Close
Faqja 0 prej 4 FillimFillim 12 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 67
  1. #1
    Intifada verzioni 4.0 Maska e mesia4ever
    Anėtarėsuar
    01-12-2006
    Vendndodhja
    Guinea
    Postime
    6,386

    6 milione myslimane konvertohen ne Jezusin cdo vit?

    6 milione myslimane konvertohen ne Jezusin per cdo vit, ndiqni intervisten ne Al-Jazerah ne mes Ahmad al Katani dhe ketij televizioni. Hoxhallare dikur, tani Pastore. Perse nuk kerkojne shtetet perendimore liri te besimit per te krishteret ne shtetet islamike, te njejtat sic i kane myslimanet ne shtetet perendimore. Dikur xhihad, tani zevendesim me Jezusin. Dikur 72 'prostituta te xhenetit', tani perjetesi me Zotin Jezus. Perse nuk lejojne shtetet islamike lirine e besimit, perse frikesohen. 1 milione te krishtere ne vitin 1900, tani rreth 400 milione. Nuk ka perse te vdesim ne xhihad duke luftuar qafiret per ta fituar lumenjte me vere, sherbetore meshkuj, pallate, 72 gra, neve nuk na duhen ato si myslimane. Jezusi na jep me shume se aq, PERJETESINE. Shume myslimaneve po u shfaqet ne vizione Jezusi. 1.5 miline Kisha ne Afrike. Ungjilli mbi fene, mbi urrejtjen.

    Keto ne Kuran nuk gjinden, as ne ateizem, as ne evolucion, vetem ne Jezusin gjenden keto.

    Gjoni 3:16-18

    16 Sepse Perėndia e deshi aq botėn, sa dha Birin e tij tė vetėmlindurin, qė, kushdo qė beson nė tė, tė mos humbasė, por tė ketė jetė tė pėrjetshme.

    17 Sepse Perėndia nuk e dėrgoi Birin e vet nė botė qė ta dėnojė botėn, por qė bota tė shpėtohet prej tij.

    18 Ai qė beson nė tė nuk dėnohet, por ai qė nuk beson tashmė ėshtė dėnuar, sepse nuk ka besuar nė emrin e Birit tė vetėmlindur tė Perėndisė.


    Gjoni 10:10 ...Unė erdha qė delet ta kenė jetėn e ta kenė me plotėsi.


    Keto nuk ua tregojne islamiket, nuk i pranojne as ato se cfare thone hoxhallaret e tyre.

    www.youtube.com/watch?v=xdVnILalpeo

    Pershendetje
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga mesia4ever : 27-07-2007 mė 21:42

  2. #2
    Intifada verzioni 4.0 Maska e mesia4ever
    Anėtarėsuar
    01-12-2006
    Vendndodhja
    Guinea
    Postime
    6,386
    Dallimi kryesor ne mes Muhamedit dhe Jezusit.

    Muhamedi i mbyste te gjithe armiqte e tij.

    Jezusi vdiq ne kryq per armiqte e Tij.

  3. #3
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    02-10-2007
    Postime
    63
    Edhe une pajtohem shume me ty se po shihet se sa shume po ndryshon jeta me pranimin e Jezusit. Une mund te flas edhe per veten time. Kam pare shume profeci qe po realizohen ne ditet e sotme si p.sh israelitet qe po pranojne Jezusin si Zot dhe shpetimtar te botes edhe po ti shikoni telivizionet israelite do ta shifni se si po realizohet profecia qe eshte: "Ai qe ka vesh te degjoje, ai qe ka mend te kuptoje".
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Peniel : 06-10-2007 mė 09:04

  4. #4
    LIVERPOOL FC Maska e geezer
    Anėtarėsuar
    29-09-2007
    Vendndodhja
    Windy City Chicago.USA
    Postime
    836
    nuk besoj qe jan te verteta

  5. #5
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    26-11-2005
    Postime
    14
    Citim Postuar mė parė nga geezer Lexo Postimin
    nuk besoj qe jan te verteta
    edhe une nuk e besoj.
    Shkoi patriarku i egjiptit te Mubarak per ti marre leje qe te ndertonte 30 kisha ne egjipt.
    Mubarak i tha:-Jo 30,po 80 ke per te ndertuar.
    Qe keshtu nuk e di se ku i gjejne keto shpifje per mohimin e te drejtave te kristianeve ,ne boten arabe.
    e di qe postimi do fshihet si shume te tjera,por nuk ka problem

  6. #6
    ...dhe jeta ime u fal Maska e Peniel
    Anėtarėsuar
    10-03-2003
    Vendndodhja
    -|- Atje ku njeriu takohet me Perėndinė
    Postime
    1,258
    Pėr tė mos e degjeneruar temėn, po ju jap njė pėrshkrim tė shkurtėr tė asaj qė ju mohoni.

    Nėse njė i krishterė kalon nga vendet arabe qė pretendojnė tė kenė popullsi 100% myslimane dhe kapet nė valixhen e tij njė Bibėl, ai ekzekutohet ose burgoset. Nė ishujt e Indonezisė, nė vendet afrikane e nė shumė vende myslimane ku ka tė krishterė, fushatat e spastrimit janė tepėr tė njohura.

    Ju tė dy qenkeni tė veēantė. Me sa duket jetoni nė ndonjė mal dhe zbrisni nė ndonjė qytet sa pėr tė frekuentuar Internetin.

    Ju lutem mos e prishni temėn. Nėse nuk besoni, ky ėshtė problemi juaj por fakti ėshtė fakt.



    Nėn Hirin e Tij,

    ns
    קָדֹושׁ קָדֹושׁ קָדֹושׁ יְהוָה צְבָאֹ


    I Shenjtė I Shenjtė...

  7. #7
    i/e regjistruar Maska e Aerial
    Anėtarėsuar
    03-07-2006
    Vendndodhja
    Underground
    Postime
    81
    Shiko statisikat Peniel... mbase nuk jeton ne Amerike, aty feja me zhvillim me te madh eshte Islami.

    Mandej, perveq nje emri qe e ke permendur, na sill raporte mbi hulumtime, statistika, fakte. Pse ti beson ne formen qe ke zgjedhur (ose ke lind ne nje fryme te tille), s'do te thote se patjeter tere bota do kaloi ne anen tende. Bile, sot ka shume pastor qe konvertohen musliman. Ka edhe te tille qe konvertohen ne te krishtere, kso levizjesh do t'kete per sa eshte bota gjalle... mirepo 6 milion eshte numer i madh. Edhe nese jane, jane diku 6 milion tjere pra qe konvertohen musliman dhe ja, ekuilibier prap

  8. #8
    ...dhe jeta ime u fal Maska e Peniel
    Anėtarėsuar
    10-03-2003
    Vendndodhja
    -|- Atje ku njeriu takohet me Perėndinė
    Postime
    1,258
    Dėgjo Aerial. Nuk ėshtė nevoja tė sjell tituj gazetash dhe revistash. Ka dėshmi tė krishterėsh dhe kam edhe shoqėri qė kur udhėton nė ato vende kujdeset tė mos ketė ndonjė Bibėl ose diēka tė krishterė se pėrndryshe e pėsuan.


    Se sa njerėz besojnė nė njėrėn apo nė tjetrėn fe kjo ėshtė ēėshtje e tyre personale. Nuk ka pse tema tė prishet me postime qė nuk kanė asnjė lidhje me tė.



    ns
    קָדֹושׁ קָדֹושׁ קָדֹושׁ יְהוָה צְבָאֹ


    I Shenjtė I Shenjtė...

  9. #9
    i/e regjistruar Maska e Aerial
    Anėtarėsuar
    03-07-2006
    Vendndodhja
    Underground
    Postime
    81
    Mos me keqkupto, nuk kam ndermend me prish temen. Thjesht titulli m'beri kurioz t'lexoi ma shume edhe thjesht nuk pash ndonje burim lajmi apo ndonje hulumtim.

    Pajtohem plotesisht me ty se ceshtja e besimit tek secili njeri eshte ceshtje e tij personale. Po ceshtja e besimit te nje shoqerie mbetet ceshtje e shoqerise.

    M'vjen keq qe njerez te krishtere kane eksperienca te keqija nga shtete muslimane... jane njerez te tille dhe kane te instaluar aso norma dhe ligje ne vendet e veta dhe ai eshte besimi i tyre. Po ashtu ka shume misionare te krishtere qe kerkojne konvertim... c'kerkojne ata ne ato shtete? Per kete arsye kjo ishte arsyeja pse m'cuditi ky material qe ti kishe pru ktu ne forum.

    Nejse, nuk kisha preferu me hy ne polemika fetare... po nese ty t'ka pengu kurreshtja ime per burimin e informacionit, nuk eshte asgje krahasuar me ate se sa bashkombasve tu shqiptar u pengon ai kryqi qe ke te vendosur ne shqiponjen e flamurit tone kombetar.

  10. #10
    ...dhe jeta ime u fal Maska e Peniel
    Anėtarėsuar
    10-03-2003
    Vendndodhja
    -|- Atje ku njeriu takohet me Perėndinė
    Postime
    1,258
    Aerial.


    Nuk janė tė krishterė misionarė qė shkojnė nė ato vende por besimtarė tė krishterė qė shkojnė pėr punėt e tyre.


    Sa pėr kryqin nė flamur e kam sqaruar herė pas here pse ndodhet atje dhe nėse dikush ka dėshirė ose ėshtė kureshtar tė mėsojė PSE-nė, le tė mė shkruajė nė privat.



    ns
    קָדֹושׁ קָדֹושׁ קָדֹושׁ יְהוָה צְבָאֹ


    I Shenjtė I Shenjtė...

  11. #11
    i/e regjistruar Maska e Aerial
    Anėtarėsuar
    03-07-2006
    Vendndodhja
    Underground
    Postime
    81
    Sic e thash edhe pak me pare, m'vjen keq kur degjoj per eksperienca te tilla. Po ka edhe shume te atille qe shkojne me misione konvertimi, edhe pse dine rrezikun e shkuarjes. Nejse, nuk na perket ne me u marr me kete problem.

    Sa i perket kryqit, osht vendim yti personal dhe demokracia ta lejon nje gje te tille. Pse-ne dhe Sepse-ne i mban per veti. Une si shqiptar, thjesht po m'pengon kur po e shoh nje element fetar ne flamur kombtar.

  12. #12
    i/e regjistruar Maska e Kosovar2006
    Anėtarėsuar
    23-11-2005
    Postime
    443
    Nese kjo eshte e vertet ather ta dini se ata nuk kan qen MUSLIMAN
    ISLAMI eshte paqja qetsia dhe realiteti i kesaj bote dhe boten e ardhshme. Pra dikush qe e mundet me gjet ket ai nuk largohet prej asaj

    E keta 6 milion nuk kan qen Musliman (ndoshta me emra apo shprehje kota)


    Allahu ju udhzoft te gjithve me te verteten

  13. #13
    100 % shqiptar Maska e Milkway
    Anėtarėsuar
    08-01-2007
    Vendndodhja
    In the land of eagles
    Postime
    7,375
    princesha mos u lodh kot se koti se ketu nuk lejohen shkrimet qe nuk ju pelqejn edhe pse jan te verteta
    edhe mue me eshte fshir nje shkrim i imi qe si duket i ka penguar keta

    ky eshte nje kunder tem qe e ka postu fisniku e tash duhet qe edhe mesia4ever qe te dal me nje genjeshter qe te kundershtoj ate shkrim kur edhe aj vet e din qe nuk eshte e vertet por qka ti bojsh keta e kan keshtu sepse nuk mund ta pranojn te verteten
    kalofshi mir

  14. #14
    Volter.... Maska e Goldanitus
    Anėtarėsuar
    24-09-2007
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    328
    Nese muslimanet qenkan duke u konvertuar ne katolik atehere pse nje nder qeshtjet qe po e shqeteson me se shumti papen dhe vatikanin eshte se katoliket dalengadale po shendrrohen ne musliman. Kjo qenka hera e pare qe une po degjoj per nje rast te tille-6 milion musliman te konvertohen ne katolik kjo eshte qesharake.
    Nga dita ne dite nr i katolikeve neper bote po bie ndersa nr i muslimaneve po rritet. Perqindja e katolikeve neper bote nga dita ne dite po bie. Kjo eshte fakt shume shqetesues per besimtaret katolik. Madje vete Papa Benediku e ka deklaruar nje gje te tille.

    Pse pastaj katoliket frikesohen ta lexojne Kur'anin? Pse?
    Sepse ne te do te gjejne te verteten dhe nuk do tu mbetej tjeter vetem te konvertojne fene e tyre nga ajo katolike ne muslimane. Une mund t'a lexoj Biblen dh prap nuk terhiqem nga feja ime mirpo shume katolike qe e kane lexuar jane bere pishman per fene e tyre dhe jane konvertuar.

    Po e trgoj nje rast timin. Une duke debatuar me nje evangjelist se kush ka me shume te drejt Bibla apo Kur'ani, i thash ne bisede e siper se perse nuk e lexon Kur'anin dhe do te mesosh shume gjera. Mirpo ai me tha se nuk kam pse t'a lexoj kur une e kam fene time. Ai pat frike se do te biente ne kundershtim me ate se qka ka lexuar ne Bibel siq kane ferike shume jomusliman.
    Lexoni edhe ju mesia4ever Kur'anin dhe do te biesh shume shpejt ne kundershtim me veten tende dhe me fene tende.

    Shpresoj se ky shkrim te mos me fshihet.
    Imagjinata eshte me e rendesishme se dija sepse dija ka limit ndersa imagjinata perfshin tere boten

  15. #15
    Mesa kuptoj une nga kjo teme nuk thuhet qe myslimanet po konvertohen ne katolike por ne te krishtere. Nuk eshte njesoj madje ka ndryshim shume te madh. Pallavra me e bukur ne kete teme eshte kur thuhet qe te krishteret po konvertohen masivisht ne myslimane apo se kane frike te lexojne kuranin se do i nxjerri bojen bibles

    Tjetra, ajo qe thua per Vatikanin dhe Papen; nuk eshte e vertete se shqetesimi i tyre lidhet me faktin qe katoliket po khehen ne myslmane por me faktin qe katoliket jane duke humbur besimin e tyre te forte qe kane patur me perpara. Nuk jane duke mbeshtetur me kishen katolike dhe rradhet jane rralluar. Nese humbitet besimi ne fene qe kane nuk do te thote se jane duke zgjedhur nje fe tjeter. Mos degjoni dhe lexoni mbrockullat e talibaneve dhe te mendereperpjeteve se late kokrren e namit. Bota nuk eshte vetem bardh e zi po ka dhe ngjyra or lum miku. Ja keshtu !!!

  16. #16
    i/e regjistruar Maska e Daja-GONI
    Anėtarėsuar
    21-03-2006
    Postime
    1,546
    Citim Postuar mė parė nga Darius Lexo Postimin
    Mesa kuptoj une nga kjo teme nuk thuhet qe myslimanet po konvertohen ne katolike por ne te krishtere. Nuk eshte njesoj madje ka ndryshim shume te madh. Pallavra me e bukur ne kete teme eshte kur thuhet qe te krishteret po konvertohen masivisht ne myslimane apo se kane frike te lexojne kuranin se do i nxjerri bojen bibles

    Tjetra, ajo qe thua per Vatikanin dhe Papen; nuk eshte e vertete se shqetesimi i tyre lidhet me faktin qe katoliket po khehen ne myslmane por me faktin qe katoliket jane duke humbur besimin e tyre te forte qe kane patur me perpara. Nuk jane duke mbeshtetur me kishen katolike dhe rradhet jane rralluar. Nese humbitet besimi ne fene qe kane nuk do te thote se jane duke zgjedhur nje fe tjeter. Mos degjoni dhe lexoni mbrockullat e talibaneve dhe te mendereperpjeteve se late kokrren e namit. Bota nuk eshte vetem bardh e zi po ka dhe ngjyra or lum miku. Ja keshtu !!!

    ----------------------------------------------------------------------------------------------------


    Sikur te mos mi kishin fshire postimet do te mesoje disa gjana te reja,por ja qe nuk eshte e mundur.Andaj edhe biseda nuk mund te zhvillohet ne menyre konstruktive.

  17. #17
    OPENMINDED Maska e land
    Anėtarėsuar
    12-12-2003
    Postime
    7,684
    ēfare bisede thu ti daja goni,a nuk e sheh qarte realizmin perfekt te Dariusit?,informohu mire se si jane njerezit ne perendim............bile dhe ne Shqiperi eshte e njejta gje Shumices nuk i bie ndermend per fe.....dhe kjo eshte nje gje shume pozitive.
    UNE JAM TI-TI JE UNE



    E LA NOSTRA GIOIA CON NOI

  18. #18
    Musliman Shqiptar Maska e pejani34
    Anėtarėsuar
    18-04-2005
    Postime
    887
    2006 -17, 000 gjerman jan konventu ne islam. 2.300 xhamija. jan ne gjermani, po bjen islami kadal.
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga pejani34 : 20-10-2007 mė 11:12

  19. #19
    Jane gjermane apo emigrante qe jetojne ne Gjermani? Se mos na dali si ai lajmi mbi Suedine kur njeri me histerizem po ulerinte i perdellyer se islami po ben per vete suedezet. Doli qe ne fakt ata qe po beheshin myslimane ishin pakistaneze, libaneze etj

  20. #20
    i/e regjistruar Maska e Daja-GONI
    Anėtarėsuar
    21-03-2006
    Postime
    1,546
    Citim Postuar mė parė nga pejani34 Lexo Postimin
    2006 -17, 000 gjerman jan konventu ne islam.

    --------------------------------------------------------------------------------------------------


    Nuk eshte e vertete, jan 4000!

Faqja 0 prej 4 FillimFillim 12 ... FunditFundit

Tema tė Ngjashme

  1. Pėrgjigje: 3
    Postimi i Fundit: 30-12-2008, 10:27
  2. Lajme ekonomike
    Nga Era1 nė forumin Ekonomi & biznes
    Pėrgjigje: 375
    Postimi i Fundit: 09-05-2008, 15:03
  3. Qëndrimet e Perëndimit ndaj Islamit dhe mulimanëve
    Nga forum126 nė forumin Komuniteti musliman
    Pėrgjigje: 8
    Postimi i Fundit: 15-02-2006, 17:46
  4. Festivali i Kėngės nė RTSH 2005
    Nga Xhuxhumaku nė forumin Muzika shqiptare
    Pėrgjigje: 51
    Postimi i Fundit: 07-01-2006, 18:17
  5. “Hegjemonia”, investimet greke, 400 milionė euro
    Nga ORIONI nė forumin Problematika shqiptare
    Pėrgjigje: 3
    Postimi i Fundit: 30-12-2005, 02:14

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •