Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 18

Tema: 2 Farm

  1. #1
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    22-08-2002
    Vendndodhja
    Montreal -Tirone , vajtje-ardhje, moszgjedhje
    Postime
    181

    2 Farm

    A ka tifoza te 2 FARM ketu ?
    jane nr 1 ne Shqiperi !

  2. #2
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    09-11-2002
    Vendndodhja
    fl
    Postime
    93
    una,una vdes fare oer 2 farm.Jane me te vertete shume te medhenj dhe madje i njoh edhe nga afer.Famen e tyre e kane zili te gjithe.O ximi mos prit ndonje tifozllek te madh nga te tjeret se nuk ia kane haberin fare se kush jane ata....sepse jane te rinj.Megjithate une i dashuroj ata djem jane 100% origjinale dhe po zhvillojne ate lloj muzike qe deri dje ishte e panjohur per shqipetaret.I uroj suksese dhe te pershendes edhe ty XIMI.bye
    glob

  3. #3
    ne kerkim
    Anėtarėsuar
    24-04-2002
    Vendndodhja
    10305
    Postime
    242
    Une tre kenge kam degju prej tyre "Tradhetia" "Lodhem-Ja ke fut kot plako" "Te etur" dhe e them me plot goje se ata jane nga me te talentuarit ne gjinine e tyre, se bashku me "The Dreams" do thoja.
    Desha me dit a mund te gjended albumi i tyre ne Amerike se desha ta bleja patjeter?
    timeo Danaos et dona ferentes

  4. #4
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    22-08-2002
    Vendndodhja
    Montreal -Tirone , vajtje-ardhje, moszgjedhje
    Postime
    181
    Po te jesh ne Detroit mund ti gjesh se jam kam derguar une ca miqve te mi aty, dhe mund ti incizosh.
    Po jane me te vertete nr 1 ne shqiperi . Une nuk e di ne ka dale tani apo jo nje video -klip i tyre qe u filmua ne nje koncert live ne Mirage- PUB ne mars te ketij viti (kohe nga e cila une u largova nga Shqiperia) . Dhe ishte nje live shume i vecante, shperthyes dhe mbi te gjitha Shqip ! Ketu ku jam tani i degjoj perdite dhe jane pjese e jetes time !(arsyeja qe e hapa dhe kete teme ). Pershendetje te gjithe tifozave te 2 FARM dhe Arushes 84 ne vecanti ! Ja kalofsh sa me mire aty ku je !

  5. #5
    ChErRy_LiPs Maska e BlondiE_18
    Anėtarėsuar
    05-08-2002
    Vendndodhja
    US
    Postime
    559
    ja vlejne vertet....jo si 2die4 qe na bejne si rappers por ne fakt jane kot fare....kurse 2 farm jane ultra fare..
    Midis endrres dhe realitetit nuk ka asnje ndryshim, sepse ti di te besh realitet gjithcka qe kam enderruar!


    BeRaTsE 83

  6. #6
    Original! Maska e twist
    Anėtarėsuar
    28-07-2002
    Vendndodhja
    ku me do mu
    Postime
    203
    ajo kenga Tradhtia eshte kenge ulurime....suksese 2FARM
    ...o blondie leri 2die4 se na shemtojne temen.lol
    The man is back.

  7. #7
    madmoiselle Maska e angeldust
    Anėtarėsuar
    08-06-2002
    Vendndodhja
    Michigan
    Postime
    1,368
    Une 2 Farm-eve vetem 3 kenge ju kam degjuar, keto qe jane ne Top Albania Radio album ne albasoul, dhe me kane pelqyer te them te drejten. Por nuk di ndonje gje me teper per ta. A kane ndonje album me me shume kenge keta apo jo? Nqs. po, ku mund te gjendet?
    In the sweetness of friendship let there be laughter, for that's how heart finds its morning and is refreshed.

  8. #8

    c'ja fusni kot ju

    une se marr vesh ku e ka bukurine 2farm..qe fillon e mbaron me 1 varg kenge..ja ke fut kot plako...pfff

  9. #9
    lysien Maska e EDVIR
    Anėtarėsuar
    10-09-2002
    Vendndodhja
    TORONTO CANADA
    Postime
    99
    jan klas , nuk e di a kan nxjerre ndonje kenge te re keto kohet e fundit ???
    Shqiperi o mema ime ndonse jam i merguar
    dashurine tende kurre zemra se ka harruar

  10. #10
    one in a million Maska e ^VJOSA^
    Anėtarėsuar
    11-05-2002
    Vendndodhja
    OLIMP
    Postime
    323
    2 farm,,,e kam un albumin e tyre ne kaset,,, ja ke fut kot plako eshte #1 te tjerat ala si kam nigju ...to busy lol
    LuM i RrEmByEr

  11. #11
    ChErRy_LiPs Maska e BlondiE_18
    Anėtarėsuar
    05-08-2002
    Vendndodhja
    US
    Postime
    559
    shpirti cfare kerkon nga une
    pse me le pa gjume
    kohen paret beep po ti jap
    cfare kerkon me shume heyyyyyy

    "te etur"kenge ultra fare...
    Midis endrres dhe realitetit nuk ka asnje ndryshim, sepse ti di te besh realitet gjithcka qe kam enderruar!


    BeRaTsE 83

  12. #12
    i/e regjistruar Maska e Floriani
    Anėtarėsuar
    08-11-2002
    Postime
    91
    Kush po shan 2Die4?????????????????? Bobobob ata qe smarin vesh nga rapi mbase. MY GOD this people......... 2Farm duket qe nga emri qe kan qe si ka dergjuar njeri njeher po nejse si 2Die4 dhe Flori se ben tjeter njeri eshte nje pjese e nje kenge qe kam ber me 2Die4. Albumi i ri i 2Die4 ashte llahtar sidomos kenga Emigracioni. Albumi ska dal akoma do dal kto muai.
    Ne Qoftese e ke zemren e paster
    Mos prit te tjeret per te ndihmuar
    Duhet te perpiqesh vet per te fituar
    Se sa me shume ke per te ndihmuar
    Aq me shume kane per te tradhetuar
    Se shqiptaret e sotem
    Pas interesit kane shkuar
    (`-Florjan Furxhiu ````n.n.s Fixhu-`)
    .................................................. ..........
    Una qe po flas keto fjal nuk jam as Filozof as Politikan thjesht nje 18-vjecar qe shume gjera kisha por tani cfar kam.......

  13. #13
    i/e regjistruar Maska e Floriani
    Anėtarėsuar
    08-11-2002
    Postime
    91
    WHat ca degjova una??????????????????????????????????????????????? ?????
    PSe 2Farm e kendon ate kengen Ja Ke Fut Kot Plako????????????????????
    UUUUUUUUUUuUUuuU my God...... get da fuc|< atta here me kot sbehet po ajo seshte rap as Hip Hop ajo eshte gje kot >>>>>>>..
    That's all i ma say for now
    Ne Qoftese e ke zemren e paster
    Mos prit te tjeret per te ndihmuar
    Duhet te perpiqesh vet per te fituar
    Se sa me shume ke per te ndihmuar
    Aq me shume kane per te tradhetuar
    Se shqiptaret e sotem
    Pas interesit kane shkuar
    (`-Florjan Furxhiu ````n.n.s Fixhu-`)
    .................................................. ..........
    Una qe po flas keto fjal nuk jam as Filozof as Politikan thjesht nje 18-vjecar qe shume gjera kisha por tani cfar kam.......

  14. #14
    Made in Me!
    Anėtarėsuar
    19-06-2002
    Vendndodhja
    u.s.a
    Postime
    187
    lol........mesa shoh une ka shume njerez qe nuk i pelqejne 2farm...............abababab sa kot nejse pak rendesi ka ...........ato jan njesha per mua.......blondi dhe mua me perlqen ajo kenga shume.........Te etur
    * x 0 and case closed!

  15. #15
    e poshter! Maska e Sheqerka
    Anėtarėsuar
    11-04-2003
    Vendndodhja
    Ne zemer te tokes!
    Postime
    66
    pershendetje,
    une doja te hapja nje teme me vete per 2 Farm se me pelqejne jashtezakonisht shume,por mesa shoh te tjeret jane tregaur me te zote:-).
    me duket nje cun kaq simpatik ai i 2 Farm te cilit nuk ja di emrin,por qe studion per astrofizike me duket dhe nje dite ishte i ftuar edhe tek top show ne top channel.
    jane "ulerime" fare :-) jo sinqerisht qe i superpelqej,por nuk di ku mund ta gjejme ate kengen ku nje pjese e saj thote "qeni i lagjes sime" dhe kengen "dedikim". sikur ndonjeri nga ju do mund te na ndihmonte,ndihma do ishte e mirepritur ne kete rast.;-)
    nuk di c'te them me shume.jane njesha fare dhe mbi te gjitha shume special.ne cdo kenge te tyre ka gjithmone dicka te vecante.
    suksese 2 Farm! jane cuna yll fare dhe kane kenge fantastike!
    Nje zemer e madhe dashuron edhe nga keqardhja!

  16. #16
    *LiViNg To LoVe MySeLf* Maska e **Jonushka**
    Anėtarėsuar
    27-11-2003
    Vendndodhja
    Te Vetja Ime :-P
    Postime
    55
    2farm jane njish fare.kane kenge yll bote edhe per vete yll bote jane.ca doni me shume?????
    ps:ka me shume se kaq????looool
    Ci sono due giorni in cui io non penso mai.......IERI e DOMANI......

  17. #17
    xha Barka Maska e Jonian
    Anėtarėsuar
    29-04-2002
    Vendndodhja
    Ec drejt bulevardit deri te Skenderbeu. Aty pastaj futja nga te duash...
    Postime
    332
    Ketu mund te degjoni kenget e albumit " Ia ke fut kot" nga 2 FARM.
    Trimi i mirė me shoqe shumė

  18. #18
    i/e regjistruar Maska e vagabondi1
    Anėtarėsuar
    11-01-2003
    Vendndodhja
    Where the bitches are...CaLiFoRnIa BaBY !
    Postime
    217
    Sme pelqejn fare,tre keng i kan me te njejtin pjes qe e kan te kenga ja ke fut kot plako....(plaga ne teror do te mbyllet)keshtu fillon me duket.

    Sa per 2die4 esht e kot te bej koment se dihet qe jan njishat e rapit shqiptar.Duhet ti kuptoni fjalet...

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •