Close
Faqja 4 prej 5 FillimFillim ... 2345 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 61 deri 80 prej 96
 1. #61
  Kush mund te postoje tekstin e kesaj kenge?  Shum e bukur eshte kjo kenge, po shtu edhe interpretimi.
  Where does a thought go when it's forgotten?

 2. #62
  Citim Postuar m par nga MI CORAZON Lexo Postimin
  Kush mund te postoje tekstin e kesaj kenge?

  http://www.youtube.com/watch?v=-q3Eu...eature=related

  Shum e bukur eshte kjo kenge, po shtu edhe interpretimi.


 3. #63
  Faleminderit!
  Where does a thought go when it's forgotten?

 4. #64
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  05-11-2009
  Postime
  2,382
  Knga e Pajazit Ahmetit
  Kndon: Afrim Muiqi
  __________

  Ugorolla Pajazit bre djal'e
  n'Prizeren rash o pr pazar'e

  N'Prizeren rash o pr pazar'e
  at allti djalo pse po e mban'e

  Pse ma mban o at allti'e
  Un qllova - po thot - jabanxhi'e

  O qllova - thojke - jabanxhi'e
  un n'kt shehr o kurr s'kam hy'e

  Kurr n'kt shehr vallah s'kam hy'e
  ku ta gjej o nj myshteri'e

  Ku ta gjej o nj myshteri'e
  sa e kam shtit lumen allti'e

  Ai aushi nj faqezi'e
  ia lshon mbrapa nja tre zaptije

  far kazaje djal po rrin me shpi'e
  Mbi Gilan, mbi katund t ri'e

  Pajaziti, nj djal o i ri'e
  rrept po qet o me at allti'e

  Rrept po qet o me at allti'e
  i la n'kalldrm ata tre zaptije

  I la n kalldrm ata tre zaptije
  yrysh bn n'nj dugaj me hy'e

  Yrysh bn n'nj dugaj me hy'e
  A n'dor tnde more zotni'e

  Dugajxhia ish kan kan goran'e
  Nuk ka marre Pajazit - ia ban'e

  Pr nj pun q m mbuloi gazepi
  t m'qllojshin fishekt me veti

  T m'qllojshin fishekt me veti
  pat me m'shku o zani te mbreti

  Pat me shkue o zani te mbreti
  o gajret bani Pajazit Ahmeti
  ________________
  1 Fjal e paqart. E gjej t shkruar her si ugorolla, her si ugurolla. Ndoshta
  ka lidhje me ogurin, ose thot u gurova, ose u ngurrova. Kush e di, le t na i thot.
  2 Qytet
  3 Nnoficer turk
  4 Xhandar turk

  5 Dyqan, shitore


 5. #65
  i/e regjistruar Maska e Lordlover
  Antarsuar
  18-06-2010
  Vendndodhja
  Mnster Germany
  Postime
  168
  Citim Postuar m par nga -BATO- Lexo Postimin
  Knga e Pajazit Ahmetit
  Kndon: Afrim Muiqi
  __________

  Ugorolla Pajazit bre djal'e
  n'Prizeren rash o pr pazar'e

  N'Prizeren rash o pr pazar'e
  at allti djalo pse po e mban'e

  Pse ma mban o at allti'e
  Un qllova - po thot - jabanxhi'e

  O qllova - thojke - jabanxhi'e
  un n'kt shehr o kurr s'kam hy'e

  Kurr n'kt shehr vallah s'kam hy'e
  ku ta gjej o nj myshteri'e

  Ku ta gjej o nj myshteri'e
  sa e kam shtit lumen allti'e

  Ai aushi nj faqezi'e
  ia lshon mbrapa nja tre zaptije

  far kazaje djal po rrin me shpi'e
  Mbi Gilan, mbi katund t ri'e

  Pajaziti, nj djal o i ri'e
  rrept po qet o me at allti'e

  Rrept po qet o me at allti'e
  i la n'kalldrm ata tre zaptije

  I la n kalldrm ata tre zaptije
  yrysh bn n'nj dugaj me hy'e

  Yrysh bn n'nj dugaj me hy'e
  A n'dor tnde more zotni'e

  Dugajxhia ish kan kan goran'e
  Nuk ka marre Pajazit - ia ban'e

  Pr nj pun q m mbuloi gazepi
  t m'qllojshin fishekt me veti

  T m'qllojshin fishekt me veti
  pat me m'shku o zani te mbreti

  Pat me shkue o zani te mbreti
  o gajret bani Pajazit Ahmeti
  ________________
  1 Fjal e paqart. E gjej t shkruar her si ugorolla, her si ugurolla. Ndoshta
  ka lidhje me ogurin, ose thot u gurova, ose u ngurrova. Kush e di, le t na i thot.
  2 Qytet
  3 Nnoficer turk
  4 Xhandar turk

  5 Dyqan, shitore

  http://www.youtube.com/watch?v=Q5rvW9-939Y
  Ugurolla sht fjal turke q dikur prdorej , si edhe shum fjal tjera nga populli, e q ka zevendesuar fjalet shqipe KU PO SHKON OSE KU PO SHKOJN?

 6. #66
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  05-11-2009
  Postime
  2,382
  Lordlover, faleminderit pr sqarimin!


  Lufta e Albulens Grupi i fshatit Zhej (Kruj)

  Albulena prita-prita
  ndal sulltan se t'erdhi dita
  Sknderbeu pr maj kalit
  si rrufeja po zbret prej malit

  Sknderbeu ia bani ben
  po t zura n Albulen
  asnj gjall nuk do t'shptoj
  fushn gjaku do ta mbuloj

  Mbar ushtrin 'e mori hika
  Evrenozin 'e zu frika
  me vrap pash se t'zu rreziku
  mjer kush mbeti, lum kush iku

  Albulena gropa-gropa
  mbet ushtria mish pr korba
  pr vend ton e pr lirin
  Albulen e bajm Arbrin


 7. #67
  krenar qe jam malsor..... Maska e _MALSORI_
  Antarsuar
  21-07-2005
  Vendndodhja
  diku neper bote
  Postime
  2,638

  kendojne laureshat

  nje kenge shume e bukur nga gjela duka prej mirdite  1

  nuk po i knoj pushkes dhe shpates
  se i'ka knue tradita n'vlone
  ktu i vie para autostrades
  kjo kang zemre ne kosove..

  durrsi i lasht ja msyn morines
  ushtojn bjeshket dit e nate
  kuksi i ri po i thot prishtines
  ta shkurtojm ndarjen e gjate

  ref

  durrsi i lasht ja msyn morines
  knojn laureshat n'autostrad
  tan shqipnija po i thot prishtines
  sot shkurtojme ndarjen e gjate

  2

  po martojm detin me malet
  bjen tupani der per dere
  dasmat tona kosovaret
  krushk i par jan dimer e vere

  detit blu ja msyn kosova
  nusja e re me pavarsi
  mbaroj dimri e na u shkri bora
  mire se t'gjejme nana shqipni

  ref..

  durrsi i lasht ja msyn morines
  knojn laureshat n'autostrad
  tan shqipnia po i thot prishtines
  sot shkurtojme ndarjen e gjate

  3

  mire se vini ju past nana
  ndarja e gjat na pat tranu
  sofra e bardh e rrugt e gjana
  zemra e hapun jan per ju

  fati ndarjes lamtumire
  proven banem zemren grop
  tash si vllaznit pa zingjir
  krah per krah po shkojm n'europe

  ref

  durrsi i lasht ja msyn morines
  knojn laureshat n'autostrad
  tan shqipnia po i thot prishtines
  sot shkurtojme ndarjen e gjate

  tan shqipnia po i thot prishtines
  sot shkurtojme ndarjen e gjate
  a do male me debore,trima te forte dhe malsore,fort bujare dhe burrerore,shko ne kukes i ke me dore.

 8. #68
  i/e regjistruar Maska e PoQari
  Antarsuar
  14-11-2010
  Postime
  34
  Kerkoje falje qe nuk e di interpretuesin e kesaj kenge
  Ndryshuar pr her t fundit nga PoQari : 01-09-2011 m 13:28

 9. #69
  i/e regjistruar Maska e PoQari
  Antarsuar
  14-11-2010
  Postime
  34
  Fran Lucaj....Nn Malsi


  Hej po filloj nje kang me kenduaa
  Nan Malesi du me ta kushtua
  Besa e nderi bashk u rriten
  Hej nty shqiponjat folen ngriten


  Pesqind vjet me turk heej
  Njeqind vjet me shkja heej
  Nuk u shuam kurre e spaten me na ba
  kemi ruajt gjuhe hej ,kemi ruajt flamur hej
  Nuk jem ule ne gjunje as nuk do te ulemi kurre

  Heej shume jane kang per ty te knueme
  Padrejtsisht je e coptueme
  por nje dite do te baaaajm besdi
  kur shqiponjat bajn bashki

  Pesqind vjet me turk heej
  Njeqind vjet me shkja heej
  Nuk u shuam kurre e spaten me na ba
  kemi ruajt gjuhe hej ,kemi ruajt flamur hej
  Nuk jem ule ne gjunje as nuk do te ulemi kurre

 10. #70
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  05-11-2009
  Postime
  2,382
  Citim Postuar m par nga Rina_87 Lexo Postimin
  Bato, kenget rapsodike me te vjetra, sipas asaj qe kam lexuar une jane ato qe quhen "kenge perkrye krahut" dhe interpretohen pa asnje lloj instrumenti. Quhen ashtu sepse dora vehet lart mbi krah dhe pas veshit. Nje artikull qe e pata lexu ne internet, por tani nuk po e gjej, thuhet se jane kenge prej kohes pagane dhe kane qene si thirrje, kushtrim, shperndarje lajmi prej vendi ne vend, malit ne mal. Keshtu shkruante dicka ne ate artikullin, qe spo me kujtohet shume-shume mire tani.

  Une e kam gjetur nje kenge, mirepo tekstin po e kam shume veshtire ta kuptoj, e po e sjelli vetem aq sa kam arrit ta kuptoj, nese s'prish pune.

  http://www.youtube.com/watch?v=zR0GPBpCEV4

  Prele Gjeloshi mor-o ngjesh-o alltine
  Epo na i leshon delet mor-o ne ate rudine
  ………………

  Epo tuj ra fyellit mor-o tuj o kendoe
  Tuj ra fyellit mor-o tuj-o kendoe
  Epo me martinen mor-o tuj o luftu’
  Epo me martinen mor-o tuj o luftu’
  Vine lacanat mor-o tuj lotoe
  …….
  Epo per keto troje more-o tuj-o luftue


  P.S. Verejeni sesi eshte dora e vendosur

  Knga e Preng Gjeloshit
  Kndojn: Kol e Nush Bui

  Preng Gjeloshi ngjesh alltin
  po na i lshon delet n'at rudin
  s'ma dron Kuin kurr ndoj grim

  Kurr ndoj grim shkjan nuk e drue
  rranz njaj rrethit jam ngujue
  tu i ra fyellit, tuj kndue
  me martinn tuj luftue

  Vijn lacanat tuj lotue
  mbet obani n bjeshk pr mue
  pr kto troje tuj luftue


  1. Cjap ose dash me lara. 11. #71
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  05-11-2009
  Postime
  2,382
  Ngjarja ka ndodhur rreth viteve 1927-1929.
  Kamber Loshi ishte nj prijs i njohur i etave kaake t Drenics.

  Knga e Kamber Loshit
  Kndon: Dervish Shaqa

  Kamber Losh, o Kamber Sejdia
  ohu bre djal, t'ka rrethu Serbia

  Po pisket Kamber Sejdia
  Delni shok, ra tan shoqria

  Delni shok, ra tan shoqria
  bini djem se u vra Fazllia

  Naallniki po i on fjal
  Ti Kamber knke budall

  Ai prefekti fjal i ka ue
  Kamber Loshit pr me u dorzue

  Tri serez o t'kem rrethue
  me pas kraht me fluturue

  Me pas kraht me fluturue
  prej Belics s'mundesh me pshtue

  Kamber Loshi po i on fjal
  Ty prefekt mos t'kofsha fal

  Nuk t'bi n'dor dhe sa t'jem gjall
  pa m'ra mue zjarri n'qaf

  Pa m'ra zjarri, hajt medet'
  Ka luftue tri dit e tri net

  Nja tri dit dhe ka luftue
  Kamber Loshi asht varrue

  Shokve t'vet na u ka kallzue
  ohuni shok, ju n'mujshi me pshtue

  Fort Kamberi asht varrue
  Pun e madhe nuk muj t'vij me ju'e

  Jan b gati, shokt jan dal
  thrret Kamberi - More Murat'

  Merre vlla - i ka than - kt sahat'
  merr sahatin, merre kutin

  Merr sahatin, merre kutin
  Mo Kamber, jo duhan nuk pin'

  Merri vlla, 'ke, vet t'i kam lan
  Mo Kamber, jo n gjys s'po i ndan'

  Jan b gati, t'tan jan dal
  don Belica n flak me u kall

  Qyq e vet n'kolib a ndal
  kur e bn zoti sabah'

  Naallniki apet po i on fjal
  O Kamber, fort knke budall

  Pse po i merr dhe vllaznit n'qaf
  mue tash topat q m'kan ardh

  Po du shtpin me ta kall n'flak
  Kalle n'flak more, qitja tymin

  Kalle n'flak edhe qitja tymin
  sa t'jem gjall, s'ta jap dorzimin
  ____________
  1. Njsi ose grad ushtarake n ushtrin serbe. 12. #72
  Gone!
  Antarsuar
  02-03-2006
  Vendndodhja
  Larg nga ketu!
  Postime
  2,871
  Bato, shume mire bere qe e solle tekstin e kenges se Prenge Gjeloshit. Kot per kuriozitet a e ke shkruar vete apo e ke gjetur diku ne internet? (se une e kam pase shume veshtire ta kuptoj). Dhe si sqarim nuk quhen vetem kenge majekrahit por dhe perkryekrahit ne disa vise tjera veriore.
  Ndryshuar pr her t fundit nga Rina_87 : 29-10-2011 m 15:45

 13. #73
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  05-11-2009
  Postime
  2,382
  Tekstin e Preng Gjeloshit e ka shkruar dikush aty te komentet, po nuk e pash t nevojshme t prmendej, sepse e shohin t gjith. Prve ksaj i kam br dhe nj redaktim (si mendoj un).

  E solla sepse tekstit tnd i mungonin disa vargje. Nuk besoj se bra gabim!

 14. #74
  Gone!
  Antarsuar
  02-03-2006
  Vendndodhja
  Larg nga ketu!
  Postime
  2,871
  Jo jo, nuk bere gabim aspak dhe nuk te pyeta me naj qellim, vetem eshte teksti i veshtire per tu kuptuar e mendova qe e ke shkruar ti.

 15. #75
  i/e regjistruar Maska e skipetar
  Antarsuar
  07-12-2006
  Postime
  719
  Citim Postuar m par nga -BATO- Lexo Postimin
  Ngjarja ka ndodhur rreth viteve 1927-1929.
  Kamber Loshi ishte nj prijs i njohur i etave kaake t Drenics.

  Knga e Kamber Loshit
  Kndon: Dervish Shaqa

  Kamber Losh, o Kamber Sejdia
  ohu bre djal, t'ka rrethu Serbia

  Po pisket Kamber Sejdia
  Delni shok, ra tan shoqria

  Delni shok, ra tan shoqria
  bini djem se u vra Fazllia

  Naallniki po i on fjal
  Ti Kamber knke budall

  Ai prefekti fjal i ka ue
  Kamber Loshit pr me u dorzue

  Tri serez o t'kem rrethue
  me pas kraht me fluturue

  Me pas kraht me fluturue
  prej Belics s'mundesh me pshtue

  Kamber Loshi po i on fjal
  Ty prefekt mos t'kofsha fal

  Nuk t'bi n'dor dhe sa t'jem gjall
  pa m'ra mue zjarri n'qaf

  Pa m'ra zjarri, hajt medet'
  Ka luftue tri dit e tri net

  Nja tri dit dhe ka luftue
  Kamber Loshi asht varrue

  Shokve t'vet na u ka kallzue
  ohuni shok, ju n'mujshi me pshtue

  Fort Kamberi asht varrue
  Pun e madhe nuk muj t'vij me ju'e

  Jan b gati, shokt jan dal
  thrret Kamberi - More Murat'

  Merre vlla - i ka than - kt sahat'
  merr sahatin, merre kutin

  Merr sahatin, merre kutin
  Mo Kamber, jo duhan nuk pin'

  Merri vlla, 'ke, vet t'i kam lan
  Mo Kamber, jo n gjys s'po i ndan'

  Jan b gati, t'tan jan dal
  don Belica n flak me u kall

  Qyq e vet n'kolib a ndal
  kur e bn zoti sabah'

  Naallniki apet po i on fjal
  O Kamber, fort knke budall

  Pse po i merr dhe vllaznit n'qaf
  mue tash topat q m'kan ardh

  Po du shtpin me ta kall n'flak
  Kalle n'flak more, qitja tymin

  Kalle n'flak edhe qitja tymin
  sa t'jem gjall, s'ta jap dorzimin
  ____________
  1. Njsi ose grad ushtarake n ushtrin serbe.


  http://www.youtube.com/watch?v=WGNoSePLxXI
  Shtoni, u lutem, edhe kta rreshta se kan rndsi t madhe se e tregojn prejardhjen e Hashimave:

  ka lon fjal Kamer Sejdija
  boll e keqe qekjo Serbia

  boll e keqe qekjo Serbi
  shum ma t'kqi do Shiptar t zi

  (?) delenxhi
  shkojn e shkruhen per hafi

  e na bojn munafiki
  coll me u bo mir me Serbi

  prej Serbie na patem me pshtue
  jan ardh Shiptart me i nimue

  jon ardh Shqiptar me i nimue
  mos met Zoti pa i marrue

  burimi:
  Dervish Shqa Demush Neziri Knga Kamer Loshit Jkomplet
  Ndryshuar pr her t fundit nga skipetar : 04-11-2011 m 03:47
  "Q ti qitsh kta . . . duhet tu pre jo vetm duart e kokn, po edhe kmbt e trupin." Fan Noli

 16. #76
  i/e regjistruar Maska e skipetar
  Antarsuar
  07-12-2006
  Postime
  719
  Sidoqoft, mos e zbuloni "rroten" e "ujin e nxeht" rishtasi ju lutem:

  http://www.rapsodet.com/Tekste%20ken...%20kengesh.htm
  Kenga e Kamer Loshit

  Nam i madhe eshte ba ne Drenice,
  na jane ra o nje rrem komite,
  Kamer Loshi me dy vllaznite.
  vllaznit e ri i kishin qellue ,
  s'ishin msue pushken ne thum me vnue.
  Ne shpi prej kashte jane ngujue.
  Krejt Serezi ne kam jane que,
  shkojne Kamerin me rrethue.
  C'ka ka thane Kamer Sejdia,
  boll e keqe kjo Serbia,
  boll e keqe kjo Serbi.
  Po ma te kqije do shqiptare te zi.
  Po ma te kqij do shqiptare te zije,
  per nje pushke bajshin hafije.
  Vllazneve te vet Kameri u ka thane,
  ju mu vete ketu due mem m'lane.
  ju me pshtue me qa rrethimin,
  se une per te gjalle se jap dorezimin,
  se jap dorezimin kurre per te gjalle,
  per pa u kall baraka flake,
  e me me ra zharava ne qafe.

  Thrret Kameri o Murat,
  merre vlla kete sahat,
  merr sahatin me gjithe qystek,
  Kamer Loshi t'a ka lane shkrete
  Be po te baje m'a ne qyrke se qet.
  Thrret Kameri o Sejdi,
  merre vlla ti ate kuti.
  Cingarllykin me gjithe kuti,
  mos t'ma marrin ata faqezi,
  ne kutin teme duhan me pi.
  Prej barake vllaznit e ri jane dale
  e Kameri aty ashte ndal.
  Tej ne sabah Kameri po lufton;
  naqallniku aty po shkon.
  Naqallniku c'ka ka thane,hajt dorezimin Kamer me na dhane,
  tash qi topat, mu jane tuj me ardhe
  krejt baraken ta djegi flake.

  C'ka ka thane Kamer Sejdia,
  C’ka po thue or faqezi.
  Qitja flaken edhe timin,
  jam shqiptare s'ta jap dorezimin.
  Nuk dorzohna kurre per te gjalle.
  per pa u kall baraka flake,
  per pa me ra zharava n'e qafe.
  Kur me topa i kane ra,
  Krejt baraka flake ka marre,
  Ka marre flake e u que timi,
  Por Kameri se dha dorezimin.
  Se dha dorezimin dhe shkoj vete,
  O i paste shpirti rahmet.
  Ka liftu per vatan te vet
  Ishalla zoti i ka que ne xhenet.

  Kjo ngjarje ka ndodhur rreth viteve 1927-29. Kamer Loshi ishte nje prijes i spikatur i qetave kaqake te Drenices.

  Shkoza nga Prizreni
  "Q ti qitsh kta . . . duhet tu pre jo vetm duart e kokn, po edhe kmbt e trupin." Fan Noli

 17. #77
  i/e regjistruar Maska e skipetar
  Antarsuar
  07-12-2006
  Postime
  719
  BEQIR GASHI'74 - KOSOVA NANE


  djali i beqir gashit keng per shot galicen


  oj Kosov, Kosova Nan
  pr ty un po knoj ket kang
  q e lumtur ti t jesh
  me njat vashen sokolesh

  me njat vashen e Galices
  q n gji e mban prher
  dhe lavdi i dha Drenics
  lavd i qoft, pra, edhe nder

  ty Kosov t njofti Bota
  me shum trima e patriota
  me Azemin dhe Hasanin
  me Isan edhe Bajramin

  pra Kosov, t jesh krenare
  pr kta trima q i ke gjall
  sepse populli t'i nderon
  kng ma t'bukra pr ta knon

  knon pr vashen e Galices...
  "Q ti qitsh kta . . . duhet tu pre jo vetm duart e kokn, po edhe kmbt e trupin." Fan Noli

 18. #78
  Perjashtuar
  Antarsuar
  25-09-2011
  Postime
  329
  Citim Postuar m par nga -BATO- Lexo Postimin
  Po t pres te shtrunga e vaths - Kala e Dods (Dibr)
  Kndojn: Mifterim Kupa, Fatmir Daku

  Knon bilbili o
  male n'male
  A s'e din o
  se jam n hall'e
  Hajd' ta lidhim besn se
  kush ta ndal'e

  Knon bilbili o
  stane n'stane
  Knova kngn o
  lum oban'e
  Knova kngn djal'n
  e jotja jam'e

  http://www.youtube.com/watch?v=0h0mNZdh0ck

  Desha te korrigjoj ate me te zeze! Ato thojne "'kush s'na ndale''

 19. #79
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  05-11-2009
  Postime
  2,382
  Potpuri kngsh – Grupi i Shkodrs

  a kan krushqit q s'po dalin
  sillen e s'po dalin'o
  Kafe bam, kafe u dham
  sillen e s'po dalin'o

  Ishte e fort rakia mbram
  edhe krushqit na i ka zan
  I ka ba dam o krushkut t'par
  nuk po gjen dern me dal

  Daja i dhandrit asht randue
  nuk po mundet n'kamb me u ue
  T'gjith sa jena, jemi shtrngue
  nuse t bukur pr me u prue

  - Cila jem, cila ma mir
  me xhublet a me akir
  - Shih sa mir po duket vet
  se jam veshur me xhublet

  - Kush i ka okt e burrnis
  kush ia lujti shqim alltis
  - Kush e ka synin filxhan
  n'da pr pushk, n'da pr nishan

  - Kush prgjigjet pr konakut
  si t'ia gjej ngjyrn mustakut
  - Pa syeltn si zambaku
  s'mbahet shpia, as konaku

  - Ta mbush vet se e kam ma mir
  - Pr me e pi do bash sehir'
  Me akir e me xhubleta
  krah pr krah na krkon jeta
  ________________
  1. shqim -> fare. Mund t jet dhe shqin, ose ndonj fjal tjetr. Nuk e dgjoj mir.

  Ndryshuar pr her t fundit nga -BATO- : 01-01-2012 m 11:30

 20. #80
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  16-09-2011
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  180
  Na celi prape thana

  Na celi prape thana o djalin po pret nana
  Na celi prape thana o djalin po pret nana
  Djalin qe pese vjet o, ka shkue n’kurbet o
  Shpirt o shpirt I dades o
  Shpirt o shpirt I dades o

  U djegsh o kurbet o si na lae shkret o
  U djegsh o kurbet o si na lae shkret o
  mu te kreu dada o I mbeti kryet mrapa
  Shpirt o shpirt I dades ooo
  Oo shpirt o shpirt I dades o

  Lae nuse t’re o bane grue t’ve o
  Lae nuse t’re o bane grue t’ve o
  Po qaj e lotoj o me men sun po rroj
  Shpirt o shpirt I dades ooo
  Shpirt o shpirt I dades ooo


Faqja 4 prej 5 FillimFillim ... 2345 FunditFundit

Tema t Ngjashme

 1. Dosja antishqiptare e Greqis, 1912-2007
  Nga BARAT n forumin Historia shqiptare
  Prgjigje: 645
  Postimi i Fundit: 15-10-2007, 19:27
 2. Koreja e Veriut sht vendi me i cuditshem n ..
  Nga Brari n forumin Problemet ndrkombtare
  Prgjigje: 16
  Postimi i Fundit: 22-12-2006, 14:23
 3. Bushi po perpiqet te krijoje supershtetin e Amerikes se Veriut?
  Nga Darius n forumin Problemet ndrkombtare
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 19-06-2006, 20:01
 4. Fiset e Veriut (edmondfieri)
  Nga Eni n forumin Historia shqiptare
  Prgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 28-04-2004, 01:49
 5. Permbysja e rregjimit ne 97, Revolucion komunist?
  Nga Seminarist n forumin Problematika shqiptare
  Prgjigje: 66
  Postimi i Fundit: 28-05-2003, 23:29

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •