Close
Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 30
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e hajla
  Anėtarėsuar
  08-06-2003
  Postime
  1,553

  Kenge per femije (shqip)

  Ftoj gjitha nenat si dhe gjyshet ne veqanti,qe te jemi sa me te perkushtuara ndaj femijve,si dhe mbesave&nipave tan ne pergjithesi....duke ju afruar argetim dhe kenaqesi me kenget me te preferuara te gjuhes shqiptare...dhe sa me shum qe eshte e mundur per t'na sjellur kenge nga kengtar/e te vjeter dhe te rinje shqiptar/e...me porosin qe te jen vetem ne gjuhen shqipe...Jufalemnderit ne mirekuptim
  ...dhe njiherit shfrytezoi rastin qe ti pershendes gjithe femijet e botes shqiptare...nga do qe jeni..qofshit me te lumturit dhe me te ndriturit e kesaj bote....

  ..E ne veqanti pershendes qe te dy femijet e tim bir,me Emrat..**Fortesa&Yllijoni**duke ju uruar femiri te mbare dhe te shendosh...
  nga Ghyshja me ni perqafim te pa shuar per ju..dhe mos harroni se gjyshja eshte me ju nga do qe jeni......sepse gjithnje ju kam ne mendje,ju ndjeje mu ne zemer,ju shikoj,ju flase ju perkedheli,me fjalet me te embla gjyshe...Ju dua me shum se boten,sepse ju jeni bota per mua, ju jeni gajku im,jeni dhe diell&hen dhe**YJE**qe shendrisin gjithe boten-bashk me ju..

  Tani kengen qe po veqoj per ju..uroj qe nje dite ta ndegjoni kok me kok.. bekuar qofshi perhera********Ju dua shummmmmmm.
  http://www.youtube.com/watch?v=t32GtCOR0Ag

  nga-gjyshe
  Hajla Rugovase
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga hajla : 01-11-2008 mė 19:35
  Ju qe sollet lirin,(flini te qet)Ju trasuat udhen e pavarsise...per te gjithe LAVDIIIIIII

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e hajla
  Anėtarėsuar
  08-06-2003
  Postime
  1,553

  Ja pra femije te dashur...per sot do ta ndegjojm se bashku Adelina Ismajlin..e cila si e vogel e kishte pasion muziken..mirepo ne kohen kur ajo po kendonte,ishte krejt nje tjeter bot pothuaj,(e izolueme) sepse Kosova nuk ishte e lire si q'eshte sot.
  Dhe ne kohen kur po kendont Adelina,Kosova ishte (nen ekupatorin e ishe jugosllavise),dhe se nuk i lente qe femijet e Kosves te jen te lire,(siq e thote dhe ajo vet),Prandaj ju femije te dashur sot jeni te lire...me te lire se kurr...Ju keni nje te ardhme per te cilen duhet t'jeni te perkushtuar,me aktivitete te ndryshme,duke filluar nga perspektiva e juaj femirore...andaj argetohuni me zerin e bukur te Adelina Ismajlit..pra me *Yllin* e muzikes shqiptare....ku besoj qe do ndaheni te kenaqur si gjithnje...Njiherit ju deshiroj argetim te kendshem...jeni me te mrekullueshmit e botes....qofshit te lumtur ku do jeni....per te gjithe perqafime...
  e ne veqanti,
  per bukuroshen e gjyshes Fortesa...e cila po gezon fillimin parashkollor,me shum pasion te madh....dhe si hob e ka muziken&vjershat..e pazavendsueshme-nder femijet e tjere parashkollor...nga zemer i uroj qe ti gezoj gjitha endrrat e saja,per tere jeten...Prandaj gjyshja te don shummmmm Engjullushe,bashk-me-vellaun e vogel..me porosi nga gjyshja, qe te perkujdesesh per vellaun e vogel,qe ti respektosh mamin&babin..mesuasen shoqet dhe shoket e shkolles, dhe gjithe femijet e tjere,ku do te moshuar dhe te rinje...andaj gjyshja te don dhe me shum,dhe kam per te blere perplot gjera te bukura...qe ty te bejn te lumtur..... E kete ta them qdo here permes telave perques...E vogel e gjyshes,(sa me ka marr malli) per Ty&Yllin&babin&mamin...qe te gjithe qofshit shendosh dhe me jete te gjate....gjithnje luas Zotin....Falemnderit Atij!

  ....dhe nga large ju perqafoj,
  Gjyshe-Hajla.
  Ju qe sollet lirin,(flini te qet)Ju trasuat udhen e pavarsise...per te gjithe LAVDIIIIIII

 3. #3
  i/e regjistruar Maska e hajla
  Anėtarėsuar
  08-06-2003
  Postime
  1,553


  Kesaj radhe,vetem per Engjullushen time,*FORTES*...E pikerishte kengen per gjyshen qe don me shum se boten...

  **
  Gjyshja dhe vjershen, don me t'shkruar...
  ne mes te germave jam rreshtuar
  per tek ti jam t'filluar...
  ne krahe te shkronjave fluturimth
  per t'marre ty ne perqafim
  por sa erdha ne dritare,
  Fortes te thirra me te madhe
  por ty gjumi t'kishte nxan,
  te shoqeronte zonja han...
  ishte me shum se gjysma e nates
  ....hapur dritaren kishe harruar,
  hyra brenda per t'perqafuar
  ngadale floket ti ledhatova
  por,per te puthur nuk guxova!
  kisha frige nga gjumi po t'zgjoja,
  atehere hapat ngadalsova,
  qe te kthehem u detyrova
  ehh,sa shumm u ngushtova...
  perpak veten e mallkova!

  P.s.N'leter t'lashe nje porosi,se shpejti gjyshja te ti do vije....

  Mireupafshim n'Kosove te lire...
  Te perqafon...Gjyshe-Hajla
  Ju qe sollet lirin,(flini te qet)Ju trasuat udhen e pavarsise...per te gjithe LAVDIIIIIII

 4. #4
  i/e regjistruar Maska e hajla
  Anėtarėsuar
  08-06-2003
  Postime
  1,553
  Per dya shoqet..**Tesen&Lizen**ju dua shum jeni me te bukurat nder shoqe...

  Ju qe sollet lirin,(flini te qet)Ju trasuat udhen e pavarsise...per te gjithe LAVDIIIIIII

 5. #5
  i/e regjistruar Maska e hajla
  Anėtarėsuar
  08-06-2003
  Postime
  1,553

  Femije te dashur nga do qe jeni ju pershendes, me nje kengtare shum te zgjuar Kosovare pra Lirika Krasniqi...me kengen e perralles...ndegjim te kendshem per te gjithe...p.s.ndonse ne Evrop po mbreterojn oret e pas nates ne keto momente,dhe valle, sikur te jeni duke (enderruar kengen e perralles),do ishte nje mrekulli per juve,andaj ju deshiroj gjum te embel qe te gjithve..... E ne veqanti,**Teses&Yllit**Ju dua shummmm..

  Gyshe-hajla,
  Ju qe sollet lirin,(flini te qet)Ju trasuat udhen e pavarsise...per te gjithe LAVDIIIIIII

 6. #6
  i/e regjistruar Maska e hajla
  Anėtarėsuar
  08-06-2003
  Postime
  1,553
  ....gjithenje kam menduar se ky nenforum mban dhe nena,njekohesishte dhe gjyshe,meqse ku i dihet? p.s.(ndoshta dhe nuk duan te prononcohen para opinionit),lol!
  a po mos valle, nuk qenka dashur qe ti ftoja per t'marrur pjes nen temen e hapur per femije...thjeshte ishte nje ide,veqmas per femijet tan,per te cilet kerkohet te bejm sa ma shum qe eshte e mundur per ta....per t'a kuptuar qe edhe ata jen femije si E gjithe femijet e botes,dhe se gjitheqka duhet te jet ne favor te tyre...Jufalemnderit

  ....megjithate sa i perket anes time,patjeter se do ju shoqeroi kohe pas kohe, me cilen do muzik argetuese te gjuhes shqipe,nga qdo vende shqiptare....sepse te tillet jeni ju femije te dashur,dhe se gjitheqka e juaj na frymezon....E mbi te gjitha, e ardhmja eshte e juaja,andaj kapeni qastin qe nga femirija,duke i hapur shtigjet e jetes tuaj,per t'dashur ta keni nje jete te mbare dhe te shendosh...Prandaj gjithnje e them,se ju jeni me te mrekullueshem, dhe me te shtrenjt e kesaj bote...andaj qofshit bekuar nga do qe jeni......

  ..nga nen&gjyshe
  Hajla Rugovase

  ....duke ju shoqeruar me kenget me te preferuara per ju...ndegjim te kendshem...

  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga hajla : 15-11-2008 mė 00:11
  Ju qe sollet lirin,(flini te qet)Ju trasuat udhen e pavarsise...per te gjithe LAVDIIIIIII

 7. #7
  i/e regjistruar Maska e hajla
  Anėtarėsuar
  08-06-2003
  Postime
  1,553
  Pikerishte do ia perkushtoi *Yllit te vogel* kete kengen *qingji i vogel*ngase per qdo dite ia kendon kinse motra e madhe Fortesa,hahahah pase kjo ishte kenga e par e saja,qe ka kenduar nga mosha 3 vjeqare... qe te dyve ju don gjyshja shummm,sa me ka marre malli per ju..!

  ....gjithnje ju mbaj ne zemer....E juaj gjyshe hajla.
  kenga shkon vetem per juve...ndegjim te kendshem...

  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga hajla : 15-11-2008 mė 00:32
  Ju qe sollet lirin,(flini te qet)Ju trasuat udhen e pavarsise...per te gjithe LAVDIIIIIII

 8. #8
  i/e regjistruar Maska e hajla
  Anėtarėsuar
  08-06-2003
  Postime
  1,553
  Per gjithe engjullushat e mijaFortesen&Yllijonin&Vjosen&Violeten&Endritinqe te gjithve ju dua shum shum shummm... bekuar qofshi*****ndaj gjyshja ju shoqeron me kenget me te perzgjedhura per juuuuu

  http://technorati.com/videos/youtube...%3DPhFUEWjYNnE

  http://technorati.com/videos/youtube...%3DBMEBxiRSlJE

  http://technorati.com/videos/youtube...%3D5P6UU6m3cqk

  P.s.kurse kete me te qeshur shkon vetem per *Yllin* e vogel,p.s(meqse ai me shum mban qendrimin),pothuaj si nje i rritur...!
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga shigjeta : 18-11-2008 mė 03:02
  Ju qe sollet lirin,(flini te qet)Ju trasuat udhen e pavarsise...per te gjithe LAVDIIIIIII

 9. #9
  EPIROT Maska e EDLIN
  Anėtarėsuar
  16-07-2007
  Vendndodhja
  ku bėhen qinglat
  Postime
  1,527
  Edhe keto kenge te bukura jane, ndoshta te vjetra por te bukura:  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga EDLIN : 06-12-2008 mė 18:30
  Epiri ėshtė dhe do tė mbetet gjithmonė shqiptar ashtu si e krijoi natyra dhe historia - A. Frasheri

 10. #10
  i/e regjistruar Maska e hajla
  Anėtarėsuar
  08-06-2003
  Postime
  1,553
  Patjeter ce jen te mira,sepse qka eshte shqipe eshte e bukur...dhe ju uroja mireseardhje ne temen per femije... Shum te falinderoja EDLIN..mbeteshit mire

  ..me respekt
  Hajla Rugovase
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga hajla : 06-12-2008 mė 18:38
  Ju qe sollet lirin,(flini te qet)Ju trasuat udhen e pavarsise...per te gjithe LAVDIIIIIII

 11. #11
  yep Maska e Izadora
  Anėtarėsuar
  11-09-2008
  Vendndodhja
  ne zemren e atij qe ka "zemer"
  Postime
  8,793
  Jeto sot se neser nuk i dihet

 12. #12

 13. #13
  i/e regjistruar Maska e hajla
  Anėtarėsuar
  08-06-2003
  Postime
  1,553
  NE KETE DITE TE SHENJT NGA ZEMER TE URON GJYSHJA 5 VJETORIN E LINDJES TE KESAJ DATE -24-12-2003-2008-DUKE TE DESHIRUAR FEMIRI TE LUMTUR SI DHE JET TE GJATE SA MALET E RUGOVES LASHTE...HAREJA DHE GEZIMI QOFSHIN PERHERA ME TY...TE QOFTE I MBAR KY VITE PARASHKOLLOR SI DHE GJITHA VITETE TJERA...

  Per Ty e ime Fortes.
  *******************
  Nga zemer e gjyshes t'pershendes
  Nje poezi t'kam kushtuar
  Nga largesi per ta derguar
  Ditelindjen tende per t'uruar
  Nxura me yje per t'kuvenduar
  Per mes tyre dhuraten per t'cuar
  Ta dergova nje porosi....
  Sa shum gjyshja te don ty
  Te don gjyshja me shum se boten
  Me lot sot po e laja token,
  Gjithhere yjeve ju flase per ty
  Ti je drita e syve t'mije
  E gjithe boten ti shendrit
  Te kam gjan te kam shpirt
  Me nan dhe bab bijo u rritsh
  U rritshe me moter dhe me vlla
  Se shpejti gjyshja ka me ardhe
  Me dogji shpirtin per ty ky mall...!

  ....nga large gjyshja te perqafon
  SHUM URIME TE URON....

  Hajla Rugovase

  http://www.youtube.com/watch?v=KK0jhXOp520


  http://www.esnips.com/doc/cdc3825e-a...ipe-nga-Kosova
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga hajla : 24-12-2008 mė 02:26
  Ju qe sollet lirin,(flini te qet)Ju trasuat udhen e pavarsise...per te gjithe LAVDIIIIIII

 14. #14
  Te gjitha keto kenget jane shume te bukura dhe nje pjese e mire e tyre me kujtuan femijerine. Vetem njera ma prishi qejfin, ajo e Bubrrecit qe ka qene e preferuara ime. E paskan masakruar dhe katandisur si kenge haremi

 15. #15
  The World Is Yours Maska e J@mes
  Anėtarėsuar
  27-05-2002
  Vendndodhja
  Tiranė
  Postime
  1,966
  Disa kenge te tjera per femije.

  »« ¤ »«Ź£ŠŲ®ĀŠŲ»« ¤ »«

 16. #16
  Anetare World Forum Maska e Genna
  Anėtarėsuar
  15-11-2008
  Vendndodhja
  Holland
  Mosha
  35
  Postime
  294

  Tė kujtojmė sė bashku kėngėt e femijrisė...

  Pershendetje......

  Dhe pse larg Shqiperis jam rritur po ama kam mesuar nga Mami ca kenge , po Ti kujton ndonje kenge femijerie?

  Faleminderit........
  Jam Krenare Qe Jam Shqipetare

 17. #17
  i/e regjistruar Maska e Endless
  Anėtarėsuar
  17-08-2007
  Vendndodhja
  Shqiperi
  Postime
  5,121

  Talking

  Kenga qe me kendonte babai ndonjehere, kur vinte ne shpi pak si i pijshem:


  Kur po shkoja per ne Shkoder, me nje zis te prishur o,

  perpara me del nje vajze ishte e fejuar o,

  ooo bjondine, falma dashurine, ooo bjondine, falma dashurine,

  Kur shikoj kilometrazhin kishte vajt nja 101, o shofer te keqen motra se jam e fejuar e.


  Eh, kaq e mbaj mend kengen une, se pastaj e zinte gjumi babane lol
  Without deviation from the norm, progress is not possible

 18. #18
  i/e regjistruar Maska e mia@
  Anėtarėsuar
  11-01-2008
  Vendndodhja
  Twilight Zone...
  Postime
  10,682
  Kurse mua me kujtohet nje kenge per femije. E kendoja shume me motren. E qanim.
  I kushtohej xhaxhi Verit... haha
  Ja disa vargje:
  Ne te dyja jemi motra.
  Une jam Genta, une Valbona.
  Mami na ka ore- ore, babi lule- bore.
  .............................
  xhaxhi ****** nga ekrani na shikon e buzeqesh,
  une i them na mori malli
  eja ulu midis nesh.
  .........................
  Feelings change - memories don't.

 19. #19
  Anetare World Forum Maska e Genna
  Anėtarėsuar
  15-11-2008
  Vendndodhja
  Holland
  Mosha
  35
  Postime
  294
  Citim Postuar mė parė nga Endless Lexo Postimin
  Kenga qe me kendonte babai ndonjehere, kur vinte ne shpi pak si i pijshem:


  Kur po shkoja per ne Shkoder, me nje zis te prishur o,

  perpara me del nje vajze ishte e fejuar o,

  ooo bjondine, falma dashurine, ooo bjondine, falma dashurine,

  Kur shikoj kilometrazhin kishte vajt nja 101, o shofer te keqen motra se jam e fejuar e.


  Eh, kaq e mbaj mend kengen une, se pastaj e zinte gjumi babane lol
  Pershendetje...  faleminderit....
  Jam Krenare Qe Jam Shqipetare

 20. #20
  i/e regjistruar Maska e _AuLoNa_
  Anėtarėsuar
  04-04-2007
  Postime
  1,232
  Citim Postuar mė parė nga Endless Lexo Postimin
  Kenga qe me kendonte babai ndonjehere, kur vinte ne shpi pak si i pijshem:


  Kur po shkoja per ne Shkoder, me nje zis te prishur o,

  perpara me del nje vajze ishte e fejuar o,

  ooo bjondine, falma dashurine, ooo bjondine, falma dashurine,

  Kur shikoj kilometrazhin kishte vajt nja 101, o shofer te keqen motra se jam e fejuar e.


  Eh, kaq e mbaj mend kengen une, se pastaj e zinte gjumi babane lol


  Kete kenge e kendon tani Ylli Baka...

  Ndersa mami na kendonte mua dhe vellait kur ishim te vegjel kete kenge kur binte shi.


  Shi shi babali
  trak a truka mbi shtepi
  Plaka ben kulac ne hi
  Nje e dogji nje e poqi
  nje e hengri me gjithe zogji

  Actions speak louder than words, but in this case words are speaking volumes .

Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit

Tema tė Ngjashme

 1. Seksi dhe fillimet e tė shkruarit nė gjuhėn Shqipe.
  Nga shendelli nė forumin Gjuha shqipe
  Pėrgjigje: 12
  Postimi i Fundit: 26-10-2016, 06:18
 2. Gjuha Shqipe - Kisha dhe Kleri Katolik
  Nga toni77_toni nė forumin Komuniteti katolik
  Pėrgjigje: 14
  Postimi i Fundit: 02-10-2011, 14:48
 3. Shkolla e parė shqipe nė Labovė, jo nė Korēė
  Nga Albo nė forumin Gjuha shqipe
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 21-04-2009, 02:40
 4. Gjuha Shqipe nė Kishė
  Nga Albo nė forumin Komuniteti orthodhoks
  Pėrgjigje: 6
  Postimi i Fundit: 26-08-2007, 16:48
 5. Gjergj Fishta, per gjuhen dhe shkollen shqipe
  Nga Albo nė forumin Gjuha shqipe
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 28-12-2002, 00:18

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •