Close
Faqja 2 prej 29 FillimFillim 123412 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 563
  1. #21
    i/e regjistruar Maska e Disa
    Anėtarėsuar
    16-12-2009
    Postime
    2,304
    Citim Postuar mė parė nga USA NR1 Lexo Postimin
    shiko vella Disa,jami shume te vetedijshem se per fat te keq,disa hoxhallare edhe politike po bejne,ajo eshte tjeter pune neve a na pelqene a jo,
    ja psh.ne mes te shkupit ne Xhami jane rrahur,
    se edhe une jam musliman dhe feja ime eshte paqe,

    kam nje pyetje pra per ty.
    psh, Nena tereze vetem pse eshte tjeter fe do te shkoje ne xhenem?
    e tash nje musliman qe ska bere as nje te mire , do te shkoj ne xhenet?

    cdo te mira vella
    E ke gabim nese mendon qe feja nuk duhet te perzihet ne politike,shiqo vella feja eshte politike,sociologji,shkence,ligje,mjekesi,me nje fjale eshte jeta.
    Pra nuk eshte gabim pse hoxhollaret merren me politike,a eshte me mire mu merr me politike,dhe mos me pranu tulifare kushtetute,ati-njerezore,fetare,kombetare?,apo me mos mu merr me politike,dhe me na udheheq,injorante,tradhetaret,pa besimtaret,etj.
    Nuk do te thote qe te flitet per politike ne xhami ,do e mos duhesh mu rre,te duhet te bisedosh ne menyre te qet,dhe duhet te japesh fakte si x partie eshte me e mire dhe ka program me te mire.

    Po ne Kuran thote cdo njeri qe nuk eshte musliman ai eshte ne zjarr,sa do te mira te bene ai prap ngel ne zjarre,a din pse?,sepse kushti i pare per mu ju pranuar veprat njeriut eshte te besosh ALLAHUN dhe te derguarin e tij,gje qe keto dyja tereza nuk i ka pas.
    Tjetra ZOTI eshte shum i drejte,psh,nje krishter,ban shum mire.....,por ai eshte krishter pa shtrohet pytja se si ZOTI do ta shperblen at?,keshtu ai njeri edhe pse nuk do ta fiton xhenetin,ai ne kete bote do te kete te mira,do te kete nje jete te rehatshme,etj,per shkake se ai ka bere mire,por per fate te keq nuk do ta fiton xhenetin,per shkake se kushtin e pare per tju pranuar veprat ai e ka mohuar,pra i mungon.

    Ja nje shembull,nese njeriu e nderton nje objekt,shpi apo banes,dhe nese ai temelin nuk e ka bere te forte,ai nese e bene 5 ose 6 kate shpin ose banesen,ajo do te rrenohet,sepse temelin e ka pas te dobet,pra keshtu qenderon puna edhe tek njeri,nese njeri nuk e ka besimn e shendoshe,sa dushe vepra te mria le te bene,ati do ti rrenohen veprat,siq rrenohen katet e shtepis ose baneses.

    Me t'mira
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Disa : 01-08-2010 mė 14:27
    1000 zogj pula,kunder nje LUANI.

  2. #22
    Nderi i Universit Maska e Gostivari_usa
    Anėtarėsuar
    12-08-2005
    Vendndodhja
    Atje ku nuk me gjeni dot!
    Postime
    3,639
    Citim Postuar mė parė nga MafiaWarz Lexo Postimin
    Injoranca dhe ikja prej temes ket e keni zgjidhje tejter nuk keni asgje!! nese ske fjal rri shuj... e mos shpik sepse e dim qe ju jeni te zgjuar per te bere peralla
    Kush ik prej temes ore debil!!! Pik se pari nuk ka fakte qe muslimanet kane be 11 shtatorin , se dytii more debil qe sdi asgje, ke vizituar ti faqen e FBI-se ose jo ?!!
    Shko lexo "most wanted people in USA " dhe do te shikojsh qe Osama Bin Lesh Spijun Agjent i Perendmit as qe kerkohet per sulmet e 11 shtatorit ?!!!
    Pse nuk kerkohet per ato sulme a , kur te njejtat sulme i atribohen atij?!!!
    E di PSEEEEE ore debil ?!!!
    Sepse kur e kane pyetur udheheqesit e FBI, ata jane pergjigjur se nuk ka fakte se Osams Bin Lesh Laden Agjenti i perendimit ka qene pas atyre sulmeve.

    Po ju perseri vini ketu dhe vazhdoni me propaganden tuaj pa mos be fare detyrat e shtepise.

    Se ke fajin ti, e kam fajin une qe diskutoj me femije ketu.



    GV_USA
    WE WILL NOT GO DOWN!

  3. #23
    i/e larguar Maska e Gordon Freeman
    Anėtarėsuar
    03-05-2009
    Vendndodhja
    .
    Postime
    2,895
    pershendetje vella
    jo hoxha nuk ka vendos por vetem e ka then ate qe thot kurani dhe syneti dhe nje gje te till nese do pyten do e thojn te gjith muslimanet ne mbar boten dhe sipas kuranit dhe synetit qdo njeri qe i pershkruan zotit shok qdo njeri qe i beson njeriut per zot ai do hy ne zjarr sepse zoti eshte nje dhe i pa temeta dhe nuk ka nevoj per djal dhe per shok ndersa nen tereza isain e ka besu si djal te zotit dhe sipas kuranit kjo nuk e meriton gjenetin dhe per te eshte zjarri sepse e ka besu zotin me te meta dhe e ka besu nje njeri si djal te zotit
    xim,bindjet personale nuk kane nevoje te thuhen ne publik sepse cilsohet edhe si ofendim per shqiptaret te cilet e duan atė po te ishte ashtu si thua ti at'here edhe prifti duhet te dalė ne publik e te thote se Adem Jashari apo dikush tjeter sipas bibles e ka vendin ne ferr ...etj etj nuk eshte hera e parė qe Shefqet Krasniqi ben publike edhe shume gjera tjera nuk e di se cfare qellimi ka poashtu ai ka humbur vendin e tij te punes bile eshte perjashtu nga vet BIKU per moskultivim te tolerances.

  4. #24
    i/e regjistruar Maska e Disa
    Anėtarėsuar
    16-12-2009
    Postime
    2,304
    Citim Postuar mė parė nga MafiaWarz Lexo Postimin
    Gjithmon gjeni nje zgjidhje per te arsytuar dhe mbuluar terrorismin dhe qellimin e ti qe e keni te nisni nga ketu... me thuaj keta a jan jahudi apo te krishtere???? dhe kush i meson keta keshtut


    http://www.youtube.com/watch?v=PZoyt...layer_embedded


    O Usame o Usame zhduk ushrin amerikane o usma o usame rrite nderin e muslimanve?????

    Ky ka kontribuar per Shqiptaert??? po edhe Anton Kcira ka kontribuar per ta ne menyren e vet secili por kjo qe kan ber nuk i arsyton asnjerin por ky vazhdon ta bej njeher ofendon Nenen Tereze pastaj mbjell urrejtje



    Disa perjigja per ty edhe pse ti nuk me pergjigjesh ne temen TURKIA aty te kam shkruajtur diqka dhe ke mbetur goj mbyllur sepse shihesh qe nuk perfaqson Shqiptaret por Arabet edhe ti...

    Nena Tereze ka sjell imazhin e Shqiptarve neper bot me Ikonen e Nenes Tereze bota ka identifikuar shqiptaret si njerz te dashuris paqes miresis dhe jo TERRORISTA si ben ky hogjallari ketu
    ahaha,jo palako une i perfaqesoje shqiptaret,dhe pa dyshim se do te pergjigjem,por nuk eshte pse kam dasht ti ik pytjes tende,por puna eshte se nuk kam pasur kohe.

    Qfare imazhi ka sjell more djal,por Terezen me shum e kan njoher si INDIANE,se shqiptare,ajo ndihmen me te madhe e ka bere per Kalkuten,popullin tone e ka len shkret.
    Nuk eshte logjike,qe nje nene ta len femijen e vete te qaje,dhe te vrapoj pas te tjerve!
    1000 zogj pula,kunder nje LUANI.

  5. #25
    EAGLE warrior Maska e MafiaWarz
    Anėtarėsuar
    12-05-2010
    Postime
    1,787
    =Kush ik prej temes ore debil!!! Pik se pari nuk ka fakte qe muslimanet kane be 11 shtatorin , se dytii more debil qe sdi asgje, ke vizituar ti faqen e FBI-se ose jo ?!!
    Shko lexo "most wanted people in USA " dhe do te shikojsh qe Osama Bin Lesh Spijun Agjent i Perendmit as qe kerkohet per sulmet e 11 shtatorit ?!!!
    Pse nuk kerkohet per ato sulme a , kur te njejtat sulme i atribohen atij?!!!
    E di PSEEEEE ore debil ?!!!
    Sepse kur e kane pyetur udheheqesit e FBI, ata jane pergjigjur se nuk ka fakte se Osams Bin Lesh Laden Agjenti i perendimit ka qene pas atyre sulmeve.

    Po ju perseri vini ketu dhe vazhdoni me propaganden tuaj pa mos be fare detyrat e shtepise.

    Se ke fajin ti, e kam fajin une qe diskutoj me femije ketu.



    GV_USA
    Ta di per nder per sharje por nuk i ka hije debillit ti drejtohet dikujt tejter me debill me ket ju vetem paraqiteni thoni qe nuk e ka ber muslimani ate kendej
    Knoni per ta nat e dit dhe perkrahni me kto fjal i mashtron vetem ata qe sja kan iden fare sepse e dim qe ju bashk me qdo gje te shejt te juven suportoni terrorin

    dhe me thuaj edhe ti kta a jan hebrej??

    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga MafiaWarz : 01-08-2010 mė 14:43

  6. #26
    i/e regjistruar Maska e Disa
    Anėtarėsuar
    16-12-2009
    Postime
    2,304
    Citim Postuar mė parė nga MIRIAM Lexo Postimin
    Shoqatat e saja humanitare kane ushqyer shqiptaret e Kosoves gjate luftes si refugjate
    Po Muhamedi cka ka ba te mire per shqiptare,se te keqiat i dime te tere
    ahhaha,na ka ushqyere?!!!!,mos e ke fjalen per indianet qe i ka ushqyere?!

    Muhamedi a,s,(paqja qofte mbi te),nuk ka bere veq per shqiptaret por per mbare njerezimin.
    1000 zogj pula,kunder nje LUANI.

  7. #27
    Shtegtari! Maska e Gregu
    Anėtarėsuar
    30-11-2008
    Postime
    869
    Citim Postuar mė parė nga ximi_abedini Lexo Postimin
    ky eshte hoxha i cili ka dhen kontributin me te madh per vedijsimin per fen islame ne kosov dhe eshte njeri prej atyre qe ka kontribu ne qlirimin e kosoves sepse ky hoxh te cilin sot e quani tradhtar ka len familjen ka len lluksin dhe dhe ka kap armen dhe ka luftu per lirin e kosoves dhe ky sot eshte hoxha me i kerkuar ne mbar evropen mirpo ky ka zgjedh kosoven qe te kontriboj ne vendlindjen e vet

    qdo njeri qe nuk e njeh ket hogj ka urrejtje ndaj tij mirpo ai qe do ta njoh do ta ndrroj menjeher ket mendim

    nese nuk eshte montim hogja ka dasht te thot se inshalla do jem prej atyre qe urrejm per ate qe kan be te krishteret sepse ata shpiken nje fe te re dhe ben nje njeri zot me ate qe ben te krishteret toka dhe qiejt deshen te pelcasin

    dhe nese duhet te denohet ky hogj ather duhet te denohen te gjith hogjollaret ne kosov dhe shqiperi dhe ne mbar boten dhe te gjith muslimanet qe praktikojn fen islame sepse te gjith baz e kan kuranin dhe synetin dhe ligjerojn sipas tyre por asgje nuk thojn nga vetvetja

    ne video shihen kullat binjake ato nuk kan te bejn asgje me fen islame sepse ato kulla i rrezoj jehudet e izraelit dhe per te sot ka deshmi sa te dush dhe gjith bota e di nje gje te till perveq te verberve
    Deri ne kete postim kam mendu se je normal!!
    Tani e tutje, nuk behet fjal!
    Te te them turp, nuk mund te te them sepse ti nuk e kupton!!
    "Nė fillim ishte Fjala dhe Fjala ishte pranė Perėndisė, dhe Fjala ishte Perėndi!"

  8. #28
    EAGLE warrior Maska e MafiaWarz
    Anėtarėsuar
    12-05-2010
    Postime
    1,787
    Citim Postuar mė parė nga Disa Lexo Postimin
    ahaha,jo palako une i perfaqesoje shqiptaret,dhe pa dyshim se do te pergjigjem,por nuk eshte pse kam dasht ti ik pytjes tende,por puna eshte se nuk kam pasur kohe.

    Qfare imazhi ka sjell more djal,por Terezen me shum e kan njoher si INDIANE,se shqiptare,ajo ndihmen me te madhe e ka bere per Kalkuten,popullin tone e ka len shkret.
    Nuk eshte logjike,qe nje nene ta len femijen e vete te qaje,dhe te vrapoj pas te tjerve!

    Shiko per Nenen Tereze meso me shum lexo me shum per te dhe hajde jepe nje medim te kthjellet siq i ka hije nje njeriu me tru... sepse te mirat e saj per BOTEN nuk kan fund dhe mos harro qe ajo ka nje qmim NOBEL nje shqiptare me NOBEL


    E ke gabim nese mendon qe feja nuk duhet te perzihet ne politike,shiqo vella feja eshte politike,sociologji,shkence,ligje,mjekesi,me nje fjale eshte jeta.
    Pra nuk eshte gabim pse hoxhollaret merren me politike,a eshte me mire mu merr me politike,dhe mos me pranu tulifare kushtetute,ati-njerezore,fetare,kombetare?,apo me mos mu merr me politike,dhe me na udheheq,injorante,tradhetaret,pa besimtaret,etj.
    Nuk do te thote qe te flitet per politike ne xhami ,do e mos duhesh mu rre,te duhet te bisedosh ne menyre te qet,dhe duhet te japesh fakte si x partie eshte me e mire dhe ka program me te mire.

    Po ne Kuran thote cdo njeri qe nuk eshte musliman ai eshte ne zjarr,sa do te mira te bene ai prap ngel ne zjarre,a din pse?,sepse kushti i pare per mu ju pranuar veprat njeriut eshte te besosh ALLAHUN dhe te derguarin e tij,gje qe keto dyja tereza nuk i ka pas.
    Tjetra ZOTI eshte shum i drejte,psh,nje krishter,ban shum mire.....,por ai eshte krishter pa shtrohet pytja se si ZOTI do ta shperblen at?,keshtu ai njeri edhe pse nuk do ta fiton xhenetin,ai ne kete bote do te kete te mira,do te kete nje jete te rehatshme,etj,per shkake se ai ka bere mire,por per fate te keq nuk do ta fiton xhenetin,per shkake se kushtin e pare per tju pranuar veprat ai e ka mohuar,pra i mungon.

    Ja nje shembull,nese njeriu e nderton nje objekt,shpi apo banes,dhe nese ai temelin nuk e ka bere te forte,ai nese e bene 5 ose 6 kate shpin ose banesen,ajo do te rrenohet,sepse temelin e ka pas te dobet,pra keshtu qenderon puna edhe tek njeri,nese njeri nuk e ka besimn e shendoshe,sa dushe vepra te mria le te bene,ati do ti rrenohen veprat,siq rrenohen katet e shtepis ose baneses.

    Me t'mira

    Disa ketu shihet me keto fjal qe ti kerkon sheriatin si ligj politik mjeksi dhe tonat tjerat kuranin hadithin.... por kur do ta kuptoni ju qe njerzit jan te lir te besojn qfar te doin dhe nuk mundeni me zor qe mendoni ju se kurani eshte liber i zotit dhe sheriati ligj i zotit te jteret nuk e besojn kete dhe nuk duan ta pranojn kur do ta kupotoni ju qe liria e mendimit dhe zgjedhjes duhet te egzistoj ne qdo vend te botes dhe jo te imponohet? perderi ska kurfar fakti qe kurani eshte liber i zotit as qe egziston ndonje gje tejter etj etj perveq shkrimeve kuranore prandaj NUK DUHET TE PERZIHET SHTETI ME ASNJE FE...

  9. #29
    EAGLE warrior Maska e MafiaWarz
    Anėtarėsuar
    12-05-2010
    Postime
    1,787
    Citim Postuar mė parė nga Disa Lexo Postimin
    ahhaha,na ka ushqyere?!!!!,mos e ke fjalen per indianet qe i ka ushqyere?!

    Muhamedi a,s,(paqja qofte mbi te),nuk ka bere veq per shqiptaret por per mbare njerezimin.
    Nese bejm nje krahasim njerzor jo me syza islame as krishtere por me syze njeriu

    Te krahasojm pak

    Muhamedi meson si te mos rrim me krishteret ti urrejm ata
    Urdheron vrasje te hebrejve dhe dihet qe islami ne bot vetem me dhun ka ardh
    i quan ata qe nuk i binden ati qafira urdheron vrasjen e tynev gjymtymin dhe debimet nga tokat e muslimanve
    Meson ti marrim 7 roberesha (Gra)
    Ndersa Nena Tereze
    Lutet per miqt e saj qe i ka dhene zoti MUSLIMAN DHE HINUDS
    Meson paqe
    Meson lumturi
    Meson dashuri
    E qoj jeten e saj duke ndihmuar te semuarit duke i sheruar shpirtat e tyre
    duke mohuar vetem dhe duke lene anash knaqsit personale
    Duke ndenjur me non stop me ta edhe pse kishte rrezik qe te semuret dhe te vdes edhe kjo..
    NENA TEREZE JA KUSHTOJ JETEN DRITES DHE MIRSIS..
    Dhe ket nuk pe vlersoj une por bota intelektuale dhe e zgjuar e ka vlersuar

  10. #30
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    26-05-2008
    Postime
    644
    Citim Postuar mė parė nga Disa Lexo Postimin
    ahhaha,na ka ushqyere?!!!!,mos e ke fjalen per indianet qe i ka ushqyere?!

    Muhamedi a,s,(paqja qofte mbi te),nuk ka bere veq per shqiptaret por per mbare njerezimin.
    Nese je nga Kosova ,te kujtohet shume mire

    Ndersa Muhamedi ,njerezimit(ata qe e kane kete fe) , i ka shendrruar ne sherbetorte te .........qafirave

  11. #31
    [ MUSLIM SUNNIT' ]
    Anėtarėsuar
    14-12-2007
    Vendndodhja
    Mitrovicė/Tavnik City
    Postime
    184
    pse a mos po mendon me te dasht kur ma shan zotin dhe e shan te derguarin e ti qfar pret tjeter met ba mos po don me ardh me ju kap perqafe..
    Jezusi (Isai a.s) ėshtė sikurse edhe gjithė profetėt tjerė rob i zgjedhur dhe i dėrguar i Allahut.

  12. #32
    i/e regjistruar Maska e Disa
    Anėtarėsuar
    16-12-2009
    Postime
    2,304
    Citim Postuar mė parė nga MafiaWarz Lexo Postimin
    Shiko per Nenen Tereze meso me shum lexo me shum per te dhe hajde jepe nje medim te kthjellet siq i ka hije nje njeriu me tru... sepse te mirat e saj per BOTEN nuk kan fund dhe mos harro qe ajo ka nje qmim NOBEL nje shqiptare me NOBEL





    Disa ketu shihet me keto fjal qe ti kerkon sheriatin si ligj politik mjeksi dhe tonat tjerat kuranin hadithin.... por kur do ta kuptoni ju qe njerzit jan te lir te besojn qfar te doin dhe nuk mundeni me zor qe mendoni ju se kurani eshte liber i zotit dhe sheriati ligj i zotit te jteret nuk e besojn kete dhe nuk duan ta pranojn kur do ta kupotoni ju qe liria e mendimit dhe zgjedhjes duhet te egzistoj ne qdo vend te botes dhe jo te imponohet? perderi ska kurfar fakti qe kurani eshte liber i zotit as qe egziston ndonje gje tejter etj etj perveq shkrimeve kuranore prandaj NUK DUHET TE PERZIHET SHTETI ME ASNJE FE...

    Per Terezen skam cka foli,sepse veprat e saj tregojne se sa ajo ka punuar per Shqiptaret,madje eshte mire as mos mu merr ma me kete person,sepse eshte vetem humbje kohe.

    ahhaha,une kerkoje sheriat sa kam qesh me kete me te vertet je shum komik ti,po kush permendi qe duhet ta bejme shteti me ligje te sheriatit??!,une thash se hoxhollaret duhet mu merr me politke,shkence,socilogji,mjekesi,etj.
    Ata hoxhollare qe medojne se keto qe i peremenda nuk jan te nevojshme per nje musliman,atehere ai hoxhe eshte INJORANT.
    1000 zogj pula,kunder nje LUANI.

  13. #33
    i/e regjistruar Maska e Disa
    Anėtarėsuar
    16-12-2009
    Postime
    2,304
    Citim Postuar mė parė nga MIRIAM Lexo Postimin
    Nese je nga Kosova ,te kujtohet shume mire

    Ndersa Muhamedi ,njerezimit(ata qe e kane kete fe) , i ka shendrruar ne sherbetorte te .........qafirave
    Pergjigjeja ime eshte kjo,hahahha
    1000 zogj pula,kunder nje LUANI.

  14. #34
    i/e regjistruar Maska e Disa
    Anėtarėsuar
    16-12-2009
    Postime
    2,304
    Citim Postuar mė parė nga MafiaWarz Lexo Postimin
    Nese bejm nje krahasim njerzor jo me syza islame as krishtere por me syze njeriu

    Te krahasojm pak

    Muhamedi meson si te mos rrim me krishteret ti urrejm ata
    Urdheron vrasje te hebrejve dhe dihet qe islami ne bot vetem me dhun ka ardh
    i quan ata qe nuk i binden ati qafira urdheron vrasjen e tynev gjymtymin dhe debimet nga tokat e muslimanve
    Meson ti marrim 7 roberesha (Gra)
    Ndersa Nena Tereze
    Lutet per miqt e saj qe i ka dhene zoti MUSLIMAN DHE HINUDS
    Meson paqe
    Meson lumturi
    Meson dashuri
    E qoj jeten e saj duke ndihmuar te semuarit duke i sheruar shpirtat e tyre
    duke mohuar vetem dhe duke lene anash knaqsit personale
    Duke ndenjur me non stop me ta edhe pse kishte rrezik qe te semuret dhe te vdes edhe kjo..
    NENA TEREZE JA KUSHTOJ JETEN DRITES DHE MIRSIS..
    Dhe ket nuk pe vlersoj une por bota intelektuale dhe e zgjuar e ka vlersuar
    Muhamedi a,s.ne mesoje se si te adhurojem Krijusin ton dhe te Univerist,na mesoje se si ti respektojm prinderit,na mesoj se si ti respektoje te tjeret dhe besimet e tyre,na mesoje se si te kujdesemi per jetimet,na mesoje se si te jemi te meshireshum ndaj njerezeve,dhe ndaje kafshve.
    Muhamedi a,s,na mesoj se si te jetojme,na mesoje se si te studijojm,na mesoje se si te punojme,e cka nuk na mesoje personaliteti me i madhe i Universit.

    Ja te tregoje dicka rreth jetes si keti Personaliteti te madhe....,kur Muhamedi a,s,shkoje me shoket e tije ne Taif, per ta perhapur fen e ZOTI,ai u pengu nga disa njerez dhe madje u sulmuat ne menyren me te keqe,dhe cfare ishte pergjigjeja e tij.O ALLAHE MOS I DENO SEPSE ATA NUK DIN!
    Ja cfare meshire kishte Muhamedi a,s.keto qe i thash nuk ishin as gjysme qereki,per kete njeri me shkruar nate e dite,dhe nuk munde te vishe ne funde.


    Kurse Tereza,na mesoje???!!!!!!
    Kurse Tereza i mesoje KALKUTET?! pyti ata te tregojne,sepse ne shqiptaret nuk dim,sepse ajo nuk na mesoje asgje.
    1000 zogj pula,kunder nje LUANI.

  15. #35
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    26-05-2008
    Postime
    644
    Citim Postuar mė parė nga Disa Lexo Postimin
    Pergjigjeja ime eshte kjo,hahahha
    Une d i ,ti e di ,ne e dime ,ata-ato e dine se kush eshte sherbetor e kush zoteri

  16. #36
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    14-01-2009
    Postime
    3,262
    si u knaqen mafijashet me kompanin,a po ja majni shefqetit qirin naten se koxha ja keni kap per te tij me nen tereze e me krejt tjerat,ku ca rac kopilash jan disa ketu
    Jetė e rėndė.......!!!

  17. #37
    i/e regjistruar Maska e Disa
    Anėtarėsuar
    16-12-2009
    Postime
    2,304
    Citim Postuar mė parė nga MIRIAM Lexo Postimin
    Une d i ,ti e di ,ne e dime ,ata-ato e dine se kush eshte sherbetor e kush zoteri
    Ai na trembe edhe ti

    Po eshte e vertete qe ne jemi sherbetore,te ZOTI dhe te atdheut.
    Por kurresi nuk jemi rober,te paras,materjalizmit,njerezve te caktuar,siq jeni ju dhe shumica ketu.

    Hajde me shnet.
    1000 zogj pula,kunder nje LUANI.

  18. #38
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    12-05-2009
    Vendndodhja
    Iliri
    Postime
    2,914
    Sinqerisht ua them gjith atyre forumistve qė humbin kohen rreth feve se as gje nuk po ndikojn pozitivisht rreth afrimit te kombit dhe njerzve tan .Lereni nji her keto muhabete te pa nevojshme e te pa dobishme ,mose u perqani... sa nji dasha- keq i kombit tan me ose pa vet dije po e hedh nji guri e ju pastaj jo erdhi nga kandi alfa jo beta .lereni o njerz, sepse nuk shpien kjo perqarje as gje kundi veq nji fare urrejtje per brezat qe vin .Kombi yne ishte shembull per toleranc fetare ,me tradita te bukura e me burrni si thot nji fjal e urt popullore.
    Tani sikur nuk arsytohet thenja se e perzum Turqin nga trojet tona ...por me duket se Turqia paska len nji turqi te madhe ktu ,nji Serbi e Nji Greqi .Mose o njerz o vllezer te gjakut largohuni nga humbja e energjis per nji hiq gje .As bota muslimane sna llogarit ne harten Islame e as Kristianet ne harten e te krishterve .Cilin personalitet Islamik e respekto bota Islame Nji Alban abdyl Kader e pensionojn para kohe dhe i thojn Shuk........... mose te ndihet zani ,nji nen nene Terez her e quajn makedank her rumune e her vllehe e pose ne shqiptaret e vlersojm edhe pse pak hajr prej saj kemi pare..Pse aq shum ngasim pas fishkllimave te Romes Vatikanit e Stambollit .Ne kure po duam ta tregojm veten si shqiptar nuk po kemi rast as gojen ta hapim se nuk po na lejojn ,fundja as skemi qfar te themi para botes .Njeri e vlerso nene terezen tjetri e fyen ,njeri qan per I.Rugoven tjetri e quan Serb .Njeri i kendo Avni rrustemit Tjetri thot,, shpijuni i Serbise Ai edhe ti bashk me te.deri kure te mendojm te bejm politik komtare me nji qellim te bashkuar .Edhe pse mund te duket se ky forum nuk ka ndo i pesh, une do thosha se kjo esht pasqyra e kombit tan e njerzve tan e vllezerve e bijt e atyre qe bejn politiken komtare ne gjitha gamet e sferat qe i duhen nji kombi per te qen i pa nenshtruar,i perparuar dhe Zot ne truallin e te Parve tan Ilirve.

  19. #39
    2:62.Ata qλ kanλ besuar (me gojλ) madje edhe Hebrenjtλ, tλ krishterλt dhe Sabi’inλt – kushdo qλ beson Perλndinλ (si λshtλ urdhλruar) dhe jetλn tjetλr, e bλnλ vepra tλ mira, pλr ata, me tλ vλrtetλ, ka shpλrblim te Zoti i tyre; pλr ta nuk ka kurrλfarλ droje, e as mλrzie!

    pra;
    1)ata qe besuan
    2)ata qe jane hebrenj
    3)ata qe jane te krishtere
    4)ata qe jane sabenj

    nuk ka frike e as merzitje per ta ,
    sepse e kan shperblimin nga Zoti,
    nga kjo del se hoxha ishte ne kundershtim me udhezimin e Zotit,

    dhe eshte dhe verseti tjeter kuranor qe thote;

    2:256. Nλ fe nuk ka dhunλ. Eshtλ sqaruar e vλrteta nga e kota. E kush nuk i beson tλ pavλrtetat e i beson All-llahut, ai λshtλ kapur pλr lidhjen mλ tλ fortλ, e cila nuk ka kλputje. All-llahu λshtλ dλgjues i dijshλm.

    pra;
    nuk ka dhune ne fe
    Nuk ka perėndi tjetėr pėrveē ZOTIT

  20. #40
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    02-07-2010
    Postime
    360
    Citim Postuar mė parė nga USA NR1 Lexo Postimin
    normal qe kame rrespekt ndaj ty ximi,dhe e di se ty shkruan te verteten gjithnje,dhe nuk ofendon asnjerin,Rrespekt..
    por kjo nuk eshte pergjigjjja,(sipas meje hoxha nuk duhet me more neper goje,me emer njerezit psh.Filani ka me shku ne xhenem,LOOL)
    feja muslimane eshte paqe,pastaj shume mire e dijme se cfare obligimi duhet me kry hoxha,e jo politike .
    Pershendetje ximi
    usa respekte dhe per ty ,por une habitem se si disa idiota me shpirt presin qe nje hoxhe te thote dicka kunder krishterizmit,terezes,skenderbeut dhe te bejne namin sic bejne ne kete forum,se ja ky eshte islami ,kta jane muslimanet te dhunes te krimit , na cajten veshet

    po perse nuk e celen gojen kur KQIRA na quajti qen 80% te shqiptareve e cka jo tjeter , nje grup KQIRISTA ketu ne forum me liga ne goje u kenaqen per ate qe tha ai, nile kishte plot ne forum qe permbanin haptas

    shkurt dhe qarte definicionet ne islam jane qarte, a pajhtohen te tjeret apo jo , ajo me se paku eshte e rendesishme , sepse Zoti eshte me i madhi dhe me i mencuri dhe ai e din me mire cfar eshte e mire dhe e keqe per ne, nese ka thene Zoti perse te mos e thote HOXHA nese nuk e thote te verteten vetem sepse mos ia prishe qejfin dikujt atehere ka bere mekat

Faqja 2 prej 29 FillimFillim 123412 ... FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •