Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 13

Tema: Berkani

  1. #1
    Korcarka91
    Anėtarėsuar
    14-11-2007
    Vendndodhja
    albania
    Postime
    16

    Smile Berkani

    berkani eshte nje kengetar i suksesshem, me disa cmime,simpatik.c'mendim keni per te?une mendoj se eshte i kendshem......................

  2. #2
    i/e regjistruar Maska e derjansi
    Anėtarėsuar
    14-04-2005
    Postime
    6,730
    se njof.............
    JO NEGOCIATA VETĖVENDOSJE

  3. #3
    i/e larguar Maska e GL_Branch
    Anėtarėsuar
    02-11-2003
    Vendndodhja
    Arbany
    Postime
    1,592
    Citim Postuar mė parė nga letersi Lexo Postimin
    berkani eshte nje kengetar i suksesshem, me disa cmime,simpatik.c'mendim keni per te?une mendoj se eshte i kendshem......................
    maqedonas?

  4. #4
    i/e regjistruar Maska e Renea
    Anėtarėsuar
    12-08-2007
    Vendndodhja
    andej-kėndej
    Postime
    3,131
    Maqedonaaas ??
    Sesht maqedonas ore, eshte SHQIPETAR , prej FYR Maqedonis .

  5. #5
    Manchester Maska e -Alda-
    Anėtarėsuar
    13-07-2007
    Vendndodhja
    London
    Postime
    646
    Citim Postuar mė parė nga letersi Lexo Postimin
    berkani eshte nje kengetar i suksesshem, me disa cmime,simpatik.c'mendim keni per te?une mendoj se eshte i kendshem......................
    Me pelqen si kengetar por nuk eshte maqedonas
    м'вι вυzė ėѕнтė иנė ρυтнנє, м'вι ѕнριят ėѕнтė иנė νєтмι. נαм вσтα ρα ємėя, кυя ρяαиė мєנє ѕ'נє тι.

  6. #6
    ...beyond Maska e Alienated
    Anėtarėsuar
    19-09-2005
    Vendndodhja
    Cassiopeia Constellation
    Postime
    3,139
    Citim Postuar mė parė nga Renea Lexo Postimin
    Maqedonaaas ??
    Sesht maqedonas ore, eshte SHQIPETAR , prej FYR Maqedonis .
    Mu me duket se eshte nje far turēeliu... S'eshte turk, por eshte i turqizuar - sepse ashtu flet (si pede - rast)
    Koha ėshtė e maskarenjėve
    Por atdheu i Shqiptarėve

  7. #7
    Bl3®i Maska e Bl3ri
    Anėtarėsuar
    06-01-2006
    Vendndodhja
    Tetove
    Postime
    1,277
    Pse maqedonas ?
    Eshte Berkan Ramadani perndryshe vellau i stilistit Armend Ramadani ( kete fshehtesi e ka zbulu revista Kosovarja e cila thoshte se Berkani nuk e ka mbiemrin Ademi por Ramadani.

    Kliko ketu foto e Berkanit


    Kliko ketu foto e Armendit


    (kisha preferu me ia nderu titullin temes)
    Plumbi qe nuk vret, t'bon ma t'fort /

  8. #8
    O SA MIR ME QEN SHQIPTAR! Maska e Besnik.S
    Anėtarėsuar
    05-04-2007
    Postime
    82
    Citim Postuar mė parė nga letersi Lexo Postimin
    berkani eshte nje kengetar i suksesshem, me disa cmime,simpatik.c'mendim keni per te?une mendoj se eshte i kendshem......................
    si nuk ke turp ta quash maqedonas!!!

  9. #9
    Pasioni pėr shkencėn Maska e Qendi
    Anėtarėsuar
    07-09-2007
    Vendndodhja
    Kosovė
    Postime
    2,102
    Citim Postuar mė parė nga letersi Lexo Postimin
    berkani eshte nje kengetar i suksesshem, me disa cmime,simpatik.c'mendim keni per te?une mendoj se eshte i kendshem......................
    1.Fillohet Me Shkronjė Tė Madhe , Mbas Pikės(.) Fillohet Me Shkornjė Tė Madhe , Poashtu Mbas Pikėpyetjes(?) Fillohet Me Shkronjė Tė Madhe.

    2.Nuk e Di Qėllimin Tėnd Por Dua Ta Di Arsyen Pse e Quan Maqedonas , Edhe Pse Nuk Bėn Tė Mohohet Fakti Qė Ai Ėshtė Nga Maqedonia , Mund Ta Quash Shqiptar Nga Maqedonia.

  10. #10
    Hakuna Mattatta Maska e AngryAngel
    Anėtarėsuar
    19-09-2006
    Vendndodhja
    Askund
    Postime
    263
    Per letersi - injorant,
    per Berkanin - turk jo maqedonas jo shqiptar, se paku ashtu deklarohet, edhe duhet ta respektoj vendimin e cdokujt deri sa nuk na demton neve!

  11. #11
    Bl3®i Maska e Bl3ri
    Anėtarėsuar
    06-01-2006
    Vendndodhja
    Tetove
    Postime
    1,277

    “Pėr herė tė parė kam bėrė seks 15 vjeē”

    Ka qenė njė periudhė e mirė pėr Berkanin, kėngėtarin e ri qė ka fituar zemrat e jo pak vajzave. Njė vit qė i ka dhėnė njė hov tė madh karrierės sė tij tė saponisur muzikore. Kėngė dhe ēmime, suksese dhe padyshim kėnaqėsi tė paparashikuar. Prezantimi i parė nė “Top Fest 4”, ēmimi nė “Netėt e Klipit shqiptar”, “Ēmimi i Internetit”, nė Festivalin “Kėnga Magjike”, albumi i tij i parė… janė kėto sukseset nė harkun e njė viti pėr tė. Nė kėtė intervistė ai ndan me ne emocionet qė ka pėrjetuar gjatė kėtij viti, por edhe detaje nga jeta e tij intime, tė cilat i zbulon pėr herė tė parė.

    Ka pak kohė qė keni hedhur albumin tuaj tė parė me titullin “Maraton”, si ndihet Berkani pėr albumin e tij tė parė?

    Me tė vėrtetė u lodha shumė pėr realizimin e kėtij albumi, por ia vlejti edhe lodhja, edhe pagjumėsia, pasi nė fund nxora njė album qė besoj se u pėlqye nga publiku.

    Si u prit nė tregun muzikor albumi juaj?

    Tė them tė drejtėn kam ngelur shumė i befasuar, sepse nė fillim isha shumė i sikletosur me pėrgatitjen time nė “Top Fest 4”. Kisha njė frikė, pasi ishte hapi i parė pėr Shqipėrinė, por prezenca ime nė “Top Fest 4” ishte njė bum i madh
    pėr mua, m’u duk sikur kisha tetė vjet nė skenė. Besoj se e realizova pak si
    shpejt albumin, por pėr tė dytin do kujdesem mė shumė, pasi ky publik meriton mė shumė.

    Po flisni pėr album tė dytė, nė cilėn fazė jeni me realizimin e tij?

    -Jo jo, nuk e kam nisur akoma albumin e dytė, do jetė pak a shumė brenda
    rrymės sė albumit tė parė, pasi sot shohim se kėngė si ajo e Aurelės apo e Elvanės nuk kėrkohen nėpėr pub-e, por kėrkohen kėngė tė rrymės tallava, kėngė
    tė vjedhura, dhe pėr realizimin e albumit tim tė dytė unė do marr njė rrisk, pikėrisht pėr atė fenomen qė pėrmenda mė lart. Por e di qė ajo gjė qė bėj unė apo Aurela ose Elvana, ėshtė art i pastėr.

    Me kė keni bashkėpunuar pėr realizimin e klipit tė kėngės “Maraton”?

    Klipi ėshtė realizuar nga “Auret ender Timer”, aty ku unė jam nė produksion, klipi u realizua nė Shkup. Pėr klipin kam marrė shumė komplimente, pasi pėr njė klip nuk duhet me doemos njė shtėpi e bukur apo njė makinė e bukur, por shumė aktore, kėngėtare etj. Mė kanė bėrė komplimente tė mėdha pėr kontaktin qė kam me kamerėn.

    Gjatė maratonės suaj nė dashuri, keni mė shumė humbje apo fitore?

    Jo, kam njė karakter tė fortė dhe kur e shoh situatėn nė disfavorin tim, bėj gjithēka qė ajo tė kthehet nė favorin tim, pra nė fitore dhe vetėm fitore.

    Berkan, nė festivalin “Kėnga Magjike” fituat ēmimin e Internetit. E prisje?

    Ishte njė befasi shumė e madhe, sepse me kėngėn qė u paraqita kėtė
    herė, nuk e prisja qė do tė shkoja nė finale, pasi vjet isha mė i pėrgatitur dhe mė i sigurt, ndėrsa sivjet ndryshimi i koreografisė mė bėri qė tė ndihem mė mirė dhe pėr arsyen qė kėnga nuk ishte ajo qė unė mendova, por mjafton qė u diskutua shumė teksti. Gjithsesi ngela shumė i kėnaqur me ēmimin, pasi kyēmim ka ardhur nga votuesit e internetit, dhe kjo mė bėn mė tė lumtur dhe mė jep njė motiv shumė tė madh pėr vitin e ardhshėm.

    Me kė keni bashkėpunuar pėr realizimin e “Dashuri Kronike”?

    Kam njė kontratė dyvjeēare me “Auret ender Timer”, producent i sė cilės ėshtė Osko Botanicev. Jam i mendimit tė ndryshoja diēka, Berkani pritet me njė imazh tjetėr dhe albumi i ardhshėm do tė jetė krejt ndryshe nga ai i pari.

    Cila prej kėngėve tė festivalit tė pėlqeu mė shumė?

    Mė pėlqeu shumė kėnga e Aurela Gaēes dhe e meritonte ēmimin e parė, ndėrsa Elvana Gjata ishte e mrekullueshmja e natės, pastaj ishte kėnga e Leonora Jakupit, asaj qė pėr 50 vota i rrėmbeva ēmimin e Internetit.

    Na fol pak pėr lidhjen tuaj shoqėrore me Big Mamėn, si po shkon ajo?

    Jo vetėm Big Mama, por dhe mė shumė kėngėtarė dhe kėngėtare qė jemi afėr njėri-tjetrit. Kam arritur nė mendimin qė me tė gjithė kėngėtarėt, pa marrė parasysh vendin Kosovė, Maqedoni apo Shqipėri, pra me tė gjithė duhet tė ketė njė distancė, pasi kur e shoh kolegun shumė afėr aty ėshtė njė humbje, sepse prishet ajo lidhja shoqėrore, ose versioni i dytė, nėse ka inat apo nė mėnyrė negative ajo ėshtė njė nėnēmim pėr njė kėngėtar tjetėr dhe nuk i pėrket karakterit qė duhet tė ketė njė artist i madh.

    Aktualisht jeni i dashuruar?

    Dashurinė e dua shumė, kam dėshirė qė tė dashurohem por fatkeqėsisht dashuria kohėt e fundit po humbet, pasi nė kėtė kohė gjithēka lidhet nga interesi,
    paraja, fama. Unė pėr momentin nuk jam i dashuruar, por dal nėpėr pab-e me goca tė ndryshme, ku shpeshherė bėhem tapė dhe ka raste qė shpeshherė krijohen lidhje tė shkurtra, por asgjė serioze. Mendoj se jam akoma i ri pėr njė
    gjė tė tillė.

    Cila ėshtė femra ideale pėr Berkanin?

    Duhet tė ketė karakterin e fortė, qėndrimin, respektin, tė jetė brune dhe mė e gjatė se unė, pėr shembull si ajo e zeza e Pisiket dolls.

    Disa gjėra qė duhet t’i dinė fansat pėr ty?

    Nuk fle shumė gjumė, e kam bezdi tė flas gjatė me celular, eci shpejt me makinė kur jam nervoz. Gocat i shikoj shtrembėr me qėllim qė tė bėhem tėrheqės.

    Nga se ka fobi Berkani?

    Nga qeni, nga lartėsia, kam shumė fobi tė tjera qė nuk mė vijnė ndėrmend.

    Duke u kapur nga fakti qė studioni pėr aktrim, ndėrhyn kjo nė realizimin e klipeve tuaja?

    Shpeshherė, producentėt janė habitur kur kam marrė kamerėn nė dorė dhe iu kam thėnė se kėtė fragment e dua kėshtu, domethėnė ndėrhyj shumė.

    Nėse do duhet tė zgjidhje ndėrmjet aktrimit dhe kėngės, cilėn do zgjidhje?

    Kėto dy profesione mendoj se janė shumė tė bashkėngjitura, si burri me gruan.

    Cila ka qenė mosha kur keni kryer marrėdhėnie seksuale pėr herė tė parė?

    Pėr herė tė parė kam kryer marrėdhėnie seksuale nė moshėn 15-16 vjeēare.

    Po pėr herė tė fundit?

    Para pak orėsh.

    Ē’mendim keni pėr seksin, ndėrmjet sekseve tė njėjta?

    Seksi shijohet nė mėnyra tė ndryshme. Secili ka mėnyrėn e vet.

    Kur keni qarė pėr herė tė fundit?

    Pėr herė tė fundit kam qarė nė makinėn time, kur kam dėgjuar baladėn time.

    Si ndihesh kur tė ngatėrrojnė emrin me Bertanin?

    Bertani ėshtė tjetėr, unė jam tjetėr.

    bluetooth
    Plumbi qe nuk vret, t'bon ma t'fort /

  12. #12
    i/e regjistruar Maska e Renea
    Anėtarėsuar
    12-08-2007
    Vendndodhja
    andej-kėndej
    Postime
    3,131
    Edhe ktu e ngaterruan me Bertan Asllanin, Berkani esht tjeter , edhe pse ngjajn ne pamje,
    Bertan Asllani esht turk , per Berkanin mendoj se esht shqiptar.

  13. #13
    i/e regjistruar Maska e alda09
    Anėtarėsuar
    08-02-2008
    Vendndodhja
    a casa
    Postime
    1,327
    Premtues per te ardhmen po bibironin s'duhet ta heq nga goja se s'ka mbush moshen.

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •