Close
Faqja 2 prej 10 FillimFillim 1234 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 189
 1. #21
  Deny Ignorance Maska e Darius
  Anėtarėsuar
  25-04-2002
  Vendndodhja
  Agartha
  Postime
  13,942
  Faleminderit
  0
  673 falenderime nė 479 postime
  Problemi i naftes eshte per delet. Masa eshte mesuar te pertypi mbrockullat e atyre qe kane fuqine sot dhe sillen verdalle si kali germuq. Problemin e energjise po te donin e kishin zgjidhur prej kohesh. Teknologjine e kane, mjetet i kane... nuk duan te humbasin perfitimin. Kujt i behet vone nga ata se po shkaterrojne planetin. Mjafton qe mos ju iki pushteti nga duart. Energji e lire do te thote mungese kontrolli dhe mungesa e kontrollit do te thote dobesi. Kete se lejojne dot ata.

 2. #22
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  26-01-2009
  Postime
  345
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Darius..........edhe nje here tjeter e paske fshire shkrimin tim, apo jo ? PO PSE KESHTU TI ? A ka ndonje arsye? Edhe ketu po behen recensime te fjales se lire ?

  Une mendoj se nuk eshte mire keshtu.............cfare te shqeteson ty DARIUS ? Leri pra njerezit te shprehen lirisht, sepse i ke bere keto rubrikat e FENOMENEVE PARANORMALE NJE MONOPOL te vetes tende........leri pra te tjeret te shprehen me kendveshtrimet e tyre, qofte edhe gabim (sipas teje), nuk tregon zgjuarsi keshtu........me beso, kjo ehste kokefortesi dhe dobesi
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Darius : 05-06-2009 mė 16:46

 3. #23
  Deny Ignorance Maska e Darius
  Anėtarėsuar
  25-04-2002
  Vendndodhja
  Agartha
  Postime
  13,942
  Faleminderit
  0
  673 falenderime nė 479 postime
  Arsyeja e fshirjes se shkrimeve ka te beje me perzjerjen e fese ne kete nenforum. E kam bere te qarte qe allah e zot, kuran e bibel nuk kane pune ne kete nenforum por ne ate te fese. Perderisa kjo do vazhdoje te moszbatohet nga antare si ty, shkrimet do fshihen.

 4. #24
  DR-GR Maska e oliver55
  Anėtarėsuar
  07-09-2007
  Vendndodhja
  Europa
  Postime
  666
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga Darius Lexo Postimin
  Arsyeja e fshirjes se shkrimeve ka te beje me perzjerjen e fese ne kete nenforum. E kam bere te qarte qe allah e zot, kuran e bibel nuk kane pune ne kete nenforum por ne ate te fese. Perderisa kjo do vazhdoje te moszbatohet nga antare si ty, shkrimet do fshihen.
  Po shkrimi im pse u fshi.......nuk kishte lidhje me fene.
  Une shpjegova cfar po ndodh me token ne shqiperi, cfar te keqe ka.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga oliver55 : 05-06-2009 mė 17:19
  PARA KOMBIT DHE KOMBESISE. VE NJERIUN;

 5. #25
  Restaurator Orbis Maska e Baptist
  Anėtarėsuar
  20-11-2004
  Postime
  8,699
  Faleminderit
  0
  5 falenderime nė 5 postime
  Citim Postuar mė parė nga oliver55 Lexo Postimin
  Po shkrimi im pse u fshi.......nuk kishte lidhje me fene.
  Une shpjegova cfar po ndodh me token ne shqiperi, cfar te keqe ka.
  Ka, si nuk ka? Anteareve qe nuk bejne pjese ne grupet e komuniteteve fetare nuk u lejohet te shkruajne ne ato forume pavaresisht faktit pse tema eshte jasht sferes fetare te atij komuniteti, dhe postimet e tyre fshihen rregullisht aniqe jane ne lidhje te drejtperdrejte me temen dhe nuk e kushtezojne paragjykimet fetare te grupit me asgje.

  Ti je anetar i komunitetit fetar, ndersa ky forum eshte i komunitetit shkencor, matematika eshte e thjeshte. Ti do te duhejshe, qe vet te permbahesh nga pjesemarrja ne tema e forume qe bien ndesh me percaktimin tend.
  Aeneas Dardanus
  Lavdi, pasthirrme fosilesh, germadhash e rrenojash vershelluese. -Eja pas meje!...

 6. #26
  Deny Ignorance Maska e Darius
  Anėtarėsuar
  25-04-2002
  Vendndodhja
  Agartha
  Postime
  13,942
  Faleminderit
  0
  673 falenderime nė 479 postime
  Per me teper ajo qe kishe shkruar ti mund te jete nje problem aktual ne lidhje me ndertimet pa leje ne Shqiperi po ca lidhje ka kjo me temen? Po talleni tani ju apo ca?

 7. #27
  DR-GR Maska e oliver55
  Anėtarėsuar
  07-09-2007
  Vendndodhja
  Europa
  Postime
  666
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Po pse gjith ai dem qe esht bere ne bregdetin shqiptar me mijra peme te prera me beton nga te kater anet, ti e quan tallje, apo jasht teme se nuk po te kuptoj.Nuk esht kjo nje shkatarrim qe e kan bere vete njerezit.Nuk besoj se jam jasht temes? Po nejse esht si ajo thenja maliqi dhe ligji.
  PARA KOMBIT DHE KOMBESISE. VE NJERIUN;

 8. #28
  ***LOVE*** Maska e Tironcja_BLN
  Anėtarėsuar
  01-02-2008
  Vendndodhja
  Berlin City
  Mosha
  34
  Postime
  3,452
  Faleminderit
  0
  11 falenderime nė 10 postime
  boten po e prishin vet njerzit....
  zemra ime tull shpirti jot llac dashurija jon pallat 15 kac

 9. #29
  Deny Ignorance Maska e Darius
  Anėtarėsuar
  25-04-2002
  Vendndodhja
  Agartha
  Postime
  13,942
  Faleminderit
  0
  673 falenderime nė 479 postime
  Citim Postuar mė parė nga oliver55 Lexo Postimin
  Po pse gjith ai dem qe esht bere ne bregdetin shqiptar me mijra peme te prera me beton nga te kater anet, ti e quan tallje, apo jasht teme se nuk po te kuptoj.Nuk esht kjo nje shkatarrim qe e kan bere vete njerezit.Nuk besoj se jam jasht temes? Po nejse esht si ajo thenja maliqi dhe ligji.
  Oliver edhe njehere tjeter qe te jete e qarte. Me budallalliqe te tipit ligji e maliqi here tjeter as do denjoj te te pergjigjem ty apo te tjereve. Me kete menyre me mua mos fol. Ose permbajuni temes ose mos u fusni fare. Une te them tema eshte per Token ne pergjithesi, demet qe po i shkaktohen asaj ne pergjithesi dhe qe do ndikojne ne gjithe njerezimin, ti me merresh mua me ndertimet pa leje ne bregdetin shqiptar. Po ste pelqeu arsyetimi im mbi arsyen e hapjes se temes atehere me vjen keq po nuk kam cfare te bej. Per ndertimet pa leje ke nenforume si aktualitetet shoqerore apo problematika shqiptare. Aty mund te hapesh sa te duash tema te tilla. Ketu jo.

 10. #30
  don't bother me Maska e Apollyon
  Anėtarėsuar
  07-11-2007
  Vendndodhja
  periferi
  Postime
  8,641
  Faleminderit
  0
  13 falenderime nė 13 postime
  Kohet e fundit eshte regjistruar ndonje fenomen i tille? Flas gjate ktij viti!?
  There is no never ending banquet under the sun. All good things must come to an end.

 11. #31
  i/e regjistruar Maska e VOLSIV
  Anėtarėsuar
  14-10-2009
  Postime
  1,076
  Faleminderit
  2
  39 falenderime nė 35 postime
  Citim Postuar mė parė nga Darius Lexo Postimin
  Data 8 Janar - Dite Ngjarjesh te Cuditshme ne Gjithe Boten

  Ere gazi ne New York

  Numer i larte zogjsh te ngordhur bllokon qendren e Austin, Texas

  Nje Re kimike po leviz drej Houston, Texas

  Rrjedhje gazi nga nje tubacion ne Londer

  Nje rrjedhje e madhe gazi ne Meksike

  Rrjedhje gazi ne Sidnei, Australi

  Rrjedhje gazi ne Blue Springs, USA

  Rrjedhje gazi ne Albuquerque, New Mexico, USA

  Carje e cuditshme tubacionesh uji ne Midland, USA

  Shperthime te papritshme ujrash ne Eagle Rock

  Shperthime te papritshme ujrash ne Allegany County, MD, USA

  Shperthime te papritshme ujrash ne Edmonton, Canada

  Shperthime te papritshme ujrash ne Honolulu, Hawaii

  Zjarr masiv ne Texas

  Shperthim i fuqishem ne Centralin Elektrik ne Ohio

  Zjarre ne Malibu

  Rrjedhje radioaktive ne Suffolk, Angli

  Informacioni aktual jepet i qarte me grafika qe rifreskohen here pas here ne ket adrese: AlertMap

  Sikur mos mjaftonte kjo, ka nje aktivitet sizmik te pabesueshem. Mbi 30 termete shume te fuqishme jane rregjistruar ne te gjithe boten si dhe nje rritje te theksuar te aktivitetit vullkanik. Ky aktivitet i sotem mund te ndiqet ketu: http://aslwww.cr.usgs.gov/Seismic_Data/heli2.shtml

  Pra cfare po ndodh me Token?

  Rritje e pabesueshme e numrit te termeteve. Aktivitet i pazakonte vullkanik. Anomali elektromagnetike (gjykuar nga ngordhja masive e zogjve). Shperthime tubacionesh uji dhe gazi metan ne vende te ndryshme... A kane te gjitha keto lidhje me njera tjetren apo jane te shperndara? Dhe pse nuk ka asnje mbulim te ketyre ngjarjeve nga shtypi?

  Pervec CNN, FOX News dhe BBC organet e tjera kane heshtur.
  >>> Gjithcka mund te ndodhi por nuk e di pse pikerisht keta tre televizione me lene nje shije hidhur ne dhenien e lajmeve.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga VOLSIV : 30-11-2009 mė 10:05
  La verita' ti rendera' libero!

 12. #32
  Deny Ignorance Maska e Darius
  Anėtarėsuar
  25-04-2002
  Vendndodhja
  Agartha
  Postime
  13,942
  Faleminderit
  0
  673 falenderime nė 479 postime
  Lajme te tilla ka patur shume kohet e fundit, sidomos termete e permbytje por nuk i kam postuar me mendimin qe te gjithe i kane lexuar.

 13. #33
  i/e regjistruar Maska e VOLSIV
  Anėtarėsuar
  14-10-2009
  Postime
  1,076
  Faleminderit
  2
  39 falenderime nė 35 postime
  >>> Pyetja vazhdon te qendroje akoma: Cfare po ndodh me token?

  Emri: Untitled - 1.jpg

Shikime: 1017

Madhėsia: 88.2 KB
  Emri: Untitled - 2.jpg

Shikime: 859

Madhėsia: 96.0 KB
  Emri: Untitled - 3.jpg

Shikime: 1104

Madhėsia: 71.3 KB
  La verita' ti rendera' libero!

 14. #34
  i/e regjistruar Maska e pranvera bica
  Anėtarėsuar
  23-03-2009
  Vendndodhja
  Atje ku ka serenata.
  Postime
  5,877
  Faleminderit
  300
  178 falenderime nė 145 postime
  Bobo sa gjera te frikeshme! Asgje nuk vdes dhe shkaterrohet,gjithcka transformohet!Edhe TOKA sipas vendit do te beje kuvendin!

 15. #35
  Deny Ignorance Maska e Darius
  Anėtarėsuar
  25-04-2002
  Vendndodhja
  Agartha
  Postime
  13,942
  Faleminderit
  0
  673 falenderime nė 479 postime
  Normale. Toka eshte si nje organizem gjigand. Vjen nje moment dhe do perpiqet te sheroje vehten.

 16. #36
  me syze dielli Maska e sadiku
  Anėtarėsuar
  08-02-2008
  Vendndodhja
  Shqiperi
  Postime
  85
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Ajo gropa me larte sa e thelle ishte?

 17. #37

 18. #38
  hidhert
  Anėtarėsuar
  26-07-2002
  Postime
  172
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Katastrofizmi eshte ne mendjen tone ky eshte problemi.

 19. #39
  DuRrEsAk&MoDeRaToR Maska e Bledari
  Anėtarėsuar
  22-04-2002
  Vendndodhja
  Durres - Shqiperi
  Mosha
  35
  Postime
  2,160
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 6 postime
  Po Shihja sot disa video te termetit ne Kili qe nuk jane shfaqur neper TV  Ndersa nje Tv ka bo nje rreklame shume te lezeēme shifeni:  Dhe kjo e tmerrshme eshte:


 20. #40
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  01-08-2007
  Postime
  1,285
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  Citim Postuar mė parė nga Tironcja_BLN Lexo Postimin
  boten po e prishin vet njerzit....
  Pajtohem me ty Tironce.
  Gjynah ēka jemi kah i bėjmė natyrės. Ta merr mendja se me kėtė gjeneratė pėrfundon gjithēka. Nuk mendojmė fare pėr ata qė vijnė pas nesh. Priten pyjet, prishen rrjedhat e lumenjve, mbulohen tokat e bukės me beton nga ndėrtimet e milionerėve tanė, nė ēdo skutė bėrllok. A nuk po e shkatrrojmė tokėn vetė?

Faqja 2 prej 10 FillimFillim 1234 ... FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •