Close
Faqja 10 prej 27 FillimFillim ... 8910111220 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 181 deri 200 prej 531
  1. #181
    Citim Postuar mė parė nga _Mersin_ Lexo Postimin
    E ke keqkuptuar cfare kam shkruar apo po ngatarron biblibilin me klarineten ti Darius
    Rri pash zotin mos fol budallalliqe. Meshkujt myslimane qe thua ti perpara se te jene myslimane, jane qenie njerezore dhe tundohen njesoj si gjithe qeniet e tjera njerezore. Mos kaloni ne absurditet me deklarata te tilla se beheni qesharake.

  2. #182
    God Bless You Maska e _Mersin_
    Anėtarėsuar
    21-05-2008
    Vendndodhja
    ne nota humori
    Postime
    2,593
    Citim Postuar mė parė nga Darius Lexo Postimin
    Rri pash zotin mos fol budallalliqe. Meshkujt myslimane qe thua ti perpara se te jene myslimane, jane qenie njerezore dhe tundohen njesoj si gjithe qeniet e tjera njerezore. Mos kaloni ne absurditet me deklarata te tilla se beheni qesharake.

    Jane dy lloj meshkujsh, disa qe hane ne sofren e shtepise se vet dhe disa qe hajne si puna qenit , nje kocke ne ferra dhe nje kocke ne motel.Muslimani e akumulon energjine e tij tek bashkeshortja e tij kurse jomuslimani e shperndan rruges duke pare femra te tjera edhe pastaj normalisht qe do kete ndryshim.Si puna plazhistit qe shikon "ujin" dhe ngrohet ne diell.E kupton filozofine e plazhistit?
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga _Mersin_ : 14-04-2011 mė 09:56 Arsyeja: Uji simbolizon femren
    "Shoku Mjekesise"

  3. #183
    Ncuq se kuptoj, eshte shume e thelle. Nejse Mersin tollovitje te mbare me idete e tua. Do e besoja sikur te mos kisha pare me qindra e mijera arab ne Tailande qe harboheshin me keq se jo myslimanet. Ka plazhista qe shikojne ujin e ngrohen ne diell ka dhe plazhista qe lahen ne uje me gjithe rroba. Qejfe qejfe kjo dynja.

  4. #184
    God Bless You Maska e _Mersin_
    Anėtarėsuar
    21-05-2008
    Vendndodhja
    ne nota humori
    Postime
    2,593
    Po hyn me gjithe rroba, ne fakt duhet te hyje pa rroba, po ja falim kete here, po varet pastaj sa here hyn per tu lare, InshAllah sperdor "komardare" per te qendruar siper ujit jo per gje por ka efekte anesore.
    "Shoku Mjekesise"

  5. #185
    Citim Postuar mė parė nga _Mersin_ Lexo Postimin
    Jane disa lloj femrash qe kur i ke prane, i harron femrat e botes.Nuk e di je ti nga ato apo jo por mesa duket te dashurit tend e paska shume te theksuar shikimin e femrave te tjera.
    Se c'a jam une e tek jam une, pune per mua, dhe tipat si puna jote me bijne ne masen small. Se nga e ka shikimin partneri im, nuk me ha meraku shume se nga i hedh syte, se syte per te pare te bukuren jane, dhe ngado t'i hedhi syte prap se prap te une kthehet.

    Dhe je duke fole, aq pa lidhje, sa nuk ka ku te shkoje....me ato "jo nje mashkull musliman keshtu e ashtu", kur ti ne fakt as mashkull nuk mund te quhesh!
    Se si jane ata vellezerit e tu musliman, mos me bej te flas.......

    p.s: sec e kam nje parandjenje qe ke per te bere edhe ti valixhet.....

  6. #186
    MR. BEAN - Laden Maska e the admiral
    Anėtarėsuar
    03-06-2009
    Vendndodhja
    European Union
    Postime
    6,876
    Citim Postuar mė parė nga IllyrianPatriot Lexo Postimin
    Dmthne gjergi kastrioti luftoj kot se keshtu i tha mendja ....
    Apo edhe lufta qe beri gjergi kastrioti kundra turkve nuk eshte dokumentuar ?

    Po jo ti te dhimpsen me shume alrgerianet ...
    po pse po flet kot tani? me dhimbsen me shume algjerianet qe kam njohur vetem 2 gjithe jeten time...

    turqit kane qene pushtuesit tone per 5 shekuj.
    per 5 shekuj na kane lene ne varferi dhe te prapambetur.
    te thuash qe turqit kane vrare qindra mijera shqiptare, do te thote qe ose ke zbuluar ndonje dokument me vlera te jashtezakonshme historike, ose po ia fute pordhes fare...
    nuk e di se cili eshte rasti yt. na trego se ku e ke lexuar! lol
    pastaj para 90 vjetesh popullsia e shqiperise ka qene vetem 800.000 banore. imagjino sa ka qene me perpara!
    te thashe. lexo fjalimin e at gjegj fishtes ne paris dhe sqaroji pak idete.
    Vasudhaiva Kutumbakam

  7. #187
    bubbly
    Anėtarėsuar
    05-05-2003
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    13,657
    Citim Postuar mė parė nga _Mersin_ Lexo Postimin
    Femrat ju pelqen ky ligj se ju djeg shpirti ku burrat e tyre shikojne femra te tjera edhe pse i kane ne krah ato.

    Po ne ate po kerkojme na pelqen te 'zhveshim' dhe motrat arabe . Ca lidhje kishte 'djegia', hajde merre vesht? Ti flet sipas syckave te tua right? lol
    Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

  8. #188
    Citim Postuar mė parė nga _Mersin_ Lexo Postimin
    Femrat ju pelqen ky ligj se ju djeg shpirti ku burrat e tyre shikojne femra te tjera edhe pse i kane ne krah ato.

    E paske sjelle me foto, duhet te jete e vertete.

  9. #189
    Citim Postuar mė parė nga _Mersin_ Lexo Postimin
    Jane dy lloj meshkujsh, disa qe hane ne sofren e shtepise se vet dhe disa qe hajne si puna qenit , nje kocke ne ferra dhe nje kocke ne motel.Muslimani e akumulon energjine e tij tek bashkeshortja e tij kurse jomuslimani e shperndan rruges duke pare femra te tjera edhe pastaj normalisht qe do kete ndryshim.Si puna plazhistit qe shikon "ujin" dhe ngrohet ne diell.E kupton filozofine e plazhistit?
    Ka mysliman qe ha ne shpi, e ka qe hane ne ferra. Ka jo-myslimane qe hane ne shpi, e ka te tjere qe hane ne ferra. Nuk besoj se myslimanet jane prodhim seri, qe behen ne fabrike te gjithe njesoj. Ashtu dhe jo-myslimanet. Por keshtu eshte kur njerezit i ndan thjesht ne mysliman dhe jo-mysliman, kujton se secili grup sillet njesoj, vishet njesoj, flet njesoj e ha njesoj.

  10. #190
    i/e regjistruar Maska e landi45
    Anėtarėsuar
    10-04-2008
    Postime
    1,711
    mire ja bejne

  11. #191
    Ky ligji i fundit me duket shume i drejte!
    Pasi flitet per nje vend ne Evrope.
    Po te diskutohej ne vendet arabe..., ose persiane, ndryshonte puna, por gjithnje mire e bejne qe e ndalojne, pasi qe nuk ka lidhje fare me fene...
    Mėsoi tė tjerėt me jetėn tėnde dhe jo me fjalėt e tua

  12. #192
    i/e regjistruar Maska e laguna blu
    Anėtarėsuar
    12-12-2004
    Postime
    579
    Amani, mos u grindni mė...Sarkozy se kishte me muslimanet por deshi t'u japė njė dru tė mirė fetishistėve dhe voajerėve frėngė...
    "Nuk mund tė mbash gjarpinj nė kopshtin tėnd, me shpresėn se ata do t'i kafshojnė vetėm fqinjėt..."

  13. #193
    Intifada verzioni 4.0 Maska e mesia4ever
    Anėtarėsuar
    01-12-2006
    Vendndodhja
    Guinea
    Postime
    6,386
    Fatmiresisht po fillon lirimi i femrave myslimane nga shtypja e fese dhe fetareve, megjithese me vonese.

  14. #194
    God Bless You Maska e _Mersin_
    Anėtarėsuar
    21-05-2008
    Vendndodhja
    ne nota humori
    Postime
    2,593
    Citim Postuar mė parė nga Yes* Lexo Postimin
    Se c'a jam une e tek jam une, pune per mua, dhe tipat si puna jote me bijne ne masen small. Se nga e ka shikimin partneri im, nuk me ha meraku shume se nga i hedh syte, se syte per te pare te bukuren jane, dhe ngado t'i hedhi syte prap se prap te une kthehet.

    Dhe je duke fole, aq pa lidhje, sa nuk ka ku te shkoje....me ato "jo nje mashkull musliman keshtu e ashtu", kur ti ne fakt as mashkull nuk mund te quhesh!
    Se si jane ata vellezerit e tu musliman, mos me bej te flas.......

    p.s: sec e kam nje parandjenje qe ke per te bere edhe ti valixhet.....
    Jane disa femra qe akoma nuk e kane kuptuar dhe vazhdojne te mos e kuptojne se: Shamia eshte ajo mbrotja amerikane e "shikimit" qe duhet vendosur ne "Poloni".Edhe po ta sqaroj ty une ti prape jeton me ate mentalitet qe i dashuri ose partneri yt pervec teje duhet te shikoje dhe femra te tjera te bukura sepse syte per ate pune jane(naivitet), edhe pse e di mire qe portreti yt "femeror" venitet nga mendja dhe zemra e tij per shkak te mozaikut dhe peisazhit femeror qe shijojne syte e tij.Pra me pak fjale ti nuk do jesh ajo vajza e vetme ne zemren e princit, por do jesh vajza e rastit qe princi ka marre ne kale deri ne nje stacion te afert dhe ky eshte realitet qe shumica jone e perjeton perdite do apo sdo ajo masa jote big.Shpresoj qe ti mos i besh kurre gati valixhet edhe partneri yt mos mendoje per ndonje tjeter kur te jete me ty.


    Citim Postuar mė parė nga Pink
    Po ne ate po kerkojme na pelqen te 'zhveshim' dhe motrat arabe . Ca lidhje kishte 'djegia', hajde merre vesht? Ti flet sipas syckave te tua right? lol
    .Procesi i shikimit, shamia dhe vjedhja e zemres eshte e shpjeguar tek kjo tema.Nese ke dicka, bujrum


    http://www.forumishqiptar.com/showthread.php?t=110220
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga _Mersin_ : 15-04-2011 mė 02:07 Arsyeja: Fajin e ka Tom Sojeri
    "Shoku Mjekesise"

  15. #195
    EAGLE warrior Maska e MafiaWarz
    Anėtarėsuar
    12-05-2010
    Postime
    1,787
    Veshje gabelesh, perdorin per tu mbrojtur nga shkretira Arabe, gabelet e kan vendin ne Palestin jo ne Europe.

    Europa moti i ka shqelmuar keto budallalleqe.
    Praises due to the most high, Allah

    Praises due to the most fly, Prada

    Baby, I'm magic, ta-dah

  16. #196
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    14-01-2009
    Postime
    3,262
    Behet mire,mos e hani veten...ska mbetur ddhe shum kohe...dita po afron! Mjer ata qe sy kan e nuk shohen!!!
    Jetė e rėndė.......!!!

  17. #197
    Po c'a te duhet ty o Mersin, se nuk po e kuptoj, te merresh me ceshtje shamie apo lakuriqsie te nje femre, c'a te interesin ty se si vishet nje femer, kur kjo eshte ceshtje e Saj dhe pike; merru me muhabete burrash po te them prap, jo me muhabete femrash...

    Citim Postuar mė parė nga _Mersin_ Lexo Postimin
    ........Edhe po ta sqaroj ty une ti prape jeton me ate mentalitet qe i dashuri ose partneri yt pervec teje duhet te shikoje dhe femra te tjera te bukura sepse syte per ate pune jane(naivitet), edhe pse e di mire qe portreti yt "femeror" venitet nga mendja dhe zemra e tij per shkak te mozaikut dhe peisazhit femeror qe shijojne syte e tij.
    Po mendohesha shume a te kthej pergjigje ty apo jo, duke e marre parasysh ate bagazhin tend, por nuk po e bej per ty, por si nje perpjekje te fundit per hir te zgjimit, nese e ke idene se per cfare zgjimi po flas...
    Sqarimet jepja vetes, se me mua je ne rruge te gabuar....Nuk jam nga ata qe konsumojne dashuricka apo lidhje dashurickash, qe te me behet vone se po i hedh syte partneri im tek parakolpe te tjera, sepse keto jane tipare te atyre dashurickave qe krijojne ajo kategori qe ti po permend, pa e ditur se edhe ti je pjese e saj. Nje lidhje Dashurie une e krijoj jo vetem mbi ate Ndjenje Subilme, por bashke edhe Besimin; ne nje lidhje une jam Njesh me partnerin dhe formojme te Teren, te Ploten, keshtu qe keto frikerat se po m'i iken mendja duke pare nje tjeter, dhe hajde te mbulojme te gjithe femrat e tjera, nuk i kam fare. Per mua le t'i dalin nudo te gjitha para syve nuk me behet vone, sic iu behet atyre si kategoria jote, se ju mendjen vetem tek hormonet e keni, prandaj keni frike nga nje rival i mundshem qe mund t'u dale ne lidhje. Ju akoma i konceptoni lidhjet mbi fishekzjarre te momentit, mbi trysni te forta hormonale, nga frika se mos rrini vetem, krijoni me shume lidhje varesie se sa Dashurie, prandaj e keni kaq te theksuar kete frike. Kush Dashuron nuk ka frike dhe pike!
    Ashtu sic e di partneri im se ka shume fetyra me te bukura se e tija, se ka shume meshkuj me te zgjuar se ai, etj etj....ashtu e di edhe une se ka shume femra me te bukura se une, se ka shume femra me te zgjuara se une etj etj....por nuk krijohet nje lidhje e tille mbi keto standarte, se pastaj do jetosh gjithe frike dhe nuk do shijosh qofte nje dite te vetme Dashurie, dhe do te dale pune sic te del pune ty , me shamia e lakuriqsira.
    Nuk jam nga ata qe presin t'i marrin princushi me kale dhe ta lene pastaj; keto perralla tregoja vetes dhe atyre qe mendojne si ti, dhe boll na shite moral se nuk je i afte per kete pune.


    Shpresoj qe ti mos i besh kurre gati valixhet edhe partneri yt mos mendoje per ndonje tjeter kur te jete me ty.
    Nuk kam pune me valixhe une, dhe rastin e valixheve qe te permenda ty, e kam pase fjalen se po ia vazhdove prap me ate fjalor vulgar te tipit klarinete e komardare, do ishte shume mire te beje valixhet nga forumi sa nuk i ke infektuar edhe te tjeret me kete te folur. Se ju fetaret qe nuk keni fare haber nga feja, por na shitni moral gjithe kohen, keni nje fjalore aq te shemtuar sa nuk ka ku shkon. Eshte ashtu sic thote edhe nje mistik i njohur Gazaliu (te cilin ju e doni kur iu shkon per shtat dhe kur jo, i hidhin balte) Ai ka thene keshtu per ju: "njerezia numerojne tesbihe dhe nuk numerojne fjalet banale qe thone gjithe diten"
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Fleur Blanche : 15-04-2011 mė 09:29

  18. #198
    ʚϊɞSabr is Sweetʚϊɞ
    Anėtarėsuar
    10-04-2011
    Vendndodhja
    In my thoughts free from the world
    Postime
    534
    Ti Yes* sec e paske mani ta mbivleresosh veten.
    Avash mi xhan se ai qe i sheh te tjeret te vegjel nga kodra duhet t'a kuptoje qe ata "te vegjelit" nuk e shohin fare ate.

  19. #199
    _____
    Anėtarėsuar
    29-04-2002
    Postime
    3,623
    Citim Postuar mė parė nga _Mersin_ Lexo Postimin
    Procesi i shikimit, shamia dhe vjedhja e zemres eshte e shpjeguar tek kjo tema.Nese ke dicka, bujrum

    http://www.forumishqiptar.com/showthread.php?t=110220
    Per kuriozitet, pse kaq i dhene mbas fese. Te vetmit shpjegim qe mund ti jap eshte se e ke pune. Njeriu normal ka interesa te tjera pervec perhapjes se fese kur do qe ti jepet rasti, sic ben ti.

    Sa per temen, bravo i qofte Frances.

  20. #200
    Citim Postuar mė parė nga Kandy* Lexo Postimin
    Ti Yes* sec e paske mani ta mbivleresosh veten.
    Avash mi xhan se ai qe i sheh te tjeret te vegjel nga kodra duhet t'a kuptoje qe ata "te vegjelit" nuk e shohin fare ate.
    Po ti dhe te tjere si ty, c'a e keni kete manine te me beni mua terapi psikologjike
    Une nuk po e mbivleresoj veten, por po flas per ceshtje kendveshtrimesh qe i kam ndyrshe si mersin, ty, dhe company-ia juaj....Po ti aq kupton dhe aq flet, sa edhe ne nje koment tek kjo teme nuk ta kam pasur me te keq fare, dhe ma more per se prapthi..
    Eshte problemi yt dhe i te tjereve qe mendojne si ty, qe une e mbivleresokam veten, nuk ta kam fajin une nese ty te duket vetja inferiore dhe me sheh mua se po mbivlersoj. E respektoj shume Qenien e Njeriut, sepse eshte nje Krijese Sublime, prandaj flas me pasion per gjera te tilla, dhe prandaj ti dhe shum te tjere si puna jote nuk jeni ne gjendja te kuptoni....

    E mbylla ketu!

Faqja 10 prej 27 FillimFillim ... 8910111220 ... FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •