Close
Faqja 21 prej 28 FillimFillim ... 111920212223 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 401 deri 420 prej 555
  1. #401
    Orthodhoks Maska e ilia spiro
    Anëtarësuar
    02-02-2009
    Postime
    3,469
    Postimet në Bllog
    1
    Citim Postuar më parë nga SaS Lexo Postimin
    ta kam shpjeguar mjaft qarte mor i nderuar !!! ne momentin qe ky ka shkuar per here te pare me ate ka kryer krim se ka qene ne mosh te mitur goca si te kete pasur qejf ajo si mos kete pasur qejf !!! personi qe shkon me te mitur konsumon krim seksual , cfare do me shume nga une tani ??? ai thote kishin tre vite bashke pra i bie qe ne moshen 15 vjece vajza qe ne ate moment ai ka kryer krim ska rendesi sa here ka shkuar dhe me apo pa deshire !!! duhet te ishte gjykuar qe ne momentin qe ka shkuar per here te pare me gocen dhe jo te vinte ngjarja deri ketu pas tre vjeteve !!!
    zoteri nuk po te kuptoj, kodi penal nuk denon mashkullin nese ky shkon me nje femer pas moshes 14 vjec me deshiren e saj, por vetem kur e perdhunon, po te kishte qene nen 14 vjec atehere mund te denohej,///jo zoteri nuk e ke kuptuar mire kodin penal
    Duaje te afermin tend si veten

  2. #402
    Prap e fshehur pas Teje Maska e e panjohura
    Anëtarësuar
    24-02-2007
    Vendndodhja
    Aty më gjen, nën hijen tënde që më le amanet!Nëse të duket që kam humb,më kerko atje ku fryn uragani i kohës,atje do më gjeshë,duke të kërkua Ty!
    Postime
    7,750
    O kuptoje kodin njerzor njehere te lutem....
    Rëndesia e një personi nuk vlerësohet nga hapësira që zë, por nga boshlleku që le kur nuk është më.

  3. #403
    Orthodhoks Maska e ilia spiro
    Anëtarësuar
    02-02-2009
    Postime
    3,469
    Postimet në Bllog
    1
    po si eshte qe mundur qe nje njeri ne moshe 76 vjec te jete aq i fuqishem sa te perdhunoje nje 14 vjecare, e cila te merr "gjak ne vetull", bile jo ate por edhe 2 sa ai///, ne ate moshe mire qe ka qene ne gjendje seksualisht,..por kurrsesi jo nuk mund te kete hyre ne marredhenie me force,...ne ate moshe mund te ishte akuzuar vajza per perdhunim se eshte me forte...

    kjo eshte thjesht show mediatik
    Duaje te afermin tend si veten

  4. #404
    Prap e fshehur pas Teje Maska e e panjohura
    Anëtarësuar
    24-02-2007
    Vendndodhja
    Aty më gjen, nën hijen tënde që më le amanet!Nëse të duket që kam humb,më kerko atje ku fryn uragani i kohës,atje do më gjeshë,duke të kërkua Ty!
    Postime
    7,750
    Lereni se ky flet nga pervoja sigurisht......
    Rëndesia e një personi nuk vlerësohet nga hapësira që zë, por nga boshlleku që le kur nuk është më.

  5. #405
    Orthodhoks Maska e ilia spiro
    Anëtarësuar
    02-02-2009
    Postime
    3,469
    Postimet në Bllog
    1
    une jam ne moshe djali i tij, por kjo zbaton te drejtat e saj qe ia ka dhene demokracia,...dhe flet edhe per kode njerezore
    Duaje te afermin tend si veten

  6. #406
    MR. BEAN - Laden Maska e the admiral
    Anëtarësuar
    03-06-2009
    Vendndodhja
    European Union
    Postime
    6,876
    Citim Postuar më parë nga ilia spiro Lexo Postimin
    shabani nuk ka bere krim seksual, ky eshte perfundimi im...
    nuk ka kryer krim seksual??? ore ku jeton ti?

    ky maskara ka thene:
    “Po, unë e kam pasur marrëdhënie me Aishen që kur ajo ishte 13 vjeçe”
    e kupton ti qe vetem kjo eshte e mjaftueshme per te thene qe ti po ia fut kot???
    ja cfare thot kodi penal:
    Kryerja e marrëdhënieve seksuale ose homoseksuale me fëmijë të mitur, që nuk ka arritur moshën katërmbëdhjetë vjeç ose me të miturën që nuk ka arritur pjekurinë seksuale, dënohet me burgim nga shtatë gjer në në pesëmbëdhjetë vjet.
    nuk ka rendesi nese me deshire a pa deshire.
    Vasudhaiva Kutumbakam

  7. #407
    In GoD We TrUsT !!! Maska e SaS
    Anëtarësuar
    28-11-2005
    Postime
    2,792
    Citim Postuar më parë nga ilia spiro Lexo Postimin
    zoteri nuk po te kuptoj, kodi penal nuk denon mashkullin nese ky shkon me nje femer pas moshes 14 vjec me deshiren e saj, por vetem kur e perdhunon, po te kishte qene nen 14 vjec atehere mund te denohej,///jo zoteri nuk e ke kuptuar mire kodin penal
    zoteri kuptoje ti kodin penal se une e kam studiuar !!! dhe prandaj po te them edhe ty qe ta kuptosh edhe ti qe ky njeri denohej po te provohej qe ka kryer marredhenie seksuale me te mitur !!! nejse e lashe nuk te replikoj me !!! ste mbushet mendja skam cte te bej me shume !!!
    YoUr DrEaM Is YoUr DeStInY...

  8. #408
    Orthodhoks Maska e ilia spiro
    Anëtarësuar
    02-02-2009
    Postime
    3,469
    Postimet në Bllog
    1
    Citim Postuar më parë nga the admiral Lexo Postimin
    nuk ka kryer krim seksual??? ore ku jeton ti?

    ky maskara ka thene:


    e kupton ti qe vetem kjo eshte e mjaftueshme per te thene qe ti po ia fut kot???
    ja cfare thot kodi penal:

    nuk ka rendesi nese me deshire a pa deshire.
    ja kodi penal se c`thote:

    Neni 101 - Marrëdhënie seksuale ose homoseksuale me dhunë me të mitur të moshës 14-18 vjeç

    (Ndryshuar me ligjin nr.8733, datë 24.1.2001, neni 16)

    Kryerja e marrëdhënieve seksuale ose homoseksuale, me dhunë, me fëmijë të mitur në moshën katërmbëdhjetë gjer në tetëmbëdhjetë vjeç dhe që ka arritur pjekurinë seksuale, dënohet me burgim nga pesë gjer në pesëmbëdhjetë vjet.
    Kur marrëdhënia seksuale ose homoseksuale, me dhunë, kryhet në bashkëpunim ose më shumë se një herë, ose kur fëmijës së dëmtuar i shkaktohen pasoja të rënda për shëndetin, dënohet me burgim nga dhjetë gjer në njëzet vjet.
    Kur vepra ka sjellë si pasojë vdekjen ose vetëvrasjen e fëmijës së mitur dënohet me burgim jo më pak se njëzet vjet.

    mos e ngaterron me Kodin Penal te Kosoves,..

    pra denimi eshte vetem kur marredheniet jane me force dhe jo me qejf
    Duaje te afermin tend si veten

  9. #409
    Orthodhoks Maska e ilia spiro
    Anëtarësuar
    02-02-2009
    Postime
    3,469
    Postimet në Bllog
    1
    Citim Postuar më parë nga SaS Lexo Postimin
    zoteri kuptoje ti kodin penal se une e kam studiuar !!! dhe prandaj po te them edhe ty qe ta kuptosh edhe ti qe ky njeri denohej po te provohej qe ka kryer marredhenie seksuale me te mitur !!! nejse e lashe nuk te replikoj me !!! ste mbushet mendja skam cte te bej me shume !!!
    zoteri jam dakord me ty per te miturat nen 14 vjec qe nuk kane arritur pjekurine seksuale,....nuk e di cilit kod i referohesh
    kjo e para, e dyta forumi eshte per relaks dhe jo shqetesim e as per te mbushur mendjet sepse seicili ka mendjen e vet,..diskutimi i lire dhe me argumenta morale, llogjike dhe ligjore eshte baza e diskutimit,...dhe nese dikush e ndjen qe nuk ka argumenta mund te terhiqet me shume perfitim nga diskutimi,..nuk po ju kuptoj,...teoria e mbushjes se mendjes eshte diktatoriale
    Ndryshuar për herë të fundit nga ilia spiro : 19-10-2012 më 11:44
    Duaje te afermin tend si veten

  10. #410
    bubbly
    Anëtarësuar
    05-05-2003
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    13,657
    Ilia ti o je GOMAR ose pervert. Zgjidh e merr! Dhe ke guxim thua; 'merruni me argumentet' . Ato qe ti quan " argumente" Jane idiotlliqe te thena nga 1 GOMAR qe sdi c'pellet ose te 1 perverti. Ligji ne mbare boten te denon nese tenton apo kryen marredhenie seksuale me minorene. Nese nuk e kupton duhet marre masa ndaj teje ; konsiderohesh njeri I rrezikshem per shoqerine!
    Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

  11. #411
    i/e regjistruar Maska e Orteku
    Anëtarësuar
    17-08-2006
    Postime
    79
    Citim Postuar më parë nga ilia spiro Lexo Postimin
    ,
    o popull, po lexoni ore 5 postime me siper kam postuar sjelljet devijante seksuale..
    eshte cilesuar publikisht maniak, por nga kush,..prokuroria, gjykata, se s`po e marrim vesh...kjo palo media genjen paturpesisht dhe abuzon me fjalen...
    sipas meje ky person eshte vetem nje njeri qe ka kryer nje vrasje....shabani ka vrare por nuk dihet ende ne cfare kushte ka qene... edhe vete ligji psh ka perjashtim kur vret gruan qe e kap ne shtratin tend me nje tjeter,...nuk mund te gjykojme lehte
    natyrisht te shkosh me nje vajze para 18 vjeteve eshte abuzim dhe shkelje ligji,,,tani per tani une vetem kete mekat "seksual" shikoj tek ky person
    Ore , i ke veshet ne lesh ti apo te ka ikur truri fare që mundohesh te shesësh mend ketu. Ky e ka dhunuar të ndjerën , i ka dhunuar edhe motren e madhe dhe në fshat ka provokuar shumë femra, ka vrarë dhe ka masakruar kufomën , cfarë duhet me shumë që t`i duket zoterisë sate Maniak ?!

  12. #412
    MR. BEAN - Laden Maska e the admiral
    Anëtarësuar
    03-06-2009
    Vendndodhja
    European Union
    Postime
    6,876
    Citim Postuar më parë nga ilia spiro Lexo Postimin
    ja kodi penal se c`thote:

    Neni 101 - Marrëdhënie seksuale ose homoseksuale me dhunë me të mitur të moshës 14-18 vjeç

    (Ndryshuar me ligjin nr.8733, datë 24.1.2001, neni 16)

    Kryerja e marrëdhënieve seksuale ose homoseksuale, me dhunë, me fëmijë të mitur në moshën katërmbëdhjetë gjer në tetëmbëdhjetë vjeç dhe që ka arritur pjekurinë seksuale, dënohet me burgim nga pesë gjer në pesëmbëdhjetë vjet.
    Kur marrëdhënia seksuale ose homoseksuale, me dhunë, kryhet në bashkëpunim ose më shumë se një herë, ose kur fëmijës së dëmtuar i shkaktohen pasoja të rënda për shëndetin, dënohet me burgim nga dhjetë gjer në njëzet vjet.
    Kur vepra ka sjellë si pasojë vdekjen ose vetëvrasjen e fëmijës së mitur dënohet me burgim jo më pak se njëzet vjet.

    mos e ngaterron me Kodin Penal te Kosoves,..

    pra denimi eshte vetem kur marredheniet jane me force dhe jo me qejf
    ore. e ke seriozisht ti??? c'jane keto gafa, se po le nam? i kujt mendon se eshte ai neni qe solla me lart? lexo "Neni 100 - Marrëdhënie seksuale ose homoseksuale me të mitur", pastaj kalo tek 101.
    neni 100 i kodit penal te REPUBLIKES SE SHQIPERISE thote:
    Kryerja e marrëdhënieve seksuale ose homoseksuale me fëmijë të mitur, që nuk ka arritur moshën katërmbëdhjetë vjeç ose me të miturën që nuk ka arritur pjekurinë seksuale, dënohet me burgim nga shtatë gjer në në pesëmbëdhjetë vjet.
    eshte i denueshem si me qejf si me force. le nam komplet.
    Ndryshuar për herë të fundit nga the admiral : 19-10-2012 më 11:43
    Vasudhaiva Kutumbakam

  13. #413
    i/e regjistruar Maska e Orteku
    Anëtarësuar
    17-08-2006
    Postime
    79
    Citim Postuar më parë nga ilia spiro Lexo Postimin
    po si eshte qe mundur qe nje njeri ne moshe 76 vjec te jete aq i fuqishem sa te perdhunoje nje 14 vjecare, e cila te merr "gjak ne vetull", bile jo ate por edhe 2 sa ai///, ne ate moshe mire qe ka qene ne gjendje seksualisht,..por kurrsesi jo nuk mund te kete hyre ne marredhenie me force,...ne ate moshe mund te ishte akuzuar vajza per perdhunim se eshte me forte...

    kjo eshte thjesht show mediatik
    Ik ore , se mire të paska thëne PINK , ti qenke një idiot e shkuar idioti . Dua të di si do të dërdëllisje po të ishte motra apo vajza yte në vend të së ndjerës ?!

  14. #414
    Prap e fshehur pas Teje Maska e e panjohura
    Anëtarësuar
    24-02-2007
    Vendndodhja
    Aty më gjen, nën hijen tënde që më le amanet!Nëse të duket që kam humb,më kerko atje ku fryn uragani i kohës,atje do më gjeshë,duke të kërkua Ty!
    Postime
    7,750
    Citim Postuar më parë nga the admiral Lexo Postimin
    ore. e ke seriozisht ti??? i kujt mendon se eshte ai neni qe solla me lart? lexo "Neni 100 - Marrëdhënie seksuale ose homoseksuale me të mitur", pastaj kalo tek 101.
    neni 100 i REPUBLIKES SE SHQIPERISE thote:


    eshte i denueshem si me qejf si me force.
    O lereni s'e une kam faj qe postova at s'e cfar shkruante InfoGLOBI,e ketij i djegu diku e kerceu sikur,,zorra ne prush''
    Rëndesia e një personi nuk vlerësohet nga hapësira që zë, por nga boshlleku që le kur nuk është më.

  15. #415
    MR. BEAN - Laden Maska e the admiral
    Anëtarësuar
    03-06-2009
    Vendndodhja
    European Union
    Postime
    6,876
    Citim Postuar më parë nga e panjohura Lexo Postimin
    O lereni s'e une kam faj qe postova at s'e cfar shkruante InfoGLOBI,e ketij i djegu diku e kerceu sikur,,zorra ne prush''
    po tani po me jep edhe leksione rreth kodit penal ky. pupupupu.
    te besh seks me nje 13 vjecare (gje qe ka pohuar ai maskarai) nuk perben krim thote ky.
    e kupton se me ke kemi te bejme??
    une po skandalizohem fare.
    Vasudhaiva Kutumbakam

  16. #416
    Orthodhoks Maska e ilia spiro
    Anëtarësuar
    02-02-2009
    Postime
    3,469
    Postimet në Bllog
    1
    Kryerja e marrëdhënieve seksuale ose homoseksuale me fëmijë të mitur, që nuk ka arritur moshën katërmbëdhjetë vjeç ose me të miturën që nuk ka arritur pjekurinë seksuale, dënohet me burgim nga shtatë gjer në në pesëmbëdhjetë vjet.
    nenin 100 nuk e kisha lexuar admiral, jam dakord me ty plotesisht, por ja qe Aishja i kish mbushur te 14 vjetet dhe ma do mendja e kishte arritur pjekurine seksuale.... ben mire te terhiqesh perkohesisht, kur te mbarojne argumentat e cdo lloji, une po te isha ne vendin tend keshtu do te beja, bile do te falenderoja
    Duaje te afermin tend si veten

  17. #417
    In GoD We TrUsT !!! Maska e SaS
    Anëtarësuar
    28-11-2005
    Postime
    2,792
    Citim Postuar më parë nga the admiral Lexo Postimin
    po tani po me jep edhe leksione rreth kodit penal ky. pupupupu.
    te besh seks me nje 13 vjecare (gje qe ka pohuar ai maskarai) nuk perben krim thote ky.
    e kupton se me ke kemi te bejme??
    une po skandalizohem fare.
    po cfare ti bej ilias une qe si mbushet mendja !!! une e lashe per vete kur sdo sdo !!!
    YoUr DrEaM Is YoUr DeStInY...

  18. #418
    i/e regjistruar Maska e Orteku
    Anëtarësuar
    17-08-2006
    Postime
    79
    Citim Postuar më parë nga the admiral Lexo Postimin
    po tani po me jep edhe leksione rreth kodit penal ky. pupupupu.
    te besh seks me nje 13 vjecare (gje qe ka pohuar ai maskarai) nuk perben krim thote ky.
    e kupton se me ke kemi te bejme??
    une po skandalizohem fare.
    Ky as që e ditka se përveq kodit penal ka edhe një kod moral dhe nuk të lejon të bësh gjëra aq të shëmtuara sa rasti në fjalë.
    Sipas asaj që ka shkruajt deri tash , len për të kuptuar se ky po te mos kishte frikë ligjin , do bente me zi se shabani , piffff

  19. #419
    Orthodhoks Maska e ilia spiro
    Anëtarësuar
    02-02-2009
    Postime
    3,469
    Postimet në Bllog
    1
    meso njehere te lexosh ligje pastaj hajde e na jep mend ketu, admiral ...dhe bie vete me kembet e tua brenda, ..
    Duaje te afermin tend si veten

  20. #420
    Orthodhoks Maska e ilia spiro
    Anëtarësuar
    02-02-2009
    Postime
    3,469
    Postimet në Bllog
    1
    Citim Postuar më parë nga Orteku Lexo Postimin
    Ik ore , se mire të paska thëne PINK , ti qenke një idiot e shkuar idioti . Dua të di si do të dërdëllisje po të ishte motra apo vajza yte në vend të së ndjerës ?!
    ti dhe PINK-u jeni i njejti njeri,...une jam i vetem, ndoshta ka dhe te tjere, me nga 3-4 , emra

    duheshit perjashtuar me kohe nga forumi
    Duaje te afermin tend si veten

Faqja 21 prej 28 FillimFillim ... 111920212223 ... FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •