Close
Faqja 2 prej 4 FillimFillim 1234 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 67
 1. #21


  "Ah koke o koke, qe s'mban mend asnje emer, asnje baze"!
  S'me kujtohen titujt per qamet.
  Where does a thought go when it's forgotten?

 2. #22
  Я ι $ Maska e Homer
  Antarsuar
  18-12-2008
  Vendndodhja
  Nιρρση
  Postime
  2,287
  Haha mangat shqiptare, kyt "Kau dhe Ujku" e ri-pash tashi von, nji nostalgjik e kishte vu ne facebook.

  "Pa brire ti je mbret, pa brire je pasha, pa brire eshte dhe moda"
  Ndryshuar pr her t fundit nga Homer : 26-08-2010 m 12:20
  D'Oh!

 3. #23
  Uuu erdhi ky i tmerrshmi akatsuki member!
  Where does a thought go when it's forgotten?

 4. #24
  Я ι $ Maska e Homer
  Antarsuar
  18-12-2008
  Vendndodhja
  Nιρρση
  Postime
  2,287
  MI kam evolu kto koht e fundit, jam Kami-Sama tashi
  D'Oh!

 5. #25
  bubbly
  Antarsuar
  05-05-2003
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  13,662
  Citim Postuar m par nga IL__SANTO Lexo Postimin
  kjo ka qene e forte.

  borizani i cetes me ke eshte ? Me Dulen mi Cora ?

 6. #26
  Po PINK, me Dulen, kusine e Xhelalit, Yllin e Manushaqes ...etj etj...
  Where does a thought go when it's forgotten?

 7. #27
  -
  Antarsuar
  21-01-2009
  Vendndodhja
  -
  Postime
  2,082
  Ata filmat vizatimore dhe pjeset teatrale te asaj kohe ishin komplet te politizuar....e megjithate jane kryeveper. Kane tharm.
  Harrohet batuta "Kujton se jam piktor he he he"?

  Apo psh "Po ai eshte budalla moj dhelper" "Budalla budalla, po ai ka cifte pam pam".
  "Ari gjuetaaariii. Ari peshktaaariiii". "Ai Kacamisri ma prishi ciften mua".

  Mos do ti te te them qe neser Bardhoshja ka ditelindjen? Nuk ta them.


  Ylli i Shamunaqes? Sa kohe kam pa e pare.
  Ndryshuar pr her t fundit nga Kavir : 27-08-2010 m 04:41
  -

 8. #28
  bubbly
  Antarsuar
  05-05-2003
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  13,662
  No no no Kavir. E di mire une,Lol eshte; Pse si do Ti qe te them? -qe neser mbrema motrat Pata kane ditelindjen??- JO! Jam besnike deri ne vdekje!! Lol
  Ndryshuar pr her t fundit nga PINK : 28-08-2010 m 10:46

 9. #29
  Administratore Maska e Fiori
  Antarsuar
  27-03-2002
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  3,011


  Methn pashka fesht huh...

 10. #30
  back to origin Maska e ☆Angie☆
  Antarsuar
  02-11-2007
  Vendndodhja
  Skyline
  Postime
  2,559
  Citim Postuar m par nga Kavir Lexo Postimin
  Apo psh "Po ai eshte budalla moj dhelper" "Budalla budalla, po ai ka cifte pam pam".
  "Ari gjuetaaariii. Ari peshktaaariiii". "Ai Kacamisri ma prishi ciften mua".
  nga "Ditlindja e Pinokut" hihihihihi


  Mua m erdhi n mend " Aventurat e Fatbardh pikaloshit" me Katallanin e tmerrshm lol ose "Pupagjeli me shokt e tij"

  Mbaj mend dhe nj pjes teatrale me muzikn e ca vegla t tjera, por s'm kujtohet titulli

 11. #31
  bubbly
  Antarsuar
  05-05-2003
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  13,662  une kete perrallen e kam bere telef,

 12. #32
  -
  Antarsuar
  21-01-2009
  Vendndodhja
  -
  Postime
  2,082
  Citim Postuar m par nga angelina o2 Lexo Postimin
  nga "Ditlindja e Pinokut" hihihihihi


  Mua m erdhi n mend " Aventurat e Fatbardh pikaloshit" me Katallanin e tmerrshm lol ose "Pupagjeli me shokt e tij"

  Mbaj mend dhe nj pjes teatrale me muzikn e ca vegla t tjera, por s'm kujtohet titulli
  Aventurat e Fatbardh Pikaloshit ishte e papare

  Qenke matuf ti xhaxho.
  Po une te fus ne burg more bir njeriu.

  I gjithe filmi (dhe libri) anti-amerikanizem i paster. "Bota e enderrave" duket ashiqare qe eshte "Enderra Amerikane".
  Po te futesh Rusine, Ameriken dhe Angline tek "Ditelindja e Pinokut"....boo c`a imagjinate. Po sa bukur i benin kopilat:
  Do ha mushtin e do pi mishin.
  Dhelpra qe ia bente "Pu pu sa i trashe qe eshte".
  Gjigande.


  P.S Pink, po tani ne mire qe i mbajme mend edhe kaq se sa vite kane kaluar. Po edhe ti sa e rrepte paske qene.
  -

 13. #33
  patriot Maska e shoku_tanku
  Antarsuar
  18-09-2006
  Vendndodhja
  Tiran
  Postime
  3,395
  Citim Postuar m par nga Kavir Lexo Postimin
  Apo psh "Po ai eshte budalla moj dhelper" "Budalla budalla, po ai ka cifte pam pam".
  "Ari gjuetaaariii. Ari peshktaaariiii". "Ai Kacamisri ma prishi ciften mua".
  .
  Kacamisri perfaqesonte mikrokomunistin e rrugicave qe kerkonin diell-i vogel-i paushqyer por i zgjuar,ndersa ariu me shoke perfaqesonte kasten mikroborgjeze,tregetarin makut,nenpunesin e administrates i cilesuar si bashkpuntor i armikut etc..Apo edhe qerosi vs katallani,ishte pak propagande e ekzagjeruar ne fakt sepse ai djathin nuk e kishte pare ndonjehere me sy e jo me t'i shkonte nder mend se mund te shtrydhte e t'i nxirrte hirren

  Korason,je e madhe..te puc fort se me ka mare malli!

 14. #34
  cherry blossom girl
  Antarsuar
  14-05-2010
  Postime
  6,095
  iiii une nuk i mbaj mend keto..sa inat kam qene shume e vogel..

 15. #35
  Citim Postuar m par nga shoku_tanku Lexo Postimin
  Kacamisri perfaqesonte mikrokomunistin e rrugicave qe kerkonin diell-i vogel-i paushqyer por i zgjuar,ndersa ariu me shoke perfaqesonte kasten mikroborgjeze,tregetarin makut,nenpunesin e administrates i cilesuar si bashkpuntor i armikut etc..Apo edhe qerosi vs katallani,ishte pak propagande e ekzagjeruar ne fakt sepse ai djathin nuk e kishte pare ndonjehere me sy e jo me t'i shkonte nder mend se mund te shtrydhte e t'i nxirrte hirren
  Korason,je e madhe..te puc fort se me ka mare malli!
  , he mos ekzagjero edhe ti, se buke djathe e gjalp kemi ngrene. Sallami po, qe u pakesua nje cike , pasi u prishem me kinezet. (lol)
  Where does a thought go when it's forgotten?

 16. #36
  -
  Antarsuar
  21-01-2009
  Vendndodhja
  -
  Postime
  2,082
  Citim Postuar m par nga shoku_tanku Lexo Postimin
  Kacamisri perfaqesonte mikrokomunistin e rrugicave qe kerkonin diell-i vogel-i paushqyer por i zgjuar,ndersa ariu me shoke perfaqesonte kasten mikroborgjeze,tregetarin makut,nenpunesin e administrates i cilesuar si bashkpuntor i armikut etc..Apo edhe qerosi vs katallani,ishte pak propagande e ekzagjeruar ne fakt sepse ai djathin nuk e kishte pare ndonjehere me sy e jo me t'i shkonte nder mend se mund te shtrydhte e t'i nxirrte hirren

  Korason,je e madhe..te puc fort se me ka mare malli!
  Qe te them te drejten une gjithmone kam menduar qe Ariu eshte Rusia (te armatosur po te trashe), Dhelpra eshte Anglia (dinake po pa fuqi) dhe Ujku eshte Imperializmi Amerikan.
  Pinoku osh klasa punetore, kurse Kacamisri i bi te jete kooperativisti trim.
  Ndryshuar pr her t fundit nga Kavir : 30-08-2010 m 10:14
  -

 17. #37
  bubbly
  Antarsuar
  05-05-2003
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  13,662
  Po ku I paske grisur keshtu pantallonat ore Kavir?

 18. #38
  -
  Antarsuar
  21-01-2009
  Vendndodhja
  -
  Postime
  2,082
  Po ku m`i pe moj e uruar?
  Une mezi po mbulohesha, ti....
  -

 19. #39
  bubbly
  Antarsuar
  05-05-2003
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  13,662
  Citim Postuar m par nga Kavir Lexo Postimin
  Po ku m`i pe moj e uruar?
  Une mezi po mbulohesha, ti....
  Po ne ferra I grise o KAvir apo harrove?lol. Po kete e mban mend-Usta aka Pink u bene gati? LoL

 20. #40
  i/e regjistruar Maska e mia@
  Antarsuar
  11-01-2008
  Vendndodhja
  Twilight Zone...
  Postime
  10,682
  Po'' Majmunin Hirko'' e mbani mend?
  ''Lakuriq me trego nje perralle, se s'me gjumi sonte''.E vriste ndergjegja se kish vjedh pelicen).
  Kishim nje ne pallat qe e therrisnim ashtu. E pas pas shume vitesh dhe i thashe motres.'' E di ke kam pare sot? Majmunin Hirko.'' Nuk e di pse i kishte ngel ai emer.
  Ndryshuar pr her t fundit nga mia@ : 30-08-2010 m 10:58
  Feelings change - memories don't.

Faqja 2 prej 4 FillimFillim 1234 FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •