Kryeministri italian Silvio Berlusconi s shpejti do t vizitoj Tirann. Kshtu sht shprehur zvendssekretari i Kshillit t Ministrave t Italis, Gianni Letta gjat nj takimi me kryetaren e Kuvendit shqiptar, Jozefina Topalli n kuadr t nj vizite q ajo po zhvillon n Itali.

Italia sht mbshtetse e fort e zhvillimeve n Shqipri dhe kjo mbshtetje do t konkretizohet s shpejti edhe me vizitn e numrit nj t qeveris italiane, Silvio Berlusconi n Shqipri, tha zoti Letta.

Sipas tij, do t prshpejtoj kt vizit s bashku me Kryeministrin Berlusconi dhe nj grup investitorsh italian pr t rritur kshtu bashkpunimin politik por edhe at ekonomik.

Duke br nj pasqyrim t shkurtr t zhvillimeve n Shqipri, reformave fiskale e politike, Kryetarja e Kuvendit, Topalli tha se fal nj lidershipi t fort dhe reformave kurajoze Shqipria n nj koh rekord po mbyll fazn e ratifikimit t MSA-s.

/Balkanweb/