Close
Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 26
 1. #1

  Kur Dielli Nuk Eshte i Qete (Foto)

  http://www.boston.com/bigpicture/2008/10/the_sun.html
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura    

 2. #2
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  16-11-2005
  Postime
  8,691
  Dielli eshte fantastik.

 3. #3

  Te Tjera

  Te Tjera Foto te Diellit
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura    

 4. #4

  Kur Dielli Nuk Eshte I Qete

  Foto te Tjera te Diellit

  Ai i vogli eshe Merkuri

  S'qenka kollaj te ngarkosh foto, po gjithsesi, une po mundohem.
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura    

 5. #5
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  03-09-2008
  Postime
  72
  'Sa t'bukur e paska ba zoti.'
  Kan pase mend njerez para mijra vjetsh qe i jane lut diellit.
  Dielli asht jete.

  Foto t'bukura.
  Prralla n'lesh, Shndetja prej nesh.

 6. #6

  Dielli

  Foto I: Rajon Aktiv ne Anen Lindore te Diellit
  Foto II: Gjendje e Qete e Diellit (maj 2008)
  Foto III: Shperthim Solar ne Zone Aktive (2000)
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura    

 7. #7

 8. #8
  Fantastik............
  "Expensive watches do not create time, but reflect how expensive it is to their owner."

 9. #9
  Foto I: Dalje e mases koronare ndersa hedh ne hapesire me shume se 1 miliarde ton materie me shpejtesi mijra kilometra ne ore. (8 janar 2002) Imazh LASCO C2

  Foto II: Hena duke kaluar para Dielliet. Foto marre nga stacioni kozmik i NASAs, STEREO-B ne largesine 1 miion milje nga Toka ose 4.4 here me larg nga Hena se sa jemi ne ne Toke.

  Foto III: Strukture Magnetike e Diellit (Detaj)
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura    

 10. #10
  Foto I (foto ne ngjyre jeshile): Shperthime M1.0 observuar nga TRACE (Shtator 2001)
  Foto II (foto ne ngjyre te kuqe): Shperthim Prominence (? ata qe dine me shume nga astronomia mund ta perkthejne kete fjale ne shqip) Prominencat jane re (relativisht te ftohta) gazi qe varen mbi Diell dhe kontrollohen nga focat magnetike. Materiali i observuar ne foto eshte helium i jonizuar ne rreth 60,000 grade.
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura   

 11. #11
  Na jep dhe ca te tjera se nuk mjaftojne...
  "Expensive watches do not create time, but reflect how expensive it is to their owner."

 12. #12
  Citim Postuar mė parė nga BlooD_VenoM Lexo Postimin
  Na jep dhe ca te tjera se nuk mjaftojne...

  http://www.boston.com/bigpicture/2008/10/the_sun.html

 13. #13
  Ok do ti shikoj faleminderit...
  "Expensive watches do not create time, but reflect how expensive it is to their owner."

 14. #14

  Sipmly WoW...
  "Expensive watches do not create time, but reflect how expensive it is to their owner."

 15. #15
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  16-11-2005
  Postime
  8,691
  Meqe ma kujtove me kete foton Blood_venom,
  sa eshte perioda e rrotullimit te diellit rreth vetes?

 16. #16
  Citim Postuar mė parė nga BlooD_VenoM Lexo Postimin
  Sipmly WoW...
  FANTASTIKE! Une s'po arrija t'a ngarkoja rrotullimin .

  Ja dhe nje tjeter link me imazhe 3-D.

  http://stereo.gsfc.nasa.gov/gallery/best.shtml

 17. #17
  yep Maska e Izadora
  Anėtarėsuar
  11-09-2008
  Vendndodhja
  ne zemren e atij qe ka "zemer"
  Postime
  8,793
  perioda e rrotullimit
  dielli rotullohet me shpejt se toka rreth vetes se vet

  dielli rrotullohet 25 deri ne 36 Dite (tek Polet) rreth vetes. ne brendsi te tij rredh 27 dite
  keshtu supozohet
  Jeto sot se neser nuk i dihet

 18. #18
  xfiles mua mos me pyet kot per keto.Deri te qafa shenepremtes jam une jo me andej..LooL
  "Expensive watches do not create time, but reflect how expensive it is to their owner."

 19. #19
  i/e regjistruar Maska e interX
  Anėtarėsuar
  26-11-2004
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  143
  foto shume te bukura...te bejne te mendosh per jeten...per ekzistencen...per universin. Dielli eshte ai qe na jep jete, ai siguron ekzistencen tone...dhe te mendosh qe eshte nje grimce e universit!
  po ne cfare jemi?

 20. #20
  … ßriläntě … ΅ Ų λŁŁї Ϊм Maska e [Perla]
  Anėtarėsuar
  07-09-2006
  Vendndodhja
  Aconteceu !!! Estava escrito assim...
  Postime
  6,579
  Un amigo verdadero es algien que cree en ti aunque tu hayas dejado de creer en ti mismo.

Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit

Tema tė Ngjashme

 1. John Stevenson
  Nga Xhuxhumaku nė forumin Shkrimtarė tė huaj
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 10-06-2009, 00:59
 2. Bibla Kur'ani Dhe Shkenca
  Nga Florim07 nė forumin Komuniteti musliman
  Pėrgjigje: 8
  Postimi i Fundit: 15-04-2009, 21:26
 3. Adhurim
  Nga abdurrahman_tir nė forumin Komuniteti musliman
  Pėrgjigje: 13
  Postimi i Fundit: 05-02-2009, 06:08
 4. Dielli im lind nė perėndim
  Nga Poeti nė forumin Letėrsia shqiptare
  Pėrgjigje: 18
  Postimi i Fundit: 15-12-2005, 15:15

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •