Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 16 prej 16
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e Brari
  Anėtarėsuar
  23-04-2002
  Postime
  18,892
  Faleminderit
  59
  120 falenderime nė 110 postime

  Ardian Trebicka

  ...Degjohen disa akorde dhe nji ze i embel djali kendon shqip..nji ze i padegjuar ndonjihere..
  Sa bukur..sa embel.. tingujt e Kitarres akustike si guralecet qe bien ne liqen .. fizarmonika si nje ujvare valbone...
  WOW.. kush eshte ky qe kendon..???
  Te kujton serenadat korcare.. kenget e famshme meksikane.. tangot argjentinase e melodite andaluze..belkanton italiane.. motivet arbereshe...kenget e bukura te Rinise shkollore ...
  Kenga rrjedh ..zeri i tije te rremben..
  Te duket se je ne bulevardin me bore, neteve Korcare.. te duket se je prane valeve te detit ne mbremjet magjike te plazhit te Durresit.. te ngjallet nostalgji per Tiranen e bukur.. per Shkodren antike..per Elbasanin kur hena del mbi selvite e Namasgjase...per pranveren ne Prishtine..per Ulqinin e ujin e ftohte ne Vlore..
  Kendon Ardian Trebicka..
  Me nji fytyre simpatike ..me nji buzeqeshje prej njeriu te mire.. me zerin e mrekullueshem..tashme romantiku yne Ardian Trebicka eshte bere pjese e thesarit te Muzikes tone.. pjese e shpirtit te shqiptarit..
  E mos u cuditni ne se dhe lote malli te dalin kur gurgullon kenga e bukur e Trebickes dhe e grupit te tije..

  Suksese Ardianit dhe bashkpuntoreve te tije artista !

 2. #2
  Emotionally Untouchable Maska e Taulant _NYC
  Anėtarėsuar
  25-06-2002
  Vendndodhja
  11105
  Mosha
  40
  Postime
  444
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Sa here larg prej teje une kam fjetur
  si debora nga malli jam tretur
  si debora nga malli jam tretur
  te kam humbur dhe prap te kam gjetur .

  Me fustanin hajde dredha-dredha
  dhe floket e zeza kacurrela
  nje shami te kuqe rotulloje
  vallezoje vetem vallezoje .
  --------------------------------------------

  Me gjith mend kendon jashtezakonisht bukur

 3. #3
  Buena Suerte Maska e MI CORAZON
  Anėtarėsuar
  21-07-2002
  Postime
  7,499
  Faleminderit
  0
  103 falenderime nė 94 postime
  Ardian Trebicka

  E imja je

  Faqe me faqe, buzė mė buzė
  Ngjitur pas vetes tė mbaj
  Faqet e tua janė timet
  E gjithė e imja je

  Faqe mė faqe, buzė mė buzė
  Asgjė mbi dhe nuk na ndan
  Buzėt e tua janė timet
  E gjitha e imja je

  Buzėe tua janė timet
  E gjitha e imja je
  Dhe nė krah tė shtrėngoj
  Dhe nė gji tė pushtoj
  Kur ti dridhesh
  Me zjarr tė mbuloj

  Buzėt e tua janė timet
  E gjitha e imja je
  Ta marr faqen nė pėllėmbė
  S'tė lė puthje pa dhėnė
  Dhe sa herė qė tė puth
  Mua mė dhėmb


  (Kenge shume te bukura. Ze i mrekullueshem.)
  Where does a thought go when it's forgotten?

 4. #4
  Buena Suerte Maska e MI CORAZON
  Anėtarėsuar
  21-07-2002
  Postime
  7,499
  Faleminderit
  0
  103 falenderime nė 94 postime
  Nga kenget e tij do veēoja ......

  "Lule lule macė macė"

  Ku vate moti
  Oj ē'ish njė herė
  Ēė u e ti vashė
  Dushimė shumė mirė

  Ku vate moti
  Qė ndė tru mė mbanje
  E se disnje nga malli
  Nj'orė ēė mėngė mė shinje

  (refren)
  E lule-lu
  E lule-lule, macė-macė
  E u pėr tij
  E u pėr tij dal pacė

  E dal pac
  E dal pac e ėshtė e vėrtetė
  Se zemra i
  Se zemra ime je ti vetė


  Oh, sa bukur e kendon. Kush se ka degjuar ndonjehere , ta degjoje. Nuk do zhgenjeheni.
  Where does a thought go when it's forgotten?

 5. #5
  Curva Sud Milano Maska e niku-nyc
  Anėtarėsuar
  20-03-2005
  Vendndodhja
  With God...
  Postime
  3,333
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 5 postime

  Ardian Trebicka kengetar i pa njohur por me i miri

  Ardian Trebicka ka kenge te modhe, shum veta se njofin fare. Kur e nigjova per here te par u cmena fare kenget i ka shum te mira si mix sic e tha dhe Brari duken sikur jan kenge nga vende te huaj sidomos kenge si "Katerina", Lamtumire vendi im", "Trendafile"...

 6. #6
  Gone Maska e MiLaNiStE
  Anėtarėsuar
  19-05-2003
  Vendndodhja
  dónde ustedes no me puede ver
  Mosha
  30
  Postime
  1,770
  Faleminderit
  0
  10 falenderime nė 10 postime
  me pelqen jo ne maksimum po ja vlen ta nigjosh...

 7. #7
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-05-2005
  Postime
  154
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  ohhhhhhhh ardiani kendon shum mir dhe e njof un ket personalisht qe kur kam qen 3 vjec jam rrit tek shpia atij ,kendon shum mir dreqi

 8. #8
  "..Nothing Else.." Maska e Helena78
  Anėtarėsuar
  30-04-2003
  Vendndodhja
  Pertej Hijes...
  Postime
  290
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  Nese do te donim te percaktonim nje Hulio Iglesias Shqipetar ky eshte pikrisht Ardian Trebicka. Une i kam te dy albumet e tij ne CD dhe jane qetesia e mbremjeve te mia te trishta e te qeta te cilat Ai, me Zerin e tij, i qendis dhe i ngjyros persosmerisht me shpirt.
  Forma qe i vishet Levizjes nuk eshte burgu por lekura e mendimit....

 9. #9
  Emotionally Untouchable Maska e Taulant _NYC
  Anėtarėsuar
  25-06-2002
  Vendndodhja
  11105
  Mosha
  40
  Postime
  444
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Jane kenge qe nuk te lodhin sa here ti degjosh , megjithese une kam qejf ti degjoj ne mengjes .

  " Te fryn era nen kemishe "

  Diellin ti ke hedhur kraheve
  Si te jete njė cope shami
  Ne nje lojė ziliqare
  Duhemi une edhe ti


  Te fryn era nėn kemishe
  Dhe me ben te kem zili
  Te ta ledhatoja trupin
  Me buzet e gishtat e mi


  Dua tė te prek kaq lehte
  Prekjen time te mos e ndjesh
  Te te kthej ē'te mori era
  Trupit aromėn e nxehte

 10. #10
  i/e regjistruar Maska e Brari
  Anėtarėsuar
  23-04-2002
  Postime
  18,892
  Faleminderit
  59
  120 falenderime nė 110 postime

  Trebicka

  cbenet me ardian trebicken..?

  po e hap kte teme per ne..fansat e trebickes..

  eshte i mrekullushem.. ai dhe bashkpuntoret e tij.. kuptohet..

  i urojm cdo te mire ardianit ..


 11. #11
  i/e regjistruar Maska e Besoja
  Anėtarėsuar
  24-07-2008
  Vendndodhja
  Prrenjas, Shqiperi
  Postime
  3,281
  Faleminderit
  61
  43 falenderime nė 31 postime
  Ka kohė qė nuk po duket mė.
  Qoftė mirė!

 12. #12
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  9,120
  Faleminderit
  267
  363 falenderime nė 339 postime

  Pėr: Ardian Trebicka


 13. #13
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  9,120
  Faleminderit
  267
  363 falenderime nė 339 postime

  Pėr: Ardian Trebicka


 14. #14
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  9,120
  Faleminderit
  267
  363 falenderime nė 339 postime

  Pėr: Ardian Trebicka

  Suksese !

  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga sirena_adria : 11-06-2018 mė 20:11

 15. #15
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  9,120
  Faleminderit
  267
  363 falenderime nė 339 postime

  Pėr: Ardian Trebicka


 16. #16
  Moderator Maska e arbereshi_niko
  Anėtarėsuar
  16-10-2006
  Postime
  3,202
  Faleminderit
  54
  148 falenderime nė 128 postime

  Pėr: Ardian Trebicka

  Citim Postuar mė parė nga anabanana Lexo Postimin
  ohhhhhhhh ardiani kendon shum mir dhe e njof un ket personalisht qe kur kam qen 3 vjec jam rrit tek shpia atij ,kendon shum mir dreqi
  Ka qen gjithmone qe i ri ne shkolle " ēun per s'marit" .
  Sukse gjithmone!
  Mėsoi tė tjerėt me jetėn tėnde dhe jo me fjalėt e tua

Tema tė Ngjashme

 1. Alfred Trebicka nderpret shfaqjen! Kush je ti?
  Nga djalingaqyteti nė forumin Arti shqiptar
  Pėrgjigje: 44
  Postimi i Fundit: 19-05-2011, 17:25
 2. Gazeta Shqiptare veteinskenon "bllokim te gazetes" per te krijuar sensacion
  Nga Bledari nė forumin Tema e shtypit tė ditės
  Pėrgjigje: 87
  Postimi i Fundit: 23-05-2009, 13:45
 3. Atentat ndaj gjyqtarit te Gjykates se Larte, Ardian Nuni
  Nga Brari nė forumin Tema e shtypit tė ditės
  Pėrgjigje: 6
  Postimi i Fundit: 14-02-2009, 20:48
 4. Kosta Trebicka lidhje biznesi me njeriun e KGB-sė
  Nga DYDRINAS nė forumin Tema e shtypit tė ditės
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 11-01-2009, 14:46
 5. "jeruzalemi yne" nga ardian klosi.
  Nga Brari nė forumin Aktualitete shoqėrore
  Pėrgjigje: 11
  Postimi i Fundit: 20-02-2003, 07:23

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •