Close
Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 40
 1. #1
  Special kind Maska e *Lorisa*
  Anėtarėsuar
  08-07-2008
  Vendndodhja
  Buzė liqenit
  Postime
  346

  Rinia shqiptare e Maqedonisė

  Te flasim pak per rinine shqiptare ketu (se nenforumin e Maqedonise e ka kapluar politika)
  Jepni opinionin tuaj rreth rinise dhe gjithcka qe ka te bej me te duke perfshire ketu arsimin, edukaten, kulturen, argetimin e te rinjve...

  Sa eshte e lumtur rinia jone me kushtet e jeteses?
  A ka ndikuar sadopak ngritja e nivelit arsimor ne kulturen e pergjithshme?
  Cilat vende i preferojne te rinjte per tu argetuar dhe a jane te barabarte si meshkujt femrat per sa i perket argetimit apo vecohet kjo varesisht nga vendi ku jetojne?

  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga *Lorisa* : 17-08-2008 mė 11:28

 2. #2
  shqiptari Maska e faruk_01
  Anėtarėsuar
  24-09-2006
  Vendndodhja
  maqedoni
  Postime
  590
  Citim Postuar mė parė nga *Lorisa* Lexo Postimin
  Te flasim pak per rinine shqiptare ketu (se nenforumin e Maqedonise e ka kapluar politika)
  Jepni opinionin tuaj rreth rinise dhe gjithcka qe ka te bej me te duke perfshire ketu arsimin, edukaten, kulturen, argetimin e te rinjve...

  Sa eshte e lumtur rinia jone me kushtet e jeteses?
  A ka ndikuar sadopak ngritja e nivelit arsimor ne kulturen e pergjithshme?
  Cilat vende i preferojne te rinjte per tu argetuar dhe a jane te barabarte si meshkujt femrat per sa i perket argetimit apo vecohet kjo varesisht nga vendi ku jetojne?

  nuk mundet te mos flasim per politiken gjersa ate e gjejme gjithkund, si arsim kulture dhe argetim...nuk mund te mos flasim per politken kur nje komb favorizohet tjetri shtypet, te uroj per temen por rinia e maqedonise eshte e kapluar nga politika dhe ngjarjen ne taborin politik ketu andaj i ngelen shume pak kohe per argetim etj etj
  O Sa mir t'jesh Shqiptar...

 3. #3
  Special kind Maska e *Lorisa*
  Anėtarėsuar
  08-07-2008
  Vendndodhja
  Buzė liqenit
  Postime
  346
  Citim Postuar mė parė nga faruk_01 Lexo Postimin
  nuk mundet te mos flasim per politiken gjersa ate e gjejme gjithkund, si arsim kulture dhe argetim...nuk mund te mos flasim per politken kur nje komb favorizohet tjetri shtypet, te uroj per temen por rinia e maqedonise eshte e kapluar nga politika dhe ngjarjen ne taborin politik ketu andaj i ngelen shume pak kohe per argetim etj etj
  Eshte per tu ardhur keq Faruk_01 kur i lexoj keto fjale, qe rinise i ngelet shume pak kohe per argetim per tmos thene aspak.
  Nese nuk e shfrytezojme rinine per tu argetuar atehere cna mbetet per me vone kur do te duhet dhe ne te krijojme familje dhe nuk do jemi aq te lire sa tani?

 4. #4
  Carpe Vinum Maska e Zombi
  Anėtarėsuar
  27-08-2007
  Vendndodhja
  Postime
  1,035
  Lorisa mire se ke ardhur. Urime per temen. Shume e qelluar!

  Nga kendveshtrimi im rinia shqiptare e Maqedonise eshte ne gjendje te mjerrueshme, fatkeqsisht. E vetmja gje qe ka ndryshuar ne dekadat e fundit eshte vetem look-u.
  • The rest is silence.


 5. #5
  Special kind Maska e *Lorisa*
  Anėtarėsuar
  08-07-2008
  Vendndodhja
  Buzė liqenit
  Postime
  346
  Citim Postuar mė parė nga Zombi Lexo Postimin
  Lorisa mire se ke ardhur. Urime per temen. Shume e qelluar!

  Nga kendveshtrimi im rinia shqiptare e Maqedonise eshte ne gjendje te mjerrueshme, fatkeqsisht. E vetmja gje qe ka ndryshuar ne dekadat e fundit eshte vetem look-u.
  Te falenderoj Zombi, mire se te gjeta!

  Po pse mendon qe rinia shqiptare eshte ne gjendje te mjerueshme, mund tna thuash dicka me teper?

 6. #6
  i/e regjistruar Maska e derjansi
  Anėtarėsuar
  14-04-2005
  Postime
  6,730
  Citim Postuar mė parė nga *Lorisa* Lexo Postimin
  Te falenderoj Zombi, mire se te gjeta!

  Po pse mendon qe rinia shqiptare eshte ne gjendje te mjerueshme, mund tna thuash dicka me teper?
  sepse kalojn ma shum koh ne xhami sesa ne shkoll
  JO NEGOCIATA VETĖVENDOSJE

 7. #7
  i/e regjistruar Maska e BAC4
  Anėtarėsuar
  20-04-2008
  Postime
  337
  Citim Postuar mė parė nga *Lorisa* Lexo Postimin
  Eshte per tu ardhur keq Faruk_01 kur i lexoj keto fjale, qe rinise i ngelet shume pak kohe per argetim per tmos thene aspak.
  Nese nuk e shfrytezojme rinine per tu argetuar atehere cna mbetet per me vone kur do te duhet dhe ne te krijojme familje dhe nuk do jemi aq te lire sa tani?

  Pikerisht prandaj duhet te diskutohet per politik, cfar kane bere politikanet tane per rinine. Mund ta nderlidhish temen perseri me politik, se individet nuk mund te bejn asgje per rinin ne pergjithsi, kete mund ta bejn partite.

 8. #8
  Special kind Maska e *Lorisa*
  Anėtarėsuar
  08-07-2008
  Vendndodhja
  Buzė liqenit
  Postime
  346
  Citim Postuar mė parė nga derjansi Lexo Postimin
  sepse kalojn ma shum koh ne xhami sesa ne shkoll
  S'eshte arsye kjo, ata qe shkojne ne xhami shkojne gjate dites dhe mesa di une nuk zgjasin shume, te ngelet kohe edhe per plazh edhe per shume e shume gjera tjera por nejse eshte mendimi yt.

  Nga cili vend shkruani nqs. nuk e keni problem kuptohet?

 9. #9
  Special kind Maska e *Lorisa*
  Anėtarėsuar
  08-07-2008
  Vendndodhja
  Buzė liqenit
  Postime
  346
  Citim Postuar mė parė nga BAC4 Lexo Postimin
  Pikerisht prandaj duhet te diskutohet per politik, cfar kane bere politikanet tane per rinine. Mund ta nderlidhish temen perseri me politik, se individet nuk mund te bejn asgje per rinin ne pergjithsi, kete mund ta bejn partite.
  Aman edhe ti, po cfare do kishe dashur ti te benin politikanet per ne - rinine? Ato te na udhezojne ne se si ta kalojme diten dhe se cfare duhet bere?
  Kushtet minimale i kemi, smund te thuesh qe jo, pastaj kemi edhe me shume se minimalja per tu argetuar.

 10. #10
  i/e regjistruar Maska e BAC4
  Anėtarėsuar
  20-04-2008
  Postime
  337
  Citim Postuar mė parė nga *Lorisa* Lexo Postimin
  Aman edhe ti, po cfare do kishe dashur ti te benin politikanet per ne - rinine? Ato te na udhezojne ne se si ta kalojme diten dhe se cfare duhet bere?
  Kushtet minimale i kemi, smund te thuesh qe jo, pastaj kemi edhe me shume se minimalja per tu argetuar.


  Jo jo gabim e ke. Nuk kuptoj si nuk ta pret mendja pak. Ata zgjidhen per te permirsuar jeten e gjith popullit si edhe te rinise. Akush prej tyre nuk investonte ne aktivitete artistike, kulturore, sportive. Nese rinia nuk meret me kta 3 aktivitete, me cfar do meret. Sa i perket te dalmes neper kafe dhe diskoteka, ajo eshte pune personale dhe varet nga karakteri. Por ajo kryesorja qe eshte, politikanet aspak nuk kujdesen per te rinje.

 11. #11
  i/e larguar Maska e dibrani2006
  Anėtarėsuar
  29-01-2006
  Vendndodhja
  Europe
  Postime
  2,693
  Tema eshte shume e qelluar, te pergezoj per temen Lorisa me te vertet duheshte hapur nje teme e tille.


  Pra urime e me tutjeshme Lorisa te lumte.

 12. #12
  Special kind Maska e *Lorisa*
  Anėtarėsuar
  08-07-2008
  Vendndodhja
  Buzė liqenit
  Postime
  346
  Citim Postuar mė parė nga BAC4 Lexo Postimin
  Jo jo gabim e ke. Nuk kuptoj si nuk ta pret mendja pak. Ata zgjidhen per te permirsuar jeten e gjith popullit si edhe te rinise. Akush prej tyre nuk investonte ne aktivitete artistike, kulturore, sportive. Nese rinia nuk meret me kta 3 aktivitete, me cfar do meret. Sa i perket te dalmes neper kafe dhe diskoteka, ajo eshte pune personale dhe varet nga karakteri. Por ajo kryesorja qe eshte, politikanet aspak nuk kujdesen per te rinje.
  Me vjen mire qe ty ta pret mendja

  Sa per aktivitetet artistike, kulturore si dhe ato sportive e ke shume gabim, se edhe qeveria e meparshme i ka ndihmuar sadopak keto aktivitete, por edhe tani vazhdon...
  Kush e financon ndertimin e sallave sportive?
  Po emisonet qe i jepte MTV2 - ministria e kultures, e shume aktivitete te tjera

  Normal qe ajo e dalura neper lokale e diskoteka eshte ceshtje personale por edhe ajo ka bukurine e vet, se vetem me aktivitete te ndryshme kulturore dhe sportive nuk mjaftohet rinia.

 13. #13
  i/e larguar Maska e dibrani2006
  Anėtarėsuar
  29-01-2006
  Vendndodhja
  Europe
  Postime
  2,693
  Rinia Shqipetare ne Maqedoni eshte nje pike pyetje ne rradhe te pare?!... edhe pse kushtet tani jane me te voliteshme per rinine tone, por ndoshta mungon udheheqja e shendosh e rinise tone.

  Mund te them me plot goje, se ngritja e nivelit te larte arsimor eshte si ne gjithe shtetet europiane, por mungon leximi tek rinia jone dhe imformimi i duhur?!.. lexohet shume pak neper biblioteka tona nga rinia jone.

  Cilat vende i preferojne,... eshte per tu ardhur keq por preferimin e kane aty ku nuk eshte vendi i tyre nga ndonjehere, por perseri mundohen te jene ne nivelin e duhur ku i takon rinise tone.

 14. #14
  me 40 hajdutė Maska e alibaba
  Anėtarėsuar
  12-12-2005
  Vendndodhja
  Ne shpellen e pirateve
  Mosha
  36
  Postime
  5,671
  Sa di unė nė Maqedoni ėshtė papunėsi e madhe, dhe nuk ēfarė tė presėsh nga njė gjendje e tillė.

 15. #15
  i/e regjistruar Maska e Shkupi
  Anėtarėsuar
  14-05-2002
  Vendndodhja
  Shkup/Iliri
  Mosha
  52
  Postime
  758
  Shqiptaret e Maqedonise e ne vecanti rinia eshte e hutuar dhe ne kerkim te rrugezgjidhjes. Jemi ne udhekryq ku njera rruge con ne perendim aty ku jane nisur Tirana dhe Prishtina ndersa rruga tjeter con ne Taliban ku per fat te keq nje pjese e madhe e shqiptareve te Maqedonise beson se eshte zgjidhja. Shiptareve te Maqedonise ju mungon shteti sepse maqedonasit qe e drejtojne kete shtet artificial, ne fakt shtetesine e mbajne per vehte ndersa shqiptaret i kane lene ne kaos.Nese del nje mbremje do te gjesh nje pjese e rinise shqiptare tek vlerat perendimore qe kryesisht gjenden tek pjesa maqedonase ndersa pjesa me e madhe e rinise ngulfatet nga tymi i cigares neper cajtoret apo bastore (vendtakimi i "burrave" ku pihet caji turku nen tingujt e melodive rome te kenduar ne nje shqipe bastarde) apo thjeshte duke u mbajt per ndonje bandere ne rruget e lagjes.Ah po...tani ne kohe te dasmave i gjen edhe neper dasma duke shtene me kallashe apo altija te "mpire" nga tallavaja e forte.

 16. #16
  Special kind Maska e *Lorisa*
  Anėtarėsuar
  08-07-2008
  Vendndodhja
  Buzė liqenit
  Postime
  346
  Citim Postuar mė parė nga alibaba Lexo Postimin
  Sa di unė nė Maqedoni ėshtė papunėsi e madhe, dhe nuk ēfarė tė presėsh nga njė gjendje e tillė.
  Papunesi ka kudo Alibaba, ndoshta ne Maqedoni dhe ne rajon eshte pak si me e theksuar por kjo nuk do te thoe se mungon luksi, perkundrazi standardi jetesor eshte teper i larte.
  Kushedi ndoshta ato 40 hajdutet e tu luajne ndoni rol kende (shaka).

 17. #17
  Special kind Maska e *Lorisa*
  Anėtarėsuar
  08-07-2008
  Vendndodhja
  Buzė liqenit
  Postime
  346
  Citim Postuar mė parė nga dibrani2006 Lexo Postimin
  Tema eshte shume e qelluar, te pergezoj per temen Lorisa me te vertet duheshte hapur nje teme e tille.


  Pra urime e me tutjeshme Lorisa te lumte.
  Faleminderit Dibrani,

  tema eshte vertet e mire por debatues pak si dobet.

 18. #18
  me 40 hajdutė Maska e alibaba
  Anėtarėsuar
  12-12-2005
  Vendndodhja
  Ne shpellen e pirateve
  Mosha
  36
  Postime
  5,671
  Papunesi ka kudo Alibaba, ndoshta ne Maqedoni dhe ne rajon eshte pak si me e theksuar por kjo nuk do te thoe se mungon luksi, perkundrazi standardi jetesor eshte teper i larte.
  Varet pėr kon e ki fjalėn. 1% nashta osht me standard tė naltė, edhe t' binė nė sy ma shumė, edhe krijon pėrshtypje se krejt shqiptarėt kokan qashtu.

 19. #19
  Special kind Maska e *Lorisa*
  Anėtarėsuar
  08-07-2008
  Vendndodhja
  Buzė liqenit
  Postime
  346
  Citim Postuar mė parė nga alibaba Lexo Postimin
  Varet pėr kon e ki fjalėn. 1% nashta osht me standard tė naltė, edhe t' binė nė sy ma shumė, edhe krijon pėrshtypje se krejt shqiptarėt kokan qashtu.
  Ne pergjithesi e kisha fjalen, te pakten ne qytetin ku une jetoj eshte me i shtrenjti jo vec ne Maqedoni por edhe ne rajon, e kane deklaruar edhe vet turistet qe vine ketu, disa cmime biles edhe me te larta se ne shtetet tjera ballkanike ose te barabarta me disa shtete te UE, kurse rroga mesatare dihet sa eshte tek ne dhe sa eshte atje por duhet disi te gjesh menyren per tiu pershtatur rrethit, te jetosh dhe ta shijosh jeten me ato mundesi qe ke.

 20. #20
  me 40 hajdutė Maska e alibaba
  Anėtarėsuar
  12-12-2005
  Vendndodhja
  Ne shpellen e pirateve
  Mosha
  36
  Postime
  5,671
  Ne pergjithesi e kisha fjalen, te pakten ne qytetin ku une jetoj eshte me i shtrenjti jo vec ne Maqedoni por edhe ne rajon, e kane deklaruar edhe vet turistet qe vine ketu, disa cmime biles edhe me te larta se ne shtetet tjera ballkanike ose te barabarta me disa shtete te UE, kurse rroga mesatare dihet sa eshte tek ne dhe sa eshte atje por duhet disi te gjesh menyren per tiu pershtatur rrethit, te jetosh dhe ta shijosh jeten me ato mundesi qe ke.
  Lumi unė pėr ty sa e meēme je.

  Pasunia e matet simas ēmimev nė shitore, a matet simas rrogės qė e merr? Meno pak.

  Mos ia fut palidhje si kau pelės.

Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit

Tema tė Ngjashme

 1. Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 24-11-2016, 09:56
 2. Esse dhe artikuj të muslimanëve
  Nga ORIONI nė forumin Komuniteti musliman
  Pėrgjigje: 35
  Postimi i Fundit: 09-12-2010, 09:31
 3. Drafti pėr Unitet
  Nga Modesti nė forumin Bashkėpatriotėt e mi nė botė
  Pėrgjigje: 39
  Postimi i Fundit: 04-08-2010, 16:10
 4. Kristo Frashėri: Dilema pėr Himarėn
  Nga Qafir Arnaut nė forumin Historia shqiptare
  Pėrgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 28-02-2006, 13:56

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •