Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 6
  1. #1
    Larguar Forum komunistesh Maska e YlliRiaN
    Anėtarėsuar
    08-02-2008
    Postime
    1,220

    AAK ne krize!

    Shkon edhe Ernest Luma

    Ernest Luma iu ka shtuar figurave qė po lėshojnė AAK’nė. Pėrpara tij, prej kthimit tė Haradinajt, ishte larguar Ramiz Lladrovci si dhe sė fundi zyrtarė tė degėve tė AAK’sė nė Drenas dhe Vushtrri. Edhe Bujar Dugolli ka vėnė nė dyshim tė ardhmen e tij nė AAK.
    Anėtari i Kryesisė sė Aleancės pėr Ardhmėrinė e Kosovės, Ernest Luma, iu ka shtuar figurave qė po lėshojnė kėtė parti, tė enjten.
    Pėrpara Lumės, prej kthimit tė Ramush Haradinajt nga Haga, ishte larguar ish-Sekretari Ramiz Lladrovci si dhe sė fundi zyrtarė tė degėve tė AAK’sė nė Drenas dhe Vushtrri.
    Edhe ish-Nėnkryetari Bujar Dugolli ka vėnė nė dyshim tė ardhmen e tij nė AAK pas Kuvendit tė fundit zgjedhor nė kėtė parti.

    “Kėtė vendim e kam marrė i shtyrė nga situata ime personale, me qėllim tė vazhdimit tė studimeve dhe specializimit tė mėtejmė nė fushėn e letėrsisė si dhe pėr tė vazhduar angazhimin tim profesional nė botėn e medieve dhe tė publicistikės, qė ishte dhe vazhdon tė jetė fusha ime e profesionit, ku mendoj se nė periudhėn nė vazhdim mund tė jem mė kreativ dhe mė sfidues”, ka thėnė Luma, nė njė letėr tė dorėheqjes tė dėrguar Kryetarit Haradinaj dhe Kryesisė sė AAK’sė.

    Luma ka falėnderuar ata pėr besimin e dhėnė gjatė gjithė kėsaj periudhe, pėr dy mandate si zėdhėnės i partisė e dy tjera nė udhėheqjen mė tė lartė, nė Kryesinė saj.
    “Jam i lumtur nėse angazhimi im ka ndikuar sadopak nė ngritjen dhe zhvillimin e Aleancės pėr Ardhmėrinė e Kosovės, partisė sė parė dhe tė vetme nė tė cilėn kam bėrė pjesė dhe nė tė cilėn jam pėrpjekur ta jap kontributin tim politik, profesional dhe kreativ”, ka shkruar Luma.

    Ai ka shtuar se nuk largohet pėr asnjė arsye tjetėr.
    “Dorėheqja ime ka vetėm arsyet e pėrmendura mė lartė dhe asnjė tjetėr, andaj, ēdo paragjykim, ēdo komentim dhe interpretim nė mėnyrė tjetėr, nga kushdo qė bėhet, ėshtė dhe do tė jetė i pavėrtetė”, ka insistuar Luma.

    Ai ka thėnė se ndjehet mirė se ka qenė bashkėpunėtor i AAK’sė nė kohėn e zhvillimeve dhe sfidave nė njė proces shumė tė rėndėsishėm dhe historik pėr Kosovėn dhe tė gjithė neve, i cili u pėrmbyll njė vit mė parė - me shpalljen e Kosovės shtet sovran e i pavarur.
    AAK kishte paralajmėruar se nė kuadėr tė pėrpjekjeve tė saj pėr reformim do tė sjell emra tė rinj nė parti. Deri mė tash ajo po pėrballet mė shumė me dalje.
    Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  

  2. #2
    i/e regjistruar Maska e beni33
    Anėtarėsuar
    27-04-2008
    Postime
    4,230
    krejt normale gjdo parti qe lufton per pushtet e jo per shtet ka destinacionin te shuhet aleanca prej ati momenti qe beri kaulicion me LDK-N E BRAHIM DINARIT ISHTE ne kriz ket fat dota ket edhe PDK- E HASHIM TRAKTORISTIT
    ishalla ktyre partive edhe fara jy zhduket

  3. #3
    Larguar Forum komunistesh Maska e YlliRiaN
    Anėtarėsuar
    08-02-2008
    Postime
    1,220
    Citim Postuar mė parė nga beni33 Lexo Postimin
    krejt normale gjdo parti qe lufton per pushtet e jo per shtet ka destinacionin te shuhet aleanca prej ati momenti qe beri kaulicion me LDK-N E BRAHIM DINARIT ISHTE ne kriz ket fat dota ket edhe PDK- E HASHIM TRAKTORISTIT
    ishalla ktyre partive edhe fara jy zhduket
    Amin hahaha

  4. #4
    i/e regjistruar Maska e Llapi
    Anėtarėsuar
    08-08-2002
    Postime
    10,979
    Jo valla kot luteni edhe nese shkoni e luteni edhe ne kishen e graqanices se nuk do u plotesohet deshira
    psh. PDK pasardhse e Shtabit te Pergjithshem e te Drejtoris Politike te UĒK-se shans nuk ka qe te ndodh siq ja deshiroin disa jugo-shipeca
    ah Hashim bre ti rr.... topat do far jugo te flliqt
    Do t“i luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

  5. #5
    partitė - jon mit.

  6. #6
    tHeKtHi MaMa :P
    Anėtarėsuar
    24-11-2008
    Vendndodhja
    new york
    Postime
    1,708
    Hashim ''Traktoristi '' o beni 33 si duket o ka e drejton me mir se ky ramusuh gomari kur ishte ne pushtet
    if love is the answer, could you rephrase the question?

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •