Close

Rezultati i Sondazhit: Kush do perfitonte me shume nga bashkimi i Shqiperise ?

Votues
40. Nuk mund tė votoni nė kėtė sondazh
  • Shqiperia

    9 22.50%
  • Kosova

    14 35.00%
  • Gjithe Shqiptaret

    17 42.50%
Faqja 3 prej 3 FillimFillim 123
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 50 prej 50
  1. #41
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    17-01-2012
    Vendndodhja
    Rrefugjat ne vendin tim ...
    Postime
    991
    Une nuk shenova asnjeren sepse jane qe te dyja vetem NJE !

    Eshte e vertete se pervoja e Kosoves si shtet me vehte eshte e vogel , por bashkimi i shqiptareve do te ngrinte moralin dhe fuqine edhe te atyre te Lugines se Presheves , pa folur per shqiptaret brenda shtetit Ame te Bashkuar .

    Pyetja dhe sondazhi , nuk me pelqejne dhe me lejne shije te keqe !

  2. #42
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    27-05-2012
    Postime
    3
    Ni sen osht i sigurt...Kosova kish me hup shum nese ish me bashku me ni shtet t`deshtum.

    ps: Po shlirohna tu e dit qe ni bashkim me Shqipnin osht i pamundshem se shumica nKosov se dojn.

  3. #43

  4. #44
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    17-01-2012
    Vendndodhja
    Rrefugjat ne vendin tim ...
    Postime
    991
    Citim Postuar mė parė nga YAKUZA Lexo Postimin
    Ni sen osht i sigurt...Kosova kish me hup shum nese ish me bashku me ni shtet t`deshtum.

    ps: Po shlirohna tu e dit qe ni bashkim me Shqipnin osht i pamundshem se shumica nKosov se dojn.
    O Yakuze , nuk jena duke pyt juve mongolve ! Jena duke pyetur shqiptaret ! Prandaj mos u perziej ne punet e te tjereve !

  5. #45
    Shtova ne sondazh dhe opsionin Gjithe Shqiptaret. Mendoj se shume antare ketu preferojne opsionin e trete.

  6. #46
    Citim Postuar mė parė nga Darius Lexo Postimin
    Shtova ne sondazh dhe opsionin Gjithe Shqiptaret. Mendoj se shume antare ketu preferojne opsionin e trete.
    Ashtu nuk do behej e mundur dallimi i vertete i intersave ekonomike. Ky eshte sondazh per te nxjerre ne pah vlerat ekonomike teritoriale dhe jo patriotizmin. Eshte nje lloj si te them kush ka potencial me te madhe ekonomik Durresi apo Kruja.

    Ne kete menyre nxirren vlerat qe mbart ky shtet i ndar ne dy e me shume pjese. Ate qe di une per Shqiperine nuk e din nje Kosovar dhe anasjelltas. Ketu mund ta mesojme.

    Kaq
    Revolution 1848

  7. #47
    ►ⓣⓘ®ⓞɳ©◄™ Maska e [PaRTiZoNi]
    Anėtarėsuar
    19-02-2009
    Vendndodhja
    ▬►ⓋⓛⓅ◄▬
    Postime
    2,531
    Citim Postuar mė parė nga EuroStar1 Lexo Postimin
    Ashtu nuk do behej e mundur dallimi i vertete i intersave ekonomike. Ky eshte sondazh per te nxjerre ne pah vlerat ekonomike teritoriale dhe jo patriotizmin. Eshte nje lloj si te them kush ka potencial me te madhe ekonomik Durresi apo Kruja.

    Ne kete menyre nxirren vlerat qe mbart ky shtet i ndar ne dy e me shume pjese. Ate qe di une per Shqiperine nuk e din nje Kosovar dhe anasjelltas. Ketu mund ta mesojme.

    Kaq
    Jo e ka mirė Darius, qė atė opsion do e zgjidhnin krejt shqiptarėt e Shqipėrise dhe Kosovės. Ka dhe nga ata qė se ndjejn veten shqiptar.
    Pogba, Pogba l'hano visto nella spiaggia che diceva VU CUMPRA


  8. #48
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    19-10-2002
    Vendndodhja
    pėrjashtuar
    Postime
    1,008
    *

    Nese pjesa me e madhe e popullit nuk ka leverdi, atehere nuk ka kuptim as bashkimi.

    Me kete nuk desha ta kundershtoj hapesin e temes.


    *

  9. #49
    Citim Postuar mė parė nga Norēa.li Lexo Postimin
    *

    Nese pjesa me e madhe e popullit nuk ka leverdi, atehere nuk ka kuptim as bashkimi.

    Me kete nuk desha ta kundershtoj hapesin e temes.


    *
    Bashkimi i popujve dhe teritorit Shqiptare nuk eshte vetem interes ekonomik. Une as qe kisha qellim te ve ne diskutim bashkimin e kombit, pamvarsisht qe ka antare qe e keqkuptojne. Por sic e kam shkruar dhe ne postimin tjeter

    Citim Postuar mė parė nga EuroStar1 Lexo Postimin

    Ne kete menyre nxirren vlerat qe mbart ky shtet i ndar ne dy e me shume pjese. Ate qe di une per Shqiperine nuk e din nje Kosovar dhe anasjelltas. Ketu mund ta mesojme.

    Kaq
    Revolution 1848

  10. #50
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    19-10-2002
    Vendndodhja
    pėrjashtuar
    Postime
    1,008
    Citim Postuar mė parė nga EuroStar1 Lexo Postimin
    Bashkimi i popujve dhe teritorit Shqiptare nuk eshte vetem interes ekonomik. Une as qe kisha qellim te ve ne diskutim bashkimin e kombit, pamvarsisht qe ka antare qe e keqkuptojne. Por sic e kam shkruar dhe ne postimin tjeter
    Nuk vura une asgje ne dyshim. Ceshtja eshte se nuk e vraje une mendjen cili do te perfitoje (necfaredoqofte menyre) nga shtetet...pos popullit. Prandaj dhe kerkova qe te mos ket keqkuptime ne kete drejtim.


    *

Faqja 3 prej 3 FillimFillim 123

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •