Close
Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 30
  1. #1
    Larguar Forum komunistesh Maska e YlliRiaN
    Anëtarësuar
    08-02-2008
    Postime
    1,220

    Turpi i Qeverisë:I biri i Adem Jasharit jashtë FSK-së

    Murat Jashari, përfaqësues i familjes Jashari nga Prekazi, në një intervistë për Bota Sot ka bërë të ditur ndër të tjera se, i biri i komandantit legjendar Adem Jashari, Lulëzimi, tash për tash nuk është përfshirë në Forcën e Sigurisë së Kosovës.

    Duke folur në pjesën e fundit të kësaj interviste në vazhdime, Murati ka shpjeguar se burimet e të ardhurave të familjes Jashari janë kryekëput burime familjare.

    “Janë burime tërësisht familjare. Pushteti qendror nuk ka nxjerrë ndonjë ligj për këtë çështje, kurse ai lokal paguan 500-700 € në emër të shpenzimeve që bëhet për delegacione të ndryshme. Asgjë nuk është rregulluar ligjërisht. Babai im është në parapension dhe Bekimi në Aeroport… Lulëzimi deri tash ka qenë në TMK…”, ka thënë ai.

    I pyetur ndërkaq se ku është Lulëzimi tash, Murat Jashari ka thënë: “Për momentin Luli është pa punë, respektivisht nuk është inkuadruar në FSK…”

    Në insistimin e gazetarit për të treguar nëse nuk ka dashur apo nuk është zgjedhur në FSK Lulëzimi, Murati është përgjigjur: “Është një problem që nuk dihet ende se ç`ka ndodhur. Kishte disa bisedime ditëve të fundit, nuk e di si do të jetë nesër”.

    Në pyetjen se a do të thotë kjo se, edhe për djalin e Adem Jasharit ka dilema se mund të jetë në atë ushtri apo jo!!? Murat Jashari është shprehur:“Mund të thuhet kështu”

    Ndërkaq për vetvete, Murati ka thënë se ai personalisht përfaqëson familjen, kryesisht kryen punët e shtëpisë, pret delegacionet prej më të ndryshme… dhe vazhdon me doktoraturën.

    I pyetur ndërkaq, nëse ka të ardhura, Murat Jashari është përgjigjur: “Të ardhura nuk kam. Babai investon ende në mua... E falënderoj. Ndonëse nuk e ndiej veten mirë, pasi jam edhe baba i tre fëmijëve. Le të shohim si do të jetë e ardhmja. Ardhtë si shpirti Juaj!”.
    Fotografitë e Bashkëngjitura Fotografitë e Bashkëngjitura  
    Ndryshuar për herë të fundit nga YlliRiaN : 09-03-2009 më 08:29

  2. #2
    i/e regjistruar Maska e Selami2006
    Anëtarësuar
    28-12-2005
    Vendndodhja
    Te ?
    Postime
    367
    Keta te pdk- nuk jane atedhetar

  3. #3
    i/e regjistruar Maska e Llapi
    Anëtarësuar
    08-08-2002
    Postime
    10,979
    qy qy e more bala kur te bahet te merret me politok gjithkushi e pat kjo pun
    Merre me men qyre qka thot ky bali hapsi i kesaj teme urpi i Qeverisë biri i Adem Jasharit jashtë FSK-së

    Po ku din dhia qka eshte tagjie balo

    Kur dihej qe komisionin kryesishte e kan perbe te NATO-se
    te ministris se mbrojtjes te komanantin te FSK-se dhe mji perfaqsues i qeveris

    po ku koka fajtor qeveria more bal tregona
    plus Murat Jashari thot se nuk e din a su pranue a vet nuk ka desht Luli

    Pra Turpi bie mbi genjeshtarin hapsin e kesaj teme
    Citim Postuar më parë nga necky Lexo Postimin



    Në insistimin e gazetarit për të treguar nëse nuk ka dashur apo nuk është zgjedhur në FSK Lulëzimi, Murati është përgjigjur: “Është një problem që nuk dihet ende se ç`ka ndodhur. Kishte disa bisedime ditëve të fundit, nuk e di si do të jetë nesër”.
    Do t´i luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

  4. #4
    i/e regjistruar Maska e Selami2006
    Anëtarësuar
    28-12-2005
    Vendndodhja
    Te ?
    Postime
    367
    http://www.telegrafi.com/?id=2&a=3714

    Per disa qe thon se ka shpifje nga antaret e forumit

  5. #5
    2010 Triplete Maska e oliinter
    Anëtarësuar
    14-11-2004
    Postime
    2,806
    asnje nuk ka te drejt qe vetem prej emrit i takojn disa privilegje.

    ushtria nuk eshte shetitje ne bujqesi dhe po qe se nuk e ke idene jo i biri i heroit te jesh por edhe sternipi i skerderbeut.

    ka rregulla ushtria dhe nuk mund ti shkel asnje.

    mendimi im
    vari leshte

  6. #6
    Larguar Forum komunistesh Maska e YlliRiaN
    Anëtarësuar
    08-02-2008
    Postime
    1,220
    Se pari anetare i nderuar nese nuk je i pajtimit eshte e drejte e jotja dhe kete nuk ta kontestoje aspak asnje here por duhet pasur disa gjera parasysh:
    1).Nese nuk je pajtimit jepe mendimin tende dhe krejt eshte ne rregulle
    2).Nese mendon qe nuk eshte e drejte Kjo qe kam ceke le te mbetet kjo tek une Hapesi i Temes
    3).Dhe me kryesorja eshte:Nuk eshte mire qe te perdoresh fjali fyese

    Me rrespekt Necky

  7. #7
    E dua letërsinë Maska e riza2008
    Anëtarësuar
    17-05-2008
    Postime
    3,105
    Nuk e konsideroj temen te pa vend.Shpresoj qe djali i Adem Jasharit do ta gjeji nje vend pune ne FSK,ose ne ndonje strukture tjeter shteterore,sipas arsimit qe ka,pa perjashtuar kontributin e babait te tia ne çlirimin e Kosoves.Nuk me shkon ndermend qe mund te lihet ne harrese kaq shpejt.T'ja leme kohes pastaj te flasim.Respekte

  8. #8
    i/e regjistruar Maska e Llapi
    Anëtarësuar
    08-08-2002
    Postime
    10,979
    Citim Postuar më parë nga Selami2006 Lexo Postimin
    http://www.telegrafi.com/?id=2&a=3714

    Per disa qe thon se ka shpifje nga antaret e forumit
    o bal une e di qe per momentin eshte jasht FKS-se por nuk eshte e vertet qe Qeveria eshte shkaktare ket e di dhe jam i sigurt 100%
    e ti dhe hapsi i temes keni genjye keq e jo Murati
    lexoje edhe njiher se qka thot Murati e jo qka thot hapsi i temes balit
    Do t´i luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

  9. #9
    i/e regjistruar Maska e Selami2006
    Anëtarësuar
    28-12-2005
    Vendndodhja
    Te ?
    Postime
    367
    Citim Postuar më parë nga Llapi Lexo Postimin
    o bal une e di qe per momentin eshte jasht FKS-se por nuk eshte e vertet qe Qeveria eshte shkaktare ket e di dhe jam i sigurt 100%
    e ti dhe hapsi i temes keni genjye keq e jo Murati
    lexoje edhe njiher se qka thot Murati e jo qka thot hapsi i temes balit
    O tipi lexo nalt si e kam nikun
    Ndryshuar për herë të fundit nga Selami2006 : 09-03-2009 më 17:54

  10. #10
    i/e regjistruar Maska e beni33
    Anëtarësuar
    27-04-2008
    Postime
    4,230
    he idiotismi ska kufi qeveria po shkel me 2 kembet mbi gjakun e deshmorve te kombit ndrroj simbolet hymnin tash po e kerkon tadiqin me ja fal mekatet qe i ka ber edhe qa tjeter TMK-N E LERGOJ tash jemi pa ushtri pa dinitet kombetar
    familja jashari u trathtua nga debilat shqipfoles

  11. #11
    i/e regjistruar Maska e Llapi
    Anëtarësuar
    08-08-2002
    Postime
    10,979
    Flet Lulzim Jashari:Klanet e FSK-së

    Nga Jeton Musliu më 10.03.2009 në ora 8:08
    Nuk do të jetë pjesë e FSK-së. Arsyet për këtë janë të shumta. Ato fillojnë nga parragullësitë që janë bërë në përzgjedhjen e pjesëtarëve të saj dhe përfundojnë në një forcë që nuk ka lidhje me ish-UÇK-në dhe TMK-në. Thotë se ashtu si në TMK, edhe në FSK, ka klane. Një prej tyre është ai i gjeneralëve Sylejman Selimi dhe Rrahman Rama. Për herë të parë, Lulzim Jashari, djali i Komandantit Legjendar Adem Jashari, flet për këtë proces.

    Express: Pse nuk jeni në FSK?

    Lulzim Jashari: Ka shumë probleme që sillen në vazhdimësi, e që unë nuk jam në FSK. Janë disa parregullsi dhe shkelje të kritereve që janë bërë dhe për këtë arsye unë nuk kam aplikuar fare të jem pjesë e FSK-së.

    Çfarë shkeljesh?

    Lulzim Jashari: ...Kanë të bëjnë me kriteret që kanë qenë dhe shkeljet që u janë bërë atyre kritereve për seleksionimin dhe përzgjedhjen e pjesëtarëve të TMK-s në FSK. Aty shkruan se, edhe një dënim të veturës nëse e ka dikush, do të merret parasysh...

    Express: Nuk janë marrë parasysh këto kritere?

    Lulzim Jashari: Nuk janë marrë parasysh asnjë. Kriteri, mendoj që është shkelur prej së larti e poshtë dhe të mos keqkuptohemi dhe elaborojmë këtë për pjesëtarët me grada të ulëta, por tek ata me grada të larta, janë bërë shkelje të kritereve në rend të parë, e pastaj është vazhduar edhe te të tjerët.

    Express: Duke pasur parasysh emrin tuaj, mendoni se pas do t’iu vijnë edhe të tjerë, që do ta zhveshin uniformën dhe do ta lënë FSK-në?

    Lulzim Jashari: Ne kemi shumë pjesëtarë të cilët janë pranuar në FSK, e të cilët janë të shqetësuar për këtë që ka ndodhur. Të gjithë kanë menduar se do të ndodhë diçka tjetër. Këtu përkundrazi, vlerat e luftës dhe kontributet e njerëzve nuk janë respektuar askund. Kjo që është ndërtuar sot, nuk është ndërtuar mbi gjakun dhe sakrificën që është bërë më herët. Kjo është bërë në interes të bashkësisë ndërkombëtare, për interesa të veta, që është luftuar dhe po luftohet që ashtu siç është shprehur edhe Murati (Murat Jashari), në Kushtetutë, nuk janë përmendur as dëshmorët, asgjë tjetër. Dhe këtu ndodh një eliminim i elementit UÇK, i vlerave të luftës dhe gjithçka të kthehet në favorin dhe interesin e tyre.

    Express: Por fakti se FSK-ja nuk do të jetë pasardhëse e TMK-së, është ditur shumë kohë më parë. Pse nuk keni reaguar më herët por tash?

    Lulzim Jashari: Këtë nuk e kanë lejuar as ndërkombëtarët dhe as disa klane, që të mos ketë transformim....

    Express: Çfarë klanesh?

    Lulzim Jashari: Janë grupe të caktuara si udhëheqësit e TMK-së dhe FSK-së, të cilët në bashkëpunim me disa ndërkombëtarë, edhe i kanë krijuar ato klane qysh herët. Ata nuk i kanë treguar asnjëherë para komandantëve të zonave. Pastaj reagimet kanë qenë prej disa komandantëve të zonave që kanë qenë gjeneral brigade me grada dhe të cilët kanë qenë të shqetësuar. E ato shqetësime nuk kanë shkuar asnjëherë jashtë Shtabit të Përgjithshëm.

    Express: A kanë emra këto klane?

    Lulzim Jashari: Një prej tyre është gjeneral brigade Nuredin Lushtaku, komandant i Gardës së TMK-së, i cili më vonë ka dhënë dorëheqje, sepse nuk i ka marrë parasysh shqetësimet e këtyre të tjerëve. Këta që kanë shprehur shqetësimet, janë edhe gjeneral brigade si Bashkimi (Bashkim Jashari) e shumë të tjerë që kanë shprehur shqetësime rreth kësaj force që është duke u ndërtuar.

    Express: Por Nuredin Lushtaku në njëfarë forme është vetëdistancuar me largimin tij nga FSK-ja?

    Lulzim Jashari: Nuredin Lushtaku, kur e shikon që ka shkelje prej kreut të FSK-së që emërohet nga TMK-ja, dhe se nuk është duke u krijuar një forcë që kemi menduar se do t’i shërbejë vendit, Kosovës dhe qytetarëve tanë, e ka bërë këtë. Atëherë ne në atë moment e kemi parë, edhe klanet, edhe grupet e caktuara që kanë qenë dhe i kemi sot, në krye të FSK-së, e kemi parë se ata janë pjesë e asaj dhe janë përgjegjës për këtë tranzicion që është bërë.

    Express: E keni fjalën për gjeneral Sylejman Selimin?

    Lulzim Jashari: Rrahman Ramën, Sylejman Selimin..., e rend.

    Express: A keni pasur kontakte nga zyrtarët e lartë të vendit që ju të jeni pjesë e FSK-së?

    Lulzim Jashari: Unë personalisht kam pasur takime edhe me kryeministrin, z. Thaçi dhe kryetarin e Kuvendit, z. Krasniqi.
    Express: Ju kanë bërë ftesë që të jeni pjesë e FSK-së?

    Lulzim Jashari
    : Jo ftesë, por janë interesuar dhe më kanë pyetur Krasniqi dhe Thaçi se ku jam dhe si do të veproj. Unë u kam treguar me kohë se nuk do të jem pjesë e FSK-së.

    Express: Reagimi i tyre, cili ishte?

    Lulzim Jashari:
    Ka qenë bukur shqetësues. Por duke parë pozicionin tim personal dhe të familjes sime, ata kanë insistuar që unë të jem në këto procese. Ata ndoshta edhe e kanë ditur se çfarë force po ndërtohet dhe kanë insistuar shumë, se, siç thatë edhe ju, më parë është ditur se kjo nuk do të jetë vazhdimësi e UÇK-së dhe TMK-së.



    Express: Tash me çfarë do të merreni?

    Lulzim Jashari: Tash jam duke pushuar. Nuk po merrem me ndonjë aktivitet. Rri me shokët e mi, siç kam qëndruar edhe më herët. Po e shoh një situatë jo edhe aq të qetë. Duhet ta shoh situatën se si po rrjedh dhe disa gjëra të bien në vendin e vet. Të shoh nëse koha apo nevoja, mund të jem diku tjetër, por nuk e di.

    Express: Jeni ndier keq kur në “Epopenë e UÇK-së” nuk ka parakaluar FSK-ja?

    Lulzim Jashari: Tash ‘Epopeja e UÇK-së’ lidhet me familjen. Ndoshta po flas më shumë si qytetar i thjeshtë. Por kur luftohet me një uniformë dhe emblemë dhe mbi të ndërtohet gjithçka tjetër që vjen pas saj dhe i sheh ata djem, vajza, burra e gra që kanë dhënë jetën për Kosovën dhe ne sot nuk i nderojmë, kjo është bukur e rëndë. Ka qenë rëndë për të gjithë njerëzit. Për këtë nuk është faji te një person, por te të gjithë. Asnjë lule nuk e ka qitur mbi varret e dëshmorëve uniforma e FSK-së. Kjo të jep të kuptohet pse nuk jam brenda kësaj FSK-je.

    Express: Ka spekulime se ju nuk jeni në FSK, për shkak të mospajtimeve tuaja me kryeministrin Hashim Thaçi?


    Lulzim Jashari: Nuk ka të vërtetë këtu. Unë kam raporte shumë të mira me kryeministrin Thaçi. Ndoshta nuk pajtohemi në shumë gjëra, por nuk jam krejt në rrjedha që ta di se si i ka problemet. Por unë nuk kam ndonjë problem pse nuk jam në FSK. Kam raporte të mira të ndërtuara me kryeministrin, jo tash, por vite më parë, që nga koha e paraluftës.
    Do t´i luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

  12. #12
    Larguar Forum komunistesh Maska e YlliRiaN
    Anëtarësuar
    08-02-2008
    Postime
    1,220
    Sikur shoqeria do i mbyllte syte para realitetit dhe te pajtohet me çdo gje atehere krejt shoqeria ish kan e anarkizume
    Njeriu qe nga ditet e para te ekzistences se tij kurr nuk ka dashte qe te jetoje nje jete ku ndokush tjeter ti inpononte gjera per jeten e tij,prandaj ai ka luftuar çdo here dhe ne çdo kohe qe te arrije synimet e tij
    Nese njerzit do i mbyllnin syte para nje realiteti te hidhure atehere ku do ishte bota sot?
    Sot ne Kosove disa njerze po mundohen qe me mashtrimet e tyre te na hedhin hij syve e kane shume gabime nje propagand e tille e orekestruar nga njerze te ish SHIK-ut te cilet sot per fate te keq Qeverisine Kosoven po mundohen me çdo kushte qe te ngulfasin lirine e fjales dhe te shprehjes
    Marketingu i qeverise aktuale se gjoja eshte per te gjithe qytetaret eshte farze i madhe
    Ku mund te jete nje qeveri e te gjithe qytetraeve kur dihet mire se vetem 37% e popullesise moren pjese ne zgjedhje
    Qeveria aktuale po mundohet qe te na hedhe me disa rruge e shkolla
    Te gjitheve ju kujtohet kur Presidenti tashme i ndjere Dr.Ibrahim Rugova prozoi "Flamurin Daradan" per flamure shtetror ai u dogje edhe pse ne te kishte ementet te perbashketa me "Flamurin Kombetar" madje kishte edhe diq me shume ky flamure do e lidhte Kosoven me Dardanin Antike
    Po ashtu propozoi edhe himnin i cili ishte nje himn antologjike dhe 100% kishte te bente vetem me Kosoven por edhe ky u hoq nga keta njerze te cilet sot Qeverisine
    Na sollen nje flamure qe total nuk asgje te beje me popullin Shqiptare Ne vend te ngyrave KUQ&Zi ata na sollen ngjyrat
    Te verdhen Ngyren tradicionale te Hashkalive (Magjupeve)
    Kurse te Bardhen&Kaltren te Shkijeve
    Na prezentuan kinse ngjyra e Blu simbolizonte Evropen

    Himni edhe ketu kjo qeveri na tradhetoi edhe me keq duke na servuar vetem nje melodi
    Si mund ta quash kete veqse se Tradheti te rende te ciles pasojat do ju shihen shume shpejt
    Athu qe sot eshte nje Shqiptare Kosovar eshte ne gjendje te jape jeten per kete flamure me 6 ylla theme qe jo dhe eshte nje realitet shume i hidhure
    Kosova nje dite do pranohet ne instancat sportive dhe kush do kete moral qe te filloj nje ndeshje me kete himn i cili eshte vetem thjeshte nje vije melodike dhe asgje me shume
    Kush do qe se paku ka nje 1% logjike e kuptone kete realitet
    Ne Kosove 45% jane te pa pune dhe me keqja eshte se 15% jetojne ne varferi te skajshme
    Sa e sa Nena sot presin nje pergjigje per djemt e tyre te Zhdukur qe tashme po behen veqse 10 vjet çka beri kjo qeveri per kete kategori dhe kete plage qe edhe sot eshte mjafte e ndjeshme

    Sot Kosova Qeveriset nga njerze te cilet per intersa personale dhe klanore jane ne gjendje te pranojn çdoi gje vetem e vetem qe te jene ne krye
    Duke fillaur nga Presidenti e deri teke Kryemnistri dhe kabineti i tij

    Necky
    Ndryshuar për herë të fundit nga YlliRiaN : 10-03-2009 më 10:50

  13. #13
    i/e regjistruar Maska e Llapi
    Anëtarësuar
    08-08-2002
    Postime
    10,979
    Citim Postuar më parë nga necky Lexo Postimin
    Sepse nuk munda dhe nuk kam kohe te merrem me ty dhe me çdo postim tendin
    O i nderuar nuk ka ndermend qe te perjashtoje jo mos ke frike
    Por vetem se ti fillove te perdoresh fjali fyese i nderuar a nuk jane keto fjalit tuaja
    Po mire more burr po pse stregove se ku u bazove ti qe e fajsove qeverin e Kosoves kur as Murati as Luli nuk e than nji gje perveq teje e disa ketu ne forum
    shif intervistat e Muratit E te Lulit pra djalit te Adem Jasharit dhe e shef sa keq keni genjye ju e jo une por kur ju zura pick ngusht ti ne munges te argumenteve fillove te me kercnohesh me perjashtim aman burr si thon kesaj burrni hiq

    shife nji pjes te intervistes se Lulit qka thot per Thaçin
    edhe Murati nuk ka than se Thaçi e Qeveria e lan jasht Lulin FSK-se

    ti permirsoje titullin e temes se nuk te bejn nder rrenat genjeshtrat e urrejtja per UÇK-ne jo

    Citim Postuar më parë nga Llapi Lexo Postimin
    Express: A keni pasur kontakte nga zyrtarët e lartë të vendit që ju të jeni pjesë e FSK-së?


    Lulzim Jashari:Unë personalisht kam pasur takime edhe me kryeministrin, z. Thaçi dhe kryetarin e Kuvendit, z. Krasniqi.

    Express: Ju kanë bërë ftesë që të jeni pjesë e FSK-së?

    Lulzim Jashari: Jo ftesë, por janë interesuar dhe më kanë pyetur Krasniqi dhe Thaçi se ku jam dhe si do të veproj. Unë u kam treguar me kohë se nuk do të jem pjesë e FSK-së.

    Express: Reagimi i tyre, cili ishte?

    Lulzim Jashari: Ka qenë bukur shqetësues. Por duke parë pozicionin tim personal dhe të familjes sime, ata kanë insistuar që unë të jem në këto procese. Ata ndoshta edhe e kanë ditur se çfarë force po ndërtohet dhe kanë insistuar shumë, se, siç thatë edhe ju, më parë është ditur se kjo nuk do të jetë vazhdimësi e UÇK-së dhe TMK-së.


    Express:
    Ka spekulime se ju nuk jeni në FSK, për shkak të mospajtimeve tuaja me kryeministrin Hashim Thaçi?


    Lulzim Jashari:
    Nuk ka të vërtetë këtu. Unë kam raporte shumë të mira me kryeministrin Thaçi. Ndoshta nuk pajtohemi në shumë gjëra, por nuk jam krejt në rrjedha që ta di se si i ka problemet. Por unë nuk kam ndonjë problem pse nuk jam në FSK. Kam raporte të mira të ndërtuara me kryeministrin, jo tash, por vite më parë, që nga koha e paraluftës.

    Citim Postuar më parë nga necky Lexo Postimin
    I pyetur ndërkaq se ku është Lulëzimi tash, Murat Jashari ka thënë: “Për momentin Luli është pa punë, respektivisht nuk është inkuadruar në FSK…”

    Në insistimin e gazetarit për të treguar nëse nuk ka dashur apo nuk është zgjedhur në FSK Lulëzimi, Murati është përgjigjur: “Është një problem që nuk dihet ende se ç`ka ndodhur. Kishte disa bisedime ditëve të fundit, nuk e di si do të jetë nesër”.


    Do t´i luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

  14. Anetarët më poshtë kanë falenderuar Llapi për postimin:

    bsdev (03-03-2017)

  15. #14
    Larguar Forum komunistesh Maska e YlliRiaN
    Anëtarësuar
    08-02-2008
    Postime
    1,220
    ti permirsoje titullin e temes se nuk te bejn nder rrenat genjeshtrat e urrejtja per UÇK-ne jo
    Askush nuk tha qe kam urrjetje ndaj UÇK-se
    Nuk kam urrjetje per aske vetem se po ta tregoje realitetin e pse nuk ke qef ti te shohesh e i mbylle syte e te duket krejt bardhe ty une nuk mund te beje asgje ne kete drejtim
    Shiko ti dhash edhe dy disa te dhena se pse kjo Qeveri eshte Turpi i Kosoves (teke Postimi #20)
    Por more Llapi a nuk po te vie ty Turp ty me kete Flamur dhe Himn
    Nese ti mua me gjene ndonje elemnet qe ka te beje me Kosoven te ky Flamur(jo Harten) atehere do ta zgjas doren personalisht
    Sepse kjo Qeveri beri e para shkombetarizimin duke na sjelle kete lecke Toaleti si flamur

  16. #15
    i/e regjistruar Maska e Llapi
    Anëtarësuar
    08-08-2002
    Postime
    10,979
    Citim Postuar më parë nga necky Lexo Postimin


    Askush nuk tha qe kam urrjetje ndaj UÇK-se
    Nuk kam urrjetje per aske vetem se po ta tregoje realitetin e pse nuk ke qef ti te shohesh e i mbylle syte e te duket krejt bardhe ty une nuk mund te beje asgje ne kete drejtim
    Shiko ti dhash edhe dy disa te dhena se pse kjo Qeveri eshte Turpi i Kosoves (teke Postimi #20)
    Por more Llapi a nuk po te vie ty Turp ty me kete Flamur dhe Himn
    Nese ti mua me gjene ndonje elemnet qe ka te beje me Kosoven te ky Flamur(jo Harten) atehere do ta zgjas doren personalisht
    Sepse kjo Qeveri beri e para shkombetarizimin duke na sjelle kete lecke Toaleti si flamur
    O burr le ti Flamurin e tierat mos ba lajka posht e lart
    ti ke Hap tem me ket titull:Turpi i Qeverisë:I biri i Adem Jasharit jashtë FSK-së
    kinse Qeverie e Thaçi e paskan lan ne sokak rrug te birin e Adem Jasharit
    une ti solla intervistat e dy djemve te familjes Jashari asnjeri as tjetri nuk than qe Qeverie dhe Kryeministri Thaçi qe e kan lan Lulin jasht FSK-se
    po kah e more ti gucim te genjesh opinionin more burr
    dhe plus te me kercnohesh mua me perjashtim vetem qe te zbulova se nuk e ke than te verteten
    ma thuaj kah e more informaten qe e plasove ketu
    trego burr thuaj veq pata deshir me ja fut kot dhe u krye puna po mos u mundo ti fajsosh te tieret kur vet ke mbet me kemb ne ta

    le te shofin edhe njiher te gjith per ket postim me ke paralajmrue ne privat per perjashtim edhe pse nuk e di qfar detyre kryen ti tek forumi shqiptar
    po qfar ka ketu te keqe ju lutem me trego qka ka ke kunder rregullave te forumit
    fol burr

    Citim Postuar më parë nga Llapi Lexo Postimin
    o bal une e di qe per momentin eshte jasht FKS-se por nuk eshte e vertet qe Qeveria eshte shkaktare ket e di dhe jam i sigurt 100%
    e ti dhe hapsi i temes keni genjye keq e jo Murati
    lexoje edhe njiher se qka thot Murati e jo qka thot hapsi i temes balit
    Do t´i luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

  17. #16
    Larguar Forum komunistesh Maska e YlliRiaN
    Anëtarësuar
    08-02-2008
    Postime
    1,220
    Citim Postuar më parë nga Llapi Lexo Postimin
    O burr le ti Flamurin e tierat mos ba lajka posht e lart
    ti ke Hap tem me ket titullurpi i Qeverisë biri i Adem Jasharit jashtë FSK-së
    kinse Qeverie e Thaçi e paskan lan ne sokak rrug te birin e Adem Jasharit
    une ti solla intervistat e dy djemve te familjes Jashari asnjeri as tjetri nuk than qe Qeverie dhe Kryeministri Thaçi qe e kan lan Lulin jasht FLS-se
    po kah e more ti gucim te genjesh opinionin more burr
    dhe plus te me kercnohesh mua me perjashtim vetem qe te zbulova se nuk e ke than te verteten
    ma thuaj kah e more informaten qe e plasove ketu
    trego burr thuaj veq pata deshir me ja fut kot dhe u krye puna po mos u mundo ti fajsosh te tieret kur vet ke mbet me kemb ne ta

    le te shofin edhe njiher te gjith per ket postim me ke paralajmrue ne privat per perjashtim edhe pse nuk e di qfar detyre kryen ti tek forumi shqiptar
    po qfar ka ketu te keqe ju lutem me trego qka ka ke kunder rregullave te forumit
    fol burr
    Nder turpet e kesaj qeverije hyne edhe ky o zoteri
    Edhe nje Fakt po ta jape ishit ju qe dogjet Shqiponjen e Skenderbeut dhe Identitetin Dardan o zotri e tash Del z.Hashim Thaqi e thote "Te gjithe e pelqejne" kete lecke Toaleti
    Turp me te madhe nuk sesa Ta djegesh Shqiponjen e Skenderbeut por nuk keni ju faj ju se filloj me ju mungu ngjyra e Kaltert dhe e bardhe nga flamuri i shkinis dhe plus na futet edhe te verdhen e magjupeve

  18. #17
    i/e regjistruar Maska e Llapi
    Anëtarësuar
    08-08-2002
    Postime
    10,979
    Citim Postuar më parë nga necky Lexo Postimin


    Nder turpet e kesaj qeverije hyne edhe ky o zoteri
    Edhe nje Fakt po ta jape ishit ju qe dogjet Shqiponjen e Skenderbeut dhe Identitetin Dardan o zotri e tash Del z.Hashim Thaqi e thote "Te gjithe e pelqejne" kete lecke Toaleti
    Turp me te madhe nuk sesa Ta djegesh Shqiponjen e Skenderbeut por nuk keni ju faj ju se filloj me ju mungu ngjyra e Kaltert dhe e bardhe nga flamuri i shkinis dhe plus na futet edhe te verdhen e magjupeve
    ok burr ok
    nuk pate argumente dhe ne fun u dorzove te ka hup udhe per oborr siq thon
    po ti vet e ke hap temen
    e vet del prej saj jo flamuri jo himni jo harta jo terrta jo verrta
    nte paqt met zhig per ate lecken e rugovnes qe po e permen shum her qitne qitne se prap do e kallim edhe do tu fusim plus ne burg
    hajt hajt ne paqi b.yth qitna heeee qa ini ju rugovnistat veq kush su njef

    nuk tregove qka ke qai postimi i jem jasht rregullave bre burr qe sa her po te pyes trego
    Do t´i luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

  19. #18
    Larguar Forum komunistesh Maska e YlliRiaN
    Anëtarësuar
    08-02-2008
    Postime
    1,220
    tu fusim plus ne burg
    Shikoni shikoni po me tani edhe po me kercenon me burg hahaha qa me bere te me qesh tash e tregove veten se ke nostalgji per Enevrin dhe Diktaturen
    Por nuk eshte çudi ju jeni Njejt me me ate

  20. #19
    Larguar Forum komunistesh Maska e YlliRiaN
    Anëtarësuar
    08-02-2008
    Postime
    1,220
    ja mo nuk shkruj se po kam frike mos pe ha burgin

  21. #20
    i/e regjistruar Maska e Llapi
    Anëtarësuar
    08-08-2002
    Postime
    10,979
    Citim Postuar më parë nga necky Lexo Postimin
    ja mo nuk shkruj se po kam frike mos pe ha burgin :D:D:D
    o burr ni shkelsh ligjet e Republikes se Kosoves perse jo edhe ne burg te fusim te na qitesh nji leck siq patet veprue ateher
    ne e kemi flamurin ton qe e ka miratue kuvendi me 100% pa as nji vot kunder

    po ok mos fol ma po sme tregove per qat postimin tim qka pat ai kunder rregullores se forumit shqiptar qe me qove nji not paralajmruse
    fol burr ja po kerkoi prej ALBOS skjarim
    a pati diqka qe i theva rregullat a veq qe ti je nji rugovnist e une nji ishe UÇK-ash
    e na urren shum ket e dim
    por trego per postim dhe e lam ket pun
    po te pres
    Do t´i luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit

Tema të Ngjashme

  1. Ofertat me te reja per pune
    Nga ganoid në forumin Ekonomi & biznes
    Përgjigje: 27
    Postimi i Fundit: 21-01-2005, 13:30
  2. De Lolis
    Nga eris në forumin Letërsia shqiptare
    Përgjigje: 1
    Postimi i Fundit: 02-10-2004, 12:22
  3. Qeveria, kryqëzatë kundër qumështit jashtë monopolit
    Nga ALBA në forumin Problematika shqiptare
    Përgjigje: 2
    Postimi i Fundit: 23-05-2004, 19:17
  4. Plaku dhe Shteti
    Nga Brari në forumin Tema e shtypit të ditës
    Përgjigje: 2
    Postimi i Fundit: 30-09-2002, 10:51

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •