Close
Faqja 0 prej 3 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 52
  1. #1
    i/e regjistruar Maska e Flami
    Anėtarėsuar
    04-09-2008
    Vendndodhja
    TiRaNe
    Postime
    31

    A Mendoni se jeni vertet te lumtur ?

    Pershendetje te gjitheve !
    Do te doja te dija opinionet tuaja , se si e konceptoni lumturine.Cilat mendoni jane gjerat qe do te na benin vertet te lumtur? A jeni te lumtur sot ? Une per veten time ka rreth nje vit qe sme motivon me asgje dhe nuk jam e lumtur. Me mungon pjesa me e rendesishme e qenies time, personi te cilin e kam pas nje vit prane dhe nuk e kam me (jo per faj tim ),me kane mbet ato pjeseza kujtimesh qe tani me teper se sa mire te bejne keq, pasi eshte si te vesh gishtin ne plage here pas here , dhe ajo plage nuk mbyllet ndonjehere. Qe te isha e lumtur do doja ta kisha edhe nje here mbrapsht (back) ate person , dhe ndoshta gjerat do shkonin me ndryshe. E keqja eshte qe nuk mund te kthehet koha prapa, duhet vetem te shohim perpara se kjo eshte ajo qe quhet JETE.
    Ji Vetevetja

  2. #2
    i/e regjistruar Maska e alda09
    Anėtarėsuar
    08-02-2008
    Vendndodhja
    a casa
    Postime
    1,327
    Me vjen keq per ju ,uroj lumturi ketej e tutje.

    Personalisht jam e kenaqur nga jeta,kam sakrifikuar shume por edhe ia kam vjel frutet,
    ndihem e "lumtur" nga aspekti shpirteror e te tjera gjera te rendesishme por nuk jam akoma e plotesuar profesionalisht dhe ketu ēalon pak lumturia ime (sepse per mua eshte shume e rendesishme)por edhe te gjitha bashke nuk zgjidhen gjerat.gjithsesi jeta lufte eshte e do luftojm.

  3. #3
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    04-10-2006
    Postime
    241
    06205869512

  4. #4
    i/e regjistruar Maska e Alma07
    Anėtarėsuar
    20-05-2007
    Vendndodhja
    ktu ku nuk duhet
    Postime
    282
    nuk jam e lumtur,deri sa te me kthehet gjysma e zemres qe me eshte larguar ,,,Aahhhhhh kur do te vije ajo dite ,......

  5. #5
    i/e regjistruar Maska e BaBa
    Anėtarėsuar
    12-03-2006
    Vendndodhja
    Facebook.com/BabaAlbanian
    Postime
    4,061
    A Mendoni se jeni vertet te lumtur ?

    lumturia eshte nje gje qe spreket kurr.
    thjesht mund ta ndjesh per disa sekonda ate
    Dhe kau i mirė po s'e ngacmove, s'tėrheq nė brazdė.

  6. #6
    rrushja Maska e Bejbi
    Anėtarėsuar
    03-06-2007
    Vendndodhja
    Kėndej rrotull
    Postime
    382
    Citim Postuar mė parė nga BaBa Lexo Postimin
    lumturia eshte nje gje qe spreket kurr.
    thjesht mund ta ndjesh per disa sekonda ate
    Babe mos thuaj ashtu, se nuk jane te gjithe si ty.
    Une per veten time jam shume e lumtur sa nganjehere, kam frike pasi gjerat e bukura nuk zgjasin shume.
    Kam shume vite dhe jo sec qe jam sh e lumtur
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Bejbi : 09-09-2008 mė 11:13
    I chose to love you in silence, for in silence I find no rejection

  7. #7
    i/e regjistruar Maska e Flami
    Anėtarėsuar
    04-09-2008
    Vendndodhja
    TiRaNe
    Postime
    31
    Citim Postuar mė parė nga BaBa Lexo Postimin
    lumturia eshte nje gje qe spreket kurr.
    thjesht mund ta ndjesh per disa sekonda ate
    Lumturia , nuk eshte gje materiale qe te preket , eshte ndenje dhe eshte e lidhur ngushte me shpirtin.Jam shume e kompletuar nga ana profesionale dhe nga ana shoqerore ama per tu ndier me e plote me mungon njeriu qe Dua dhe qe kam dashur.Pastaj fakti qe ndihesh mire , shume mire apo shume shume mire , ska te beje dhe aq shume me lumturine , Ky eshte mendimi ime normalisht .
    Ji Vetevetja

  8. #8
    i/e regjistruar Maska e BaBa
    Anėtarėsuar
    12-03-2006
    Vendndodhja
    Facebook.com/BabaAlbanian
    Postime
    4,061
    flami,
    dhe un ate shkrojta qe nuk preket

    po tani varet se ka ca njerez e prekin dhe e mbajn ne dore

    nesje shnet.


    bejbi, pse ku e pe ti qe jan si mua ?!!

    bejbi qenke frikacake madhe ti
    Dhe kau i mirė po s'e ngacmove, s'tėrheq nė brazdė.

  9. #9
    Enraged Maska e Scion
    Anėtarėsuar
    22-07-2008
    Vendndodhja
    Tirane
    Postime
    2,296
    Lumturia eshte term Relativ,

    Jam edhe S'jam, ku i dihet jetes?

    Per mendimin tim te gjith ata qe deklarojne Lumturi, genjejne. (Opinion Personal)

  10. #10
    Fitore Partia Demokratike Maska e amela1
    Anėtarėsuar
    03-07-2008
    Vendndodhja
    tra la la world
    Postime
    172
    relativisht e ndjej veten te lumur,te thoja absolutisht do genjeja vetveten!

  11. #11
    i/e regjistruar Maska e Dar_di
    Anėtarėsuar
    16-08-2008
    Vendndodhja
    Dardani e lashtė (Oeneum), aty ku ajri i freskėt mė bėn tė ndihem i relaksuar.
    Postime
    1,968

    Pėrshėndetje tė gjithėve...

    Citim Postuar mė parė nga Flami Lexo Postimin
    Pershendetje te gjitheve !
    Do te doja te dija opinionet tuaja , se si e konceptoni lumturine.Cilat mendoni jane gjerat qe do te na benin vertet te lumtur? A jeni te lumtur sot ? Une per veten time ka rreth nje vit qe sme motivon me asgje dhe nuk jam e lumtur. Me mungon pjesa me e rendesishme e qenies time, personi te cilin e kam pas nje vit prane dhe nuk e kam me (jo per faj tim ),me kane mbet ato pjeseza kujtimesh qe tani me teper se sa mire te bejne keq, pasi eshte si te vesh gishtin ne plage here pas here , dhe ajo plage nuk mbyllet ndonjehere. Qe te isha e lumtur do doja ta kisha edhe nje here mbrapsht (back) ate person , dhe ndoshta gjerat do shkonin me ndryshe. E keqja eshte qe nuk mund te kthehet koha prapa, duhet vetem te shohim perpara se kjo eshte ajo qe quhet JETE.
    Pėrshėdetje Flami dhe per ju gjith tė tjerėt. Tė pėrgėzoj pėr temėn e hapur...

    E lexova me vėmdje shkrimin tuaj dhe mė vie keq nga ajo qė thoni, se njė e kaluar e jauaj do tė ju bėnte tė lumtur, vetėm nėse ju realizohet dėshira juaj qė keni. Pra, personin tė cilin ju e kishit pran. Shpresoj qė sė shpejti tė ndryshoj qėndrimi juaj rreth "LUMTURISĖ" dhe ta kėrkoni atė, sepse ėshtė mirė t`i ēaseni me kėmbėngulje asaj qė pėr juve do tė ishte pozitive, ose do ju bėnte tė lumtur...
    Puno me vullnet pėr atė qė ju mendoni se do tė ju bėnte tė lumtur...!!! Bėhu e qėndrueshme dhe e durueshme Flami!!! Kjo ėshtė e mirė pėr juve...

    Pajtohem me fjalėn e fundit qė ju e keni thėnė, ashtu e kam mėsuar edhe unė nga njė mike imja shumė e respektueshme. Ajo mė tha: "Nėse don tė ecėsh pėrpara, atėher nuk duhet tė shikosh mbrapa."

    Nė kuadėr tė kėsaj, dua tė jap edhe unė mendimin tim. A jam unė i lumtur? Pėrgjigja ėshtė pozitive. Pse? Shkurtimisht. Leon Tolstoy tha: "Ka vetėm njė mėnyrė pėr tė qenė i lumtur: Tė jetosh pėr tė tjerėt". Ja, kėshtu mundohem tė ju ndihmoj tė tjerėve dhe kur shoh gėzimin nė fytyrat e tyre edhe unė bėhem i till, i LUMUTUR. Kjo ėshtė kėnaqėsi pėr mua, sepse duke bėr pėrpjekje tė gjejmė lumutrinė e tė tjerėve, gjejmė lumturinė tonė, siē do tė thoshte kėshtu edhe filozofi grek, Platoni. Kėshtu, unė ndihem i lumtur, i kėnaqur, i gėzueshėm, i buzėqeshur dhe duke i dashur tė tjerėt.

    Pajtohem me atė se nuk mund tė ketė lumturi pa dashuri.

    Ju pėrshėndes tė gjithėve, duke ju uruar tė keni suksese nė punėt tuaja dhe rezultate pozitive.

    Gjithė tė mirat pėr ju,

    Respekte me mirekuptim, nga Dar_di.

  12. #12
    ExceLlenCe Maska e LlaCiPaCi
    Anėtarėsuar
    10-01-2004
    Vendndodhja
    InsaNe In The MembranE
    Postime
    895

    Post

    Varet si e kupton ti lumturin !

    Un ndihem i lumtur dhe kur ha nje cokollate...se ishte tamam ajo qe desha ne ate kohe.
    Ne kte bote kam mesuar qe nuk duhet te presesh qe dikush te te japi dicka...por duhet te shkosh ta marresh...nganjehere me shum menyra.
    Dhe kur ti ke ate qe do eshte e gjitha merita jote...dhe lumturia lidhet e gjitha me ty...ti e ke ate lumturi...ti e gezon . Sja vlen te trishtohesh...sepse kjo bote "e eger" nuk ndjen dhimbje per ne...duhet te vrapojme shpejt e me shpejt cdo dite...me hapa te sakta e sa me te sakta cdo dite qe te arrime lumturine...qe per ne eshte relative...Sepse Absolutizmi nuk existon ! Nuk ka gjo te shkrujtme qe te ben te fitosh lumturine...ajo eshte e paprekshme...por ti mund ta prekesh nese do...ajo nuk duket ...por ti mund ta ndjesh...! Mundohu te ecesh ....kujto vetem gjerat e bukura... dhe ndjeu krenare per veten tende se ti po jeton...ti merr fryme...ti je e gjalle...nuk ka gje qe nuk mund te beje nje i gjalle...nuk ka ndjenje qe dikush mund te te privoje ty... !
    * Im a Slow Walker...But i Never Walk BaCk *

  13. #13
    Hakuna Mattatta Maska e AngryAngel
    Anėtarėsuar
    19-09-2006
    Vendndodhja
    Askund
    Postime
    263
    Jo ! derisa asgje nuk me gezon ajo do te thot qe sjam e lumtur. Edhe kur qeshem nuk ndjej dicka te vecant si dikur, thjesht tani jam nje njeri pandjenja edhe pse sdua te jeme e tille :|

  14. #14
    … ßriläntě … ΅ Ų λŁŁї Ϊм Maska e [Perla]
    Anėtarėsuar
    07-09-2006
    Vendndodhja
    Aconteceu !!! Estava escrito assim...
    Postime
    6,577
    Si cdo gje ne jete dhe lumturia ka nje ēmim, madje te larte. Atehere kur mendon se gjithēka eshte ok ne jete do te perplaset diēka kunder.
    Un amigo verdadero es algien que cree en ti aunque tu hayas dejado de creer en ti mismo.

  15. #15
    Trazuar nen qiellin blu Maska e Blue_sky
    Anėtarėsuar
    29-05-2004
    Postime
    2,300
    S'do jesh asnjehere e lumtur derisa te kuptosh qe s'ke nevoje per nje njeri te dyte per te qene e lumtur, njerezit e dyte jane nje plus ne jete, nuk jane nje nevoje.

    Une jam e lumtur si ne fushen profesionale, ashtu dhe ne ate emocionale. Nuk ka qene perhere keshtu por kam mesuar te vleresoj gjerat qe kam perreth dhe jo te kaloj jeten me iluzione ah, sikur te kisha kete gje.
    Kam vetem nje limit: qiellin!

  16. #16
    In GoD We TrUsT !!! Maska e SaS
    Anėtarėsuar
    28-11-2005
    Postime
    2,792
    Citim Postuar mė parė nga Blue_sky Lexo Postimin
    S'do jesh asnjehere e lumtur derisa te kuptosh qe s'ke nevoje per nje njeri te dyte per te qene e lumtur, njerezit e dyte jane nje plus ne jete, nuk jane nje nevoje.

    Une jam e lumtur si ne fushen profesionale, ashtu dhe ne ate emocionale. Nuk ka qene perhere keshtu por kam mesuar te vleresoj gjerat qe kam perreth dhe jo te kaloj jeten me iluzione ah, sikur te kisha kete gje.
    pse nuk iken ne nje ishull te vetmuar do ishte nje vertetim i hipotezez tende qe nje njeri prane qenka plus jo nevoje !!! njeriu eshte qenie sociale edhe si i tille ka nevoje per njerez qofte edhe thjesht ne fushen profesionale apo ne jeten e perditshme !!! te thuash qe ben pa nje njeri afer kjo eshte blasfemi !!!
    YoUr DrEaM Is YoUr DeStInY...

  17. #17
    … ßriläntě … ΅ Ų λŁŁї Ϊм Maska e [Perla]
    Anėtarėsuar
    07-09-2006
    Vendndodhja
    Aconteceu !!! Estava escrito assim...
    Postime
    6,577
    Citim Postuar mė parė nga Blue_sky Lexo Postimin
    S'do jesh asnjehere e lumtur derisa te kuptosh qe s'ke nevoje per nje njeri te dyte per te qene e lumtur, njerezit e dyte jane nje plus ne jete, nuk jane nje nevoje.

    Une jam e lumtur si ne fushen profesionale, ashtu dhe ne ate emocionale. Nuk ka qene perhere keshtu por kam mesuar te vleresoj gjerat qe kam perreth dhe jo te kaloj jeten me iluzione ah, sikur te kisha kete gje.
    Per mua e kishe kete ?
    Un amigo verdadero es algien que cree en ti aunque tu hayas dejado de creer en ti mismo.

  18. #18
    In GoD We TrUsT !!! Maska e SaS
    Anėtarėsuar
    28-11-2005
    Postime
    2,792
    Citim Postuar mė parė nga [Perla] Lexo Postimin
    Per mua e kishe kete ?
    per mua !!!
    YoUr DrEaM Is YoUr DeStInY...

  19. #19
    Trazuar nen qiellin blu Maska e Blue_sky
    Anėtarėsuar
    29-05-2004
    Postime
    2,300
    SaS, po flisja per ate nevojen e kesaj per te qene e lumtur vetem me te dashur afer. Kur ka familjen, shoqerine, punen,...pfff, dashuria vjen vete o cun. Ka takuar nje djale qe i dha iluzionin e lumturise dikur ne jete, e ka shkelur e pastaj ka ikur ne punen e tije, e kjo tani ka ndryshuar totalisht konceptin e lumturise per hir te nje njeriu.

    E trishtueshme si ide.

    Perla, e kisha per hapesen e temes. Ah, tani po e shoh qe paske postuar para meje.
    Kam vetem nje limit: qiellin!

  20. #20
    In GoD We TrUsT !!! Maska e SaS
    Anėtarėsuar
    28-11-2005
    Postime
    2,792
    Citim Postuar mė parė nga Flami Lexo Postimin
    Pershendetje te gjitheve !
    Do te doja te dija opinionet tuaja , se si e konceptoni lumturine.Cilat mendoni jane gjerat qe do te na benin vertet te lumtur? A jeni te lumtur sot ? Une per veten time ka rreth nje vit qe sme motivon me asgje dhe nuk jam e lumtur. Me mungon pjesa me e rendesishme e qenies time, personi te cilin e kam pas nje vit prane dhe nuk e kam me (jo per faj tim ),me kane mbet ato pjeseza kujtimesh qe tani me teper se sa mire te bejne keq, pasi eshte si te vesh gishtin ne plage here pas here , dhe ajo plage nuk mbyllet ndonjehere. Qe te isha e lumtur do doja ta kisha edhe nje here mbrapsht (back) ate person , dhe ndoshta gjerat do shkonin me ndryshe. E keqja eshte qe nuk mund te kthehet koha prapa, duhet vetem te shohim perpara se kjo eshte ajo qe quhet JETE.
    lumturia eshte relative zogu qe ke hapur temen !!! ketu e ke pergjigjen e asaj qe kerkon !!! varet ti ckupton me lumturi !!! gjithsesi mos ler te tjeret te te tregojne lumturine e tyre sepse me keq futesh ti ne merzi !!! me shprese se me ke kuptuar mirembeē !!!
    YoUr DrEaM Is YoUr DeStInY...

Faqja 0 prej 3 FillimFillim 12 FunditFundit

Tema tė Ngjashme

  1. Cfar mendoni se mund t'ju bente me te lumtur?
    Nga AlieNation nė forumin Filozofi-psikologji-sociologji
    Pėrgjigje: 113
    Postimi i Fundit: 12-10-2016, 07:35
  2. A mendoni tė ktheheni nė Shqipėri ?
    Nga Arbushi nė forumin Kulturė demokratike
    Pėrgjigje: 189
    Postimi i Fundit: 10-01-2011, 07:06
  3. Wehhabizmi sipas Ehl-i Sunnetit
    Nga Bani gjk nė forumin Komuniteti musliman
    Pėrgjigje: 31
    Postimi i Fundit: 22-10-2009, 12:28
  4. Kontributi i shkenctarėve islam nė shkencė
    Nga Bleti002 nė forumin Komuniteti musliman
    Pėrgjigje: 19
    Postimi i Fundit: 15-03-2009, 22:29

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •