Close
Faqja 2 prej 4 FillimFillim 1234 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 63
 1. #21
  Deny Ignorance Maska e Darius
  Anėtarėsuar
  25-04-2002
  Vendndodhja
  Agartha
  Postime
  13,942
  Faleminderit
  0
  673 falenderime nė 479 postime
  Skam ndonje adrese te caktuar. Lajmet ne internet, blogs, news, njohje virtuale te cilat fatmiresisht i kam shume te gjera e ne shume vende te botes, lidhje te krijuara prej vitesh te tera qe merrem me gjera te tilla etj. Sot mundesite per te marr informacion jane te medha, mjafton te kesh vullnetin per ta kerkuar.

 2. #22
  kuku Maska e brooklyn2007
  Anėtarėsuar
  18-08-2007
  Postime
  3,528
  Faleminderit
  1
  9 falenderime nė 9 postime
  Citim Postuar mė parė nga Rina_87 Lexo Postimin
  Te ne kjo dukuri nuk ka ndodh (vdekja kolektive e shpezeve, ose te peshqve p.sh. ne Shqiperi) dhe eshte interesant qe te ne kurre nuk ndodhin keso gjera si anije kozmike, jashtetokesore/aliene, rrathe neper grure, as nuk sheh fantazma kurre etj. Nuk e di pse . Dhe ne, ne fund te fundit ne Toke jetojme.
  Ku ka me kafshe e zogj Shqiperia Edhe harabelat e kumurite qe i shikoje njehere e nje kohe ne parqet e cepat e pallateve ne Tirane, tashti nuk para te ze syri nje per be. Per rrathet me grure, prape ska fusha me grure vendi, cdo gje vjen nga Rusia. Alientet e fantazmat kane nja 20 vjet qe i shohim perdite ne televizor dhe nuk na bejne me pershtypje
  ABCĒDDhEĖFGGjHIJKLLlMNNjOPQRRrSShTThUVXXhYZZh (Alfabeti Shqip, 36 gėrma)

 3. #23
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  02-03-2006
  Vendndodhja
  Larg nga ketu!
  Postime
  2,900
  Faleminderit
  0
  11 falenderime nė 11 postime
  Per Kosove fola une mė!

  Shqiperine e mora si shembull vetem per peshqit meqe ne nuk kemi hapesire detare si ju. Ah po, jashtetokesoret dhe fantazmat i shohim edhe ne, ama vetem ne TV, sic duket edhe ti.

 4. #24
  Ŗ Maska e Adna
  Anėtarėsuar
  30-07-2009
  Postime
  464
  Faleminderit
  3
  8 falenderime nė 6 postime
  Mendoj qe nga njeriu eshte kjo vdekje masive e zogjeve edhe peshqeve.

  Cdo dite e me shume po shihet qe keto 'njerez' qe bene kete edhe njerzimit ne nje te ardhme ndoshta shume te afert po i pergatisin nje -vdekje masive-.
  Paqė

 5. #25
  don't bother me Maska e Apollyon
  Anėtarėsuar
  07-11-2007
  Vendndodhja
  periferi
  Postime
  8,641
  Faleminderit
  0
  13 falenderime nė 13 postime
  Me verte qe esht per tu tmerruar sic thane edhe disa user me lart. Un e kam degjuar ne lajme per disa zogj te ngordhur ne USA, po skisha degjuar per kaq shume.. Kjo qenka per tu llahtaris, sidomos ngordhja e peshqve, ajo e mbi 2 milion.. wow
  There is no never ending banquet under the sun. All good things must come to an end.

 6. #26
  Deny Ignorance Maska e Darius
  Anėtarėsuar
  25-04-2002
  Vendndodhja
  Agartha
  Postime
  13,942
  Faleminderit
  0
  673 falenderime nė 479 postime
  Fatkeqesisht lajmet e pazakonta mbi ngordhjen masive te zogjve e peshqeve nuk kane mbaruar. Sot nga Turqia eshte raportuar se ne qytezen Karacabey ne provincen e Bursas jane gjetur shume zogj te ngordhur. Edhe ne kete vend lloji i zogjve te ngordhur eshte ai i gargujve. Autoritetet lokale kane filluar hetimin nderkohe qe sipas agjensise ITAR-TASS sasia e zogjve te ngordhur ishte aq e madhe sa mund te perplaste disa kamiona te medhenj njeri mbas tjetrit.  Ndersa nga Amerika vijne lajme edhe me te trishtueshme. Sot njera nga autostradat e Californias ishte mbushur me zogj te ngordhur. Autostrada 101 kishte nje segment te saj te mbuishur me zogj te nje lloji qe nuk permendet, thjesht madhesia e tyre trupore qe thuhet se eshte e vogel ne ngjyre kafe dhe me krahet me pupla te zeza. Ndersa me ne veri, ne Chicago, liqeni eshte mbushur me peshq te ngodhur nderkohe qe nga deshmitaret thuhet se edhe patat e rosat qe fluturojne rendom mbi liqen, jane pare te bien ne uje te ngordhura. Keto lajmet e fundit i detyruan specialistet te ishin me te rezervuar ne komentet e tyre por njezeri jane dakort qe nje numer kaq i madh dhe me nje gjeografi kaq te shperndare eshte shume jashte normales.

 7. #27
  Deny Ignorance Maska e Darius
  Anėtarėsuar
  25-04-2002
  Vendndodhja
  Agartha
  Postime
  13,942
  Faleminderit
  0
  673 falenderime nė 479 postime
  Po ashtu ka dy lajme nga India dhe Rumania.

  Ne Indi me mijera pesh jane gjetur te ngordhur ne lumin Yamuna. Mendohet se shkaku eshte ndotja e ujrave  Ndersa ne Rumanine lindore jane gjetur me dhjetra zogj te ngordhur te llojit gargull qe eshte dhe nje nga zogjte me te shumte qe popullojne rruzullin tone. Shpjegimi eshte qesharak. Sipas autoriteteve rumune zogjte kane ngordhur nga sasia e madhe e ujit qe kane pire.

  Burimi: Romanian birds drank themselves to death

 8. #28
  don't bother me Maska e Apollyon
  Anėtarėsuar
  07-11-2007
  Vendndodhja
  periferi
  Postime
  8,641
  Faleminderit
  0
  13 falenderime nė 13 postime
  Ah, qenkan duke u perhap ne gjith boten. Ja ta presim neser kur ta kete radhen vendi jone. Amerika qenka me e prekura, pastaj kta tjeret me radhe. Si duket esht duke ardh avash avash..
  There is no never ending banquet under the sun. All good things must come to an end.

 9. #29
  Deny Ignorance Maska e Darius
  Anėtarėsuar
  25-04-2002
  Vendndodhja
  Agartha
  Postime
  13,942
  Faleminderit
  0
  673 falenderime nė 479 postime
  Serisht kemi ngordhje te zogjve ne Usa. Afer Sullivan ne Missouri, Usa jane gjetur me dhjetra zogj te ngordhur te llojit gargull dhe sipas specialisteve nuk shpjegohet dot shkaku i ngordhjes

  Dozens Of Dead Birds Found Near Sullivan, Missouri  Po ashtu eshte raportuar dhe nje ngrodhje masive e bulkthave (me miliona te tille) qe mbahen per te ushqyer reptilet ne vende te ndryshme te Canadase dhe Amerikes. Sipas specialisteve ngordhja vjen si rezultat i nje virusi qe sulmon kete insekt dhe se eshte vene re ne vitin 2009 por qe mund te kete filluar qe ne 2002.

  Burimi: First dead birds, then dead fish ... now crickets

 10. #30
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  22-05-2010
  Vendndodhja
  CANADA
  Postime
  1,010
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  The most likely explanation is that the birds were killed in-flight by changes in the composition of the air they were breathing. And as it turns out, Noctilucent clouds are largely made of a poisonous gas known as Hydrogen Cyanide. For all you chemists reading this, as the EUtimes.net website explains:

  Hydrogen Cyanide is also formed in interstellar clouds through one of two major pathways: via a neutral-neutral reaction (CH2 + N -> HCN + H) and via dissociative recombination (HCNH+ + e- -> HCN + H). The dissociative recombination pathway is dominant by 30%; however, the HCNH+ must be in its linear form. Dissociative recombination with its structural isomer, H2NC+ produces hydrogen isocyanide (HNC), exclusively.

  Learn more: http://www.naturalnews.com/030996_bi...#ixzz1AwBsFPFz  Could humans be next?

 11. #31
  Deny Ignorance Maska e Darius
  Anėtarėsuar
  25-04-2002
  Vendndodhja
  Agartha
  Postime
  13,942
  Faleminderit
  0
  673 falenderime nė 479 postime
  Edhe tre lajme te tjera ngrodhjesh masive vijne nga Amerika e Anglia.

  Ne Chicago jane gjetur me qindra peshq te ngordhur buze liqenit dhe shkaku eshte i panjohur.  Me California jane gjetur rreth 100 zogj te ngordhur buze autostrades 101 dhe shkaku eshte misterioz.

  Lajmi tjeter vjen nga Manchesteri, Angli ku me mijera peshq te ngordhur jane gjetur ne nje liqen te vogel. Sipas specialisteve ky eshte nje fenomen qe nuk perben shqetesim

  Burimi: Dead birds and fish update: Hundreds of dead fish found in Manchester

 12. #32
  Į Я † ι $ † Maska e Homer
  Anėtarėsuar
  18-12-2008
  Vendndodhja
  Nιρρση
  Postime
  2,293
  Faleminderit
  17
  8 falenderime nė 8 postime
  Citim Postuar mė parė nga Darius Lexo Postimin
  Sipas specialisteve ky eshte nje fenomen qe nuk perben shqetesim
  Kur do shqetesohen specialistet, kur te gjejn njerz pa jet neper rrug?
  Pash ne lajme qe thonin sikur kta zogjt nga ē'orientimi kishin marr token si pike referimi, nga lartesi te medhaja nguleshin ne toke si plumba qorr ... Ne moment me bani me qesh por kur e mendo mir te frikso.
  D'Oh!

 13. #33
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  05-11-2009
  Postime
  2,419
  Faleminderit
  0
  10 falenderime nė 10 postime
  Kėto raste tė ngordhjeve masive nuk duken normale dhe mendoj se kėtu kanė dorė njerėzit. Kjo mund tė jetė ndonjė armė e re qė po eksperimentohet me zogj dhe peshq.

  Ka raste tė ngordhjeve tė tilla masive nė Kinė?

 14. #34
  Deny Ignorance Maska e Darius
  Anėtarėsuar
  25-04-2002
  Vendndodhja
  Agartha
  Postime
  13,942
  Faleminderit
  0
  673 falenderime nė 479 postime
  Data 13 nuk mbyllet me lajmin e mesiperm por vazhdohet me ngordhjen e zogjeve. Kete rradhe perseri i takon Canadase. Ne Bonnie Doon, Edmonton ne provincen Alberta jane gjetur me dhjetra zogj te ngordhur dhe rezidentet te shokuar shprehen se nuk kane pare kurre dicka te tille gjate jetes se tyre. Sipas specialisteve zogjte kane ngordhur nga trauma. Nje shpjegim eshte qe kane ngrene shume dhe nje tufe e madhe jane perplasur me nje kamion. Vazhdojne shpjegimet qesharake te ketij fenomeni dhe askush spo del me nje deklarate serioze per te thene se cfare po ndodh me te vertete  Burimi: Dead birds found in Bonnie Doon area

 15. #35
  Deny Ignorance Maska e Darius
  Anėtarėsuar
  25-04-2002
  Vendndodhja
  Agartha
  Postime
  13,942
  Faleminderit
  0
  673 falenderime nė 479 postime
  Citim Postuar mė parė nga -BATO- Lexo Postimin

  Ka raste tė ngordhjeve tė tilla masive nė Kinė?
  Po ka. Dy dite mbas ngjarjes ne Arkanzas dhe ne Kine ndodhi fenomeni i ngordhjes se peshqeve ne nje liqen artificial qe perdoret si rezervat. Madje u testua dhe uji qe perdorej nga banoret lokale me friken se mund te ishte i helmuar po asgje e tille nuk rezultoi. Nuk me kujtohet provinca apo vendi por me kujtohet sasia e peshqeve qe ishte shume e madhe.

 16. #36
  Moving on... Maska e Lover
  Anėtarėsuar
  07-08-2007
  Postime
  62
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Darius faleminderit qe e ndan me ne informacionin tend. Sidoqofte jemi koherente me cpo ndodh ne realitet, pasi nuk kam lexuar ne ndonje nga faqet tona gazetareske te tilla lajme.
  Kjo qe po ndodh eshte e tmerrshme. Njeriu eshte mjaftueshem ne gjendje te shkaktoje keto me gjithe ato helme gazrash apo ndotje radioaktive, por kjo eshte pak si shume....
  Vertet qe ndjesia e pare qe perjeton pas ketyre lajmeve eshte si te degjosh te bjeri gongu!!!... Per dicka jo te mire ...
  Life without the courage for death is slavery.

 17. #37
  Deny Ignorance Maska e Darius
  Anėtarėsuar
  25-04-2002
  Vendndodhja
  Agartha
  Postime
  13,942
  Faleminderit
  0
  673 falenderime nė 479 postime
  Perseri ngordhje masive te kafsheve. Kete rradhe po postoj vetem links te lajmeve origjinale. Lodhuni dhe ju pak te lexoni se per te sjelle lajme ne teme spo e ben njeri

  200 Dead Steers Found in Portage County Field

  Outrage over dead parrots

  Dead 100 fish add to animal mystery

 18. #38
  Deny Ignorance Maska e Darius
  Anėtarėsuar
  25-04-2002
  Vendndodhja
  Agartha
  Postime
  13,942
  Faleminderit
  0
  673 falenderime nė 479 postime
  Ngordhjet misterioze kane levizur ne shkallen e gjitareve. Kete rradhe jane nje numer fokash qe jane gjetur te ngordhura ne Boat Harbor. Banoret lokale nuk arrijne te kujtohen te kene pare nje numer kaq te madh fokash te ngordhura pa arsye. Po ashtu ne zone ne 3 javet e fundit lokalet raportojne se ndjejne mungese te theksuar te faunes se nenujshme. Shume specie peshqish, nuk shihen me sikur te jene zhdukur pergjithmone.
  Burimi: Boat Harbour residents baffled by arrival of dead seals, fish

 19. #39
  Deny Ignorance Maska e Darius
  Anėtarėsuar
  25-04-2002
  Vendndodhja
  Agartha
  Postime
  13,942
  Faleminderit
  0
  673 falenderime nė 479 postime
  Ne Vietnam 10.000 bageti te trasha (Lope) jane gjetur te ngordhura. Shpjegimi fillestar eshte shkaku i temperaturave te ulta. Disa specialiste qe po merren me keto ngordhje masive shprehen se arsyeja eshte absurde. Shembulli me i mire eshte Winnipeg, Manitoba ne Canada ku ne dimer temperaturat kane arritur dhe -71 grade celcius dhe serisht kjo province ka nje numer jashtezakonisht te madh bagetish te ketij lloji po kurre nuk kane ngordhje as sporadike, e jo te mendohet ngordhje masive te ketyre permasave.  Cold weather kills 10,000 heads of cattle

 20. #40
  Deny Ignorance Maska e Darius
  Anėtarėsuar
  25-04-2002
  Vendndodhja
  Agartha
  Postime
  13,942
  Faleminderit
  0
  673 falenderime nė 479 postime
  Po ashtu ka patur dhe nje ngjarje te disa kohe me pare qe nuk eshte raportuar gjeresisht dhe ka ndodhur ne Portugali ne daten 3 janar te vitit 2010. Sipas lajmit me mijera oktapodhe kane dale te ngordhur neper brigjet e Portugalise duke mbuluar nje gjatesi bregdetare prej gati 10 km. Vetem tani po behet lidhja me ngjarje te tilla qe kane ndodhur ne harkun kohor te nje viti dhe bilanci del te jete i frikshem.

  Thousands of dead octopuses wash up on Portugal beach

Faqja 2 prej 4 FillimFillim 1234 FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •