Close
Faqja 3 prej 10 FillimFillim 12345 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 60 prej 189
 1. #41
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  16-11-2005
  Postime
  8,748
  Faleminderit
  167
  59 falenderime nė 54 postime
  Citim Postuar mė parė nga chakra Lexo Postimin
  Sanskritisht.....Mmmmmmmmmmm.... Dicka e rralle!Por me mire te mesoja sanskritisht,sesa te perpiqesha te hapja chakrat e nje egzistence qe nuk kam arritur te njoh mire.Eshte si t'i hedhesh uje shiut.Don't you think so,dear Darius?
  Shume interesante si pikepamje, gati gati jam i te njejtit mendim.

  P.S.Darius, do doja dhe une shume te perjetoja ndonje gje aq te mahnitshme ashtu si ke perjetuar ti.
  ēfare duhet te bej?

 2. #42
  Deny Ignorance Maska e Darius
  Anėtarėsuar
  25-04-2002
  Vendndodhja
  Agartha
  Postime
  13,942
  Faleminderit
  0
  673 falenderime nė 479 postime
  Citim Postuar mė parė nga chakra Lexo Postimin
  Po ke te drejte,sepse temat nuk duhet te kthehen ne chit chat,sidomos keto lloj temash.

  Ne fakt,kam interesa te ndryshem,por ne shume pak gjera besoj.Respektoj cdo gje qe besohet ne kete bote,por jo besimtaret.me vjen keq qe e them kete..

  E mire asnjehere nuk eshte vone per diskutime interesante.

  Ps.Meqe e permende,sa per mua,ne nje jete tjeter,jam e sigurte qe do jem perseri une.Do te dish perse?
  As une sjam 'besimtar' besimtar... Mund te duash te jesh perseri ti por nuk ben vaki. Se kemi ne dore ate gje.

  p.s. parashikoj qe kjo teme te zgjerohet ne shume ane lol...

 3. #43
  Deny Ignorance Maska e Darius
  Anėtarėsuar
  25-04-2002
  Vendndodhja
  Agartha
  Postime
  13,942
  Faleminderit
  0
  673 falenderime nė 479 postime
  x-files nuk bera gje, nuk e kerkova dhe nuk e prisja. Le te mos flasim per perjetimin tim Rruget drejt njohjes jane pafund. Copycat edhe ne spiritualitet konsiderohet plagjiature.

 4. #44
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  16-11-2005
  Postime
  8,748
  Faleminderit
  167
  59 falenderime nė 54 postime
  Citim Postuar mė parė nga Darius Lexo Postimin
  x-files nuk bera gje, nuk e kerkova dhe nuk e prisja. Le te mos flasim per perjetimin tim Rruget drejt njohjes jane pafund. Copycat edhe ne spiritualitet konsiderohet pagjiature.
  eshte e vertete , pergjigje me te sakte se kjo nuk prisja.

 5. #45
  i ē'regjistruar...
  Anėtarėsuar
  07-04-2006
  Postime
  736
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Citim Postuar mė parė nga chakra Lexo Postimin

  Ps.Meqe e permende,sa per mua,ne nje jete tjeter,jam e sigurte qe do jem perseri une.Do te dish perse?
  chakra, te lutem na trego arsyen pse.
  falemnderit.

 6. #46
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  06-12-2008
  Postime
  79
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga Tevelizori Lexo Postimin
  chakra, te lutem na trego arsyen pse.
  falemnderit.
  Ok pra,po e them.Sepse Atij qe me krijoi i pelqeva kaq shume,saqe vendosi te me krijoje per here te dyte.

  Kete te fundit,ma tha nje here,por ishte aq erresire,saqe nuk ia pashe fytyren.

 7. #47
  Deny Ignorance Maska e Darius
  Anėtarėsuar
  25-04-2002
  Vendndodhja
  Agartha
  Postime
  13,942
  Faleminderit
  0
  673 falenderime nė 479 postime
  Gjithmone ne erresire 'shfaqet' Ndersa mua me tha qe sbehet dot dy here. Hajde merre vesh kush ka qene...lol

 8. #48
  Carpe Vinum Maska e Zombi
  Anėtarėsuar
  27-08-2007
  Vendndodhja
  Postime
  1,035
  Faleminderit
  5
  39 falenderime nė 29 postime
  Citim Postuar mė parė nga chakra Lexo Postimin
  Origjina jone,e dashur Zombi,nuk na lejon te perjetojme teresisht hapjen e chakrave te duhura.Fatkeqesisht,pjesa me e rendesishme e te ashtuquajturit SY I TRETE,fshihet nga veshtrimi yne i brendshem.

  Me pak fjale.

  Veshtrim i kufizuar,vlen me pak se nje verberi e perjetshme.

  Ps.Kjo vlen per gjithcka te kufizuar.

  Gjithsesi,urime per temen.
  Welcome Chakra!

  ...nuk dija qe te kishim ne mesin tone. Meqe je chakra (ne njejes) duhet te jesh dhe e/i percaktuar se cila je. Do te doja ta dija. Ndonese kam nje parandjenje te cuditshme.
  Por me mire te mesoja sanskritisht,sesa te perpiqesha te hapja chakrat e nje egzistence qe nuk kam arritur te njoh mire.Eshte si t'i hedhesh uje shiut.Don't you think so,dear Darius?
  Preferoj te mbaroj nje rrugetim ose me mire mos e nis e fare. Ate qe besojme e nderlidhim me kerkesat tona. Asgje nuk arrihet me skepticisem. Besimi eshte ai qe na dergon deri tek suksesi. E gjitha ka mundesi te filloje si nje rastesi, te vazhdoje duke nxjere ne drite arsyen, ndersa fundi eshte i panjohur, mister...dhe kjo me pelqen, te josh dhe vazhdon tutje.


  Ok pra,po e them.Sepse Atij qe me krijoi i pelqeva kaq shume,saqe vendosi te me krijoje per here te dyte.

  Kete te fundit,ma tha nje here,por ishte aq erresire,saqe nuk ia pashe fytyren
  Ha-ha shume bukur kjo!...

  Ndersa mua me tha: Te ndertova nga hici dhe nje hic do te jesh perseri. Dhe nuk ishte erresire, ishte nje drite e jashtezakonshme.
  • The rest is silence.


 9. #49
  i/e regjistruar Maska e dia_blo
  Anėtarėsuar
  07-03-2008
  Postime
  23
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga Darius Lexo Postimin
  Gjithmone ne erresire 'shfaqet' Ndersa mua me tha qe sbehet dot dy here. Hajde merre vesh kush ka qene...lol
  Shume mire qe nuk pretendoni qe e keni gjetur te verteten.

  Keto jane vetem ngacmime te krijuara nga truri yne, ne menyre te pavetedishme ashtu sikur qe na krijon konsumimi i LSD-se ne nje menyre tjeter.

  Apo ndoshta eshte vetem nje manipulim (loje) e krijesave tjera me te avancuara me ne, e cilat na paraqien here si fuqi supreme (Zot), engjell, djall, te cilen ne nuk arrijme ta kuptojme per shkak te aftesive tona te kufizuara.

 10. #50
  Deny Ignorance Maska e Darius
  Anėtarėsuar
  25-04-2002
  Vendndodhja
  Agartha
  Postime
  13,942
  Faleminderit
  0
  673 falenderime nė 479 postime
  Me fal po nuk jam perdorues i LSD (megjithese mesa shoh ke koncepte te gabuara per ate). Ka nje kontradikte ne pergjigjen tende, nga njera ane tregohesh skeptik duke e quajtur thjesht nje ngacmim te pavetedijshem te trurit, pra mund ta konsiderosh si halucinacion dhe nga ana tjeter teorizon per ndikim te nje force supreme, te mire ose te keqe...

 11. #51
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  27-12-2004
  Postime
  1,683
  Faleminderit
  2
  25 falenderime nė 22 postime
  Kjo teme eshte shum e bukur , dhe nuk mendoja se kishte edhe Shqiptar te tjere qe studionin lexonin apo mendonin ne kete menyre. Mendoja se po te flisje me Shqiptaret per nje teme te tille do te ngaterronin me besimtaret apo me keq akoma mund te quanin te cmendur. Prandaj nuk e kam marre kurre guximin te hapja ose te merrja pjese ne nje teme te tille , edhe per faktin se eshte dicka shum personale dhe imtime.
  Do mendohem njeher para se te shkruaj.
  larguar forever

 12. #52
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  16-11-2005
  Postime
  8,748
  Faleminderit
  167
  59 falenderime nė 54 postime
  Citim Postuar mė parė nga dardajan Lexo Postimin
  Kjo teme eshte shum e bukur , dhe nuk mendoja se kishte edhe Shqiptar te tjere qe studionin lexonin apo mendonin ne kete menyre. Mendoja se po te flisje me Shqiptaret per nje teme te tille do te ngaterronin me besimtaret apo me keq akoma mund te quanin te cmendur. Prandaj nuk e kam marre kurre guximin te hapja ose te merrja pjese ne nje teme te tille , edhe per faktin se eshte dicka shum personale dhe imtime.
  Do mendohem njeher para se te shkruaj.
  Ja qe e paske patur gabim

 13. #53
  i ē'regjistruar...
  Anėtarėsuar
  07-04-2006
  Postime
  736
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Citim Postuar mė parė nga Zombi Lexo Postimin
  Ndersa mua me tha: Te ndertova nga hici dhe nje hic do te jesh perseri. Dhe nuk ishte erresire, ishte nje drite e jashtezakonshme.
  ndersa tek une ishte nje erresire sa nje mize qe shkoi duke u rritur gjersa u bene shume "erresira" qe ne fund fare "e ndriquan" edhe ate qe se arrinin dot.
  ate se pashe, por pashe te tjere...
  nje arsye me shume o dardajan qe ti ndash pervojat me ne.

 14. #54
  Carpe Vinum Maska e Zombi
  Anėtarėsuar
  27-08-2007
  Vendndodhja
  Postime
  1,035
  Faleminderit
  5
  39 falenderime nė 29 postime
  So, paskemi qene plot te pazbuluar! Kush do e beje hapin e pare eshte ceshtja
  • The rest is silence.


 15. #55
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  16-11-2005
  Postime
  8,748
  Faleminderit
  167
  59 falenderime nė 54 postime
  Mua nuk me ka folur akoma asnje ze misterioz, por e imagjinoj qe do me thote me shume indiference:
  "Get a life".

 16. #56
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  06-12-2008
  Postime
  79
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga Zombi Lexo Postimin
  Welcome Chakra!

  ...nuk dija qe te kishim ne mesin tone. Meqe je chakra (ne njejes) duhet te jesh dhe e/i percaktuar se cila je. Do te doja ta dija. Ndonese kam nje parandjenje te cuditshme.

  Preferoj te mbaroj nje rrugetim ose me mire mos e nis e fare. Ate qe besojme e nderlidhim me kerkesat tona. Asgje nuk arrihet me skepticisem. Besimi eshte ai qe na dergon deri tek suksesi. E gjitha ka mundesi te filloje si nje rastesi, te vazhdoje duke nxjere ne drite arsyen, ndersa fundi eshte i panjohur, mister...dhe kjo me pelqen, te josh dhe vazhdon tutje.
  Ha-ha shume bukur kjo!...

  Ndersa mua me tha: Te ndertova nga hici dhe nje hic do te jesh perseri. Dhe nuk ishte erresire, ishte nje drite e jashtezakonshme.
  Po e nis nga fundi,sepse eshte me e kendshmja per te cituar.

  Perderisa sot jam nje hic dhe neser nje hic do te jem.Pra ne endrren tende kishte drite.Kuptoj.......Dikur enderroja te arrija nirvanen,qe nga sonte do ta bej synim.Thank's for that.

  Ne pergjithesi,jam dakort me citimet dhe mendimet e tua me lart,edhe pse shume here le vend per interpretime.Po jemi mendje dhe mendjet per te menduar jane.Rendesi ka te jene te hapura.Right open,dear.

  Respekte from the root chakra,meqe doje ta mesoje c'lloj chakra jam.

 17. #57
  Deny Ignorance Maska e Darius
  Anėtarėsuar
  25-04-2002
  Vendndodhja
  Agartha
  Postime
  13,942
  Faleminderit
  0
  673 falenderime nė 479 postime
  Paraqitja e perqindjeve ne kete teme do kishte shkaktuar ilaritet te frikshem. Testi i postuar nga Zombi eshte real.

 18. #58
  Carpe Vinum Maska e Zombi
  Anėtarėsuar
  27-08-2007
  Vendndodhja
  Postime
  1,035
  Faleminderit
  5
  39 falenderime nė 29 postime
  Citim Postuar mė parė nga xfiles Lexo Postimin
  Mua nuk me ka folur akoma asnje ze misterioz, por e imagjinoj qe do me thote me shume indiference:
  "Get a life".
  x-file, shihet qe s'te ka folur. Dhe te siguroj qe nuk do te te thote ashtu!

  Respekte from the root chakra,meqe doje ta mesoje c'lloj chakra jam.
  Chakra, akoma kam ate ndjesine e cuditshme-per TY!
  • The rest is silence.


 19. #59
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  06-12-2008
  Postime
  79
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Ne fazen e pare te jetes sone,merremi me njohjen e rruges.

  Clodhja,eshte ajo qe na jep fuqi.Sepse me pare,e kishte radhen lodhja e ecjes se rruges qe njohem.Clodhja,eshte faza e trete.

  Nuk permenda te dyten,sepse po e pershkoj tani.Kur te arrij ne clodhje,ndoshta,nese kam qene e vemendshme te ndjek rrugen e duhur,them ndoshta,ndjej te me hapen lehte te gjitha chakrat e mundshme.Hope so......

 20. #60
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  16-11-2005
  Postime
  8,748
  Faleminderit
  167
  59 falenderime nė 54 postime
  Citim Postuar mė parė nga chakra Lexo Postimin
  Respekte from the root chakra,meqe doje ta mesoje c'lloj chakra jam.
  i bet you are.

  Citim Postuar mė parė nga Zombi Lexo Postimin
  x-file, shihet qe s'te ka folur. Dhe te siguroj qe nuk do te te thote ashtu!
  Ajo qe zeri thote varet nga koha dhe vendi

Faqja 3 prej 10 FillimFillim 12345 ... FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •