Close
Faqja 24 prej 103 FillimFillim ... 1422232425263474 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 461 deri 480 prej 2056
  1. #461
    i/e regjistruar Maska e Arb
    Anëtarësuar
    06-12-2002
    Vendndodhja
    Little Albania, NY
    Postime
    1,723
    Citim Postuar më parë nga Disa Lexo Postimin
    "Rugova me familjen e tij e me ata bashkepunetore jane zene rob lufte nga Shkijet. "

    Pse nuk u zin robe Adem Jashari?
    Cka eshte kjo pyetje?

    A mos ke dasht qe te gjithe Shqiptaret te kene fatin tragjik te familjes Jashari?
    Talent wins games, but teamwork wins championships.
    Micheal Jordan

  2. #462
    i/e regjistruar Maska e Disa
    Anëtarësuar
    16-12-2009
    Postime
    2,304
    Citim Postuar më parë nga Arb Lexo Postimin
    Cka eshte kjo pyetje?

    A mos ke dasht qe te gjithe Shqiptaret te kene fatin tragjik te familjes Jashari?
    Jo zotri nuk kam dashte qe te gjith shqiptaret ta ken fatin e familjes Jashari.
    Por poblemi qendron se Rugoven nuk e kan ze Rob por ai ka shkuar me vetedeshir.
    Ai si president eshte dash te dal ne ball te ushtris siq ka ber Kryetari i Bosnjes Ali izbegoviq,por ky nuk veproj ashtu por ai shkoj te miku i vet slloba.

  3. #463
    i/e regjistruar Maska e fattlumi
    Anëtarësuar
    03-01-2010
    Postime
    3,412
    Citim Postuar më parë nga Preng Sherri Lexo Postimin
    Sot s'do të kem kohë për ta shikuar Temën apo Temat që ke hapur nga kureshtja për të lexuar, siç shpreheni " që kurrë si kam lexuar".
    Tashti, ne s'po flasim për atë se i pari se ka pritur të mbramin ngaqë zakonisht është kështu. jo vetëm në kohë lufte por edhe në gara sportive. Por, Ju s'duhet të harroni një gjë shumë të rëndësishme.
    Përshembull
    Popullsia e cila ikte nga një vendbanim për një vendbanim tjetër, në të njejtin vend vinin të tjerë. Po të marr një shembull.
    Ta zëmë prishtinasit iknin nga Prishtina dhe Llapjanët vinin dhe vendoseshin ne Prishtinë. Ose kishte edhe këso gjëra:
    NGa një lagje e qytetit iknin banorët dhe shkonin tek një lagje tjetër. Ata të asaj lgjeje tjeter iknin dhe shkonin në tjetrën. NGa Bazhdarhanja iknin në prizren dhe vendoseshin në Tusus ndersa fshatarët e Korishës vinin nga atje dhe vendoseshin në Bazhdarhane.
    Edhe unë jam për atë gjë, që Historia tëshkruhet ashtu siç ishte. Nëse t'i thua dhe kritikon ata që kanë dhënë deklarata për MEDIA këtu me siguri duhet ta kesh parasysh faktin që RUGOVA ishte nga ata që vetëm jepte deklarata bajate ndersa në kohën kur i mpari siç thua ti nuk e zinte të mbramin dhe gjerë sa të ikurit merrnin rrugë për kufijtë e Shqiperis dhe të Maqedonis I. Rugova nuk e priti as të parin dhe as të mbramin por fill e në BELIGRAD!
    Është e vërtet që Historia nuk mund të shkruhet nga 5 ose 6 veta sikurse që është e vërtetë që Historia nuk shkruhet nga 2 Miljon veta!
    Ata dy Miljon e bëjnë Historin ndërsa e shkruan Ay që mbetet i fundit!
    Fakte.Prishtinasit kur kan ikur nuk jane kthyer deri kur kane hyre trupat e Natos.Fakte.Ne kohen e luftes Rugova nuk dha deklarata per media sepse ato i jepte dikush tjeter,dihet.Fakte.Ramush Haradinaj ne fund ka mbet me 15 ushtare e para fillimit te bombardimeve kishte me mijera,ku menjehere pas hyrjes se trupave te natos prape u bene me mijera.Fakte.1milion e gjysme shqiptare kane rene ne duart e serbeve,dhe vetem zoti larte i ka shpetuar.Ibrahim Rugova qe i vetmi qe tha do te rri ne Prishtine,te tjeret u mbeshtjellen si grate e ikene jepnin deklarata per lufte prej kampeve te refugjateve.Ajo rezistence qe eshte bere zoteri eshte bere ne menyre te vetorganizuar,jo pse ka mund kush kendin ta komandoj,p.sh.nuk ka arritur komanda prej shtabit te pergjithshem ne Dukagjin dhe anasjelltas.Kto i shen edhe sot.E sa per historine e ketyre 2 milion njerezve me e shkru nje njeri po me duket qe ai njeri ende seshte i lindur sepse keta te gjallet qe i kemi,ska gje prej tyre,vetem sa per tia kenaqur teket e dikujt.Kjo dihet.

  4. #464
    i/e regjistruar Maska e Arb
    Anëtarësuar
    06-12-2002
    Vendndodhja
    Little Albania, NY
    Postime
    1,723
    Citim Postuar më parë nga Disa Lexo Postimin
    Jo zotri nuk kam dashte qe te gjith shqiptaret ta ken fatin e familjes Jashari.
    Por poblemi qendron se Rugoven nuk e kan ze Rob por ai ka shkuar me vetedeshir.
    Ai si president eshte dash te dal ne ball te ushtris siq ka ber Kryetari i Bosnjes Ali izbegoviq,por ky nuk veproj ashtu por ai shkoj te miku i vet slloba.
    Edhe gjithmone kur don me gjete "shembull te mire," te shkon mendja te Boshnjaket. Mrekulline qe e beri Izetbegovici... Ia kajti nonen e shtini popullin e vete ne lufte.

    Ka gabu Rugova qe nuk eshte keshillu prej teje. Qysh nuk i ka shku ndermend me ba cka ka ba Izetbegovici. A mendje he bir! Po me met Kosova ne duar tua...

    Se Rugova ka shku ne Beogradme vetedeshire, kete e kemi degjuar nga TV i Shkijeve ne ate kohe, nga Kryekasapi ne Hage, edhe nga ti e zagaret si ti...
    Ndryshuar për herë të fundit nga Arb : 22-01-2010 më 12:30
    Talent wins games, but teamwork wins championships.
    Micheal Jordan

  5. #465
    i/e regjistruar Maska e Disa
    Anëtarësuar
    16-12-2009
    Postime
    2,304
    Citim Postuar më parë nga Arb Lexo Postimin
    Edhe gjithmone kur don me gjete "shembull te mire," te shkon mendja te Boshnjaket. Mrekulline qe e beri Izetbegovici... Ia kajti nonen e shtini popullin e vete ne lufte.

    Ka gabu Rugova qe nuk eshte keshillu prej teje. Qysh nuk i ka shku ndermend me ba cka ka ba Izetbegovici. A mendje he bir! Po me met Kosova ne duar tua...

    Se Rugova ka shku ne Beogradme vetedeshire, kete e kemi degjuar nga TV i Shkijeve ne ate kohe, nga Kryekasapi ne Hage, edhe nga ti e zagaret si ti...
    Po si po mendon mor ti,qe lirija fitohet pa gjak?njeh ti ndonje shtet qe eshte cliruar pa viktima?

    Ani po e lem qe Rugova te Slloba ne Beograd eshte shkuar ne menyre te dhunshme,po pse kur Slloba i tha Rugoves ne cilin shtet po don te shkosh pas vizites se tij ne Beograd,ai nuk e zgjedhi Shqiperin,Gjermanin ose ndonje shtet tjeter po pikrisht Italin?

  6. #466
    i/e regjistruar Maska e Arb
    Anëtarësuar
    06-12-2002
    Vendndodhja
    Little Albania, NY
    Postime
    1,723
    Citim Postuar më parë nga Disa Lexo Postimin
    Po si po mendon mor ti,qe lirija fitohet pa gjak?njeh ti ndonje shtet qe eshte cliruar pa viktima?

    Ani po e lem qe Rugova te Slloba ne Beograd eshte shkuar ne menyre te dhunshme,po pse kur Slloba i tha Rugoves ne cilin shtet po don te shkosh pas vizites se tij ne Beograd,ai nuk e zgjedhi Shqiperin,Gjermanin ose ndonje shtet tjeter po pikrisht Italin?
    Edhe ti ishe aty kur i tha ashtu?

    Hajt he burre kqyr merru me naj sen tjeter. Me naj sen ma te mecem.
    Talent wins games, but teamwork wins championships.
    Micheal Jordan

  7. #467
    i/e regjistruar Maska e Disa
    Anëtarësuar
    16-12-2009
    Postime
    2,304
    Citim Postuar më parë nga Arb Lexo Postimin
    Edhe ti ishe aty kur i tha ashtu?

    Hajt he burre kqyr merru me naj sen tjeter. Me naj sen ma te mecem.
    E more vella po me dhimbesh,qe po vujshe per informacione te shumta,po si thau more a ke qena ty.
    O zotri Slloba ne HAGE i ka then Rugoves a te kam then ne cilin shtet po don te dergoj ,ti ke then ne ITALI.

    O vella tu kisha lutur kur nuk ke fakte ,dhe kur nuk e njef historin e Rugoves ma mir mos debato fare sepse e qet veten shum ulte.

    Pranoje bre vella thuj nuk di ma shum per Rugoven dhe u kry ,e mos fol fjal palidhje,sepse po del shum poshta.....

    Me t'mira

  8. #468
    i/e regjistruar Maska e Preng Sherri
    Anëtarësuar
    19-02-2007
    Postime
    1,274
    Citim Postuar më parë nga fattlumi Lexo Postimin
    Fakte.Prishtinasit kur kan ikur nuk jane kthyer deri kur kane hyre trupat e Natos.Fakte.Ne kohen e luftes Rugova nuk dha deklarata per media sepse ato i jepte dikush tjeter,dihet.Fakte.Ramush Haradinaj ne fund ka mbet me 15 ushtare e para fillimit te bombardimeve kishte me mijera,ku menjehere pas hyrjes se trupave te natos prape u bene me mijera.Fakte.1milion e gjysme shqiptare kane rene ne duart e serbeve,dhe vetem zoti larte i ka shpetuar.Ibrahim Rugova qe i vetmi qe tha do te rri ne Prishtine,te tjeret u mbeshtjellen si grate e ikene jepnin deklarata per lufte prej kampeve te refugjateve.Ajo rezistence qe eshte bere zoteri eshte bere ne menyre te vetorganizuar,jo pse ka mund kush kendin ta komandoj,p.sh.nuk ka arritur komanda prej shtabit te pergjithshem ne Dukagjin dhe anasjelltas.Kto i shen edhe sot.E sa per historine e ketyre 2 milion njerezve me e shkru nje njeri po me duket qe ai njeri ende seshte i lindur sepse keta te gjallet qe i kemi,ska gje prej tyre,vetem sa per tia kenaqur teket e dikujt.Kjo dihet.
    Prishtinasit në radhë të parë ikën disa por shumica mbetën për t'jetuar në atë qytet pa lumë s'paku këtë gjë e kemi mësuar nga gjithë ata që kanë bërë ditar gjatë kohës së bombardimeve. Pra, nëse bëjmë matematik në mes atyre që ikën dhe atyre që mbetën = na del ;më shumë ata që mbetën!
    Tashti t'i thua se më shumë se NJë MILJON e GJYSMë Shqiptarë ishin në duar të Serbëve nbdërsa unë të them që në duar të Serbëve ishin të gjithë shqiptarët përpos atyre që ishin tradhtarë, kolaboracionist, spiuna, me gjak të përzier apo edhe nga martesat e perziera. Shqiptarët në duar të serbëve ishin që nga viti 1912- duke vazhduar tërë kohën ndërsa më së keqti ishin në kohën kur u HIPNOZIZUAN nga POLITIKA e Pritjes dhe e uljes së Kokës ngaqë serbët hynin dhe ua merrnin nuset në shtepi shqiptarëve ndërsa këta vetëm ulnin kokën.
    Ramush haradinaj është e vërtet që u mbështet për Muri për një kohë si pasoj e Kolones së Pestë FARKUt dhe TRADHTARIT - Tahir Zemës të cilët i hynë prapa shpindës, e mberthyen dhe në fund u dorezuan para serbëve: dhe jo vetëm kaq por tahir Zema sipas detyrës dorezoj tek serbët edhe 7 të plagosurit e Prapaqanit. Këtë gjë e di shumë mirë!
    Ibrahim Rugova s'ka pas as arsyen më të vogël të mos rrinte në Prishtinë sepse ay ishte i siguruar nga Serbët; atë e mbronin serbët dhe meqë dikush përmendi Hagën dhe Rugoven në Hägë vet Millosheviqi i tha Rugovës " Ne Ty ta kemi shpëtuar jetën sepse ti ke qenë në rrezik nga UÇK-ja".
    PRa, Rugova s'ka pas përse të largohet nga Prishtina ngaqë serbët do ta rrezikonin Rugoven po aq sa do ta rrezikonin Zoran Angjellkoviqin apo edhe Nikolla Shainoviqin.
    Ibrahim Rugova ka qenë i mbrojtur në Prishtinë nga serbët ma shumë se vet Millosheviqi në Beograd!
    Ti zoteri nuk e di se si u bë lufta dhe s^ke akoma ide ngaqë o ke qenë fëmij dhe tani ke degjuar tregime o ke qenë nga ata që ke qëndruar në kaçak pulash dhe ke menduar që nëse u kall bishti ytë u kall bishti i tërë dynjasë.
    Në Luftë populli ynë hyri për të dal ttriumfues!
    Ore zotëri,
    A e di ti se si u vra Bedri Shala, Abeja, Xhevë lladrovci, Fehmiu, Iljaz Kodra, Fatime Hetemi, Xhejlane Gashi, Agim Ramadani, Salih Çeku, Skender Berisha, Xhemajl fetahu, 7 deshmoret e Jezercit?
    Ore zotëri e di Ti që kur goditi gjylja e Topit Abenë, edhe pse e kishte ndarë në dysh Ay në atë gjendje bëri edhe disa hapa në këmbë duke pyetur: " Çka u bë me Bedri Shalën".
    Ma gjejë vetëm një të vetmen Luftë, një të vetmen në tërë Historin, pasi që po thirrësh në të, ku tërë Populli ky bë luftë?
    Por ti dhe ata si ti dhe ata që përkrahin Njeriun që rrinte i mbrojtur nga Serbët nga frika se UÇK-ja do ta vriste si tradhtarë duket se fare nuk e njihni luftën dhe se si bëhet ajo!
    KURR' SHQIPERI S'KAM ME T'HARRUE
    EDHE N'VORR ME T'PËRMENDË KAM!

  9. #469
    i/e regjistruar Maska e Preng Sherri
    Anëtarësuar
    19-02-2007
    Postime
    1,274
    Citim Postuar më parë nga Disa Lexo Postimin
    O vella tu kisha lutur kur nuk ke fakte ,dhe kur nuk e njef historin e Rugoves ma mir mos debato fare sepse e qet veten shum ulte.



    Me t'mira
    I tha " ne ta kemi shpetuar jetën dhe të kemi mbrojtur nga UÇK-ja".
    Po a ka vdekje më të madhe se sa Njeriu që vriste fëmijët e Kosovës të të thotë " Ne ta kamei shpetuar jetën Ty nga UÇK-ja".
    Pra Millosheviqi nuk i thoshte ne të kemi shpetuar Ty nga paramilitarët e Arkanit apo nga beretat e kuqe por i thoshte të " shpetuam nga UÇK-ja".
    Disa thonë se pas Rambujes, ai u kthye në Prishtinë. Po natyrishtë sepse ay gjatë asaj kohe kur kishte organizuar zgjedhje duke lënë Drenicen jashtë me Komunat e saja dhe duke mos pritur që së paku të varroseshin Jasharët e kishte denuar veten dhe për këtë Ay askund nuk ndjehej më i sigurt se sa në duart e serbëve!
    KURR' SHQIPERI S'KAM ME T'HARRUE
    EDHE N'VORR ME T'PËRMENDË KAM!

  10. #470
    i/e regjistruar Maska e Disa
    Anëtarësuar
    16-12-2009
    Postime
    2,304
    Citim Postuar më parë nga Preng Sherri Lexo Postimin
    Prishtinasit në radhë të parë ikën disa por shumica mbetën për t'jetuar në atë qytet pa lumë s'paku këtë gjë e kemi mësuar nga gjithë ata që kanë bërë ditar gjatë kohës së bombardimeve. Pra, nëse bëjmë matematik në mes atyre që ikën dhe atyre që mbetën = na del ;më shumë ata që mbetën!
    Tashti t'i thua se më shumë se NJë MILJON e GJYSMë Shqiptarë ishin në duar të Serbëve nbdërsa unë të them që në duar të Serbëve ishin të gjithë shqiptarët përpos atyre që ishin tradhtarë, kolaboracionist, spiuna, me gjak të përzier apo edhe nga martesat e perziera. Shqiptarët në duar të serbëve ishin që nga viti 1912- duke vazhduar tërë kohën ndërsa më së keqti ishin në kohën kur u HIPNOZIZUAN nga POLITIKA e Pritjes dhe e uljes së Kokës ngaqë serbët hynin dhe ua merrnin nuset në shtepi shqiptarëve ndërsa këta vetëm ulnin kokën.
    Ramush haradinaj është e vërtet që u mbështet për Muri për një kohë si pasoj e Kolones së Pestë FARKUt dhe TRADHTARIT - Tahir Zemës të cilët i hynë prapa shpindës, e mberthyen dhe në fund u dorezuan para serbëve: dhe jo vetëm kaq por tahir Zema sipas detyrës dorezoj tek serbët edhe 7 të plagosurit e Prapaqanit. Këtë gjë e di shumë mirë!
    Ibrahim Rugova s'ka pas as arsyen më të vogël të mos rrinte në Prishtinë sepse ay ishte i siguruar nga Serbët; atë e mbronin serbët dhe meqë dikush përmendi Hagën dhe Rugoven në Hägë vet Millosheviqi i tha Rugovës " Ne Ty ta kemi shpëtuar jetën sepse ti ke qenë në rrezik nga UÇK-ja".
    PRa, Rugova s'ka pas përse të largohet nga Prishtina ngaqë serbët do ta rrezikonin Rugoven po aq sa do ta rrezikonin Zoran Angjellkoviqin apo edhe Nikolla Shainoviqin.
    Ibrahim Rugova ka qenë i mbrojtur në Prishtinë nga serbët ma shumë se vet Millosheviqi në Beograd!
    Ti zoteri nuk e di se si u bë lufta dhe s^ke akoma ide ngaqë o ke qenë fëmij dhe tani ke degjuar tregime o ke qenë nga ata që ke qëndruar në kaçak pulash dhe ke menduar që nëse u kall bishti ytë u kall bishti i tërë dynjasë.
    Në Luftë populli ynë hyri për të dal ttriumfues!
    Ore zotëri,
    A e di ti se si u vra Bedri Shala, Abeja, Xhevë lladrovci, Fehmiu, Iljaz Kodra, Fatime Hetemi, Xhejlane Gashi, Agim Ramadani, Salih Çeku, Skender Berisha, Xhemajl fetahu, 7 deshmoret e Jezercit?
    Ore zotëri e di Ti që kur goditi gjylja e Topit Abenë, edhe pse e kishte ndarë në dysh Ay në atë gjendje bëri edhe disa hapa në këmbë duke pyetur: " Çka u bë me Bedri Shalën".
    Ma gjejë vetëm një të vetmen Luftë, një të vetmen në tërë Historin, pasi që po thirrësh në të, ku tërë Populli ky bë luftë?
    Por ti dhe ata si ti dhe ata që përkrahin Njeriun që rrinte i mbrojtur nga Serbët nga frika se UÇK-ja do ta vriste si tradhtarë duket se fare nuk e njihni luftën dhe se si bëhet ajo!
    Te lumte......

  11. #471
    i/e regjistruar Maska e Arb
    Anëtarësuar
    06-12-2002
    Vendndodhja
    Little Albania, NY
    Postime
    1,723
    Citim Postuar më parë nga Disa Lexo Postimin
    E more vella po me dhimbesh,qe po vujshe per informacione te shumta,po si thau more a ke qena ty.
    O zotri Slloba ne HAGE i ka then Rugoves a te kam then ne cilin shtet po don te dergoj ,ti ke then ne ITALI.

    O vella tu kisha lutur kur nuk ke fakte ,dhe kur nuk e njef historin e Rugoves ma mir mos debato fare sepse e qet veten shum ulte.

    Pranoje bre vella thuj nuk di ma shum per Rugoven dhe u kry ,e mos fol fjal palidhje,sepse po del shum poshta.....

    Me t'mira
    Qyre qyre...

    Atehere sipas teje po i bijka se po te folesh per Rugoven po u deshka patjeter me e dite historine e Rugoves. Apo ma mire me thane ate histori qe kuqaloshe e harape si ju e interpretoni ashtu sic doni.

    Me u kthy te kjo qe ke thane ma nalte. Ti perseri merresh me cka ka thane kryekasapi. Eh, mendje he bir.
    Ndryshuar për herë të fundit nga Arb : 22-01-2010 më 15:23
    Talent wins games, but teamwork wins championships.
    Micheal Jordan

  12. #472
    i/e regjistruar Maska e Disa
    Anëtarësuar
    16-12-2009
    Postime
    2,304
    Citim Postuar më parë nga Arb Lexo Postimin
    Qyre qyre...

    Atehere sipas teje po i bijka se po te folesh per Rugoven po u deshka patjeter me e dite historine e Rugoves. Apo ma mire me thane ate histori qe kuqaloshe e harape si ju e interpretoni ashtu sic doni.

    Me u kthy te kjo qe ke thane ma nalte. Ti perseri merresh me cka ka thane kryekasapi. Eh, mendje he bir.
    Normal,po si medon o zotri te flasesh per nje njeri ta lavdrosh nje njeri,kur nuk ja din te kalumen kjo eshte absurde.

    Me t'mira

  13. #473
    i/e regjistruar Maska e Arb
    Anëtarësuar
    06-12-2002
    Vendndodhja
    Little Albania, NY
    Postime
    1,723
    Citim Postuar më parë nga Preng Sherri Lexo Postimin
    I tha " ne ta kemi shpetuar jetën dhe të kemi mbrojtur nga UÇK-ja".
    Po a ka vdekje më të madhe se sa Njeriu që vriste fëmijët e Kosovës të të thotë " Ne ta kamei shpetuar jetën Ty nga UÇK-ja".
    Pra Millosheviqi nuk i thoshte ne të kemi shpetuar Ty nga paramilitarët e Arkanit apo nga beretat e kuqe por i thoshte të " shpetuam nga UÇK-ja".
    Disa thonë se pas Rambujes, ai u kthye në Prishtinë. Po natyrishtë sepse ay gjatë asaj kohe kur kishte organizuar zgjedhje duke lënë Drenicen jashtë me Komunat e saja dhe duke mos pritur që së paku të varroseshin Jasharët e kishte denuar veten dhe për këtë Ay askund nuk ndjehej më i sigurt se sa në duart e serbëve!
    Edhe ty ende te ben pershtypje se cfare paska thene millomagjupi. Do te thote nje pohim te tij, ti e merr automatikisht si te vertete. Aq shume i beson ende pohimeve te millomagjupit. Aq Shqiptar magjup je a?

    Me fjale tjera ti po na tregon se i ke besuar fjaleve te millomagjupit, e nuk i ke besuar fjaleve te madhit te Shqiptarit, udheheqesit te Shqiptareve te Kosoves, Presidentit te Pare te Kosoves.
    Talent wins games, but teamwork wins championships.
    Micheal Jordan

  14. #474
    i/e regjistruar Maska e Arb
    Anëtarësuar
    06-12-2002
    Vendndodhja
    Little Albania, NY
    Postime
    1,723
    Citim Postuar më parë nga Disa Lexo Postimin
    Normal,po si medon o zotri te flasesh per nje njeri ta lavdrosh nje njeri,kur nuk ja din te kalumen kjo eshte absurde.

    Me t'mira
    Aq e veshtire qenka te dish per profetin e Shqiptareve?

    Mos u nis prej vetit, ne e dijme se ti din me na tregu vetem per maskarallaqet e harapeve, kuranit e nuk din gje per Shqiptaret e medhenje.
    Talent wins games, but teamwork wins championships.
    Micheal Jordan

  15. #475
    i/e regjistruar Maska e Disa
    Anëtarësuar
    16-12-2009
    Postime
    2,304
    Citim Postuar më parë nga Arb Lexo Postimin
    Aq e veshtire qenka te dish per profetin e Shqiptareve?

    Mos u nis prej vetit, ne e dijme se ti din me na tregu vetem per maskarallaqet e harapeve, kuranit e nuk din gje per Shqiptaret e medhenje.
    A je i vedishum ti se kon po e quan profet ncnncncnn.

    Valla po shifesh se si po ja din historin e Rugoviqit.

    O zotri une sjell mjaft fakte se cfar i ka ber ky njeri popullit shqiptar po ti qe nuk don mi pa keto fakte ose i sheh dhe i mohon ai eshte problemi yt.

    Po ti o zotri nuk me sjelle as nje fakte qe Rugova ka punuar per Kosoven.

  16. #476
    Pasioni për shkencën Maska e KILI MERTURI
    Anëtarësuar
    23-01-2008
    Vendndodhja
    evropë
    Postime
    1,838
    Derisa ka përkrahës të tradhtisë , nuk do të ketë përparim për kombin shqiptarë!

    Hima asnjëher nuk ishte atdhetarë!

    Kili
    SHQIPËRIA ETNIKE ËSHTË GJAKU IM QË NUK FALET!
    BAC, U KRYM, E HASA ME SHOKË PO LAVDËROHET ME KRYMBJEN E KOSOVËS!

    ENDE PO KA ASI NJERËZ QË E PËRKRAHIN TRADHTIN NË KOSOVË , BAC!
    Në dreq të mallkuar të gjithë antishqiptarët dhe tradhtarët e kombit!

  17. #477
    United States of Albania Maska e USA NR1
    Anëtarësuar
    18-01-2010
    Vendndodhja
    KU
    Postime
    5,430
    Citim Postuar më parë nga Arb Lexo Postimin
    Edhe gjithmone kur don me gjete "shembull te mire," te shkon mendja te Boshnjaket. Mrekulline qe e beri Izetbegovici... Ia kajti nonen e shtini popullin e vete ne lufte.

    Ka gabu Rugova qe nuk eshte keshillu prej teje. Qysh nuk i ka shku ndermend me ba cka ka ba Izetbegovici. A mendje he bir! Po me met Kosova ne duar tua...

    Se Rugova ka shku ne Beogradme vetedeshire, kete e kemi degjuar nga TV i Shkijeve ne ate kohe, nga Kryekasapi ne Hage,
    per kete arsye Rugova ishte President Modern,se ne Shqiptaret edhe me shkopi i dalmi tenkes para ama cka po fiton,e mbaj mend shume mire nje prej shteteve tash edhe atehere si Slovenia.qe ka humbur shume pak njerez por presidentin e kishin modern

  18. #478
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    21-07-2004
    Postime
    118
    Citim Postuar më parë nga USA NR1 Lexo Postimin
    per kete arsye Rugova ishte President Modern,se ne Shqiptaret edhe me shkopi i dalmi tenkes para ama cka po fiton,e mbaj mend shume mire nje prej shteteve tash edhe atehere si Slovenia.qe ka humbur shume pak njerez por presidentin e kishin modern
    ...valla vella sa shembull absurd paske marre he Zoti te udhezofte, Presidenti i Sllovenis modern si rugova aaa, hajde prralle hajde, Sllovenia kishte organizura policine dhe mbrotjen teritorjale kur shpalli Pavaresin dhe si la shkjet e beogardite as nga kazermat me dale, iju qi... robte per serbi, ai nuk shkoje ne barak si mjerani i shekullit i.r dhe te ruhet nga policia e armikut, ai kishte policine dhe ushtrine e vete, kjo ka nje dallim te madhe edhe mos trego mos ksi kashelashe te lutem...


    tungiii

  19. #479
    i/e regjistruar Maska e Disa
    Anëtarësuar
    16-12-2009
    Postime
    2,304
    Citim Postuar më parë nga i_paEpuri Lexo Postimin
    ...valla vella sa shembull absurd paske marre he Zoti te udhezofte, Presidenti i Sllovenis modern si rugova aaa, hajde prralle hajde, Sllovenia kishte organizura policine dhe mbrotjen teritorjale kur shpalli Pavaresin dhe si la shkjet e beogardite as nga kazermat me dale, iju qi... robte per serbi, ai nuk shkoje ne barak si mjerani i shekullit i.r dhe te ruhet nga policia e armikut, ai kishte policine dhe ushtrine e vete, kjo ka nje dallim te madhe edhe mos trego mos ksi kashelashe te lutem...


    tungiii
    O te lumte o vella po kuna mi fole se.

    Me t'mira

  20. #480
    Perjashtuar Maska e Zëu_s
    Anëtarësuar
    02-05-2006
    Postime
    1,672
    Ibrahim Rugova ka vdekur, dhe une nuk po e shoh te arsyeshme nga ju qe ende t'ia mbani inati e te hani m.u.t kunder tije, pasiqe tash ju (qe jeni ma shkie se shkiet vet) jeni te lire dhe Skenderbeu II nuk eshte ma gjalle qe te ju ndaloj juve gjakpirsat qe po ia thithni gjakun popullit Shqiptar.

Faqja 24 prej 103 FillimFillim ... 1422232425263474 ... FunditFundit

Tema të Ngjashme

  1. Kështu foli Tahir Zemaj
    Nga Nice_Boy në forumin Historia shqiptare
    Përgjigje: 123
    Postimi i Fundit: 01-01-2014, 18:52
  2. Tahiraj: Rrefime mbi luften ne Kosove
    Nga Kuksjan_forever në forumin Çështja kombëtare
    Përgjigje: 22
    Postimi i Fundit: 09-11-2010, 14:42
  3. Vrasja e Kolonel Ahmet Krasniqit..
    Nga Brari në forumin Historia shqiptare
    Përgjigje: 47
    Postimi i Fundit: 04-10-2010, 04:41
  4. Kushtetuta e Republikës së Kosovës
    Nga YlliRiaN në forumin Kulturë demokratike
    Përgjigje: 12
    Postimi i Fundit: 01-04-2009, 19:17

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •