Close
Faqja 2 prej 6 FillimFillim 1234 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 116
  1. #21
    Rising Star and Legend Maska e Davius
    Anëtarësuar
    20-04-2003
    Vendndodhja
    Underground
    Postime
    11,955
    Tradhtinë, pa marrë parasysh se bëhet fjalë për kontakt fizik, virtual apo vetëm ndjenjë shpirtërore. E gjitha tradhti llogaritet!
    My silence doesn't mean I am gone!

  2. #22
    yep Maska e Izadora
    Anëtarësuar
    11-09-2008
    Vendndodhja
    ne zemren e atij qe ka "zemer"
    Postime
    8,793
    tradhtin nuk do ja falja

    per gjera te tjera mund te biem ne konsensus


    dhe pa ja thy njeher turinjt nuk do e leja
    Jeto sot se neser nuk i dihet

  3. #23
    … ßriläntě … ΅ Ø λŁŁї Ϊм Maska e [Perla]
    Anëtarësuar
    07-09-2006
    Vendndodhja
    Aconteceu !!! Estava escrito assim...
    Postime
    6,577
    Citim Postuar më parë nga sulioti Lexo Postimin
    E Thashe Ne Kutimin E Mire Te Fjales

    Se Nuk Do Guxonte Te Me Quante Ose Te Me Bente Budalla

    Ajo Eshte Gje Tjeter.aty E Ka Fajin Burri Perderisa Ajo Do Arrinte Te Me Bente Budalla Do Te Thoshte Se Nuk Do Kisha Kualitet Si Mashkull Dmth Zgjuarsi Burrreri Etj
    E çfare hyn zgjuarsia apo burreria ketu ? Perderisa the "nqs do e doja do i falja "" gjithçka"" ... çfare nenkupton "gjithçka-ja" ?
    Un amigo verdadero es algien que cree en ti aunque tu hayas dejado de creer en ti mismo.

  4. #24
    Erando
    Anëtarësuar
    19-07-2004
    Vendndodhja
    Perendim
    Postime
    865
    Nqs tradheton per here te pare, i bej verejtje dhe mund ta fal. Nqs e ze per here te dyte aty ska falje. Edhe nqs me genjen 3 ose me shume here do e ndaja.

    Por si fillim do e falja per ndonje gje qe ka bere. se gjithkush gabon.

  5. #25
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    03-12-2008
    Vendndodhja
    ATJE KU ME RESPEKTOJN SI SHQIPTAR
    Postime
    1,015
    Citim Postuar më parë nga [Perla] Lexo Postimin
    E çfare hyn zgjuarsia apo burreria ketu ? Perderisa the "nqs do e doja do i falja "" gjithçka"" ... çfare nenkupton "gjithçka-ja" ?
    GJITHCKA E THASH PER NJE CIFT NORMAL QE NUK NDODHIN GJERA EKSTREME PS;TRADHETI TALLJE NE SHOQERI ETJ ETJ
    LARTE U PERGJIGJA PER VETE DHE BURRERIA DHE ZGJUARSIA HYN SHUM PER VETE FAKTIN SE NJE BURRE NESE ESHTE BURR GRUAJA SKA PSE E TRADHETON APO TA OFENDOJ DHE NESE NJE BURRE ESHTE DHE I ZGJUAR AKOMA ME MIRE SE KESHTU E SHOQJA NUK DO GUXONTE KURRE TI BENTE LOJRA DUKE NJOHUR KAPACITET E TIJ;
    SE PO TA MARRIM TEMEN NGA ANA PSIKOLLOGJIKE FEMRAT QE TRADHETOJN BURRAT JAN ATO QE NUK KAN BURRIN E DUHUR.

    VETE JAM TOLERANT PER VETE FAKTIN SE KAM BESIM TEK VETJA SE NUK DO GUXONTE PARTNEJRA IME TE BENTE NJE GABIM TRASHANIK;DUKE U NISUR NGA KJO GJE MBASE E THASH ME LARTE GJITHCKA .

  6. #26
    i/e regjistruar Maska e Dorontina
    Anëtarësuar
    22-09-2006
    Vendndodhja
    "In your dreams making you happy"Nese e ke humb dashurin e ke humb aryen e jetes, nese ende se ke gjet ke arsye te jetojsh "
    Postime
    3,488
    Une nuk e fali tradhetin..............
    te gjitha i fali tradhetin jo.........
    "Msyja Henes po smujte me u ndal ne Hene,mbi yje ateron gjitsesi" ....

  7. #27
    … ßriläntě … ΅ Ø λŁŁї Ϊм Maska e [Perla]
    Anëtarësuar
    07-09-2006
    Vendndodhja
    Aconteceu !!! Estava escrito assim...
    Postime
    6,577
    Citim Postuar më parë nga sulioti Lexo Postimin
    GJITHCKA E THASH PER NJE CIFT NORMAL QE NUK NDODHIN GJERA EKSTREME PS;TRADHETI TALLJE NE SHOQERI ETJ ETJ
    LARTE U PERGJIGJA PER VETE DHE BURRERIA DHE ZGJUARSIA HYN SHUM PER VETE FAKTIN SE NJE BURRE NESE ESHTE BURR GRUAJA SKA PSE E TRADHETON APO TA OFENDOJ DHE NESE NJE BURRE ESHTE DHE I ZGJUAR AKOMA ME MIRE SE KESHTU E SHOQJA NUK DO GUXONTE KURRE TI BENTE LOJRA DUKE NJOHUR KAPACITET E TIJ;
    SE PO TA MARRIM TEMEN NGA ANA PSIKOLLOGJIKE FEMRAT QE TRADHETOJN BURRAT JAN ATO QE NUK KAN BURRIN E DUHUR.

    VETE JAM TOLERANT PER VETE FAKTIN SE KAM BESIM TEK VETJA SE NUK DO GUXONTE PARTNEJRA IME TE BENTE NJE GABIM TRASHANIK;DUKE U NISUR NGA KJO GJE MBASE E THASH ME LARTE GJITHCKA .
    Kurse une ju pyeta diçka tjeter, çfare hyn tek ajo "gjithçka-ja" qe do i falnit ?!

    Nqs dikush tradheton e ben sepse lidhja aktuale eshte drejt fundit, e mbiveshur nga monotonia ose kerkon te kete aventura dhe pse kane burrin qe gjithmone kane dashur (ne raste ekstreme) . Kjo mund t'i ndodhe kujtdo dhe burreria apo zgjuarsia pak hyjne sepse ne kete rast nuk varen prej teje por prej parneres. Kur ju thash me siper (tju trajtone si "budall") pikerisht e kisha fjalen per dinjitetin tuaj si njeri, veshtire te falet tradhetia,poshterimi me i madh si per nje femer e per nje mashkull megjithese ka raste dhe njeres qe ashtu siç juve thate , prej dashurise qe ndjejne, mund te mbyllin syte dhe ta anashkalojne, ketu nis roli i "budallit" qe ben sikur nuk kupton. Nqs ju te gjitha keto nuk i pranoni normalisht , çfare "gjithçka-je" pretendoni t'i falni, prej dashurise ?!

    Ps. Me falni qe pu ju drejtohem juve, asgje personale, thjesht diskutim.
    Un amigo verdadero es algien que cree en ti aunque tu hayas dejado de creer en ti mismo.

  8. #28
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    03-12-2008
    Vendndodhja
    ATJE KU ME RESPEKTOJN SI SHQIPTAR
    Postime
    1,015
    Citim Postuar më parë nga [Perla] Lexo Postimin
    Kurse une ju pyeta diçka tjeter, çfare hyn tek ajo "gjithçka-ja" qe do i falnit ?!

    Nqs dikush tradheton e ben sepse lidhja aktuale eshte drejt fundit, e mbiveshur nga monotonia ose kerkon te kete aventura dhe pse kane burrin qe gjithmone kane dashur (ne raste ekstreme) . Kjo mund t'i ndodhe kujtdo dhe burreria apo zgjuarsia pak hyjne sepse ne kete rast nuk varen prej teje por prej parneres. Kur ju thash me siper (tju trajtone si "budall") pikerisht e kisha fjalen per dinjitetin tuaj si njeri, veshtire te falet tradhetia,poshterimi me i madh si per nje femer e per nje mashkull megjithese ka raste dhe njeres qe ashtu siç juve thate , prej dashurise qe ndjejne, mund te mbyllin syte dhe ta anashkalojne, ketu nis roli i "budallit" qe ben sikur nuk kupton. Nqs ju te gjitha keto nuk i pranoni normalisht , çfare "gjithçka-je" pretendoni t'i falni, prej dashurise ?!

    Ps. Me falni qe pu ju drejtohem juve, asgje personale, thjesht diskutim.
    KE SHUME TE DREJTE. PO TA DOJA ;

    . QE TE JEM I SINQERT ME VETEN DO E FALJA TRADHETIN NESE DO E KISHA TRADHETUAR DHE VETE ME PARE; NDRYSHE JO

    PO NESE DO ME ISHTE MERZITUR E DASHURIA JON DI ISHTE ZBEHUR ATHER NUK DO JA FALJA PO DO E NISJA DIREKT ANDEJ NGA ERDHI NUK DO KISHTE VEND PER FALJE

  9. #29
    ' Maska e Earta
    Anëtarësuar
    11-08-2008
    Postime
    336
    Mjafton te me kerkonte falje (ama me plotkuptimin e fjales te kerkonte FALJE), e kisha fal per cfardo gabimi qofte!
    **** ** ** ***** ** ***!

  10. #30
    Korcare Maska e korcarka91
    Anëtarësuar
    27-12-2008
    Vendndodhja
    qytetin e serenatave
    Postime
    28
    Vetem tradhetine nuk do ia falja kurre per te tjerat mbase dhe mund te kishte falje.

  11. #31
    Texas Ranger Maska e Clauss
    Anëtarësuar
    19-06-2003
    Vendndodhja
    Athens
    Postime
    1,483
    edhe une, si gjithe anetaret me siper, nuk do ta falja kurre nqs me detyronte, me bente ta tradhetoja. kurre kurre.

  12. #32
    i/e regjistruar Maska e Aerial
    Anëtarësuar
    03-07-2006
    Vendndodhja
    Underground
    Postime
    81
    Citim Postuar më parë nga Dorontina Lexo Postimin
    Une nuk e fali tradhetin..............
    te gjitha i fali tradhetin jo.........
    Vetem nje pyetje kam, pse cdohere thuhet keshtu prej femrave dhe pse shpeshhere, mbi te gjitha, ju prap falni!? Nje fjale te urte e kam lexu dikund ne lidhje me tradhetine, thot "Mashkulli nuk e permend mirepo edhe nuk fal (ose harron) kurse femra fal mirepo e permend gjithmone"

  13. #33
    £u & £i Maska e xlindax
    Anëtarësuar
    10-02-2007
    Vendndodhja
    Italy
    Postime
    733
    Citim Postuar më parë nga showgirl Lexo Postimin
    Pershendetje,
    kam nje pyetje....cfare gabimi do te bente partneri/a juaj qe do tju conte Direkt ne ndarje te padiskutueshme a pa rikthim?
    Tradhetia me siguri.
    Ogni xsona che passa nella mia vita è unica...
    Xkè lascia un poco di se..
    E prende un poco di me.

  14. #34
    £u & £i Maska e xlindax
    Anëtarësuar
    10-02-2007
    Vendndodhja
    Italy
    Postime
    733
    Citim Postuar më parë nga padrilla Lexo Postimin
    Nqs tradheton per here te pare, i bej verejtje dhe mund ta fal. Nqs e ze per here te dyte aty ska falje. Edhe nqs me genjen 3 ose me shume here do e ndaja.

    Por si fillim do e falja per ndonje gje qe ka bere. se gjithkush gabon.
    Wow!
    Te lumte, nuk eshte gje qe do arrinin ta benin te gjithe.
    Eshte normale te gabosh, po jo te gjith dim te falim gjithcka.
    Ogni xsona che passa nella mia vita è unica...
    Xkè lascia un poco di se..
    E prende un poco di me.

  15. #35
    Ngelem unë! Maska e DI_ANA
    Anëtarësuar
    30-12-2006
    Vendndodhja
    France.
    Postime
    5,874
    Jane disa gabime te cilat po ti falesh nje here,rrezikohet te behen te perhershme.Ato jane: tradhetia,dhuna,fyerja dhe mashtrimi.
    "Carpe Diem"

  16. #36
    i/e regjistruar Maska e anabelle
    Anëtarësuar
    01-01-2009
    Postime
    32
    He , cfare sdo ti falja kurre? Mund te kete shume por disa qe si fal kurre jane: tradhetia, mashtrimi dhe te loze me mua dhe ndjenjat e mia...
    E lumtur me familjen time 😄

  17. #37
    Juventini Maska e EkOnOmIsTi
    Anëtarësuar
    22-05-2005
    Vendndodhja
    Pse Do Vish Dhe Ti ?
    Postime
    2,406
    Alla mos e beft gabimin se po e beni cfare do qoft sdo ja falja kurre
    S |< R /\ p /\ |_ |
    Skrapali.Babuc.Pianec.Do.Me.Se.Kam.Sa.Te.Duash

  18. #38
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    05-01-2009
    Postime
    10

    jo as un as asnje tjeter nuk e fal tradhetin

    jo as un e as njeri tjeter nuk e fal tradhetin
    sepse ai ose a jo qe dashuron nuk ka nevoj te te tradhtoj
    e mu per kete arsye ne te gjith boten gjdo dit bahen divorce aq shum sa mundem te them nje numer ...........
    tradhetia nuk falet e as nuk harrohet por me se miri asht ndarja e menihershme
    dhe mundesisht pa be ndonje gjest i cili mund edhe te ta humb jeten
    dasht zoti e mos ndodheshin kurr por eshte nje qje qe nuk mundet te ndalohet kurren e kurres

  19. #39
    i/e regjistruar Maska e dani♥
    Anëtarësuar
    18-01-2009
    Vendndodhja
    ne bot edhe ne qell.....
    Postime
    26
    un nuk do i falnja te dashurit t´im nese ai do takoheshe me nje femer tjeter pa ta ditur una.....dhe ai te mos ma theshte as mbas ati takimit.....
    Danii♥

  20. #40
    life is a flower Maska e maryp
    Anëtarësuar
    02-05-2006
    Vendndodhja
    ne univers
    Postime
    3,897
    ne kete teme po lexoj qe 99% e antareve kane shkruar qe nuk falin tradhetine... ne kete pike me lind pyetja..atehere kush tradheton dhe me ke tradhetojne, meqe pothuajse te gjithe ne nuk e falim tradhetine dhe llogjikisht as tradhetojme...??sepse vlen ajo shprehja ne kete rast ''mos i bej tjetrit ate qe nuk do qe tjetri te beje ty'' apo jo??
    NESSUNA VITA PUO' DIRSI COMPLETA SENZA UN PIZZICO DI FOLLIA (COELHO)

Faqja 2 prej 6 FillimFillim 1234 ... FunditFundit

Tema të Ngjashme

  1. Do ja falnit partnerit tradhtinë?
    Nga fjollita në forumin Në kërkim të romancës
    Përgjigje: 27
    Postimi i Fundit: 15-10-2006, 06:50

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •