Close
Faqja 0 prej 3 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 49
  1. #1
    ~*LoSt In Ur eYeS*~
    Anėtarėsuar
    15-06-2003
    Postime
    47

    Kam frike nga dashuria

    Kam pothuajse 3 muaj qe jam lidhur me nje cun .Jemi lidhur si rezultat i nje shoku qe na prezantoi.Ky cuni eshte djale i persosur i embel i dashur etj,etj dhe kjo eshte dhe arsyeja qe me frikeson.Ai eshte jashtezakonisht i mire me mua sa qe kjo me ben te dyshoj nese kjo eshte cfare ai vertet ndjen apo eshte thjesht maska e zeze me te cilen ai po perpiqet te fitoje zemren time.E them kete sepse jane dhe disa arsyje.Para disa vjetesh me pare u lisha m,e nje djale i cile ma nxiu jete e them kete sepse ai i vuri nje njolle te zeze reputacionit tim pasi u ndame ai bashke me shoket e tij shpiku gjera nga me absurdet per mua hija e ketij personi akoma vazhdon te me ndjeke nejse pas nje viti u lidha me nje cun tjeter kjo lidhje zgjati afersisht 1 muaj dhee mbarova per arsye se nuk kisha shume ndjenja per te me vinte keq sepse nuk mund ti ofroja cfare ai desh.Pas ca kohesh u lidha me personin ne fjale Eshte i vetmi djale qe e dua sinqerisht por me tremb fakti se pse ky person u lidh me mua kur ai e di qe shume llafe jane folur lart e pohte por faktikisht asgje nuk eshte e vertete.Nejse Ky nuk me besonte qe isha e virgjer i betohesha porai me pergjigjej duke thene"SI MUND TE BESOJ KUR TI KE PASUR DY TE DASHUR PARA MEJE"per kete kish pak te drejte por prap nuk kisha ndonje detyre to prove anything here pas here me pyeste per ta bere por nuk isha e sigurte me thesh se po te isha e virgjer nuk do me braktiste kurre dhe do me desh me shume sesa me desh ne fillim Cuditerisht mu mbush menja dhe e beme kane kaluar 2 muaj dhe ne jemi bashke perseri por kam frike se mos do me lere jam bere me fiksime nuk me ze gjumi naten me duket sikur po cmendem Ju do te thoni atehere cila eshte arsyeja ku ke frike as vete se di nuk e di if im making any sense.Me duket like he cheats on me edhe pse e besoj perseri kam frike pyes shoqet ne kane marre vesh ndonje gje.Nga ana tjeter ai nuk do qe njerezit ta marrin vesh qe ne po dalim per arsye se do flasin per ne Kjo eshte nje tjeter arsye qe me ben te dyshoj shume mendime lindin ne mendjen time them se ai po tallet dhe nuk do qe ta dine te gjithe, ose me do seriozisht.Por a e dini cfare eshte me e cuditshme ai mendon se une nuk e dua ai nuk e kupton se s ka sec qe s mendoj per te e dua pa mase. Nga ju dua te me jepni ndonje sygjerim kam te drejte te kem keto mendime ne koke e kam gabim mendoni se ai djale me do vertet ju lutem thoni dicka.
    me respekt A.

  2. #2
    GuEsS...? Maska e Leandra
    Anėtarėsuar
    24-10-2003
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    185
    Zemer ne radhe te pare ti ke bere dicka, pra ke fjetur me te pas nje muaji, gje qe s'duhet ta beje pasi djemte e kane kete shprehje si te ka thene ai vetem sa te "shtijne ne dore", nejse cfare eshte eshte bere. Une per vete kam qendruar e lidhur me nje djale per 2 vjet dhe thonte si ty ai joti, por kurre nuk pranova. Anyway, ti duhet ta kuptosh se perderisa ai s'do as te shikohet me ne public, se ai nuk ka dicka serioze. Sjellja e tij me ty te ka bere ty te dyshosh, ti duhet ta dish se ato cfare ai donte e mori nga ti me kohe.
    Eshte shume e lehte per mua te jap keshilla, por e di exactesisht si ti ndihesh dhe vetem po te uroj fat.
    Nje keshille, dhe pse ti ke fjetur me te, kurre mos e ul vetem para tij, duhet gjithmone te mendosh se ti je me e mire se ai.
    Une me ty pata fillu
    vec ta bej tjetrin xheloz,
    e tash me ty jam dashuru,
    ...kjo pune me ben nervoz....

  3. #3
    R[love]ution Maska e Hyllien
    Anėtarėsuar
    28-11-2003
    Vendndodhja
    Mobil Ave.
    Postime
    7,708
    Jam i nje mendimi me Leanda-n... shume shpejt vajze shume ke nxituar. Desha te dija pak nje dicka personale(nqs eshte e mundur)... car moshe ka ai ... ose qe mos ma thuash moshen... sa vjet me shume ka ai?

    Je ngutur jashte mase, dhe fakti qe ai nuk do te shikohet edhe mbasi i jeni futur seriozisht punes eshte pak enigme dhe e dyshimte. Dyshimi duhet te jete arma jote dhe jo pika e dobet... duhet te jesh me skeptike dhe te dalesh pak perjashta vet me shoqe e shoke, te tregosh veten si me indipendente... derisa ke dyshim atehere fillo e "testo" partnerin nese ai te do megjithmend apo jo... perndryshe do luash menē siē ke shkruajtur aty siper.

    Nqs tendencat jane qe te bej te rrish ne shpi ene te "mbyllesh perdet" nuk ja vlen... ke jeten tende dhe duhet ta zhvillosh ate. Nuk po thote njeri qe te dalesh komplet kundra tij... por duke qene se je "dorezuar" shume shpejt tentacioneve, tani duhet te "make up" per kete duke filluar nje rruge tjeter.

    Do rrezikosh te kalosh nje periudhe te madhe kohore ne iluzione ... nqs ai djal te do do bej gjithcka per ty.

    Suksese
    "The true history of mankind will be written only when Albanians participate in it's writing." -ML

  4. #4
    ~*LoSt In Ur eYeS*~
    Anėtarėsuar
    15-06-2003
    Postime
    47
    Ne radhe te pare thnx per mendimet tuaja.AI cuni eshte 21 vjec dhe une 18.Une s para dali shume sepse prinderit i kam fanatike dhe ate e takoj 2 here ne jave ditet e tjera flasim vec ne tele.Persa i perket asaj qe the pak me lart ti bej ndonje testim dhe ate e kam bere e kam lene pa marre ne tele per ca kohe Ai i thote shokeve te tij qe gjithashetu jane dhe shoket e mij qe ta marr ne te sepse ai nuk me merr dot vete per arsyen qe dhashe pak me lart.Kur e marr ne tele ai me thote pse nuk e kam marre,mendon qe nuk e dua perkundrazi. Gjithmone me ben te njejten pyetje"A ME DO SERIOZISHT"Ndoshta do mendoni se jam e cmendur po une s kam lene menyra pa perdorur biles kam lene dhe shoqen time te ngushte te me degjoje kur une flas me te ne tele te shikoje rreagimet e tij etj ajo me ka thene qe duket djale i mire etj S kam lene njeri pa pyetur te gjithe me thone te njejten gje eshte djale i mire mua nuk me ka sjelle ndonje problem vetem mendimet qe me jane fiksuar po me bejne te vuaj.Jam e cperqendruar.

  5. #5
    i/e larguar
    Anėtarėsuar
    13-11-2003
    Vendndodhja
    torino
    Postime
    23
    o goc nqs nje djal te do kuptohet, por ti nga frika shikon mosbesimin dhe nuk perpiqesh te shikosh anen e dashuris.po te jap nje keshill nqs me lejon shiko tia kalosh mire me kete djal edhe mos e vri mendjen per te kaluaren edhe nqs nuk perfundon me kete djal, gje qe sta uroj ,mos e vrit shume mendjen se seshte fundi9 i botes.ciao

  6. #6
    R[love]ution Maska e Hyllien
    Anėtarėsuar
    28-11-2003
    Vendndodhja
    Mobil Ave.
    Postime
    7,708
    Problemi qenka atehere qe ti mbase nuk del aq sa do me ate per vete faktin qe permende siper? Megjithate shoh nje dicka shume te cuditshme.. ti qe ke prinderit fanatik dhe besoj se te marrin vesh qe del larte e poshte do kete pasoja... dhe perseri DO QE TE SHIHESH NE PUBLIK... ndersa ai 21 vjeē goxha ēun nuk dashka.

    thjesht ngelem i mendimit qe perseri mundohu te dalesh me teper... ajo eshte rrugezgjidhja jote

    Suksese
    "The true history of mankind will be written only when Albanians participate in it's writing." -ML

  7. #7
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    28-01-2004
    Vendndodhja
    diku
    Postime
    1,545
    pershendetje korcare . mund te degjosh mendimin tim si djale te lutem ? po mar guxim dhe po ta them . pashe vetem te shkruaje ndjenja ndjenja dashurie mos sigurie frike dhe paqartesi se cfare po te ndodh ne te vertete . vajze thiri mendjes dhe meso prej ketij gabimi ma mire vone se sa kure . ku eshte llogjika jote ne ket histori , me vepru te gjithe sipas ndjenjave do ishte ndryshe pra ty nuk te mungon llogjika por thjesht je nxitu dhe per hir te dashurise qe ke per ate djale ke pranu kushtet e tihj nderkohe qe ke haru te tuat . une nuk e njoh zemren e atij djali mbase edhe ti nuk e njeh por zemra e dashuruar njihet sepse dashuria nuk kerkon gjithnje te sajen dhe nuk brengoset eshre e duruar dhe pret . dashuria nuk eshte gjithnje drite hene romantik dhe maraedhenie seksuale por eshte edhe mund dhe sakrifice . te jap nje shembulll per seksin ne nje lidhje . ashtu si bakllavaja ka shume pete dhe duhet shume kohe te pergatitet me erera dhe asortimente te tjera dhe ne fund i hidhet sherbeti . pra petet simbolizojne virtytet dhe karakteri qe ndertohet midis dy njerezve sic jane mirekuptimi besimi gezimi vetkontrolli durimi paqja e shume te tjera dhe sherbeti simbolizon seksin . nuk mund te hahet sherbeti pa petet se eshte bajat dhe nuk te shijon por me petet eshte embelsira ma e mire . besoj se me kupton por ti nuk do degjosh per pet dhe sherbet se po te luan koka nga halli e di dhe me vjen keq . degjo bej dicka qendro serioxe mos i humb me vlerat dhe mbaj nje qendrim te serioz me ate djalimn . pra nese je njitur shume duhet te zbresesh te arish atje ku fillove . me pak fjale provokoe thoj , zemer une dua te fejohem me ty . ose pyete dua te kaloj jeten me ty dhe dua shume femije . djemte coroditen kure degjojne te tilla . dhe nese ai me ne fund tregon veten si te keq dhe dyshimet e tua dalin te vertete atere moter thoj lamtumire sado e veshtire te jet . kercenoje ne nonje menure nese mendon te flase keq per ty ma vone dhe mos e caj koken se ai humbet . gjithmone do e mendosh te fundit per tu ndare por lufto te fitosh ate qe ke humbur sepse djemte jane te zgjuar por jo dinake . nje keshille te duash nje njeri do te thote jo vetem ta duash por te besh ma te miren per te . te lutem me kthe pergjigje nese te kam ndihmu pak ?

  8. #8
    ________
    Anėtarėsuar
    08-11-2003
    Postime
    1,516
    ATTENZIONEEEEEEEEEEEEEEE...............
    Il cuore matto che ti segue ancora
    E giorno e notte pensa solo a te

  9. #9
    i/e regjistruar Maska e theodora*
    Anėtarėsuar
    16-01-2004
    Postime
    879
    une dy pyetje dua te te bej e po munde te lutem pergjigju:
    tera keto ku ndodhin, ne Korce?
    ky djali nga eshte?

    te pyes jo per me teper por se edhe vete jam nga Korca dhe po te ndodhin tera keto ne Korce jane normale se njerezit meren me thashe e theme.

    sa per ty, te keshilloj te mos tregosh tera keto ndjenja qe ke se djemte duhet te dine sa me pak eshte e mundur per ndjenjat e femres qe ti mbajne ne surprize

    kisha edhe une nje lidhje dhe u ndava pasi e shikoja qe "rrendte shume " ana tjeter dhe nuk kisha nder mend ti tregoja asgje sic e bere ti, por kjo ka te beje edhe me njeriun qe ke perballe dhe me ndjenjat qe ke per te

    te uroj te kaloje gjithe kjo si nje ederr e keqe e te zgjohesh e te shikosh veten prane tij te lumtur pergjithmone

    filakia

  10. #10
    my prince arrived Maska e joanna
    Anėtarėsuar
    26-09-2003
    Vendndodhja
    athine
    Postime
    300
    Postuar mė parė nga theodora*
    une dy pyetje dua te te bej e po munde te lutem pergjigju:
    tera keto ku ndodhin, ne Korce?
    ky djali nga eshte?

    te pyes jo per me teper por se edhe vete jam nga Korca dhe po te ndodhin tera keto ne Korce jane normale se njerezit meren me thashe e theme.

    sa per ty, te keshilloj te mos tregosh tera keto ndjenja qe ke se djemte duhet te dine sa me pak eshte e mundur per ndjenjat e femres qe ti mbajne ne surprize

    kisha edhe une nje lidhje dhe u ndava pasi e shikoja qe "rrendte shume " ana tjeter dhe nuk kisha nder mend ti tregoja asgje sic e bere ti, por kjo ka te beje edhe me njeriun qe ke perballe dhe me ndjenjat qe ke per te

    te uroj te kaloje gjithe kjo si nje ederr e keqe e te zgjohesh e te shikosh veten prane tij te lumtur pergjithmone

    filakia
    jam dakord
    me shpreh tamam edhe mua
    _Mos thuaj <<te dua>> pa e ndjere se kur ta ndjesh cfare do thuash?
    -jeta eshte nje rrote qe gjithmone rrotullohet e i sjell gjerat sic duhen per te mbajtur ekuiliber.prandaj kujdes!!!
    E JETO C'DO CAST TE JETES SE NUK KTHEHEN PRAPA. ;) :P

  11. #11
    ~*LoSt In Ur eYeS*~
    Anėtarėsuar
    15-06-2003
    Postime
    47
    Edhe nje here thnx per mendimet e sinqerta qe po me jepni
    Kjo nuk ka ndodhur ne korce po po ndodh ketu ne amrike tani ku jam ky djali eshte nga korca

  12. #12
    i/e regjistruar Maska e R2T
    Anėtarėsuar
    18-04-2003
    Postime
    1,061
    Boll u lodhe duke analizuar veprimet e tua ose te tij. Jeto momentin, gezo kohen qe kaloni bashke dhe leri menjane dyshimet. Sa per seksin, nuk e kuptoj pse po behet gjithe kjo zallamahi e madhe. Eshte dicka qe me kohe do behej, nuk ishte as detyrim dhe as dicka per tu bere pishman. Nese e ndieve se duhej bere atehere shume mire ke bere, rendesi ka qe te te kete pelqyer. Keshilla ime per ty mbetet: - Take it one day at a time... (me falni per anglishten, nuk e rifrazoja dot ne Shqip)

    Gjithe te mirat
    RD
    Postimi i mesiperm nuk shpreh detyrimisht opinionin e autorit mbi temen e ngritur.

  13. #13
    my prince arrived Maska e joanna
    Anėtarėsuar
    26-09-2003
    Vendndodhja
    athine
    Postime
    300
    R2T
    duhet te jem dakord e me ty se flet drejt
    ahuuuuuuuu si behet per ndjenjat, te kesh frike te jesh e lumtur
    ncncncncncncncncnc
    mentalitet Korcar
    _Mos thuaj <<te dua>> pa e ndjere se kur ta ndjesh cfare do thuash?
    -jeta eshte nje rrote qe gjithmone rrotullohet e i sjell gjerat sic duhen per te mbajtur ekuiliber.prandaj kujdes!!!
    E JETO C'DO CAST TE JETES SE NUK KTHEHEN PRAPA. ;) :P

  14. #14
    i/e regjistruar Maska e D&G Feminine
    Anėtarėsuar
    08-08-2003
    Postime
    2,659
    Postuar mė parė nga R2T
    Boll u lodhe duke analizuar veprimet e tua ose te tij. Jeto momentin, gezo kohen qe kaloni bashke dhe leri menjane dyshimet. Sa per seksin, nuk e kuptoj pse po behet gjithe kjo zallamahi e madhe. Eshte dicka qe me kohe do behej, nuk ishte as detyrim dhe as dicka per tu bere pishman. Nese e ndieve se duhej bere atehere shume mire ke bere, rendesi ka qe te te kete pelqyer. Keshilla ime per ty mbetet: - Take it one day at a time... (me falni per anglishten, nuk e rifrazoja dot ne Shqip)

    Gjithe te mirat
    RD
    u are my twin soul j/k

    nuk kam ca ti shtoj postimit me siper.

  15. #15
    Perjashtuar Maska e korcaprincess
    Anėtarėsuar
    24-10-2002
    Vendndodhja
    Detroit MI
    Postime
    510
    e dashur patriote
    mund te them se jam pak a shume si ty kur vjen puna tek mosbesimi apo dyshimi apo frika ne dashuri. jam shume mosbesuese dhe dyshoj shume para se te arrij ta besoj nje djale. besimi i plote per mua mund te krijohet pas nje kohe shume te gjate, dhe mbasi ai djale me ka treguar mua me xhestet dhe veprimet e tij qe vertet me do.edhe mbas asaj kohe, prap, mund te kete ndonje fije dyshimi. pra, une do te thoja qe dyshimi esht arme pozitive ne duart e tua sepse nuk te lejon te veprosh spontanisht per shume gjera dhe te frenon per te bere gabime .... per mendimin tim ke gabuar neqoftese ke fjetur me ate djale thjesht per ti vertetuar atij qe ti je e virgjer! u don't have to prove yourself to nobody girl! cunat ate pune kane, kane menyra te ndryshme per te te mashtruar apo per te te genjyer, nuk po them se ai te ka genjyer por dua te them qe neqoftese ke fjetur me te sepse ta ndjente zemra, atehere nuk te ve faj, por neqoftese ke fjetur me te thjesht per ti vertetuar qe je e virgjer, per mua kjo esht gabim. gjithashtu, per mendimin tim mos u shpejto shpejt ti njofesh njerezit here tjeter sepse njeriu nuk njifet me nje muaj e dy....take it one day at a time and see how it goes. mos e streso trurin me pyetje te cilave s'ju jep dot pergjigje por frenoji sadopak ndjenjat e tua ne fillim qe mos biesh brenda shume shpejt, e te lendohesh me pas......te uroj fat ne jet
    GERTA

  16. #16
    VlonjaT Maska e BlEdIi
    Anėtarėsuar
    11-10-2002
    Vendndodhja
    Nj
    Postime
    418
    "Eshte shume e leht te japesh mendime per te tjeret,por shume e veshtir te vendosesh veten ne positen e atyre qe pyesin."

    Per mua fajtorja je ti.

    1. (sic tha dhe korcaprinces) nqs ke shkuar se e ke ndjer ke ber mir dhe mos ji pishment,por ti thua se shkova qe ai te shikonte qe isha e virgjer! Te njejten gje do i thoja dhe un nje goce per ta ven ne seder dhe ne pozit ashtu sic te ka vene ty ai.Dhe aq me teper si mund te shkosh me nje njeri kur ke vetem nje muaj qe del,pra i bie qe heren e tet qe je takuar ti ke fjet!!!! Cun jam por them se nje gje te till nuk e ben nje qe ka shkuar me te tjer dhe jo nje e virgjer,aq me teper qe ti e paske te tretin kete...ketu shikoi se sa fanatik i paske prindrit.
    2.Te lutem me thuaj:
    Ajo shoqa apo shoket e tu a mos han dhe flen me nje vend me ty?
    Nuk duhet te fusish shoqerin deri atje sa te degjojn bisedat e tua intme direkt,ketu je shume gabim e dashur.Ajo qe vendoss je ti dhe jo shoqeria,mos ju beso atyre qe te thot shoqeria se neser mund te prishesh me ta,ose ata nderhyjn per keq ne lidhjen tende.Pastaj ku e di ti qe ato shok e shoqe nuk ja thon te gjitha ato qe ju thua ti atij cunit?

    Per mua je ti ajo qe ke gabuar dhe per fat te keq gabimi kushon.

    Uroi te te oj vertet ai cun dhe te jeni perjet bashk.Fat dhe mbaresi Korcare

    Bledi
    "O bindu o permendu o merr malet e cemendu"

  17. #17
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    24-10-2002
    Vendndodhja
    Londer
    Postime
    64
    Dashuri te ben te vuash,DHE, te kesh frike gjithashtu. Megjithate ndnjenja e dashurise eshte me e forte se ajo e frikes.
    Me duaj 1 here qe te dua 100

  18. #18
    ~*LoSt In Ur eYeS*~
    Anėtarėsuar
    15-06-2003
    Postime
    47
    Ok atehere po behem me specifike une me ate cunin nuk fjeta se ai po me detyronte se nuk ma vuri thiken tek gryka por sepse e desha dhe e dua.Ndoshta mund te mendoni se jam "whore" a ku di une meqe kam fjetur pas nje muaji une nuk jam bere pishman per cfare kam bere po nese do isha e tille une do te kisha fjetur dhe me ata dy qe kisha para ca vitesh po e nenvizj dhe nje here une ate cun e dua kete nuk e ve ne dyshim dhe ai me thote qe me do edhe pas asaj qe kemi bere ai mua me trajton njesoj kjo s diskutohet por.Ndoshta mund te jem gabim per cfare mendoj.Dhe ne se ai ka marre cfare deshte atehere sjellja e tij karshi meje do kish ndryshuar perkundrazi.

  19. #19
    GuEsS...? Maska e Leandra
    Anėtarėsuar
    24-10-2003
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    185
    Zemer vetem sepse ke fjetur me njeriun qe dashuron, kurreeeeeeeee nuk mund te quhesh "whore", as mos e mendo kete gje. Arsyeja pse te theme se eshte heret sepse ne jemi shqipetar/e dhe mendojme si ne. Nuk je as e para dhe as e fundit qe fle me te dashurin, sepse fundi i fundit djali dhe vajza dashurohen dhe lidhen qe te kene dashuri dhe te bejne dashuri me njeriun e zemres.
    Mos u pendo se ke fjetur me te, sepse virgjeria eshte thjeshte nje cipe e holle, qe prishet per kot gje, vetem njeriu dhe zemra e tyre kane rendesi.

    Lea.
    Une me ty pata fillu
    vec ta bej tjetrin xheloz,
    e tash me ty jam dashuru,
    ...kjo pune me ben nervoz....

  20. #20
    i/e regjistruar Maska e theodora*
    Anėtarėsuar
    16-01-2004
    Postime
    879

    ciao

    Une mendoj se qe te flesh me dike duhet te jesh e sigurte ,e kam fjalen qe dhe zemra dhe shpirti duhet te bien dakort.

Faqja 0 prej 3 FillimFillim 12 FunditFundit

Tema tė Ngjashme

  1. SPIRITUALITETI: Kapitulli IV - Dashuria ėshtė virtyti mė i madh
    Nga Albo nė forumin Komuniteti orthodhoks
    Pėrgjigje: 4
    Postimi i Fundit: 01-10-2006, 14:57
  2. Koncepti i Dashurisė Kristiane
    Nga Albo nė forumin Komuniteti orthodhoks
    Pėrgjigje: 7
    Postimi i Fundit: 14-08-2005, 19:05
  3. Dashuria rilind ēdo ditė
    Nga Xhuxhumaku nė forumin Nė kėrkim tė romancės
    Pėrgjigje: 5
    Postimi i Fundit: 10-07-2005, 09:57
  4. Lumi i zjarrtė
    Nga Matrix nė forumin Komuniteti orthodhoks
    Pėrgjigje: 3
    Postimi i Fundit: 25-02-2005, 08:04
  5. Dashuria Romanca Dhe Shen Valentini
    Nga Klevis2000 nė forumin Nė kėrkim tė romancės
    Pėrgjigje: 20
    Postimi i Fundit: 15-02-2005, 12:20

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •