mire qe ai te largohej andej nga ka ardhur.

  3. #3
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    22-08-2011
    Vendndodhja
    Among virtual idiots
    Postime
    326
    Citim Postuar më parë nga Akili-A Lexo Postimin
    feja nuk eshte vetem aparence apo vetedeklarim. feja ka zakone,norma, pikpamje jete, feja eshte menyre te menduari dhe te jetuari.
    nuk jane kaq te thjeshta gjerat.

    shumica e zakoneve popullore dhe psikologjia kombetare ka background fetar.
    pikerisht pra se feja ke rite, norma e zakone, ke nje pakice te paperfillshme qe ndjek keto rite,
    as 2 % e shqiptareve nuk falen 5 here ne dite, po kaq mbajne ramazan.

    dasmat shqiptari i ben me muzike, vallzim, raki, birra, vere, mish derri, te gjitha te ndaluara nga islami, shto dhe mos ndjekja e riteve fetare, ateher nga e gjen shumicen muslimane ti, tek shifrat e zogut.
    menyra e jeteses nuk eshte ajo islame, kaq te veshtire e ke te ta thithe truri kete???

    hajd te te jap une ato te enverit se eshte me afer ne kohe. 100% ateiste.

    une them te jemi realiste, jo te fluturosh me presh sic ben ti.

  4. #4
    i/e regjistruar Maska e cool_shqype
    Anëtarësuar
    30-05-2007
    Vendndodhja
    jetoj me lemoshat e nanes natyre
    Postime
    1,024
    O vllazen po komentoni pa influencen e perkatesise fetare......un ver vedi u habita me kapaidajllekun e ketij armiku te betuar te Shqiperise, guximin dhe fodullekun qe tregon kur na tregon se sa keq qenkemi treguar ndaj KISHES SE VET DREJTUAR TE SHQIPERISE. Ky eshte kulmi.
    each second is eternity as eternity is now,
    and now, now is forever

  5. #5
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    22-08-2011
    Vendndodhja
    Among virtual idiots
    Postime
    326
    Citim Postuar më parë nga Akili-A Lexo Postimin
    shumica e zakoneve popullore dhe psikologjia kombetare ka background fetar.
    background-i im eshte te themi ortodoks, cfar kam une ortodokse???? asgjeeeeeeeeeeee. zero

    c'me rruhet mua ca besimi ka pasur gjyshi apo stergjyshi im, stergjyshi im ishte analfabet, une nuk besoj ne traplleqe, s'ndjek asnje rit ortodoks.

  6. #6
    i/e regjistruar Maska e Akili-A
    Anëtarësuar
    06-11-2006
    Postime
    2,962
    Citim Postuar më parë nga shofer Lexo Postimin
    pikerisht pra se feja ke rite, norma e zakone, ke nje pakice te paperfillshme qe ndjek keto rite,
    as 2 % e shqiptareve nuk falen 5 here ne dite, po kaq mbajne ramazan.

    dasmat shqiptari i ben me muzike, vallzim, raki, birra, vere, mish derri, te gjitha te ndaluara nga islami, shto dhe mos ndjekja e riteve fetare, ateher nga e gjen shumicen muslimane ti, tek shifrat e zogut.
    menyra e jeteses nuk eshte ajo islame, kaq te veshtire e ke te ta thithe truri kete???

    hajd te te jap une ato te enverit se eshte me afer ne kohe. 100% ateiste.

    une them te jemi realiste, jo te fluturosh me presh sic ben ti.
    po ti e ke kaq te veshtire te kuptosh qe pervec atyre riteve qe permend ka edhe norma ne sjellje dhe ne mentalitet???? dhe qe jane me te rendesishme se gastronomia dhe dasmat???

    menyra se si sillen me shtetin.
    menyra se si perpiqen te arrijne qellimet e tyre.
    menyra se si sillen me grate dhe femijet.
    menyra se si e konceptojne lirine.
    menyra se si psikologjisin fenomenet.
    menyra se si perqasen me shkencen.
    menyra se si e ushtrojne pushtetin.
    menyra se si flasin.
    menyra se si respektojne.
    etj, etj, etj.

    KETO PERBEJNE MENTALITETIN E KOMBIT DHE JO DASMAT, MISHI APO RAKIA.
    E TE GJITHA KETO NORMA QE TE PERMENDA, KANE SFOND FETAR.
    Te gjithe ankohen se s`kane para....por asnje nuk ankohet se nuk ka tru

  7. #7
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    22-08-2011
    Vendndodhja
    Among virtual idiots
    Postime
    326
    Citim Postuar më parë nga Akili-A Lexo Postimin
    po ti e ke kaq te veshtire te kuptosh qe pervec atyre riteve qe permend ka edhe norma ne sjellje dhe ne mentalitet???? dhe qe jane me te rendesishme se gastronomia dhe dasmat???

    menyra se si sillen me shtetin.
    menyra se si perpiqen te arrijne qellimet e tyre.
    menyra se si sillen me grate dhe femijet.
    menyra se si e konceptojne lirine.
    menyra se si psikologjisin fenomenet.
    menyra se si perqasen me shkencen.
    menyra se si e ushtrojne pushtetin.
    menyra se si flasin.
    menyra se si respektojne.
    etj, etj, etj.

    KETO PERBEJNE MENTALITETIN E KOMBIT DHE JO DASMAT, MISHI APO RAKIA.
    E TE GJITHA KETO NORMA QE TE PERMENDA, KANE SFOND FETAR.
    e shoh qe akoma s'po te thith truri mire.
    mentaliteti i shoqerise shqiptare eshte akoma tranzitiv, nga ai komunist ne ate kapitalist dhe perendimor, pra aspak fetar, shum po zgjat ky tranzicion i shqiperise.

    ti e ke kot qe shpreson qe mentaliteti shqiptar te kthehet si ai i dark ages, si i grekeve psh, shoqeri totalisht e falimentuar fetare dhe aspak kapitaliste, pra shoqeri fetaro-rumpallisto-hajdutisto-korrupsionist0- 400 miliard euroborxhiste
    ne shikojme nga perendimi, dhe pse s'kemi arritur akoma.

    pra hapi shqiptar eshte nga komunismi ne laicizmin perendimor, jo ne orthodoksizmin apo islamizmin jevgo barktharist.

  8. #8
    i/e regjistruar Maska e Akili-A
    Anëtarësuar
    06-11-2006
    Postime
    2,962
    Citim Postuar më parë nga shofer Lexo Postimin
    e shoh qe akoma s'po te thith truri mire.
    mentaliteti i shoqerise shqiptare eshte akoma tranzitiv, nga ai komunist ne ate kapitalist dhe perendimor, pra aspak fetar, shum po zgjat ky tranzicion i shqiperise.

    ti e ke kot qe shpreson qe mentaliteti shqiptar te kthehet si ai i dark ages, si i grekeve psh, shoqeri totalisht e falimentuar fetare dhe aspak kapitaliste, pra shoqeri fetaro-rumpallisto-hajdutisto-korrupsionist0- 400 miliard euroborxhiste
    ne shikojme nga perendimi, dhe pse s'kemi arritur akoma.

    pra hapi shqiptar eshte nga komunismi ne laicizmin perendimor, jo ne orthodoksizmin apo islamizmin jevgo barktharist.
    mentaliteti i nje shoqerie nuk krijohet kur lindin njerezit e nje brezi,
    ai i ka rrenjet thelle ne histori, qindra dhe mijera vjet.

    nuk linden normat kur lindi babai yt, apo kur linde ti, sepse shoqeria nuk ishte ne vakum normash qe ti krijonte komunizmi nga e para, perkundrazi komunizmi u zbatua ne shqiperi sipas mentalitetit lokal. edhe demokracia keshtu po praktikohet, sipas mentalitetit lokal, "qe ty te duket si tranzicion".

    vertet qe nga koha e Zogut njerezit kane vdekur, por ata edukuan femijet e tyre perpara se te vdisnin. dhe puna shkon zinxhir.
    vertet qe gjerat ndryshojne, por diferenca me boten qe duam te shkojme eshte shume e madhe, dhe ndryshimi jo ai qe pritet.
    Ndryshuar për herë të fundit nga Akili-A : 26-10-2012 më 18:46
    Te gjithe ankohen se s`kane para....por asnje nuk ankohet se nuk ka tru

  9. #9
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    22-08-2011
    Vendndodhja
    Among virtual idiots
    Postime
    326
    Citim Postuar më parë nga Akili-A Lexo Postimin
    clidhje kane keto qe po thua me bisedon e meparshme???
    une te vertetova qe ne shqiperi ka 70% muslimane aka "muhamedane".
    me ke e vertetove, me shifrat e zogut

    lere akil, s'te thith truri fare, eshte e pamundur llogjikisht.

    lidhja eshte pra, po te perforcoja tezen tende te ndikimit historik tek mentaliteti, dhe mora nje shembull ballkanik, pra fqinjiin tone, greqine e dashur me 400 miliarde dollare borxhe dhe me buzuqi.

  10. #10
    i/e regjistruar Maska e user010
    Anëtarësuar
    21-05-2010
    Postime
    1,219
    ..kreu i Kishës Ortodokse Autoqefale Shqiptare, Anastas Janullatës

    Sa ironike për Zotin??? Autoqefale me kokë greke

    Dhe nuk mjafton që koka është e greke por dhe vet fjala ekziston në gjuhën greke sot. Autokefale = Αυτοκέφαλος.. pra që ka kokën e vetë!!! Ha ha

  11. #11
    i/e regjistruar Maska e Akili-A
    Anëtarësuar
    06-11-2006
    Postime
    2,962
    Citim Postuar më parë nga user010 Lexo Postimin
    ..kreu i Kishës Ortodokse Autoqefale Shqiptare, Anastas Janullatës

    Sa ironike për Zotin??? Autoqefale me kokë greke

    Dhe nuk mjafton që koka është e greke por dhe vet fjala ekziston në gjuhën greke sot. Autokefale = Αυτοκέφαλος.. pra që ka kokën e vetë!!! Ha ha
    Nuk e paske idene e kishes ortodokse me duket.

    Autoqefale, ne ortodoksi nenkupton veteadministrim te kesaj feje (peshkopate) brenda nje territori te caktuar gjeografik.
    kurse Dogma dhe Filozofia ortodokse varet nga Patriarku i Kostandinopojes dhe keshilli i kryepeshkopeve.
    pas 90-tes, pas 40 vjet ateizem, Patriarku dhe keshilli ekumenik kishte te drejten ligjore te caktonte nje kryepeshkop ne shqiperi, me kriterin PRIMAR te saj qe eshte Dogma Ortodokse. dhe asnje shqiptar nuk e plotesonte kete kriter.
    Te gjithe ankohen se s`kane para....por asnje nuk ankohet se nuk ka tru

  12. #12
    100%shqiptare Maska e loneeagle
    Anëtarësuar
    25-04-2002
    Vendndodhja
    not where i want to be
    Postime
    4,224
    Citim Postuar më parë nga cool_shqype Lexo Postimin
    BERAT- Katedralja e Shën Dhimitrit në Berat ku ka qenë për të kremtuar ditën e shenjtit me të njëjtin emër, kreu i Kishës Ortodokse Autoqefale Shqiptare, Anastas Janullatës ka lëshuar deklarata të forta në drejtim të shoqërisë shqiptare dhe qëndrimit të autoriteteve shtetërore ndaj kishës ortodokse në vite.

    Në fjalën e tij, Janullatos tha se në vitin 1994 autoritetet shtetërore nuk ishin shumë pozitivë ndaj kishës ortodokse, duke penguar kështu edhe përparimine saj në Shqipëri, ndërsa sot siç theksoi ai, shoqëria shqiptare po shkon drejt një iluzioni tjetër, atë të kapitalizmit, që nuk ka besim dhe fe brenda tij.

    “Shpresojmë që të mos vijë në vend rrebeshi i persekucionit, të cilin e kemi jetuar këtu para shumë vitesh. Ishte një tërmet shumë i madh që i shkatërroi, i shpërbëhu që të gjitha gjërat, por ka edhe lëkundje të tjera të vogla që na mundojnë. Shoqëria pas iluzionit të madh që kishte jetuar rreth të mirave të shoqërisë ateiste komuniste, po shkon drejt një iluzioni tjetër të kapitalizmit që nuk ka besim e fe brenda dhe kryesisht gjendet pa vlera”, tha Janullatus.

    Këto deklarata ai i bëri nga katedralja e Shën Dhimitrit në Berat, një katedrale kjo që ka qenë e shkatërruar deri në vitin 1991, ndërsa është rikonstrktuar totalisht vetëm katër vite më parë.
    (ma.ar/News24/BalkanWeb)

    http://www.balkanweb.com/TV/index.ph...ansalive=16949
    Ta kishin penguar "janullatosin" do kishin bere mire edhe shqiperia do ishte a better place. btw ka qene janullatosi edhe cdo greke qe kane penguar kishen ortodokse shqiptare edhe ortodokset shqiptare qe i kane luftuar me shekuj. kisha ortodokse greke & ortodokset shqiptare te vertet gjithmone jane luftuar nga greqia. Janullatosit nuk i intereson kisha & feja por intereson shkaterrimi i shqiperise and pushtimi. Cdo shqiptare qe bie dakort me janullatosin eshte ARMIKU I SHQIPERISE!
    I LOVE GOD

    j&g

  13. #13
    i/e regjistruar Maska e user010
    Anëtarësuar
    21-05-2010
    Postime
    1,219
    Ashtu është nuk i di gjërat me detaje, ligjet fiks, ato për patriarkun etj i di, kemi bën dhe shumë gjëra në shkollë, por nuk ishte thelbi tek kjo. Po të ishin gjërat ndryshe jo grek po dhe kongolez të kishim në krye nuk më interesonte fare!

    E keqja është se ajo e kokë (besim tim) o do jetë greke ose e bindur tek greku dhe në të ardhmen!

  14. #14
    Peace and love
    Anëtarësuar
    16-06-2006
    Vendndodhja
    usa
    Postime
    1,897
    Citim Postuar më parë nga cool_shqype Lexo Postimin
    BERAT- Katedralja e Shën Dhimitrit në Berat ku ka qenë për të kremtuar ditën e shenjtit me të njëjtin emër, kreu i Kishës Ortodokse Autoqefale Shqiptare, Anastas Janullatës ka lëshuar deklarata të forta në drejtim të shoqërisë shqiptare dhe qëndrimit të autoriteteve shtetërore ndaj kishës ortodokse në vite.

    Në fjalën e tij, Janullatos tha se në vitin 1994 autoritetet shtetërore nuk ishin shumë pozitivë ndaj kishës ortodokse, duke penguar kështu edhe përparimine saj në Shqipëri, ndërsa sot siç theksoi ai, shoqëria shqiptare po shkon drejt një iluzioni tjetër, atë të kapitalizmit, që nuk ka besim dhe fe brenda tij.

    “Shpresojmë që të mos vijë në vend rrebeshi i persekucionit, të cilin e kemi jetuar këtu para shumë vitesh. Ishte një tërmet shumë i madh që i shkatërroi, i shpërbëhu që të gjitha gjërat, por ka edhe lëkundje të tjera të vogla që na mundojnë. Shoqëria pas iluzionit të madh që kishte jetuar rreth të mirave të shoqërisë ateiste komuniste, po shkon drejt një iluzioni tjetër të kapitalizmit që nuk ka besim e fe brenda dhe kryesisht gjendet pa vlera”, tha Janullatus.

    Këto deklarata ai i bëri nga katedralja e Shën Dhimitrit në Berat, një katedrale kjo që ka qenë e shkatërruar deri në vitin 1991, ndërsa është rikonstrktuar totalisht vetëm katër vite më parë.
    (ma.ar/News24/BalkanWeb)

    http://www.balkanweb.com/TV/index.ph...ansalive=16949
    mire ka fol Janullatos. ndoshta eshte hera e pare qe e perkrah mendimin e tij. Por e verteta eshte e vertete dhe nuk mund te genjejme veten pavaresisht nese besojme ne Zot, nese jemi ateiste,myslimane apo te krishtere.

  15. #15
    Orthodhoks Maska e ilia spiro
    Anëtarësuar
    02-02-2009
    Postime
    3,456
    Postimet në Bllog
    1
    Citim Postuar më parë nga cool_shqype Lexo Postimin
    BERAT- Katedralja e Shën Dhimitrit në Berat ku ka qenë për të kremtuar ditën e shenjtit me të njëjtin emër, kreu i Kishës Ortodokse Autoqefale Shqiptare, Anastas Janullatës ka lëshuar deklarata të forta në drejtim të shoqërisë shqiptare dhe qëndrimit të autoriteteve shtetërore ndaj kishës ortodokse në vite.

    Në fjalën e tij, Janullatos tha se në vitin 1994 autoritetet shtetërore nuk ishin shumë pozitivë ndaj kishës ortodokse, duke penguar kështu edhe përparimine saj në Shqipëri, ndërsa sot siç theksoi ai, shoqëria shqiptare po shkon drejt një iluzioni tjetër, atë të kapitalizmit, që nuk ka besim dhe fe brenda tij.

    “Shpresojmë që të mos vijë në vend rrebeshi i persekucionit, të cilin e kemi jetuar këtu para shumë vitesh. Ishte një tërmet shumë i madh që i shkatërroi, i shpërbëhu që të gjitha gjërat, por ka edhe lëkundje të tjera të vogla që na mundojnë. Shoqëria pas iluzionit të madh që kishte jetuar rreth të mirave të shoqërisë ateiste komuniste, po shkon drejt një iluzioni tjetër të kapitalizmit që nuk ka besim e fe brenda dhe kryesisht gjendet pa vlera”, tha Janullatus.

    Këto deklarata ai i bëri nga katedralja e Shën Dhimitrit në Berat, një katedrale kjo që ka qenë e shkatërruar deri në vitin 1991, ndërsa është rikonstrktuar totalisht vetëm katër vite më parë.
    (ma.ar/News24/BalkanWeb)

    http://www.balkanweb.com/TV/index.ph...ansalive=16949
    Ne vitet 90` jo vetem qe nuk ka patur qendrim dashamires ndaj Kishes Orthodhokse, per deshen edhe ta debonin fare Kryepiskopin nga Shqiperia, gje qe te kujton persekutimin komunist.
    Ndersa sot degjenirimi i shoqerise ka arritur kulmin dhe as fe dhe as gje s`i ka mbetur me shoqerise shqiptare,...eshte real shqetesimi i Kryepiskopit per rikthimin e persekucionit//
    Duaje te afermin tend si veten

  16. #16
    . Maska e illyrian rex
    Anëtarësuar
    11-10-2009
    Vendndodhja
    ne fronin tim
    Postime
    4,491
    Citim Postuar më parë nga ilia spiro Lexo Postimin
    Ne vitet 90` jo vetem qe nuk ka patur qendrim dashamires ndaj Kishes Orthodhokse, per deshen edhe ta debonin fare Kryepiskopin nga Shqiperia, gje qe te kujton persekutimin komunist.
    Ndersa sot degjenirimi i shoqerise ka arritur kulmin dhe as fe dhe as gje s`i ka mbetur me shoqerise shqiptare,...eshte real shqetesimi i Kryepiskopit per rikthimin e persekucionit//
    Sa here qe ka ekzistu brishtesia ne Shqiperi te paret qe kane shfrytezuar rastin kane qene greket. Dy rastet e fundit ishin futja e Kalit te Trojes - Janulles - ne Shqiperi, ne vitin 1990, dhe tentimi per nderhyrjen me trupa ushtarake ne vitin 1997.

    Shoqeria shqiptare eshte shoqeri shume me e shendoshe se ajo nga e cila vjen Janulla. Paniku i Janulles ka te bej me mosgatishmerine e shqiptareve per te pranuar vazhdimesine e tij ne keto troje dhe me krizen qe e ka kaplu vendlindjen e tij e rrjeshimisht mungesen e fondeve per zbatimin e projektit per krijimin e minoritetit artificial ne Shqiperi.

    Nese eshte kaq i zhgenjyer pse nuk e the qafen andej nga ka ardhur, ne shoqerine e tij te "shendoshe"?!

  17. #17
    i/e regjistruar Maska e Akili-A
    Anëtarësuar
    06-11-2006
    Postime
    2,962
    Citim Postuar më parë nga illyrian rex Lexo Postimin
    E tani, 22 vite me vone, a ka ndonje shqiptar qe e ploteson ate kriter?
    kete e di vetem kisha ortodokse. por edhe sikur te kete, kryepeshkopi me rregull
    kanonik nuk hiqet sepse e ka mandatin deri ne vdekje.
    Te gjithe ankohen se s`kane para....por asnje nuk ankohet se nuk ka tru

  18. #18
    . Maska e illyrian rex
    Anëtarësuar
    11-10-2009
    Vendndodhja
    ne fronin tim
    Postime
    4,491
    Citim Postuar më parë nga Akili-A Lexo Postimin
    kete e di vetem kisha ortodokse. por edhe sikur te kete, kryepeshkopi me rregull
    kanonik nuk hiqet sepse e ka mandatin deri ne vdekje.
    Ky na ka ngel ne dere por do ti vie fundi nje dite, si gjithe te tjereve. Cka mepastaj? Kush do ta trashegoj poziten tij?

    A do te jete kryepeshkopi i ardhshem shqiptar?

  19. #19
    i/e regjistruar Maska e Akili-A
    Anëtarësuar
    06-11-2006
    Postime
    2,962
    Citim Postuar më parë nga illyrian rex Lexo Postimin
    Ky na ka ngel ne dere por do ti vie fundi nje dite, si gjithe te tjereve. Cka mepastaj? Kush do ta trashegoj poziten tij?

    A do te jete kryepeshkopi i ardhshem shqiptar?
    besoj se shqiptar do jete.
    me duket se kane piketuar ate te korces Joan Pelushin.

    ky ka qene mysliman i konvertuar ne ortodoks. sipas mendimit tim, ndoshta e kane zgjedhur
    per tu dhene mesazhin e konvertimit muslimaneve.
    Ndryshuar për herë të fundit nga Akili-A : 27-10-2012 më 11:06
    Te gjithe ankohen se s`kane para....por asnje nuk ankohet se nuk ka tru

  20. #20
    Orthodhoks Maska e ilia spiro
    Anëtarësuar
    02-02-2009
    Postime
    3,456
    Postimet në Bllog
    1
    Kisha Orthodhokse eshte Nje, e Shenjte, Katholike dhe Apostolike.
    Se cili eshte Kryepiskopi dhe cfare kombesie ka ai, kjo nuk ka asnje rendesi....
    Do te veme ne kryet tone cilin te na duket me i pershtacmi.....
    Njehere kemi kete Anastasin dhe e vleresojme shume,.dhe do te rroje 100 vjet e me shume, me kembe e me dore e me mendje te shendoshe///

    kjo teme kot hapet, sepse nuk e ka vendin ketu,....
    Ndryshuar për herë të fundit nga ilia spiro : 27-10-2012 më 12:50
    Duaje te afermin tend si veten

Faqja 0 prej 5 FillimFillim 12 ... FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •