Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 7
  1. #1
    i/e regjistruar Maska e Opake Opinga
    Anëtarësuar
    11-02-2011
    Postime
    245

    Historia e 9-vjeçares që u rrëmbye për tu bërë kamikaze

    Kur t'ja nisin ti bejne keto ne Kosove e maqedoni, mos pritni tolerance nga une, edhe pse e bejne 'per hire te allahut'

    http://www.shekulli.com.al/shekulli/...bere-kamikaze/
    Vajza është vetëm 9 vjeç, dhe mbi uniformën e shkollës kishte veshur një jelekë të mbushur me eksploziv. Kjo ka qenë pamja e parë kur vajza është ndaluar nga agjentët që patrullonin në kufirin juglindor të Pakistanit.

    Vajza është ndaluar disa metra larg objektivit të saj. “Ajo po sillej në mënyrë të çuditshme,- tha shefi i policisë lokale- në jelekë fshihte 8 kg eksploziv, një peshë e madhe kjo për moshën e saj”.

    Rrëmbimi- Vajza dje ka dhënë një konferencë për gazetarët pakistanez. Ajo quhet Sohana Javaid, deklaroi se ishte rrëmbyer nga terroristët në kohën që po shkonte në shkollë. Dy gra e kanë futur në një makinë në të cilën gjendeshin dy burra. Në gojë i kanë vënë një shami me ilaç gjumi.

    Sapo është zgjuar nga gjumi njëra nga gratë i ka dhënë biskota, të cilat ishin gjithashtu të droguara. Më pas vajza është zgjuar në një shtëpi të cilën nuk e njihte. “Më detyruan që të vishja jelekun dhe dolëm përsëri me makinë”, tha vajza.

    Ajo deklaroi se terroristët e kishin urdhëruar që të shtypte butonin e bombës sapo të afrohej në posto-bllokun e policisë. Kjo është hera e parë që një fëmijë është rrëmbyer dhe për tu përdorur si kamikazë.
    Talaq, Talaq, Talaq.

  2. #2
    Gone!
    Anëtarësuar
    02-03-2006
    Vendndodhja
    Larg nga ketu!
    Postime
    2,871
    Shi shi Kosova dhe Maqedonia. Po keto foto nga vine. ca mendon ti?

    Bajrami ne Tirane






  3. #3
    Dominus Albanae Maska e Geri Tr
    Anëtarësuar
    17-08-2009
    Vendndodhja
    Tirana the Shitty Metropolis
    Postime
    1,837
    Citim Postuar më parë nga Rina_87 Lexo Postimin
    Shi shi Kosova dhe Maqedonia. Po keto foto nga vine. ca mendon ti?

    Bajrami ne Tirane





    Rina ne knej i kena besimtaret me te bute,nuk jane vehabista dhe anti kombetar,madje ca dhe e pine rakine : D
    Të gjitha gjërat që ne shohim apo duken, janë vetëm një ëndërr brenda një ëndrre

  4. #4
    i/e regjistruar Maska e Opake Opinga
    Anëtarësuar
    11-02-2011
    Postime
    245
    Citim Postuar më parë nga Rina_87 Lexo Postimin
    Shi shi Kosova dhe Maqedonia. Po keto foto nga vine. ca mendon ti?


    Me duken Pakistaneze e dosa magjype
    Talaq, Talaq, Talaq.

  5. #5
    Follow the Light Maska e presHeva-Lee
    Anëtarësuar
    24-11-2008
    Vendndodhja
    toka e shqiponjave
    Postime
    1,019
    Moderator mos ju ka hargju ilaci tamiflu.............gripi i derrave esht kthy serish
    Krenohem qi jom Shqyptar e Musliman

  6. #6
    Gone!
    Anëtarësuar
    02-03-2006
    Vendndodhja
    Larg nga ketu!
    Postime
    2,871
    Citim Postuar më parë nga Opake Opinga Lexo Postimin
    Me duken Pakistaneze e dosa magjype
    Ti a po flet per muslimane a po flet kunder Kosoves, opake (edhe nickname e ke serbisht per informim). Permendi dhe muslimanet tjere qe i ke ne shtetin tend dhe plus kryeislamisti i ketij forumi ka qene pikerisht nga Shqiperia, e mos u perziej ne ceshtje te Kosoves. Dhe ato fakt qe vine nga komuniteti rome, ne ato protesta, qe llojet e tyre mund ti takosh dhe te Rruga jote e Kavajes.

  7. #7
    Intifada verzioni 4.0 Maska e mesia4ever
    Anëtarësuar
    01-12-2006
    Vendndodhja
    Guinea
    Postime
    6,386
    Kjo nuk ka te beje direkt me fene islame, pasi qe feja islame nuk i detyron femijet te luftojne sic kane bere keta terroriste. P.sh. nuk dihet nje rast qe ka ndodhur ne historine e hershme te islamit qe nje femije ka shkuar qe te vrase ndonje armik te islamit.

    Sa per fotot, keto veshje nuk kane te bejne me fene islame, jane vene gabimisht, dhe se feja islame u thote qe te gruaja te mbulohet e tera dhe vetem syte te duken. Bile me interpretimin qe i kane bere talibanet, edhe syte jane mbuluar.

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •