Close
Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 38
  1. #1
    MiLaNisT Maska e sLimShady
    Anëtarësuar
    22-04-2004
    Vendndodhja
    Shif ka mrapa m'ke
    Postime
    1,116

    A jané vetém meshkujt ata qé paguajné?!

    Jam kurreshtar te di dhe mendimet e juaja,pse gjithmone meshkujt duhet tju pagujn femrave? A thu kaq qylse jane? LOL

    E di pse e bej ket pyetje? Sepse kur vjen puna per te drejtat i duan 50/50,kur vje puna me pagu sdun asigjo 100% meshkujt. A eshte e drejte?

    Diskutim te mbare pa therrje
    M&M

  2. #2
    Aq me plas... Maska e Sa Kot
    Anëtarësuar
    19-12-2005
    Postime
    1,044

    Talking

    Citim Postuar më parë nga sLimShady Lexo Postimin
    Jam kurreshtar te di dhe mendimet e juaja,pse gjithmone meshkujt duhet tju pagujn femrave? A thu kaq qylse jane? LOL

    E di pse e bej ket pyetje? Sepse kur vjen puna per te drejtat i duan 50/50,kur vje puna me pagu sdun asigjo 100% meshkujt. A eshte e drejte?

    Diskutim te mbare pa therrje
    Ose je ti ndonje tip bosi, ose po shkon me vajza qe nuk te vleresojne ne menyre te barabarte.

    Drejtesia eshte relative ne te tilla raste.
    As qe du me dit!

  3. #3
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    03-06-2007
    Vendndodhja
    Kosove
    Postime
    31
    nuk mendoj qe ktu eshte pune barazie apo mos barazie, por kjo eshte gje e nderlidhur me shume me iden se mashkulli apo burri gjithnje ka timonin per qdo gje, te kujtojm pak natyren e but tek femrat, dhe kuptoj qe edhe ket gje duhet te bej mashkulli, por nuk prish pune edhe po ta beje femra ate pages,

  4. #4
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    19-06-2003
    Postime
    2,796
    Ne takimet e para eshte edukat te paguaj mashkulli. Po nqs eshte ndo nje rast special ku mashkulli eshte homeless apo sakat (lol) ska pse mos te paguaj femra...

    Me von nqs lidhesh me ate person ska pse te diskutohet kush do paguaj...dihet qe ca here ai ca here un. Zakonisht kur vemi per coffees, movies dhe vende ku nuk eshte shume shtrenjt paguaj un. Per restorante te shtrenjta, udhetime etc ai, por nqs nuk ka tamam lek ne moment e plotesoj. Si thash ska pse te diskutohet kush do paguaj. Ai ben me shume lek nga un kshuqe e ve doren ne xhep me shume. Un kur kam sme vjen gjyna ta harxhoj lekun per te .
    Ju cunat nqs u vjen gjyna per lekun qe harxhoni per nje femer atehere zgjidhni me mire me ca lloj femrash dilni. Se ka ca nga ato qe dalin me lloj lloj meshkujsh kot sa per te ngren ne vende te shtrenjta per free.

  5. #5
    100%Shqiptar Maska e DJAL_PELIVAN
    Anëtarësuar
    04-12-2006
    Vendndodhja
    Texas USA
    Postime
    291
    Citim Postuar më parë nga FierAkja143 Lexo Postimin
    Ne takimet e para eshte edukat te paguaj mashkulli. Po nqs eshte ndo nje rast special ku mashkulli eshte homeless apo sakat (lol) ska pse mos te paguaj femra...

    Me von nqs lidhesh me ate person ska pse te diskutohet kush do paguaj...dihet qe ca here ai ca here un. Zakonisht kur vemi per coffees, movies dhe vende ku nuk eshte shume shtrenjt paguaj un. Per restorante te shtrenjta, udhetime etc ai, por nqs nuk ka tamam lek ne moment e plotesoj. Si thash ska pse te diskutohet kush do paguaj. Ai ben me shume lek nga un kshuqe e ve doren ne xhep me shume. Un kur kam sme vjen gjyna ta harxhoj lekun per te .
    Ju cunat nqs u vjen gjyna per lekun qe harxhoni per nje femer atehere zgjidhni me mire me ca lloj femrash dilni. Se ka ca nga ato qe dalin me lloj lloj meshkujsh kot sa per te ngren ne vende te shtrenjta per free.
    Pranaj Femrat i bejne te shpeshta Takimet e para {Kuptohet}
    BanDa-BuTueSi

  6. #6
    Wilma Maska e xhuliana
    Anëtarësuar
    15-12-2006
    Vendndodhja
    Emilia-Romagna
    Postime
    824
    Citim Postuar më parë nga sLimShady Lexo Postimin
    Jam kurreshtar te di dhe mendimet e juaja,pse gjithmone meshkujt duhet tju pagujn femrave?

    Nga e nxorre kete????
    La Lussuria, La Superbia e L'Avarizia ostacolano il Pentimento

  7. #7
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    16-11-2005
    Postime
    8,691
    Per sa me perket per mua gjithmone kane paguar femrat, jo per gje po e shohin kshu si i vorfen qe jam dhe e vene doren ne zemer.

  8. #8
    … ßriläntě … ΅ Ø λŁŁї Ϊм Maska e [Perla]
    Anëtarësuar
    07-09-2006
    Vendndodhja
    Aconteceu !!! Estava escrito assim...
    Postime
    6,577
    Nuk eshte e vertete qe paguajne vetem meshkujt. Kur ulesh me dike ne tavoline nuk llogarit ate qe do pije por biseden me te, se fundja nuk ka ngel njeri keq per nje kafe qyl. me duket absurde.
    Un amigo verdadero es algien que cree en ti aunque tu hayas dejado de creer en ti mismo.

  9. #9
    ..She is so cute... Maska e jessi89
    Anëtarësuar
    25-08-2003
    Postime
    955
    Nqs e ftoj une per kafe ,domosdo qe do paguaj une.Por kur ndodh qe te fton Ai dhe pret qe te paguash Ti,kjo nuk shkon(edhe ndodh,mua jo).
    Kur jemi shume shoqeri,sejcili porosit e paguan vec...lol
    Wild and crazy can't be lazy

  10. #10
    ***VIP***
    Anëtarësuar
    26-08-2008
    Postime
    800
    varet kush e ben ftesen. Po e ftova une per kafe dihet qe une do i paguaj, po me ftoi ajo, ajo ti paguaj. Heren e pare zakonisht jemi ne meshkujt qe e ftojme per kafe dhe paguajme, por nje here dy here se po e beri rruge aha ke per te ngelur me duar ne xhepa.
    Moderator, e di vet ti...

  11. #11
    Pasioni për shkencën Maska e Erlebnisse
    Anëtarësuar
    06-12-2007
    Postime
    3,438
    S'me duket e vertete qe sot paguajne vetem meshkujt. Gjithsesi nqs behet fjale per dalje miqesore meshkujt jane me gorro se femrat e mazalla se e fusin doren ne xhep me pagu, saqe ndonjehere duhet bere puna e pageses sic bejne italianet secili paguan per vete ate qe porosit
    Ndersa ne lidhje dashurore e mira eshte si fillim te paguaje mashkulli se ndryshe ku do kuptohet zemergjeresia, apo afrimiteti qe ky burre ka per femren qe do afer. Nqs s'i ofron nje kafe apo nje coca cola ne lokal, mendo me per me gjate... s'quhet njeri ai, me mire mbaje nje ore larg.
    Pastaj normale gjate vazhdimit te lidhjes nqs mundesite jane per te paguar tek te dy, gjithsecili duhet te kontribuoje me rradhe qe te pakten njeri prej te dyve mos dali "rruj e qeth" (me falni per shprehjen).
    La vita è bella...

  12. #12
    i/e larguar
    Anëtarësuar
    09-11-2005
    Vendndodhja
    France ...
    Postime
    6,159
    Citim Postuar më parë nga sLimShady Lexo Postimin
    Jam kurreshtar te di dhe mendimet e juaja,pse gjithmone meshkujt duhet tju pagujn femrave? A thu kaq qylse jane? LOL

    E di pse e bej ket pyetje? Sepse kur vjen puna per te drejtat i duan 50/50,kur vje puna me pagu sdun asigjo 100% meshkujt. A eshte e drejte?

    Diskutim te mbare pa therrje

    Ekziston ajo qe thua ti plus e kunderta qe ka meshkuj qe presin nga femrat dhe ajo eshte tja fusesh vetes , isha vet ne shqiperi dhe e pash, po normal eshte qe te gjith te paguajn vete e mos jen materialiste ...


    Citim Postuar më parë nga Apollyon Lexo Postimin
    Nderro tipe femrash, mos dil vetem me k-urva!

    Po meshkujt ca quhen ne te tilla raste ?


    Citim Postuar më parë nga Apollyon Lexo Postimin
    Un dal me goca tamam o Shpetim (mire thote derjansi) here paguajn ato, here paguaj une.. Ska problem pagesa kur je ne tavoline, te paguaje ai qe ka me qejf..

    Po sikur mashkulli ne te tilla raste mos ket deshir kurr ??
    Si tja bejm ??
    Ndryshuar për herë të fundit nga DI_ANA : 27-11-2008 më 22:40

  13. #13
    ***VIP***
    Anëtarësuar
    26-08-2008
    Postime
    800
    Qeka bere per te marr xhezven e kafes me vete nga shtepia. Me u ul me ndonje femer ne lokal dhe te nxjerresh petrogasin, xhezven, kafen e sheqerin nga xhepat. ma ha mendja se pas kafes do me pranoj me patjeter, sidomos me kafet qe bej une apo sdi te shikoj dhe filxhan
    Moderator, e di vet ti...

  14. #14

    Smile

    Citim Postuar më parë nga sLimShady Lexo Postimin
    Jam kurreshtar te di dhe mendimet e juaja,pse gjithmone meshkujt duhet tju pagujn femrave? A thu kaq qylse jane? LOL

    E di pse e bej ket pyetje? Sepse kur vjen puna per te drejtat i duan 50/50,kur vje puna me pagu sdun asigjo 100% meshkujt. A eshte e drejte?

    Diskutim te mbare pa therrje
    Mbase ne Shqiperi ndodh ky fenomen. Ketu ne Amerike ka dy situata ku mashkulli e ndjen te detyruar ti paguaje femres. Te pakten keto te dyja njoh e kam degjuar une.
    1. Kur i ve syrin ndonjeres dhe do te lidhesh me te. Ah ne te tilla situata kerkohen investime serioze financiare nga ana e mashkullit. Eshte tamam biznes qe mund te dalesh i fituar ne investim ose dhe i humbur. Imagjinojeni vete shpenzimet: Pritja dhe shoqerimi i femres me makine, pagesa ne nje restorant te kendshem ku AJO te ndjehet rehat , nje tufe lule te fresketa (sipas rastit), muzeumet dhe kinemate (nese i pelqejne Asaj kuptohet), nje eskursion jashte qytetit per pak romance etj. Pak a shume nja $500 ivestim duhet . Nese cdo gje mbyllet me sukses, qerasjet fillojne ekuilibrohet midis te dyve.
    2. Thone qe andej nga mosha 40 vjec femrat ketu kerkojne nje mashkull financially secure. Keshtu qe ne te tilla mosha s'behet shaka me portofolin.

    Ne gjithe rastet e tjera qe s'kam permendur te dy gjinite i ndajne bashke "hallet" e portofolit
    ABCÇDDhEËFGGjHIJKLLlMNNjOPQRRrSShTThUVXXhYZZh (Alfabeti Shqip, 36 gërma)

  15. #15
    yep Maska e Izadora
    Anëtarësuar
    11-09-2008
    Vendndodhja
    ne zemren e atij qe ka "zemer"
    Postime
    8,793
    Nese cdo gje mbyllet me sukses, qerasjet fillojne ekuilibrohet midis te dyve.

    derisa te ekuilibrohen portofolat,

    portofali "jote" do qaje njecik.
    Jeto sot se neser nuk i dihet

  16. #16
    life is a flower Maska e maryp
    Anëtarësuar
    02-05-2006
    Vendndodhja
    ne univers
    Postime
    3,897
    po ju tregoj dicka qe me ka ndodhur me te vertete para ca kohesh..dhe pastaj vlersoni vete
    eshte nje tip qe ka vite qe e di qe me ka pike te dobet, por jemi ne te njejtin rreth shoqerie dhe frekuentohemi shpesh...ne gjithe keto vite nuk eshte shprehur kurre, me merr gjithmone ne tel dhe interesohet per mua.
    para ca kohesh me merr ne tel dhe me fton per darke ne nje ristorant...zgjedh ai ristorantin , vjen dhe me merr ne shtepi, kalojme nje mbremje te qete duke folur per gjera te ndryshme per inetresa qe kemi njesoj per shoqerine e perbashket etj etj... arrin fundi i darkes, ai ngrihet dhe me thote- po iki te kerkoj llogarine- sinqerisht mendova qe kishte vendosur te bente gjithcka ne menyre galante_ pas kaq vitesh qe me ka dobesi, ja arrin te me ftoje ne darke jashte. pas disa minutash kthehet ne tavoline dhe ne dore mbante ricevuten e pageses. aty kuptova gjithcka..
    me thote-jane 51 euro - dhe me shikonte me ate cope leter ne dor.. ok -i them- i bie te jene 25 euro e 50 cent per person , bejme 26 euro dhe te pakten i leme 1 euro bakshish - dhe une nxjerr 26 euro nga portafoli dhe i ve ne tavoline...ndarsa ai ne vend qe te bente te njejten gje te vinte dhe ai 26 euro si une e dini cfare beri???nxorri nga xhepi vetem 25 euro dhe mire qe nuk i la bakshishin kameriereve por dhe ato 50 cent qe i kisha lene une bakshish i mori ai te paguante pjesen e tij te darkes.....dhe si perfundim rruges kur po shoqeronte ne shtepi i binte larg e larg e donte dhe te me propozonte....
    tani une jam tip qe per vete paguaj gjithcka vete dhe ne shoqeri shpesh here me ka qelluar qe kam paguar dhe per meshkujt e grupit ashtu sic kan paguar dhe ata per mua por cuna.nje keshille....kur ftoni nje femer per darke dhe per me shume niseni me ate idene qe ti propozoni , merrni me vete ca leke ne xhep dhe paguajeni ate te shkrete darke....
    NESSUNA VITA PUO' DIRSI COMPLETA SENZA UN PIZZICO DI FOLLIA (COELHO)

  17. #17
    Lux Libera Nos Maska e Shkelqesia_E_Tij
    Anëtarësuar
    23-09-2002
    Vendndodhja
    Where ladies pray the God
    Postime
    1,028
    Citim Postuar më parë nga maryp Lexo Postimin
    ah se harrova tju thoja ... me vone me qerasi me nje akullore nga 2 euro
    Nga mi gjen keta tipa moj te rafte e mira, nuk i shikon gocat e botes duke leviz me çuna me $$ me x5 me SLK ti shkon ene bie tek ky "vjedhes bakshishesh"

    Bluje ishalla nuk te ka zene lemza
    Ndryshuar për herë të fundit nga Shkelqesia_E_Tij : 21-11-2008 më 22:16 Arsyeja: kundra rrymes!!!

    Blossoms of heaven, Ashes of hell...

  18. #18
    ILIR NË GEN Maska e flory80
    Anëtarësuar
    03-12-2006
    Vendndodhja
    Buzë Vjosës Kaltëroshe
    Postime
    1,531
    Citim Postuar më parë nga maryp Lexo Postimin
    ....kur ftoni nje femer per darke dhe per me shume niseni me ate idene qe ti propozoni , merrni me vete ca leke ne xhep dhe paguajeni ate te shkrete darke....
    Heheheeheheheeeeeeeeeeee
    O sa kam qeshur!
    Sa i lodhur paska qënë ai i shkreti, nga një anë më vjen gjynah se kushedi sa do jetë lodhur për ti mbledhur ato 25 Euro.
    Kush e di si e ka patur hallin ti kur e pe gjendjen ashtu duhet ti kishe ofruar nja 10 Euro se ai për 3 muaj vetëm bukë e djath ka ngrënë
    Hahahahaaaaaaa se mbaj dot të qeshurin, po më dhëmbin brinjët!
    EH I ZIU NJERI, GËLLTIT DIKU NJE LUGË ÇORBË TË PRISHUR, EDHE VJELL PASTAJ PËR GJITHË JETËN!

  19. #19
    i/e regjistruar Maska e Elian70
    Anëtarësuar
    30-07-2006
    Vendndodhja
    Vlorë
    Postime
    1,938
    maryp --> the se ate tip e njihje prej disa vitesh!
    nejse por me duket se edhe propozimin e paska me kursim...
    meshkujt pagojne gjithmone, por ata qe frekuenton ti jane sardele...

  20. #20
    life is a flower Maska e maryp
    Anëtarësuar
    02-05-2006
    Vendndodhja
    ne univers
    Postime
    3,897
    Citim Postuar më parë nga [era] Lexo Postimin
    hahaha e forte. Nejse njerez te tille jane te pavlere e gjynaf te humbesh nje darke ulur me ato. Kur s'e paguan sot ai gjith darken, por pret edhe centet nga ty, mendoje me vone bahhhhhhh ca rob koti
    tani deri ne nje fare pike une e nihja sepse duke e frekuentuar ne mes te shoqerise pak a shume arrin te kuptosh karakterin e njeriut por te betohem kulmi ka qene kur mori 50 centet e bakshishit qe lashe une (qe ishin dhe pak) dhe i bashkoi me leket per te paguar darken e tije....varferia e njeriut arrin kulmin..varferia shpirterore ne kete rast
    NESSUNA VITA PUO' DIRSI COMPLETA SENZA UN PIZZICO DI FOLLIA (COELHO)

Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit

Tema të Ngjashme

  1. Objektet fluturuese të paidentifikuara, UFO
    Nga Darius në forumin Shkenca dhe jeta
    Përgjigje: 1059
    Postimi i Fundit: 01-04-2024, 14:01
  2. Femrat dhe meshkujt komunikojnë ndryshe
    Nga Xhuxhumaku në forumin Filozofi-psikologji-sociologji
    Përgjigje: 10
    Postimi i Fundit: 17-04-2009, 10:51
  3. Meshkujt, frikë nga “gjinekologu”
    Nga Davius në forumin Mjeku për ju
    Përgjigje: 1
    Postimi i Fundit: 05-02-2007, 12:44
  4. Meshkujt vijnë nga Marsi, femrat nga Afërdita’.
    Nga Tirana në forumin Grupmoshat e komunitetit
    Përgjigje: 23
    Postimi i Fundit: 07-11-2005, 13:31

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •