Close
Faqja 3 prej 3 FillimFillim 123
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 47 prej 47

Tema: Dan Brown

  1. #41
    Po ta lexoje temen do e kishe gjetur pergjigjen e pyetjeve te tua. Libri eshte thjesht fantazi, nderthurur me disa fakte historike te cilat ai i shtrembron sipas qejfit dhe i pershtat ato per ta kthyer ne nje best seller. Nuk mund t'i referohesh dot librit per te gjetur te vertetat historike.

  2. #42
    i/e regjistruar Maska e JuliusB
    Anėtarėsuar
    06-08-2012
    Vendndodhja
    Tirane
    Postime
    620
    Libri "Simboli i humbur" eshte libri i vetem qe un kam lexuar nga ky po thjesht doja t pyesja:
    Ne faqe te pare te librit para thuhet FAKT te gjitha vendet ,experimentet e permendura ne liber jane te verteta...
    Po experimenti per te peshuar shpirtin njerezor i vertete eshte?

  3. #43
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    03-01-2010
    Postime
    161
    O darius une e di qe eshte fantazi imagjinate, por dua te di cilat jane ato faktet e verteta shembull:
    Galileun e vrau vatikani
    Te perndriturit i perzune nga italia dhe u vendosen neper europe
    Galileu ishte nje nder themeluesit ne Iluminati (por datat nuk me pershtaten)
    Diagrama a ka qen e vertet e shkruar nga Galileu
    Ruga e perndritjes a ka ekzistuar dhe eshte ajo qe e thot ne liber
    Antimateria ka dale e vertet kam ndegjuar

    A jane keto te verteta historike apo jo

  4. #44
    Galileun e vrau kisha.

    Te perndriturit kane patur nje baze fare te vogel ne Itali (fillimisht) dhe nuk u vendosen ne Europe se ne Europe ishin. U spostuan ne Amerike kur u zbulua histora me Knigen.

    Galileu ka jetuar kohe me pare sesa data zyrtare e krijimit te Illuminatit

    Per Diagramen ka mendime te ndryshme. Njera prej tyre eshte qe eshte shkruar nga Galileu

    Rruga e perndritjes eshte sipas perceptimit individual dhe ajo qe pershkruhet ne liber eshte nje nderthurje e disa fakteve reale me fantazine e autorit

    Antimateria eshte prodhuar ne laboratoret e CERN.

    Keto jane ato qe di une.

  5. #45
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    03-01-2010
    Postime
    161
    Ne regull edhe dicka kisha ti thua se te perndriturit kane patur nje baze fare te vogel ne Itali (fillimisht) (une mendoj se deri ne datet e krijimit 1776 kane qene anonim ndoshta perfshi edhe galileon ketu si me then ky ka qen themeluesi shpirteror).. ti a mund te me tregosh kush kane qene ato persona ne kete fillim, normal nese din dicka nese ke lexuar ke ndegjuar
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga number : 21-11-2012 mė 15:53

  6. #46

  7. #47
    i/e regjistruar Maska e e askujt
    Anėtarėsuar
    31-03-2013
    Postime
    140

    Pėr: Dan Brown

    Citim Postuar mė parė nga RinorZ Lexo Postimin
    Me duket se vetem kater veprat e tije jane te perkthyera ne gjuhen Shqipe...

    Kodi i Da Vincit, Mashtrimi i madh, Diabolus, Engjej dhe Djaj...

    A ka edhe ndonje tjeter te perkthyer ne gjuhen shqipe?
    eshte edhe Simboli i Humbur ,,, qe flet per shoqerit e fshehta...masonerine....te perndriturit ...

    Dan Brown eshte shkrimtari im i preferuar. Ka nje teknike te te shkruajturit.....qe te ben ta lexosh cdo faqe me nje fryme. Nderthur imagjinaten , me informacione dhe ngjarje reale.....Fundi eshte perhere i paperfytyrueshem...
    Engjej dhe Djaj me ka len shum mbresa.

  8. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar e askujt pėr postimin:

    Gentian_gr (13-04-2014)

Faqja 3 prej 3 FillimFillim 123

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •