Close
View RSS Feed

Bllogjet mė tė Fundit

 1. Agim Dedej

  Citim Postuar mė parė nga AGIMDEDEJ Lexo Postimin
  KUDOHERE


  Ne moshen e enderrave
  Dashuroja fuqishem
  Me urtesine e se mires.

  Gjithmone

  Egoizmi i shthurur njerezor.
  Plage e moralit shoqeror.

  Kudo me nje fund
  Vetevetja e perbuz.

  Humbin te pastertat ndjenja
  Ne lume te felliqur ndjenjash.

  Cdokush.

  Tradhetisht perbuzeshem
  Ne pergoime zhurmeshem.

  Gjithmone.

  Gjurme ne krijesat
  ...
  Kategoritė
  Pa Kategorizim
 2. Agim Dedej

  Citim Postuar mė parė nga AGIMDEDEJ Lexo Postimin
  KUDOHERE


  Ne moshen e enderrave
  Dashuroja fuqishem
  Me urtesine e se mires.

  Gjithmone

  Egoizmi i shthurur njerezor.
  Plage e moralit shoqeror.

  Kudo me nje fund
  Vetevetja e perbuz.

  Humbin te pastertat ndjenja
  Ne lume te felliqur ndjenjash.

  Cdokush.

  Tradhetisht perbuzeshem
  Ne pergoime zhurmeshem.

  Gjithmone.

  Gjurme ne krijesat
  ...
  Kategoritė
  Pa Kategorizim
 3. Agim Dedej

  Citim Postuar mė parė nga AGIMDEDEJ Lexo Postimin
  KUDOHERE


  Ne moshen e enderrave
  Dashuroja fuqishem
  Me urtesine e se mires.

  Gjithmone

  Egoizmi i shthurur njerezor.
  Plage e moralit shoqeror.

  Kudo me nje fund
  Vetevetja e perbuz.

  Humbin te pastertat ndjenja
  Ne lume te felliqur ndjenjash.

  Cdokush.

  Tradhetisht perbuzeshem
  Ne pergoime zhurmeshem.

  Gjithmone.

  Gjurme ne krijesat
  ...
  Kategoritė
  Pa Kategorizim
 4. Agim Dedej

  Citim Postuar mė parė nga AGIMDEDEJ Lexo Postimin
  KUDOHERE


  Ne moshen e enderrave
  Dashuroja fuqishem
  Me urtesine e se mires.

  Gjithmone

  Egoizmi i shthurur njerezor.
  Plage e moralit shoqeror.

  Kudo me nje fund
  Vetevetja e perbuz.

  Humbin te pastertat ndjenja
  Ne lume te felliqur ndjenjash.

  Cdokush.

  Tradhetisht perbuzeshem
  Ne pergoime zhurmeshem.

  Gjithmone.

  Gjurme ne krijesat
  ...
  Kategoritė
  Pa Kategorizim
 5. Mesele shqiptare

  Citim Postuar mė parė nga Hajrush Lexo Postimin
  A e din kush se si ka ardhur fjalia " M'a ke perzie me kos?!". Nė fakt as unė nuk e kam ditur pejardhjen e saj,por e kam Balin Xhafė,i cili ėshtė enciklopedi e gjallė, e sa herė qė kam nevojė pėr diēka,i drejtohem atij dhe pa pėrtesė m'ė pėrgjigjet.
  Njė ditė e pyeta: Bali Xhafė,kallxoma qeket mesele " ma ke perzie me kos", qyshė ka ba vaki kjo,ēfarė domethėnie ka?!
  -Po, shka po t'duhet mor pishpirik kjo mesele?
  -Paj, shpeshėherė po e perdorni
  ...
  Kategoritė
  Pa Kategorizim
 6. Vizite ne Singapore

  Pershendetje te nderuar anetar te ketij forumi.

  Jam Dardani nga Prishtina - Kosova. E kam ndermend me vizitu Singaporin ne muajin Prill te ketij viti dhe me sa jam informu jane 2 menyra per te hy:
  1. permes nje ftese zyretare biznesore
  2. me shku ne Istanbul dhe me apliku per vize

  Nese dikush nga ju do te kishte pase mundesine me ma dergu nje ftese permes biznesit ku ju punoni do te ja u disha per nder.

  Meqense jemi pak keq me kohe, do ...
  Kategoritė
  Pa Kategorizim