Close
View RSS Feed

Pa Kategorizim

Entries with no category

 1. Mesele shqiptare

  Citim Postuar mė parė nga Hajrush Lexo Postimin
  A e din kush se si ka ardhur fjalia " M'a ke perzie me kos?!". Nė fakt as unė nuk e kam ditur pejardhjen e saj,por e kam Balin Xhafė,i cili ėshtė enciklopedi e gjallė, e sa herė qė kam nevojė pėr diēka,i drejtohem atij dhe pa pėrtesė m'ė pėrgjigjet.
  Njė ditė e pyeta: Bali Xhafė,kallxoma qeket mesele " ma ke perzie me kos", qyshė ka ba vaki kjo,ēfarė domethėnie ka?!
  -Po, shka po t'duhet mor pishpirik kjo mesele?
  -Paj, shpeshėherė po e perdorni
  ...
  Kategoritė
  Pa Kategorizim
 2. Hajrush Idrizi

  [QUOTE=Hajrush;3704647]UNĖ
  E di mirė se nuk m’ė njihni.Biles, guxoj tė them se as gruaja ime, e cila ėshtė me mua qe dyzetė e tri vjetė,nuk mė njeh.Nuk m’ė njohin as pesė fėmijėt e mi, katėr djem e njė vajzė tė cilėt, tė gjithė janė tė martuar dhe qė tė pestit kanė fėmijė. Pra, kam katėr reja (nuse tė djemėve), pesė nipėr e tri mbesa,e qė, as kėta nuk mė njohin.Nėnė,babė,vėllezėr, motra,xhaxhallarė e halla nuk kam.
  Kėshtu, duke u nisur nga ky fakt, do tė rrėfehem Unė pėr ...

  Rifreskuar nė datėn 26-10-2023 ora 11:05 nga Hajrush

  Kategoritė
  Pa Kategorizim